V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
28. aug 2010

@bobocka zavidim to samostatne zaspavanie 😉 ale v dobrom 🙂

bobocka
28. aug 2010

@weiya joj ,este nie je co zavidiet,zatial len par noci sa nam to tak podarilo.az to tak bude par tyzdnov,tak budem jasat 😉 ale je to slubny zaciatok 😉

bobocka
28. aug 2010

https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-obuv/sgu... baby taketo nejake papucky chce boboco malemu kupit,teda vymenit za tie conversy v h&m.myslite si,ze su ok,ci blbost?nemaju pevnu podrazku,teda to tak nevyzera 😒

weiya
28. aug 2010

@bobocka jednoznacne to uz vyzera dobre, talka tak zaspavala sama prvy krat okolo 4mesiaca, mesiac to trvalo, potom sme museli ist na mesiac byvat babke kvoli prerabke bytu a tam bum, tam nechcela spavat vobec, nove prostredie, asi... potom ked sme sa sem nastahovali, trosku sa tu udomacnila ;) aj svoju postielku mala, baldachyn, nabytok jej bol povedomy 😀 tak zas zacala sama zaspavat, a zas okolo mesiaca jej to vydrzala a potom bum...zacala v postielke sadat a stavat sa a samostatne zaspavanie sa skoncilo 😒 ale povoiem ti ze to boli najlepsie noci, ked sama zaspala a zobudila sa az rano, alebo raz za noc 🙂 teraz ju musi mm na rukach uspavat aj k nem viackrat za noc stavat a znovu uspavat 😒 ja ju na rukach ani nevladzem, ani neviem, vzdy ju len viac preberiem a potom dostanem vyhubovane od mm 😀 😀 no som zvedava co budem robit ked mm bude mat znova aj poobedne 😒

lujsa
28. aug 2010

@luppita gratulujeeeeem 😵 😵 Juuuj,musi byt uzasny,drobcek maly,ked si vykracuje 😵 Simon je pekne meno,aj moja sestra chcela mat SImona,ale tato si presadil Stefana 😀
A vyska babatiek sa do 3 rokov vyrovna,nas drobec je dost vysoky,naposledy mal 83cm,ale dr hovorila,ze pravdepodobne prestane na chvilu rast,resp.sa mu rast tak spomali,ze v 3.rokoch bude zarovna s rovesnikmi.A na detoch kamaratiek pozorujem,ze je to pravda-drobcekovia do 2.-3. rokov dorastli vysoke deticky

😉 @weiya drobec ma z Nextu chlpatku bundu a dve chlpatky overaly a su naozaj ako nove...Pranie im vobec neublizilo,ani nosenie.Takze pri tejto znacke sa chlpatiek bat nemusis,pri inych neviem.V HM som videla chlpatku,ale to bol uplne iny material,bolo to tensie a menej chlpate...A chlpatky ma aj Tesco,ale hrubsie,aj Kik 😉

@briketa mala je sikulka,ked to takto krasne zvladla 😵 Keby to zabralo aj na nasho,tak ho hadam prestahujem,my vstavame x krat v noci...

@ewwe moja sestra ma upozornovala na tie R-ka v mene,ked som bola tehotna,ale neriesim-aspon bude mat motivaciu naucit sa vyslovovat.Mam kamosku,ktora priserne rackovala,ale naozaj priserne,ona to r priam prehltala.A ked otehotnela,synovi dala meno RIchard,podotykam,ze ho vola len RIchard,nie Risko a pod-aaa zacala po 30-ke chodit k logopedicke,pretoze to meno nevedela vyslovovat.Dnes uz krasne hovori r,chcelo to len pracovat na sebe 😉

@bobocka vy ma motivujete vytiahnut ten nocnik,sikulko je Misko 😵 Nas drobec je tiez veeelmi opatrny,on ani nechce sam stat,vie to,ale stoji sam,len ked sa zabudne-pri reklame,pri hre,ked nieco drzi v rucicke a mysli si,ze sa drzi...
A k tomu zaspavaniu-vidis,pisala som ti,ze to nebude nahoda,u nas prestal drobec zaspavat na prse tiez z vecera na vecer 😉

@tinnka9 drobec uz vykracuje z izby do izby? 😵 Tak to uz ano,uz je samostatna jednotka 😵

lujsa
28. aug 2010

@bobocka presne tieto papucky sme mali na jar,teraz mame rovnake,len s inym motivom...Tieto druhe kupila svokra,aibaze rovnake cislo-20/21 a su mu LTT,normalne mam strach ci ho netlacia.

weiya
28. aug 2010

@bobocka to su ponozko papucky 😀 ale myslim ze fajn, aj ja som nad niecim takym uz premyslala 🙂 idem pozret dozadu co su to tie conversy, akosi som zabudla 😀 😀

weiya
28. aug 2010

@lujsa este by som mala aj do toho tesca ist kuk, teraz si ma namotala na tu co si link dala, aj na mmb som ju videla a teraz ju uz najst nemozem 😒

weiya
28. aug 2010

baby inak neska mi az slzi do oci vyhrkli, ked mi talka ukazala jak vie zliezat z postele, ako taky profik 😀 ked spravi prvy samostatny krocik asi budem revat jak mala 🙂 😀 uz sa na to tak tesiiiiim 🙂 uz aby to bolo 🙂

@bobocka moja najoblubenejsia cast s pritelov je (po cesky to je) oni vedia ze mi vime aaaaa uz si nepamatam ako to bolo, po anglicky jasnacka ze nevim ako sa vola ta cast 😀 jak vsetci vedia ze monika chodi z cendlerom, len ross to nevie a nakoniec to cez okno zbada tusim 😀 😀 😀to by som mohla dokola kukat,musim pozret ci sa to neda niekde stiahnut a kuknut si to 😀 😀umieram z tej casti 🙂

weiya
28. aug 2010

😀 uz len som dala chandlerovi 😀 pis jak pocujes 😀

bobocka
28. aug 2010

@lujsa ten nocnik aj to zaspavanie ja beriem s rezervou.ono sa to este moze uplne obratit.ja sa tesim,ze je to zatial tak a dufam,ze to tak aj ostane,no zas nevyskakujem a netvrdim,ze moj syn zaspava bez kojenia,ci moj syn uz zvlada nocnik 😀 .na to je este priskoro.sa mi to zda byt az prilis lahke,uz len na nejaky ten zadrhel cakam 😀 ale nie.michalko je celkovo velmi dobre dieta.jasne,ze sme mali aj krusne casy,ale za ked to porovnam s niektorymi detickami,tak nas misko setril 😀 .fakt mam neuveritelne stastie,ze ho mam. 🙂

inak baby teraz uplne o inom.bola som na gynde (konecne na poriadnej prehliadke po porode) a robili mi cytologicke vysetrenie.v pondelok mam vysledky,tak trosken nervacim. 😒 a doktor mi povedal,ze ta vakcina proti rakovine krcka maternice sa uz nepodava len dievcatam do 18 roka,ale aj zenam tak do 40.ale stoji to fakt dost.myslim,ze okolo 200euri to vyjde. a ak si dobre pamatam on hovoril o dvoch davkach.ja som bola v uk ked jade goody http://en.wikipedia.org/wiki/Jade_Goody zomrela.cely rok to bolo v mediach a zomrela fakt strasne a nechala po sebe dvoch malych synov ☹ .hrozne to bolo ☹ .ono to uz nie je choroba starsich zien,vela mladych zien to ma a aj ked to prenasa hvp virus a ten sa pohlavnym stykom prenasa a teda pokial je vysetrenie ok a partner nechodi poza busky,tak by to malo aj tak ostat,tak aj tak mam pred tym respekt a rozmyslam nad vakcinou.myslite,ze je to blbost,ci ? http://www.rakovinakrckamaternice.sk/infekcia.html ja som pre bobcom nikoho nemala a ani on nie.sme spolu vyse 10 rokov a vysledky som mala zatial ok,tak by to tak malo hadam aj ostat,ale clovek nikdy nevie,chyti krizu stredneho veku,nejaka stavnata osemnastka sa na neho usmeje a bude 😒

bobocka
28. aug 2010

@weiya http://www.google.sk/images?hl=sk&q=conversy+fo... takto neja, conversy vyzeraju 😉 @weiya @lujsa no ono su to ponozkopapucky,no ja neviem ci nemam bobcovi povedat nech tie conversy vymeni za nieco ine,ci tie ponozkopapucky budu ok.neviem sa rozhodnut ci tieto ci tie oldchoolove su lepsie.ked tie oldschoolove maju vyvyseny opatok a pevnu patu a aha su zazrazne -simpanz sa hned pustil chodit 😀 .jaaaaj,neviem ci oboje nekupim a potom k doktorke s tym pojdem nech ona za mna rozhodne co je lepsie

weiya
28. aug 2010

@bobocka tie oldchoolove su zazracne, ja ich pojem kupit ked pojdem nasim,byvaju skoro pri diechmane 😀
a s tym ockovanim, no neviem ja by som sa uz nedala, ono co sa ma stat sa stane a ked to nebude rakovina krcka matenice, tak moze byt niecoho ineho 😒 ale talka tym zaockovat dam, no to je este daleko, ktovie co dovtedy este vymyslia 😉

bobocka
28. aug 2010

@weiya ta cast je fajna,moja najoblubenejsia je ked sa ross a rachel rozchadzaju-ta je na to ze je to sitcom fakt silna a uplne najvtipnejsia je,ked chce ross hrat monice a chandlerovi na svadbe na gajdy a v obyvacke im "zahra "celebration od kool and the gang. 😀 a najuzasnejsie je,ked phoebe spieva s nim 😀 akoze koniec-mriem a toho

https://www.youtube.com/watch?v=IQicfUjVVqU

joj az mi slzy tecu,toto sa mi nikdy nezunuje 😀

bobocka
28. aug 2010

@weiya no dceru by som isto zaockovat dala.tam niet o com.ked som ja mala do 18,tak to este nebolo a teraz to uz je pre mna spoplatnene 😠 ale do 18 to myslim hradi poistovna ,ci aspon cast z toho 🙂

weiya
28. aug 2010

@bobocka asi cast lebo spoluziacka sa davala este na strednej a dobre mastne prachy za to zaplatila, vtedy este nemala osemnast tusim

luppita
28. aug 2010

@bobocka no u nas sme jak na horskej drahe. ked bol maly zaspaval, ze sme len pri postielke sedeli, potom neskor sam, len sme ho dali do postielky a spal, mal obdobie asi mesiac, ze nie a nie sam, ani ked som tam s nim bola a zaspaval so mnou v obyvke na sedacke pri hluku televizora a teraz zase pekne sam zaspava. Dostane pusu a hajde haji. on si tam este chvilku keca, hra sa ale nakoniec zaspi (aj cez den tak isto). a s nocnikom deto, niake dva mesiace pekne sedel, hral sa, sice nic moc tam nespravil, ale aspon sedel, teraz ho tam neviem udrzat a ani sa nesnazim 🙂
@weiya a vie talka aj vyliezt na postel? Simpi ked je na posteli, ci sedacke, tak sa tesi (sam sa tam este nevie vystverat) , ze ho ani dole neviem dostat. Ale vcera u svokry bol zase taky zvedavy, ze nechcel byt na sedacke a po brusku, nohami napred zliezol dole 😲

weiya
28. aug 2010

@bobocka hej hej 😀 tie gajdy boli dost dobra cast 😀 este ked ross ten klavir ci co to bolo vytiahne a zacne tie melodie pusta, ze to je hudba co vymyslel 😀 no pre mna ma kkazda cast svoje caro 😀 aj ked joey ocikal monike nohu po poprhleni meduzov 😀 ci vlastne chandler to bol? 😀

weiya
28. aug 2010

@luppita nevie vyliezt 🙂 tak zlieza aj talka, po brusku a nozkami napred, dva dni sme malinko trenovali 😀

bobocka
28. aug 2010

@luppita fiha,akoze zlezt ci vyliezt na gauci ci postel u nas veru nehrozi este.akoze misko aj chce,no nejake mu je to stale vysoke 😀

boze teraz som sa tak rehotala na tom rossovi co hra na gajdach,ze som pustila az tuberacky smiech,nie a nie sa zastavit,bobco mi musel dat vaknus na tvar aby stlmil smiech a aby som maleho neobudila. 😀 tak dnes vecer si na tom idem riadne ficat.priatelia su klasika. 😀

luppita
28. aug 2010

@bobocka no neviem ako s tou vakcinou, ido o nebezpecnu chorobu, ale ako pise @weiya ak nie krcok maternice tak ina rakovina a tiez ak tvojmu drahemu zahrabe a trtne niaku juniorku tak ti aj hiv moze dotrepat domov a na to vakcina nie je. 🙂

bobocka
28. aug 2010

@weiya chandler ju ocikal.joey chcel,no nedalo sa mu pod tlakom 😀 .jaj,ja ich milujem.ono je to tak super tocene,ze clovek ma pocit,ze je siedmym z priatelov 🙂 .ja som revala jak dazd ked to skoncilo,ked vsetci dali na kuchynsku linku svoje nahradne kluce od bytu a odisli prec a byt ostal prazdny.joj,zla cast,velmi zla.som mala strasny pocit prazdna ked to skoncilo 😒 .teraz mam setbox a pozeram to stale dokola.uz 6 rokov pozeram priatelov kazdy den kocky. 🙂

luppita
28. aug 2010

@bobocka aj ja som sa sulala na tych gajdach, jake dobreeeeee 😀 , priatelia su klasika a fakt suprovsky, tie ich hlasky ... ako pubertacka ked som to kukavala som strasne tuzila zit ich zivot, zabavny, vtipny, kopa dobrych kamosov ....

weiya
28. aug 2010

@bobocka preto si to radsej pustim az zajtra, lebo si len na to spomeniem a hned mi je do smiechu 😀 😀 teda vlastne rano, uz je zajtra dnes 😀 😀

bobocka
28. aug 2010

@luppita ja viem.ved prave preto ja nemam ruzove okuliare na ociach a aj ked by som velmi rada bola keby mi navzdy verny ostal,je to muz a okrem mna inu nemal...mozno ho fakt zdrapi kriza stredneho veku a bude tuzit za nepoznanym.co ja viem. 😒 ked ale kazdy euracik je nam dobry.mam to stavit na moj dobry pocit z mojho muza a verit mu,ci? 😒

bobocka
28. aug 2010

@luppita ja to iste.ke som odisla do uk,tak som sa tam skamaratila s jednou bratislavcankou a chceli sme si v londyne prenajat byt a zit ako monica a rachel 😀 .no sibnute,co ti poviem 😀 😀 😀

weiya
28. aug 2010

@bobocka fakt zavistlacka na priateloch 😉 😀 po takom dobrom seriali mi uz ale ako herci nepasuju do ziadneho ineho filmu, pre mna su to priatelia forever 😀 😀

weiya
28. aug 2010

@bobocka chlapom sa v tomto neda moc verit, ale ani mi zeny nie sme neviniatka 😀 kto vie ci aj nam niekedy nerupne v hlave a nebudeme chcet vyskusat nieco ine 🤐 mm je tiez moj chlap prvy v posteli veru sem tam ma take hriesne myslienky napadaju, ze som si zivot po tejto stranke moc neuzila a skoro s nim otehotnela...ale potom zazeniem taketo myslienky a som strasne rada ze ho mam, a moc ho luuubim 🙂 aj ked mi nikdy v zivote nenapadlo, ze skoncim prave s nim 😀 a talka je pre mna to najkrajsie co mi mohol dat 😵 😵

luppita
28. aug 2010

@bobocka vauky ako citam mas super muza, ked ti toleruje takuto uchilku (priatelov) 😀 a zase aj ked bude mat niaku krizu tak hadam bude mat dost chochmesu a pouzije ochranu.... ja by som to neriesila. Vzala si si ho tak musis brat aj to bobre aj zle. A nie rozmyslat nad takymito vecami a hlavne teraz, ved ked sa to da ockovat teraz bude sa dat aj o 2roky ci 3, pojdes do prace, budete na tom financne lepsie a potom nad tym porozmyslaj 🙂

bobocka
28. aug 2010

@weiya joj to ja som zboznovala matt perry-ho (chandler) v moj sused zabijak.tam bol paradny s bruce willisom. a courtney cox ma teraz perfektnu show-vlastny sitcom.vola sa to cougar town

https://www.youtube.com/watch?v=PcbSUvT51I8

a je to o cerstvo rozvedenej styridsiatnicke(courtney) so sedemnastrocnym synom.ona je cerstvo rozvedena a tak sa rozhodne,ze svoje mlade roky stravila vychovou dietata a pri hrncoch a teda je cas trosku si uzit a lovi mladsich 😀 .robi to bill lawrence a on robil aj scrubs a on je sialene talentovany 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre