V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
27. júl 2010

@bobocka inak aj sofinka kakala rozne ale jeden cas kakala vzdy pri jedle to sme akurat kupili nocnik tak som vedela kedy bude kakat tak sa naucila, no som zvedava ze ci ajna ten zachod sa tak rychlo nauci ako na nocnik.
ani nie hello kitty ako skor som na ruzovu farbu a v ruzovom som toho vela nenasla skor som na princess...ten kocik som uz davno chcela ze kupim sofinke k narodkam myslim ten pruteny tak uvidime...videla som ho uz aj na zivo a je super aj na rucku by mala dociahnut lebo je taky nizsi.
inak baby u nas vyberaju skoro kazdy den na nieco uz my to lezie na nervy. na den narcisov vzdy dam aj na unicef dam a aj na detsku onkologiu ale len obcas lebo kto by im mohol kazdy den davat

bobocka
27. júl 2010

@petraas som si ista,ze s veckom bude sofi ok.ked uz vie na co je nocnik,tak jej ho vzdy postupne k vecku posuvaj ked bude tlacit.no a nakoniec jej nechaj nocnik na vecku.tak si zvykne,ze v tej izbe sa ide na potrebu a potom jedneho dna ju namiesto na nocnik posad na vecko.kamoska tak dceru naucila.podla mna je to ok metoda.ja viem,ze toto bude sprosto zniet,ale aj steniatka ked doma potrebu na noviny robia,tak ich predsa postupne posuva clovek ku vchodovym dveram a jedneho dna ich odlozi a ked steniaatka nevidia noviny,tak zacnu stekat,ze uz treba ist von.ja viem,ze je hlupe porovnavat dieta so steniatkom.ja to vlastne nerobim,len ta metoda je v podstate rovnaka a zabera 😉.ja ked budem miska od nocnika oducat,tak urcite tak.no to ho ale najprv budem musiet na nocnik naucit 😀

zuziiiicek17
27. júl 2010

@bobocka 30 cm zriedkavo ?? moj misko od narodenia narastol 32 cm 😀 aa to este nema rok

bobocka
27. júl 2010

@zuziiiicek17 fiiiha,tak riaden dlzen 😉 basketbalistu doma chovas 😀 no moj misko mal 54 ked sa narodil,takze teraz v 10mesiacoch ma 22,5 cm navyse a do 12 mesiacov narastie tak max 3 cm este.viac urcite neda.ono rocne deti maju zvycajne tych 75 vraj.teda vlastne mavali.teraz sa vo vseobecnosti rodia velke deti.som si myslela,ze 54cm u miska bolo riadne vela a potom som vlastne zistila,ze to bol len taky slaby priemer.ja som mala napr 47cm a 2700g(mozno aj trosku menej) a bola som prenasana.moja kamaratka porodila 59cm dceru.a to dievcatka su povacsine mensie.tato nova generacia deti je daka povacsia.ovela vnimavejsie su,talentovanejsie,sikovnejsie.ja to nechapem.ale asi dobou to bude.za mojich mladych cias ked som spievat vedela,tak som sla max do zboru vokalistku robit a dnesne deti uz do mini talent show hned idu 😀 a kolko mal misko ked sa narodil? 32 je fakt dost 😉.aj ti na to nieco pediatricka povedala,ci to brala ako samozrejmost.lebo mne na nasich 76,5 povedala,ze sme uz nadpriemer.bohvie co za tabulku ta ma 😀 😀 😀

zuziiiicek17
27. júl 2010

@bobocka no misko je potom nadpriemer veeelky ...ked sa narodil ,tak mal 52cm a teraz ma 84 😅 body mu musim kupovat o cislo vacsie ako osttne veci .napr teraz na jesen budem kupovat body 92 a ostatne veci 😅 86

bobocka
27. júl 2010

@zuziiiicek17 wow,tak to uz hej 😀 myslim,ze mame co dohanat 😀 ale ja som krpata(163-164cm podla toho ako sa vypnem 😀 ) a vladko ma 178-179cm,takze nas misko asi vysoky nebude. a nevadi. 🙂 jabudem tiez 86 kupovat.radsej nech to je vacsie a nech to vydrzi do jari ako by som mala v januari novu varku kupovat 😉 ale na body 92 si my este pockame 😀

zuziiiicek17
27. júl 2010

@bobocka no my sme obaja krpati ...ale ja som najnizsia z rodiny a zda sa mi ,ze on tiez .tak snad bude vysoky po predkoch

bobocka
27. júl 2010

@zuziiiicek17 no vsak uvidis.niektore deti najprv rastu ako huby po dazdi a v istom veku sa to stopne a ine zas pomalicky rastu a zrazu ich vytiahne.ja som bola ako dieta malunka a ked som mala nejakych 10,tak ma vytiahlo az som z toho mala strie na stehnach. no a k nim sa teraz po tehu pridruzili dalsie aby mi luto nebolo 😠

luppita
28. júl 2010

@bobocka tak potom sme v norme, maly mal 51cm ked sa narodila teraz ma 72, takze tych 20 cm narastol 🙂 ty to mas u dr dobre zmapovane, ja viem len ze by babo malo mat trojnasobok svojej vahy do roku 🙂 kedze maly sa narodil 3kg, tak aj to zavilku splnime 🙂

luppita
28. júl 2010

a este dobre ranko prajem 😀

tinnka9
28. júl 2010

No my uz tiez nosime 92-ku, akurat rozmyslam, aku velkost zimnej bundy kupit, aby mu bola dobra celu zimu 😉 . Nas "drobec" mal pred vyse mesiacom na poradni 80cm a 11,5kg! Som zvedava, kolko bude mat v roku 😉 . Ale on mal aj porodnu vahu dost velku - 4650g a 53cm. Ale to su geny - aj nas starsi syn bol taky isty a aj teraz je o pol hlavy vyssi od rovesnikov 😀, akurat rastie len do vysky, inak je chuduckyyy 🙂 . Skratka nemaju byt po kom mali, ja mam tiez 176cm a MM 194.

weiya
28. júl 2010

Bree ranko 🙂 ale ste popisali, idem citat 🙂

weiya
28. júl 2010

@petraaas krasny kocik 😵 aj tie odrazadla su super 😵

no ja netusim kolko Talka meria, u dr sa nedala odmerat 😀 ale bodicka nosime niektore este aj 62 a k nim postupne pridavame vacsie velkosti 😀 cize aj 80 uz nosime.Vacsinou ale nosime veci cislo 74,z 80 je jej dost veci velkych.a uz som zabudla co som este chcela napisat 😀

ewwe
28. júl 2010

nina sa narodila 50 cm a 3650g, vyska teraz pred mesiacom 76-77cm a vaha 7300g, tak ona svoju vahu urcite nestrojnasobi, ja meriam 171cm a mm 181cm

ja tiez vyberam nejaku hracku na narodky, odrazadlo mame aj trojkolku tak by som chcela nejaku hracku so zvukmi, hlavne havom, mozno ten hraci stolik od FP, no a este autosedacku nam treba, teraz dostala na meniny taky domcek, co su na nom zvieratka a oni spievaju a vydavaju aj zvuky tak s tym sa teraz velmi rada hra, hlavne je tam havo a toho stale stlaca a on havka, este ju zacali zaujimat piskacie hracky tie stlaca dookola mne na nervy no a naj hracka je moj notebook a kable co idu z neho 🙄

tinnka9
28. júl 2010

@ewwe a nad tym hovoriacim psikom od fisher price si neuvazovala? Ja stale rozmyslam, ze ho malemu kupime na narodky 😉

weiya
28. júl 2010

@tinnka9 aj my ho mame a Natalke sa velmi paci 😵 rada sa snim hra macka ho, zlate pesnicky su tam a ja jej do toho spievam 😀 takze ho odporucam 🙂

tinnka9
28. júl 2010

@weiya to rada pocujem 😉 . nerada by som, aby to boli zbytocne vyhodene peniaze. a na vianoce bude asi lego zoo. uz teraz ho najviac zo vsetkych hraciek zaujima bratove lego 😀

weiya
28. júl 2010

@tinnka9 maho aj mojej sesternice 2rocny syn, no ten sa ho teraz boji 😒 a uvidis aj ty sa s nim zabavis , ja ked som ho kupila a domov priniesla, tak som z neho mala vacsiu radost ako natalka 😀

bobocka
28. júl 2010

no tak moj syn ma hracie hracky na salame 😀 .on to stlaci raz dvakrat a apotom aj tak ide za umelohmotnou flasou,ci prazdnou krabicou od kamery.jeho proste typicke detske hracky nebavia.najnovsie objavil vezu(na cdcka vezu myslim) a prisiel na to,ze ked stlaci vrch,tak sa to otvori,tak to furt otvara a cdcka vytahuje.a o kabloch ani nehovorim.mame doma sialene mnozstvo kadejakych farebnych hraciek,no jeho to netankuje.este lubi fit loptu.na tu strasne rad tapka a stvera sa hore 😉.a bublifuk.to je jeho.bublinky nahanat 😀

tinnka9
28. júl 2010

@bobocka aspon usetrite 😀 😀 😀

zuziiiicek17
28. júl 2010

@bobocka miškovia su asi rovnaki 😀 moj toto isteeee ...hracky by mu naco boli ? 😀 ma rad akurat jedneho hava a malu lopticku .inak len krabice ,lase ,kable ,dvdcko,telka ,autosedacka -vajicko (furt si do nej ide sadnut 😀 ),a uuuplne najradsej ma skrinnky otvarat a moj velky kozmeticky kufor ...uz ho musim zamknut vzdy ,lebo sa naucil ako sa otvara 😀 minule sa naruzoval az na hlave ked som na neho minutku nekukala 😀

lujsa
28. júl 2010

@bobocka aj nas drobec mal obvod hlavicky v 9.mesiacoch 48cm 🙂Hlavicky nase 😀 To nositko Liliputi-neviem,co ti v nom Misko bude chciet byt,je uz na naucanie dost velky.My sme kupili Beco,ked mal G.asi pol roka a nenosime ho casto,radsej je v kociku,alebo na rukach.V ergonositku je totiz uplne pritulene k tebe a ma mensi vyhlad,je to vyslovene cele jeho telicko na tvoje,nie ako na rukach,ze sa vie poobzerat dookola,otacat sa a pod.Ja som si poziacala z pozicovne Manducu,ked mal 3 mesiace,vtedy v nej bol stastny,nechcel z nej ist dole.ALe nekupila som to nositko hned,az ked mal polroka a to uz bol menej nateseny.PLus v teplach sa to velmi pouzivat neda,obaja sme mokri ako mysi...
Tie topanocky som si vyhliadla uz davno,su krasne,ale stale sa neviem rozhodnut,ci ist do nich,alebo do pevnych-na zimu mu jednoznacne kupim pevne...
Ockovanie proti hep.A dam aj ja,to som uz myslim aj pisala,ale k tomu MMR -odpoved tvojej lekarky bola dost jednostranna,ale nie objektivna,ale dr su povinni nas ukludnovat 😉

bobocka
28. júl 2010

@tinnka9 praveze nie.hracky sme nakupili kym bol este malicky a teraz ked ich on neriesi,tak na ne len prach pada 😀 .nevadi,budu pre dalsie mimi 😉
@zuziiiicek17 ach ti miskovia 😀 . a ze sa ti naruzoval az na hlave 😀 😀 😀 mozno pojde v maminkinych slapajach 😉 vajicko my mame permanentne v aute ,ale ked bolo doma,tak aj on tam furt liezol. a isty cas doma len v nom spal cez den.
inak baby.mne sa ten moj sinter nejak rozplakal poslednou dobou.ked sa mu nieco nepaci,tak niezeby protestoval,on ten svoj dojimacik pusti.akoze v zaciatkoch samozrejme hlavou kruti,no ked ho prebalujem a na chrbat polozim,tak taky spusti akoby som ho z koze drala.tak chytro plienku vymenim,posadim ho a uz je dobre.aj masaze mu v sede musim teraz davat.on este donedavna nesedel sam a teraz ked uz sam sedi,tak lezanie uplne zavrhol.a ani v kociku uz nechce lezat.mame taky sportovy co ma 4 polohy a ked ho dam to ten najspodnejsej,tak sa chyti za boky a dviha hore. a ked mu nedovolim sa zodvinhut,tak zas plac strasny 😢. dufam,ze ho to prejde.

zuziiiicek17
28. júl 2010

nemyyslim ,ze ho to prejde 😀 misko mi nepolezi ani chvilku .jedine ked spi ..a aj to hned ako otvori oci tak si sadne...ved v kociku uz predsa moze sediet ,tak preco ta to tak hneva ?

bobocka
28. júl 2010

@lujsa vsak ak sa v nom miskovi nebude pacit,tak ho vratim.za skusku nic nedam.on sa velmi rad nosi ,ale ako pises,rad sa aj obzera a teda uvidime ci sa mu v tom bude pacit,alebo nie.a mas pravdu,ze ta moja pediatricka mala jednostrannu a nie objektivnu odpoved,ale vsak ona mne rovno povedala,ze za jej lekarskej praxe to bolo tak a tak. a nie,ze vo vseobecnosti je to tak.sestricka sice na mna pozrela akoby som z marsu bola a dvojciferne iq mala ked som jej povedala,ze z netu mam to info,ze je to chulostiva vakcina s nepriazninymi vedlajsimi ucinkami.doktorka mi povedala,ze tato vakcina je ina od ostatnych lebo je "ziva",ale vraj on a s tym zle skusenosti nemala. a mne je to jedno co si vravi.posuniem to trosku na neskor.zas nie posledny den v 18tom mesiaci,no ani ho nedam ockovat prvy hned po 15 tom.mam pravo si zvolit datum ak je tam trojmesacne rozmedzie.nech si vravia co chcu.vsak to nie je akoby som ockovanie uplne odmietla.inak viem,ze su mamicky co deti vobec nedavaju ockovat ani povinnymi ockovaniami.tak to by som sa teda fakt bala.
inak pocuvajte,mne kamaratka hovorila,ze jej znama robila taky osobny pokus na svojom dietati,ze ho dojcila do 14 ci 17 mesiaca myslim (ten mesiac si uz uplne presne nepamatam) ale ze dietatko bolo vylucne dojcene.ze ziadna tuha strava.akoze to sa mi hned obocie nadvihlo.ze dieta bolo vraj zdrave,priberalo...ale podla mna to mimi tuhu stravu potrebuje.ja taketo experimenty s dietatom vobec neuznavam,tak ako neuznavam ani porody doma ci neockovanie deti ci uplne odmietanie chemickych liekov.mozno ma tu niekto za to prevalcuje negativami a no a co.toto je moj nazor a stojim si za nim 🙂

luppita
28. júl 2010

Jak tak citam tak moj drobec je najmesi 😀 😀 😀 ale aj ja som vzdy bola vsade najmensia, v skolke, skole.... len u chlapca je to take krutejsie ☹ ale verim ze narastie raz dva, niako to teraz neriesim. Puberta urobi svoje. Aj moj bracho bol vzdy najmensi, na foto zo skoly su chalani a o hlavu nizsi on 😎 a jak bol v puberte rastol a rastol a vsetkych nas prerastol 🙂

@bobocka krasne fotecky, aj u nas su naj hracky ovladac, telefon, flasa, kremy, DVDcka, s tym sa vie pekne hrat, obzera si to a svoje hracky co ma tak len porozhadzuje a my potom nemame ani kam stupnut, lebo vsade je niaka hracka.... este ma rad loptu a aj auto.... obcas pride s loptou a povie ze gggg (gol) a normalne ma vola hrat sa s nim 😀

bobocka
28. júl 2010

@zuziiiicek17 no ja ho davam nalezato ked je v kociku a ma spat.nemam rada ho nechat hore a potom mi zaspi a ja to nevidim(mam tak otoceny kocik,ze misko pred seba vidi a nie na mna) a par krat sa mi uz stalo,ze som sa s nim takto prechadzala,bol v polohe v sede a zrazu som si vsimla,ze zaspal a hlavicku mal uplne zvesenu pred sebou na hrudi 😒 .tak to na jeho krcnu chrbticu skutocne dobre nemohlo byt 😒 .preto ked je jeho cas spanku,tak ho radsej hned dole davam.

lujsa
28. júl 2010

Nas G.ma najradsej lopticku,tu si bud hadzeme,alebo ju sam nahana...Potom samozrejme plastove flase,ale to ho uz opusta,zakazane veci ho zas lakaju stale viac(otvaranie/zatvaranie dveri-uz si parkrat pod dvere privrel prsty,srobovaky...)...Ale z hraciek ma jednoznacne najradsej take,ktore maju vela tlacidiel a kazde vydava iny zvuk,idealne,ked tam pocut hlas cloveka,takze taku nejaku mu kupim na narodky...Uz 3 mesiace ma najoblubenejsiu tuto farbu-http://www.enikibeniki.sk/shop/components/com_v...
TAm kazde zvieratko chlapsky hlas predstavi,zvieratko vyda zvuk,potom tam ten pansky hlas skusa dietatko,nech stlaci spravne zvieratko,je tam rozna obtiaznost,rozne moznosti,akurat,ze tam nie je slovencina,ale je bilingulana ta hracka,my mame anglicko francuzsku...Teraz ho bavia tie zvuky,hlasy,hudba a neskor sa s nou nauci hrat tak ako ma,dufam...A este ma rad takeho slimaka,co uci abecedu,je na koliekach,tak ho pouziva aj ako auticko
😀 @zuziiiicek17 to ti Misko poriadne rychlo rastie 😉 Nas G. sa narodil 50cm,v 9.mesiacoch mal 78cm(to je meranie u dr,doma mu vzdy nameram viac 😀 ) a to dr vravela,ze je dlhy,ale ze to sa vyrovna,deti ktore rastu do 2 rokov rychlejsie ako ostatne potom svoj rast zvycajne spomalia a v troch rokoch su zhruba rovnako vysoke vsetky deticky 😉
@ewwe to mame mozno rovnaku hracku,ako vy...A notebook je top aj u nas,gumimacko je nasa rodinna hviezda,aj ELmo,stale by ich pozeral a tukal do klavesnice 😀

A velkost nosi drobec 82ku,alebo 86-ku.

bobocka
28. júl 2010

@luppita joj o jeho vysku by som sa veru nebala 🙂 .uvidis,raz ho tak vytiahne,ze sa ani nenazdas 😉
a jasne dialkove ovladanie,mobilny telefon,kremy,odsavacka na sopliky...to su veru tiez vdacne hracky 😀

weiya
28. júl 2010

@bobocka
@zuziiiicek17 tak to ano, aj natalka ma radsej tasketo" hracky" ako tie svoje 😀 krabice, ovladace od telky, dv-dcka, kable, moj nb, telefony, fotak, krabice, najoblubenejsia hracka je teraz otvarat a zatvarat suflik, a vsetko co je v nom povyhadzovat, plastove flase, a najviac vedu asi vlhcene utierky a setvitky. Ked zbada papirove servitky, hned bere, otvori ich, povyhadzuje servitky a nakoniec ich natrha na kusky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre