V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
18. máj 2010

asi aj my zvolime obycajny, sesternica mala hraci a nehral uz od zaciatku 😒 krasny je ten nocnik 🙂
to sa pohra a potom ju das do postielky a ona zaspinka, alebo ako?si to ani predstavit neviem, ja ked malu cez den strcim do postele tak jedine placu je schopna a nie spinkania,na noc si uz zvykla, no cez den my sama nezaspi, to musim len vymyslat ako ju uspat 🙂 a to pospi tak dve az dve a pol hodky a koniec dennemu spinkaniu 🙂 noc niekedy prespi celu, vacsinou vsak nie, a akonahle zacne svitat,tak uz sme dospali 😒 aj dnes uz bola o 10hore a cakam kazdu chvilu uz,ze sa zobudi, asi vtedy ked sa mi konecne podari zaspat 😀 😀 no nic, idem sa o to zas pokusit, dobru 🙂

lujsa
19. máj 2010

Fiha,uz aj nocniky robia peknucke 😵 😵 Ja sa zatial nechystam kupit,drobec kaka vzdy v inom case,takze to by som neodhadla a keby sa tam nahodou vycikal,tak neviem-neviem,ci by to pochopil....
Wei-ja rozmrazujem v horucom kupeli,zohrejem vodu v rychlovarnej konvici a ponorim do ten vody poharik s kozkami zmrazeneho prikrmu.Dlho som na internete hladala nazory,ako je najlepsie rozmrazovat a dr radili ten horuci kupel,vraj sa to ma rozmrazit co najrychlejsie a takto to je za chvilku.
Denne spinkanie mame fajn,drobec rano vstava medzi 9-11hod,nadesiatuje sa+pohrame sa,o hodinku ide spinkat (spi cca 1hod),zobudi sa-pohrame sa,naobeduje sa a ideme von,tam sme cca 3hodky,vacsinu casu spinka.V tomto pocasi von nechodime,tak spinka na balkone-2-2-3 hodky.

petraas
19. máj 2010

weiya, tak mi rano o 7 vstaneme, vypijeme mliecko, vykakame sa dam malu do postielky a ona este na hodinku zaspi. potom sa tak hodinku pohraje niekedy aj menej a zasa ide spinkat. zobudi sa tak o 11 to jej dam zeleninovy prikrm, niekedy sa pohraje tak hodinku a niekedy ide spat hned po jedle a to spi aj 2-3 hodinky zobudi sa dam jej papat, zasa sa chvilku pohraje a zasa ju dam do postielky a spi a to tak je az do vecera. mame proste spacie dieta uz od narodenia. hned ako sme ju priniesli z porodnice tak som ju ucila ze spat bude len v postielke a tak som ju tam vzdy polozila a ona pekne sama zaspala a tak sa to naucila. ziadna nasa postel alebo nejake uspavanie.

lujsa
19. máj 2010

PArdon,preklep-malo tam byt "s kockami"zmrazeneho prikrmu 😎 😀

petraas
19. máj 2010

a inak s nocnikom sme spokojny, je taky pevnejsi a hlavne je dobre to operadlo aspon sa nebojim ze Sofinka spadne. niektore nocniky su z takeho mäkkeho plastu ze by som tam Sofinku bala aj posadit.

lujsa, inak aj Sofinka kakala vzdy v inom case ale zacala som ju ucit na nocnik pravidelne a tak sa naucila ze teraz mame svoj rezim.

weiya
19. máj 2010

jaj petras, no musim ti tusim sofinku zavidiet 😉 aj my sme sa ucili ze v postielke sa spinka, ale akosi sme ju to nenaucili 😒 len na noc tam sama od seba zaspi 😅 ja neviem po kom ta mala je, my by sme s muzom aj cely den prespali, my sme taky spavci 😀 a malej staci len chvilku pospat a je fit 🙂 a neska sme mali totalne otrasnu noc ☹ ja som zaspala tak okolo 2, a mala bola uz od 3hore, v postielke mrncala, tak som ju k sebe do postele zobrala a tam mi ozila, za vlasy ma tahala a smiala sa a spat nie a nie, tak o piatej som ju musela v autosedacke uspat, tam zaspala, no spala iba do siedmej, a odvtedy uz je hore.chudak manzel prisiel z nocnej a nechal ma potom do 9spat 😝
No musim uznat, sofinka ma velmi pekny rezim, a je velmi ucenliva 🙂

radka12
19. máj 2010

Pridám sa tiež... Petraas....to máš akú spachtošku doma? 🙂 Mne Nelka spinká dvakrát za deň. Prvýkrát od cca 9,30 do 11 (aj dlhšie niekedy,napríklad teraz ešte spí) a potom okolo tretej, ale to tak na hodinku. A na noc ide spinkať o 20hodine. Ráno sme hore medzi 6 a 7. Vychystáme bračeka do školy a hrajkáme sa.
Baby, chcela som sa spýtať na topánočky, capačky. Dávate ich už dietkam? Malá mi neleze ale na nohy sa stavia.
No už je hore....

lujsa
19. máj 2010

Wei-nie kazde babatko sa nauci na postielku,je to aj od povahy babatka-jedno je samostatnejsie ako ine...Ja vidim velke rozdiely aj v tom,ci je babo kojene,alebo nie.Deticky,ktore boli vylucne kojene a nepoznaju flasku,tie maju casto potrebu sa prisat,aj ked nie su hladne-im ide u tu blizkost pri mame,co v noci obcas nie je sranda,ale oni sa citia na prse v bezpeci.Raz na to budeme s laskou spominat 😵
Nas drobec spi cez den doma v kociku,len v noci spi v postielke-nezaspava sam,ale ja som rada-neskutocne si ho vychutnavam,ked ho v noci ulozim do postielky,on mi chyti ruku a pozera na mna,je tak krasne,ze by som to za nic nevymenila..Ja mu hovorim "šššš"a on do piatich minut spi 😵 😵 A cez den ho trosku pohojdam v kociku,on sa na mna usmieva a tak hned zaspi...
Ked bol malicky,tak sa strasne bal ostat sam-to sme ho uspavali aj na rukach a ked ma videla kamaratka,tak mi povedala,nech si to vychutnam,pretoze o par rockov bude spat sam a na vela veci bude mat kamaratov,hovorila,ze ona velmi casto a velmi rada spomina na to,ako svoje deti uspavala,kym boli malicke,dokonca aj na to,ako k nim v noci vstavala a tulili sa k sebe-vraj by to kedykolvek vymenila za tie kludne noci,ktore ma teraz 😵 😵 😵

lujsa
19. máj 2010

Radka,na prve kroky a na lozenie by vraj dietatko nemalo mat topanocky,aby sa mu spravne vyvyjala klenba na nozke.Najzdravsie je chodenie na boso=v ponozkach.Ale jasne,ze to sa da len doma 🙂
Nasmu drobcovi su vsetky capacky male,mame jedny ponozko-topanky,co nosi von,tie su velkost 20/21,tak rozmyslam,co mu kupim....

bobocka
19. máj 2010

fiha petras,tak malicka je fakt ukazkova 😉.to mne misko zacal veeelmo zle spavat 😢.ked mu sli zubky,tak bol velmi spavy,naucila som ho0 vtedy na postielku a hovorim si,parada,lahke to bolo.no omyl ☹.teraz m doobeda spi tak polhodinku (zaspava pri kojeni ☹ ),poobede v kociku da tu hodink a pol a vecer za okolo deviatej zaspava pri kojeni.o strt na desat je uz hore.zas kojenie.o tristvrte je hore-zas kojenie.potom spi dake dve hodinkya po polnoci sa budi kazdu hodinku dve na kojenie.ja uz ako zombie chodim ☹ .on ma proste take hlupe obdobie,e si potrebuje pocuckat.ani sa poriadne nenaje v noci.do 5 min mi na prsniku zaspi.rano po siestej si ho uz beriem k sebe do postele a do deviatej ho este stihnem dva krat odkojit (ale to uz v lahu,to sa mi uz vstavat nechce).on tak prespi tych 13-14 hodin denne o zase az take strasne nie je,ale ma tam tie jeho hlupe patminutove prestavky stale a ja neviem ako ho mam naucit spat dlhsie.o tyzden ma 8 mesiacov a ja viem,ze kazde dietatko je ine,ale to jeho budenie je strasne.ja by som strase chela aby spon 4 hodiny v kuse v noci vedel spat.nemali st nejaka s tymto skusenost?neviete mi prosim poradit co s tym ?zuziicek,ty uspavas miska pri kojeni-ako dlhoti vie spinkat potom?
inak ja som nad nocnikom este neuvazovla.ten kupime az ked si misko sam sadne.skor nie.
a masko ja tiez v horucom kupeli rozmrazujem.a varim ho vo vode spolu so zeleninkou a potom to spolu rozmixujem na kasicku.ja este nerobim s kuskami tak ako petraas.ja sa este bojim aby mu nezabehlo.
a kasicky robime od nestle kadejake,bananovu a susienkou sme mali...ale to davam len raz alebo 2x do tyzdna na veceru.inak sa snazim varit sama doma. a ani hotoveprikrmy mu nedavam velmi.posledny tyzden nemal ani jede.ja mu varim doma.mna to bavi 😉 a aspon viem co vsetko v tom je 😉
kukuricne chrumky mu zavediem ked bude mat osem mesiacov.tie keksiky od sunarky som mu dala spolu s jablckom pomixovane a nechcel to velmi,zato mne to vemi chuti 😀

lujsa
19. máj 2010

Bobocka-tazke obdobie....Nas drobec sa tiez v noci budi-rozne casto,ale 4 hodiny neprespi,aspon si myslim,my totiz v spalni nemame ziadnu techniku,ani hodiny 😀 Ja chodim spat nekoro,okolo jednej,druhej-dovtedy sa drobec zobudi 1x,ked idem spat,tak ho niekedy zobudim a mame druhe kojenie,potom sa zobudi 1-2x do siedmej,dalsi krat o siedmej-to si ho nechavam v posteli a kojim ho v lahu a pri mne uz spi v priemere do desiatej...Su aj noci,ktore prespi cele,alebo je hore 1x,neviem,od coho to zavisi...Takze neviem poradit,ako spat dlhsie 😉
Do kedy planujete kojit baby?Kym sa vam babo odstavi same,ci skor?Ja sa stale castejsie pohravam s myslienkou,ze okolo roka by som prestala kojit-postupne...Bojim sa,ze neskor by to bolo velmi tazke,akurat vcera sa kamoske po dlhom boji podarilo odstavit syna a to ma vyse 2.5roka-on jej uz kdekolvek natahoval vystrih,no casto zazivala neprijemne situacie-ma uz svoju hlavu a ked nedostal,co chcel,tak nasledoval veeelky cirkus a odmietanie akejkolvek inej stravy,nehovoriac o tom,ze v noci sa budil aj 30x....

petulig
19. máj 2010

ahojte, no my tiez kadejako spime. Ked som kojila tak posledne tyzdne to bolo v noci hrozne, boli sme hore kazdu tristvte hodinu, zvladla som to asi dva tyzdne a potom som ju zacala ucit na flasku. Najprv moje mlieko a neskor sunar. Sice sa mi sama odstavila po pol roku kojenia, lebo zistila ze z flasky to ide lahsie, ale jedine takto som si pospala. Odvtedy mi spi celu noc, aj ked tera znam idu zuby tak sa budi s placom, ale hned zase zaspi.
no a cez den, to su mikrospanky 🙂 vstavame pred siedmou, o deviatej ide na polhodku buvat, potom okolo 12 na dalsiu polhodku a okolo tretej mi zaspi,niekedy na hodku a pol niekedy pol hodinu, to nikdy neviem 🙂 kde su tie casy ked v kociku spala aj tri styri hodiny vkuse ☹
no a uz je hore, 35 min presne, asi ma budik pod vankusom 😲

petraas
19. máj 2010

no baby to je teda riadna spachtoska ta nasa Sofca...uz som sa aj pytala na poslednej poradni ze ci je to normalne ked stale spi a lekarka povedala ze ano ze nemam sa coho obavat vraj niektore deti su take ze furt spia a ine ze su väcsinou hore.

ja som pocula ze kojene deti spavaju horsie tak mozno preto vam deticky tak spinkaju.

ja som Sofinku kojila len 3 mesiace potom som musela prestat lebo sa mi zhorsila moja choroba a musela som zacat brat lieky tak od 3 mesiacov sme sa ucili na flasu.

ale inak od narodenia do 3 mesiacov sa mi najprv budila tak 2 krat za noc a potom len raz takze som sa troska vyspala, ale len ozej troska lebo som sa bala aby sa jej nieco nestalo tak som bola v strehu. ona si totiz nechcela po jedle odgrgnut tak som sa bala ze aby sa nezadusila alebo tak...

lujsa
19. máj 2010

Ja si myslim,ze sa tiez vyspime,az ked prestaneme kojit...Kamosky okolo mna to tak mali..A musim napisat,ze u nas sa kojenie jednoznacne zhorsuje,do troch mesiacov sa v noci nebudil (spal od 20:00 do 8:00,nakojila som a spal dalej do obeda),od 3.-6.mesiaca sa v noci budil 1-2x,a od polroka sa to vyslovene zhorsilo...

grajcaricka
19. máj 2010

lujsa: my sme to mali podobné, nebolo to síce nejak dramatické, ale radšej som to ukončila skôr ako by to malo do tej drámy prejsť 😀, ulahčila som si to ťažké odvykanie ...

ewwe
19. máj 2010

cauko, ja malej susienky ani piskoty do ruky nedavam
nocnik mam kupeny, nieje hraci, synovec mal hraci a bal sa tej hudby ako cert, ja mam este velku zasobu pampersiek tak do augusta, tak ich musim vyuzit a potom zacnem s nocnikom

petras a kedy chodite vonku?
ja spravim malej vyzivku do sklicka a beriem ju do mesta a ked sa zobudi tak ju nakrmim v meste

kasu robim do flase, taku redsiu spapa 210ml, kupujem od nestle aj hami nemliecne, velmi jej chutia

a spi celkom fajn, kojim 2x za noc, rano okolo 6 sa zobudi, tak ju beriem k sebe do postele a spi dalej este okolo 1-1,5 hodky
musime vydrzat vyspime sa na dochodku

weiya
19. máj 2010

bobocka asi to bude zniet hnusno, mne sa mala takto budievala,len s tym rozdielom, ze ona uz sama nevedela zaspat, tak sme ju museli celu noc rozvlekat na rukach, uz som nevedela co s nou , strasne vycerpana som z toho bola aj moj manzel , kedze vacsinou ju uspaval aj on, aj ked isiel rano do roboty, tak sme si povedali ze dost, okolo pol roka to bolo, dali zme ju do postielky, par dni si v postielke poplakala, no vzdy do hodiny zaspala. potombolo krasne obdobie, lebo spavala cele noci, bez toho aby sa zobudila na papanie, az rano okolo 6a potom sme spali este do 9.lenze potom sme prerabali byt, museli sme z malu na mesiac odist k babke a vratilo sa to do starych kolaji. tu sme vsak potom zacali znova z vyucbou a uz zas zaspava sama a spi pomaly do rana, len dnes v noci to bola neaka vynimka 😅 ale uz nespava tak dlho ako predtym 😅
bobo a mala ked mi zaspi po kojeni, tak spi asi dve az dve a pol hodiny 🙂
lujsa aj ja rozmyslam, ze okolo roka prestanem kojit, aby to potom neislo tak tazko, lebo sesternica maleho kojila do dva a pol roka a potom ho tazko odstavila.a to nehovorim o dalsej ktora maleho kojila do 3rokov, on uz si sam vedel vyhrnut tricko a tak s tym nemal nikdy a nikde problem 😀

weiya
19. máj 2010

no aj ja mam okolo seba kamosky co maju deti a museli prejst na UM a deticky krasne spinkaju 🙂 petraas aj kamoskin maly, je od naty o dva tyzdne mladsi, a on si tiez lubi tak pospinkat, tak to je uplne v pohode 🙂 ja som uz raz aj skusala malu odstavit, ked uz som toho mala dost, ale nechcela mi UM pit, tak som sa vykaslala na to, ze neskor, ked bude uz aj prikrmi pekne papat. Mam aj ekzem, no nie je to take strasne ako v detstve,takto na jar sa vzdy ozve,a na jesen, ale nemozem lieky brat a ani masticky na to, tak okolo roka by som z kojenim pomaly odstavila a dala sa do poriadku.

lujsa
19. máj 2010

Grajciarka,prave tej dramy sa bojim 😀

Wei-ved to,ze oni sa po roku obsluzia sami a trapas je na svete....Syn tejto mojej kamosky olizoval v casopisoch prsia modeliek,ked boli niekde odfotene v plavkach 😀 😀 A to v nom vzbudilo chut na mliecko a dobijal sa do prveho vystrihu,ktory bol poruke...Neraz stiabol vystrih nic netusiacej kamoske az po pas a jeho mama sa ospravedlnovala...Noo,nic prijemne v kaviarni plnej ludi 😅

weiya
19. máj 2010

Lujsa jejda 🙂 Sesternicin syn, tiez tak stahoval vystrih, a ked videl prsia tak hned hovoril, ze cece cece... 😀 Mne tak rtaz vystrih stiahol, na svadbe , to som mala ale 15rokov, tak som sa hanbila, este ze to nik nevidel 😀 hadam

petulig
19. máj 2010

asi som malej krivdila s tym spanim, dnes mi zaspala o pol dvanastej a este stale spii..To ako naschval ked som chcela ist von s nou 🙂

petraas
19. máj 2010

ewwe, von chodime podla pocasia. ked je skaredo tak nejdeme alebo len na chvilku ked potrebujem ist na postu alebo tak. ked je pekne tak chodime do obeda na postu poslat balicky a potom po obede na prechadzku. ideme vzdy ked sa napapka aby mohla spinkat v kociku a aby sme to stihli do dalsieho papkania. a ked je uplne pekne pocasie tak sa rano pobalime a ideme na chatu takze je vonku skoro cely den.
proste ked je doma tak spi v postielke a ked ideme von tak v kociku. uz som minule hovorila ze vsetky deti v pribliznom veku sedia v kociku ked ich stretneme iba nasa Sofinka stale spinka. ona totiz ani v kociku dlho nevydrzi sediet. dam ju lahnut a hned zaspi. no je to proste spachtos🙂

ewwe
19. máj 2010

petras aha 🙂

no ja tiez malu planujem odstavit po roku, ale nejak si neviem predstavit co jej budem davat jest, obed , desiatu a veceru mam jasnu, ale co na ranajky??? a kedy napr. flasu s mliekom?? a ked sa mi zobudi v noci tak co jej dam?? ist robit flasu sa mi asi nebude chciet, dam jej iba vodu? a co ak jej to nebude stacit a bude plakat?? ja som z toho jelen, ako to bude podla vas??? mate to uz premyslene? 😕

tinnka9
19. máj 2010

Lujsa, ja som to tak mala s prvym synom. Kojila som ho, cca po pol roku sa zacal budievat castejsie v noci, neskor aj 8x za noc, len si cucol a zaspal. Vydrzali sme to 20mesiacov!!! Potom v momente, ako sme sa "odstavili", zacal spavat pekne celu noc.

lujsa
19. máj 2010

Wei- 😀 Takze aj ty mas take neplanovane odhalenie za sebou 😀 Ja zatial nie,stale som si dala tricko s malym vystrihom,ked sme sa mali stretnut s kamoskou a jej drobcom 😀

Ewwe-ja myslim,ze na ranajky dostavaju deticky mliecko,este ho potrebuju...A v noci im zvyknu ponukat vodu,vraj prvych par noci je plac,ale potom prespia.Ak by boli hladni,tak aj v noci mozu dostat mliecko,ale vraj by hladni byt nemali a budia sa len zo zvyku.Ale niektore maminy davaju 1x za noc aj mlecko 😉

lujsa
19. máj 2010

Tinka-takze aj u vas to tak fungovalo,ze sa prvy drobec budil kvoli prituleniu,nie kvoli hladu 😉

lujsa
19. máj 2010

Tinka-takze aj u vas to tak fungovalo,ze sa prvy drobec budil kvoli prituleniu,nie kvoli hladu 😉

achalteke
19. máj 2010

Ahoj holky ráda bych se znovu přidala do diskuse. Šimon spí už asi dva měsíce celou noc, budí se okolo 5 - 6 na mlíko a spí dál do cca 7:30. Od 7M nekojím, sám se odstavil, ale už předtím byl dokrmovaný. Jinak se plazí, začíná lézt a zkouší se posadit. Papá co se mu dá, úplně bez problému. Asi 14 dní jí už i jogurty. Jinak už nevim co bych takhle na začátek napsala 😀

tinnka9
19. máj 2010

Lujsa - ano. Najhorsie bolo, ze on inak ako na prsniku ani nevedel zaspat. Takze sme ho to v tych 20mesiacoch museli naucit. Ale vobec to nebolo nejake drasticke. Tym, ze uz bol vacsi, sa to dalo 😉. V pohode a bez placu.

lujsa
19. máj 2010

Tinnka-tak to je super,ze to islo bez placu 😵 Ja som pred dvomi tyzdnami dostala prvu menstruaciu a vtedy mi prudko kleslo mliecko,drobec tahal viac-menej naprazdno...Mala som pocit,ze ak by som mu vtedy ponukla flasku s mliekom,aj by si dal 😉 Tak nejak na to budeme musiet ist 😵

Achaltake-vitaj 😉Tie noci trosku v dobrom zavidim 😀 Simonovi chuti,ked spapa jogurt aj sam,moj drobec ho zje vylucne zmiesany s ovocim,alebo vyzivou 🙂 A to som mu ho na osme vymesacie zacala davat optimisticky sam 😀

achalteke
19. máj 2010

Lujsa když tak mluvíš o té menstruaci, tak to byl u nás důvod kdy se Šimon definitivně odstavil, prostě prso nechtěl za žádnou cen. Nedalo i to a kapku MM jsem ochutnala a vůbec teda nebylo sladký, tak mu asi fakt nejelo....
Neboj on si zvykne i bez ovoce, třeba zkus ubírat. Na druhou stranu se prckům nedivím - mě samotný bílý taky nechutná 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre