V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
16. sep 2010

@tinnka9 jaj nestras, ale vlastne talka uz dlho v noci dobre nespava, takze asi to je zajedno ☹ 😅 no uz ju ide mm ulozit, tak uvidime..

weiya
16. sep 2010

@marusik gratulacka aj tebe 🙂 vsecinko naj sa praje 🙂

petraas
16. sep 2010

@marusik aj ja prajem vsetko len to naj, naj, najlepsie🙂
to si dostala pekny darcek k narodeninam pred rokom🙂

no baby tak mi pri ockovani velky plac...potom pohoda klidek, boli sme v meste a Nelly zostala akasi nesvoja tak sme sli dom a doma velky plac...dali sme nurofen zabral a bola zasa pohoda...teraz spinka tak som zvedava do kedy ci vydrzi celu noc alebo bude zasa krik...nozicky ju velmi bolia:(

@weiya tebe lekarko povedala ze mozes malej nieco dat na nozicky?

weiya
16. sep 2010

@petraas nepovedala teraz, lebo cez ten talkin plac by aj tak nebolo pocut ze volaco hovori... ale este ked bola mensia tak hovorila, ze s octanovoumastou zabal sparavit ci obklad, alebo natriet okolie vpichu, tak som natrela, aj tuto na konikovi v jednej teme o ockovani som sa docitala, tak si myslim, ked mate doma tak skus aj ty sofinke natriet, s tym nemozes nic pokazit myslim...

ewwe
16. sep 2010

cauko baby, vsetko naj naj trom oslavenkynam 🙂 🙂 🙂
ja som dnes cely den nemala pc, dostal nejaky virus, tak ho dnes cely den opravovali a hlavne fotkya videa z ninky, o tie som sa velmi bala, ale zachranili ich tak zajtra musim vsetko stiahnut a zalohovat si

tinnka9
16. sep 2010

@marusik aj ja prajem vsetko najlepsie 🙂
@petraas ako pise weiya, octanovu mast mozes kludne dat - aj mne to lekarka odporucila. alebo studeny obklad na nozicky 😉

krasnulka
16. sep 2010

Dakujeme za gratulacie 🙂

gabinka79
16. sep 2010

My sme posledné očkovanie prežívali strašne ťažko. Predchádzajúce očkovania boli v poriadku, ale to posledné - no hrôza!!! Napriek studeným octanovým obkladom, octanovej masti a čipkom proti teplote malej sa nožička zapálila, dostala teploty a pridal sa k tomu brutálny kašeľ. Na kašeľ sme brali antibiotiká a na zapálenú nôžku nám krásne zabrala Višnevského masť. Ale dúfam, že to nebudete mať až také hrozné. ☹

bobocka
16. sep 2010

@marusik tak vsecicko najlepsie aj tebe mamina 🙂.si si fakt paradny darcek k narodeninam dala.ja v podstate tiez,my sme to len o dva dni presvihli.misko je 26.9 a ja 28.9 😉 @weiya @petraas kurnik kocky,to ma velmo mrzi,ze mate taketo skarede reakcie po ockovani.chudiatenka malicke.ta octanova mast je podla mna ok.nemyslim,ze by sa tym nieco pokazilo.ak nepomoze,neuskodi 😉 .dufam,ze to princezne rychlo prejde 🙂. my sme dnes mali lezero den 😉 ani vonku sme neboli,len sme sa doma hrali.misko mal dva denne spanky co je u neho nezvyk.uz mavame vacsinou len jeden.inak to chodenie ,o ktorom som v nedelu pisala,bolo vyslovene nedelne.odvtedy nic.akoze krasne chodi za prst,ale sam nejde ☹.ale nevadi,vsak on sa jedneho krasneho dna pusti a uz ho iba nahanat budem 😉

petraas
16. sep 2010

@weiya no ved prave lebo co si ja pamatam tak sestra davala detom octanovu mast aj studene obklady a tak ked Nelly prvy raz ockovali tak som sa lekarky pytala ze keby mala nejaku reakciu ze sa jej to zapali alebo tak ze ci mozem pouzit mast alebo obklad a ona ze nie ze toto su uz vylepsene injekcie a na tie sa to nema davat ze mam dat len paralen cipok a nurofen nic viac. nastastie prve dve ockovania boli uplne v pohode ale toto tretie sa mi nezda sa jej to akosi zapalilo tak preto sa pytam ze ci ti to lekarka doporucila lebo mne nie a tak neviem ze ci jej mamna to nieco dat.

weiya
16. sep 2010

@petraas no nedoporucila,ale viem ze pri tych ockovaniach predtym hovorila, ze mozme, a toto bolo vlastne to iste,tak myslim, len kludne daj ja som raz natrela,a ked to aj nepomoze,zle to urcite nespravi 😉

weiya
16. sep 2010

@bobocka ty si tu taky nas odbornik na ockovania 😉 idem k tebe po radu, lebo sa mi to nechce zhanat na internete,a viem ze ty si sem uz o tom raz pisala.Mala strasne plakala tak nepocula som k comu bude toto dalsie ockovanie medzi 15-18mesiacom co sa robi? a este hovorila o nejakom,kde som zacula, ze na ovcie kiahne, no ze to si sami hradime, ale myslim ze na kiahne sa ockovat ani nepolati, ved tym si prejde pomaly kazde dieta nie?

petraas
16. sep 2010

@weiya malo by to byt 15. ukončený mesiac: očkovanie proti osýpkam, mumpsu a ružienke vakcínou Priorix, ktorú hradí poisťovňa a proti kiahnam hradis sama ale to je podla mna zbytocne. ja proti kiahnam nedam. a kedy vam dala dalsie ockovanie?

petraas
16. sep 2010

@weiya no uvidim ako na tom bude Nelly rano a ked tak skocim kupit mast do lekarne

bobocka
16. sep 2010

@weiya http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=oc... to je MMR vakcina.ta je ale taka...no ako by som to-deti ju niekedy tazko znasaju,preto vzhladom na 3trojmesacne rozmedzie,to matky vacsinou na ten 18ty mesiac nechavaju.ja som sa o tom s nasou pediatrickou bavila a ona,ze nemala este zle skusenosti s tym,ze kludne aj ten 15ty mesiac je ok,ale ja neviem.asi zvolim zlatu strednu cestu. a potom ak rodic chce svoje dieta este aj proti hepaA zaockovat(to je nepovinne,no ja asi dam),tak to sa dava zhruba mesiac po tejto MMR. no veru aj kiahne sa mozu zaockovat.podla mna je lepsie ked si tym dieta prejde.deti to znasaju podstatne lespie,nez dospeli.toto este musim zistit ako to je,ze ci sa proti tomu moze zaockovat aj dospely ak este kiahne nemal.ako dietatu by som to miskovi asi nedala.ale keby mal 20 rokov a este by bol bez kiahni a dalo by sa zaockovat,tak by som to vtedy zvazila.http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=ovcie-kiahne-varicella-ockovanie teraz vidim,ze to je nejaka rozsirena mmr vakcina aj o ovcie kiahne...no toto ako laik asi nevydumam,to treba asi s pediatrickou prebrat.ta klasicka mmr je bezplatna ,za tuto rozsirenu sa asi doplaca.

bobocka
16. sep 2010

@weiya a ja odbornikom na ockovania isto nie som 😀 ani zdaleka 🙂 to si kde nabrala 😀 zlata 🙂

weiya
16. sep 2010

@bobocka ale bobo, tak som to myslela,ze ty mas ohladom toho dost nastudovane,si nas uz prednedavnom informovala 🙂 😉

weiya
16. sep 2010

@petraas 21.decembra nam dala termin, ze ako darcek k vianociam ☹ tak tesim tesim 😒 😖

bobocka
16. sep 2010

@weiya ved ja viem 🙂 pospasovali sme trosken 🙂 ako je malickej? spinka,ci je nekludna?

bobocka
16. sep 2010

@weiya a to vtedy mate aj to druhe ockovanie? to kludne oddialit mozes ak chces 😉.je to medzi 15-18mes,takze kludne aj koniec februara je ok 😉

weiya
16. sep 2010

@bobocka spinka,dva razy bola hore ale to len trosku cajika vypila a hned zaspinkala,
neham to asi tak, cim skor za sebou to budeme mat, tym lepsie... a ake druhe myslis? ja som s toho uz uplmy de..l ☹ to k tomuto ockovaniu sa moze dat aj na tie kiahne zaockovat, hovorila to doktorka, ze za to sa plati,ale proti kiahnam nedam, naco...nie je to az taka vazna choroba si myslim, a ked ju aj organozmus raz prekona tak si voci nej vybuduje imunitu...takze je to podla mna zbytocne, radsej dam potom zaockovat proti tej kliestovej encefalitide,ci proti comu to je, to este musim zistit u dr niekedy, ale natalku budem musiet zaniest von tatovi do cakarne, nech aj niekedy volaco pocujem 😝 😀

bobocka
16. sep 2010

@weiya co ake druhe? 🙂 neviem o com hovoris 😅 no podla toho co som vycitala su dve MMR vakciny.jedna je bez kiahni a druha s nimi.za tu bez kiahni nedoplacas,ak chces dat aj spolu s kiahnami zockovat,tak doplacas.tak som to ja pochopila.a co sa kliestovej encefalitidy tyka,tak to je sice dobre ockovat,no tam musis preockovavat a ak zmeskas termin (to si kontrolujes ty a nie lekar),tak je to ockovanie uplne zbytocne a zacnes zas od prvej vakciny ,ci tak nejak to je.proste ak zmeskas ternim na preockovanie,tak si nahrata.mne doktorka povedala,ze ona to ockovanie zas tak velmi neodporuca.ze ak chcem tak ok samozrejme,no ona mne povedala,ze keby sa dalo ockovat proti borelioze,tak za to je hned,ale ze na to vakcina este nie je. ze ta kliestova encefalitida je ok,no mestskym detom to zas tak velmi netreba a ma aj tie svoje negativa ak clovek na davku zabudne.

weiya
16. sep 2010

@bobocka ved ty si predtym pisala ze druhe 🙂 ze ci vtedy mame aj to druhe ockovanie 🙂 preto som sa pytala 🙂 nie,tie ovcie kiahne nedam zaockovat. a dobre si to myslim pochopila , ked das s tym ockovanim proti kiahnam tak doplacas, bez nich nie... nedam proti nim zaockovat, ale nie preto ze by sme na to nenasli peniaze, ale preto ze podla mna je ockovaniee proti kiahnam zbytocnost... 😅 ty das miska aj proti kiahnom zaockovat?

fuu a ako sa poznam tak ockovanie proti tej encefalitide by som urcite presvihla, tak to si premyslim este...

bobocka
16. sep 2010

@weiya jaaaaaaj,neskora hodina je.prepac 😀 😝 tym som myslela to MMR ockovanie.ze ci Talku teda v decembri budu na MMR ockovat.lebo to sa da posunut ak chces.tak som to myslela 🙂

weiya
16. sep 2010

@bobocka jaaj tak,nebudem to posuvat, neham to tak nam sestricka termin dala... je lepsie to dat neskor zaockovat?

bobocka
16. sep 2010

@weiya to je na tebe.su na to tri mesiace.ak chces dat v decembri,daj v decembri 😉 .my na to este termi nemame.mame rocnu kontrolu 30.9.,tak potom sa ja s doktorkou dohodnem.vela kociek to vsak na neskor posuva,lebo vraj tato vakcina sa detickam niekedy tazsie znasa.ale ako vravim,nasa pediatricka uz nejaku tu zimu ordinuje a este vraj ziadny pripad zleho znasania tejto vakciny nemala. 😉

weiya
16. sep 2010

@bobocka my sme mali rocnu kontrolu zaroven dnes,a potom mame toho 21 decebra, ako to ockovanie, len mi je luto ze talkine mieri nemam,lebo sa nedovolila odvazit a odmerat

bobocka
17. sep 2010

@weiya nevadi.vsak do poradne mozes ist hocikedy,nie?nemusis byt objednana.povies sestricke,ze talka bola ockovana a ze bola nervozna,tak ju vazit a merat nemohli a ze ty to chces vediet,tak nech skusia odvazit a pomerat znova.u nasej doktorky mame takyto den v pondelok.maminky mozu prist do poradne pre cokolvek.nemusia byt objednane a ani s detickami nic nemusi byt. 🙂 urcite nemusis do decembra na dalsie meranie a vazenie cakat 🙂

weiya
17. sep 2010

@bobocka veru u nas to takto nefunguje... aspon o tom neviem...dobre to mate takto 🙂 a talka sa nikdy nechce dat odmerat a odvazit, ona len ked do ordinacie vojde uz plac spusti, od kedy jej nausnicky prepichovali to tak je, ako keby si to zapamatala 😲 😖

tak natalka ma uz rocik, som si na to pekne dnes pockala 🙂 idem uz ozaj spat, dobru bobo 🙂

bobocka
17. sep 2010

@weiya vsecicko najsamlepsie Talke malickej zelam 😉 nech ju chytro teplotky prejdu a nozicky prestanu boliet,nech je vam velkou radostou 🙂 dobru noc mamina,veru aj ja na kute idem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre