V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
22. nov 2010

@bobocka
@petraas to ako robite ze tolko malo plienok miniete? 😀 petraas viem,ze malu dava sem tam cikat kakat na wwc ci nocnk ale ty bobo?my tiez osem ako @lupena. a v kazdej je dobre nacikane,tazke poriadne.

weiya
22. nov 2010

@ewwe aj mne sa to zda malo 😀 ale ked chodi na nocnik,tak to preto...

mne pampersky tiez nehorazne smrdia,ked tam je nacikane....

weiya
22. nov 2010

baby mi na to ockovanie ideme niekedy pred vianocami,ale som nezodpovedna,stratila som tu knizocku kde som to napisane mala,musim tam zavolat a opytat sa kedy presne,ale zda sa mi ze 23

lujsa
22. nov 2010

@bobocka tak to ma to dievcatko asi nieco podobne,odporucim jej tie kremiky,lebo jej mamina uz je nestastna.Dakujem za radu 🙂

@petraas ved aj ja si myslim,ze pokozka sa musi prisposobit.U nas na plavani maminy osprchuju detom cele telo so sprchacom a potom kremikuju,ten sprchac im asi vysusi pokozku.Ja osprchujem len s vodou a nekremikujem.

lupena
22. nov 2010

@ewwe to fakt už chodí na nočník? my nemáme nočník ešte doma. Zdá sa mi to skoro. Fakt sa mi to zdá brutál malo. Veď napríklad dnes. Malého som prebalila ráno, keď vstal. Okolo pol deviatej. O jedenástej som ho prebalila lebo šiel spinkať a hneď sa pokakal. Takže už máme dnes tri plienky v ťahu a to je len obed. Nechápem ako to robíte..🙂
@kathynka keď sme boli naposledy v poradni, čo bolo asi pred mesiacom a pol, tak mal 11,5 kg a 80 cm. Ako som dobre pochopila si vo Francúzsku? to veľmi dobre spinká veru.

kathynka
22. nov 2010

no yoan minie 4 plienky za den...rano, ked pridem, potom jednu cez obed, potom sa do polhodky do tej cistej samozrejme pokaka a este 1, ked sa poobede vratime z prechadzky, co je kol 17tej...no a potom dostane plienku uz na noc...mozno este medzi tou 17tou a spanim je este 1, ale o tom neviem...to by bolo teda 5 cez den a 6. na noc...a on este ani nocnik nema, takze je cisto plienkovy...

lupena
22. nov 2010

@weiya a aké plienky používate?
@lujsa no neviem.. ja som neni dáky extra "krémovač", sama sa nekrémujem skoro vôbec, ale po plávaní som bývala suchá aj ja aj malý

kathynka
22. nov 2010

@lupena nie, nie...oni ziju v bratislave, jeho tatko pracuje pre prepravno-logisticku firmu a je riaditel pre SR...a maminka je momentalne nezamestnana, ale intenzivne pracu stale hlada...takze ja k nim rano pred 9tou pridem a o 17tej idem domov...tak to yoan ma len o 1cm menej, ale zaroven aj o 2kg menej 🙂

weiya
22. nov 2010

@lupena tie dm-kove babylove,mala uz ma tiez stvrtu od rana na zadku,kazda mala prinajmensom pol kila 😀 si neviem predstavit,minut za cely den styri plienky

lupena
22. nov 2010

inak čudujem sa ako dobre vám spávajú deti.. mi to príde až nenormálne..🙂 mne malý spával dobre do troch mesiacov. Potom sa budieval asi tak 5-8 x za noc. Vtedy som ešte kojila. Takto to mal kým som prestala čo bolo na začiatku deviateho mesiaca (musela som prestať zo zdravotných dôvodov).. Tešila som sa aspoň z toho, že mi hádam začne lepšie spávať, ale ono sa to ešte zhoršilo. Býval hore aj 10 x za noc, raz z toho bol vždy aj dve hodiny hore... ostatné razy mu stačilo dať dudlík, pohladkať ho, dať mu vodu...musela som ho mávať v posteli čo predtým nebýval a tak... keď bol raz v noci opäť hore(bolo to asi dva týždne pred prvými narodeninami) som zaspala a malý spadol v posteli. vtedy som sa strašne naľakala a rozhodla sa, že s tým musím niečo spraviť... začala som mu dávať homeopatika (sedaliu) pred spaním a my s manželom sme začali spávať v druhej izbe. Hneď sa to zlepšilo. Prvé tri noci bol hore len 4x, dala som mu dudel a spal ďalej. A presne na svoje prvé narodeniny prespal celú noc..🙂 keď som mu dávala tú sedaliu spával takmer celú noc, alebo sa budil až tak okolo piatej ráno a potom spal ďalej. Nechcela som mu ju dávať dlhodobo, tak som ju po ôsmich dňoch vysadila.. boli sme tam kde predtým 10x za noc hore, vymýšľanie a tak. potom som mu ju zas 2x dala a rozhodla sa, že mu ju nebudem dávať pred spaním, ale až keď sa prvý krát v noci zobudí. a vtedy mi začal spávať relatívne dobre. Je hore tak 3-6 x za noc, ale dám mu len dudel, pohladkám ho a spí ďalej.. až teraz som začala naozaj žiť..🙂 lebo nevyspať sa rok to je strašne zlé

lujsa
22. nov 2010

@lupena my po plavani nastastie suchy nie sme,ani drobec,ani ja.Tak sa nekremujeme.ALe on ma asi pokozku po mne,tak to rovnako znasame.Nas drobec tiez vela pije-cca liter (niekedy aj viac )mlieka denne a cca 6 dcl vody.

Ja sni neviem,kolko plienok za den minieme,ked sme mali tie 12 hodinove Pampersky,tak tiez cca 4,max 5.Teraz som to uz davno neratala,ale dnes ma druhu-prvu mal po zobudeni 9:30,do hodinky sa v cistej pokakal,tak ma druhu.Ale odhadom mame asi 5,max.6 denne.

lupena
22. nov 2010

@kathynka maminka je nezamestnaná a Ty robíš opatrovateľku? to je čo za maminku? na deťoch je vidieť aj pol kila, takže je asi o dosť chudší, čo?..🙂
@weiya ani ja si to neviem predstaviť.. príde mi to brutál... lebo plienka mu určite vydrží dlhšie ako ho ja prebaľujem, ale podľa mňa tam ide aj o hygienu.. síce sú neni mokré tie deti, sú relatívne v "suchu".. ale predsa je to nasiaknuté močom...

petraas
22. nov 2010

@lupena ano to ideme na to ockovanie co sa robi v 15. mesiaci. tie predchadzajuce sme zvladli dobre akurat pri tom poslednom mala trosicka teplotu a mala to dost zapalene ale to len v den ockovania a na druhy den uz bolo lepsie. nebyva stale zaparena asi som to zle napisala. bola zaperena len tak 3 krat. prvy krat to bola este mala ale teda to mala strasne museli sme davat aj kupel z repiku ci kamiliek a nechavat ju rozbaleniu a stale mastili imazolom a sudokremom, to trvalo tusim tyzden no a potom druhy a treti kret to bolo tusim pred mesiacom prestala kakat na nocnik a vzdy sa pokakala do plienky lenze som nepostrehla kedy a vobec nesmrdela tak v tom bola troska dlhsie a ked som na to prisla tak amen tma chudatko moje male...ritka strasne zaparena ale dali sme sudokrem a na druhy den uz bolo dobre a potom po tyzdni to iste mala na sebe pokakanu plienku a zasa zaparena ale to ani tak strasne navyzeralo aku je to straaaaasne bolelo tak to sme dali imazol. a inak pouzivame ten sos krem ale nie po kazdom prebalovani to zasa len v pripade potreby ked sa mi zda ze ma troska ritku cervenu a uz nieje vidno krem tak znovu nakramujem. plavat chodime stale...do pol roka sme mali jeden kurz vo vani a od pol roka chodime do bazenu na plavaren tam uz sme zacali treti kurz. je to jedina aktivita pre deti v nasom okoli a Sofinka ma straaaaasne rada vodu a bavi ju to takze pokracujeme stale. my po plavani nemame potrebu mastit tak zbytocne nemastim.
inak ked ti kaka casto do plienky tak sa necudujem ze tolko spotrebujete...my chodime kakat na nocnik tak preto spotrebujeme menej
inak to sme pouzivali aj my tusim do 3. mesiaca....ja som mala este pred porodom kupene telove mlieko aj olej ale ked sme boli po porode u lekarky sa prihlasit tak mi povedala ze pokyal nemame problem s pokozkou tak nech nemastim a skusim ten Oilatum vraj je to lepsie...dala mi vzorku a ze ked sa mi to bude pacit tak mam prist ze mi napise na to recept lebo je to drahsie ale na recept to vide dobre...tak som si to dala predpisat a boli sme spokojny...jednu nevyhodu co to malo tak ze zostavala po tom mastna vanicka tak sme ju museli casto cistit ale inak sa nam to velmi pacilo

lupena
22. nov 2010

@lujsa jasné, veľa záleží aj od pokožky. akože aj ja mám fajn pokožku. bežne sa nemusím natierať, ale potom čo vyleziem z toho chlórového bazéna hej. Inak nepoužívaš bežne ani žiadny krém na tvár? teda teraz myslím Ty. Lebo ja tak 2x do mesiaca a niektoré ženy má dávajú dole, že to už musím, veď po 25tke stárneme a tak..🙂

weiya
22. nov 2010

@lupena nasa mala nespava dobre,ona tu je vynimka 😀

bobocka
22. nov 2010

@kathynka a prevenary este vsetky nemal?tie su u nas do roka.no vidis,co krajina,to ine ockovacie kalendare.inak viem,ze napr v uk ockuju mmr uz v 12 mesiaci.vsak aj kacenkalm nam pisala,ze tessie uz ockovana bola.to bolo myslim vtedy,co sa jej ockovanie zapalilo trosku a octovy obklad sa riesil.neviem ci si to uz dobre pamatam,ale myslim,ze tak to bolo.tazko je si to tu vsetko pamatat,ked nas je tu tolko 😉 ale to co tvoja mamka povedala o mmr vakcine si tu uz sem pisala a tu vetu mam vrytu v pamati 😉 inak mne povedala nasa doktorka,ze uz mesiac po mmr sa moze ina vakcina davat.lebo ja som sa informovala na tu hepa A a ona ze to tak mesiac po mozme dat,ze ale min mesiac po mmr nic nema byt pichnute.ja ale samozrejme skor ako o 3-4 mesiace nedam.chcem tam mat riaden odostup.vsak hepa A nam az tak neponahla.bolo by to ine keby ,isko siel do skolky,ale takto to este tak skoro riesit nebudem 😉

petraas
22. nov 2010

@ewwe ja uvazujem ze budem natierat do 18. mesiaca a potom prestanem a keby nebol problem tak uz nebudeme a keby mala nejaku suchu pokozku tak by sme este dakeho pol roka potiahli...ale taktiez zbytocne nekremujem...ja by som tvar vobec nekremovala len Sofi mava tie vyrazky okolu pusinky takze preto kremujem lebo nam to pomaha na tie vyrazky

inak tie plienky v tescu by som neodporucala to su tie velke balenia co sme sa minule tu o tom bavili...precikaju sa

no to je super ze ti Ninka uz hovori mama...to u nas tak skoro nehrozi...naucili sme sa teraz ze spat ale rozumieme jej to len mi doma cudzi clovek by nevedel ze co to hovori

lupena
22. nov 2010

@petraas aj podľa mňa je to oilatum v pohode. a tak raz za týždeň v ňom okúpem malého aj teraz. Imazol ani nepoznám. Kedy si začala dávať Sofinku na nočník?Inak odkiaľ si ak sa môžem spýtať? my sme chodili plávať do Nitry (asi 60 km hore dole), ale teraz už nechodíme.. už by nám to finančne ani časovo asi nevydalo. Ja totiž nemám vodičák, takže nás tam musel voziť mm.. my chodíme do hudobnej školy..teda ono sa to tak volá, hudobná škola yamaha, neviem či to poznáte. spieva sa tam s deťmi, recitujú básničky a tak.. tu je link, ak by to niekoho zaujímalo...
http://yamaha.hudobnaskola.sk/vyucovacie-progra...

bobocka
22. nov 2010

@lujsa http://icmc-pharma.com/cz/vitella-ictamo-studie... toto je ta vitella.v lekarni to vzdy nemaju.no da sa uplne v pohode objednat.fakt len dobre skusenosti s tym mam. a len premastovat a premastovat s tou indulonou modrou.mne sa to nezdalo na zaciatku,vsak predsa je to krem na ruky,ale fakt pomaha 🙂 ale ja som fakt zo zaciatku pri kazdom prebalovani kremovala cele telo aj tam kde mapky neboli a asi po 2 tyzdnoch som presla na ranne a vecerne kremovanie a sem tam aj cez den ak sa mi chcelo.ja som bola presvedcena,ze to tej hnusnej doktorke nedarujem a ze jej dokazem,ze aj bez super silnych a hnusnych kortioidov sa to da. a vyhrala som 😉

lupena
22. nov 2010

@weiya kojíš? ako často býva hore?

weiya
22. nov 2010

@lupena nekojim uz,tak teraz sa uz len tak pomrvi,spava so monu v posteli,teraz je to lepsie,len nechce sama zaspavat,tak pred dvomi tyzdnami sa jej spanok trosku upravil,predtyxm sme boli nespocetne krat za noc hore...

bobocka
22. nov 2010

@weiya my vela spime.v noci 13 hodin,to neprebalujem samozrejme v noci.potom prebalim rano,po obednajsom jedle,po ovoci na olovrant a zas na noc.4 😀 ja viem presne kedy maly kaka,on do 15 min po jedle pusti mr hankey 😀 .

https://www.youtube.com/watch?v=3iq1eNEsnUc

my to tak volame.tatino taketo veci vymysla 😀

petraas
22. nov 2010

@weiya no bude to nocnikom lebo ked sme na nocnik nechodili tak sme mali spotrebu tak 5-6 za den...rano sa zobudime ideme na nocnik vycika sa niekedy aj vykaka a potom prebalujem az na obed ked ide spat a to nez ide spat zasa nocnikujeme a niekedy usetrime plienku lebo ked sa navykaka hned rano tak ju posadim esta aj do obeda takze plienku jej necham aj na spanie kedze ju ma malo zacikanu lebo bola na nocniku a ked sa zobudi zasa ideme na nocnika a ked je zacikana vymenim plienku a ma ju az do vecera a ked nieje zacikana ze sme dali plienku na obed tak ju necham az do vecera...vacsinou ked ide pred spankom a po spanku na nocnik tak plienku usetrime ze ju moze mat az do toho vecera takze potom davam uz len na noc...napisala som to troska domotane ale snad pochopis...preto mame spotrebu 3-4 plienky

weiya
22. nov 2010

@bobocka jasne,takto vysvetlene to uz chapem 😀 v noci samo ze ani ja neprebalujem,to by se aj 10za den minuli 😀

bobocka
22. nov 2010

@lujsa ja som inak tiez po plavani len vodou osprchovala a nekremovala.tam bolo tolko deticiek a maminiek a vsetky deti kricali a ....kdeze by som ja mala tu silu udrzat maleho a kremovat ho 😀 .ale po pravde vela maminiek kremovalo.ja nie 🙂

weiya
22. nov 2010

@petraas jasne chapem 🙂

weiya
22. nov 2010

inak baby vy potom aj na plienkach usetrite nie jak my s @lupena 😀 dvojnasobne dlhsie vam jedno balenie plienok vydrzi 🙂

petraas
22. nov 2010

@lupena Sofinka spava dobre od narodenia...ked som kojila tak sa budila len raz za noc ked som prestala tak 1-2x za noc lebo jej chybal dudlik ale teraz ked uz nema dudlik tak spinka celu noc...na nocnik chodime od vtedy co zacala sediet to je cca od pol roka...som zo Skalice a plavat chodime do ciech do Hodonina to je kusocek od nas...no s plavanim mame aj my troska problem lebo moj muz zacal robit na 4 smeny cize vychadza mu aj cez week robit takze väcsinou z 10 lekcii 2 zameskame ale ked 2 zameskame tak si 1 mozeme nahradit tak v podstate mame 9 lekcii...akurat teraz cez vianoce sa neplava a to nam vychadza ze zameskame tri ale mozeme len raz nahradit tak budemem mat lan 8 lekcii ak nezozeniem odvoz....ja vodicak mam ale mame len jedno auto a to si mm brava do prace takze tak...a peniaze je tiez problen na to zohnat ale 2 x platil kurz brat je Sofinkin krsny a ostatne sa mi podarilo nasetrit lebo vela veci predam na bazare tak z toho setrim vzdy pre Sofi...Yamahu poznam len z netu a z rozpravania u nas nic take nieje:((

petraas
22. nov 2010

@weiya my kupujeme pampers tusim ze 63 kusov ich tam je kupime 2 baliky a to mame na mesiac

petraas
22. nov 2010

baby dnes nam prisli tie satky z bessu co aj @weiya objednala su suprove pridam aj foto...a este nam prisli aj sanky tak uz len fusak donich kupime a moze padat sneh🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre