V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bibnka
27. okt 2009

Market, já tě chválím...opravdu super výběr 😉 🙂

Emuš, co ty a kontrola? Jo a pozdravuj ho ode mě, až s ním budeš zase mluvit. jsem ráda, že si mě pamatuje 😉 🙂 😀

mauik83
27. okt 2009

marketka - sterilizátoru nerozumím, tak nevím... 😅 ale fusak chválím, máme ten samej... 😀 😀 😀

marketka.27
27. okt 2009

Jé, vy jste hodné tety, váhala jsem měsíc, který si vyberu 😀
mauik, má ten fusak nějaké záludnosti - třeba při praní, nebo je fakt tak dokonalý?

emily3
27. okt 2009

ahojte maminky. tak nasa Lucia taha uz 4 hodiny spanku, chodime ju kontrolovat, ale spi v pohode...a mne sa mlieko tlaci aj usami 😅
no a zajtra zas budew buntosit cely den , sa tesim

mauik83
27. okt 2009

market, já ho ještě neprala, zatím leží v krabici 😅 pokud ho vůbec budu prát, tak jenom tu vnitřní vložku... zeptejme se spíš emy, ta ho má taky a už v létě ho zkoušela... 😀 😀 😀 😀

emamamamu
27. okt 2009

jezis ja ho zapomnela vyprat, jsem si v brezn rikala, ze to ma cas...😀
bib poslu pozdravy, se neboj...!😀
maui pak ji drzis pod hlavou, druha ruka pod zadkem a delas s ni jakoby paku, hlava je na jednom miste anebo s ni jakoby vyhopskavas a usi maji byt pod vodou
ted uz taky chrni jak dudek...
a ja jsme volala na gyndu, 6N KO, sestricka me objednala na dnesek, jeste jsme byla rada, ze je to presne 6N, jedem tam, velky vylet a zjistila jsem, ze jsem volala svoji byvale doktorce, takze k tehle jdu az prsti tyden..😀

mauik83
27. okt 2009

emo, jakože jí držím hlavu na jednom místě a zvedám a ponořuju zadeček? Nebo jak jsi myslela tu páku? Jojo a taky jsme vyhopskávali... 😀 Maj se jim ty uši pak nějak vytřít??? A nevíš, jak je to s tím potápěním miminek pod vodu??? 😕

emamamamu
27. okt 2009

no jakoby zadecek uplne dolu, aby ji trcela jen hlavicka a krcek(ani ten nemusi😀) a jinak se muzou i trochu napit...stejne nedychaji jeste pusou...
a potapet se muzou, az se nauci na povel zavrit pusu a oci...🙂

mauik83
27. okt 2009

aha =) emuš, díky!!!! 😉

bibnka
27. okt 2009

U nás už se taky spí. Robinek nějak začíná kašlat, tak potěš koště, to zase bude noc. Snad se mu to moc nerozjede. Ja už chciiiiiiiiiiiiiiiiiiiii léééééééééééééééééééééto ☹ ☹ ☹

kasenka228
27. okt 2009

u nas se rve ☹ , natlacila jsem do sebe jidlo, jdu se myt, tatinek ma sluzbu...no je to normalni, ze dokojim, polozim si ji na kolena a ona spusti? Asi nas nema rada.... 😢

bibnka
27. okt 2009

Kasenko, to co je u vás je pravděpdobně ta tříměsíční kolika. To je ten pláč vždycky ve stejnou dobu. Neboj se, má vás ráda, jenom je to silnější než ona. bude líp, vydrž ještě měsíc a pak se nad tím budeš jen usmívat.

bibnka
27. okt 2009

Jo a já jsem fusak nechala vyčistit poprvé, až měl Robinek dva roky 😅 😀 . Ani mě nenapadlo ho prát, však tam nemá holou hlavičku, je v zimě celý zababušený 😉

emamamamu
27. okt 2009

kasen kdyby vas nemela rada, tak si vas nevybere!!! 😉 ona vas jen zkousi, zatni zby a prezij to, uz si na to pak ani nevzpomenes, stejne jako na porod...!🙂

kasenka228
27. okt 2009

Holky, me se ale zda, ze ji nic neboli, ani se nekrouti, nic, fakt nevim...proste ale porad nadava, vzteka se, knoura, prijde mi jak narusena, ted jsem ji dala zase napit, po pul hodine, pila, ale kdyz ji "odlozim", tak rve... uz fakt jdu do ty sprchy a pustim si ji hodne nahlas, at ji nachvili neslysim....Jo, a dela to i pres den, nejen vecer, ale pres den jsem alespon schopna ji uspat, na balkone nebo v kocare venku...
A porod? To byla proti tomuhle brnkacka, klidne bych si ho dala ted hned znovu, kdyby tohle preslo....

mauik83
27. okt 2009

kasen - drž se! neumim si to představit, naše brečí fakt minimálně... smekám před tebou!!!

bibnka
27. okt 2009

Jenže tříměsíční kolika není jen o bolesti. je to hlavně o tom, že ty děti neutišitelně pláčou ve stejnou dobu po dobu tří měsíců. Takže podle mě je to jasné. Není to ani ve vás. Ani v ní, je to prostě příroda, takže opravdu zatni zuby a vydrž.

kasenka228
27. okt 2009

No nic jineho nam holky nezbyva, nez vydrzet! Ted usnula, Michalovi na ruce, takze jdu upect slanej strudl na zitra, kdyz je tatinek hrdina a drzi ji. 😉 Jinak diky moc vsem za podporu. To dame. 😉

bibi78
27. okt 2009

kasenka, myslim, ze Terezka sa uz pomaly zacne usmievat. nas maly tiez zboznuje stenu a na tu sa stale usmieva a tiez mame iba obycajnu bezovu malovku... to bol zaciatok, potom sa usmieval na hracky, selektuje ktore 😀 a uz tiez cakam kazdym dnom-tyzdnom, ze zacne hadzat usmevy aj na nas... ale davam mu cas, ved nemusi byt tabulkovy... ak do piatku neochorie, tak ideme na prve ockovanie a mozem sa to s tym usmievanim doktorky spytat, potom Ti dam vediet. 😉

a ten plac ber z lepsej stanky, bude to len lepsie a lepsie a ako bibnka hovori, tri mesiace - to nie je taka doba - ved uz mas 2/3 za sebou 😉 . nas maly ma zase vecer mliecne hody, pretoze sa nemoze dojest. asi mam uz slabe mlieko po celom dni a tak je na mne nalepeny aj hodinu, potom na chvilu je dobre a o pol hodku znova... takto som napriklad dnes krmila od 6 vecer a teraz som ho dala do postielky (medzitym som bola asi 45 minut na nakupe), ak sa zobudi, ze je hladny, lebo aj to sa stava, tak ma uz porazi. fakt sa potrebujem vyspat. vcerajsia noc - 5 hodin - to je na mna fakt malo... 😒

danysek27
28. okt 2009

Ahoj Kasenko.
Neboj u nás je to stejné. Běda jak Matýska někam odložím - hned je řev. Taky mi to občas leze na nervy. Nejvíc zabírá dudlík (už nám ho naštěstí dovolili), často pít, jemně šeptat do ouška a taťka mu vždycky chytne ruce, přidržuje dudlíka, schoulí ho do klubíčka jemně s ním houpe a on fakt usne. Usmívá se taky minimálně - většinou když dobaští. Vždycky si říkám, že za to mě bude na stará kolena muset živit. 😀

luskata
28. okt 2009

Ahojky, zeny nestresujte - u nas je tiez podobny obrazok - nosit, nosit, nosit. Manzel nas vyslal na tyzden k svokrovcom, aby som si aspon trochu oddychla - teraz sme na nosenie traja 😉 Nasa mala je inak dobre prefikana, chce byt na rukach, ale nesmie sa s nou sediet - treba chodit a ona pozera naokolo a usmieva sa. Asi to bude riadne zvedave sidlo - tiez chvilu nelezi v klude. Robia to aj vam babatka - neustale mecie rukami nohami hlavou, snad to nebude nervak ☹
Nastastie vecer sa necha uspat aj v posteli, ale lezim pri nej, drzim dudel, ruky a hladim po hlavicke a spievam, niekedy by sa mi zisla tretia ruka 😎 Ale hlavu hor, vsetko to prejde a z nasich deti vyrastu vynimocne bytosti - jednoducho maju charakter uz od narodenia a vedia si vydupat to co chcu.

emamamamu
28. okt 2009

ls neboooj, mala je jak prebornik v kung-fu...uz ji nemuzu ani nechatna pracce na prebalovaku, otoci se klidne jak hodinky, prevali se na bok, pokazde je jinak, nez jsem ji polozila...cekam, ze co nejdriv odejde po prebalku sama..... 😀

gabulka26
28. okt 2009

ahojte mamicky.boli sme dva tyzdne v popradem pri babkach.prvy tyzden bola zima jak za trest,ale potom sa dalo.aj krstiny sme spravili.vcera sme boli u lekara,tak malicky ma 6440g a je to vraj rekorder,lebo tak rychlo priberajuce babetko vraj lekar v ordinacii nema..od krsnej sme dostali baby satku a malemu sa v nej tak kraasne spinka,ze si chrapkal jak taky dedko.ved sa pozrite:

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

gabulka26
28. okt 2009

teraz docitavam:my tiez stale bojujeme s rucickami a zistili sme,ze ked sa hnevame,tak sa lepsie hneva,ked kopeme s nozickami.drobcek sa usmieva uz cielene,ale ni na kazdeho.a uz sa s nami aj rozprava.len sa nam to nikdy nedari natocit,lebo je to take krasne,ze nikto nechce ist pre kameru...

achalteke
28. okt 2009

Akte už jsem plínky udala - vyměnila jsem je za zavinovačku do autosedajdy 😀

Náš malej poslední dobou nošení bojkotuje, rád leží v klidu a uspávání - usíná v poho a sám, poznám na něm, že chce spát, mudlá si očka a přestane se vrtět a buď usíná nebo začne být nevrlej...toho šoupnu do zavinky a převážu plínkou, páč musí mít ručičky u těla, jinak se budí a neusne. Pohladím, dám pusu, ještě chvíli kouká a do pěti minut je tuhej, v noci většinou hned....Podařilo se mi snížit teplotu v ložnici v noci na nějakých 19 stupňů, hodně jsem ho vyvýšila a jak si spal, panáček 😵 budil se po 2,5 hodinách, což je jeho rekord 😉

martinkastanko
28. okt 2009

Ahojte. Čítala som, že ste riešili usmievanie bábätiek. Náš Stanko sa začal usmievať, už keď mal 2 týždne. Usmieva sa na každého, na mňa, na ocka i na starých rodičov. Je to taký náš smejko. Už dávno pri tom vydáva aj smiešne zvuky. Náš smejko: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Teraz ma trápi to, že má vyhadzanú celú tváričku. Neviem s čoho to má, ale možno z mliečka. Citrusy nejem, takže alergia na citrusy to nie je. Nevie niekto poradiť???? Prosila by som aj o radu, čím mu to mám natierať. Ďakujem.

gabulka26
28. okt 2009

martinka Stanko je zlatucky a ma nadherne jamky 🙂
vyhadzat sa ti mohol z cohokolvek..nym ked sa maly vyhadzal-ale komplet cele telicko,tak nam lekar predpisal fenistil.ale ked je to len tvaricka,tak neviem...

danielasr
28. okt 2009

ahojte, my mame tvaricku vyyhadzanu 2 tyzdne, lekarka nam dala infadolan, ale myslim, ze to nie je to prave, mastny krem, ktory si mala ked jej to natriem na noc aj tak zotrie, lebo sermuje rukami, skusali sme aj kupat v otrubach, ale stale to ma, vraj to male deti bezne mavaju, len neviem kedy to prejde :(
u nas sa zacal rezim ze do 10tej sa spi, s tym ze vstavame okolo pol 2, pol 6 v noci, po ranajkach je 2 hodky hore,stiham umyt zuby a ranajkujem uz pri nej kym je v hrazdicke, o pol 12 zas spi na hodku, potom zas papa a ide sa pobede von, potom sa je, navecer kupe, zas jeme, nikdy sa nevie vecer dojest, a dobru noc, okolo 22 uz spi 🙂 na stastie ziadne koliky, kakame pravidelne kazdy den, a ak vynimocne 2 dni nie, tak na 3den to vylezie same 🙂

emily3
28. okt 2009

ahojte čítam že mate všetky krásne normálne babätka 😀 ,
naša malá včera spala do 22.00 a keď už všetci spali a my sme sa chystali do postele tak sa zobudila. chcela som ju prebaliť, ale som si povedala,že ona pri kojeni tlači do plienky, že ju prebalím potom..tak som malú kojila a ona do tej plienky tak naložIla, žE to mala na chrbátiku..tak sme išli do vane, a bola spokojná....čakala som že bude buntošiť do polnoci, ale o asi za pol hodky, keď som isla spat ja, zaspala aj ona a pekne spala do rana...zlate babo...a dnes je hore ale je v pohode, necirkusuje, pozera po svete..je zlata....
za to chalani robia stale bordel 😒 ešteže Lucka je také pohodové babätko

rpinguin
28. okt 2009

zdar zeny,
Matilda ma tiez cosi po tvari, ale neriesim to. Ved to odide, naco sa zapodievat takymi vecami a mazat jej ksicht kadecim 😀
Inac uz som zabudla....ako je to s kakanim? Ono sa nemusi kazdy den,ze? V akom veku je to do 10 dni normalne? Uz teraz? Matilda vcera totiz nekakala vobec. Plienka ja len plna cikanicky, takze je to ok.
Bib, Petrus, emily....pamätate si to este od prvych deti?
No a tie vecerne randaly su mi tiez sumi-fuk, ved nech si pohulaka, ved je cely den ticho a len chrni, kedy to ma potom zo seba dostat?
Ozi, tie, ktore ste uz boli na gynde...idete brat tie antikoncepcne tablety? Ja mam termin az 6.11, tak neviem.
Market, tak beries to?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre