V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ribizek
2. sep 2010

@tinnka9 - veru, veru, moje slová. 🙂 Ja si myslím, že každému vyhovuje iné. Však ked chce bábo spať už v pol roku v inej izbe a mamina sa celú noc vyspí, tak prečo nie. U nás je to ako u vás. Peťulo sa budí 5-6 krát. Je síce kojený, ale v noci dostane len raz tú "druhú večeru" a potom už nie, len čajik občas. On potom ma skôr hryzká, ako sa kojí. 🙂 Tiež ho vezmem k sebe, mladý muž sa rozvalí a spí. My máme všetci spojené postele, takže také menšie letisko. Matúško už má svoju posteľ, ale prirazenú k našej a Peťkova postieľka je prirazená z druhej strany a odmontovaná bočná stena. No aj tak sa niekedy tlačí mangi v jednom kúte a ja v druhom. 😀 hlavne, ked má Matúš zlé sny a putuje. Ale aspon spí, nebudí sa, len raz ho vezmem vycikať sa, ked sa začne mrviť, aby nepocikal periny. Pri tom jeho krútení by bolo mokré všetko. 😉

ribizek
2. sep 2010

@kathynka - no takja mám asi doma Francúzov. 😀 Ked ich oblečiem viac, tak sú spotení. Nakoniec boli v tepláčkoch a krátkych tričkách. A papučky na striedačku. Od zeme je chladno, ale ked sa bláznia a behajú, aj nohy majú spotené. 🙂

ribizek
2. sep 2010

@bobocka - mne chalani vždy nejedli, ked im išli zuby. Niekedy síce nič hned nevidno, ale u nás to tak akosi funguje. Málo je, viac kakušá, je umrnčaný = zuby na ceste 🙂 .
Botasky sú super. Ja kupujem papučky od Raka v obuve. Okrem jedných mám všetky s otvorenou špičkou,lebo sa im potia nožičky a aj sa mi to Peťulovi lepšie obúva. Ide ma vytočiť, kým mu obujem topánočky a on ani to ten svet nechce vystrieť prsty. 🙂

@petraas - ale nie,nenechá nič na pokoji. Však to je taká dobrá hračka. 😀 Ja som pri Matúškovi povedala, že už nebudem kupovať žiadne hračky, ale nakúpim hrnce, misky, varechy, gombíky, šnúrky... 🙂 S tým sa vždy tak dobre vyhral.

@tinnka9 - no vidíš, šikovník je Maťko. Možno príde taký nadšený z babského kolektívu, že ťa bude žiadať o škôlku aj v sobotu. 😀
V zime budeš striedať jablká, banány a prídu mandarinky, pomaranče, kiwi. Síce citrusové, ale pomaly už môžu, nie? Alebo si neskúšala niečo zamraziť? Prípadne zavárané. Ja sa dobrovoľne priznávam, pri Matúšovi som dodržiavala všetko prísnejšie. S Peťom je to volnejšie. My sa utekáme schovať do kuchyne, ked jeme. On by jedol s každým a ak mu nedáme, mali by ste počuť ten piskot vo vysokých frekvenciách. A ked to dá do ucha. ☹ Minule mi pišťalo v uchu pol hodiny. Takto si už vyžobronil tohooooo. Minule hranolku, tak som mu ju umývala od soli. 🙂 Aj jahody papal. Nie veľa, skúšala som, či sa nevyhádže a v pohode.
Kusy mi papá v pohode, ale pri staršom som drvila na minikúsky do roka. A to mal oveľa viac zubov, tento má len 4.

luppita
2. sep 2010

baby tak dnes mame fakt zly den. vcera sme sa a mm vytiesali, ze sme usetrili niake eura a urobime malemu super mega prvu oslavu .... a rano sme si nasli rozbite okno na aute a vykradnute auto. nastastie sa ulakomili len na radio, ale to okno nas bude stat 70eur ☹ este stastie ze neukradli autosedacku .... to by ma fakt nas.ralo.

luppita
2. sep 2010

@ribizek aj ja som chcela malemu dat prec bok postielky a pritlacit k nasej posteli (super napad), ale nasa postel je dost vysoka, a vlastne by mal hlavu niekde pod postelou ☹ ale skusim to niako vymysliet, niako zvysit postielku, nieco dat pod nohy postielky.... ale zase sa bojim , ked tam maly niekedy vystraja, aby sa mu to niako nepoposuvalo a nespadol s celou postielkou ☹ no neviem, ale super napad 🙂

petraas
2. sep 2010

@luppita dakujeme🙂 my sa budeme asipomali zlepsovat v chodeni lebo mame malo priestoru doma ale to nevadi
@bobocka tak my citame uz knizky a Nelly pri tom v pohode vydrzi, dalej davame dolu kruzky z palicky a potom zasa naspät aj to nam ide a ako pise luppita s tou vkladackou my mame zasa takeho slonika tak aj to Sofi dost bavi len tie tvary zacala davat do pusky tak to sa musime hrat pod dohladom lebo sa bojim aby to nahodou neprehltla a este ze ja si skovam nieco do ruky a Sofi hada v ktorej to mam skovane to ju bavi pri tom sa nasmejeme a este si hadzeme loptu
a liek od bolesti si kludne mozes dat aj ked kojis...sem tam to vobec nevadi len nesmie to byt casto
@tinnka9 dakujeme🙂 a tesim sa ze ste to tak rano zvladli🙂
@kathynka vsetko len to naj, naj, najlepsie k narodeninam🙂

briketa
2. sep 2010

@luppita za toto nenavidim Slovensko. Je mi to velmi luto 😒 Tu kde byvam, som za sedem rokov este ani raz nezamykala dom ked odchadzame prec a auto uz vobec nie. Ked sme vonku, auto zamykam, to mam zautomatizovane este z Europy. Ale vela ludi nezamyka vobec.
Dievcata, Aili ma zajtra uz rok. Uplne neuveritelne! Ja mam dve oslavy nakope, takze budeme robit jednu spolocnu.
Neal bude mat piateho pat rokov.
Posledne babo bude marcove. Neviem co sa stalo 😀
Mala este nechodi, ani mi to nechyba, nakolko dobre viem co ma caka potom 😝 byvame na kopci, tu su pozemky otvorene bez plotov, uz vidim ako ju budem nahanat po prijazdovej ceste... Okolo celeho domu je balkon dookola, vsade zase montovat zabrany...
Neal mi zacal chodit ako patnastmesacny, ona bude urcite skor, lebo ked stoji, tak sa uz pusta. Ale vobec jej nepomaham, ziadne ruckovanie, nic. Snazim sa to oddialit 😎

Bavili ste sa o citrusoch, ja uz davam. Teraz mam zrele pomarance aj citrony, takze to ma priamo zo zahrady BIO 🙂. To vzdy ked su tu nasi, moj otec by zbieral u kazdeho v zahrade, lebo tu sa pomarance a citrony valaju len tak po zemi, ludia to nestihaju konzumovat. Ze taka skoda 🙂. Citrusove stromy nemaju sezonu ako broskyne, ci marhule, idu dookola cely rok, tak som to vypozorovala, ze asi v tromesacnych intervaloch.

petraas
2. sep 2010

@ribizek ja uz som davala 2x kiwi a v pohode, ziadna reakcia nebola...uz sme mali aj rybie file a pomali sa chystam aj na pomarancovu stavu s piskotom
@luppita tak to fakt potesi:( ale aspon ze to takto dopadlo...no my toho mame taktiez malo, mame tiez rozbite okno tak dnes ho ide mm dat spravit tiez som sa potesila...no ked sa sere tak sa sere ale poriadne

weiya
2. sep 2010

@luppita jaaj sak som sa aj za teba rozculila 🙄 k....y zlodejske, bodaj by im ruky odpadli 😠

weiya
2. sep 2010

@petraas ja som malej dala, sice z malu dusicku, lebo ja som silno alergicka na citrusove ovocie, mrkvovo pomarancovu stavu a v pohode 🙂

petraas
2. sep 2010

@briketa ze nezamykala dom?! to ja sa zamknem a este stale sa bojim🙂
a gratulujem k prvemu rociku, nech vam Aili len radost robi🙂

luppita
2. sep 2010

@briketa wau ze sa ani nezamykate 🙂 to je super, tu ak si cokolvek nezamknes hned to kradnu. ja sa napr bojim aj kocik nechat len tak pred obchodom 😠mame tu take super hrackarstvo, papiernictvo a je to na 2 posch a teda radsej tam ani nejdem, ako by som si mala kocik vonku nechat ☹
ja milujem citrony aj pomarance, by som bola v siedmom nebi, keby som u vas sla po ulici a nazbierala si citrusy ....
krasneho motylika mas 😅
ja som citrusove nic este nedavala a asi ani nedam, maly nema rad nic kyslejsie. Zistila som, ze ak mu dam cez den nieco kysle, tak vecer s mlieckom to vyvracia (2 - 3 krat sa nam stalo) a to jedol len broskynu (mne bola sladka, jemu kysla), ani hrusku mi nechcel, lebo nebola sladka....asi mu to nerobi dobrotu v brusku, takze mi budeme asi len na bananoch a jablckach (ak kupim turbo sladke). 🙂
@petraas moj maly ma urobenu akoby ohradu zo sedaciek a taku zabranu mame (bojim sa ho nechat len tak po byte, nemame ho prisposobeny pre mimi a este som nezohnala kadejake poistky na sufle.... a po byte chodi, len na take vychadzky par krat za den... a aj tak sa pekne uci hodit, aj ked v priestore 2 x 2m 😀
Ale k narodkam malemu urobim vlastny kutik a byt tak aby mohol mat volny pohyb.... aj ked opat mam prekazku, kurime doma gamatkami (plyn) a tie su riadne horuce ked sa kuri.... tak musim nieco vymysliet aby sa nepopalil.... zatial vsetko co mu poviem, ze nono, tak o to viac to chce urobit ☹

weiya
2. sep 2010

@luppita take zabrany existuju na tie gamatky 🙂 taketo nieco napriklad ;) http://www.babytrend.sk/priestorove-zabrany-c-1... a myslim ze sikovnejsi by si to aj sam vedel vyrobit 🙂

luppita
2. sep 2010

@weiya diki, riadne mastna, taka hovazdina 🙂 my mame taku kovovu ohradku pre psa, ked mala nasa stence, tak aby nam nerozkusali byt 🙂 taketo nieco http://www.prechovatelov.sk/eshop/psy/ohradky-k...
a teraz to pouzivame pre maleho, uzatvara to jeho vybeh 😀 vlastne mameto rozprestrene cez pol obyvacky 🙂 ale som sa bala ze ci sa to nenahreje od tych gamatiek, ked je to kovove, ale pozerala som ten link co si my poslala a ta ohrada je tiez z kovu. Takze asi toto pouzijeme 🙂

weiya
2. sep 2010

@luppita dobre to je 🙂 myslim ze kludne mozte, skor by som sa niecoho drevenneho bala, ze to horet moze zacat..

tinnka9
2. sep 2010

Tak kocky, bola som pre syna, ucitelku som riadne vyspovedala - vsetko v poriadku, vraj neplakal a bol cely den v pohode, aj ked som prisla, sa tak tvaril. dufam, ze sa to nezmeni 😉 . maju tam 24deti a z toho len 7chlapcov, tak som celkom rada - baby ich tam daju do parady, keby moc vystrkovali rozky 😀. kamen mi spadol zo srdca, lebo minuly rok chodil do skolky uz 3.rok do toho isteho kolektivu - ale teda hlavne zo zaciatku sa to neobislo bez slziciek. ale mozno tym, ze sa mu narodil bracho, zostal samostatnejsi, snad mu to aspon v tomto pomohlo 🙂 .
inak kupila som matusovi na cistenie zubkov takuto vec, a je to super. S normalnou kefkou ma do pusy vobec nepustil - s tymto si dal vycistit zubky v pohode 🙂

kathynka
2. sep 2010

dakujem vam vsetkym za priania🙂 @tinnka9 ze mladatko🙂 sak ked pozeram na roky ostatnych holiek tu, tak som tusim v tej starsej polovici 🙂
yoan vie uz poslat pusinku a naucil sa to za nejake dva dni iba🙂 a je strasne zlaty, lebo je to take nedokoncene, lebo ked mu poviem, aby poslal pusinku, tak on si da pekne rucku na usta, ale potom sa zacne z toho strasne smiat a uz ju neodosle🙂 no ale bereme to tak, ze to vie, ze princip pochopil...
my si uz davno citame z knizociek...aj dnes sme si citali o prasiatku, ktoreho uci maminka slusnemu spravaniu...taka mala knizocka s velmi peknymi obrazkami a yoan sedel jak patkoruna, ani sa nepohol🙂

lujsa
2. sep 2010

@bobocka liek by som aj mohla,ale ja lieky uzivam len v nevyhnutnych pripadoch a toto sa da zvladnut 😵 Zatial stale kojim,aj ked uz pomalicky odstavujem-drobec ma na desiatu UM namiesto mojho.
@zuziiiicek17 aj mne annag velmi pomohla s radami,dokonca,ked mi hrozila po porode kyretaz (mali podozrenie,ze mi v maternici zostal kusok placenty),tak mi vysvetlovala co robit,aby som co najskor po narkoze mohla kojit
@ewwe vasa Nina je neskutocne sikovna,ved ona ovlada take veci,co ani niektore dvojrocne deti nevedia 😵
@ribizek odo mna minule vyzobronil drobec kusok pizze.V restike spustil taky rev,ked som mu nechcela dat,ze amen-tma,poculi ho aj o 2 poschodia nizsie,tak dostal kusok pizzoveho cesta a mnamkal ako nikdy 😀
@luppita to auto ma mrzi,neskutocne hnusni su niketori ludia 😠 Svokre 4 roky dozadu z dvojtyzdnoveho auta ukradli kolesa,normalne si ho rano nasla na 3 tehlach postavene-a to stala rovno pred vchodom..Ale to je ten lepsi pripad-mala uz uzavretu havarijnu,co som ja nestihla,ked mi auto ukradli...Ale aspon,ze vam tam autosedacku nechali,niekto si asi objednal autoradio,ake ste mali vy 😠 😠
@briketa waw,pises akoby si byvala v raji-nemusis zamykat,pomarance v zahradke,kusok od mora 😵 😵 😵 Uzasne miesto na vychovu deti 😵 😵 Mala Aili je nadherna,ako sa krasne tuli 🙂
@tinnka9 tak aj u vas masovo-zeleninovy prikrm mema uspech?U nas tam musim dat kopec mrkvy,aby to drobec vobec jedol.A k mixovaniu som sa tiez vratila,aby aspon nieco zjedol-nechuti mu to sice viac,ale ked ho zabavam,tak to prehltne ani nevie ako,kdezto kusky musel hryzt a to tak nenapadne neslo 😅 Krasne ste zvladli prvy den v skolke,gratulujem 😵

luppita
2. sep 2010

@lujsa no to hej, furt lepsie radio , ako cele auto. mm rozmysla ci nebude nahodou v aute spat, aby nam ho neslohli, ked uz okno je v tahu.... ☹
Dnes sme boli vonku a pustila som maleho chodit a krasne mu to slo, aj capol.... na pr.d je, ze ked aj capne tak sa mu nechce zdvyhnut (vie to), ale ide rovno 4nozkovat. 🙂 ale aj tak ma riadne poprehanal, joj konecne schudnem, ked budem takto za nim lietat 😀 aj ho to super unavilo a uz spi 😉

lujsa
2. sep 2010

@luppita no veru,teraz sa aj pubertaci odvazia,ked nemate okno...A su aj ludia,co auto "aspon"poskodia,ked sa im ho uz nepodari ukradnut...Zajtra uz budete mat okno?

luppita
2. sep 2010

@lujsa hej zajtra o jednej s nim ide 🙂 takze treba len noc zvladnut aj ked neviem ako, nechcem aby mm spal v aute, ved tam zamrzne ☹ uvidime ako to vymyslel, ked dojde z roboty 🙂

weiya
2. sep 2010

@luppita neboj, pod lampou je najvacsia tma, ked bude okno rozbite, nikdo kdo by ho chcel ukradnut sa nenajde 😉

kathynka
2. sep 2010

@luppita nam sa stalo pred par rokmi to iste...boli sme na chalupe na zahori, parkovali sme si pekne pred brankou a rano rozbite okno a ukradnute radio...to bolo cele..a presne jak u teba - super skoda na okne...a raz sa nam stalo, ze sa tatkovi pokazilo auto v petrzalke, tak ho tam nechal na noc zaparkovane medzi ostatnymi autami pri ceste a zrovna to nase vykradli...stara spatna skoda 105...nechapem..najlepsie bolo, ze nam vzali len ten pristroj na meranie hustoty v pneumatikach a moje dioptricke slnecne brylky...a zas super skoda na skle...slak aby trafil takych zlodejov...

luppita
2. sep 2010

@kathynka hej hej ta skoda na okne je najhorsia. Samotne radio sme mali od kamosa za niakych 20eur, takze to nie je take zle. ☹ dufam @weiya ze mas pravdu 🙂

ewwe
2. sep 2010

@lujsa no nina je sikovna, aj dr. to hovorila, ale zasa pohybovo nic moc, ale dnes som jej obula po dlhej dobe papucky a vydrzala v nich neskutocne dlho stat sama, asi jej to lepsie fixuje nohu a drzi balans 🙂

@tinnka9 taku kefku som mala ja doma, ale nepouzila som a predala dalej, nine to celkom ide s kefkou, aspon pohyby napodobnuje, cistenie ziadna slava ale aspon nieco, trvalo mesiac kym dovolila strcit kefku do ust 😀
tu ohradku som pozerala ja, ale cena nenormalna, chcem nieco take lebo u nasich maju kachel a bojim sa ze sa nina popali, staci ze ju iba zanesie a ona sa o kachel oprie rukou alebo podobne 😒
tak idem pisat maila o tu sedacku, presiel tyzden a v tom eshope na mna se.u, z ineho by som ju uz mala aj doma a nina by si v nej uz hovela 🙄
no a sprava dna, meska mi ms 🙄 treti den, dufam, ze fakt len meska 😖

weiya
2. sep 2010

@ewwe my sme preobjednali z ineho esophu, a uz nam aj vcera odpisali, ze v najblizsich dnoch nam ju aj donesu 🙂a to sme vcera objednavali 🙂 len teda dufam, ze z babymarketu nam co najskor prachy poslu, aby nas sedacka na 10000tisic nevisla 😒 zeby ste sa ninke postarali o braceka? 😉

weiya
2. sep 2010

@bobocka ty kde si dnes? co este s miskom spite? 😀 😀

luppita
2. sep 2010

@weiya bobo nas dnes zanedbava, co jej spravime ? 🙂
@bobocka ako dopadli tenisky? schvalene ?

weiya
2. sep 2010

@luppita uz s nou nebudeme ponocovat, aspon tyzden 😀 😀

kathynka
2. sep 2010

@weiya myslim, ze to je pre bobocku velky trest🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre