V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ewwe
5. aug 2010

@bobocka tak to je brr, vsetko naraz sa na teba zosypalo, ja som si aj myslela, ze ked si pisala, ze maly iba spi, ze je to ,,nudzovy rezim tela, tak reaguju deti na zacinajucu chorobu, ale som si myslela ze to tiez iba malinke babatka, nie uz taky velky chlap, tak nech ste cim skor tip top 🙂

s tymi pannami ze su poriadkumilovne neviem ja poznam 3 a moc poriadku nedaju 😀

bobocka, ze nas predbehnete, ha ha zabudla si na moju najlenivejsiu ninu???? 😀 😀 😝

tinnka9
5. aug 2010

ahojte kočky 🙂 hlasim sa z tatier, zatial vsetko fajn. len vas nestiham citat 😀 . aj cesta prebehla ok, coho som sa najviac obavala, lebo nase najmladsie dieta ma problem dopravit sa v aute len niekde vramci nasho mesta, tak z takmer 3-hodinovej cesty som mala nocnu moru. Ale zvladli sme to. Matusko sa uz zacina tiez pomaly pustat, coraz castejsie robi 2-3 kroky do priestoru sam bez opory, ale este sa trochu boji. @jahody11 gratulujem eluske k prvym krockom 🙂 , mimochodom, krasne meno ma mala 😉. @bobocka nech je misulko co najskor v poriadku. s elkou ho nemozes porovnavat, ved ma este len 10mes. a nieco, za 3 tyzdne este toho moze stihnut 😉 . a ozaj, mame nove dalsie 2 zuby 😀

bobocka
5. aug 2010

dakujem vam kocky za mile priania.ono to nie je takze zle ako to znie.kebyze mi dotorka nepovie,ze ma soor,tak ani neviem.akoze ja som si vsimla,ze ma po rane trochu biele ustocka,ale som si myslela,ze to od sliniek co mu zaschli pocas spanku 😀 .vytieram mu to tym nizoralom(co je sice dost narocne,kedze hryzie poriadne a nechce mi dovolit prst v ustockach) .to chripenie,no sem tam mu hlas preskoci,calciovy sirup papa zatial ok.nie je tym nadseny,no zas neprieci sa.ale tie zapareninky ma najviac stvu.som mu spravila repikovy kupel.uvidime ci pomoze. a vetrame a imazolom natierame.hadam to prejde.on vsak na to nereaguje vobec,ako keby ani zapareny nebol.tazke vsetko v podstate ja vnimam a on sice prekonava co to,no nevnima to 😝

luppita
5. aug 2010

@tinnka9 uzivajte si dofcu, v dobrom zavidim a sikulka je Matusko, ja sa neviem dockat prveho kroku 🙂 dufam, ze nebudem mat akurat vybitu baterku v kamere 😀 tesim na foto, nainstaluj oboch tvojich chlapcov 🙂

jahody11
5. aug 2010

@kacenkalm aj Ela lezie najradsej po styroch ako triskac 😀 , teraz prisla na to, ze ked chodi po dvoch je to zabavnejsie a vsade sa dostane a vidi, len je to sranda ako to zacala, proste z minuty na minutu...

lujsa
5. aug 2010

@bobocka aj ja vam zelam,nech ste cim skor fit 😵 😵 Presne ako pise ewwe,ten nudzovy rezim mavaju deticky,ked na ne nieco lezie,ale nechcela som to pisat,aby si sa nenaplasila.A asi je toho na neho dost,aj zubky idu,aj trosku zachripol,preto ten soor-ten byva,ked je slabsia imunita,ale on je chlap,rychlo sa ho zbavi 😵

@jahody11 blahozelam ku krocikom 😵

Ani nas drobec sa v dohladnej dobe nechysta chodit sam a ja som spokojna,lebo na 4 ma stabilitu 😵 Akurat svagrina minule povedala manzelovi,ze je zaostaly,ak ako 10 mesacny nevie sam chodit...No nenastvalo by vas to?

bobocka
5. aug 2010

tak zas a znova surfujem a hladam darcek k prvym narodeninam a toto mi pride byt celkom ok a za fajn cenu,co myslite?
http://www.bocianbaby.sk/index.php?s=detail&id=...
nie je to sice paradne uzasne,no na take bubaky nemam.toto mi pride byt v ramci moznosti fajn 😉

bobocka
5. aug 2010

@lujsa zaostaly????? 😠 😠 😠 ta by si zasluzila par teplych slov za take pocastovanie 😠 potom je asi 90% deti zaostalych 😠 moj bude" zaostaly" este dlho 😀
baby,co sa dava dietatku na posilnenie imunity? biogaia je skor na podporu travenia...cecko ze by? uz ma ten calciovy sirup a nizoral,zas do neho nechcem iba lieky sypat,no posilnit imunitu by sa mu asi zislo 😖

luppita
5. aug 2010

@bobocka toto sa mi paci, ale rozmyslala som ze malemu zaobstaram niake este obyckovejsie a ani nemusi mat tu rucku, bo bude jesen a hned zase zima, tak na von ani moc nebude a rovno budem kupovat SANKY (dobre mi to hrabe uprostred leta) 🙂 🙂 🙂

lujsa
5. aug 2010

@bobocka ja davam c vitamin 😉 A biogaia je aj na posilnenie imunity 😉 A k svagrinej sa nevyjadrujem,ona nasho drobca doslova neznasa,tak na neho ziarli ☹

bobocka
5. aug 2010

@lujsa dakujem,zakupim biogaiu aj cecko teda. a nebude to vela zas vsetko do neho davat?nebude lepsie iba jedno z toho?
a ty cecko davas stale preventivne,ci len ked vidis,ze by na maleho mohlo nieco ist?
a svagrina je akoze normalna?prepac,ze som drza,ale ako sa da neznasat male dietatko??? sila 😠
@luppita inak aj ja som ti nejak za lacnejsie umele odrazatka,vsak aj tak v tom bude hlavne na zimu a to nam je ta rucka na dve veci doma,no potom zas na jar mozno by bolo fajn tu rucku tam mat,nebudem ja po meste maleho obhanat 😀 . a na jar sa mi nove zas nechce kupovat.no teda chcelo by sa mi aj,no niet z coho. a toto je na to,ze to ma aj tu zabranu,ze z toho nezleti a aj tu rucku este celkom lacne si myslim.aj ked ta rucka je nejak podozrivo nizko 😀 😀 😀

luppita
5. aug 2010

@bobocka hej hej, len na jar a leto som skor za tie trojkolky s ruckou, to je potom na dlhsie ako take odrazatko, 🙂 a aj simpanz uz budu vecsi.... no musim povedat tatinkovy nech silno zaraba, lebo vsetko mu chcem dopriat 🙂
moj drahy chce toto malemu , ked bude vecsi .... http://www.detskevozidla.sk/detail.php?zbozi=16...
ale to je taka raritka za straaaaasne prachy, ked sme boli deti, tak take slapacie auto mali len vyvoleny (ja ani drahy sme nemaly ☹ ) som zvedava kto sa v nom bude viac vozit 🙂

kacenkalm
5. aug 2010

@lujsa

@bobocka ma pravdu,to by museli byt vsetky deti zaostale.....chcela by som vidiet ju,co by hovorila na svoje mimino v 10 mesiacoch....inak s tym darcekom k 1.rociku je to super napad...ja som dnes tiez rozmyslala,ze co by sme malej kupili,a tiez chcem jej toto kupit...je 3 v 1...http://www.toys.ie/Little-Tikes-3-In-1-Trike-!H...
a pozerala som este hojadcku nejaku sikovnu do zahrady,ale tu je to drahe ☹

kacenkalm
5. aug 2010

@luppita wau,to auticko je brutalne krasneee 😵

bobocka
5. aug 2010

@luppita mas pravdu.teraz nam je ta rucka fakt na dve veci a na jar asi fakt ta trojkolka bude lepsia.kurnik,to aby clovek kradol 😠 len mne vadi to,ze vacsina tych odrazatiek lacnych nema tu zabranu aby mimi z toho nezhucalo...joj,mne sa uz nechce to vsetko zas prezerat ☹ uz som z toho chora.po veceroch nerobim nic ine,len odrazatka na googli hladam 😒 .
inak to retro auticko je paradne 🙂 fakt krasne 🙂 ako z pomady 😀 .ale aj fajne masne 😒 take si mi isto nedovolime.no mozno,ak sa mi v lote zadari 😉

kacenkalm
5. aug 2010

a toto je tiez zlatucke pre chlapcov 😉 ako bazen,alebo s loptickami
http://www.toys.ie/Funny-Car-Ball-Pit-!D11624-p...

bobocka
5. aug 2010

@kacenkalm hm veru ta trojkolka je velmi dobry napad.a ta hojdacka vobec nie je zas taka draha.skor si myslim,ze tu trojkolku aj lacnejsiu mozes kupit alebo za 77 libier zas lepsiu ocakavat mozes.to este pokukaj,ta mi pride byt dost draha.a ta hojdacka je super,tu rozlozis aj doma podla toho co pisu,len som tam nikde nosnost nevidela.to si pokukaj,nie ze to bude do 13 kg 😀 ale hojdacka je paradny darcek ked mas zahradu.hojdacky deti zboznuju. 😉

luppita
5. aug 2010

@bobocka ako to old school auticko je sen mojho draheho .... uvidime co bude o dva roky, ked maly podrastie, ci na nas dovtedy kufrik plny euracov padne 🙂 🙂 🙂

bobocka
5. aug 2010

@luppita mozno padne 😀 never stop dreaming because sometimes dreams do come true 😉 treba mysliet pozitivne a aj slapacie auticko bude 😉

tinnka9
6. aug 2010

@luppita no moj pan manzel sice zobral fotak, ale az tu prisiel na to, ze kartu do fotaka - esteze mame 2 - nechal doma. Takze fotky sa nekonaju. Dnes ma prist za nami sestra s rodinkou, tak dufam, ze nejaku donesie. @bobocka necitala som predtym strany, nestiham 😀 , tak neviem, ci ti to uz niekto pisal, ale tie zapareniny suvisia s tym soorom v puske 😒 .

kathynka
6. aug 2010

@bobocka aj ja prajem miskovi nech je cim skor fit
@jahody11 to je parada ze ela uz chodi 🙂
inak, ked sa tu tak bavite o darcekoch k prvemu roku, mohli by ste mi prosim pomoct? ale nie s narodeninami...yoan ma v septembri krstiny a kedze som pozvana, tak by som mu chcela samozrejme nieco dat...no a zrovna nausnicky to asi nebudu 🙂 nemate nejaky napad?

weiya
6. aug 2010

caite baby🙂 ja som mala vcera den bez internetu 😉 rano vstanem, jasne prva vec zapnem pc, a nahodilo mi to cedulku ze internet nam nejde, bol pozastaveny kovoli tomu ze sme nezaplatili 😀 tak ho mm isiel z roboty zaplatit, no potom isiel strasne pomly, tak som nervy ani nemala na to, no aspon som konecne uplne poriadne poupratovala a nic ma v tom nebrzdilo 😀 😀 inac ja som panna, a taky bordelar som , ze to na mna vobec nesedi 😀 ale zas pravda ze ked uz volaco zacnem, tak to chcem mat co najdokonalejsie spravene 😉
@luppita dobre si si naucila, ze si uprace hracky do krabice, aj natalka si vzdy po sebe uprate hracky do krabice ked jej poviem 😀
@bobocka joj nezdravy malinky, hadam sa co najskor uzdravi a neboj tie zapareninky zmiznu s tym imazolom 😉 aj talka to mala vtedy hrozne a imazol zazracne zabral 🙂 @jahody gratulujem ele k prvym samostatnym krocikom 😵 som zvedava kedy sa mi dockame 🙂
@bobocka a inac to odrazadlo je super, aj my mame na taky styl, pondelok sme na nom boli vonku a talka tam po ceste domov zaspala 😀 😀
@kathynka neviem, natalia dostala na krst naramok na ruku s vygravirovanim jej menom, no to dostala od krstnej, aj kamaratkin syn to dostal od krstneho, mala to nenosi, ona by si to aj z ruky strhla a zedla 😀 ale kamaratkin syn ho ma na ruke uz pol roka a je spokojny s tym, ani si to nevsima 🙂 no potom dostala velku plysovu obludu 😀 medveda, od chalanov a bab z partie a teplakovu supravu, potom uz len peniaze tak neviem...

weiya
6. aug 2010

joj opravujem sa @jahody11 gratulujem ele k prvym samostatnym krocikom 😵 😵

ewwe
6. aug 2010

@tinnka9 aj my mame problem cestovat v aute, nina nechce byt vo vajicku, asi budem musiet kupit inu sedacku, snad sa jej uz v smere jazdy bude pacit
my uz trojkolku mame, aj hojdacku a aj odrazadlo zdedene, teraz som jej kupila korytnacku hovoriacu od FP a este chcem aj toho psa, na snurke a ked ho tahate tak brese, kedze nina je paf do psov
inak ta korytnacka ma vysla na 7€ na bazari a je ako nova, len ju vyumyvam a moze sa hrat, ja by som kukla aj na bazar na odrazadla, niekrore su fakt ako nove
na narodky jej kupim asi iba nejaku babiku a meter na stenu aby som ju na nom merala ako rastie, no a este tu autosedacku

jahody, mala je sikulka, uz sa ti skoncili nadobro pokojne prechadzky, teraz uz budes musiet po meste s nou cupitat ako to vidim ja v meste, na inych mamickach 🙂

luppita
6. aug 2010

@ewwe @tinnka9 my sme nikdy nemali problem s cestovanim, ale jak sme isli do italy tak som si to predstavila vo vajicku a teda , eeeeeee. Rychlo sme bezali kupit sedacku a cesta bola uzastna ( 7 h), sa tam rozvaloval,hral, pospal (aj vankusik mal) , je taka vysia ze vidi cez okno..... No proste uzastne. V obchode sme kecali a ze ked dieta samo sedi uz moze byt v smere jazdy , ale do Italy isiel este v protismere. Teraz som si ho otocila, aby som na neho videla ked niekam ideme a uplna bomba. 🙂 🙂 🙂
@kathynka podla mna by si mohla niaku hracku, a aj naramok je super napad @weiya sranda ze to mala nechce, no my sme dostali retiazku na krk a dva kriziky (krsny sa nedohodli) a teda je to pekne schovane, lebo tu retiasku ma az po pipika 😀

lujsa
6. aug 2010

@bobocka ja davam c-cko takmer kazdy den,preventivne.Kamosku jej pediatricka upozornovala,ked kojila,ze C-cko treba davat kojenemu dietatku zvlast,lebo velmi malo sa ho dostava do mlieka.Ja som to nevedela,tak som si to hladala na nete a bola to pravda,takze c-cko davam aspon 3x do tyzdna,ved ho aj tak vycika 😉 A Biogaiu by som davala,ak by bral atb,alebo bol chorucky,nech mu posilni imunitu 😉
A vobec nie si drza,svagrina je proste taka ☹ Nasho drobca napr.vola Hitler (ked tam nie sme),pretoze mu ofinu musim cesat na bok,kedze ju ma dlhu a ostrihaat ho chcem az v roku...Som veru zvedava,ake genialne a krasne dieta raz ona porodi 😅

Moj drobec je dlhy,ma cez 80 cm,ale cestuje este vo vajicku.Zmesti sa tam a ja s nim sedim vzadu,takze cestuje veeelmi rad,Len neviem,ako to bude,ked zacnem soferovat,doteraz soferoval vzdy manzel 😉
To odrazadlo je krasne,ale tie ceny veru nie.

@kathynka Ja by som Yoanovi na krst kupila nieco,co by ho potesilo.Ty ho dobre poznas,tak to urcite odhadnes.My sa tiez chystame na jesen krstit,ale nechcem ziadne zlato,ani nic podobne 😉

lujsa
6. aug 2010

@luppita aku mate autosedacku,ked sa da dat aj do smeru,aj do protismeru jazdy? To znie super a zatial som nasla len jedinu taku 😉

luppita
6. aug 2010

@lujsa neviem presne tu nasu znacku ☹ ale nieco taketo, tieto s podstavcom sa vedia dat aj aj... mne sa pacilo ze je to take vysoke... http://www.pricemania.sk/katalog/autosedacky-0-...
je polohovatelna, aj do takej vajickovej polohy.... ked zaspal som to len posunula a pekne pololezal ... zatial som maximalne spokojna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre