V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
8. sep 2010

@bobocka ja zas talku ked ucesem, tak sa smeju ze som ju ucesala na debilka 😒 😀 a mne sa tak paci 🙂

kathynka
8. sep 2010

@bobocka misko je perfektny na tom wecku 😀
@ewwe yoana uz tie strihali, este niekedy v juli, jemu vlasky rastu strasne rychlo a na vsetky strany, strasne ma bavi ho strapatit 😝 a uz ma aj dalsi termin ku kadernicke den pred krstinami 🙂 to je nejaka kamaratka a tiez mali co robit, bo chceli mu to dat dole strojcekom, ale nehrozilo...
dnes sme kupili yoanovi topanocky na jesen...on ma totiz od maja len tie svoje sandalky...a mali sme vcelku problem, bo yoan je taky drobcek, sandalky ma c.18 a este tam ma priestor...tak sme nakoniec horko-tazko zohnali take modre snurovacie v babymarkete...maju trosku tvrdsiu podrazku, ale vnutri su pekne vystuzene na klenbu...a stali nejakych 27e...

ewwe
8. sep 2010

no ved ja prave tiez nechcem nejak ninu strihat, uz mi svagrina radila ze ju mam po roku vyholit strojcekom, mozno chlapca, ale dievca??? blba je, ja chcem iba ofinku pristrihnut, ale zas ju nechcem posmiesit, bo to iste bude dokriva musim jej navarit nejaky odvar z makovice 😀 😀

tinnka9
8. sep 2010

@ewwe ja som videla ostrihane strojcekom asi 9mesacne dievcatko - a poviem ti, vobec mi to k nej nesedelo. Nas maly ma dlhe vlasy, ale chvalabohu do oci mu to este neide. ale vzadu to ma uz take, ze by som mu kludne mohla copiky robit 😀 . Strihat neplanujem - mne sa to velmi paci, ked maju taki drobci trochu podrastene vlasy 😉

tinnka9
8. sep 2010

@lujsa vdaka za info o bundach, prave som dnes objednala na zelanie nasho synaka tu zelenu plus k nej tie cierne oteplovaky, tak som zvedava, ake to bude 😕

weiya
8. sep 2010

baby,tak dnes som ja vyhostena na gauci v obyvaku 😀 horsie mi je ako vcera,este aj taky kasel som chytila, ze budem spat tu,aby som talku aj viac nenakazila, kedze ona ma "len" soplik, a aby som ju aj nebudila, lebo ma akysi slaby spanok uz dlhsiu dobu...

bobocka
8. sep 2010

@weiya jaj weiyi ,nic prijemne veru. a ake lieky beries? mne zabera stodal celkom fajn.je to homeopatikum ,fajny na chut a naozaj zabera 😉 skus 🙂 . a zatial pi cajiky 🙂 rychlo sa vyliec mamina 😉

weiya
8. sep 2010

@bobocka dakujem bobo, len coryzaliu na nadchu (neviem presne ako sa to pise), to je tiez homeopatikum a solmucol, len ten by som tusim nemala, ked kojim 😒 to na kasel, preto aj tak kaslem, lebo to moc tie hlieny rozpusta.... a hasne cajiki pijem 🙂

bobocka
8. sep 2010

grajciarka – Nové Mesto n/Váhom – Michaela – 6.9. @petraas – Skalica – Sofinka – 7.9. @lujsa - - Gregor – 7.9. @achalteke – ČR – Šimon – 9.9. @zuziiiicek17 – Kysak – Miško - 13.9. @ewwe – Humenne – Nina – 14.9. @luppita – Senec – Šimonko – 15.9. @marusik – Kosice okolie – Klara – 16.9. @tridelko149 – Levice - Emmka - 16.9. @krasnulka - - Natalka – 16.9. @weiya – Hlohovec – Natalka – 17.9. @tinnka9 – Trencin – Matúš –19.9. @ribizek – Malacky – Peťko – 22.9. @valentovasasa – ČR – Tomášek – 22.9. @kathynka – Bratislava – Yoan – 24.9. @bobocka – Banska Bystrica – Miško – 26.9. @zojana – Trebisov – Tadea Michaela – 26.9.
@wwcko – Malacky – Ninka – @petulig – Banská Bystrica – Miška – 19.9. @gabinka79 -Prešov - Sofinka – 19.9.@salma22 – Ruzomberok – Sibalka – @akinom55 – ČR – Karolina – @kocanda2009 – ČR – Damian – @evaxx – ČR – Lucie – @iwusca – Banska Bystrica – Ema - 23.9.
gabinka79 mi poslala info o malej sofi,tak doplnujem tabulku 😉

bobocka
8. sep 2010

@weiya hm,a ty si vravela doktorke ,ze kojis a aj napriek tomu ti to dala?divne.ale hadam ok to bude 😉 inak ja viem ze hnus najvacsi,ale skus si dat kalciovy sirup.bordel neskutocny,no zabera zazracne.alebo teple mlieko s cibulou.to je uz akoze nechutna kombinacia,no vzdy zaberie tomu,kto to v bruchu udrzi 😒 😉 😀

weiya
8. sep 2010

@bobocka nebola som u dr, som si sama naordinovala,toto mi vzdy zabralo...hadam to nebzde az taky problem, ved kojim uz len rano, naposledy som si dalA o deviatej a potom si dam az rano ked malu nakojim

bobocka
8. sep 2010

@weiya no hlavne nech ti to rychlo prejde 🙂

weiya
8. sep 2010

@bobocka dakujem, to dufam aj ja 🙂

kathynka
8. sep 2010

@weiya aj ja ti prajem skore uzdravenie...to robi to sproste pocasie, okolo mna je tiez strasne vela chorych ludi...sa s nimi vrece roztrhlo...

weiya
9. sep 2010

@kathynka dakujem 🙂 dnes uz mi je trosku lepsie tusim, ano je to aj tym zlym pocasim, len k nam to moj mm priniesol, najprv sa mala nakazila a potom vecer to chytilo aj mna 😒 ale mala ma chvalabozku iba soplik...

ribizek
9. sep 2010

@weiya - ahoj. Skús Bronchipret alebo Sinupret, to môžeš, aj ked kojíš. Inak by som ti poradila slivovicu s medom, zohriať a vypiť. 😀 Zaberá zaručene.
Ja ešte kojím asi tak 4 krát - ráno, večer, na striedačku olovrant alebo desiatu, ked potrebujem rýchlo uspať a raz v noci, ked je veľká zúrka a tiež potrebujem uspať. 🙂 Po roku postupne pridám raz umelé. Uvidím, ako dlho vydržím kojiť, zatiaľ je to pre mna takto pohodlnejšie. Povedala som si, že cca do februára, potom som objednaná na sono prsníkov a asi 2 mesiace predtým by som mala prestať. No však to je dalko,dovtedy si zasa rozšíri "menu" 🙂.

Tak bola to u nás tá 6. choroba. Po 3 dnoch sme sa pekne vyhádzali, tak som rada, že je to už za nami. Neskutočne bol nervozny a umrnčaný. A Matúško, ked to videl, tak začal žiarliť a chcel tiež na ruky. ☹ Som mala pocit, že mi už tí dvaja prirástli k telu. Ale tie svaly, čo budem mať. 🙂

tinnka9
9. sep 2010

@ribizek @weiya ja mam zas osvedceny prirodny recept, ked citim, ze na mna nieco lezie, caj so slivovicou a medom 😀

weiya
9. sep 2010

@ribizek tak to s tou slivovicou ti verim 😀 to by ma nielen vyliecilo, ale aj na cely den odrovnalo 😀 ja sa pokusam pomaly odstavit, kedze kojim uz len rano, niekedy aj v noci, mala uz odmieta,no nechce mi umele pit a to sme uz vseliake vyskusali, predvcerom dala 150ml tak som sa potesiala, ze uz to pojde, ale vcera aj dnes uz len asi 30...

bobocka
9. sep 2010

@ribizek ahoj zaujimavu vec si zacala-sono prsnika.to ti lekar odporucil,ci si sama chcela ist?a moze sa to aj ked je zena tehotna? mne teraz na prehliadke doktor prsia nekontroloval kedze kojim a ja planujem kojit miska do buduceho sept min ,a potom sa uvidi,no v lete sa uz chcem o druhe mimi snazit,tak by ma celkom zaujimalo ake ty mas info o tom sone prsnikov,lebo po pravde ja nemam ziadne info o tom 😒 .dakujem 🙂

bobocka
9. sep 2010

baby davate detickam aj cajiky pit? ja by som chcela zacat teraz ked je tak skaredo von.misko mi cajik ale nechce,tak mozem nechat len trosinku vyluhovat a to vypije.on len vodicku lubi 🙂 .ale co mna trapi je,ze ked ideme von,tak je to v tej flasticke studene a ked mu davam vonku sa napit v tomto mrchavom pocasi,tak veru z toho dobry pocit nemam.studene pit v takomto necase,to mu asi velmo dobre na hrdielko nespravi ☹ .preto som sa vas chcela opytat ci nemate nejake info o termo flaskach so slamkou.ja som uz rozmyslala to do termosky liat a potom do flasticky prelievat,ale on tak ci tak naraz max 20 ml potiahne.no neviem.zatial len ta termoska je pre mna riesenim,no ak mate nejake info o termo flaske so slamkou ci termo obale na taku flasku,tak mi dajte prosim vediet. ale tu flasku momma nechcem.ta viem,ze termoobal ma,no to je veelmo drahe na mna.teraz fakt na suchy chleba ledva mam. 😒

weiya
9. sep 2010

@bobocka mala vypije cajik skor nez cistu vodu,ale len ten granulovany...hipp, teraz mame hami, ale nedavam jej ho tam moc, iba tak na oklamanie 😉 kukni tuto, dobra diskusia na tie termoobali a tak, my mame viac flasiek roznych velkosti, tak ja nebudem spekulovat, ale budem si zo sebou termosku nosit, a dolievat , uz som minule nad tym tak rozmyslala a aj tu baby pisu, ze sa im to osvedcilo 😉 http://www.emimino.cz/diskuse/zkusenosti-s-term...

tinnka9
9. sep 2010

@bobocka ja mam ten termoobal od Aventu. Myslim, ze teple to tam vydrzi cca 3hodiny. Ale musis to tam dat horuce 🙂 . Akurat tento tyzden, ked sme sli k doktorke, mam to asi 4kg peso, a boli sme objednani na 12-tu, tak som supla uvareny masovo-zeleninovy prikrm do misky s vieckom, dala do tej termotasticky a ked som to vytiahla (asi za 1,5h), bolo to tak akurat 😉 . Ale myslim, ze aj keby si tam dala taky vlazny cajik, tak urcite tu flasku nevytiahnes taku studenu, ako keby si ju mala len tak polozenu v kociku. Pri matovi som mala aj ten obycajny termoobal na 1flasu (tento od aventu je na 2 flasky, ale zmestis tam aj misku s jedlom napriklad 🙂 ), ale ten bol o nicom 😒 . Inu skusenost nemam.

ewwe
9. sep 2010

ja mam iba ten obal taky z polystyrenu, co sa zipsuje, ale este som ho nevyuzila, ked ti nechce cajik tak mu ho nedavaj a davaj iba teplu cistu vodu 😉

bobocka
9. sep 2010

dakujem kocky za info o tych termoobaloch.asi to spravim tak,ze kupim nejaky lacny,napr dmkovy a kupim aj termosku a budem kombinovat.ten aventovy by som rada mala,ale zas 20 euri aj lepsie vyuzit viem.jaj,nestastne loto-hlupe cisla padaju 😠 😀

weiya
9. sep 2010

@bobocka vidis to, my sme vcera podavali a ani sme este cisla neskontrovali, ked dojde mm z malu bude to muset pozret 😀 ale aj tak pochybujem, ze sme vyhrali volaco... 😒 😀

weiya
9. sep 2010

inak @petraas dnes nam dosla ta mikinka z hm 🙂 popravde som si myslela, ze kusok teplejsia bude, ale ako prechodna bundicka bude fajn 🙂

tinnka9
9. sep 2010
kathynka
9. sep 2010

@bobocka yoan pije jednu flasku 150ml cajika vzdy doobeda a poobede ma uz len vodicku...pije ceske sackove cajiky leros...zatial mal len bylinkove, zlty a zeleny, ale uz moze aj ovocny, bo je od 9.mesiacov, ale ten kupime az nabuduce...a trosku mu davame do toho ovocnej stavy, nech to ma sladsie...alebo clarisse vytlaci z jablcka alebo proste kupenu hipp alebo hami...

bobocka
9. sep 2010

@kathynka ja mam doma cajiky cajanek.tie nie su sladene cukrom ,ale mliecnou laktozou,teda tym co materske mlieko obsahuje,tak to je super. a teraz som kupila hipp ovocny bio nesladeny.robia aj bio fenikel.mne sa bio vyrobky velmi pozdavaju.nekupujem ich vela,drahe su jak slak,ale nieco si dovolit mozem 🙂

bobocka
9. sep 2010

@tinnka9 zlata.to je uz lepsia cena.ale zas ked mozem kupit termoobal za 4 euri a termosku za 7 euri a tu vyuzijem aj v buducnosti,aj ked bobco na hory ide...tak to sa mi asi viac oplati.ale fakt velmi pekne dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre