V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
17. nov 2010

kocky,ja stale vaham...miskovi dala doktorka b komplex jednu tabletu denne.este som mu to nedala.myslite si,ze je ok pre tak male dieta brat b komplex?mate s tym niektora skusenost?

luppita
18. nov 2010

@lujsa super su tie rukavice, ale nezachitila som , ze v ktorom obchode ich maju. Dnes ideme do BA, tak uvidime ci bude cas a pojdeme aj po obchodoch.... 🙂

@bobocka b komplex a preco ti ho dr predpisala? Ja som malemu okrem d vit a cebionu este nic nedavala, tak ti v tom neviem poradit.

Inak kocky jak ste sa bavili o sankach, tiez chcem klasiky drevene ale pridu mi drahe v obchode. vcera som volala s buducou svokrou, ci nemaju v pivnici stare take sane....alebo ci sa susediek nepopita co by ich uz nepotrebovali..... a uz dnes mi volala, ze ma sanky.... je to skvela zena, uplne uzastna, stara sa o nas, malemu nakupuje prakticke veci.... proste super, niekedy rozmyslam, ze takuto mamu by som chcela mat.... skoda, ze nie sme manzelia s drahym, moc rada by som ju volala maminka 🙂 minule mi to uslo a oslovila som ju tak a moc sa tesila..... 😀 😀 😀
Jaj a este jedna infoska, vcera som si napisala zivotopis a idem rozposielat na ponuky :(

weiya
18. nov 2010

@luppita rukavice su H&M 🙂 hladas robotu?

luppita
18. nov 2010

@weiya diki, hej hej asi budem musiet, sme na tom financne dost zle a uz mam z toho riadne depky, nejem nic, neviem spat.... takze ak sa nestane niaky zazrak a ja budem moct byt doma s drobcom , tak od januara budem musiet ist makat ☹ ☹ ☹

bobocka
18. nov 2010

@luppita no nam dala doktorka b komplex koli tomu vyrastku co ma misko v puse.ona si mysli,ze je to afta.ja som vzdy bola v tom,ze afta je biela a ma taky akoby krater v sebe,ale ona mi povedala,ze detske afty su rozne.moze to byt aj take zacervenanie na jazyku ci puse,ze to je rozne.dala nam taku tinkturu na potieranie a b komplex jednu tabletu denne.no este som mu nedala,co ja viem,nie je to skoro na take male dieta?

kathynka
18. nov 2010

@bobocka pytala som sa ti mamy na ten b-komplex, ak chces...vravela, ze pokial ti to doktorka predpisala, tak mala na to dovod a normalen 1 tabletka denne je v pohode...ze len tak, kebyze si zmyslis, tak je to zbytocne, ale pokial ti to ona naordinovala, tak urcite nic 1 tbl denne nepokazis...

@luppita no to by bola skoda, keby si so simpim nemohla ostat este aspon ten rocik...a o ake pracovne pozicie sa zaujimas? alebo v akej oblasti?

bobocka
18. nov 2010

@kathynka dakujem si zlata,ze si to vyzistila 🙂.ja som bola dnes v lekarni a dali mi martankov sirup pomarancovy od jedneho roka.ja som vravela,ze misko ma tu kapsulu vit d ,ze teda nemoze ziadne multivity,aby nedoslo k predavkovaniu vit d,ale oni mi hned povedali,ze to by muselo byt leto,musel by sa vypekat na slnku a musel by brat ten sirup ovela viac ako je predpisane aby k predavkovaniu doslo. a tito martankovia obsahuju najmenej vit d zo vsetkych detskych doplnkovych multivitov. a co sa tej kapsuly tyka,tak ta je do 13.12,takze este dake 3 a pol tyzdna a je po ucinnosti a myslim si,ze teraz uz ten vit d tam tak strasne vela zatupeny nie je.no tak som sa rozhodla pre tychto martankov,predsa je to robene pre deti od jedneho roka (b komplex je vseobecny aj pre dospelych ) a je tam riadne vela vit b zastupeny.🙂 ale si veeelmo zlata,ze si sa na to maminky pytala.dakujem krasne 😉
@luppita krnik,tak to je riadne neprijemne.pevne dufam,ze sa nieco superpozitivne stane a ty budes moct doma so simpim ostat 🙂.ked vyhram v lote,tak zaplatim kathy kolienko a tebe tiez dake bubaky poslem 😀 😉 .je to riadne nefer ☹ ja viem inak presne ako sa citis,lebo my sme na tom rovnako.ja mam ale senzacnu svokru,ktora sice nema vela,no ona aj z mala vie pekne nasetrit,tak ona nam riadne financne pomaha.tento mesiac nam napr dala 160 euri !!!to je podla mna riadne vela.ona vzdy ked moze,tak pomoze.vzdy ked k nam pride,tak nam donesie bud ovocie pre maleho,alebo chlieb cerstvy alebo...no hocico. keby nebolo jej,tak by sme to nevykryli.ani jeden mesiac ☹

kathynka
18. nov 2010

@bobocka za malicko 🙂 inak, asi si prehliadla, ked minule weyia vyhrala v tom lote, ze operacia kolienka mi udajne nepomoze, ze v mojom veku je henta diagnoza dokonca na 99% nepravdepodobna a ze s mojou hypermobilitou kolien sa daju take problemy aj cakat...cize si mozem dat akurat tak pichnut injekcie, aby sa to trosku zvnutra premazalo a menej ma bolelo..takze kludne mozes celu vyhru dat luppite, aby mohla ostat so simpim 🙂

luppita
18. nov 2010

@bobocka @kathynka zlate ste baby, ze by ste sa takto podelili 🙂 aj ja dufam , ze sa ako bobo pise superpozitivne stane 🙂 tato maka ako drak, furt je v robote, ale nestaci, plus on robi aj take vseliake reklami, videoklipi pre sukromnikov a to platia dobre, ale splatnost tak 90 dnova, takze sa na to nemozme spoliehat ☹ moja mozno buduca je presne ako tvoja, kupila nam okno , lebo simpi potrebuje a aj dnes nam len tak dala 20cku a kazdy mesiac nam pomaha, ci financne, ci jedlom, ci plienkami, bez nej by sme uz davno v .... boli 🙂 moc ju lubime 🙂

petraas
18. nov 2010

@luppita @bobocka tak to mate super svokry ked vam takto pomahaju...to ta moja ani nevie ze Sofinka existuje, noboli ju pozret ani nepamätem a ani vobec nezavola ako sa ma...vie iba lamentovat a nadavat ze akoto ze namame peniaze ale aby nieco malej kupila co potrebuje alebo nejake euro dala tak to ju nenapadne a pritom ma
@luppita niesi sama co ide od noveho roku do prace...aj ja idem pracovat ak sa bude dat lebo neviem ci uz to schvalili ze mozes popri materskej aj pracovat...ale dufam ze to schvalili lebo ja s tym na 100% ratam

luppita
18. nov 2010

@kathynka no najprv som chcela , ze by som niakej inej mamicke, ktora musi ist pracovat pomohla a strazila jej babo, to by bolo OK, mohla by som byt s malym a aj niake to euro zarobila 🙂 pred simpim som robila ako asistentka riaditela, to ma bavilo, rozmanita robota, vela vybavovaciek.... predtym som robila v krafte (figaro), biznis centrum a to bolo o hubu, cely den na riti za compom, cele dni stale ta ista robota....
@petraas aj ja 100 percent ratam s tym novym zakonom, ak to neschvalia , ze mozme aj robit, tak neviem neviem 😒

kathynka
18. nov 2010

@luppita a na to svoje povodne sa asi uz nemozes vratit, co? tam asi dali novu asistentku...no a nezohnala si nejake dietatko na varovanie?

bobocka
18. nov 2010

@luppita vsak ale to by ta mali zobrat naspat na tvoje stare miesto.ak si tam robila pred tehu a cez tehu,tak by si to miesto mala mat,nie?ja neviem ako to tu funguje,ale tak by to predsa malo byt,nie?inak klobuk dole,ze si sa rozhodla,ze by si aj ine babo na opatrovanie zobrala.ja by som to nemohla.mam dost s mojim 😀 mne bola ponukana ta praca financneho poradcu.to by si robit nechcela?na to financnicke vzdelanie mat nemusis a hodiny su flexibilne.mne napr ta kocka co ma chcela do teamu povedala,ze to bude max 2-3 hodinky denne aby som aj s malym mohla byt a ze casom ak by som chcela,tak aj viac.jasne,ze za tak malo hodin sa vela nezarobi,ale tak 200-300euri.aj to je fajn.nie?tam mna hlavne na zaciatku ucila komunikovanie so zakaznikom,citala som motivacnu literaturu(typu secret ci vrcholy a udolia) a az potom by sme zacali s financnictvom,ale to mi rovno povedala,ze netreba vela vediet,len tie hlavne pojmy -taky uvod do financnictva,lebo vlastne ide o to,ze sa stretnes s klientom,on ti povie co potrebuje,ty si to doma nastudujes,obehas banky a potom tlmocis klientovi najlepsiu moznu variantu.nic zlozite.len treba zacat 🙂 skus sa na toto infornovat,ze ci financnicke firmy nehladaju takuto pomoc,ci len asistentov.vela financnikov ma poskokov,ktori behaju po bankach a zistuju info,ktore potom podaju financnikovi a ten to klientovi tlmoci.a teda robia pre neho "spinavu robotu " 🙂nie je to narocne a hlavne to nezaberie az tak vela casu.len tie peniazky tam nie su kazdy mesiac rovnake.to je ta nevyhoda.jeden mesiac sa moze darit a druhy nie.zalezi od sikovnosti a od mnozstva novych klientov. 🙂 ale za zvazenie to stoji 😉 a @petraas a ty co moja?aj ty naspat do fachu?kurnik,tazko sa tu zije 😢 a ty nad cim si rozmyslala?zeby ten zelovoc,kde si bola na ten tyzden? a inak kocky kam by ste dali detvaky zatiak ,kym vy budete v robote?uz ste zhanali skolky (ci jaslicky?) lebo tam je riaden napor.moja kamaratka sa musela rok a pol dopredu zapisovat a ja tiez teraz na jar ide maleho do min 2 skolok zapisat predbezne.clovek nikdy nevie 😒

petraas
18. nov 2010

@bobocka no ja taktiez musim ist do prace:( aj som rozmyslala ze by som sa vratila tam kde som pracovala pred materskou teda ak by mali volne miesto, ale potom som si to rozmyslela lebo tam sa robia 12 a to zasa nechcem od Sofi ist na tolko hodin denne prec to by som ju malo vudela aj ked plat tam bol dobry a tak idem do toho zelovocu, tam je sice len minmalna mzda ale mozem mat aj nejake ovocie ci zeleninku a Sofi z mnou moze prist kedykolvek a hlavne budem skoro cele vikendy aj sviatky doma tak som si povedala ze kym budem poberat rodicovsky p. tak to bude stacit ale veru poviem ti nechce sa mi ani tam aj ked malu bude opatrovat moja mama

bobocka
18. nov 2010

@petraas vies,ja by som na jednej strane aj chcela ist robit,predsa len uz doma sprostiem 😀 ,trosku sebarealizacie,precvicit si mozgove zavity...no ale na druhej strane ked si predstavim,ze by som mala nechat miska s inou zenou (mne mama ani svokra maleho strazit nemozu),teraz takeho maleho ked je na mna tak naviazany a je s nim taka sranda...no nehrozi.to by som fakt musela byt na tom extremne zle,ze by ani na plienky nebolo ☹ dufam,ze sa take nestane a ze budem moct cele 3 roky doma byt 🙂
inak dnes sme absolvovali nasu prvu orl prehliadku.vam poviem,ze tato noc bola neskutocne zla.misko nemohol spat.chrcal neskutocne,nedalo sa mu dychat. v puse mal dudku a plny nostek,tak nemohol ani dychat.to iste pri kojeni.normalne chytro dudal dudal ,a potom pustil a rozdychaval a zas sa spisal a tak.no hruza.zobrali sme ho k nam do postele a celu noc sme nespali,lebo raz sa otocil ku mne potom s placom na chrbat,potom zas k bobcovi...no max 15 min spanok v kuse,potom zobudenie a dalsich 15 min.no jak matohy sme s bobcom dnes 😀 tak sme sli rano ku doktorke,ze zle je,takuto noc uz nechcem a poslala nas na orl.tam sme poprosim 2 a pol hodiny cakali.akoze bobco bol uz zeleny od nervov,mne zas nevadilo cakat,len ma stvalo,ze michalko bol uz straaasne unaveny a mal uz davno spat.no a doktorka nam povedala,ze zapal tam nie je,ze vidi,ze dole sa mu dvojka prerezala a ze horne obe stolicky cochvila vykuknu.ze to kludne zo zubov moze byt,tak ze mam kludne cakat taketo soplenie do 2 rokov,kym vsetky zubky nevyjdu.no parada 😠 .a ze to kludne moze byt aj alergia zacinajuca,ale ze to sa neda este teraz potvrdit,lebo zubky este vonku nie su.ale dala nam fenistyl a ze 3x denne 12 kvapiek a mesacna kura!!!!!tak akoze hop.toto je trosku vela nie. a ona,ze detickam co maju kozne problemy sa dava fenistyl denne aj polroka v kuse.no tak mne sa to vooobec nezdalo.vybrala som si recept na fenistyl,no neotvorila som to este.kupila som malemu nasivin soft(ten co je pre uplne babatka od novorodencov po jeden rok.ja viem,ze michalko moze uz ten silnejsi,no chcela som aby to bolo extra setrne) a davam mar do nosa pri odsavani.az keby to extremne zle bolo (trebars dalsie 2 taketo otrasne noci),tak potom nad tym fenistylom popremyslam,ale 12 kv 3x denne pocas mesiaca je podla mna aj na kona vela 😠

bobocka
18. nov 2010

@kathynka jaj moja,tak nicpravda potom 😅 .inak moj bobco bol dnes zas na injekciach.pocuvaj 4 mesiace od operacie a stale zle.si predstav ,ze su 4 stupne poskodenia chrupavky(ta stvorka je uz uplny koniec,s tym uz nic nenarobis) a bobco ma trojku 😒 a tuto zimu uz chcel snowboardovat-on je besny do snowboardingu,bol jeden z prvych na svk co s tym zacali.preto siel na operaciu v juli,aby mohol v zime jazdit a nicpravda.doktor mu povedal,ze este min 8-10 mesiacov sa to bude liecit.a to on chcel mat aj druhe koleno do zimy v poriadku.ten doktor co ho ma na starosti je doktor jancovic,fakt kapacita,tak aspon viem,ze je v dobrych rukach 😉

kathynka
18. nov 2010

@bobocka to mi je luto, ze tvoj drahy to ma tiez take blbe s kolenami...tak ja by som sa uz mala tiez konecne odtrepat k nejakemu dalsiemu ortopedovi, co mi naordinuje tie injekcie aspon, len ked cakacky su vzdy tak strasne dlhe, ze ma to cele odradza a tak si to cakanie este predlzujem...no a snad aj miskovi sa polepsi a dnesnu noc uz budete mat lepsiu...
ja som sa pred chvilou strasne vytocila na fb, sak ste mozno videli moj status o mojej neteri...akoze ja to tam pisem zo srandy a moja svagrina reakcia jak keby som jej pod zadkom podpalila...som jej mala sto chuti odpisat, ze keby mi moj brat vratil vsetky dlhy, tak ani ja by som nic na vianoce nepotrebovala, bo by som vsetko mala...ale radsej som nechala tak...chudak brat, taku zenu ma...super je, ked ideme k nim so sestrou na navstevu, tak moja neter v poslednej dobe nezabudne spomenut, ze moja sestra je vlastna a ja som nevlastna...ze kto to do toho decka tlaci...ach jaj...ale aspon, ze @luppita a @bobocka vy mate super svokry, ked tak o tych rodinnych vztahoch hovorime...

gabinka79
18. nov 2010

@bobocka presne viem, akú noc ste prežili. My máme teraz tiež také blbé obdobie. Práve sa mi malá pozvrckala. Samé hlieny z nej vyšli. Dnes som jej nasadila kvapky od kašľu a uvidíme, ako sa to bude vyvíjať ďalej. Presne ten istý Nasivin používame aj my. Sofinke vždy pekne pomôže, preto neuvažujem o tom silnejšom. Ja sa z tých zubov zbláznim. Keď ani neviem, či jej idú, pretože mi nechce dovoliť pozrieť do úst . Iba si myslím, že idú, preto, ako hryzie veci a aj svoje ručičky. Blbé. ☹ Má teraz také obdobie, že iba so mnou chce byť, ani mm ju nemôže uspávať, čo je u nej zvláštne. Strašne chcem, aby to už prešlo. ☹

bobocka
18. nov 2010

@kathynka jooooj,tak ta tvoja svagrina je ale riadna truba. 😠 tam sa ale moja nenervac.zjavne je to netykavka s dvjcifernym iq.ja chapem,ze kazda jedna maminka je citliva na svoje dieta ,a tak to ma aj byt,no zas toto bol jasny zart,nie utok na tvoju neter.som zvedava ako sa k tomu postavi tvoj brat.ale fakt ju neries.vsak vies ako sa hovori-mudrejsi ustupi 😉
@gabinka79 pocuvaj to iste-zahlieneny je aj za usami.dnes na tom orl mu doktorka odsala sopliky tou balonikovou odsavackou,ale nie takou ake sme my pri miminkaach pouzivali,ale takou velikou poriadnou.no ako vsala tak to bolo strasne pocut,no vysalo to uuuplne cely nostek.misko mal potom cely den nostek ok ,bez sopliku ,a az vecer sa mu sopliky vratili.no vyzera to,ze tie zuby nas budu este dlho trapit ☹ drzim palce tebe aj sofi nech uz mate toto zle obdobie za sebou 🙂

weiya
19. nov 2010

@kathynka aj ja som si to vsimla na fb,ze jake zlate ze bicigel 🙂 tak som sa nad tym pousmiala,pozrem do komentov a svagrinka trapna 😀 mna by to tiez rozculio... a prepac ze sa pytam,ty mas nevlastnu sestru a brata? ja si ani so svagrinou ani svokrou nerozumiem 😀 preto k nim ani radsej nejdem,no ked sa so svagrinu stretneme,tak jak najlepsie kamosky sa rozpravame 😀 ale viem ze uplne iny nazor ma na mna 😀 raz som si ho precitala a stacilo mi,no sak co ani ja si o nej nic dobre nemyslim 😉

ewwe
19. nov 2010

@bobocka uf nezavidim taku noc, nina ked sa vysypala po banane, tak sme dostali aj fenistil ale davala som jej iba tri dni, i ked som mala davat tyzden, no a kedze ja mam sennu nadchu tak to bolo v lete, kojila som, tak si myslim, dam si jednu davku, ked to moze nina tak aj ja, aby som tolko nekychala, no a prespala som cely den, od jednej davky, mm ma budil na kojenie, ale zasa nine to neucinkovalo, mesiac sa zda aj mne vela, aj keby si bola nutena dat, tak ja by som davala a ked by som videla zlepsenie, tak by som fenistil potom vysadila,

baby je smutne, ze musite ist do prace, teraz ked su deti v tom najlepsom obdobi, ale ten nas stat sa nezaujima o norm. ludi, 😠 , my sme teraz na tom tiez horsie, pretoze mm ma od septembra od tej buracky este stale sadru, vcera mu dali konecne aspon opatok, ze moze dostupovat, ale je to este nadlho, no a viete si predstavit, ze prijem ziadny nema, tak ideme len z rp a uuspor co mame, a tie sa minaju zavratnou rychlostou, tak sme sa rozhodli, ze asi pojde vonku pracovat, uvidime ako to bude, a kedze viem ako dopadaju vztahy nadialku, tak snad by sme potom sli za nim,
@kathynka mozno mala š zly den, ja som to tiez citala na fb, troska huste, na to ze je to verejne forum a kazdy to cita

weiya
19. nov 2010

@bobocka este k to mu fenistilu,natalia este ked sme prisli z porodnice dostala nadchu,vobec jej nechcela ustupit,tak sm eboli u dr ta jej len take kvapky predpisala do nosteka na vytieranie,no nadcha jeani po tyzdni neustupila,tak sme isli znovu,mala dovolenku ,zastupoval ju iny dr,a ten nam predpisal ine kvypky a fenistil,mala bola este babatko tak tri tyzdne mohla mat,da vtedy nam dl davkovanie tri kvypky fenistilu, minut celu flsticku,tiez sa mi to zdalo vela na takebabatenko male,tak som dvala len tri dni tak ako aj ewwe,za tie tri dni sa s nadchy dostala,prespala vtedy cele dni a noci po fenstile,takze ja by som miskovio fenistil dala ale nie 12 kvypiek a nie po cely mesiac,ale len do vtedy kym uvidis ze uzmu je lepsie 🙂

kathynka
19. nov 2010

@bobocka no moj brat nepovie zrejme nic, bo on je uplne pod papucou, az mi ho je luto...
@ewwe ja viem, ze je to verejne forum, ale sak ja som to myslela zo srandy a ona hned do utoku, namiesto toho, aby sa aj ona pobavila...sestra hned povedala, ze keby mala dceru jak mala hanka a napisala by som to na nu, tak este by tam aj nejaku dalsiu haluz pripisala...
@weiya no hej, mam o 15 rokov starsieho brata a o 10 rokov starsiu sestru...obaja nevlastni...a vychadzame super, hlavne uz teraz, ked aj ja som starsia...len svagrina celu nasu rodinu nemusi a specialne tu moju, takze sa zacinaju robit rozdiely na vlastnych a nevlastnych a zjavne to pred detmi prizvukuje, co sa mi vobec nepaci, lebo my s bratom ani so sestrou sme sa nikdy tak neoznacovali...co uz, rodinu si nevyberies...uz aby mala sestra nejake deti a mohla som sa angazovat tam jak super teta 🙂...ta mi bude aspon vdacna...

luppita
19. nov 2010

@kathynka @bobocka nemozem sa vratit na svoje povodne miesto, odisla som v 4 mesiaci na dohodu. ked sa moj sef oficialne v 3 mesiaci dozvedel , ze som tehu, preplo mu a zacal mi robit zo zivota peklo... nakoniec sme sa dohodli, kedze ma strasne chcel dostat prec, ale zakonne to neslo, dal mi odstupne a isla som si domov uzivat tehu.... bolo to priserne, toho cloveka som obdivovala cely cas co som pre neho robila a potom ako zistil, ze som tehu, normalne iny clovek. Neskor som rozmyslala, ze mozno ani nechcel byt taky nahnevany, ale ho to mrzelo , ze o mna pride, robila som pre neho vsetko, vsetky firemne vybavovacky, deti som mu strazila, chodila pre ne do skoly, aj na kramare so zlomenou rukou som isla ja.... on mal dolezite stretnutie.... 😠 tato praca ma bavila, ale uz som mudrejsia a ak by som bola zase niekomu asistentka, tak len firemna, sukromne veci nech si riesia sami. Dokonca som aj jeho zene robila asistentku, hocikedy mi zavolala, ze toto a tamto potrebuje.... a plat len jeden 😠
maleho by som dala kamoskinej mamine strazit, ona teraz strazi jej 2 rocnu dceru a este sa mi nevyjadrila, ci by zvladla aj maleho.... tak uvidim. do jasliciek ho nechcem davat, to by som aj tak bola viac doma nez v praci, kamoska takto mala babo v jasliach a po tyzdni bola chora 2 tyzdne a tak dokolecka. 😒

joj bobco, ste mali riadnu noc, nech malemu skoro tie zubky vydu a nech je lepsie, nas stolicky hnevali 2 tyz. a asi sa nam dalsie tlacia, ma zvysenu teplotu na 37, v noci sa budi s placom, dnes spal s nami, lebo som uz nevladala stale behat k postielke.... 🙂

luppita
19. nov 2010

@kathynka uz som si aj ja kukla tu haluz na FB a ako tvoja segra hovori, aj ja by som tam hned dopisala niaku hlasku malej, ved to je na tom to krasne, tie detske pochody, ako si pospajaju veci.... aj na konikovi je tema ,, perly nasich deticiek,, a chodim sa tam zabavit, co tie deti vypustia z pusi 🙂
ja mam z otcovej strany mladsiu sestru a brata (nikdy sme neriesili , ze sme nevlastny) a moj (nevlastny) ostec (od 6 rokov) ma svoje dve deti mladsiu dceru a o rok starsieho syna... mame velmi malo casu na seba teraz, ale ako decka sme spolu vyrastali, dovolenkovali, vikendovali a nikdy sme neriesili , ze sme nevlastny 🙂 je to smutne , ze ona to takto riesi a este to tlaci aj deckam do hlabvy. ☹

luppita
19. nov 2010

@gabinka79 aj vam zelam , nech to mate co najskor za sebou 🙂 a nech je Sofinka skoro zubata a fit 🙂
@ewwe to si neviem ani predstavit, ze by nas tata ostal PN dlhodobo, nemame nic nesetrene (nik ma nenaucil ako sa to robi), dufam , ze ja maleho naucim, ze setrit treba a je lepsie mat naku rezervu....
fuuu no naj by bolo, ze ked si vas tata najde Ok job tak , ze by ste hned isli za nim, ja neverim vztahom na dialku, som paranoik a takto by som nevedela zit, dlho by som to nevydrzala a bol by koniec :(

kathynka
19. nov 2010

@luppita ved prave, ze my mame so surodencami pekny vztah, aj ked sme spolu nevyrastali v jednej domacnosti, kedze oni zili so svojou mamou...ale aj nase mamy sa normalne bavia spolu, dokonca ked som bola mala, a mama musela ist na operaciu a tatko mal zajazd z divadla do zahranicia, tak ma nemali kam dat, tak som sla k nim a teta viola sa o mna tych par dni postarala...akoze pohoda...tak mi je proste luto, ze kvoli takejto panicke, co sa zmenila len kvoli tomu, ze je teraz na vysokej pracovnej pozicii a prachy spravili tym padom svoje, sa kazia vztahy v nasej rodine...
dufam, ze to teda s tou pracou nejako poriesis, aby to bolo vyhodne aj pre teba a simpiho 🙂

lujsa
19. nov 2010

AHoj Kocky,

tak take noci,ze kazdych 15 minut doverne poznam z cias mojho kojenia.Trvalo to dlhoooo-niekolko mesiacov,takze som cele noc cestovala od postele k postielke krizom cez spalnu.Teraz je na UM uz mesiac,budi sa tak 4-5x za noc,akurat,ze musim ist zakazdym do kuchyne zarabat mlieko.Drzim palce,nech sa zubky rychlo prerezu a mame vsetky kludne noci.Nasmu drobcovi sa tlacia dalsie stolicky,ale zatial to znasa statocne.

@bobocka ten Fenistil je strasny oblbovak,deti od toho spia,presne ako pisu baby.Dr ho dala asi pre pripad,ze by mal alergiu.Ale mesiac by som ho iste nedavala.G.ho dostal,ked mal tu siestu chorobu a objavil sa mu vysyp na hrudi,tak dr.povedala,ze pre pripad,ak by ho to svrbelo mu mam dat Fenistil 3xdenne 10 kvapiek,ale idealne max 3 dni.Davala som mu ho len prvy den-2x denne,potom vysyp zmizol.

@kathynka svagrina uz asi bola vytocena a vyburila sa na FB 😖 Nuz...niekdy clovek rychlejsie pise,ako mysli.KAsli na nu,aj ked verim,ze sa ta to delenie surodencov na vlastnych a nevlastnych mrzi.A hlavne,ked to nejde od tvojho brata,ktory by na to este narok mal,ale od jeho zeny 😠

@petraas
@luppita mrzi ma,ze musite tak skoro do prace.Aj u nas to hrozi,ale branim sa tomu,ako bobocka pise,kym bude na plienky a chlieb nejdem,pretoze by som G.musela dat do jasli a nechcem mu takto znicit imunitu.Drzim palce,nech najdete taku pracu,aby ste co najviac casu boli s drobcami.Peti,to mas super dohodnute,ze mamina bude s malou a aj ta mozu prist pozriet+vikendy a sviatky budes doma 🙂

petraas
19. nov 2010

@lujsa no to mrti aj mna ale co uz ked ti nechce rodina pomoct a pritom by mohla...no my pomali uz ani na tie plienky nemame...keby mi brat obcas nedal pre malu peniaze tak neviem neviem...ta robota je dobra hlavne budem sama sebe sefovou nik ma nebude buzerovat...ja len napisem co potrebujem veduci to dovezie ja vybalim dam ceny a mam klud...a hlavne som rada ze tom moze Sofi prist kedykolvek...no dufam ze ten zakon schvalia a ze to vide

k tomu fenistilu...my sme ho uzili 2x v porodnici lebo mala sa vysipala a potom ked sme mali 6 chorobu tak nam povedali ze tusim 6 kvapiek 2x denne tyzden davat ale ja som davala len 2 dni lebo potom choroba ustupila tak som ho viac nedala...@bobocka myslim ze by si fenistilom nic nepokazila ved ho nemusis davat az tak dlho ako ti kazali

luppita
19. nov 2010

@petraas nam aj rodina pomaha a aj tak je to zle, teda obcas moj bracho a najviac draheho mamina, raz ju poslem na super dovolenku, alebo do kupelov na mesiac, za to co vsetko pre nas robi.... ja si neznasam poziciavat , mam z toho depky jak.... simpiho krsnej uz skoro rok dlhujem 150 eur a hambim sa jak.... najviac ma mrzi, ze budeme mat chudobne vianoce.... nastastie to drobec este nebude vnimat a bududci rok si to vseko vynahradime. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre