V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
22. nov 2010

@lupena tak sa maj aj ja pomali pojdem lebo s mi zacalo podrimovat...dobru noc🙂

kathynka
22. nov 2010

@lupena no na slovensku som...teda sme...oni tu ziju uz vyse troch rokov a od konca januara sa im staram o maleho...myslim, ze clarisee (to je yoanova maminka) to vobec nevadi, lebo to neni pravda 🙂 mam pocit, ze on vie velmi dobre, kto je mama a kto je kathy...aj mu to tak pekne prizvukujeme...ked sme spolu vonku bez clarisse, tak mu proste nechyba, vtedy ked potrebuje ochranu alebo co, tak vie, ze som tam ja...a ked sme doma, tak nas ma obe a je velice rad s maminkou 🙂 a teraz sli na predlzeny vikend do france, preto som tu dnes cely den trkotala s vami 🙂 a vracaju sa dnes v noci, takze zajtra ho uz uvidim...cize bol par dni len s rodicmi bezo mna...a pokial viem, tak uplna pohodicka...

bobocka
22. nov 2010

@petraas @lupna fuha kocky,riadnu lekaren ste tu rozbehli ☹ neprijemne byt chory ☹ ale zas ak sa da choroba podchytit liekmi je to fajn,je vela chorob,ktore proste pozitivne riesenia nemaju a preto budte rady aj za to,ze s vasimi problemami je mozno nieco robit.ja vzdy hovorim,ze aj v zlom sa nieco dobre da najst 😉
inak sme sa tu minule bavili o fenistile-no slak ho traf aj s liekom!!!! 😠 vraj oblbovak,utlmovac 😠 -tudle!!! 😠 misko mi zaspal o jedenastej.sme sa pri nom striedali s bobcom kazdu polhodinku a dieta cule,zachvaty smiechu 😀 rozkosny bol,no zas ist do postele o 2 hodiny neskor ako obycajne...zajtra sa mi takto naobed zobudi 😀 😀 😀 bola som poobede u doktorky,tak mi potvrdila,ze kludne mozem tych martankov od roka davat aj ked obsahuju vit d,lebo je tam len jemne zastupeny.dala mi recept na vigantol.uz teraz chcem obehavat lekarne,lebo oni dodali len malo kusov a zas vigantol nikde nie je ☹ mame zacat brat 14.12,tak dufam,ze dovtedy ho v nejakej lekarni najdem.pytala som sa jej na tu konsku davku fenistilu co nam krciarka predpisala a nasa len zdvihla obocie,ze misko je este dost malicky na take davky,ze pokial fakt nie je alergia potvrdena,tak by take davky ona nedavala.tak sme sa dohodli na 2x denne 8kv (namiesto 3x denne 12kv) a povedala mi,ze mam taky tyzden vydrzat a ak by sa malemu nepolepsilo,tak mam prist a ak sa mu polepsi skor,tak kludne prestat davat.ma v podstate potesila,lebo ja do maleho nechcem pchat lieky ak skutocne nutne nie su 😠
inak minule sme sa o bankach bavili a ja som hovorila,ze vub je ok.no neni!!!!mrchy hnusne.dnes mi prisiel papier od nich,ze druha upomienka (prvu som nevidela),ze mam na karte minus 4,60euri a ze to musim prist uhradit .pokial viem,takm som tam mala 20 euri a s uctom som nehybala voooobec a vedenie uctu mam mat zadara.tak tam idem zajtra narobit bordel ,riaden zapis do knihy staznosti spravim a zrusim ucet.dementi. 😠 v podstate som tam mala mini sumu aby sa nepovedalo,aj tak tam nemam mat ake peniaze,rp mi chodi postovou poukazkou,tak na co mi je ucet.ked budem hladat pracu,tak si ho zriadim .ale aka drzost,ze druha upomienka,ked prva este nebola 😠 a tak hnusne napisany list,sama vyhrazka 😠 ako keby som kradla ci co a hlupe 4 euri minus 😠 😠 😠 a to som teda veeelmi zvedava ako je mozne,ze ten minus tam je 😠 😠 😠
@lupena no ja som si precitala knizku kazde dieta sa vie naucit spat,uz som bola rozhodnuta,ze s tym idem naostro zacat a misko akoby to citil a po prvy krat od narodenia sa mi zobudil za tu noc asi 3-4x.to mal osem mesiacov.potom na dalsiu noc sme boli zas v starych kolajach,zas sa zobudil skoro a ja som uz nemala energiu ho zas kojit,tak som si ho len zobrala do narucia,pomojkala,dala pusku a cuduj sa svete ,dieta spalo dalej.tak som z toho ostala prekvapena.stale som bola v tom,ze v noci sa budi,lebo je hladny.no tak potom ked sa zas zobudil,tak som ho znova nekojila len mojkala.no a on si casom zvykol,ze papnie nebude,ze ho len maminka polaska a tak sa tie intervaly medzi budeniami zvacsovali.nakoniec sa budil mozno 1-2x za noc.asi taky tyzden ,tyzden a pol to bolo.ja si to uz dobre nepamatam.ale ja som bola vdacna aj za prespate 3 hodiny v kuse. 😀 teraz sa v noci sem tam zobudi,ked sa otoci a vrazi do postielky,niekedy ho najdem sediet v postielke so zatvorenymi ocami,tak ho len znova polozim.ono je to tak isto,ako ked sa dospely clovek v noci sem tam zobudi,no dospely vie hned zaspat,no to dietatko v noci potrebuje vediet,ze tam nie je samo.mne maly spi od tej deviatej vecer do dakej siedmej rana,to sa uz poriadne preberie a vtedy si ho beriem k sebe do postele a kojim ho v lahu a znova zaspime. a spime do tej 9-10tej doobeda.ja takto potiahnem ten nocny spanok, a teda miskovi uz potom cez den staci len raz spat.keby som sa s nim uz hned rano zobudila ,tak ma este dva spanky naisto,ale kedze ja takto taham ten nocny,tak to vyhovuje aj jemu aj mne.lebo ja ponocujem pri compe a potom potrebujem rano dospavat 😉

tinnka9
23. nov 2010

@lupena @petraas fuuuha, tak to mate teda riadny zaberak obe s tymi chorobami 😒 . drzim palce, nech sa vam to da nejako do poriadku (pokial to vobec pojde). najdolezitejsie je, ze mate zdrave deticky, ktore vam robia radost 🙂.
@lupena ty si byvala v tn? ja nie som trencanka, ale od strednej je trencin moja srdcovka a nejakych 7-8rokov tu uz byvam 😉

lupena
23. nov 2010

@petraas k tým darček. A myslíš, že je dobré kupovať jej toľko vecí a učiť ja na veľké darčeky, keď na tom nie ste finančne najlepšie? lebo ja sa budem snažiť takéto veci nejako korigovať, nech to malý neberie ako samozrejmosť.. a hlavne, že vianoce sú neni len o darčekoch.. aj keď to dieťaťu ťažko vysvetlím...
@kathynka tak to je potom super... ja si neviem predstaviť, že by sa mi mal o malého starať niekto cudzí... od januára pôjdem asi do práce (2 dni v týždni), ale to bude bývať malý s tatinom. Neviem si predstaviť ani len to, že by som došla večer z práce a nebol by v postieľke, ale u babky...
@bobocka čo je malému, že mu musíš dávať fenistil? mne ho minulý rok odporúčala lekárka dávať malému. ale to len preto, že mal celú zimu soplík (nedávala som mu ho).. nebol to soplík zelený, ani nevyzeral, že by bol z choroby.. nakoniec prestali kúriť a on ho prestal mať. takže to bolo len zo suchého vzduchu... no a k tým naším chorobám. Neviem ako to vníma @petraas ale ja som sa s tým naučila žiť.. som zmierená s tým, že sa nevyliečim a som vďačná za to, že je to aspoň stabilizované... mamina ma nikdy neľutovala za čo som jej veľmi vďačná, lebo mi to dalo do života veľmi veľa a vďaka tomu môžem žiť plnohodnotný život... a tých marťánkov budeš dávať na čo? či ako vitamín? ja dávam malému cebion teraz keď je také chrípkové obdobie.. ale on veľmi ľúbi pomaranče a mandarinky, tak keď ich zje za deň veľa vtedy mu nedám...
a že ponocuješ pri compe a kde si bola včera?..🙂 inak keď tu budete bývať večer, tak ja neviem kedy budem žehliť...) ja dávam malého spať už o pol siedmej, siedmej.. ako kedy.. podľa toho ako je unavený.. a vstáva medzi siedmou - ôsmou.. že do desiatej spať... wooow.. to musí byť aký život...🙂 ale zas mne vyhovuje to, že si viem pozrieť správy, alebo niečo na compe, prípadne spratať kuchyńu a potom si viem v kľude pozrieť panelák...🙂
@tinnka9 hej, bývala som tam 21 rokov... a chystám sa tam aj tento víkend..🙂 chodievam do TN. a kde bývaš? ja som bývala na juhu.mám tam rodičov, krstnú, tetu, segru... v podstate skoro celú blízku rodinu ( z mojej strany).. babky a tak bývajú na Morave.. A s tou chorobou to nie je veru žiadna sláva, ale čo už. Každý máme dáke trable a treba sa s tým naučiť žiť, lebo inak je život len jedno veľké trápenie a ľutovanie sa.... A najdôležitejšie je to, že Igorko je zdravý. to si napísala veľkú pravdu..nechcem, aby za celý život podstúpil toľko veci čo ja doteraz...

luppita
23. nov 2010

@lupena podla mna mas pravdu s tymi darcekmi, u nas budu tento rok chudobne vianoce, co sa tyka darcekov, ale nevadi, maly to este nechape, takze je to OK a aj dalsie roky ho budem ucit, ze menej je niekedy viac, ze darceky si musi zasluzit a , ze vianoce nie su len o darcekoch. tento rok bude pre mna naj darcek , ked sa pozriem na drobca ked sa rozsvieti stromcek.... 🙂 aj rodine som povedala , ze tento rok darceky nekupujeme (nie je za co), plus je pre mna dolezitesie zafinancovat plastove okna doma.....ako dat mame niaku vonavku co jej vonat nebude.... asi si s malym urobime maliarsky kruzok a babkam nieco namaluje prstekmi s temperkami.... je to fajn aj preto, ze nemusim behat po obchodoch, strasne to neznasam, uplnu averziu mam na to najma teraz pred vianocmi....

Inak zajtra nam pridu namotovat tie okna, tesim sa, konecne budeme mat doma teplucko.... ale zle je , ze tato robi a ja tu musim byt aj s malym.... dufam, ze to pojde rychlo a ze nebude moc prievan a moc bordel, aj ked pochybujem a naozaj si neviem predstavit ako to tu poupratujem s cervikom na krku.... ☹ ☹ ☹

petraas
23. nov 2010

@lupena ved sme jej kupikli len tri veci a to len preto ze sme jej este vobec ziadnu hracku nekupili len ten kocik na narodeniny...urcite jej nebudem kupovat kazdy mesiac hracku ako to niektore maminy robia. financie niesu takze ju nemozem ucit ze bude stale dosavat nejake hracky alebo aby sa naucila ze co si dupne tak to bude mat tak to teda nehrozi...moja sestra je taka ze ona aj za kazdu navstevu u lekara malej kupi hracku...tak u nas to tak fungovat teda nabude...
inak ja si z tych mojich chorob taktiez nic nerobim...neviem co by to bol za zivot keby som sa len lutovala a ...ja to vnimam tak ze sa to stalo a ze s tym uz nic nenarobima zivot ide dalej tak ako pred chorobami...
my davame taktiez cebion ale vecsinou pije stavu z pomarancov a dbes mala prvy raz z ananasu tak som zvedava ze co bude...
@luppita tak mi rodine nekupujeme uz nejaky ten rok ani k vianociam ani k meninam a dokonca ani neteram ani synovcom uz nekupujeme lebo bohuzial sa to neda...väcsinou ani s manzelom si nic nedavame ked su nejake korunky tak len nejaku malickost a to väcsinou potrebnu nie hlupost....som povedala ze ked budem mat tak dam ale ked nieje z coho tak nedam...no moja rodina to chape a plne s tym suhlasi lebo euracov nemaju ani oni vela ale manzelova rodina to nechape ze preco nic nekupujeme

lupena
23. nov 2010

@luppita fuuu.. tak to je husté. a nemáš s ním kam odísť? žeby bola u vás babka, dedko.. proste niekto iný? Ti poviem, že máš odvahu.. ja by som sa do niečoho takého asi nepustila, keby mám byť s malým vtedy doma....no asi som Ti moc nepomohla v pozitívnom myslení, ale zas mať nové okná je super vec.. 😉 a to je dobrý nápad s tým maľovaním s ručičkami a tak..🙂 a presne zdieľam rovnaký názor. darček si treba zaslúžiť a čo potrebuje mu kupujeme priebežne cez rok... jednak to nie je tak finančne náročné, keď sa veci kupujú postupne a druhá vec je, že v ňom nepestujeme predstavu, že vianoce a narodky sú len o darčekoch.. aj keď zas buďme úprimné, v kútiku uše každý niečo čaká.. aj my dospelí.. aj keď sme si vedomé toho, že nie sú love, ale určite čakáš aspoň maličkosť, dáku blbosť.., či? no ale zas na druhej strane už aj keď bude čakať darčeky, tak aspoň nie od výmyslu sveta a nebude také sklamané, že nedostane všetky tie "drobnosti" čo si dieťa nadiktuje.. ako notebook, bicykel, mp3 a podobne.. lebo to nás čaká tak skoro, že si to ani len nevieme predstaviť..🙂

lupena
23. nov 2010

@petraas to jej odšťavuješ, či kupuješ? mňaaam ananás to by som si veru teraz dala... No a ja som Ti to nepísala v zlom, aby si to zle nepochopila...jasné, je super obdariť dieťa.. ja by som tiež dala malému aj modré z neba..🙂

luppita
23. nov 2010

@lupena ja tento rok necakam nic, s drahym sme sa dohodli, ze ak sa nam podari naskrabat niake prasulky, tak by sme si telku kupili, ale pochybujem o tom... mame totiz teraz len taku malu , co sa do kuchyne dava..... neskor ked maly podrastie a bude vianociam rozumiet isto dostane darceky.... tento rok urcite nieco male hej, ale nic akcne.... ja som mu minule kupila hracku, aj som si hovorila, ze ju odlozim a dam aj pod stromcekom, ale nevydrzala som to dala mu ju hned 😝 😝 😝
menini som nikdy neoslavovala, lebo ja ich nemam a ani ostanych som nikdy neresila 🙂 ale maly bude mat meniny 2 kraz za rok, priezvysko ma Daniel, takze budeme slavit na Simona aj Daniela (vynahradim si to na nom, to ze ja som meniny nikdy nemala). 😝 😝 😝 ale asi len do doby kym tomu zacne rozumiet, aby z toho nebol potom mesuge 😀
Inak si sa pitala na to meno ,, luppita ,, toto meno sa mi paci moc, by som chcela aby sa tak volala moja dcera.....

petraas
23. nov 2010

@lupena ja to ani v zlom nechapem🙂 len za celu dobu co je na svete nedostala od nas ziadnu hracku tak aspon teraz si daco zasluzi🙂
ovocie odstavujem...teraz mali ananas v tescu v akcii tak sme 2 kupili ze na skusku ci to bude pit nechali troska dozriet a dnes sme odstavili a teda celu flasu vypila naraz ani dat mi to nechcela ako sa jej to pacilo...musim skocit este dnes do tesca lebo tusim posledny den uz je ananas v akcii

luppita
23. nov 2010

@lupena no nema mi kto maleho postrazit, popripade byt tu s robosmi. ja byvam v SC a vsetkych mame v BA a cela rodina je v praci, takze nikto 😒 ale tato teraz volal, ze skusi si vybavit vono na zajtra, lebo to bude peklo a nechce ma tu samu s malym nechavat, tak uvidime ci vybavi i nie .... 😖 aj ked pochybuje, lebo tocia film a chodi domov o polnoci ... brutal je ze ma volno (vikend) vo stvrtok piatok a ked som chcela aby mi to dosli namotovat v tieto dni, tak ta zenska , ze nehrozi.... ako sranda, ze dnes mi zavolala , ze zajtra pridu a neriesi ci mozu ci nie.... 😠 som nastvana na tu firmu, meskaju s dodavkou 2 tyzdne a ani nie su ochotny prisposobit sa kedy mi mozme.... 😠 😠 😠 tak ale ked musim tak musim

ewwe
23. nov 2010

@petraas aha, tak to preto ta cena, ja chcem 110cm, tak vy mate dlhsie
nina spava v overaloch z polska, maju zips namiesto cvokov, a teraz spava v norm. pyzamku, dvojdielnom s otvorenymi nohami, nedavam jej ani ponozky, som si myslela ze sa bude vykazavat a bude mat holy chrbat, ale este sa to nestalo, prikryta je s dekou, lebo pod paplonikom sa nevie prevracat, a v byte kurime v kazdej izbe, dvere mame dokoran pootvarane, ja nemam rada studene nohy 😀

tinnka9
23. nov 2010

@luppita no to mas blbe s tymi oknami. keby to bolo aspon v lete. ale teraz je uz kosa. ja neviem, aki sikovni budu ti vasi, ale nam, ked vymienali okna, maly bol v skolke, ja v praci. s tymi ludmi bol manzel, a okna v 2izbach menili od rana do nejakej 15tej. takze dost dlho, podla mna... tiez to bol nejaky oktober-november, neviem si predstavit, ze by som tu musela byt s malym dietatom 😒 . jedine sa zatvorit do tej izby, kde nebudu 😉 . a aj neporiadok je trochu, ale to pozametas alebo povysavas rychlo (neviem, aky bol u nas, MM upratal 🙂, akurat tie okna zacapane som umyvala ja hned v ten den). ale zas za tie nove okna to stoji 😉 .
@lupena my byvame za druzbou, hned ako je stara trznica 😉 . niekedy mozme dat stretko 🙂 .
ja tiez nechcem moc darcekov pre chlapcov. keby sme mali len matuska, tak mozno jeden, ved on tomu aj tak este nerozumie 🙂 . ale kedze uz mame starsieho, ktory sa strasne tesi na darceky a zoznam davno spisany 😀... a nechcem robit rozdiely, tak musia dostat rovnako. starsi dostane lego (velmi rad sa s nim hrava), anglicko-slovensky obrazkovy slovnik (bavi ho anglictina) a zhu-zhu skrecka 🙂 . mladsi tiez knizku, malicke lego zvieratka, co bolo teraz v bille za body a tretie asi odrazadlo. starsi este nejake oblecenie (pyzamo, cizmy a tak), ale to za darcek nepovazujem, aj tak by sme to kupili, ked to potrebuje. mladsi oblecenie nie, dost ma po brachovi. my s mm sme sa dohodli, ze len malickost, aby deti videli, ze aj my sme posluchali 😀

ewwe
23. nov 2010

@lupena aj ja davam malu spat o 19h a spi mi do 7-8h rana, ja sice spravy nekukam, lebo mam z toho potom iba depky ale vyuzivam cas na upratanie a potom tiez kuknem panelak spojeny s netom
s darcekmi to bude podobne aj u nas, malej chcem kupit nejaku babiku, lebo sa o ne zacala zaujimat a hrat sa, viac jej kupovat nebudem, viem ze nieco podostava od babiek a ja jej potom mozno kupim nieco po vianociach na vypredaje, mm kupovat nebudem nic, kupila som mu vetrovku ale uz ju nosi, tak aby sme si nasli nieco pod stromcekom tak mu zabalim iba toffife, to ma rad, skratka aby sa to pocitalo, ja tiez nechcem nic, vsetko mam, tak som mu vravela nech mi kupi a zabali hubert de luxe sampanske, lebo ja to velmi lubim 😀 😀

kwetinnka
23. nov 2010

Maminky,ked vas pekne poprosim mozte zahlasovat za Titu a Mimu,ak ste na FB.dakujem
ttp://www.hracky-fisher-price.sk/archiv/4-kolo/page:3/#

lujsa
23. nov 2010

Kocky,poriadne ste sa rozpisali 🙂 Kym som to vcera precitala,tak som nevladala napisat,co som chcela a dnes som zabudla,co som chcela 😀 IDem dolu vodou 😅

@bobocka VUB je znama aj tym,ze veci,ktore su zadarmo,tam zadarmo nie su.MM raz prisla od nich ponuka na kreditnu kartu,ako jediny ju mali bez poplatkov.A take klamstvo to bolo,nemali rocny poplatok,ale mali poplatok za vsetko-za vypis,za pohyb kartou a len ten poplatok za povinny vypis bol vyssi ako najdrahsia ponuka na kreditku v tom case v inej banke.Tatra banka je napr draha,ale aspon ma normalne uvedene poplatky,nezavadza.Len im to v tej VUB pekne natri,zasluzia si 😉

Ja vobec netusim,co budeme kupovat na VIanoce.U nas nikdy neboli o darcekoch,takze ja naozaj nic necakam-uprimne.Hraciek sme mu par v priebehu roka kupili,ale strasne vela mu dala svokra.A toto neviem,ako jej vysvetlit,ze ho na to nechcem naucit.NApr-ked tam ideme,naposledy dostal toho hovoriaceho psa od Fisher price a 2 auta..Predtym dostal tu trojkolku s ruckou a auta.A takto je to vzdy,pretoze oni chcu,aby sa k nim G.pytal,tak si ho tak ucia,ja tam moc nechodim,kedze mi vela naublizovali a stale s nicim zacnu,ked tam idem.AKoze pekne od nej,ze mu tie hracky da,vazim si to,ale my mame hadam vsetky hracky,co v jeho veku moze mat.A kdeze my na take nieco nemame,tak sa bojim,ze si ho casom naozaj kupia...

@luppita my ked sme menili plastove okna (v zime vacsej ako teraz),tak tusim prievan bol,ale ak pozatvaras dvere,tak sa da.Ved ine sa neda,ked s robosmi nema kto byt.Neporiadok bol tiez,ved tie stare okna vytrhavali,tak bol prach.Ale dalo sa.Plus na dalsi den robili vyspravky,vraj sa to neda v ten isty den,lebo okna musia sadnut.Ak nahodou vas tato nebude moct prist,tak maleho poriadne oblec,aj ciapku (aspon tenku) mu daj,aby neprechladol a prievan nedostal.

luppita
23. nov 2010

@lujsa @tinnka9 diki kocky , ale nas tato si vybavil volno a bude doma on a mi pojdeme von, alebo do centra, mozno za kamoskou do BA..... moc sa z toho tesim, bala som sa toho prievanu, najhorsie je mat prievan ucha, oka.... raz som mala prievan v oku a teda opuchnuta som bola riadne, plus ta bolest, trafilo by ma ak by maly nieco take capil, takze som nakoniec rada 🙂

petraas
23. nov 2010

@lujsa tak s tou vzb to mas pravdu ja som tam volakedy davno bola a aj som od tiel rychlo odisla...zavadzaju a klamu kde sa da...teraz ma moja mama vub a taktiez jej naslubovali ze hento zadarmo tamto zadarmo a plati nehorazne poplatky este viac ako my v tatrabanke...u mna je vub najhorsia banka

lupena
23. nov 2010

@luppita to je original meno? to som ani nevedela. to je veru pekné...vy bývate v rodinnom, alebo v paneláku? a ako dlho bývate vo svojom? inak Ty si sa z BA odsťahovala do SC? to je Senec, alebo? a čo by sa stalo, keby im povieš že Ti to nevyhovuje a neriešiš či to vyhovuje im, alebo nie? ja by som to asi tak spravila. Pochybujem, že v zmluve je, že oni rozhodujú o konkrétnej hodine a dni a nie je to o dohode.. tak Ti držím palce, nech sa manželovi podarí vybaviť voľno. čo robí? teda ak sa môžem opýtať..
@petraas tak to je super. malý zatiaľ ananas nemal. Koľko si odšťavila z dvoch?
@tinnka9 to treba. veď to by ako bolo keby mi neposlúchame? veď si z nás musia brať príklad..🙂 no len dúfam, že si Igi nebude brať príklad, radšej nech si vezme z manžela... 😀 a v pohode môžme, nemám s tým problém. Teda ak budem mať čas, lebo niekedy som na roztrhanie.. 😀ale nie, mám tam veľa známych, veď to je logické keď som tam bývala toľko rokov.. Nikdy sa nestihnem stretnúť asi s polovicou ľudí, čo by som naozaj chcela.. ale zas cez týždeň poobede, mávam čas, lebo väčšina kámošov je vtedy v práci. Niekedy v rámci kočíkovania..🙂 a čo je to zhu zhu škrečok?...😲
@ewwe tak hubert a toffife bude dobrá kombinácia na večerný program..🙂 ja síce šampáňo moc nemusím, ale tak každému podľa chuti. pozerávaš aj odsúdené? inak Nina Ti prespí celú noc?
@lujsa ako sa volá G.? ak sa môžem opýtať? inak možno tým niečo kompenzujú.. napríklad sa tým ospravedlňujú sami za to, že Tebe ublížili.. aj keď neviem o čo tam konkrétne išlo (ide), ale väčšinou to tak býva.... inak by si nikoho nepotrebovali "kupovať" . Ty si z BA? či kde chodíte na robíka?
inak my máme v TB hypotéku...

petraas
23. nov 2010

@lupena zatial som odstavila len jeden a bolo z neho cca 3 deci

bobocka
23. nov 2010

@lujsa tak som dnes bola vo vub robit poriadky 😀 som si tam sadla,nasrdena jak brok a hovorim pani,ze nech mi skontroluje,ze kedy bola poslana prva upomienka, kedze do mojich ruk sa nedostala. a ona,ze to mi pozriet nevie (som si povedala,ze asi preto,ze prva ani poslana nebola)tak som zacala,ze ako je mozne,ze som v minuse,ked som s uctom uz hodnu dobu nehybala a ona,ze predsa platim za vedenie uctu. a do mna nervy-hovorim ake vedenie uctu???ked som si ucet zakladala,tak sa ta pani dusovala,ze maju uzasny ten ucet,bez poplatkov,ze ani za zakladanie,ani za vedenie uctu a ani za rusenie sa nic neplati,ze maju akciu a bla bla bla. a tato mi hovori,ze to som bola milne informovana. 😠 😠 😠 takze super,ze koli ich neschopnym ,dementnym zenskym na pobocke som ja prisla o peniaze a este mam aj nedoplatok splacat.tak som sa vytocila a hovorim,ze okamzite ruzim ucet. a ona tupana,ze preco? a to mne nebolo treba viac vraviet.jej hovorim,ze ich personal ma mylne informoval o vedeni a spoplatnovani uctu,ze prva upomienka mi domov neprisla a druha bola formulovana stylom, akoby som ich o miliony pripravila a bola zlocinom storocia,ze sa v tej upomienke len vyhrazali a ja mam akoze dalej ostat v takejto banke???co je uplne trhla???tak ona,ze teda dobre - a tu nastal bonus-ze ale musim vyrovnat dlh,a este zaplatit aj dalsi mesiac vedenia uctu,lebo zrusenie trva mesiac a ceresnicka na torte,ze 24.12 doobeda mam prist podpisat papiere,lebo ze ak nepridem,tak mi bude zas dalsi mesiac vedenia uctu zaratany!!!!!staci ti?????tak som jej uz fakt vytocena povedala,ze ci je uplne normalne,ze ci skutocne ocakava odomna,ze sa ja na stedry den budem do banky trepat a ucet rusit. a ona ze vsak to len 5 minut je!!!!!zjavne" pochopila" pointu mojho rozhorcenia 😠 som jej povedala,ze 24.12 ma tam neuvidi a ze nech sa opovazi mi zaratat dalsi mesiac vedenia uctu!!!mam doma papiere zo zakladania uctu a tam sa ani v naznaku nehovori,ze vedenie uctu je spoplatnene.som jej to povedala,ze len nech mi skusi zaratat aj dalsi mesiac,ze to uz sudne napadnem. a ona potom dodala nakoniec,ze dufa,ze na ich banku nezanevriem.tak na to som jej povedala,ze moze s istotou pocitat,ze negativnu reklamu ich banke spravim 😠 to uz akoze co bolo?som odtial vysla uplne vytocena 😠 keby aspon zenska normalna bola,ale ta sa zjavne vyssie ako na dvojciferne iq nedostala 😠
teraz ziadnu banku riesit nebudem,ale zas neviem co v buducnosti bude.na ktoru sa obratim.dve najvacsie ma vytocili neskutocne,tamuz moja noha nevkroci.
inak dnes bolo celkom fajn,miskovi asi ten fenistil zabral,lebo do rana minimalne soplikov bolo,cez den len malicko,tak zajtra uz mozno ani fenistil nedam.juchuuu 🙂bobco mi zajtra do ba odchadza a az do piatku bude,tak ideme kralovat sami 😢.ale to nejak zvladneme 😉nebude to prvy krat 🙂 zajtra dam drobcovi prvy pomaranc,tak som vedava co na to povie.🙂 dnes som mu davala kukuricu len tak do ust a najprv bol taky ze to co je,a potom si uz sam pytal 🙂 ale len par kuskov dostal.uvidime co to s nim spravi 🙂inak kocky vy aku sunku davate drobcom? ja som davnejsie kupila tu detsku sunku,to to je fest drahe a tu dospelacku neviem ci je ok dat,tam su vsetky tie prisady a kadeco ☹

lupena
23. nov 2010

@petraas tak to je dosť. to by som nečakala
@bobocka.. tak to je husté...:DDDDDDD ale keď si predstavím s akým stiahnutým zadkom Ti to tá zamestnankyňa musela hovoriť..:Dinak si sa dosť kontrolovala. Mňa by tam minimálne roztrhalo od hnevu..:DD
ozaj inak baby čo dávate malým jesť? ja som do jedenástich mesiacov nedávala žiadnu soľ, cukor, korenie nič... potom som začala trošku soliť a dochucovala cesnakom a teraz dávam asi dva týždne malému všetko.. teda takmer. Napr. dnes sme mali na obed vyprážaný syr, tak jasné, že jemu sme uvarili niečo iné.. ale také bežné jedlá mu dávam. len trochu menej solím...

bobocka
23. nov 2010

inak my mame pre miska na vianoce ten povestny tesco laptop a este mu idem v tescu kupit drevene puzzle,take dokladacky do drevenej dosky a maju tam 5 tych dosiek v jednom baleni a je to na takom kovovom stojane a stoji to nieco malo cez 7 euri,tak to je fajn cena za to.svokra kupila malemu http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=... tento detsky stan a vkladacku http://www.biga.sk/vkladacky/playskool-vkladaci... . a este malemu kupime papucky nove na doma a zimne topanocky a tie pod stomcekom tiez budu 🙂nech to tam vyzera plnsie.tie darceky ,co svokrovci kupili ,si vsak najde 25.12 u nich pod stromcekom.my sme 24.12 u nas a 25.12 ideme ku svokrovcom 🙂 bobco dostane http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=16662... ten cierny s ciernym bionic band.uz sa aj slamky chytame.tieto equilibrum bude coskoro nas kamarat na svojej web stranke predavat,tak odneho to budeme mat.to koleno ma v zlom stave,tak uvidime,ci bionic band pomoze.teraz vam skopirujem co by to malo robit -
Bionic Band™ alebo Bionický náramok umožňuje svojimi vlastnosťami udržať normálnu frekvenciu tela na 7 až 9 Hz, čo je norma.
Stále viac nás ovplyvňuje žiarenie rôzneho druhu, ktoré poznáme ako televízne vysielanie, vyžarovanie mobilov, používanie elektrospotrebičov a mnohé iné.
Dôsledkom sú zhoršená sústredenosť, únava, celková slabosť, poruchy rovnováhy, chemická a hormonálna nerovnováha, poruchy imunity a náchylnosť k civilizačným ochoreniam.
Náramok Bionic Band™ nám prinavráti pocity ako sila, rovnováha, koordinácia pohybu i zvýšená energia. BionicBand Original je možné získať v troch rôznych prevedeniach (látkový, silikónový-športový, kovový šperk - chirurgická oceľ).
Skúsenosti našich klientov, hovoria navyše o pomoci pri atritíde, syndróme karpálneho tunela, bolesti chrbta a kĺbov a mnohých ďalších veciach. Je možné nosiť ho na zápästí alebo členku.

ja na vianoce nic nedostanem.doslova nic. sme sa s bobcom dohodli,ze aj tak nemame bubaky a je zbytocne aby mi kupoval sprostost, ked nema za co ani.svagor mi uz daco kupil a aj svokra iste daco drobne prida. a ja nemusim nic od bobca dostat.uz nemam 5 rokov aby som potrebovala byt prekvapena.ja radsej vsetko co mam, dam do miska.jeho rozziarene ocka su najkrajsim darcekom 😉

petraas
23. nov 2010

@lupena inak ani ja som necakala ze tolko stavy z tohu bude...ked som ten ananas osupala tak len par kuskov bolo ale teda stavy bolo dost...no uvidime kolko bude z druheho
inak my papame taktiez vsetko len malicko solene ale vobec nekorenene...ked tak ochutim cesnakom ci bylinkami...
@bobocka no to ja sa ani nedivim co sa ti z vub prihodilo to je uplne normalne...aj mame naslubovali ze nebude vobec ziadne poplatky platit a plati ich strasne vela a teraz to nechape ze preco ked jej hovorili ze bude mat vsetko zdarma...no vysvetli to staremu cloveku....som povedala ze nech ide od tial prec ale nemoze lebo splaca dlh na kreditnej karte...ja tam chodim len ked potrebujem cez vub nieco zaplatit ale teda casto sa mi stava ze dostanem milnu informaciu...ked idem na dalsi krat potom sa tam rozculujem na druhu zensku a ona ze za to nemoze to mi kolegyna dala milnu informaciu...podla mna to tam naschval robia....ja ked som tam mala ucet a knizku tak mi bolo povedane ze za zrusenie nebudem nic platit ale teda platila som dost...su to obycajne s...e

bobocka
23. nov 2010

@petraas vies,to ze to robia naschval ...neviem...ale kazdopadne si tak robia veeelmi zlu reklamu.no ja uz odteraz budem znamych pred nimi varovat.veeelmi zlu reklamu si spravili 😖

tinnka9
24. nov 2010

@lupena tak to ti verim, ze nestihas ponavstevovat vsetkych, ked tu mas tolko znamych 😉 .
zhuzhu skrecok je toto:
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...
malo by to aj akoze chodit, ked to narazi do prekazky, tak sa otoci a pokracuje dalej, a vydavat nejake zvuky. nam sa to podarilo zohnat cez e-bay za polovicu. uz len dufat, ze do vianoc to dorazi 😀 .
ja tiez davam malemu skoro vsetko, co papame my. maso sa snazim tak na prirodno robit, aby mohol aj on papat, ryzovy nakyp, zemlovku, rizoto, zapeceny karfiol, atd. - vsetko uz papa s nami. aj polievky, samozrejme 🙂 . solim, ale nekorenim...
@bobocka tak pekne ta vcera vytocili. a nepovedala ti este, ze budes platit za zrusenie uctu? lebo ja som mala predtym ucet v csob, a ked som ho chcela zrusit, tak som musela pekne zacvakat aj za to.

weiya
24. nov 2010

dobre ranko baby,zas ste pekne popisali,docitam neskor,len na @bobocka mam otazku,pocuvaj bobo mne to vase nekurenie nejde do hlavy...ako to vlastne mate? aku kurite tak ako lupitta? z gamatkami,ci takym niecim podobnym?viem ze aj u nas v tych starsich bytovkach je to tak...alebo mate merace na radiatoroch? leby my nemame merace,tak nam sa kurenie bude vypocitavat,nejak tak ze cely cinziak sa rozrataju byty,ale mama ma merace,tak oni zalatia tolko,kolko bude tepla podla tych meracov vypocitaneho.... susedia sa vam este nestazovali,ze nekurite? lebo este ked som byvala u nasich,suseda davala byt do prenajmu,a culu zimu tam nikoho nemala,no obrovske halo z toho bolo,zee ked vlastne ona nevykurovala aj byt pod nou a nad nou a vedla,tak ty mali vacsiu zimu aj ked si poctivo kurili...

weiya
24. nov 2010

@bobocka jej bobo vkladacku som kupila aj ja malej,ale v idli a bola o euro lacnejsia ako v draciku 😀

weiya
24. nov 2010

@bobocka my malej tu detsku sunku davame,alebo aj ked kupi taku dusenu sunku,ta je tiez draha ale je fajnova taka stavnata,mala ju velmi lubi 😉 to je super ze misko,uz nema sopliky 🙂 ja este s tym pomarancom,mandarinkou chvilku pockam,mozno na mikulasa 😀 lebo ja som na citrusove plody alergicka,tak sa bojim aby aj natalka nebola....
a nakoniec ten ucet zrusila? bobo s tebou sa neradno zahravat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre