V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
7. nov 2010

@lujsa no to teda riadnu sarapatu narobi taka stolicka, chuda male...hadam to bude mat cim skor za sebou a pri ostatnych vacsi klud...

@bobocka aj yoan ma take obdobie...asi si tym budeme musiet prejst 🙂 a naucil sa robit prstekom no-no-no (po fran. je to v podstate nie-nie-nie)...lebo ma poslednu dobu blby zvyk, ked je na prebalovacom pulte, ze papucky aj oblecko smari odtial na zem...a ja mu vzdy vyhrazne, ze no-no-no a on mi to s usmevom vrati...no betar maly 😀 ale mas pravdu, ze ked raz nieco zakazes, tak aj ked sa rozplace, tak si musis stat za svojim...ja som dokonca dala minule yonaovi po rucickach, aj som to jeho rodicom povedala, lebo isiel stale do tej istej skrinky na linke, kde maju velku sklenenu flasu olivoveho oleja, aj ju zhodil na zem, a to sa mi na chvilu srdce zastavilo, kedze tam maju kachlicky...a napriek tomu nedal tej skrinke pokoja, tak som mu tak jemne capla po nich, ze proste nie a potom tam uz nesiel...akoze si teraz nemyslite, ze yoana mlatim, len proste ked uz nepomohlo ani no-no-no, ani reci, ani prelozenie yoana od skrinky dalej a zakazdym sa tam znova vratil, tak som mu trochu dala po rucickach...odvtedy v tej skrinke nebol, chodi do vedlajsej, tam ma povolene umelohmotne sitka...

bobocka
7. nov 2010

@kathynka neboj nic,aj misko uz mal capnute po rukach.je jasne,ze tomu dietatu clovek necapne taku,ze tam ma odtlacku ruky 😀 vsak to su len take mini capnutia. 🙂 a to vazne az vtedy ked uz fakt nic ine nezaberie 😉 .ja najnovsie robim take (ale len ked sme doma),ze ked misko spravi nieco zle,tak mu poviem,ze nech to nerobi ,lebo bude maminka plakat a ked to spravi znova,tak sa akoze rozplacem(dam hlavu do dlani a to by ste ho mali vidiet.rozkosny je.pride ku mne,pokladka ma,berie mi ruky z tvare a naucil sa davat pusku.no za nic na svete by som ho nedala.strasne je zlaty ked tu pusku dava.poslat ju nevie,len sa ku mne nahne a pritisne svoje ustocka o moje a joooj,uzasny je 😉.ale ma aj take,ze ked niekto lezi ,tak pride k nemu a capka po tvari.niekedy jemnucko,no uz nam ustedril aj poriadne zaucha 😀 .on este chudiatko nevie odhadnut silu 😀 . a naucil sa hovorit hojda(to hovori krasne cisto), a ked kyva tak hovori ahode (ahojte)a ked nieco akoze schovam ,tak vravi de je(kde je).zlaty je 🙂

kathynka
7. nov 2010

@bobocka no to musi byt teda rozkosny ako to opisujes 🙂 yoan sa strasne rad objima a mam to velmi rada, ked tak pride ku mne, hlavicku mi da na plece a este k tomu vyda taky zvuk ako mmmmmm 🙂 inak, uz vies, kedy pojdete do BA?

ewwe
7. nov 2010

ha ha baby ake mame rovnake deti, aj nina vie dat taku sladku pusinu, niekedy pride aj sama a da mi pusu, niekedy musim pytat ja, a tiez mi niekedy taku svacne po lici ze az to pleskne ale najviac bije nasho tatina, chudak, niekedy si pyta od nej pusu a ona mu streli zaucho, minule mal az odtlacok na lici, sranda taka mala ručka 😀

kathynka
7. nov 2010

yoan ma cape oboma rucickami naraz...a je to uplny skodoradostnik, lebo sa pri tom samozrejme strasne bavi 🙂 a potom mi zacne trhat brylky z oci a to musim davat fakt uz pozor...su to mali bitkari...ale snad tak prejavuju lasku k nam 🙂

weiya
7. nov 2010

tak natalka je taka ista,ked ma naladu pride za mnou a taak ma vyboskava,aj tatu,aj hrackam dava pusinku,ked si vypytam pusu tiez mi pride dat,alebo mi posle 🙂 ale aj bit ma vie poriadne,aj posticovat...,ked jej zoberiem nieco co chce,ale nemoze sa stym hrat,take nervicky chyti...nono nono klasika,vie ze nesmie,spravi si sama nono aj tak to spravi... tiez som jej uz par razy slabunko capla po rucicke,ked uz to prehnala,ale len slabuinko...
@kathynka mojej sestre sa vzdy snazi zobrat okuliare 😀 a ked jej nechce dovolit aby jej ich zobrala tak ju zacne ostosest boskavat,no nedovol jej to potom 😀 😀

briketa
7. nov 2010

baby, ja by som pri tom biti uz teraz zacala metodu (primeraneho) silneho objatia. ked si teraz na to zvyknu, neskor to bude jednoduchsie.
moje deti sa biju navzajom, takze ja to uz neriesim 😀
od Aili to len pocujem rev a od Neala len krik "mami, Aili ma bije. mamiii Aili ma ustipla. mamiii, Aili lezie krizom cezo mna..."

kathynka
7. nov 2010

@weiya 😀 😀 😀

lujsa
7. nov 2010

Aj ja si uzivam pusinkovanie a mojkanie,je to krasne 😵 U nas ale pusinkovanie prerastie do hryzenia,ked sa do toho moc vzije,tak mam modriny 😅 A obcas aj stipe.Fackanie uz ustupuje,to gradovalo mesiac-dva dozadu,najma tatovi robil rad "bac-bac",ked sa chcel jasit,ale raz to spravil v detskom kutiku chlapcekovi-rozbehol sa k nemu s usmevom a jedno bac sa mu uslo (nastastie nie na tvar),tak som ho zacala viac upozornovat,ze to nie je sranda a odvtedy baca uz ovela menej a vychyta to najma stol a krabiva na hracky 😀

@weiya bola som v Kauflande a mali uz len 1-2ks z nasho cisla,tak som vzala aj oteplovacky,aj bundu,bledomodre-86/92.Bunda mu je dobra,ale nezapne ju az ku krku,zajtra ju pozkusam lepsie,ale asi mu nesadol ten strih,dnes vecer uz nemal naladu na skusanie,tak som to len tak narychlo zapla.Oteplovacky su troska dlhsie,cca o 4 cm,ale nevadito este podrastie cez zimu.Horsie je,ze som v tom zhone v Kauflande prisla o blok,G.mi ho zahodil a vietor odfukol,tak to nebudem moct reklamovat,ak tomu nieco bude.

bobocka
7. nov 2010

@briketa tak ty to mas doma iste pestre a si zober,ze onedlho budete mat este viac veselo 😉.ozaj,uz vies co budetemat?ci sa nechate prekvapit? a mena uz mas? tie dva ste vybrali nadherne,som zvedava ako sa treti drobec volat bude 🙂
@weiya tak talka je riadne presibana 😉 zlata 😉
moj krtko mal aj vcera aj dnes vecer riadne stavy,plakal a nie a nie sa utisit a mozno mu uz fakt tie zubky pojdu a vecer je z toho nekludny,tak som mu dala chamomilu a neskor na to aj paralen suspenziu,teraz pekne spinka,ani raz ho este netrhlo zo spanku (minulu noc to bolo asi 3x),tak uvidime 😉

bobocka
7. nov 2010

@lujsa tak aj u nas sa stipe vo velkom 😀 a najnovsie je to tak,ze ja miska steklim,on sa smeje uuuplne chuda az po dychu lapa a hned ked prestanem,tak na par sekund nervy chyti.ale take,ze ma zacne za tvar stipat a zatne zuby a ceri ich ako nastvany a to len par sekund a potom zas steklenie nastupuje 😀 no riadne vtipne to mame s tymi nasimi drobcami 🙂

lujsa
7. nov 2010

@bobocka 😀 😀 😀 😀 😀 Misko si mozno mysli,ze tak sa ma steklit 😀 😀 😀 Ja som dodnes nezistila,ze mu idu zubky,lebo cez den je uplne z pohode,tak aj u Miska to mozu byt tie zubky 😉

@briketa tvoje deti si to vyriesia same,Aili bude priebojna,nauci sa pri bracekovi,to je super.A naozaj krasne mena maju tvoje deturence 🙂 Mne sa velmi paci aj Neal,aj Noel,ale k nasmu priezvisku by to neslo.Skoda.

bobocka
7. nov 2010

@lujsa no tak nech si to rychlo odmysli,lebo najprijemnejsie tie jeho stipance a nepricetny pohlad veru nie su 😀 😝
inak ty neries mena,vy ste vybrali malemu senzacne meno.riadne silne.z neho nejaky maly poskok nebude.uz meno ho predurcuje na velke veci. 😉 fakt krasne meno 🙂

weiya
8. nov 2010

dobre ranko 🙂 prvy pokus za nami,sacik sa odlepil a talka sa vycikala,takze v sacku nic,ani kvapka,skusim este raz 😀 bobock no veru talka je riadne presibana 😀

gabinka79
8. nov 2010

@weiya ja som s tým vrecúškom na moč tiež nemala úspech (keď som potrebovala). Tak som ju posadila na nočník a tam sa namiesto cikania vykakala. Rýchlo som chcela nočník umyť a dať ju tam opäť sadnúť, ale kým som ho umyla, tak sa Sofinka pocikala - postojačky rovno na plavajúcu podlahu. To boli nervy a zhon. Tak som ten moč rukami zo zeme zbierala, aby som v skúmavke mala aspoň trochu. No hrozné. Našťastie toto vyšetrenie moču umožňovalo použiť aj nesterilný moč (pýtala som sa lekárky) inak smola. Nakoniec bol nález negatívny. 🙂

weiya
8. nov 2010

@gabinka79 jakurat ze sterilny potrebujem 😒 no verim,ze to boli zhony,este zajtra sa pokusim hadam to uz vyjde.... ale chvalabozku ze nalez bol negativny 🙂 🙂

weiya
8. nov 2010

@petraas ty si tusim spominala ze sofke aj rajcinovu omacku davas? by som chcela spravit aj ja,ked to hodim do googla tak mi len na spagety rajcinove omacky vyhlada, ked budes mat cas,nenapises mi recept?

bobocka
8. nov 2010

http://tvnoviny.sk/spravy/svet/foto-matka-zabil...
svina hnusna 😠 😠 😠 ja viem,ze by som nemala nadavat a ze sa to tu na fore o detickach a maminkach uz vobec nehodi,ale co ine sa da k tomu povedat??? ked si predstavim to malinke babatko jak sa vytrapilo kym odislo do nebicka ☹ ☹ ☹ ☹ takej by som vedela velmi ublizit.jooooj,velmi.ta keby sa mne do ruk dostala,tak by sakra olutovala,ze sa vobec narodila 😠 😠 😠

weiya
8. nov 2010

@bobocka AKURAT SM to aj ja citala...strasne... a jasne,da sa jej aj horsie povedat,ty si ju pomenovala este pekne...

kathynka
8. nov 2010

ahojte...tak my sme boli dnes prvykrat na tom cviceni pre babatka a myslim, ze yoanovi sa pacilo, pekne sa zapajal...aj ked nie vzdy, tak ako mal, ale na prvykrat podla mna super 🙂 a raz sa pomylil a nechtiac chytil za ruku inu maminu, tak sme vsetky sledovali, ze kedy si to uvedomi...no a ked si to uvedomil, tak nechapavo pozrel, ze preco, vzal nohy na plecia a utekal k mojej ruke 😀

@petraas ten koncert marie podhradskej posunuli zo 16tej na 17tu, keby ste to nahodou stihali...zaroven celkovy cas o polhodku skratili, takze to konci o 18tej...

petraas
8. nov 2010

@weiya my robime rajcinovu omacku z rajcinoveho pretlaku z obchodu...nerobim to z rajcin...taku vies urcite aj ty uvarit z pretlaku🙂

@kathynka dakujem ti pekne za info si zlata ze si si spomenula ale my by sme prisli nieco po piatej takze sa to neoplati a nez by sme to nasli tak by bolo asi aj viac hodin...no a nakoniec aj keby sme stihali tak by sme nemohli prist lebo sa nam stala jedna neprijemna vec takze teraz kazdy cent je nam velmi vzacny...mali sme ist aj do BA este Sofinke nakupit na zimu co jej chyba a nemozeme ist absolutne nikam...

kathynka
8. nov 2010

@petraas to ma mrzi peti, ze to mate teraz take perne, aj ked neviem, o co ide...

lujsa
8. nov 2010

@bobocka dakujeme za pochvalu mena,bola to moja srdcovka 😀 Aaaale mozno este niekedy meno vyberat budem 😀

@weiya na druhykrat to bude lepsie,neboj.Mne by dr moc z nocnika nevysetrovala,ani z taniera,ako niekto odchytava,ze da tanier do chladnicky a na studeny potom posadi dieta a to sa vraj hned vycika.Jedine,ze by si skusila Talke do taniera nalepit ten sacok,to by mozno slo.

@kathynka ako dlho trva jedna lekcia toho cvicenia?Aj ja som nad nim uvazovala,ale kedze mame 40 minutove cvicenie pred plavanim,tak zatial som sa rozhodla pre tu Yamahu a Robika,tento tyzden mame mat jednu skusobnu hodinu,tak uvidim,ci sa tam G.bude pacit.

kathynka
9. nov 2010

@lujsa trva to 50min...my sme v kurze pre deticky od 12 do 23 mesiacov, byva to v pondelky od 10tej, takze pohoda, to yoan este nepotrebuje spat, ale potom zalomil okamzite 🙂 a co je robik? v yamahe som bola s jednym chlapcom, ktoreho mam obcas po veceroch, ale on mal vtedy tak 2,5 roka...to sa mi pacilo (narozdiel od takej anglictiny helen donor), len podla mna to este nie je pre tak male deticky (aspon teda podla yoana tak sudim, lebo on by sa tam ziadne pesnicky urcite nenaucil, mozno trosku neskor, ked sa viac rozkeca)

weiya
9. nov 2010

@lujsa dnes sa mi podarilo,do toho sacka,fuuu sice na neviemkolky pokus od kedy je mala hore,najprv sme to skusali,ze som ju umyla,neviem vo vani nechcea byt,tak som ju nehala s holu ritku a behala som za nou so skumavkou 😀 na chvilu sm sa volaco otocila, a cikanica na zemi 😀 a takto este raz 😀 tak som ju zase umyla poriadne a nalepila jej ten sacok a nehala som ju len s tym sackom behat,aby som videla kedy bude plny 🙂 vcera som hotusim aj naopak zalepila,no nic hlavne ze dnes sa podarilo 🙂 🙂 😀 ale snazila si ho stale odtrhnut,tak aby na to nemyslela tak som ju skrinu a sufliky v kuchyni nechala vyhadzat 😀

bobocka
9. nov 2010

@kathynka http://yamaha.hudobnaskola.sk/vyucovacie-progra... tu mas o robiku popisane 😉 mna to celkom zaujalo,ale takto na zimu ked nemam auto ,tak na vsetky kruzky kaslem,lebo neviem ake bude pocasie a nemozem si dovolit platiti za nejake aktivity,ked neviem ci sa tam budem moct dostavit.ja si necham len plavanie na zimu a to tiez nie platene,ale u nas nam v bb tento tyzden otvorili novu(teda zrekonstruovanu)plavaren a su tam aj detske bazeny a tak,takze tam budeme chodit tak raz do tyzdna ak sa podari,nech misko z cviku nevyjde a na jar sa uvidi,ze s akou aktivitou zacneme.

inak baby vcera katastrofa so zaspavanim.prvy krat vobec sme uspavali skoro 2 hodiny.bezne mi zaspi tak do 10 min a par krat sa stalo,ze sa to okolo polhodiny potiahlo,ale to co bolo vcera...😠 ...misko spal vcera v noci dokopy14 hodin,poobede dal dalsiu hodinku a pol a vecer okolo pol siedmej bol mrzuty,tak sommu dala cucnut a zaspal na mne,tak som ho nechala do pol osmej.takze spal cez 16 hodin dokopy.no a vecer zaspavat nechcel. 😒 zaspal az okolo tristvrte na jedenast!!!!toto sa nam uz veru dlllho nestalo a dufam,ze sa uz ani nestane.inak kocky,ak budu vase drobce chore a vase pediatricky budu chciet dat atb augmentin duo,tak im to vyhovorte a radsej dajte nieco ine.my sme to brali a mali sme tu sialenu koznu reakciu,tu velmi nepekne zaparenu ritku a mojna kamaratka to tiez davala malemu,ten jej z toho strasne zvracal,ritka sa mu tiez tak zaparila a teraz sa mu v puske vyhodili afty a chuda poriadne neje a nespi co ho to boli ☹ (na pribalovom letaku su presne tieto veci ako mozne neziaduce ucinky)moze to byt nahoda,no je to fakt dost divna zhoda nahod,ze dve z dvoch deti dostali takuto velmi podobnu reakciu na liek a liek dobraty nebol.som si ista,ze su aj ine atb tomu podobne.toto je hnus na entu 😠 😠 😠 😠

lujsa
9. nov 2010

@kathynka vy ste asi s tym chlapcekom chodili na Prve krocky k hudbe.To je pokracovanie Robika,len Robik je pre mensie deti-do 18 mesiacov,kedze tie sa este riekanky a pesnicky nenaucia.Strasne vela mamin mi to odporucalo,tak uz davnejsie som to chcela s drobcom skusit,no uvidime,ci sa mu to zapaci.

@weiya 😀 😀 😀 tak Talka mala radost,ze mala dovolene tie zakazane veci 😀 Super,ze sa vam podarilo zachytit ten moc 🙂

@bobocka ja sa tiez zimy bojim,byvam totiz na kopci,a ked napadne vela snehu,tak je tu kalamita,ani MHD-cky nejazdia,kedze cestari sa sem nedostanu.Stalo sa to sice len parkrat,ale stalo sa.Tento RObik u nas stoji 40 eur na rok a ked zacnes chodit neskor,tak aj tak stoji 40 eur,myslela som,ze mi odrataju alikvotnu ciastku,ale nie.Takze na jar by som aj tak chcela chodit,ak sa to G.bude pacit,tak to zaplatim uz teraz.Mame to pesi 15 minut od nas,tak pripadne aj peso,v Becu tam zajdeme.
Miskovi sa nechcelo spinkat?Uz musel byt poriadne vyspinkany,ja to mam tiez na drobcovi vyskusane,ze ked vecer zaspi,zle je.Bud ide spat neskoro,alebo ho zobudim po 10 min a je mrzuty.Takze sa snazim,aby vecer nezaspal.Inak,ten Augmentin som uzivala ja ked som bola chora,uz ako dieta,aj ako dospela,nastastie bez reakcie.ALe takemu malemu cloviecikovi da zabrat....

Kocky, k prerezavajucej stolicke sa pridruzil vzdor.Dnes sme z plavania isli do obchodneho centra,potrebovala som tam nieco kupit,G.uz bol velmi unaveny,ale nezaspal v kociku,tak sa zahral v detskom kutiku a potom to prislo.Zbadal sklenene schody po ktorych chodili ludia a za kazdu cenu po nich chcel chodit aj on.ALe s kocikom sa to neda,mali sme na nom nakup,tak som ho pod schodami nechcela nechat a sam by sa smykol.Tak som ho na rukach premiestnila inde a hodil sa o zem,revaaaaaaal..Takze uz je to tu,viem,ze v tom ma poriadny podiel unava a ten zubok,ale nasledujuce mesiace budu zaujimave 😅

weiya
9. nov 2010

@lujsa no super 😀 zanesla som ho rano na rozbor,ja ze to bude posielat na neaky podrobnejsi rozbor,ked chcela sterilny a sestricka do toho len ten pruzok strcila :-/ no chvalabohu moc ma v poriadku 🙂

kathynka
9. nov 2010

@lujsa jaj, som nevedela, ze aj take daco existuje...som si pozerala tu stranku, co mi @bobocka hodila link, ale aj tak by si mi mohla napisat viac, co tam robite, pls...akoze ten robbie s vami prebera denne cinnosti? my sme sa inak naschval rozhodli, ze budeme na take nieco chodit v tomto jesenno-zimnom pocasi, kedze von sa ist neda...a zrovna vcera to bolo super, bo doobeda lialo riadne, takze by sme boli inak zavreti doma...inak jak sme tam vcera boli, tak ked sla nasa basnicka "varila mysicka kasicku", tak yoan sa zasekol a pocuval rovno pod radiom...ja to s nim zvyknem robievat, tak hned na to spozornel...a dnes som sa ho rano spytala po francuzsky, ze ci si spravime "varila mysicka kasicku" (a to bolo samozrejme po slovensky) a on hned prstekom zacal tocit na dlani...tak predsa len z tej slovenciny nieco bude 😀

lujsa
9. nov 2010

@weiya super,ze Talka ma moc v poriadku,tesim sa 😵

@kathynka napisem,ked budeme mat za sebou prvu lekciu,dufam,ze sa tam bude G.pacit.Aj ja som presne na zle pocasie chcela pridat okrem plavania este nieco,aby sme netrcali doma a drobec aby bol s detmi.TAkto by sme mali na utorok a stvrtok program,tak snad to G.nezrusi.Inak-tam,kde robia Yamahu maju take dobre ceny vsetkych kurzov,aspon u nas v meste,tak sa poriadne popozeram,co vsetko tam maju.Ale mame tu blizko materske centrum,zajtra tam ideme na divadielko,tak ked sa budeme nudit,zbehneme tam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre