V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
23. sep 2010

@lujsa a toto je zas blbost. (ten zakon myslim a nie to co si napisala 🙂 )ked su dve deti,tak vy mal byt dvojnasobny prispevok.!!!!tam je velika chyba!!!!!!to je fakt riadne nespravodlive!!! 😠

bobocka
23. sep 2010

@luppita jaaaaj,tak z 41euri nic nebude pre nas 😝 nevadi.nemala som to,nebude mi to chybat 😉

luppita
23. sep 2010

@bobocka skore uzdravenie ti prajem 🙂 hej ono to co pises je fakt, ale u nas doma sa s tymi 66 eurami momentalne rata, co bude o 2 roky, ktoho vie, mozno budu predcastne volby , mozno si zvolime inych machrov a mozno nam ako mamickam nic nedaju na deti, lebo ved na co, aj tak je vela obyvatelov ... trosku to utlmit, aby zenske prestali rodit 😀 😀 😀

lujsa
23. sep 2010

@bobocka mna to rozculuje,lebo aj ta matka musi z niecoho zit.A naozaj sa mi nezda spravodlive,ked beru tym,co platili odvody roky,pretoze z tych odvodov sa vyplacaju davky aj inym detom,nielen mojmu.Poznam x zien,ktore cakali,aby odrobili 3 roky a mohli na dve materske po sebe a ratali s tym starym prispevkom.Viem,ze keby sa mi to vratilo pri druhom,tak ma to ukludni,ale ak by som aj mala to stastie mat hned druhe,po financnej stranke stratim este viac,ako teraz.Ale necham tuto temu,lebo mne naozaj nevadi,ze inym pridali,ale vadi mi,nam vzali...

bobocka
23. sep 2010

@luppita ani nezartuj!!!konecne by sa mali ujednotit v tomto.lebo zena si podla toho naplanuje tehotenstvo,rata s korunkami a potom z nicoho nic sa to zas pomeni a maminka s babom su nahrati. ☹ na toto nikto z nich nemysli.oni nemusia.za ich platy by kazda z nas zila ako kralovna a nase deticky by mali vsecicko co by potrebovali.ja mam uver a dlhy habadej,no nejak sa mi vzdy podari zabezpecit to,co potrebujem pre miska.zatial-klop klop. 🙂 ale jasne,ze je to na ukor mna a bobca-no to neriesime.pre miska vsetko!!! 🙂 samozrejme nemyslim hraciek namariu 😀 myslim tym,plienky,lieky,oblecenie,plavecke jaslicky...

bobocka
23. sep 2010

@lujsa ja som bola v uk a myslela som si,ze odvody co som mala tam sa mi nerataju,tak som si bolaa ista,ze budem mat 164.no dali mi 256,takze ja vlastne nemam ani co vyskakovat co sa tohto tyka,ja som dobre obstala.ale je to fakt nefer voci matkam co s tym ratali.si zoberte,ze niekomu sa len teraz mimi narodilo,tak si 256 3-4 mesiace uziju a padla 😠 my sme z toho aspon dlhsie profitovali.

lujsa
23. sep 2010

@bobocka tak tie baby,co rodili tera si to vobec neuziju,lebo prvych 6 mesiacov na materskej su platene z platu.Az potom nastupovalo tych 256.-...

bobocka
23. sep 2010

@lujsa vlastne ano,mas pravdu.tak tie moze rovno slak trafit 😠 ☹ koli nim mi je to riadne luto. ☹ ☹ ☹

petraas
24. sep 2010

no baby ze zvyslil tak to je super a ze zoberu je nahouby ale mne to ez tak velmi nevadi lebo ja musim ist od noveho roku tak ci tak do prace. len som si hovorila ze pojdem len brigadne na par hodin denne len teraz ked znizia budem musiet ist asi na plny uväzok.

inak tych 20 eur co spominate je 21,99 eur a je to rodinny pridavok a tych 41 eur to je ze ked by

vam niekto opatroval dieta a nemate o tom doklad tak ten co opatruje bude poberat 41 eur aspon tak mi to povedali na upsvar ked som si to bola zistovat ked som chcela ist do prace.

no v podstate by som asi ani nemusela ist na plny uvazok ked budem dostavat 190eur a este 41 za opatrovanie...no uvidime

tinnka9
24. sep 2010

Dobre ranko 🙂 . Tak my mame konecne za sebou prvu celu prespatu noc - drobco spal od 19,30 do 6,30 bez mlieka 😉 . Nepocitam, ze to uz takto bude stale, ale potesilo 😀 .
@bobocka ako, uz je lepsie?
k tomu znizeniu rodicaku sa radsej nevyjadrujem, len co mi to tlak zbytocne dviha 😠

petraas
24. sep 2010

inak akosi som nemala casu sem prist tak dodatocne vsetkym oslavencom prajem vsetko len to najlepsie a najkrajsie a nic zle nech ich v zivote nestretne🙂

tinnka9
24. sep 2010

@katkynka malemu yoanovi blahozelame k dnesnym narodeninkam 🙂 😵

petraas
24. sep 2010

baby inak vcera sme zacali s tym oducanim dudlika...no cez den katastrofa ked isla spinkat plakala az od unavy zaspinkala a vecer super, pekne zaspala len troska zamrncala a celu noc spinkala. no uvidime co bude zasa cez den ked pojdeme spinkat

tinnka9
24. sep 2010

@petraas drzim palce, tak na toto ja zatial odvahu nemam 😒 . Ale uz asi 4 dni pijeme mlieko zo sosacika, nie z cumla. Tak aspon taky maly uspech 🙂

bobocka
24. sep 2010

@tinnka9 no ja som trosku lepsie,hlava ma uz neboli a silnejsia sa citim(vcera som ledva z jednej izby do druhej presla),ale kycham a sniakam jak o zivot 😠 .no najhorsie je,ze u miska to asi nebol plany poplach,riadne sa rozkychal,tak ho teraz ku doktorke beriem.dofrasa 😠 😠 😠 @petraas ale tak to je super,ze ti vecer ok zaspala aj bez dudky.ono je jasne,ze ked sa od cumlika zacne oducat ,tak 99% deticiek place a nechce si ho dat vziat.to si len treba prezit.neboj,ona si zvykne 😉 .a ako ste to spravili?zobrali dudku a bolo,ci sla do zachoda,ci do kosa ci ako?ja este toto neriesim.misko ma dudku len na spanie a to mi nevadi.keby s nou behal 24/7,tak to by mi uz trosku vadilo,zle aj tak,este maju deticky na dudku v roku narok.trojrocne a vyssie,tak to uz nie,ale teraz to stale ja beriem ako ok.ale zas,teraz ked sofi oducis,tak mas pokoj 😉 @kathynka yoanovi vsecicko najlepsie zelam 😉 joyeux anniversaire!!! 😉

weiya
24. sep 2010

@kathynka yoanovi vsetko len to najlepsie 🙂 🙂

weiya
24. sep 2010

@tinnka9 tak my sme mali zasa opacnu noc jak vy, mala spala asi dve hodiny z celej noci a ostatok preplakala, netusim co jej bolo, aj teraz je v pohode, vobec neni na nej vidiet ze by unavena bola 😕

bobocka
24. sep 2010

@weiya to co ? loptoska-buvat sa jej nechce? 🙂 mozno jej idu dalsie zubky.dufam,ze tuto dalsiu noc sa uz vyspite 🙂
tak ja som naspat od doktorky.kocky,tam bolo sialene plno.fakt nejaka pliaga teraz vybehla.riadne vela deticiek tam bolo.samozrejme som si pockala vyse hodiny a nakoniec nam nic nove nepovedali.ale zas,vdakabohu za to.misko ma zatiahnute hrdielko ,ma ho cervene,tak mu mam davat kalciovy sirup 2x denne moka lyzicku,do nosteka mar a ak by mal teplotku,tak paralen ci panadol.to som v podstate aj ja vedela 😉 .no hlavne,ze plucka ma ciste.inak jemu teraz sem tam tecie soplik z nosa,no ked mu idem odsat,tak nic.ja ked odsavam,tak najprv streknem mar,nech sa to trosku uvolni a v podstate len ten mar zas vonku vytiahnem.nechapem 😒 misko je ale vesely,vobec na nom nevidno znamky choroby,tak dufam,ze mu to vydrzi 😉
inak uz som sa dnes stihla aj fajne nastvat 😠 ja som vedela,ze moja mama ,alebo moj otec na mna s niecim pridu,ci mi planovanu oslavu pomenia!!! 😠 uz minimalne mesiac mama vie,ze oslava je v nedelu poobede a dnes mi zahlasila,ze ci nemoze prist so starkou v sobotu,ze ony v nedelu do brezna vecer musia ist 😠 tak som jej povedala,ze to nehrozi,v sobotu mame navstevu kamaratov,ze oslava je v nedelu a basta.vedela o tom,sto krat som jej to vravela.u nas nebola minimalne 5-6 mesiacov.ak by som ja k nej na navstevu s malym neprisla,tak ona k nam nepride.ona nema cas poprosim 😠 a to byvame v jednom meste.moj otec byva o par barakov vedla a tiez sa u nas neukazal min 4 mesiace.mozno aj viac. a je na predcasnom dochodku a cely den nema co robit poprosim 😠 moji svokrovci sa idu zaa malym zabit.nie je vikend co by ho nekocikovali.maly ich zboznuje. a ak vidi mojich rodicov,tak na nich kuka,ze to kto je a oni sa cuduje,ze k nim ist nechce.VSAK ICH VOBEC NEPOZNAAAA!!!! joj,iba som sa rozculila. 😠 moji rodicia su rozvedeni a som si ista,ze si neodpustia nejaku dementnu poznamku jeden na druheho na tej oslave 😠 iba sa clovek za nich hanbi 😠 😠 😠 teraz poobede idem s malym von,tak zazvonim ocovi a pripomeniem mu nedelnu oslavu.som zvedava s cim on zas pride 😠 😠 😠

petraas
24. sep 2010

@tinnka9 dakujeme🙂 aj teraz zaspinkala celkom dobre bez dudlika aj ked vidno ze jej dost chyba. no uvidime. inak aj ja planujem zobrat flasu s dudlom ale najprv musime ten dudlik zvladnut a potom sa vrhneme na flasu. nechcem aby Sofi mala akykolvek dudel kvoli zubkom.
to je super ze pijete mliecko so sosacika, dufam ze sa to aj nam podari len musim nejaku vhodnu flasu kupit. mame ale ta je mala na mliecko

@katkynka aj my prajeme Yoanovi vsetko naj k narodeninkam a Sofi posiela pusinku🙂

@bobocka no zatial to oducanie je celkom v pohode...ked bola mala tak som ju dala do postielky a proste sama zaspinkala ale akonahle sa naucila stavat v postielke tak v nej len vymyslala a nechcela spat. musela som ju uspat na nasej posteli a potom ju preniest do postielky. vcera som si povedala ze dost lebo ju chcem cez den spinkat vo svojej izbicke na posteli a tak som ju nechala samu v postielke...vyzeralo to nadejne pekne lezala a zrazu bum a zasa vymyslala...tak som sa nahnevala a povedala som ze ked nie jedno tak druhe...zahodila cumel na zem ja som ho nenapadne skovala a zobrala ju z postielky ku nam na postel ze ideme spinkat...no to bolo placu a nervov a hladania cumlika...som povedala ze Sofinka si zahodila dudlik a teraz bude spinkat bez neho...plakala a od vycerpania zaspinkala na mne...ako spala tak si dudlala aj bez dudlika bola zlata ale strasne luto mi jej bolo...bala som sa vecerneho zaspavania a hlavne noci ale zvladli sme to super....aj teraz celkom fajn zaspala bez dudla tak uvidime co bude dalej

petraas
24. sep 2010

@bobocka viem ze Sofi by mohla mat este dudlik a hlavne ked ho mala len na spinkanie, len neskor sa to horsie odnauca lebo deti maju viac rozumu...sice Sofi ma aj teraz rozumu lebo akonahle zbadala dudlik tak ho chcela aj ked nespala alebo ked zbadala krabicku od dudlika tak hotovo...ale chcem to odnaucit hlavne kvoli tym zubkom ako som uz pisala

tinnka9
24. sep 2010

@petraas ja sa toho teraz bojim, lebo ked ma dudel, a vytiahnem mu ho, tak si hned pcha prsty do pusy. tak sa bojim, aby dudel nenahradil prstami, lebo od tych ho tazko odnaucim 😉 . pockam, kym vsetky zuby vyjdu, potom hadam ruky do pusy pchat nebude. a dudel vyhodime aj my potom 🙂 .

petraas
24. sep 2010

@tinnka9 Sofi si prsteky zatial necucka a dufam ze ani nebude...keby si ich cuckala tak jej tiez nebudem dudel brat...bala by som sa lebo kamoska si do 6 rokov cuckala a mala strasne prsteky potom

tinnka9
24. sep 2010

@bobocka, tak taky vztah, ako maju tvoji svojkrovci k miskovi, maju moji rodicia k nasim detom 🙂 . aj ked byvaju 30km od nas, aspon 1vikend za 14dni sa snazime, aby boli decka s nimi (bud pridu oni k nam alebo my ideme k nim na chalupu). a skoro kazdy den volaju a pytaju sa, ako sa maju deturence 😉 . matko chodi k nim na prazdniny, bravaju si ho k sebe na vikend. no a tak, ako to je s tvojimi rodicmi, tak je to u nas s "druhym" dedkom ☹

kathynka
24. sep 2010

ahojte...som tu par dni nebola, nejako som nestihala, ale stihli sme medzitym odist do france...a velmi pekne vam dakujem za gratulacie pre yoana, ste strasne zlate 🙂
a yoan bude mat trosku smutne narodky, bo nam ochorel...v noci zle spal a rano plny nostek, vsetko mu to steka do krku, takze z toho fajnovsky kasle, chuda moje...asi ma daku pliagu jak bobockin misko (nech sa ti frisko uzdravi)...dnes vecer ho maju aj ockovat, ale nic z toho nebude, tak sa ideme aspon pediatricke ukazat...

lujsa
24. sep 2010

@tinnka9 gratulujem k prespinkanej noci a prajem,aby to bolo pravidlo 😵

@petraas Sofi je sikulka,ze to zvlada aj bez dudlika 😵 Ja som mala dudel 2,5roka a mam krive zuby,chystam sa na strojcek,ale stale to odkladam...Ale to je tym,ze uzky chrup a cumel dokopy nejsu.NAs G.aj kvoli tomu cumel nema,aj ked to bolo v babatkovskom veku tazke,ked som ho chcela utisit.MM zas dudlal dlho palce a normalne to na tych palcoch vidiet aj teraz,ten tlak ktory na prsty vyvyjal sposobil,ze ma kazdy palec iny a ma ich take rozplasnute 😅

@bobocka tak o nasho G.nema zaujem nik.AJ preto este nikdy nebol s nikym okrem mna a to nie je moc dobre.Ja mam rodinu 50km od nas,mamka uz medzi nami nie je,ta svoje vnucata milovala a dala by im aj posledne.A ostatni stari rodicia nemaju zaujem.Svagrina ta absolutne,ani sms nenapise na narodky/meniny,ked ju stretneme nepozrie na neho.A moje sestry maju svoje rodiny a pracu,tam sme len sem-tam,jedna by mi G,aj postrazila,ma velmi rada deti,ale byva v inom meste,tak to je nerealne.Takze aspon,ze mas svokrovcov 😉

lujsa
24. sep 2010

@kathynka aj ja prajem Yoanovi vsetko najlepsie,hlavne nech je zdravucky 😵

bobocka
24. sep 2010

@lujsa joj,tak to mas este horsie nez ja moja. ☹ moji svokrovci su uzasni.svokra k nam chodi aj cez tyzden.vzdy nam volaco donesie 🙂 zlata 🙂 a svokor chodi domov len na vikedy,robi na kamione a cez vikendy sa ide pretrhnut ako chce byt stale s malym.stale ho kocikuju,na huncku(hojdacku 😀 ) s nim chodia....zlati.a uz teraz vidim ten priblbly vyraz v tvari mojich rodicov ked k nam pridu a misko sa k nim nebude mat a bude chciet byt len pri svokrovcoch ,ako budu vyjaveni,ze to co. a budu mat priblble reci typu-ved ale misko by mal byt pri kazdom,nemal by robit rozdiely medzi starymi rodicmi... 😠 ved on by ich ani nerobil ,keby samu stari rodicia rovnako venovali 😠 😠 😠 keby byvali moji rodicia daleko,tak nepoviem ani pol slova,ale sme vsetci v jednom meste a otec byva par barakov odomna.je na dochodku,nema co na praci.misko ma o 2 dni rok a este ani raz ho kocikovat nebol!!!svokor uplne ziari pychou, ked si kocik pred sebou tlaci.uuuplne o inom to je.moja mama fakt tazko maka v nemocnici a ona ked ma volno,tak zas chytro na dedinu do kludu za frajerom ide,preto je u nas malo.ale aspon raz za mesiac by si mohla prist vnuka pozriet.ale zas je pravda,ze hocico potrebujeme z nemocnice,tak mama vybavi.nikde necakame,vsade sa k nam inak spravaju,protekcia- tak to je.takze moja mama ma aspon za toto dobry bodik,ale oco nie 😠 @tinnka9 ja si myslim,ze si mozme aj tak gratulovat.mame aspon jednych sarkych skvelych. 😉

bobocka
24. sep 2010

@petraas akoze ja som za to aby deti cumel nemali,no pride mi to ako mensie zlo ako prsty.ak si sofi prsty necmula,tak si vyhrala.na cumlik za par dni zabudne a budes mat pokoj 😉 moj misko ma dudku len na spanie a on ju vzdy po minutke dvoch aj tak vypluje.potrebuje ju vyslovene len na zaspatie.takze u nas si on zubky nejak extra nenici.cez den dudku nema,iba ak ju niekde najde (mame 4 dudliky 😀 ),ale to mu u hned vyberiem a on neprotestuje 😉

lujsa
24. sep 2010

@bobocka 😀 😀 😀 som sa zasmiala,ze by Misko nemal robit rozdiely medzi starymi rodicmi 😀 😀 😀 To hadam nepovedia,ved on len opatuje to,ako sa kto jemu venuje.My mame vztahy so svokrovcami komplikovane,velmi mi ublizili a nie raz,ale ked tam ideme,tak G.ma vzdy nieco kupene.Aj sa tesim,aj sa toho bojim,aby si ho nekupovali.On je este malicky,tak to nevnima tak,ze ked mu nieco daju,ide k nim.ALe neskor to tak iste bude,lebo my na take veci peniaze nemame.
Cumel je tisikrat lepsi,ako palec.Cumel vezmete,palce nie.Ja som sa velmi bala,ze ked G.nema cumel,bude cmulat palce,svokra si to velmi zelala,aby bol ako MM.Ale nastastie,zatial si ich necmula,dufam,ze ani nebude.

bobocka
24. sep 2010

@lujsa ta tvoja svokra je normalna???zelala si,aby si maly cmulal palec??? to uz si kto moze zelat??? ved toho sa kazdy rodic obava,lebo oducit od palca je vec nemozna.to proste musi prist samo.ja som si palce cmulala do desiatich,tak o tom viem svoje.oba do ust a len tak som zaspala.mam z toho trochu aj predkus,ale palce vyzeraju normalne 😉 .nasi mohli robit co chceli.davat mi prsty do medu(ja nenavidim med,preto to bol pre mna trest),mama mi obvazovala ruky a matierala mi to octanovou mastou...nic nepomohlo.proste som prestala sama. a fakt dost neskoro.necmulala som si ich stale,len na spanie,ale aj tak.to je podla mna viac na nervy,ako par dni placu oducania od dudky. a to s tym,ze stale malemu kupuju veci...no teraz mozes byt rada,to na skodu nie je,ale v buducnosti to budes musiet s nimi nejak vydiskutovat.aby ti maleho na darceky nenaucili 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre