V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
10. máj 2010

🙂 ahoj. No pre mna to bol vcera obycajny den, my budeme oslavovat az zajtra, kedze manzel mal cely vikend nocnu 😉 Uz sme si to tak naplanovali, ze rano ma nechaju dlhsie si pospat v posteli, potom mi donesu ranajky a kavicku s mlieckom do postele, potom im ja nieco dobre na obed uvarim a ked sa mala zobudi pojdeme niekde na prechadzku a zmrzlinku ked bude pekne 🙂 tak sa tesim na to 🙂 Inak od manzela som dostala toffife ku dnu matiek uz v piatok, to je moja najoblubenejsia bomboniera, tak som ju hned aj zjedla 😉 my nechodime na plavanie, aj ked kurz mame aj tu v hc, ale ja sa vody bojim 😅 tak malu bude muset plavat ucit tatino, ked bude vacsia 🙂 sesternica tam chodila z malym, a ten sa vzdy v tej vode tak vytesoval, tak myslim ze toje dobra vec. a tusim petraas chodi so sofinkou, ma v albume fotky z plavania som minule pozerala 😉 a ci tu mame neake materske centrum to ani neviem 😒
inak baby vcera sme s manzelom mali aj prve vyrocie svadby 🙂

bobocka
10. máj 2010

no tak sme na tom podobne lujsa 🙂 ja som si tiez furt nasla vyhvorku preco neist (ale opravnenu ).teraz uz vsak nie je nic,tak zjavne idee plavat 🙂
a petuliq prosim ta,ako je to tam s ty plavanim.ked je dietatko zaciatocik,tak ide do zaciatocnickej skupiny k malunkym detickam ,alebo to je podla veku babatka?a co stoji taky jeden kurz a kolko trva? a ako casto sa chodi?ja viem,ze vsade maju vlastne pravidla,no ja to chcem len tak orientacne vediet aby som sa vedela nejak zariadit a vedela co mam od toho asi cakat 🙂dakujem 🙂

petulig
10. máj 2010

bobocka my sme boli skupinka 6 deti je spolu. Vsetky sme septembrove alebo oktobrove
Zavolas tej instruktorke tam a ona ta zaradi podla veku dietata a podla toho kolko ma skupin. Trva to pol hodinu, potom sa ide dosauny kto ako chce. Lekcii je osem a stoji to 70 euro. ALe stoji to za to.
a chodit plavat mozu babetka od cca 6 mesiaca ukonceneho. VIem ze sa plava aj v Megagyme ale tam to az tak nechvali.a Tu sa este nestalo ze by bola voda studena, alebo nejaky problem.

bobocka
10. máj 2010

jej weiya gratulujem k prvemu vyrociu !!!! a gratulujem aj k manzelovi-ako pekne sa o teba stara🙂 tak to ma byt 😉
inak ja mam tiez strach z vody,ver ci never,ale ja mam 27 rokov a plavat neviem!!!!teda ja si aj poplavem co to,no musi byt voda hrboka tak,ze ked sa postavim tak dociahnem na dno. a v tychto kurzoch je voda hlboka tak,ze maminke niekam po pas siaha,takze to je ok.
inak uz treti den mame zle nedobre so spankom 😢.aj teraz miskovi trvalo hodinku a pol kym zaspal.v noci sa zobudil dokopy sest krat a spal od pol desiatej do deviatej rana (teda s tymi kratkymi prestavkami na kojnie)takze to bolo celkom ok.no teraz rano ked som ho sla zas ulozit (On mi zaspi zhruba hodinu a pol po rannom prebudeni) tak si podudkal co to a zaspaval na prsniku a potom zrazu z nicoho nic plac ,ale so zatvorenmi ockami-akoby plac zo spanku.po minutke bolo ticho zas podudkal,potom sa zas zobudils placom a takto to trvalo hodinku a pol!!!ja neviem ci to moze byt zo zubkov.ony sa mu totizto uz prerezali,obe spodne jedotky naraz.uz maju nejake 2mm.ja neviem ci aj rast zubkov boli 😢.teplotu nema a kaka 4x denne minimalne.papat mu tiez chuti...joj,ja uz neviem.esteze je zajtra ta poradna u pediatricky 🙂

lujsa
10. máj 2010

Wei- blahozelam k vyrociu 😵 😵 Na zajtra to mate krasne naplanovane,drzim palce,aby pocasie vyslo 😵 My sme mali vcera podobny den 😉

Bobocka-tak snad uz zacneme s plavanim 😉 Je to velmi dobre aj na spevnenie svalstva,na tych detickach to poznat 😉 My tu mame na vyber z dvoch plavacich kurzov pre babatka a vobec neviem,pre ktory sa rozhodbut,snad zajtra po telefonatoch budem mudrejsia...

bobocka
10. máj 2010

petuliq dakujem za info.inak som si myslela,ze je to drahsie.milo si ma prekvapila 🙂.vidim,ze si od nas z bb (ci z okolia) 🙂 ja o megagyme neviem,to som ani nepocla,ale vraj sa chodi plavat s babatkami do dixonu.tam som chcela ist skusit...no uvidim.najdem si kontak info na nete a zavolam tam.uvidim co mi povedia 🙂

lujsa
10. máj 2010

Bobo-my sme mali take obdobie cca 10 dni dozadu...Drobec sa budil aj 10x za noc,niekedy sa budil celu noc a spal len patminutovky,na prse sa vzdy ukludnil...On vtedy aj s papanim vymyslal,myslela som si,ze dalsie zubky,ale ziadne nevysli a to nepokojne obdobie nastastie zmizlo...Nas drobec ma tiez dve dolne jednotky a na mieste hornych jednotiek ma uplne navrete vacky v dasnach,tak mozno to ho bolelo,ak nie,tak naozaj neviem,co to mohlo byt,moja dr nevedela,tipovala tiez zubky...
U vas to vyzera na zubky,neskusala si mu natriet ten gel na dasienka?Tie prerezane by uz namali boliet,mozno onedlho vylezu dalsie zubky 😉

bobocka
10. máj 2010

no a uz sme hore ☹ krical akoby ho z koze drali ☹ no len co som ho na ruky vzala,tak usmev od ucha k uchu 😀 .vymyselmik to je.no nic.skusime dat obed,trosku spocinut a potom mozno este toku pospi.inak ked som ho kojila,tak mi na rukach zaspal,tvrdy ako stolverka,no len co som ho polozila do postielky,tak spustil poriadny plac ☹ .no a teraz mi naukach ziva 😕

petraas
10. máj 2010

bobocka ja chodim so Sofinkou na plavanie a je to super. zacali sme od 4 mesiaca to sme chodili len do vane sami,mali sme 10 lekcii a teraz od maja nam zacal druhy kurz to uz v bazene na plavarni a tam je nas v skupine 10.je to super a detom to len prospieva. Sofinka ma velmi rada vodu vzdy sa nevie dockat kedy vlezieme do bazena. a hlavne je otuzila tak to je dobre ale to som ju naucila uz od narodenia. ziadna tepla voda u nas. este sme vobec neboli chory. Inak medzi 1 a 2 kurzom bola chvilku prestavka a to sme chodili s malou sami na plavaren.
Do mat. centra nechodime ale jedno tu mame a uz som o tom uvazovala ze by sme zacali chodit nech si Sofinka navikne na deti aby sme nemali potom v skolke problem.

lujsa
10. máj 2010

Petra,vy ste mali super to,ze tych prvych 10 lekcii bolo vo vani,to u nas nik neponuka...V akej teplej vode kupes malu?Ja nasho v 35-stupnovej,v bazene je teplota 32 stupnov,tak to snad bude ok...U nas doma choroba postihla mna a mojho manzela,obaja sme mali nieco ine,ale dlho sa nam to tahalo,mali sme 39-stupnove horucky,nastasie maly nemal ani soplik,tak som bola stastna 😵

valentovasasa
10. máj 2010

holky dotaz - jak jste na tom s mimčama? komu už lezou, sedí, stojí, chodí podél nábytku???

lujsa
10. máj 2010

Maminy,v com mate oblecenych drobcov doma a na noc?Nas ma cez den body s kratkym rukavom+tenke teplaky+ponozky,v noci ma bavlneny overal a letny spaci vak...ALe mam pocit,ze mu je teplo,z toho pohybu je stale spoteny a mam pocit,ze aj v noci mu je teplo,ale bojim sa ho menej obliect-celu noc aj cely den mame otvorene vetracky...

lujsa
10. máj 2010

VAsa,nas sa plazia pohupuje na styroch...Sediet ho nedavam (okrem stolicky na papanie),ale ked ho dr na poradni kontrolovala,tak sedel krasne,az kym ho nepolozila,takze sediet vie...Nedavam ho ani stat a sam sa nepostavi...

Ostatne babatka su tu sikulky,niektore uz stvornozkuju,sedia a plazia sa,stoja s oporou...to ti napisu ostatne maminy...A tvoj Tomasko ako?

petraas
10. máj 2010

lujsa tak to bolo ozaj super v tych vaniach lebo sme mohli zacat skor nez od 6 mesiacov a hlavne preto ze sme tam boli rami a tak pani instruktorka sa nam mohla na plno venovat a poriadne nam vsetko vysvetlit a naucit nas. Sofinku som kupala v 35 s vode len dva krat ked sme prisli z porodnice a postupne sme uberali a teraz uz dlhsi cas kupeme v 28-29 s vode.na bazene mavame tiez okolo 29s
To je dobre ze to maly od vas nechytil.aj u nas boli vsetci dost chory a Sofinka sa chvalabohu zatial drzi.

bobocka
10. máj 2010

no lujsa,moj misko ma cez den oblecene dlhe body a na tom podla toho ci je teplo (tricko s kratkym)alebo ak je chladnejsie ma tenku mikinku.teplaciky,podkolienky(lebo teplaky si furt az ku kolenam vytaha 😀 )a papucky.ja ho mam cez den vacsinou v obyvacke na malom koberci,ale on sa casto preplazi aj na podlahu(drevena plavajuca),a podlaha je studena,tak ho lepsie obiekam.no a v noci ma bavlneny overal a plus je v letnom spacom vaku a este ho aj dekou zakryvam.my mame ale chladny byt a teraz ked je tak mrchavo,tak ho radsej zakryjem ci lepsie obleciem.a spoteny mi byva iba niekedy vecer ked ho kojim pred spanim,to je uz aj v tom vaku navleceny a on vtedy tak strasne hltavo papa(akoby cely den nejedol 😀 ) a tak sa na tom didiku"snazi",ze sa aj spoti.ale len na cielku a to len trochu.inak sme nikdy s potnickami problem nemali-klop klop.
no a v-sasa,moj misko sa uz poriadne rychlo plazi a zacina aj zadok dvihat,takze si myslim,ze do dvoch tyzdnov uz bude aj lozit.sedeit sam nevie vobec..ked si ho dam na kolena,tak sedi krasne (samozrejme ho podopieram),v stolicke na papanie tiez sedi pekne (no je polohovatelna a mam ho nizsie).za nabytok sa este nestavia,jemu je dobre na zemi.ani postielku sme este nemuseli davat nizsie.dnes sa mi prvy krat chytil v posielke za tie tyce a tahal sa hore,ale to len trosku.som si ista,ze aj ostatne maminky ti tu popisuco vsetko uz ich drobce dokazu (niektore su uz supersikovne 😉 )ale je dolezite neporovnavat.kazde dietatko je ine,kazde sa vyvija inac.znamich dcera uz chodila ako osemmesacna a moj drobec ma sedem a pol a este ani sediet nevie.a no a co?on sa to casom nauci 😉

petraas
10. máj 2010

valentovasasa, tak nasa Sofinka od 6 mesiaca uplne sama sedi mozem ju nechat aj bez dozoru a este sa plazi po celom byte a vymysla co by vyviedla a valame sudy.Stale sa stavia na nohy,ked ju drzim tak spravi aj par krokov ale pri nabytku sa zatial neudrzi.

petraas
10. máj 2010

lujsa, Sofinka ma cez den oblecene ked je teplo tak body s dlhym rukavom a pancusky a ked je zima tak jej dam na to este tricko s dlhym rukavom,teplacky a ponozky. V noci ma body s dlhym rukavom,bavlneny overal a ponozky. Neni vobec zakryta ani neni vo vaku.

lujsa
10. máj 2010

Petra-Sofinka je naozaj poriadne otuzila,mala by som sa od nej co ucit 😉

Dakujem,ze ste mi napisali,co obliekate drobcom 😉 Vidim,ze ubrat v obleceni nemam kde,skor by som mala pridat 😀

ewwe
10. máj 2010

weia my budeme mat prve vyrocie svadby 16.5, ale inak sme spolu uz 10 rokov

nina spi v body s kr. rukavom, na to overal tenky a prikryta s dekou

a co dokaze? neskutocne vrieskat a rozpravat na cely byt az v usiach huci, rada sa prekrikuje so mnou, sedi sama, ak sa ma zaco, tak sa sama pritiahne do sedu, a vala sa po zemi, ale nelozi, staviat na nohy ju nestaviam, no a najdolezitejsie Vie si dat nohu s pancuchou do ust, ked ich ma plne papanice 😀 😀 😀

weiya
10. máj 2010

baby dakujem 🙂 ewwe, to ako keby si moju natalku opisovala, vsetko presne sedi, tak ani nemusim dalej pisat, co dokaze nataly 😀 😀

kathynka
10. máj 2010

tak yoan sedi uplne sam, ak mu dam ruky, tak sa postavi, aj prejde par krokov...blaboce o sto sest, najma ked je holy 🙂
dnes sme mu kupili ohradku, taku peknu farebnu s uchytkami, aby sa mohol postavit...tak sme mu trosku pomohli a pekne sa tam drzal...a hlavne, ze si na nu rychlo zvykol...takze v obyvacke je teraz o kus nabytku viac 🙂
teraz v tomto cudnom pocasi mava yoan dlhe body, dlhe tricko, ponozky a gate...a na von berieme este mikinu...v noci ma tiez dlhe body, overal a spaci vak...

kathynka
10. máj 2010

a este som chcela, ze my sa chystame na plavanie od 1.juna....tiez to bude 8 lekcii, ale tu v BA to stoji 130e...

petulig
10. máj 2010

bobocka z toho dixonu sa to tusim stahovalo do Megagymu. Pisali sme tam, ale nikto sa nam neozval tak sme sa rozhodli pre Stare Hory a sme spokojni. Inak ja som z foncordy a ty?Rodila sa v BB? sme mozno aj boli spolu v porodnici, deticky su len tyzden rozdiel ako pozeram.

my sa plazime uz asi mesiac, najprv len dozadu a teraz uz aj dopredu a rychlost veru poriadne. Sedime pekne, ale sami sa neposadime este. A asi dva tyzdne dozadu sa postavila v postielke, ale odvtedy uz nic. Ved maju cas krpce.
a to kricanie to je strasne, k tomu este akoze kasle a vrci ako ked startuje traktor 😀 😀

bobocka
10. máj 2010

ahoj petuliq.no ja som zo sasovej.rodila som v rooseveltke u dr jenca(najuzasnejsi lekar akeho tam maju!!!skvely!!!).no mozno sme spolu veru lezali na oddeleni 🙂
moj manzel dnes volal koli tomu plavaniu s detickami a mas pravdu,uz je to v megagyme.zistil mi vsetky potrebne info az na cenu 😀 .no co ti poviem.chlap 😀
tie stare hory mozu byt fajn,no ja sa tam nemam ako dostat ak by som sa pre to rozhodla.ja auto nemam ☹.tak mne teda asi len ten megagym ostane.

petulig
11. máj 2010

bobocka v megagyme je to 90 evri ale je tam 10 vstupov.
ja som mala Trsku a Molitorisa, tiez som spokojna, hlavne s Trskom. Som rada, lebo tesne rano sa menili sluzby a odisiel Rohon a ten co som pocula je dost hrozny.

ewwe
11. máj 2010

no to su palky za to ze sa trocha deti poclapkaju vo vode, aktivity pre deti su strasne drahe 😠

bobocka
11. máj 2010

petuliq ja mam info,ze molitoris necha zeny vytrapit poriadne.o trskovi som nepocula vobec a rohona som mala len raz na prenatalnej.ja som bola na sone u jenca a strasne dobry pocit som z neho mala.no a ja som rodila v noci a ked mi sestrick povedala,ze sluzi jenco skoro som odpadla od stastia.ja som si ho aj chcela zbookovat,no peniazky nam nevysli.no a ja som rychlo odrodila vsehovsuy 5,5hodiny.najlepsie bolo,ze som porodila miska,jenco ma zasil a odisiel domv,lebo mu sluzba skoncila!!!!!no lepsie mi to uz ani yjst nemohlo 😉
dakujem,ze si mi cenu napisala.najblizsi kurz zacina 25.5.tk uvidime ci uz na ten pojdeme,alebo este potom pockame na dalsi termin.michalko sa strasne rad kupe,tak podla mna sa tam riadne vysanti
a mas pravdu ewwe.su to slusne palky ☹.no co by mse pre nasich drobcov nespravili 😉.ja to u nas tipujem tak na 2-3kurzy.viac si asi dovolit nebudeme moct.aj to mozno nie hned za sebou.ale do novembra by som s nim chcela chodit tak max a potom cez zimu nie.neviem,mam pocit,ze v zime to asi nie je najlepsie.vonku klendra,deticky sa vo vode machajupotom sauna...no neviem

bobocka
11. máj 2010

ozaj maminky.musim sa pochvait.dnes sme boli v poradni a podla vahy moj syncek spagetka uz nie je spagetka 🙂 mame 7980g a 72cm 😉 za 5 tyzdnov sme pribrali 880g a narastli 2cm 🙂

iwusca
11. máj 2010

bobocka mozno aj so mnou si bola 🙂 ja som rodila v stredu 23.9. a s petu som tam bola este asi dva dni potom ju pustili uz a ja som tam bola do pondelka 😀
a ku ktorej dr chodis ze po 5 tyzdnoch poradna? lebo my chodime k dinajovej na foncorde a kazde dva mesiace chodime..naposledny sme mali 70cm a tusim 8390g...a od nedele mame aj zub 😎 😀

bobocka
11. máj 2010

ahoj iwusca.no tak my dve sme nastopro spolu lezali 😉 .ja som rodila v sobotu 26.9.o piatej rano 🙂.s petou som sa asi akurat minula.
no a my chodime k dr.ivancikovej v sasovej.no ona ma kazdy pondelok poradnu,takze tam mozeme kedykolvek ist a prevazit sa.aj kazdy tyzden.klasicke prehliadky su po dvoch mesiacoch,ale ja sa snazim tak po 4 tyzdnoch ist na poradnu.a pred mesiacom sa mi drobec vyhadzal,tak som bola u doktorky a popritom sme sa aj prevazili.aj my uz mame zubky,tie dva spodne.michalko je superzlaty ked sa usmeje.take prazdno vsade a dole dva biele zubake 🙂
dnes sme sa bavili o ockovaniach-povinnychi nepovinnych a dala mi super knizocku o ockovani na svk.povinne samozrejme absolvujeme,no a z nepovinnych mame ockovanie proti rotavirom.ostatne nepovinne si musim poriadne poprecitavat a poradim sa s doktorkou,ktore ona odporuca.ockovanie proti osypkam je vraj dobre a hepatitida A.mozno terz rozprudim debatu...ako ste na tom maminky?ste za nepovinne ockovania? a ak,tak ake? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre