V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

luppita
7. sep 2010

@lujsa @petraas jeeej kocky, vsetko najlepsie vasim detickam prajeme. Vela vela radosti v zivote a zdravicka 🙂

petraas
7. sep 2010

@tinnka9 tak to mas doma riadneho chlapa. som zvedava kolko bude mat Sofinka...cakam na manzela kym pride z prace a chceme Sofi odmerat. kupili sme nalepovaci meter a chcem Sofi kazdy rok na narodeniny odmerat...inak sme ju doma vazili na osobnej digitalnej vahe a ukazalo nam nieco cez 10 a pol kila ale to bola oblecena, tak hadam cez 10 bude mat
a vdaka za gratulaciu🙂
no uvidime keby sme sa mali s tym oducanim nejak velmi trapit tak este vydrzime

petraas
7. sep 2010

@luppita dakujeme za gatulaciu🙂

ewwe
7. sep 2010

@tinnka9 wow tak riadneho chlapiska mas doma
ja dudel necham pokym nevyjdu zuby, aspon sa dudkou ukludni, a potom vyhodim a nebude cesty s5, tiez mi vadi u velkych deti dudel

vsetkym oslavencom blahozelam, vela stastia a zdravia 🙂 🙂 🙂

kathynka
7. sep 2010

@petraas @lujsa vsetko len to najsamlepsejsie sofinke aj gregovi 🙂
@tinnka9 pani moji, ty mas doma uz riadneho chlapa...to ja ked som yoana vazila vo france na digitalnej vahe aspon, tak mi vacsinou vyhodilo error 🙂 tak som zvedava, kolko ma naozaj, ale my ideme do poradne az na konci mesiaca...
tak som sa pytala clarisse ako zvladol yoan svoj prvy let a ze to prebehlo uplne super, zabaval cele lietadlo 🙂 a dnes som bola u nich az do 19.30, bo clarisse mala pracovny pohovor...uvidime, ci to vyjde, ale myslim, ze je to nadejne...akurat to ma hacik, ze to je v nitre...cize bude kazde rano dochadzat a nebude chodit cez obed domov ako ked bola v predoslej robote...no, tusim mi pribudne aj varenie, pecenie a upratovanie 😀

zuziiiicek17
7. sep 2010

@lujsa @petraas 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 vsetucko najlepsie gregorkovi a sofinke 😵 😵 😵 😵 😵 😵
ach ,ono je to tak krasne dojemne ,ze to uz maju rocik tie deticky 😵

baby ,my sme dnes boli v meste .ja som taka hotova z maleho ,uz ani na kona velmi nechodim ,tak sa na mna prosim nehnevajte,lebo nechcem velmi prispievat ,ked nemam docitane ☹ ...miskovi idu stolicky -jedna je uz prerezana 😖 nechce ani jest poriadne ,dnes vecer mi vytrepal z ruky kasu .Zacal soplit riadne .No a aby toho malo nebolo ,tak rano schoval topanky ,takze musel ist v latkovych papuckach a kupila som mu v meste nove ,lebo chcel silou mocou chodit 🙄 a kamoska mu doniesla nejake veci z anglicka .boli pri tom aj topanpcky Nike ,ale maju tvrdu podrazku ,tak ich zajtra vezmem k doktorke ci ich moze nosit .a ked nie ,tak aspon v kociku ich moze mat .

lujsa
7. sep 2010

Dakujeme velmi pekne baby za gratulacie,veru,mame doma batola 😕 😀 Dnes sme boli cely den vonku-odchadzali sme o osmej,vratili sa po piatej-rano sme mali plavanie a potom som G.zobrala do detskych kutikov,ktore ma rad+sme boli vonku.
@petraas Vsetko najlepsie zelame aj Sofinke,nech vam nadalej robi taku radost,ako doteraz a nech je zdrava a stastna,princeznicka mala 😵 Dudlik jej na narodky neber 😉 G.cumel nema,ani nemal,ale sestrine deti mali-prvy bol na nom zavisly a vies ako ho odnaucili?Ze mu prederavili cumel,on splasol a synovec ho v puse nechcel,vadil mu.Na niektore deti to plati,inym to nevadi,ale ak ma Sofinka cumel len na noc,tak to je v pohode-lepsie,ako sa celu noc budit.

lujsa
7. sep 2010

@bobocka ja somten Cebion miltivit.dala za celu dobu,co ho mame asi 2x,zabudam na neho.Ale 3x denne by som ho nedavala,aj ked si nemyslim,ze je to velka davka,ja by som ho dala asi len 1x denne,ak nezabudnem.ALe on musi byt v chladnicke,tak na to pozor.Cebion c-vitamin v chladnicke byt nemusi.

@tinnka9 dnes som bola v HM a tie bundy tam nemali,chcela som ich pozriet nazivo.Tak su asi take pekne,ze ich vypredali 😉 G.uz nepribral vyse mesiaca nic,ale ani sa necudujem,ked bojkotuje obed 😒

@petraas Dnes malo jedno dievcatko na plavani tu chlpatku z HM,co chces kupit a rozkosna bola.Krajsia ako na obrazku,Sofi v nej bude kocka 🙂

bobocka
7. sep 2010

@zuziiiicek17 fiha,stolicky,tak to uz hej.asi mas doma perno moja teraz 😒 .drobec,iste ho to boli ☹ . a inak riaden vymyselnik s tymi topankami 😀 .vydobil si tak nove 😀 @lujsa no ten cebion multi ja zatial davam ,no musim sa priznat,ze v chadnicke je len od dnes vecera 😖 hadam nic zle s tym nebude 😖 .zajtra rano ide bobco k lekarke sa opytat,ze ako je teda ona s odstupom 2 dni na tom s vigantolom.co nove vie.ci ho predpisuje dalej,ci dava tu jednorazovu davku.lebo ten cebion multi sa ma davat len kratkodobo (to je tiez relativne kratkodobo moze byt aj 2 dni a aj tyzden 😠 )tak ak teda ten vigantol uz mat nebudeme,tak chcem asi tu jednorazovu davku zo slovakofarmy.zajtra zaciname plavat,tak musi bobco zistit veci s tym spojene.ze ci sa treba obmedzit v nejakej strave,ci sa moze ist na slnko(viem,ze sa to musi obmedzit,ale ci moze ist aspon trochu,ci moze plavat a tak.

bobocka
7. sep 2010

minule sa mi nepodarilo sem pridat foto ,tak skusim dnes 🙂 viem,ze som vravela,ze dame pokoj s nocnikom na tyzden kedze miskovi sa tam prestavalo pacit,no skusila som ho dat na vecko a veeelmo ho to bavi.uz asi treti den je tam a fajn,stale si cikne a 90 % aj kakne 😉 .inak,preco sa davju deticky najprv na nocnik a nie hned na vecko?ma to nejaky vyznam?lebo ak bude misko ok na vecku,tak ja sa veru k nocniku vracat nechcem... 😝

lujsa
7. sep 2010

@bobocka ja si myslim,ze kazdy dr bude hovorit,ze ten Vigantol sa moze davat,lebo zan nie je nahrada.Ale ja neverim jeho uplnej nezavadnosti,ja som taka povaha...A nad tym nocnikom/wc som tiez rozmyslala a mozno je ten nocnik este z cias,ked ludia mali wc na dvore a nejako sa to zauzivalo...Krasny je Misko,ako troni 😀

lujsa
7. sep 2010

@bobocka Miskovi stmavli vlasky,ci nie? Uz je hnedovlasok 😵

bobocka
7. sep 2010

@lujsa ja ten vigantol velmi nechcem.aj keby mi doktorka povedala,ze je to ok,stale mam v podvedomi,ze ho stahuju z trhu,aj ked pre niekoho je to hlupy dovod-zapach a zla chut lieku,ale pre mna aj mini dovod na stiahnutie lieku z trhu je padny dovod.fakt si nemyslim,ze by detickam skodil(teda pevne dufam,ze pred nami nic netaja),no aj tak by som sa ja sama zle citila ,keby som ho malemu davala,koli tomu,zze to mam v podvedomi,ze liek je vadny(aj ked vada nie je zivotu nebezpecna).vies co myslim.pre vlastny pocit ho davat nechcem.ale zas ked sa ine maminky citia s tym ok,tak to aj ok podla mna je.vela maminiek pokracuje v davani vigantolu a je to uplne v poriadku,len ja som taka povaha,ze ked raz uz taketo info mam,tak najprv skusim hocijaku inu alternativu 🙂 j viem,sibnuta som 😀 a ta jednorazova davka zo slovakofarmy sa vraj bezne dava.ked som sa bola v lekarni na to pytat,tak mi ta pani povedala,ze vigantol uz nedavaju,ale ze vydala vela tych jednorazovych vit d v ten dany den.ze to pediatrici zacali teraz predpisovat.tak uvidim aky ma nasa pediatricka takto s odstupoma casu na to nazor a teda ci mi poradi dalej cebion multi davat,ci na tu jednorazovu davku ist,ci bude chciet vigantol predpisovat.no uvidime zajtra 🙂

bobocka
7. sep 2010

@lujsa on je blondak,len na tom svetle to tmavsie vyzera.teda on nie je uplny blondak,take medove vlasky ma 😉 svetlulinko hnede 😉

lujsa
7. sep 2010

@bobocka vobec nie si sibnuta,teda aspon dufam,lebo ja som taka ista 😀 😀 Prave som pozerala,kedy mame poradnu(ze sa na to opytam),bola som presvedcena,ze zajtra a my sme ju mali vcera 😲 Musim zavolat dr a preobjednat sa.

bobocka
7. sep 2010

@lujsa 😀 😀 😀 fajne,zmeskala si poradnu 😀 😀 😀 to nic.z toho sa nestriela 😉 to je ok.som zvedada co tebe na to doktorka povie. a greg uz ma fontanelu zrastenu?my este nemame,nam este vit d isto treba 😒

luppita
7. sep 2010

@lujsa joj ale si ma pobavila, s chuti som sa zasmiala 😀

ewwe
8. sep 2010

@bobocka nie si sibnuta, mne sa tiez nezda ze stahuju liek kvoli chuti, ved aj v letaku pisali ze nejake usadeniny po case ked vzniknu tak niesu na zavadu a teraz kvoli chuti?
baby ako ste strihali deti? nine treba odstrihnut ofinu, lebo jej ide do oci ale neviem ako, lebo je stale v pohybe a nechcem jej vypichnut oko, a v spanku asi tiez nebudem strihat 😀

zuziiiicek17
8. sep 2010

No boli sme u Dr .topanocky su vraj v pohode ,dokonc mi povedala ,ze je dobre ,ze su take tvrde 😕
A zistila som ,ze budu ordinovat iba v pondelok a v stredu 🙄 😠 cize ak mi misko ochorie vo stvrtok a bude mat horucky ,tak sa mozem trepat do kosic na pohotovost 😠

@ewwe ked som strihala prvy krat tak mi ho drzala babka.A druhy krat som na to nemala nervy ,tak sme ho presli strojcekom .cize v tomto ti asi neporadim 😅

luppita
8. sep 2010

@ewwe my sme maleho ostrihali strojcekom, makacka jak, tato strihal a ja som drzala, niakych 15min to trvalo a cely ten cas reval jak pilinak 😀 urcite by si ju mala strihat tak, ze niekto ti malu podrzi (za hlavu).... 😝

petraas
8. sep 2010

baby Sofinka veľmi pekne ďakuje za gratulácie🙂

@lujsa v nedelu alebo v pondelok ideme do BA tak nabehnem do HM-ka dufam ze ju tam budu mat

@bobocka niesi sibnuta, jednoducho kazda mame iny nazor a bojime sa inak🙂
Misko je zlaty na tom WC. ja si myslim ze tie nocniky sa pouzivaju preto lebo sa to volakedy zaviedlo a niektore deti sa boja zachodov...ja taktiez radsej davam Sofi na WC a hlavne teraz lebo zacala buchat na dvere od WC tak ju tam posadim a vzdy nieco spravi...no niekedy mi to inak ide na nervy lebo sa vycika, zabalim ju a o 10 minut bucha znova ale to taktiez cvrkne alebo sa vykaka...no uvidime ci jej to tak vydrzi

@ewwe tak my sme Nelly zatial nestrihali a to ma riadne dlhu ofinu...ja jej to zapinam sponkou alebo niekedy cupek spravim...ja ju totiz strihat nechcem lebo cakam co jej to poriadne narastie aby sme mohli cupky robit🙂

luppita
8. sep 2010

baby tak dnes som sa rozhodla ze uvarim (prvykrat) plnenu papriku .... ryzu som uvarila v trube a ked som to vyberala cele to zletelo na zem a aj jenske sklo sa rozbilo na cimpr campr plus ta horuca misa mi roztavila linoleum v kuch. 🤐 🤐 🤐 fakt nechcem vediet ako toto dopadne, ked to takto fajne zacalo 😠

weiya
8. sep 2010

@petraas ja som ju objednala z toho mmb,ale svetlo ruzovu, ta bola ihned k odberu, biela bola na objednavku, ze to by dlhsie trvalo...do piatku by mi asi mala prist, tak som zvedava na nu 🙂

weiya
8. sep 2010

@luppita aaa plnenu papricku, veru dala by som si, tento rok som este nemala, nech sa teda vydari 😉

petraas
8. sep 2010

@luppita no ked sa dari tak sa dari...
@ a od koho si ju objednavala? ja objednavam od MonikyF. moj manzel ju pozna lebo je z mesta ako on tak som zostala verna jej...no mi ideme do BA tak chcem ist do HM pozret lebo chcem tu mikinku, este sa mi paci ciapka s rukavickami a salom a oteplovacky s bundou a chcela by som aj Hello Kitty pancusky lebo minule mali len male a keby to vsetko mali tak nieco usetrim ale ked to mat nebudu tak objednavam aj ja

weiya
8. sep 2010

@petraas ja som objednavala od marcely 🙂 vela pozitivnych hodnotiek tam ma tak hadam nam bundicka pride 😀 uz sa tesim na nu velmi 😀

bobocka
8. sep 2010

@zuziiiicek17 to je sila."uzasne ordinacne hodiny"(ci dni by som mala povedat 😠 ),tak ti poradim trojlistok.ak by si hocico potrebovala,tak je tam lekar na telefone.ono ja som ich sluzby vyuzila,no nebola som clenom klubu,tak moje telefonovanie nebolo bezplatne.ak si clenom klubu za mesacny poplatok,tak volas zadara.oni su tam super zlati a velmi ochotni.precitaj si o nich na www.trojlistok.sk.ja v klube nie som,no ja byvam v meste,doktorku mam 5 dni v tyzdni 5 min z domu a detska pohotovost mi funguje denne,takze ja do klubu nepojdem.ale ty ked budes mat doktorku takto mimo,tak mozno je to na zvazenie.otazne je,ze ci budes ochotna a schopna za to tolko platit.nie je to totizto najlacnejsie 😒 ak chces uplne vsetky klubove vyhody,tak platis 20 eur mesacne,ak chces len telefonicku poradnu,tak je to 5 eur mesacne (ono je to velmi dobre,lebo su tam vyhrane detski lekari,cize ti poradia ovela lepsie ako 112 ak by daco),overenie liecby je 10 eur mesacne (to vacsinou vyuzivaju rodicia ,ktori maju chore deticky,no ale aj ti co si nie su isti diagnozou ich pediatricky a chcu to konzultovat s inymi lekarmi) a este je tam moznost europska nemocnica a to stoji 15 eur mesacne.to znamena,ze ak by babo nedajboh potrebovalo operaciu hlavy,ci chrbtice ci take nieco,tak to vedia zabezpecit do 5 dni a operuje sa v spickovej detskej nemocnici v hamburgu.bezplatne 🙂.ak chces vyuzivat vsetky tri veci ,tak je to 20 euri mesacne 🙂 ja si to teraz veru nemozem dovolit,ale ak by sa nam situacia zlepsila,tak isto do toho pojdem,najlepsie s celkovou ponukou za 20 euri,ale ak nie,tak tu europsku nemocnicu,to by som rada mala.clovek nikdy nevie co sa moze stat a oni tam zabezpecia celu operaciu,prevoz,tlmocnika,ubytovanie rodicov ci inych clenov rodiny...dufam,ze take nieco nikdy potrebovat nebudem,ale ak by k niecomu doslo,tak neviem ako by som to cez nase poistovne riesila.tito vybavia vsetko .ale ako hovorim,teraz si to veru nemozem dovolit isto ☹ @luppita fuha,ked sa hm hm ,tak sa hm hm 😠 .esteze si sa ty nepopalila,ci nebodaj maly.vo vsetkom zlom treba aj pozitivum hladat 😉 aj ked joj,tak by som si dala plnenu papriku.neprehanam ak poviem,ze mozno aj cele desatrocie som ju nemala.to uz hej. 😲 @ewwe no ja som miska uz strihala aj ked som do roka nechcela,no uz mu velmo vlasky do ociek padali. a ja to veru sponkou ako @petraas asi vyriesit nemozem 😀 to by mi synak dal 😀 😀 😀 ja som ho strihala sama,metal sa sice,no zvladli sme.dala som mu chrumku,tou sa zamestnal a ja som strihala.no a vyslo mi to,co vidis hore na fotke-misko na vecku 😀 .mame doma hribika 😀 ale zlaty je v tom.bobco chcel aby mal este nejake tie vlasy na zimu a na jar mu chce soravit ciro ako mal maddox jolie 😀 (nie pankacske ciro,to isto nie,ale take jemne,ze na vrchu sice ostrihane,no dlhsie vlasy a po bokoch kratsie)akoze co vam poviem,prejdem ho strojcekom a bude,no teraz este nechcem brat bobcovi iluzie 😀

weiya
8. sep 2010

@bobocka ale miskovi hribik velmi ide 🙂 aj ja som mala, ked som bola mala 😀 😀 😝

bobocka
8. sep 2010

@weiya 😀 😀 😀 podla mna je v tom zlaty 😀 😀 😀 ale zase ja by som to tvrdila aj keby mal vlasy modre 😀 ja ho proste lubim najsamviac ,ci s hribikom ci bez neho 😀

weiya
8. sep 2010

@bobocka ved aj mne sa paci 🙂misko je fesi maly 😵 ja si nerobim srandu 🙂 ale na rovinu poviem, ze mne nesvedcal 😀 este v prvej triede ma s nim trapili, setci si mysleli ze som chlapec 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre