V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ewwe
2. nov 2010

@weiya dobre sa ti dari, plneny rozok, jogurt s chrumkavym maskom 😀
ja som nasla par krat mucne cervy v chlebe a chlieb som potom nemohla ani vidiet isty cas

mm je rybar tak on by mozno aj vedel rybu zohnat, bio, dokonca mame u nasich maly rybnik aj ryby su v nom, ale zasa sa velmi bojim kosti a aj tak neviem ako to bude u nas s rybami, lebo mi rybu jeme max. 2x do roka z toho raz su vianoce 😵

weiya
2. nov 2010

@bobocka no skoda ,ze nie sme v usa 😀 tu kaslem na nich 🙂 pangasius je slaskovodna ryba,ja som citala aj opaky,ze je dobra,a nemam problem ju dat mmalej,zatial vsak rybu ziadnu nejedla...

lujsa
2. nov 2010

No veru,dnes zohnat kvalitne maso je umenie...MM studoval hygienu,aj sa jej potom chvilu venoval a za tych 10 semestrov,co robili hodnotenia roznych potravin (den co den)-myslim tym tie rozbory,tak na to kupovali tie lacnejsie potraviny-znacka Tesco a pod,aby ich to vela nestalo,ved potom sa to uz jest nedalo,tak prosim pekne,za cele studium ani raz nebola pravda to,co bolo uvedene na etikete...Docent im rovno povedal,ze sa to robi tak,ze daju otestovat vyrobok,ktory sami vyberu,takze ten je v poriadku,ale tie,co balia,tak to uz je o inom...
Mne napr to,ze v chlebe,jogurte niekto nieco najde neznechuti vyrobok,kupim si ho od inej znacky a dufam,ze tam nic nenajdem.Ale jasne,ze ak by som to nasla ja,tak ma to asi ovplyvni.Ked som chodila na strednu,kamoska chodila s chalanom,ktory robil v pekarni,kde sa vyraba aj struhanka.A sam sa chvalil,ako sa tam na nocnej raz povracal po opici,jasne ze do struhanky a po zamiesani toho kvanta sa to tam stratilo a predalo...KAdeco jeme,to je pravda...A ryby-skoda,ze si sami robime zle a ziju v takych vodach,v akych ziju....Plus teraz ta ropna katastrofa,co bola....A teda vietnamskeho pangasiusa by som si veru nekupila,aj keby mi ktokolvek tvrdil,ze je ok.

@weiya v USA,Kanade by si bola milionar.Ved tam sa stal milionarom aj chlap,ktory si v mc donalde kupil kavu a na pohari nebolo napisane,ze riziko obarenia,on sa jej napil aaaa...po par mesiacoch bol milionar a na poharoch v mcdonalde v KAnade je uz upozornenie.ze horuci napoj moze sposobit popaleniny.

kacenkalm
2. nov 2010

ahojte dievcata,pozeram,ze rozoberate ryby....akurat som sa chcela spytat,ci robievate uz aj rybaciu pomazanku deturencom?chystam sa robit,a dala by som malej na veceru na chlebik....co myslite,uz mozu rybaciu pomazanku,nie?ci?

bobocka
2. nov 2010

@kacenkalm no podla mna rybkava pomazanka bude uuplne ok a malicka bude happy hrochy 😉 ked uvaris rybku a nechas vychladnut a zmiesas s vajickom a masielkom....mnamky mnam 😉
ja som si zistovala,ze ci je nejaka nahrada zitaminova za omega 3 a omega 6 a je to ten rybi olej,no ten sam o sebe obsahuje vit d,takze nic pre nas.este mesiac a pol to nemozme.
ozaj kocky a vy uz beriete novy vigantol,ci neberiete uz nic? @lujsa @weiya no kocky veru kadejake je to s tymi potravinami,no ale po pravde ak by sa mal clovek nad vsetkym zamyslat a vsetko tak vela pitvat,tak budeme hladni a ani vody sa nenapijeme.ja si myslim,ze treba vediet o istych vychytavkach a tym sa vyvarovat,no ostatok je podla mna dobre si zvolit mensie zlo,ale fakt ani bio potraviny casto uplne bio nie su.vsak tam by sa muselo pestovat v bio pode a bio vodou zalievat a ....

bobocka
2. nov 2010

no ale baby...kde ste vsetky?flakate to 😀

briketa
3. nov 2010

Baby, v primorskych krajinach su deti na morskych rybach vsade od cca 8-9 mesiacov, este pred normalnym masom.
Aili jedava halibuta, alebo seabass, mahi-mahi, lososa. Miluje morske raky, ale to aj syn.
Prepacte, neviem ako su konkretne tie druhy ryb po slovensky. Halibut a seabass maju uplne biele maso, mahi-mahi je delfinovita ryba (nie klasicky delfin 😀 )
Morske prisery dam az od troch rokov (ten rak je len velmi slavnostne), tolko som cakala aj u Neala.
Inak ich jedavame velmi casto. Do pristavu to mam desat minut, kupujem rano priamo od rybarov, takze naozaj cerstve.

tinnka9
3. nov 2010

@bobocka my uz davame vigantol ten novy, asi 2-3tyzdne 🙂 . maly rybu zatial este nemal, na vianoce vyskusame, ale este neviem, aku. my mame radi pangasia kvoli tomu, ze nema ziadne kosti, ale tak raz za 2mesiace, moc casto rybu nemavame. obcas pstruhy. tiez robievam zemiakovy salat podla rodinneho receptu. a polievku nemame kapustnicu, ale hribovu na kyslo - mnam 🙂. a klasika - oblatky s medom a cesnakom, krajame jablcko, detom medovy krizik na celo, peniazky schovane pod obrusom 😉

ja len dufam, ze tohtorocne vianoce budu u nas konecne pokojne, a nie á la Pat a Mat, ako za posledne 2roky. Minuly rok mal mensi zapal usi. starsi sa zrovna na stedry den rozhodol, ze vo vytacani rodicov dobehne vsetko, co za ten rok zameskal, a teda, darilo sa mu 😀 . mna akurat 24.12. tak rozbolel predny zub, ze som sfetovana od ibalginu len matne vnimala, co sa okolo mna deje 😒 . na druhy den hned o 7.30 som preslapovala na pohotovosti. a po rozmrazeni rybieho file z neho zostala hmota blatovej konzistencie, takze miesto vysmazanej ryby sme mali na stedry vecer rybie fasirky!!!!!
rok predtym sme boli tak zazrani do popolusky (nevadi, ze sme ju videli uz asi 70krat 😀 ), ze sme si vsimli, ze nam hori adventny veniec na novucickom jedalenskom stole, az ked slahal polmetrovy plamen 😝

luppita
3. nov 2010

@kacenkalm ja som malemu uz dala pomazanku zo sardiniek a moc mu chutila 🙂
ine ryby som este nedavala, ale u nas doma sa moc ryby nemusia, ako pise @ewwe tak 2 krat do roka 😝
U nas budu prve samostatne splocne vianoce, doteraz sme chodili na vianoce bud k nasim, alebo k draheho rodicom a teraz chceme byt sami 😀 este nikdy som nechystala vianoce, mam z toho hruzu, ale chcem klasiku, kapustnicu, kapra, salat. Milujem kapra a jem ho naozaj len na vianoce 😀 Este som nerozmyslala nad tym ci malemu budem robit niake ine menu, asi nie. Dostane kapustnicu a kapra 😀 😀 😀 myslym , ze by mu ta kapustnica nemala ublizit, urobime taku light.... 🙂 a kaprika riadne odkostim a dam pozor, ved sa nebude sam krmit 🙂

@bobocka naozaj krasne foto 🙂 ja mam niaky pototo fotak, aj ked ho nabijem po dvoch fotkach pinda, ze je vybity a vipne sa ☹ ☹ ☹ este sa mi nepodarilo nafotit niake pekne jesenne foto a stve ma, ze uz sa mi asi ani nepodari, tie listy na zemi su uz total zoschnute 😠 😠 😠 plus ten nas fotak trafeny nefunkcny 😠

luppita
3. nov 2010

moje zlaticka 🙂

kathynka
3. nov 2010

@petraas peti, tak uz mi ten pan na fb ohladom koncertu marie podhradskej odpovedal, ak si si vsmila...a bude to...a boli sme sa aj s kamoskou pytat v DK Ruzinov, najprv nevedeli o com hovorim a ked som povedala meno organizatora, tak z nich vypadlo, ze jasne, sak to je v ramci predvolebnej kampane, kedze koncom novembra su v blave komunalne volby a tento pan kandiduje na starostu ruzinova...takze koncert bude a bude zadarmo...

petraas
3. nov 2010

@kathynka dakujem pekne za info este som to nepozerala...no troska som sklamana lebo nakoniec nemozeme ist lebo manzel ma v ten den akurat rannu a domov pride az o 15:30 a cca hodina cesta do BA:( no snad sa niekedy na taky koncert dostaneme...uzite si ho aj za nas🙂

kathynka
3. nov 2010

@petraas to je skoda, ze nepridete...lebo prave mi aj osobne odpovedal, kedze nereagoval predtym, tak som mu aj priamu spravu napisala...kamaratka mi totiz hovorila, ze pozerala tu stranku koncerty pre deti a tam bolo pisane, ze listky na jej koncert treba objednavat aj polroka dopredu...a toto je zadarmo, ste to mohli pekne vyuzit...a zas nemyslim, ze to bdue nejake natrieskane, kedze nikde inde o tom nepisu, len sa to "tajne" siri po fb 🙂

kathynka
3. nov 2010

@briketa to kupovanie ryb priamo od rybarov ti namojdusu zavidim 🙂 take by som brala aj kazdy den, ja som na morskych potvorach zavisla, vzdy sa strasne tesim, ked idem k mojej najlepsej kamaratke, ktora sa prestahovala do spanielska...a aili vyzera, ze si to tiez riadne vychutnava 🙂

@luppita to mas teda krasne zlaticka a prakticky dopravny prostriedok pre nich 😀

nam sa stala vcera v meste taka haluz...sli sme s yoanom na prechadzku a na hlavnom namesti som ho vypustila, nech si pobeha...najprv nahanal holuby a krical od radosti na cele namestie...no a potom si vsimol pani sprievodkynu americkych turistov z lode (ti sa proste nezapru, pracovala som na takej, takze poznam🙂)...a ona drzala taky zeleny tercik...tak jej ho najprv zobral a teta ho predstavila americanom ako ich noveho sprievodcu...no oni mali teda dost 🙂 potom sme jej to vratili, pak si to vypytal znova, ale zacal s tym utekat prec (aspon sa pokusal, kedze to bolo na neho velke a tazke)...a teta s usmevom vravi, ze snad jej to nedaju k nahrade 🙂 tak sme jej to radsej vratili a pri odchode vravim yoanovi, nech im posle pusinku...a on to vazne spravil a americania vsetci zborovo: aaaaaaaaa 😀

weiya
3. nov 2010

caute baby,no natalka ma teplotu,boli sme dnes u nasich,vesela bola,stale sa smiala,behala,potom si ju oco zobrala popestovat,a ovori mi ze ake ma celo oruce,odmerali sme jej teplotu,a ze 38,2 ,tak som s nou chytroi dmov utekala,zaspinkala od unavy v kociku,doma sme teplotu odmerali,a ze 38,7uz s odratanim,dali sme panadol,taka bola chuda,nic sa jej nechcelo,len sedela ,ale teraz uz jej klesla,uz lieta po byte a sa oplasuje 🙂 no som zvedava,aka bude noc,ci este teplota bude,nic ine nevidim ze by jej bolo...

weiya
3. nov 2010

@luppita jeeej aky su zlaty 🙂 kamarati 🙂

luppita
3. nov 2010

@kathynka maly je aky herec 🙂 diki za info na FB ohladom koncertu, dufam , ze nam to vyde a prideme aj mi 🙂 tesim sa moc 🙂 @weiya dufam ze malej nebude nic vazne, ze len niaky novy zubok a preto ta teplota a nech sa pekne a spokojne vyspinka

luppita
3. nov 2010

@weiya praveze ani nie su, maly jej robi zle stale, ona mu prcha, vyhyba sa mu co najviac sa da, vrci na neho, uz ho aj rafla minule.... toto bolo take vynutene foto 😀

ewwe
3. nov 2010

cauko, dnes som bola v oc optime v hrackarstve v all toys, a ktore ste zhanali magnetky tak tam ich maju habadej, pismenka 🙂
a teraz vas idem docitat

kathynka
3. nov 2010

@luppita no super, tak aspon so simpim by sme sa zoznamili 🙂
@weiya dufam, ze bude talka rano uz v poriadku

ewwe
3. nov 2010

@luppita my stale chodime na vianoce do nasich a aj tento rok, vlastne ja som este nikdy nechystala vianocnu veceru

luppita
3. nov 2010

@ewwe ja tiez este nikdy a mam z toho riadne nervy 🙂 chcem aby to bolo take origos ako u nasich, ale neviem ci to zmaknem 😵

ewwe
3. nov 2010

@luppita zmaknes neboj, len manzel musi zabavat šimonka 😀

luppita
3. nov 2010

@ewwe joj to on sa uz na to tesi, ako budu splu upratovat 😝 ozdobovat stromcek a ja vraj budem mat klud na varenie 😵 😵 😵 no amen tma ale aspon bude sranda 😝 ani vianoce nemusia byt a ked su oni dvaja spolu teda vela kludu nezazivam 🙂

petraas
3. nov 2010

baby prave som pozerala modre z neba pribeh Deanky...normalne som plakat zacala...Deanka je krasne dievcatko a hlavne super bojovnicka...sa tesim z toho aky pokrok spravila🙂

baby nemate nejaky recept s tuniakom? brat nam priniesol tuniaka v konzerve ale vo velkej ma az 650 g a je mi to luto nacat len tak lebo my to nezjeme tak som chcela ze nejaky salat alebo nieco...nerobite nieco z tuniaka? chcela by som aby to mohla zrovna aj Sofinka

bobocka
3. nov 2010

@luppita riadna dvojka, 😀 zlati su spolu 😀 @petraas ja som len jednym ockom zahliadla o com je modre z neba a ked som videla tu malu deanku,tak som hned prepla.ja vladnem paralyzovaneho dospeleho ci financnu pomoc pre rodiny postihnutu povodniami-nad takymi sa vyrevem,no zvladnem to pozerat,no ten pribeh deanky je strasny.strasny. ☹ nevidela som tu reportaz,no viem,ze chuda zletela s bratom z okna a on im zomrel a to je neuveritelna tragedia podla mna.strasne nieco. a mala tiez asi rehabilitacie potrebuje ci co vlastne...no nemozem ja take pozerat.ja neviem co by som robila na mieste tej matky ☹ proste strasna tragedia ☹ .inak aj koli tomuto som povedala,ze vyssie ako na 3-4 poschodie ja nejdem.teraz sme na tretom.to je fakt sekunda ked dieta z ona spadne.my sme s bobcom rozoberali,ze na jar ideme na kazde okno poistky dat.teraz este netreba,misko sa na okno este vystverat nevie,no iste dame.toto ja riskovat nebudem 😒 . @weiya jaj baba malicka teplotkuje ☹ dufam,ze jej to rychlo prejde 😉
my sme dnes mali prijemny den.na obed plavanie a potom kocikovanie s kamaratkou z plavania 😉 no ked sme z plavania sli,tak som sa ja prezuvala a misko behal po chodbe a zrazu spadol a plakal.vacsinou ked spadne,tak sa postavi a ide dalej,no teraz plakal.som si ho zobrala na ruky a hned prestal,tak ja len ze sa zlakol ci co.no potom sme sa prechadzali ,misko spinkal v kociku a na spanie on ma vzdy dudku.ked sa zobudil,tak som mu dudku vybrala a vtedy som si vsimla,ze on ma na pere krvavu podliatinu.no asi vtedy ked spadol,tak si peru o zuby udrel. ☹ malicke to je,ale aj tak,bubak moj malunky ☹

bobocka
3. nov 2010

@petraas a ja tuniaka mozem kazdy den 🙂 mnamky mnam 😉 ja si vzdy otvorim konzervu (olej samozrejme vylejem do dresu) pokrajam paradajky na drobno,uhorku na drobno a syr feta na kocky a zmiesam dokopy.jooooj,neskutocne dobre to je 🙂 a aj klasicka rybkava pomazanka s vajickom ,cibulou a maslom...mnam. 😉

lujsa
3. nov 2010

Tak ja som prvy pribeh nevidela,len kusok-hrozne,hrozne...Druhy som uz videla,stalo sa to u nas v meste,ked som bola tehotna,tak som si poplakala aj vtedy,aj teraz.Vtedy nebolo iste,ci to Deanka zvladne a som rada,ze je taka bojovnicka.Chuda ich mamina,bolest z nej priam srsala,aj ked sa usmievala.

@bobocka juuuj,tie pady.. my byvame na siedmom,najvyssie poschodie v baraku-ma to az na to nebezpecie vysky len vyhody,ale vyska je to poriadna.Ale ako vravi MM,od toho stvrteho,piateho poschodia je to jedno.Tiez mam fobiu z okien,nikdy ich neotvaram inak,ako na vetracky,jedine balkonove otvaram a balkon.Poistky budem aj ja na jar kupovat.

@luppita paradnu dvojku mas doma,citam,ze aj frajera zhanate 😀 A neboj,VIanoce zvladnes 😉

@weiya dufam,ze to su len zubky a NAtalka bude ok 😵

@briketa paradna fotka 😀 Mnaaaam,dobroty spominas a ked take cerstve rybky kupujes,fantazia 😉

@kathynka podareny je Yoan a smely 🙂

@petraas kupila som G.mliecko Bebu a ani jemu hovoenko nesmrdi.Nechapem,vobec som nezbadala,ze spravil naloz a to ho po inom mlieku citit nadaleko
😅
My nakoniec tiez tie jesenne fotky mat nebudeme,lebo listie je uz suche a mokre,ale nevadi,snad o rok uz budem zmobilizovana.

luppita
3. nov 2010

@bobocka mi uz mame za sebou 2 kvave skusenosti, raz sa tresol o stol a rozkusol si peru a cez vikend u krsnej sa potkol a nosom trafil roh takeho mohutneho zrkadla.... som utierala krv v nose a tesila sa ze cele to zrkadlo nezletelo na neho.... ale zacinam si zvykat na toto, je to chalan a asi sa tomu nevyhneme ani ked vyrastie, moj drahy ma tolko jaziev po tele...aj jeho mamina vravela, ze boli pravidelne sity na kramaroch.... geny su geny, tak sa s tym pomaly zmierujem 😢

luppita
3. nov 2010

@lujsa hej zhaname jej niakeho fesaka, uz mala steniatka a rada by som aby mala zase, najme teraz ked som doma s nou... predtym som robila a musela som si zobrat vyse 2tyz volno aby som s nou bola.... a aj maly nech ma zazitok z krpcov, aj ked si to neskor pamatat nebude, ale fotky nam ostanu.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre