V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
13. nov 2010

@bobocka ty si si teda v peknom luxuse byvala 🙂 a co sa tyka toho tvojho "zapadakova", tak to si este vyborne obisla, pretoze tam, kam by som sla ja nie su ani len malicke potraviny...proste nic...len obytne domy...a kostol...co uz mam obidene z tych parkrat, co sme tam boli...je tam krasne, o to pokoj, ale na tyzdnovy oddych...ja som proste mestske decko 😀 a co sa tyka supervysokych cien bytov a najomneho, ale aj lepsich moznosti na pracovne pozicie, tak to mas pravdu...no a honzik to fakt krasne zaspieval 🙂 mozes pustat miskovi ako uspavanku, ved aj melodiu to ma krasnu 🙂

petraas
13. nov 2010

@lujsa poviem ti to podla nasej skusennosti...tie co si videla kupujeme taktiez lebo niekedy sa stane ze niesu tie 12h a mne sa zdaju obidvoje dobre...myslim ze ked kupis len economy pack 62 kusov alebo tie 12h tam je tusim 56 kusov ci kolko tak nic nepokazis...zle su len tie kde je viac kusov teda meba pack alebo 50%a tak...myslim ze ked kupis tie co si videla tak by mali byt dobre aspon u nas to tak je🙂

kathynka
13. nov 2010

aha, aky pekny clanok som nasla na blog.sme.sk...myslim, ze sa pobavite, je to tak milo napisane 🙂
http://brnovjakova.blog.sme.sk/c/247478/O-naroc...

bobocka
13. nov 2010

@kathynka 😀 hmmm,viem o com ta maminka pise 😀 😀 😀 ako keby som to ja pisala 😀 😀 😀 teda skor ,ako keby pisala o miskovi ked bol mensi 😉 .okrem toho revu pred spanim ,sedelo vsetko.celkom milo napisane.no kto nezazil ,neuveri,ze aj taketo to moze byt 🙂 .tiez som si myslela,ze starat sa o dieta znamena ho udrziavat v teple a suchu,nakrmit,prebalit,uspat a prehrat sa s nim.realita je trosku o inom 🙂

bobocka
13. nov 2010

kocky,neviete kde zozeniem palciaky rukavice ,ale sustakove?take co nepremoknu len tak.chcem to pre maleho,ked pojdeme von do snehu.take latkove su vtedy na dve veci. a je mi jasne,ze misko sa na sneh nebude len pozerat,ale ze to bude chciet aj chytat.nikde som take nevidela.iba ak su sucastou nejakej kombinezy. a tie zimne kombinezy su vacsinou aj s papuckami a to ja teda vooobec nechcem. 😒

kathynka
13. nov 2010

@bobocka no a preto vzdy clarisse hovorim, ze ona je stastna mama a ma dokonale dieta...yoan je presne taky ako pises, ze nakrmit, prebalit, uspat a prehrat sa s nim...to decko asi nevie, ze zivot vie byt aj komplikovany 🙂 na druhu stranu zas poznam maminku, ktorej som pred 3 rokmi opatrovala dcerku a to dieta ma miluje snad az za hrob, takze ju v utorok beriem do divadla a asi ostane aj u mna spat, a teraz ma 1-rocneho braceka...no a vilko je strasne zlaty, ale to dieta reve a reve a reve...a ked zacne revat, tak tak strasne silno, ze az pulsuje v hlave...ked bol malinky, tak jej povedali, nech pocka do 5 mesiacov...potom mala cakat do 8 mesiacov, potom do 1 roka a stale nic, miestami je to aj horsie, v noci spia po polhodinkach...absolvovali aj rozne vysetrenie, neurologicke a neviem ake este, a na nic sa neprislo...tak mi je jej obcas az luto, bo ono to potom uz aj v tom manzelstve hapruje, ked sa ani jeden nevyspi a vilko stale vrieska a vrieska, nech pre neho spravia cokolvek...tak si aspon tu terezku vezmem na chvilku, nech si oddychnu...

bobocka
13. nov 2010

@kathynka fuha,tak to nie je veru bohvie co ☹ .ja som si veru uzila svoje s miskom kym bol malinky,no zas mozem povedat,ze on bol take zlaty stred v tom plakani a vymyslani.je mi jasne,ze su aj oooovela horsie pripady a v podstate mam ja velike stastie,ze misko je taky aky je.mne misko zacal pekne spavat ako osemmesacny.mam kamaratku,ktora ma jedenastmesacneho syna a on sa v noci stale budi a chce byt kojeny a nie a nie ho uspat.uz su z toho s muzom na prasky.chuda chodi uz ako na baterky. a aj lujsa to myslim ma take,ze little G v noci vymysla.su aj superoslusne deti,no vacsina je aj tak taka,ze je tam nejaky hacik 😀

luppita
13. nov 2010

@bobocka @kathynka fakt pekne to ta mamina napisala, ja som presne total opak ako ona pisala 🙂 maleho som mala cely cas v nemocnici v mojej posteli ...... 😀 simpi dava 8h nocne spanky od 4 dna zivota 😀 😀 😀

kathynka
13. nov 2010

@luppita no tak to si mozu s yoanom podat rucky 🙂 a clarisse je na nervy, ked sa len raz zobudi, bo sa proste prihodi...len zvyk vravi, ze spi sa celu noc, tak preco sa budit? 🙂

luppita
13. nov 2010

@kathynka ja total panikarim ked sa nahodou v noci zobudi, 😀

lujsa
14. nov 2010

@petraas dakujem,vyskusam ich kupit 🙂

No veru,nas G.sa od polroka v noci budi a budi...Teraz sme mali ukazkovu noc,ako uz davno nie-papal len o jednej,siestej a potom rano o deviatej,ked sa zobudil.Ale tesne po zaspati bol hore 4x,lebo susedia mali zurku akurat v tej izbe,s ktorou mame spolocnu stenu.On je ce den idealne dieta,zahra sa sam,neplace,ale tie noci....

kathynka
14. nov 2010

@bobocka pozri, co som nasla...toto je to plavanie, kam chodi misko, aleboto je u vas nieco nove? aj ine aktivity tam su...http://banskabystrica.olx.sk/pohybove-aktivity-...

ewwe
14. nov 2010

baby tak ako citam, tak ten clanok sa nas septemb. netyka, my mama doma poslusne deti kt. spia celu noc
ja som mala s ninou problem len asi mesiac s kolikou a potom, ked sa zacala budit okolo 5 mesiaca v noci castejsie, tak pomohla kasa, inak si ani nepamatam, ze by plakala iba tak, bez dovodu 🙂

kathynka
14. nov 2010

no to ja, co som pisala vecer o tej mojej kamaratke, ktora ma synceka, co vkuse place, tak aby to nebolo az take jednoduche, tak on okrem toho zalostneho placu ani nic neje...zaciatkom novembra mal 1 rok a okrem MM sa dal posledne 2 dni ukecat na nejaky baby keksik a detsku kasu, ale strasne riedku, ktoru mu davaju striekackou a zje asi tak 50ml...no a nech mi lekari nevravia, ze tomu dietatu nic nie je...ved my sa tu bavime o kompletnom vianocnom menu pre deticky a vilko je o mesiac a daco mladsi od tych nasich a on bude mat asi MM ako stedrovecernu veceru...chuadtko male...

weiya
14. nov 2010

@kathynka dobry clanok,tak podobne to vyzeralo aj u nas 😀
@ewwe tak moja septembrovka je vynimka,ta nechce spavat v noci az doteraz,aj placu u nas bolo aj stale je dost 😀 posledny tyzden celkom fajn spi,aj ked sa prehadzuje stale,staci jej dat raz -dvakrat za noc cajiku cucnut a potom spi lepsie,no spi v nasej posteli,v postielke nechce byt ani za nic,a taak sa roztahuje ze vzdy bud ja alebo mm musime spat v obyvacke... uspavat ju stale musime v autosedacke-vajicku lebo inak nezaspi,aj ked je neviem ako unavena...este sa tam chvalabohu zmasti,ale co potom ked uz sa tam nezmesti?

baby inak pozeram teraz sanky na nete,lebo v obchodoch som videla len nehorazne ceny 😠 tak som na mimibazar nakukla a som milo prekvapena lebo sanky sa tam aj okolo 30eur najdu 😎 idem si teraz vlasy nafarbit a potom to poriadne pokukam 😀

kathynka
14. nov 2010

mne volala pred chvilkou clarisse, ze yoan padol vonku na hlavicku ☹ a ze chvilu potom si akoby grgol a vyslo z neho trochu mlieka, ale ze inak vyzera byt v pohode. tak nech sa opytam maminy, co s tym...mamina povedala, ze pokial nevrcal a nie je malatny ani nadmieru unaveny, tak nech ho len pozoruje a ak do 1-2 hodin nebude vracat, tak je to v pohode...akurat studeny obklad na hlavicku, ale to mu dala...

bobocka
14. nov 2010

@kathynka to co si ty nasla je novy kurz co sa len teraz rozbieha.to je vlastne konkurencia tomu nasmu a bojim sa,ze ten nas coskoro padne.lebo toto je nove ,a teda vela maminiek tam bude chciet ist,je to na tej novej plavarni,takze aj to vela matiek prilaka.tie skalne mozno ostanu,ale nove mamicky asi tam pojdu ☹. a inak ten malicky...no co ti ja viem.asi fakt nieco nie je ok.iste je nieco co ho doslova rusi.nieco s cim sa nevie vyrovnat ,a preto len place a papat nechce.ja byt na mieste tej matky,tak si vyziadam kopletne vysetrenia.nech je to aj s pobytom v nemocnici spojene,by som sa uz na to vykaslala,len by som fakt trvala na tom,aby maleho prezreli od hlavy po paty.je mozne,ze su aj taketo extremy a ze sa to stava a s malym je vsetko ok,ale aj tak...chudera ta maminka,musi byt uplne na prasky z toho 😢@weiya ja som sa rozhodla sanky tento rok nekupovat,u rodiny mame nejake stare zaprasene,tak tie vytiahnem,vypucujem a bude.aj tak neviem aka bude zima.mozno snehu vela nebude.

bobocka
14. nov 2010

@kathynka no tak s tymto mam ja svoje skusenosti ☹ .presne tak ako si pisala,treba sledovat ci babo nevracia,ci nie je malatne,ospale (ale zas ak je cas jeho spanku,tak sa to nerata,to iba ak je ospaly v nezvycajnom case)a sleduju sa zrenicky,ci nie su rozsirene ci zuzene-no proste zmena na zrenickach.

tinnka9
14. nov 2010

no tak ten clanok, co sem hodila kathynka, je tusim o nasom najmladsom do 5mesiacov 😀 😀 😀 . Som sa dobre pobavila

kathynka
14. nov 2010

to sa tesim, ze som vam sem taky dobry clanok hodila a vsetky ste sa pobavili 🙂

tinnka9
14. nov 2010

@kathynka teraz sa uz na tom zabavam, ale vtedy mi nebolo vsetko jedno ☹

kathynka
14. nov 2010

@tinnka9 no to je mi jasne...mne sa len pacilo ten sposob, akym to ta maminka napisala...ze aj ked jej zjavne nie je vsetko jedno, tak jej je jasne, ze su aj ine maminky na tom podobne, tak im chcela trochu zdvihnut naladu a myslim, ze sa jej to podarilo 🙂

ewwe
14. nov 2010

ja sanky tiez obzeram, v kauflande boli drevene, ale spoje mali plastove, tak neviem, ci by vydrzali na dlhsie 😒

weiya
14. nov 2010

@bobocka vyhrali sme dnes v lote 😀 3,50eur 😀 😀

kathynka
14. nov 2010

@weiya no ale v tom pripade mas stastie, ze iny ortoped mi povedal, ze mne ziadna operacia kolena nepomoze a ze je uplne zbytocna, bo inak by si podla vasich predoslych slubov s bobockou musela tie 3,50 odlozit na moje kolienko 😀

weiya
14. nov 2010

@kathynka 😀 😀 😀

lujsa
14. nov 2010

@weiya to je len zaciatok,dalsia vyhra bude vyssia a vyssia,az padne jackpot 🙂

weiya
14. nov 2010

@lujsa 😀 inac uz aj pred dvoma tyzdnami sme 3eura vyhrali,tak moze byt ze to stupa 😀

bobocka
14. nov 2010

@weiya ty provokater maly 😀 my zas nic 😠

weiya
14. nov 2010

@bobocka 😀 to sa nam len vratilo,co sme dnska do lota pri podavani vrazlili
😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre