V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
10. nov 2010

baby tak som nasla ktore pouzivame my http://www.fifty.sk/product.php?id_product=600002

bobocka
10. nov 2010

@petraas no ja tiez pouzivam tie economy pack,ale nie 62kusove.to je nejak malo.my vzdy kupujeme tie co su vyse 80 alebo uz vyse 100.ja mam asi 180 bodov na dm karte,tak teraz idem vybrat do konca roka 2x po 50 bodovej zlavovej knizke a tam je vzdy 25% zlava na akykolvek vyrobok,tak to pouzijem na 2 velike balenia plienok a bude 🙂.tam riadne usetrim.a jednu zlavovu knizku dam mame a druhu svokre.ja uz taku jednu mam a nic tam poriadne nie je az na tento zlavovy kupon 😉

bobocka
10. nov 2010

inak kocky misko dnes po plavani vooobec nechcel jest a ked som s nim potom prisla domov,tak bol pokako,ale hnacka.tak som mu potom dala na olovrant banan s jablkom a na veceru som mu spravila ryzu s mrkvou a trosku brokolice do toho.a trosku sa to zlepsilo,no on mi uz asi 4-5 dni kaka 5x denne.to je aj dost si myslim.mozu to byt tie zubky,ktore este nevidno,no mozno vykuknu.a inak v puske som mu na dolnej pere z vnutra nasla taky mini vyrastok.fakt drobunke to je.nie je to afta ci ina pliaga,to je normalne ako kozny vyrastok.zvlastne.ak neprestane takto zavodne kakat,tak pojdem v pondelok s nim do poradne.a opytam sa aj na tu pusku.mame ist aj ku koznej dat skontrolovat hemangiom,no ja som s tym velmi spokojna.krasne to bledne.vyrezavat sa to iste nebude musiet 😉. a este chcem s malym ist na usne,stale si usko chyta a mozno ho treba preplachnut,no chcem pockat kym kurz plavania nedokoncime.uz mame len dve lekcie,koncime v pondelok,tak niekedy buduci tyzden tam zbehnem. 🙂

inak moja kamaratka zije v skotsku na veeelmi opustenom mieste(taka farma na konci sveta,tam uz ani muchy nelietaju 😀) a zacala rodit a nemala sa ako do nemocnice dostat,tak po nich life boat (zachranarska lod) prisla a zachranna akcia normalne 🙂 ze aj v telke a novinach to bolo 🙂.a teraz maju doma maleho angusa 😉 inak ona si mohla vybrat ako bude rodit,chcela do vody,no akonahle tam vbehla,tak sa prestala otvarat a zle to bolo,tak nakoniec,ze v stoji odrodila a ze tak tlacila,ze ju jej priatel pridrzal a v podrepe bola a vela krat si akoby poskocila a on ju drzal.no sila.ale babo maju prekrasne 🙂 a odrodila v nosi a poobede uz sla domov.to je fakt sila.ja by som nechcela tak skoro ist.predsa len tych par dni v nemocnici je fajn na zotavenie sa z porodu a predsa len ta maminka potrebuje ziskat aku taku istotu a zrucnost pri babatku.mne tych 5 dni v nemocnici veru vyhovovalo 🙂

lujsa
10. nov 2010

@petraas vidis a mali by to byt tie iste plienky.A veru nie su,lebo ten economy pack neprecikal,tak kupim tie a tieto,co mame dopouzivame na den.Dnes sa mu objavila zaparenina,chuda moje,prvy krat,boli ho to,lebo ani chytit si to neda-ale z Beby stolicu naozaj necitit,tak v nej chvilu bol ☹

@bobocka to si dobre vymyslela s tymi plienkami z DM,aj ja tak spravim.TIe akciove sme kupili v Tescu.A v stoji/podrepe sa vraj rodi najlepsie,lebo aj gravitacia pomaha porodu.Kamosky,co mam v zahranici a rodili mimo vody,tak vsetky v stoji a chvalili si to 🙂
Ked Misko tak casto kaka a nechce papat,tak to vyzera na zubok.Aj nas G.teraz kaka 2x,niekedy aj 3x za den a uz ma kusok stolicky prerezanej a ostatne dasna napuchnute a zhrubnute.

Ja som minule tu plienku po noci odvazila,vazila vyse pol kila+bol precikany,takze riadna naloz mocu.

bobocka
11. nov 2010

@lujsa hahaha tak aj my mame riadnu nakladnu vzdy rano-plienka tazsia ako dieta 😀 😀 😀 strasne zaujimave u nas je to,ze ja viem uplne presne kedy ten moj syn kaka.rano sa zobudi,ja ho dam do postielky,odhrniem zaluzie,zapnem priatelov,zapnem heater,idem vybrat maslo z chladnicky,idem na vecko a umyjem sa a ked sa vratim,tak je pokakany.zhruba 10 min ako ho dam do postielky. a to vzdy.kazde jedno rano.a po jedle ,ranajky,obed,ovocie ,vecera je vzdy do 15 min pokakany.nikdy necakam dlhsie.to po tom jedle je celkom aj dane,to sa da chapat,ale ten miskov ranny ritual,ze celu noc neje,pije len mliecko pri zaspavani a pri prelozeni z postielky k nam do postele nad ranom a nepokaka sa.vzdy si pocka kym sa zobudi uz poriadne a je v tej jeho postielke a caka na mna.a je jedno ci ho do postielky dam o deviatej rano ci o jedenastej.vzdy sa pokaka az ked je uz hore.fakt sila to moje dieta 😀
inak ja som prestala nocnikovat a veckovat ked mal misko tu strasne zaparenu ritku.teraz ho nechavam tak a po novom roku idem zacat.uvidime co na to mlady pan povie 😉

petraas
11. nov 2010

@bobocka tak vy asi pouzivate tieto nie? http://img.zoznamtovaru.sk/direct/iR/importprod... no tie sme taktiez mali ale nepacili sa mi ako tie co mi pouzivame ale zasa boli lepsie ako tie co lujsa kupila...
my ich kupujeme vzdy ked je akcia a ked akcia nieje tak pouzivam tiez tu 25% zlavu v dmke z tej knizky...inak tie kupony ktore sa ti nehodia tak mozes vymenit tu na MK aj ja to tak robim...a ked nechcem vymenit lebo sa mi ziadny nehodi tak poslem za 0,60 eur....ja som takto vela kuponov uz vymenila hlavne ked boli tie na bebu ze 2+1 zdarma tak tych som povymienala a dost sme na bebe usetrili...vo fore je ze DM-bonusova knizka posielam aj link https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/akcia-v-dm-drogerie-bonusova-knizka/ tak skus povymienat

petraas
11. nov 2010

@lujsa no to som si myslele aj ja ze by mali byt pampersky ako pampersky a vidis ze nie...asi su to nejake nepodarky nejake horsej kvality a preto ich davaju do tych velkych balikov a lacnejsie ale sa neoplatia ked musis dietatko raz tolko prebalovat...

ewwe
11. nov 2010

@gabinka79 tak u nas je to s jedlom tiez stale boj, ale mlieko jej chuti, ja by som na tvojom mieste skusila kravske
dnes rano som nasla dolne dvojky zubky obidve naraz idu, uz su prerezane, tak ani neviem ze jej rastu, okrem toho ze nechce jest nic okrem hono rozumej hrozno 😀
@lujsa my mame velkost 4, nina ma nieco pod 10 kg, tak to ma v pohode

ewwe
11. nov 2010

@bobocka ten vyrastok nieje to ze sa mozno kusol so zubkami? a vraj rodit v podrepe je ovela lahsie, pretoze na dieta posobi gravitacia, v lahu na chrbte je to vraj ovela tazsie, sice nemozem porovnat, ale logicky to moze byt pravda nie? kukam ze to lujsa teraz pisala tiez 😀
inak ked teraz rozmyslam, tak ja pouzivam vatsinou plienky pampers z nemecka, mm tam chodi dost casto, tak mozno ze su ine, balenie je tyrkysovo biele

lujsa
11. nov 2010

@petraas ja som kupila presne tie,co si hodila link bobocke,len velkost 4+.Nevedela som,ze je rozdiel medzi tym linkom,co si davala ty a co som davala ja,tak som isla pozriet balenie a je to presne toto:http://img.zoznamtovaru.sk/direct/iR/importprodukt-orig/b6d/b6d98f09243d8ba71ff9e34d67eef8d8.jpg ,len ta ina velkost.
Dnes v noci sa G.stale budil,rano pred siestou som ho prebalila v polospanku,prezliekla,lebo bol precikany,nastastie potom zaspal,budila som ho o deviatej,lebo sme mali toho RObika a uz bol zas precikany.Nastvana som na tie plienky 😠

@bobocka sranda s tym kakanim.Ked som G,kojila,tak presne rano kakal vzdy 10 minut po zobudeni,vzdy,s vynimkou utorka,kedy mame plavanie,to kakal prvykrat az po plavani 😀 Teraz,ked je na UM,tak kaka rozne,ale vzdy rano-po zobudeni a este niekedy cez den.

@ewwe plienky z Nemecka a Rakuska su uplne ina kvalita ako u nas.AJ v UK,kamoska ked v lete prisla na SLovensko s malym synom a kupila si tu PAmpersky,tak strasne nadavala,ze to vobec Pampersky nie su,ze su katastrofalnej kvality oproti ich Pamperskam a su u nas aj drahsie.Takze my sme na Slovesku asi trh pre vyradeny tovar,akurat ze sa predava draho ☹

ribizek
11. nov 2010

@lujsa - no, my sme v poriadku, ale naši kamoši tu v MA to teraz majú. Je toho vraj plné mesto. 😒
Mne v noci pije malý len raz, tak sme v pohode. Ja mu dávam Babylove teraz, ale ani tie normálne Pampers mi neprecikal.

@gabinka79 - počuj, a nevidno jej niekde nové zúbky? Mne vtedy tiež odmieta.
To je fajn, že sa chytila piť. Ked, taj jej dávaj polovičné dávky a častejšie. Alebo uvar prívarok a mliečne polievky - do hotových primiešaj UM, premiešaj. Poradila som to kamoške, malý jej tiež všetko odmietal a toto zabralo. Malý jej zjavne nemá rád sladké veci, skôr je na slané.
Mne doktorka povedala aj pri staršom, že kravské nie, to je vraj ako keby som mu dala zemiak v celku, nepokrájaný, že to telo ťažko spracúva. Ale po 2 rokoch, ako sme na to prešli, tak začal piť mlieko v pohode. Možno, že sú tie UM zdravé, ale aj mne to nechutí. 🙂

lujsa
11. nov 2010

Boli sme na tom RObikovi,je to tam krasne,kocka,co to vedie krasne spieva,ma pustene tie RObikovske pesnicky,na ruke velku manusku RObika a o com spieva,to robi ten Robik,aj deticky-napr si hladkaju brusko,hlavicky atd,s tym,ze deticky vedie k tomu,aby pri tom vnimali rytmus a bud tancovali,alebo im tapkame na nozky,alebo tapkaju deti loptickami o seba,alebo s detmi pocas pesnicky mamy tancuju,alebo cvicia.MA tam rozne krasne farebne a leskle satky s ktorymi sa akoze hra schovavacka pocas pesnicky,potom velky leskly farebny padak,ktory je v nafukovacom bazeniku spolu s loptickami a deti su v bazene,mamy vlnia ten padak (latku) na ktorej sedia a krasne to odraza svetlo....
TAkze je to naozaj pekne,ale G.tam neobsedel cely cas,on nahanal lopticky a pod,ale vraj to vobec nevadi,RObik sa mu pacil,toho hladkal.Tak mam takeho chrobaka v hlave,ci tam postupne obsedi,alebo nie,ale rada by som tam chodila.

lujsa
11. nov 2010

@ribizek mne presne toto hovorila dr,ze kravske nie na pitie do 2 rokov,ze najma nie,ak dieta nie je velky jedak,lebo UM je obohatene roznymi vitaminmi a aspon tym umelym mliekom si doplni vsetky potrebne ziviny. a to je nasa dr taka,ze tvaroh mi povedala,ze mozem dat od 9.-10.mesiaca,ak dovtedy nemal na nic reakciu,vela potravin dovolila dat skor (ale nedala som),len to kravske mlieko nedovoli.

lujsa
11. nov 2010

@petraas prave som poriadne pozrela,ktore Pampersky pouzivate vy a tie sme mali doteraz stale aj my a nepretiekli.Ja som si naozaj vobec nevsimla,ze na tych ostatnych ani nie je ten znak,ze vydrzia 12 hodin.Esteze ta mame,ja som asi z Marsu 😀

petraas
11. nov 2010

@lujsa no neviem ale ja s tymito velkymi baleniami som vobec nebola spokojna lebo sme ich vzdy precikali a zmolkovali sa ....kupujeme len tie male balenia kde ich je 62 kusov a zatial ziadny problem nebol...no ale mozno to aj zalezi od dietatka...vidis ako som pisala my sme nezniesli ani babylove a niekto si ich nevie vynachvalit...ale pisem to z vlastnej skusennosti...tie co kupujeme my ten economy pack 62 kusov vychadzaju zo vsetkych pampers najdrahsie ale teda my nemame s nimi problem

lujsa
11. nov 2010

@petraas presne tie 62ks som kupovala,ked nosil G. stvorky,v 4+ je este menej kusov,ale nevadi.Ved tato plienka mu pretecie za 3-4 hodiny,kdezto tie ,co kupujete vy zniesli aj 12 hodin v noci.

petraas
11. nov 2010

@lujsa my pampers pouzivame od narodenia a poviem ti ze aj ja som mala z toho chaos...my sme teda pouzivali tie co aj pouzivame tych 63 kusov ale ked sme dostali tak väcsinou ten mega pack alebo ten co bobo pisala +50% a tak a som si hovorila ze preco ich precika ked su vsetky papmpers...podla mna su horsej kvality a tak ich davaju do tych velkych balikov...inak mala som aj par vzoriek tesco a tie sa mi taktiez nepacili a tie oranzove pampers co su tak su tiez na prd...
inak baby niektora ste raz pisali ze mali v tescu plienky take zelene za dobru cenu tusim 8 eur. vedeli by ste mi napisat ake boli? lebo to su nejake ine tesco nez sme my skusali tak som rozmyslala ze by sme ich skusili ak by ste napisali ze su dobre

petraas
11. nov 2010

@lujsa ano v4+ je ich menej lebo tie su o nieco dlhsie a tusim aj o kusok sirsie...mali sme aj tie ale zasa len ten malicky balik a boli dobre nepretiekli...
ved prave ze tie velke baliky ti za par hodin pretecu takze ich minies viac a to ked sme sa snazili svokre vysvetlit ze nech nam tie nekupuje ale nech kupuje normalne tak to si mala vidiet jej reakciu...nedokazala to pochopit a stale tvrdila ze pampers aj to je pampers tak co si vymyslame ze tie velke su lacnejsie tak nech kupujeme tie...nedala si vysvetlit ze ich minieme ovela viac ako tym co je malo v baliku....no to je moja svokra sak ta ani nevie ze Sofinka existuje vie len nadavat a hadat sa a ....no skoda reci

petraas
11. nov 2010

a inak ja som sa pytala nasej lekarky a ona ze od roka sa kravske mlieko v pohode moze davat ze to je len obchodny tach ked pisu az od 2ci 3 rokov...ved rocne dieta uz je pomali vsetko tak vitaminy ziska takouto formou...hlavne z ovocia a zeleniny a to Sofi papka...sice my pouzivame stale umele lebo vychadza najlacnejsie ale kravske jej davam ked robim to nove kakao od nestle co je teraz pre deti alebo jej varim z neho

petraas
11. nov 2010

baby aj Sofinka strajkuje posledne dni s jedlom ale teda mlieko vypije vzdy...je aj akasi mrzuta a dnes troska sopliky zacali tak neviem ze ci idu nejake zubky alebo nejaka choroba...no davam jej pravidelne pomarance aj cebion tak dufam ze to nebude ziadna vazna choroba...a dnes zacala aj na riedko kakat tak asi to budu nejake zubky

gabinka79
11. nov 2010

@petraas to vyzerá na tie zúbky. Ja som dnes urobila hrachovú polievku. Malá trocha pojedla, ale cestovinu, ktorú som tam dala iba kvôli nej, pretože aspoň to zjedla, držala v ústach (zbierala si ju tam) a keď už mala plné ústa, tak to vypľula a už som do nej nedostala ani lyžičku. Myslela som, že ma rachne! 😠
Inak, skôr sme sa tu bavili, koľko detičky vypijú cez deň tekutín. Ja som s množstvom tekutín, čo malá popila bola celkom spokojná, ale už aj to v pase. Dnes keď vypila 50 ml, tak to je veľa. No, keď sa darí, tak sa darí. ☹

bobocka
11. nov 2010

@lujsa jej,tak super ten robik 🙂.tiez somna to dobre pocula.🙂 kamaratka ma sukromnu anglicku skolku a spolupracuje s nimi.oni chodia k nim do skolky a robia tam raz tyzdenne hodinu.ale ona ma uz samotnu yamahu,ten robik je do 18 mesiacov,tak ked s tym ona v skolke zacinala,tak mi dala o tom letacik.oni u nas v bb hadam s kazdym materskym centrom spolupracuju 🙂
@petraas tiez som pocula,ze kravske sa moze uz po roku,ale len varene ako prisada do jedla.samotne studene na pitie len po 3 rokoch 🙂
ja mam tu krupicu kupenu od nestle,no este stale som sa neodhodlala z kravskeho uvarit.viem,ze sa moze,no nechavam si trosku nacas.misko je kojeny,tak nie je dovod sa s tym niekam ponahlat,cakam na ten moj vnutorny pocit-ten materinsky instinkt a potom mu to dam.ale dlho uz cakat nebudem 😉.
tak my pokracujeme v zavodnom kakani.hruznica.mam pocit,ze mu v brusku nic neostane 😢.no a vcera sme hnackovali,tak mal banan s dvoma jablkami a vecer vyvarenu ryzu s mrkvou a troskou inej zeleniny,ze reku nech ho zapecie. a vyslo nam.rano sme mali uz normalnu stolicu a po obede zas riedku.na neeervy ☹.ak to takto pojde dalej,tak veru v pondelok (ak stihnem,lebo mam toho vela) alebo v utorok pojdem k doktorke s malym .

gabinka79
11. nov 2010

@bobocka snáď to bude iba nejaká viróza. Držím prsty, aby zajtra bolo lepšie. 😉

bobocka
11. nov 2010

@gabinka79 vies co,ja si to skor so zubkami spajam.uz dake dva mesiace sa okolo zubkov nic nedialo a teraz mam pocit,ze dasienka su navrete a teda mozno daco cosoro vykukne 😉 😀 .uvidime.kazdopadne to nenecham len tak a uvidime.ja idem zajtra rano k zubarovi a na pol dvanastu plavame,takze ja nejak nestiham ist s malym zajtra k doktorke,no bobco ide do roboty az poobede, a teda mozno on rano stihne s malym ist.uvidime kedy sa misko zobudi rano.ked som tam ja,tak zvykne potiahnut dlho,no zajtra uz o osmej rano idem prec a preto si myslim,ze sa skoro zobudi.uvidime co z toho bude.

lujsa
12. nov 2010

@petraas prosim Ta,kde si naposledy kupila tie Pampersky?Vcera som bola v 3 drogeriach,aj v DM a maju tam len tie,co mame doma.ZIadne,kde je napresleny ten znak "12 hod" nemaju.Tak zatial prebalujem aj v noci.

@bobocka u nas je ten Robik v jednom kostole,preto je taky lacny oproti inym mestam-40 Eur/rok,navyse to tu mame blizko.S tym mliekom je to tak ako pises,odporucaju po roku pridavat do varenia,ale ako napoj az po 2.,dokonca niekto po 3.roku.Krupicu robievam od roka v kravskom mlieku,vlastne varim pre seba a cast dam drobcovi a v pohode,ale dr ma dost upozornovala,ze ho mam sledovat,ked dam kravske mlieko,ci nema vysyp,alebo inu stolicu a pod.

Ja sa trochu bojim,ci vcera G.na tom Robikovi neprechladol,totiz,bolo to tam v jednej velkej miestnosti,na podlahe velmi,velmi studena dlazba a v strede miestnosti 2 koberce,na ktorych sa to odohravalo.ALe G.behal po tej dlazbe,aj lozil,ked sa hral,vobec som nevedela,ze sa tam nosia pre tie deti papucky,alebo dalsie hrube ponozky a nejaky svetrik.Nabuduce uz pojdem vyzbrojena,ale aj ja mam pocit,ze ma som trosku nachladla,skoro mi nohy zamrzli na tej dlazbe,ked som za nim behala v ponozkach.

petraas
12. nov 2010

@lujsa ja som ich kupila cca 3 dni dozadu v DM ke ale dnes som ich videla aj v tescu

dajovamaminka
12. nov 2010

ahojky , mám syna dáju , který se mi narodil 23,9,2009 můžu se přidat?

bobocka
12. nov 2010

@dajovamaminka vitaj 🙂
@lujsa neboj mamina,hadam neprechladol.davaj mu cebion a ovocie a hadam soplikovat nezacne 🙂.inak aj u nas to robia v jednom kostole(oni behaju aj inde s tym) a v tom kostole je to v piatok vzdy a stoji to euro na vstup a nie je to zavazne 😉takze tam maminka moze chodit 4x do mesiaca ci raz do mesiaca ,ako chce. a plati sa len za vstup,neplati sa dopredu 🙂.ja by som tam chodit nemohla,je to o desiatej rano a na druhom konci mesta.ale ak by sa nam rezim zmenil,tak by som sla pozriet 🙂
@petraas gratulujem sofi k vyhre na fcbk 🙂 sikovnica 🙂

petraas
12. nov 2010

@bobocka dakujem🙂 a dakujem aj ostatnym za hlasy🙂

@dajovamaminka vitaj a samozrejme ze sa mozes pridat🙂

inak baby pomarancovej stavy moze Sofi aj vela vypit? nic jej z toho nieje tak si myslim ze ano, ci nie? kazdy den sme krucali 1 pomaranc ale teraz je v tescu akcia tak jej vzdy cele kilo odstavim a ona to do obeda vypije

tinnka9
12. nov 2010

@petraas ahoj. no mna praveze doktorka upozornovala, ze ak chcem davat malemu stavu, tak vzdy riedenu, nie cistu. no nikdy som sa nepytala, preco, lebo zatial sme stavy nepili 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre