V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
12. jún 2010

@bobocka no ked si to Sofinka nerozmysli tak potom skusim kupit este nejaky iny . my sme tak mali problem s flasou ked som ju musela previest na umele mlieko. vyskusali sme tusim 5 a az 6 jej sadla a taku istu sme museli kupit aj na caj. Sofinka nechcela pit caj, ani vosu, ani stavu od hippu, aj som jej nmrkvu odstavila ze ked varenu tak velmi lubi ale nechcela ani to. bola som z toho na nervy lebo som sa bala ze ked pride leto tak co. ale ona si to nakoniec rozmyslela a pekne zacala pit caj ale z flasky nevypije ho sice 700ml ale asi jej to staci. no dnes sme boli v zoo a tak to vypila asi aj tych 700 a mozno aj viac lebo sme cely den chodili po vonku takze bola smedna z toho tepla. inak chcela som ju naucit len na vodu ale nechce tak kupujem caje od hami a vzdy jej to len tak postrasim nerobim to ako pisu v navode aby to nebolo zbytocne sladke.

petraas
12. jún 2010

@bobocka este som zabudla, ten odpudzovac komarov som najprv vahala ci kupit ale vsade co som citala tak pisali ze to pomaha a tak som si povedala ze ked nevyskusam tak nebudem vediet a zasa to nebola taka suma velka tak som to riskla. no uvidime ked pojdeme na chatu lebo tam je komarov dost, ale nemusime ist vlastne ani na chatu staci v podvecer pred cinziak meme ich tu neurekom. pre pripad ze to nebude fungovat tak som malej kupila aj ten repelentny gel od chica a aj to pero od chica po ustipnuti.

bobocka
12. jún 2010

@lujsa pocuvaj skus v lekarni kupit caj od ceskej firmy cajanek .nie je sladeny cukrom ,ale mliecnou laktozou,ktoru obsahuje aj materske mliek.ja som tym cajom nadsena!!!!vobc nie je slaky,je ale aj tak fajny.a stoji len dakych 0,80 eura a je tam 20sackov.ja to vzdy miesam s luckou,takze misko ma taky slaby cajovy odvar,no furt to ma aspon nejaku chut ,nie ako cista voda.davam mu a cistu lucku,no ta ho po case prestava bavit a treba to trosku s tym cajikom premiesat.a aj tu jablcnu stavu od hami riedim s luckou.tej stavy dam len trochu a ostatok je voda.taze to ma taku jemnu jablcnu chut.
@petraas no vidis,tak ti dnes vypila tolko kolko by mala.to je super 🙂 ponukaj poharik casto namiesto flasky a uvids,ze to pojde.otazka par dni to je 🙂 drzim palce
@lujsa no neviem .podla mna to nefunguje,lebo to ma mat ucinnost na 3 metre a moj muz tlacil kocik a je postipany ☹

lujsa
12. jún 2010

@bobocka myslim,ze zatial vypije,kolko potrebuje,tak zostaneme pri vode, 😉 Ale dakujem za radu 😵 Takze manzel bol dostipany? 😖 Ja som ten odpudzovac chcela kupit,ale bol vypredany a predavacka mi hovorila,ze s nim boli minuly rok v Chorvatsku a fungoval,tak som sa potesila...No asi predcasne...

ewwe
13. jún 2010

kathy aha, narodky tak to je ine 🙂

ja malej davam iba prevarenu vodu, ved ona nevie ze su aj sladene napoje, ale mam kupene aj tie stavy od hippu ale budem ich riedit, ale az po roku jej dam,, skusam aj hrncek, niekedy sa napije niekedy len kuse do sosaka, par krat som jej dala pit z vrchnaka flase, a pekne sa napila, lenze aj pooblievala, tak ja to striedam, zda sa mi ze je na hrncek mala, lebo musi velmi zaklanat hlavu ked sa chce napit, alebo jej dam z hrnceka po leziacky, tak to ma lahsie

weiya
13. jún 2010

@petraas dakujem 🙂 ved aj pospinkala🙂 do 4 od 12 pospala, to sa tak casto nestava 🙂 @lujsa maly je fesak 🙂

No natalia vobec nechce pit cajik ☹ ked da deci za cely den tak som stastna. mava take obdobia raz chce raz nie, no a teraz ju chytilo, ze nie... cistu vodu vobec, robime jablckovy, tato si ju naucil ze taky sladky vypije, no ked jej spravim ja taky slabsi veru ani za svet...davam jej z flasky, aj do hrnceka kuzelneho netecuceho od aventu , ktory nam tecie iba kuse 😅 ale skusam skusam sem tam cucne, no nic moc mi nevipije, aj od prsa sa my pomaly odstavuje sama, snazim sa davat jej castejsie, aby teda tych tekutin mala viac,ale tiez nechce... ☹ Potnicky aj malá ma par na prskach a chrbatiku, byva jej hrozne teplo stale spotena, mokre vlasky ma a to ju nalahko obliekam.kdovie co tie chudence deticky co stretavame take naobliekane 😲

petraas
13. jún 2010

to bolo zasa dnes pocasie, mali sme na plane ist na kupalisko ale bolo skaredo tak nakoniec sme skoncili na plavarni a zrovna sme vyskusali ten podvodny obal na fotiak. je super len nas fotiak nic moc tak fotky niesu uplne pekne ale nam stacia. na tej druhej to sama skocila do bazena. posadim ju na kraj bazena poviem Sofi hop do vodicky a ona skoci,podarena je🙂

kathynka
13. jún 2010

teda petraas, sofinka vazne nema chybu, strasne je zlata 🙂

kathynka
13. jún 2010

my sme dostali tento tyzden mokry diplomik 🙂

petraas
14. jún 2010

@kathynka dakujeme. aj my sme dostali uz diplom z prveho kurzu. no skoda ze sa sem neda dat video by som pridala ako skace do vody. aspon ze na facebook sa da pridat.

leninek99
14. jún 2010

Ahoj mamky,jak se vede??jak jste si s malými užívaly slunečné dny??taky vám nechtěli v tom vedru jíst??
mi doma přestavujem,abychom mohli být online i s fotkama,jelikož byl snimi trochu menší problém,ale teď už to je dobrý 🙂

bobocka
14. jún 2010

@leninek99 no ,mne dobec celkom fajn je,ale to preto,ze mame chladny byt a obed a veceru ma vzdy doma a poobede okolo piatej mu davam ovocie,co je chladne a stavnate,tak to mi zje vsade 🙂 moj misko ale velmi zle znasa teplo.vonku je po chvilke odpadnuty z toho tepla.ja som aj rozmyslala ho trosu streknut osviezovacom (mam taky na tvar od vichy),no bojim sa aby zas neprechladol ☹ .ale uz sa ma trosku ochladit,tak bude fajn 😉
inak @leninek99 paneboze tri malinke deticky a chlapcov si mala naraz a tak skoro po prvom...ja by som uz sediva bola!!!! vzdy som obdivovala maminky co maju viac deticiek a hlavne malych.ja mam co robit s jednym 🙂

salma22
14. jún 2010

mne vobec nic nechcela papat spapala max 4-5lyciciek a uz to nechala tak a ani vyzivku nechcela 😒 a dnes v uprsany dnik spapala toho trochu viac 🙂

ewwe
15. jún 2010

caute, mne mala papa ci je teplo ci nie, vcera som jej s mojou mamou varila vyzivku z jahod, mame ich kvantum, tak jej budem davat cez zimu, to uz bude moct jahody, nie? od akeho veku sa odporucaju jahody??

petraas
15. jún 2010

@ewwe ja uz sofinke davam jahody. my mame tiez svoje ale velmi malo. skusila som najprv jednu a ked jej to nic nespravilo tak 2 den tri a ked zasa ziadna reakcia tak 3 den uz viac. velmi jej chutia. ja som chcela taktiez urobit vyzivu z jahod ale nemozem zohnat je ich u nas akosi malo:((( a aky mas recept na vyzivu? mohla by si mi ho poslat?

weiya
15. jún 2010

Ja malej davam kupovanu vyzivku z jahod, moc jej chuti a tiez ziadnu reakcii na nej nevidim, musime volakedy aj my behnut mojej babke na jahody 🙂 aj ja by som chcela ten recept @ewwe 🙂 sice som v zivote nikdy nezavarala, ale behla by som druhej babke na vypomoc 😉 urcite lepsia domaca ako kupovana 😉

bobocka
15. jún 2010

@ewwe jahody su silny alergen a odporucaju sa davat az po roku.ak nemaju rodicia ci blizki pribuzni potravinove alergie,mozu mamicky s nimi zacat aj skor,ale len velmi opatrne.tak ako @petraas zacala.dat jednu,pockat par dni,skusit druhu a sledovat reakciu.ty este kojis,nie?ak este kojis,tak najprv spapaj ty .do mliecka sa to dostane a uvidis reakcu.ak ziadna nebude,tak skus dat aj priamo do vyzivky.ja som este neskusila,no urcite nebudem do roka cakat.skusim skor a uvidime.ak sa vyhadze,tak pockam.inak hami robi jahodove vyzivky a su od 4 msiaca.kazde dieta je individualne.mam kamaratku co ma o mesiac starsie dietatko a uz mal drobec aj kolac prosimpekne a nic.
ja som zacala s lepkom pomaly ale iste.misko ma skoro kazdy den rozok alebo chlebik.nie vela samozrejme,jeho to aj tak nebavi velmi zuzlat,ale pomalicky sa ucime a je ok.teraz som zacala pridavat aj marhulky do vyzivy a maly sa ide za tym zabit.strasne mu chutia.uz som zacala aj s jogurtom so zvolenskym a zje mi ho samotny a cely!!!mne to vobec nechuti,no misko je s tym ok.deticky este nie su rozmaznane dobrymi chutami tak ako my,preto to asi v pohode zje.
inak zacala som do kuracio zeleninkoveho prikrmu davat aj hrasok a misko mi to nechce vobec.teda trosku zje,ale nechuti mu.inak vy aj nejak pripravujete prikrm s jogurtom,ci len tak samotny davate?mysli si,ze po case miska prestane bavit samotny jogurt jest a bude vymyslat...

ewwe
15. jún 2010

baby diky, ja jej ju budem davat az v zime, tak to uz bude mat rok aj nieco

ja som nasla recepty na nete, ale robila som podla seba, zmixovala som jahody 7 kil 😅 a kilo jablk aby to bolo hutnejsie, povarila som to za staleho miesania, potom som dala podla chuti cukru, asi 700g, nechcela som velmi sladku, budem do nej drobit piskoty, potom som trocha odobrala a vychladila a do toho vychladeneho som zamiesala gustin, alebo mozte dat zlaty klas, no ten je prifarbovany a aromatizovany, gustinu som dala asi 150g, no a vmiesala som to do ostatku, trochu este vsetko povarila a nakoniec jeden sacok kyseliny citronovej, dala do sklicok a zavarila, hotovo

ja sa na jogurt chystam o dva tyzdne, po poradni, aby sa mi nahodou neosypala a aby z toho dr. nedostala sok 😀

lujsa
15. jún 2010

V teplach menej chuti aj nasmu,je to asi aj teplom,aj zubkami.
Ja drobcovi davam jahodovu vyzivu,ja ju jedavam odjakziva a jemu tiez velmi chuti.Jahodky uz ochutnal,ale mali sme ich len par,reakciu nemal.Domace jahody nemame mat odkial,tak nam asi kupim z trznice.MArhule a broskyne papal len vo vyzive,aj cucoriedky a ine ovocia,ktore sa este u nas tento rok neurodili.Do zemiakovej kase som uz pridala aj kusok masla,lepok papa uz davnejsie.

@bobocka ja davam jogurt bud samotny,alebo s bananom,alebo zmiesany s ovocnou vyzivou 😉
@petraas paradne fotky,uplne vidiet,ze Sofinka je vo vode stastna 😵
@kathynka pekny diplomik 😉

Dnes sme boli druhy krat na plavani,bolo fajn,akurat je skoda,ze sme tam s mensimi detickami,kedze devatmesacne uz plavaju dlhsi cas...A mame to o 8:30,teda v case,ked este spime-musim drobca budit...Ale inak je to super 🙂

ewwe
15. jún 2010

a ja som este tiez nikdy nezavarala sama, ja stale nakupim a dovalim sa s tym do mojej mamy a tam jej pomozem a ona vsetko riadi a potom si uz hotove odnesiem do spajze 😀

lujsa
15. jún 2010

@ewwe to mas najlepsie zariadene 😀
Ja zavaram uz dlho sama,tento rok sa chystam varit aj vyzivu,tak uvidim,ci bude srobec spolupracovat...Alebo zostaneme bez vsetkeho 😅

petraas
15. jún 2010

@lujsa dakujeme, ano sofinka je velmi stastna vo vode. ona by tam bola najradsej stale. doma stale chodi do kupelne a chce sa kupat🙂 uz nech je teplo nech mozme chodit na kupko. inak aj my mame kurz o 8:30 a taktiez nam to nevyhovuje musim sofcu budit ale co sa da robit. no my uz pojdeme len dva krat a mame po kurze, ale dufam ze po prazdninach bude dalsi. to by sme mali uz treti.

petraas
15. jún 2010

dnes Sofinka zacala z nicoho nic stvornozkovat...sica zatial ako male stena ale ide jej to...sa na nej smejeme je podarena🙂

luppita
15. jún 2010

@petraas aj u nas sa zacalo stvornozkovat dnes, Simonko ma presne 9 mesiacikov, doteraz sa len plazil, aj ked rychlostou svetla a uz sa aj vie postavit pri sedacke a trosku si odkrokovat pri nej.... ale stvornoskovat nevedel a dnes zacal, je to uplna parada, a ide mu to riadne rychlo, normalne nestiham za nim 😀 😀 😀

kathynka
15. jún 2010

ahojte dievcata 🙂
@lujsa dakujem 🙂 my sme mali kurz o 10.45, co tiez nebola moc vyhra, lebo yoan je spachtosko a na neho uz isiel doobedny spanok, takze na druhej hodine zas az taky nadseny nebol...
@luppita vsetko najlepsie drobcovi🙂
inak, yoan mal vcera riadnu krizu...asi ma za ten piatok dost nenavidel a vcera mi to dal este riadne najavo, tak som vsade hovorila, ze uz ma nema rad...rano sa vobec netesil, ked som prisla, ani za svet nechcel ist ku mne a uplne bolo vidiet, ze ten den so mnou pretrpel...nastastie dnes to bol uz stary dobry yoan a tesil sa od prveho momentu, co ma zbadal...dokonca bol taky zlaty, ze ma nechal futbal pozerat a sam sa hrajkal a vykecaval si v ohradke...ani to hovienko v plienke mu nevadilo, kym sme sa dockali prestavky 🙂

luppita
15. jún 2010

@kathynka dakujeme 😀

lujsa
15. jún 2010

@luppita blahozelam k 9.mesiacikom 😵 a aj k stvornozkovaniu
@petraas aj vam gratulujem k stvornozkovaniu 😉
@kathynka drobci v tomto veku su uz urazlivi,aj u nas sa to ukazuje.Ked tato spravi nieco,co drobcovi uplne nevyhovuje (napr. ho uz nechce nosit),tak sa vie urazit presne tak,ako pises o Yoanovi-nechce ho,ani k nemu nejde na ruky,dokonca pri nom place-ale potom ho to prejde.Takze to vobec nie je tym,ze ta nema rad,ale asi dava najavo,ze sa mu to nepacilo a nema sa to opakovat..Hlavicky male 😀 Neboj,on Ta ma rad 😉

ewwe
15. jún 2010

@kathynka podareny ten yoan je

babatkam k stvornozkovaniu blahozelam, snad sa aj ja niekedy dockam 😒

bobocka
15. jún 2010

@kathynka no ten yoan je riaden vymyselnik .neboj nic.toto vlastne znamena,ze sa mu formuje osobnost.takych trucovitych dni este bude... 🙂
@petraas aj ja gratulujem k stvornozkovaniu 🙂.ja som sa tiez na zaciatku tesila a teraz nerobim nic ine len miska nahanam.strasne je uz rychly.vsak to aj ty zbadas za par dni 🙂
@luppita tak malicky si dal k vymesaciu stvornozkovanie 🙂 gratulujem 🙂
@ewwe neboj nic,ani sa nenazdas a ninka bude stvornozkovat rychlostou blesku 😀 teraz si uzivaj este kludne hranie.viem o com hovorim.my sme s muzom vecer uplne hotovi z toho nahanania maleho 😀

kathynka
15. jún 2010

no sak mne je jasne, ze uz aj yoan si chce povedat svoje...my sa hlavne teraz vsetci snazime, aby sme z neho nevychovali druheho baptista...to je jeho 4-rocny bratranec, co ma sestricku mathildu, o ktorej som vam nedavno pisala, ze sa neusmieva (co uz nastastie pravda nie je)...baptiste sa za posledne obdobie strasne zmenil, je velmi tvrdohlavy, drzy, samotar a obcas to vyzera jak keby mal depky...no az zaciatkom juna sa im tatko postaral o opatrovatelku...Anna ma 18 rokov, je z UK a prisla tam len na prazdniny (nastastie pre nu)...prvy problem je, ze nevie po francuzsky a rodicia nevedia moc po anglicky...takze hned prvy den volali yoanovmu tatkovi, aby Anne vysvetlil co a ako...proste baptistov tatko je magor (tvrdi to cela rodina, to nie z mojej hlavy) - chce, aby deti vedeli plynule anglicky, ale trosku to nedomyslel...no a druhy problem je samozrejme baptiste, ktory ju ma uplne na haku, cez vikend na nu skrikol, ze ak sa jej nelubi, moze ist domov a poobede im mamina vytiahla na dvor bazenik, nech sa tam decka cvachcu a netusim, co presne baptiste vyviedol, ale Anna sa chuda rozplakala...a dnes pooobede, ked nam volala ich mamina a pytali sme sa na Annu, tak nam povedala, ze znicena zaspala na gauci...tazky zivot opatrovateliek...
to my mame este vcelku stastie, ze yoan nestvornozkuje, ked to tu tak citam...kde ho posadim, tam ho najdem aj o polhodky...on sa bude hrajkat a kedze stvornozkovat nevie, tak proste sedi...ale ked ho chyti chodiaci rapel, tak obehneme niekolkorat cely dom 🙂 a potom ojoj moja chrbtica...
inak, spi niektore z vasich deticiek uz len raz za den?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre