V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
9. dec 2009

😅 😅 😅 😅 bych se mozna obesila na svestce u baraku..😀 my chceme stavet a nevime kde..😅 ja na uplnou vesnici nemuzu, s kocarem se nikam tahat nebudu a ridicak nemam....a v Praze teda taky nic nechci..dekuju pekne.😀 to to radsi vydrzim v te garzonce az do smrti..😀

ivca08
9. dec 2009

Ono v lete to tu zije (nekdy az moc) jsme 100 m od velikýho rybnika a prakticky kolem nas jen asi 2 baraky na trvaly bydleni a zbytek vsechno chaty, takze v lete je tu fakt rusno, ale v zime ani zivacka. Teda krom toho, co uz na me zase mava z pelechu, ze 30 minut vyprselo 😀 😀 😀

aktekram
9. dec 2009

Krásné dopoledne,
Kasenka: neboj za týden už reakce poznáš, kolikrát jsem měla i vidiny že už reaguje a ono nic 😀

danielasr
9. dec 2009

ahojte, tak nas dnes idu ockovat aj s pneumokokmi, cize kazda nozicka dostane svoje :(
co sa tyka vianoc, tak mala zatial tomu nerozumie, ale darceky sme jej objednali, chcela som stolicku na krmenie, no a ked uz mali v akcii tak sme vzali i choditko, aj tak to raz budeme musiet kupit, cestovnu postielku, pre manzela nosic 🙂, perinky do postielky a ine drobnosti, no vyslo to na peknu sumu eur,
neviem ci to pride do vianoc, ale ak nie, so stromcekom pockame kym to nepride, aby sme ju mohli pofotit, a darceky aj tak dostane od babky, krstnej, ....
teda tu vojtovku, to vas obdivujem 🙂 a drzim palce

ivca08
9. dec 2009

Jinak jsem prave opet dostala zaplaceno za masaz briska 😀 😀 😀 😀 😀

natali1401
autor
9. dec 2009

pre emu: www.ma-ma.eu

natali1401
autor
9. dec 2009

alebo teda si sa pytala na podprdy tak mam taku brozuru kde mi mama kupovala a je super a je to znacka Anita maternity : www.anita.com

petrajurinova
9. dec 2009

Ahoj.
Absolutně nemám čas ani energii teď dočítat všechno co jste nadatlovaly. Malá je už druhý den enormně uřvaná (pokud není u kozy nebo v náručí tak ječí a i na rukách se vzteká), tak z ní jsem K.O. Aspoň, že v noci spí. Tak proletím jenom poslední dvě stránky, ať jsem v obraze. 😅

Emo - dárky pod stromečkem pro Isu letos budou praktické, to co bysme koupili stejně - nějaké oblečení, větší spací vak, asi miska a lžička na první příkrmy a víc nevím (hraček máme doma hromadu po Bastíkovi).

Valentovasaso, ty chceš nechávat dávat ty starší vakcíny? Mi to přijde jako zbytečné trápení dětí. Dostanou stejné jedy jenom ve více injekcích a pokud si pamatuju, tak se to stejně píchalo najednou - takže mladý dostal vždycky 2 píchance (do každého stehna jednu), takhle v hexe to dostane najednou - takže o 3 injekce míň.

Rping, a jak vysvětlíš Maxíkovi, že on dárky dostal a Matilda ne. To mu řekneš, že miminko zlobilo a nic si nezaslouží? 😲

valentovasasa
9. dec 2009

petra - jenže on nedostane ty samé jedy, dostane stejné vakcíny, ale ty staré narozdíl od hexy neobsahují rtuť, olovo nebo hliník (za boha nevím kterou tu látku z těch třech...)
Navíc co já vím, tak se měli dávat v rozestupu. a tady dostanou šest vakcín v jedný a to je strašnej zátah na ten organismus. předtím bojovali dvakrát nebo třikrát (nevím jak to bylo) s max. třema vakcínama v jedné. Ted jich tam maj šest!!! Ty děti pak maj šíleně sníženou imunitu a proto mohou chytnout hafo svinstva okolo!!!

valentovasasa
9. dec 2009

jo a holky jak tu řešíte tu vojtovku tak mám ´pocit že jsem názorama mezi vámi a tchýní... souhlasím s vojtovkou tam kde je potřeba - nedonošený, nebo s výrazným problémem. Ale mám pocit, že dneska na ní cpou i děti, který to nutně nepotřebujou. Např. jak tu řešíte to přetáčení k jedné straně - dělal mi to první syn, dělá mi to i ted Tomášek. Např. jak maj postýlku danou u okna, tak koukají na okno, čili se začli otáčet na jednu stranu, tak je prostě přehodím čas od času v postýlce - jednou maj hlavu v nohách a podruhé opačně a oni tu hlavu točí na obě strany... A vyřeší se to taky a na cvičení nemusíme, obejde se to i bez toho...

A ted čekám kdo mě za můj názor ukamenuje... 😀 😀 😝 😀

bibi78
9. dec 2009

no vy ste opat aktivne. ja mam chore dieta, tak nestiham, ale teraz spinka, ved zaspal az rano o 2! 😔 ma nadchu a kasel a asi za to mozem ja sama, lebo som ho nechala hned z dveri obchytkavat kamoske na navsteve a ja ani som sa neunuvala umyt mu rucicky 😠 . tak ked zase budu vase svagrine mat reci, tak dajte za priklad mna -- mama na nic 🙄

lynn, tu sa ockuje v 2., 3. a 5. mesiaci, ale ked sme prisli na rad my, tak nemali vakciny a tak ju dostal az v 3. a rovno dostal aj do druhej proti pneumokokom.

market, ved suknu Ti ani nie je vidiet 😀 , tak co blbnes? vyzeras dobre a basta 😉

ja na Vianoce nekupujem malemu nic, kupili sme iba hruby spaci vak a to bude vsetko. knizky dostane asi od babiciek, lebo aj tym som zakazala akekolvek nakupy. tak, drobec uz je hore...

lynn77
9. dec 2009

bibi, chorucky, tak at je co nejdriv zdravy.... a ono tezko rict, jestli za to muzes jestli si mu neumyla ruce, ze chytnou kde co je podle me bohuzel normalka.... 😔

tak to je podle me podobne jako tady, tady 3.,4.,5. a pak tusim 8. mesic, jeste bibi by me tak ze zvedavosti zajimalo, jestli to je u vas povinne jako tady nebo doporucene jako u rpin

bibi78
9. dec 2009

sasa, s tou vojtovkou s tebou absolutne suhlasim a to som mala na mysli v mojom komentare ohladom tohto cvicenia - radsej vsetci cvicte, aj keby to mala byt len prevencia. pripomina mi to socik, ked sme vsetci dostavali penicilin, ci nas bolelo hrdlo alebo sme mali nadchu 😒

lynn, dakujeme, hadam to nebude nic vazne. no, ja totiz nemam rada, ked ludia pridu z vonku, ked cestovali hromadnou dopravou a hned vo dverach chytaju maleho 😠 , ktory si stale cumle rucicky.
myslim, ze hexa je povinna, nikto sa ma nepytal na nazor, ale nie som si 100 pro... ale keby aj nebolo, tak by som ho ockovat dala, je to mensie riziko, ako to, ze sa mu z ockovania nieco stane... ale tbc sa tu neockuje.

luskata
9. dec 2009

Ahojte zienky, tak sa vam idem vyzalovat....boli sme u ortopeda, mala je uplne zdrava, to som rada. Ale revala tak ako este nikdy, a to prosim pri ockovani ani nepipla. No jednoducho sa previedla v celej svojej krase a ten ortoped bol riadne netakty. Ma normalne zjebal, ze co ju nenechavam vyrevat, ze na to ma pravo a ked ja hned skacem ako ona piska, tak to potom dopadne tak ze z nej bude rozmazleny fracek a nieco v zmysle, ze som matka uplne na hovno, az som sa citila previnilo ze lubim svoje vlastne babo a ze ho nechcem nechat plakat. Jasne, ze ked len mrnka a je najedena a prebalena a nic ju neboli, tak ju nechavam tak, ale ked chce byt pri mne a chce sa nosit tak ju nosim a rozpravam jej. Je na tom nieco zle? Normalne som z toho bola rozhodena ale hlavne nasrana, ze si reci nejakeho uplne cudzieho cloveka beriem k srdcu ☹ No nezmohla som sa ani na slovo, esteze sme odtial rychlo vypadli, lebo keby som to par minut rozdychala, tak sa asi neudrzim a nieco mu poviem......
Takze anketna otazka, nechavate svoje ratolesti plakat? Ak ano ako dlho. Fakt nechcem aby bola rozmazlena, ale myslim ze na nejake vychovavanie ma este cas. Aj ked vidim, ze je velmi chytra a ma nas omotanych okolo prstu.

rpinguin
9. dec 2009

Peta, ved Maxikova slovna zasoba spociva v 20 slovach, takze jemu ani nedojde, ze pod tym stromom Matilda nic nema. Svagrova jej kupila saticky velkost 92, tak tie jej tam dam. Inac mame vsetkeho dost. To mam len kupit preto nieco, aby tam nieco bolo? Bastik je predsa len starsi, ved uz hovori, ale ten moj len ukazuje kade-tade, ale suvislu vetu nepovie a nemyslim si, ze do 24.12 sa to zmeni 😀
Tak teda porad, co jej mam kupit pod strom
😉

bibi, ty si dobra, ze vies ake ockovanie ide do akej nohy, ja si pripadam ako nejaky blbec, ja vidim, ze Matilda dostala dva vpichy do oboch noziciek, pozrela som potom do ockovacieho pasu, kde bolo zakrizikovanych 7 chorob proti ktorym to bolo a isla som 😀 teraz som pozrela, ze aj pneumokoky tam boli. Teraz po mesiaci ideme na dalsiu davku a po mesiaci zasa na dalsiu a potom az v jednom roku.

market, ved presne, ako pise bibi, ved keby si mala tu suknu neviem ako nacpanu, tak si ju hadam neoblecies, takze si aj v takej bola sexica 😉 A ako ste sa rozhodli so sanami?

ema, ty nemas v plane robit vodicak? Ved sa ti zide 🙂

petrajurinova
9. dec 2009

Sašo, ty vakcíny které byly dřív místo hexy, byly sice 3 ale 2 se aplikovaly zároveň (1. byla infanrix proti záškrtu, tetanu, černému kašli a hemofilii B a 2. proti žloutence B) a jenom očkování proti dětské obrně bylo zvlášť o něco později. Takže to už zas takový rozdíl není - 5 nebo 6 zároveň a aspoň je to jedním bodnutím a ne zároveň 2 do každé nožky jedno. A ten hydroxid hlinitý (hliník) v tom byl taky a dostalo to děcko 3 dávky toho hliníku místo současné 1.

ivca08
9. dec 2009

Tak nas mladej je vyslovene provokater - vcera u doktorky delal rozplaclou zabu a dneska hraje vzornaka.
Uz hodil dva kakose, a kdyz jsem ho zkusila dat past, tak to dopadlo takhle
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
Sice to neni ideální, ale rozplacla zaba to neni. Navic vubec nebrecel a kdyz ho to prestalo bavit, tak se proste obratil na zada 😀 😀 😀 Jsem z nej hotova 😀 😀 😀
On proste delal neknubu, aby nedostal pigaro 😀 😀 😀

ivca08
9. dec 2009

Luskat - knourat ho chvili necham, ale brecet rozhodne ne!

rpinguin
9. dec 2009

boze, luskata, co co mas za vola doktora...to mas prist o usi? 😠 Ja ten rev nemozem pocuvat, tak tiez bezim, no si mu mala povedat svoje. Ozi, ako ti ide bulharcina?

luskata
9. dec 2009

ping, nastastie to nie je moj doktor, bola to len jednorazova navsteva u ortopeda.....a on este vtipalek, ze ked zacne chodit, tak mu ju mozme doniest ukazat...nikdy vice. A bulharcina je v pohode, dohovorim sa bez problemov, rozumiem vsetko, len trochu motam gramatiku. Ale vzdy sa dohovorim.
A este nieco mi povedal, s cim celkom suhlasim, ze ziadne choditka, bungee a podobne a malu mam nechat samu nech sa posadi a zacne chodit, Ziadne vodenie za rucicku a posadzovanie skor ako to zvladne sama.

petrajurinova
9. dec 2009

Luskata, tak to že se děti netahají do stoje a chůze za ručičku a neposazují dokud to samy nezvládnou je dneska snad už normální, ne? K tomu se snad žádná soudná mamina nenechá navést od babiček a podobných "dobrých" rádkyň. A co se týká chodítek a hopsátek, tak s tím souhlasím taky, stejně v tom ty děti nechodí, ale visí a křiví si záda. Dobré mi připadá takové to "interaktivní chodítko" - takový ten vozíček co se u toho dítě postaví a tlačí to před sebou (např. http://www.mojemimi.cz/files/33130.jpg )

emamamamu
9. dec 2009

luskata alespon neco chytreho z nej vypadlo!

ewwe
9. dec 2009

cauko petra to choditko co si dala link, som rozmyslala ze to by mohlo byt dobre, ale zasa ked sa mala do toho oprie ci jej to neujde a ona zaryje nosom do podlahy...

po ockovani vcerajsia noc v klude, trosku zvysena teplota, ani som nedavala panadol sirup,

a pod stromcek jej tiez nic nebudem kupovat, dostane darceky od starych rodicov,

kocanda2009
9. dec 2009

ahojky, koukam ze resite zase ockovani - jsem zvedava co nam pred vanoci doktorka rekne a doufam ze nas bude varovat ze dite je pak nachylnejsi a ze bysme od nej neco mohli chytnout....jinak si o tom radeji nic zjistovat nebudu, ale nemit vas tak nevim vubec nic a myslim ze zrovna o vanocich kdy probihaji kupy navstev neni nejlepsi obdobi pro oslabenou imunitu...
ema - ja jsem moc spokojena s touto:http://www.primababy.cz/detail/luxusni-kojici-(matersk... mam ji v bile a zitra si jedu pro cernou, ale kazdemu sedi jina, mam jeste od znacky Barley a ty jsou pro mne blbe site (mam uzky hrudnik a jejich strih mi nesedi)
darky - myslim ze 3 mesicni miminko darky jeste nepotrebuje, takze jen symbolicky mu neco zabalime a nechame si az na pristi rok vybirani darku...

leonina
9. dec 2009

Luskat já nenenchávám malou brečet vůbec a řekla bych že rozmazlená není, když potřbuju odejít pryč hlídá táta nebo babi a je v pohodě. Na začátku jsem jí nechala jednou vybrečet na radu mamky a samozřejmě bez výsledku, naopak malá řvala skoro celou noc. Přes den nebrečí skoro vůbec jen kňourá a večer je naučená že usíná sama, ale někdy taky protestuje, tak chvíli pochovám, vrátím do postýlky a usne sama

kocanda2009
9. dec 2009

kasenka, akte - chapu ze trpite s vasimimi miminky....ja uz taky pochopila ze mne to rve srdce kdyz dite place ale ze chlapi to maji jinak, ze by ho klidne nechali vybrecet az k usnuti, ale ja ho radsi budu hodinu chovat nez ho nechat rvat 😀 😀 tatinkove holt nemaji tu pupecni snuru..tak vytrvejte, je to pro dobrou vec 😀 urcite budete mit radost az budou holky velke a sikovne
danysek - prave jsem to slysela v radiu (ze by nam to oznamoval pan mauik ? ) ze deti narozene od srpna tohoto roku budou mit to ockovani proti pneumokoku zdarma..takze je spise otazka zda ho chceme ci ne, pritel asi bude proti - kamaraduv synek ockovan byl a stejne ma pneumokoka jenz ve vakcine neni ☹

leonina
9. dec 2009

Ježíši já se omlouvám za ty chyby a vypadlá písmenka, nejsem negramot ale jsem na mateřský 😀

kocanda2009
9. dec 2009
emamamamu
9. dec 2009

a my vybrecet nenechavame, prijde mi to jako kdybych ji verejne povesila na Staromaku za nohu a myslela si, ze delam to nejlepsi pro jeji vychovu..🙂
ditatka nas proste potrebujou, chtei nas citit a byt s nama..cim vic lasky a noseni jim dame, tim lip pro ne! pak si budou stoprocentne jisti, ze jsme tady vzdycky pro ne, kdyz nas budou potrebovat a budou i vic samostatnejsi....budou vedet, ze se na nas muzou obratit a my je neposleme do prdele..🙂
vsak si predstavte, kdyz vam je smutno, nebo neco vam je...taky se nejradeji schoulite na manzela a nejste v tom samy..🙂
anebo by vam bylo lip, kdyby vam neco bylo a manzel na vas zavrel dvere a vubec byste ho nezajimaly?🙂

a dekuju za odkazy na podprdky...!! kuknu!

a mala se prave potopila...dvakrat...😀 mame to i natocene..🙂

aktekram
9. dec 2009

u nás se pláče jen při cvičení, takže já plakat nechávám, manžel je zachránce takže Petrušku nenechá ani kňourat a hned je u ní a utěšuje. Je u nás hodně poznat, že naše dceruška je tatínkova "goginka" 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre