V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

tinnka9
29. nov 2010

@luppita aha, tak to nie je bohvieco 😒 . som si myslela, ze dedko je uz vdovec...
@bobocka no teda, dakujem, si zlata, sa tu normalne cervenam za PC 😵 . hej, na tej fotke je MM 😉 . ved to, ti nasi chalani tak rychlo vyrastli z tych babatiek... uz su to taki mali ludia, ze mi je to normalne luto ☹ .

bobocka
29. nov 2010

@luppita jaaaj,to som nezachytila,ze dedko takto zahyba,ja ze je uz sam a mladym sa citi ;-/ nuz ,trosku neprijemen voci babke ;-/ clovek by povedal,ze ked chlap prejde 50tkou ,tak uz sa skludni a prestane na mladsie pozerat....asi v ziadnom veku si zena svojim muzom nemoze byt ista 😠

gabinka79
29. nov 2010

My sme minulý týždeň strávili u mojich rodičov, nech je trocha zmena. 🙂 Máme za sebou posledné očkovanie (z tých základných) a malá má zvýšené teploty už druhý týždeň. Nekašle (zatiaľ), nesoplí (zatiaľ). Lekárka je vzala moč a krv, aby sa vvlúčil nejaký zápal. Dnes som jej volala o výsledky. Zápal sa ani v moči, ani v krvi nepotvrdil - takže zrejme to budú tie nešťastné zúbky. Jeden (dolný ) sa jej už prerezal, ale mám pocit, že sa jej tlačí horná stolička. Je to iba pocit, pretože mi nechce otvoriť ústa, tak iba hmatom zisťujem. 😒

lujsa
29. nov 2010

@luppita ach ti chlapi 😠 Ja som si tiez myslela,ze dedko je sam.Chuda babka,naozaj je to velmi nespravodlive.

@bobocka to bola nahoda,ze na 2.pokus 😀 Zajtra skusim tie dalsie hry,dnes nestiham.Tiez ich mam velmi rada.

@tinnka9 presne to som chcela napisart,aki ste vsetci pekni.A ako ste si chlapcov podelili,starsi je po tatovi,mladsi po mamke.Ale cela mamka je Matusko je naozaj cela mama.

Baby,dnes sme mali stretko s kamoskami a ten moj velky chlap je este babatko.Uplne som bola prekvapena,aky je to rozdiel-jeden chlapcek bol od neho starsi o 4 mesiace,druhy o 6 a to uz boli normalny chlapci.Takze aj ked nam pripadaju byt velki a pri babatkach su to chlapi,nie su-ale o tych 6 mesiacov to uz budu takmer skolkari.Obrovsky rozdiel.

lujsa
29. nov 2010

Inak-nas G.zacal byt strasne lakomy.Doteraz hocikomu pozical hracku,v detskych kutikoch sa bezne s jeho hrackami hralo kazde dieta a dnes?Revaaaal,ked mu brali.je pravda,ze bol unaveny,ale musim ho nejako preucit,nech tie hracky opat poziciava.Neviem,cim to je,ale asi si uvedomil,ze mu tie hracky mozu vziat,alebo co....

kathynka
29. nov 2010

ja vam najprv strasne moc dakujem vsetkym za podporu...som dnes bola pozret doma toho dedka, tak sme sa teda dohodli, ze mu zaplatim tie brylky, bo uz to ma vybavene, tak ma to vyjde 100e a povedal, ze trestne oznamenie nema v plane na mna podavat...tak aspon daco...bratranec mi skusi vybavit ten vodicak, no ale bez pokuty to nepojde...tak si mozem rovno dakych 500e alebo kolko nachystat...takze aj u nas to vidim tento rok na ponozkove vianoce a nic viac...

@tinnka9 aj ja prajem matkovi vsetko najlepsie, chlapovi velkemu 🙂

my sme mali dnes trosku namahavy den s yoanom, bo doobeda sme boli cvicit a bol tam strasne zlaty a tentokrat su tam deticky uplne v jeho veku, ale aj napriek tomu bol yoan dost popredu...akoze nechcem ho nejak prechvalovat, to len tak, co som videla...bol strasne druzny, do vsetkeho sa zapajal a fakt bolo na nom vidiet, ze ho to velmi bavi 🙂 potom prisla po nas clarisse, ktora medzitym bola zhanat yoanovi kombinezu a nasla v babymarkete, ale za 50e a ze tolko za to teda nevyhodi...a nakoniec nasla uplne krasnu, taku hnedo-bezovo-zelenu v carrefoure za 15e! no a nekup to 🙂 no a potom sme sli do auparku a tam kupila este zimnu capicu, takze uspesny den 🙂 lenze volala mi mamina yoanovej frajerocky terezky, ze sa jej zhorsil pocas vikendu zdravotny stav a ze ci by sa dalo, ak by clarisse suhlasila, aby bola terezka dnes s nami, nech si ona obeha doktorku a oddychne si (je v 4.mesiaci tehotenstva) a nech terezka daco nechyti...tak my ze jasne...tak si viete predstavit, jak nam bolo veselo mat doma jedno 14-mesacne a jedno 22-mesacne dieta 😀 ale boli strasne zlati, hrali sa spolu, tancovali, aj sa mi podarilo oboch uspat, ale ked yoan zaspal, hodinu po terezke, tak terezka sa 15min na to zobudila, takze som si moc neoddychla...len som bola trosku zmagorena z celeho dna, bo chvilu som po slovensky hovorila, chvilu po francuzsky, clarisse sa mi potom uz smiala, bo mi fakt prepinalo 😀 uvidime jak sa bude citit terezkina mamina zajtra, mozno ju este zajtra budeme mat...

lujsa
29. nov 2010

@bobocka Tak mi to nedalo a preplavila som ich.Sranda 😀

bobocka
29. nov 2010

@lujsa ty si riadna sikulka.ja som to este neotvorila,teraz ideme s bobcom the x factor-uk pozerat a potom ked to skonci si tie obrazkove hlavolamy dame.som zvedava ci sa to aj mne podari.ja som si vcera citala ten einsteinov hlavolam a to vyzera byt super. 😉 v noci som to len tak narychlo prebehla,tak teraz kazdy vecer si tam chcem nieco popozerat.dufam,ze aspon raz za mesiac ci za stvrtrok menia hlavolamy.celkom ma to chytilo 😉
@kathynka no vidis,som vedela,ze to zas take strasne nebude 🙂 a to je ta tvoja kamaratka co ma toho drobca takeho uplakaneho stale?ona je v 4 mesiaci??? fuha,sa citi dievcina.tri take male deti...no nezavidim jej to.sice aj briketa ide mat coskoro dalsiu babu,no ona ma podla vsetkeho bezproblemove deti.vies,co tym myslim.no kazdopadne klobuk dole pred tvojou kamaratkou.a to perfektne nakupila clarisse. 😉

kathynka
29. nov 2010

@bobocka nie, nie...to je velka terezka a mala terezka 🙂 (teda my ich aspon tak rozoznavame, ked sa bavime o terezke nejakej...pricom aj velka terezka ma trebars len 4 rocky) ...velka terezka ma toho uplakaneho braceka a ju som kedysi davno varovala ako babatko...a mala terezka je susedka yoanova a frajerocka...a jej mamina caka babatko, ale chytila nejaku virozu...

bobocka
29. nov 2010

@kathynka tak tych tereziek tam mas habadej 😀
aha baby co som nasla.riadne zlate cizmicky a aha aka hlupa velkost na ne 😠 http://www.majki.sk/product/cizmicky-vysoke-vod... no keby boli vacsie,tak ich beriem.velmo sa mi lubia 🙂

luppita
29. nov 2010

@tinnka9 @bobocka @lujsa no hej dedovi zahrabalo a je to fakt zle, snazi sa vystvat babku z domu, nerozumiem tomu, neviem jej pomoct... aj som chcela nech ide k nam, ale ona nechce, ze nie je sprosta aby odisla a aby im nechala byt... tak tam trpi... budem musiet nieco vymysliet,ale neviem co ☹

baby dnes sme boli v centre a rozpravala som sa s jednou mamickou, co od januara nastupuje robit a asi jej budem strazit dceru, mala mala teraz rok... stale na to myslim , ci to bol dobry napad, ci to zvladnem... no ale peniasky by sa zisli, plus mozem byt so simpim, aj on sa nebude nudit a bude mat kamosku.... no neviem neviem

@kathynka potrebujem radu, kolko cca si mozem pitat na hodinu? ako viem , ze je rozdiel BA a inde, ale len cca. hmmm 🙂
@bobocka jej fakt pekne snehule

bobocka
29. nov 2010

@luppita ja ti neviem v tom pomoct moja.ja si ani len neviem predstavit aka nestastna musi byt tvoja babka.chlap s ktorym si cely zivot,ta chce na stare kolena opustit koli inej sukni 😠 to je riadne na hlavu.akoze mna do tvojho dedka nic,ale mal by sa trosku spamatat a ak uz nelubil tvoju babku,tak mal mat v sebe aspon trosku slusnosti po tolkych spolocnych rokoch a normalne sa s nou o tom porozpravat a vzhladom na to,ze on je ten co v podstate rozbija rodinu,by mal prist s navrhom,ktory by vyhovoval obom stranam a uz len z ucty k spolocne stravenym rokom by sa mal snazit o to,aby tvoja babka bola ok,aj ked bez neho.aby mala strechu nad hlavou atd. vies,ked uz pride o muza,tak nech aspon ine veci este okrem toho nemusi riesit.ale si zlata,ze si jej ponukla,nech ide k vam.aj ked to neprijala,iste jej to dobre padlo,ze ma taku dobru vnucku,ktora ju ma rada a vazi si ju 😉

bobocka
30. nov 2010

@lujsa joj,ja milujem tie logocke hry 😉.zabky aj lodicku mam zmaknute. 😉 super to je.ten trojuholnik mi nechce otvorit ☹ .co uz.zajtra skusim toho einsteina 😉 citala si si to?nechcem si k tomu zobrat papier,ale asi budem musiet. 😒 uvidim.skusim najprv v hlave,no pochybujem,ze bez papiera to pojde.uvidime 🙂

kathynka
30. nov 2010

@luppita tak na to, ze ty si zo senca, cize co by sutrom dohodil do BA, tak kludne 3e...to je podla mna pohoda...priamo v BA je to medzi 3-4e, zalezi od rodiny potom... 🙂

luppita
30. nov 2010

@bobocka no pekne si to napisala bobo, ale jemu fakt zahrabava, dnes som sa dozvedela, ze mala stara mama mega modrinu pod okom (dlho som tam nebola) a vraj spadla, raj sa podkla o prah, kurnik, dobila by som ho jak kona, ona je skvela zena a toto si naozaj nezasluzi.... neverim ze sa podkla, nikdy predtym sa nepodkla a ak by aj zakopla o prah, tak si udrie vsetko ostatne, ale nie lice predsa... ☹ neviem co s tym am robit, je to hrozne, lebo ona nas prakticky vychovala, ako deti sme s nimi byvali 6 rokov a potom sme boli u nich viac ako doma, kedze mama musela makat, cize vsetky vikendy sme tam boli, prazdniny, ked sme boli chory.... som z toho smutna, normalne myslim na naozaj nepekne veci v suvislosti s dedom a ak ju udrel, tak nech ho .... musim k nej skocit v najblizsej dobe a porozpravat sa, len tazko bude hovorit, ked tam aj on bude.... naozaj nefer, taketo veci zazivat na stare kolena, ked uz ma clovek len oddychovat....
@kathynka diki za typ. dnes mi volal niaky tatinko, ze ci by som im strazila 2 rocneho syna.... vecer sa ideme stretnut tak som zvedava , ako to dopadne 🙂

weiya
30. nov 2010

@kathynka joj kathy,ale este ze to celkom dobre dopadlo 🙂 vcera ked sme domov isli,zrazilo uto na prechode nejakeho chlapca,podla vsetkeho to bol moj spoluziak zo zakladky ☹ chvilu pred tym sa to stalo ako se okolo isli od nasich,ze ho hned sanitka zobrala vo vaznom stave... takze on asi nedopade "s len" zlomenou rukou... to je strasne nebezpecny prechod,nerada tade chodim,vodici su tam vobec neni ochoztny zastavit,,ked nejdes na drzovku nemas sancu prejst...

tinnka9
30. nov 2010

@luppita no teda, nezavidim ti tuto situaciu. ale keby sa to stalo u nas v rodine, tak dedovi riadne "vycistim zaludok". ja som mala babku velmi rada, toto by som tiez nedovolila 🙄 . @bobocka to krasne napisala 😉.
@kathynka no chvalabohu, ze to takto nakoniec dopadlo a nic horsie sa nestalo 😉. a dakujem za gratulaciu 🙂.
@lujsa vdaka 😉. mas pravdu, nejak sa nam to spravodlivo podelilo 😉. moj ocino, ked vidi matusa, tak tiez hovori, ze cela mamka spred 30rokov 😀

bobocka
30. nov 2010

@luppita tak vies co?iba som sa teraz vytocila!!!! 😠 akoze zahybat manzelke je jedna vec,ale udriet ju!!!!! to je vrchol drzosti.ak ju teda ten tvoj dedo udrel,tak na neho uz dobreho slova veru nemam 😠 doteraz som si myslela,ze je to len zamilovany blazon,co pre lasku k inej stratit zdravy usudok,ale toto 😠 nasilie sa veru odpustat neda.ani ked je chlap v akomkolvek afekte,tak zenu nesmie udriet!!!!nesmie. a dedo je predsa stara skola-jeho generacia ucila tu mladsiu,ze zenu ani kvetinou neudries!!!!!! skus sa s maminou o tom poradit,mozno najdete nejake riesenie.kazdopadne velmo drzim palce tebe,nech najdes sposob ako babke pomoct a hlavne drzim palce jej,lebo na stare kolena zistit ,ze muz ktoreho tak lubila a starala sa o neho si jej lasku nezasluzil ani omylom-to nie je veru vyhra ☹

kathynka
30. nov 2010

@luppita no super, tak potom daj vediet ako si dopadla na "pohovore" 🙂 inak, to s tou tvojou babkou a dedkom ma fakt mrzi...hlavne kvoli babke samozrejme...dufam, ze sa to nejako coskoro vyriesi, aby babka mala pokojnu jesen zivota...

no my sme dnes mali znova terezku, kedze jej maminka je este chora...nastastie dnes spali v rovnakom case asi 3/4hod, tak sme mali chvilu oddych...ale aj tak to sranda nebola...fakt obdivujem taku @briketa, ktora zvlada deticky s malym vekovym rozdielom a este aj dalsie na ceste...sak takemu prckovi nevysvetlim, ze sa nema pohnut z miesta...a ked to dosiahnem u jedneho, tak mi zdrhne druhy 🙂 no a este ta miesanina jazykov do toho, no fakt ku cvokarovi 😀

lujsa
30. nov 2010

@luppita ☹ chudatko tvoja starka,strasne mi jej je luto.Verim,ze ta to velmi trapi.Nemoze sa stat,ze starkemu vekom "odchadza zdravy rozum"?To sa stava,ked zacina nejaka choroba a vtedy sa clovek meni.Inak si nedokazem vysvetlit,ako moze byt taky bezcitny.Skus sa porozpravat so starkou,navsetevuj ju tak casto,ako sa bude dat,musi sa citit strasne sama.Len nech z toho stresu neochorie.A ak ju starky naozaj udrel,tak to je naozaj vrchol,je pre nu vyslovene nebezpecny,achjaj....

@kathynka esteze je dedko taky rozumny a nekonfliktny.Nastastie to dopadlo dobre,keby si aj na cas o vodicak,vydrzis.ALe mozno sa podari bratrancovi vybavit to,bolo by to fajn.

@bobocka tu Einstainovu hadanku som kedysi riesila,uz sa mi to opatovne nechce,ale papier a pero som veru potrebovala.A ten trojuholnik ano mne nechce otvorit.nerobim si aktualizacie,ako by som mala,tak asi preto.

bobocka
30. nov 2010

@lujsa dneska pozeram americas next top model a lie to me,tak neviem ci sa k einsteinovi dostanem 🙂 ale kazdopadne to na 5 min nebude asi. 😀
dnes som bola veeelmi prekvapena,ze som uplne v pohode zvladala tu zimu pri kocikovani.kocik ukazoval -4,co nie je najmenej.ja som mala len leginy,tenky rolacik a bundu a super.mozno to nebude az take zle tuto zimu 😉.zajtra ideme s drobcom na kozne,ten vyrastok (afta ) v ustach mu nemizne,tak uvidme. a musim dat skontrolovat hemangiom co ma misko na chrbte.ale musim povedat,ze krasne mu bledne.vobec sa nezvacsuje,parada 🙂
dnes rano som volala s kamaratkou zuzkou a v nej by sa clovek krvi nedorezal,taka bola hotova.cakala na porodnici a jej sestra katka rodila.nic nevedeli,malicka bola otocena zadkom dole a moja kamaratka mala nervy,ze preco ju chcu nechat tlacit,co jej sekciu nespravia.tak som ju ukludnovala,ze keby to bolo na sekciu,tak ju uz otvoria,ze ziaden lekar predsa nebude komplikacie riskovat a kym sme volali,tak jej aj sestricka prisla povedat,ze malicka je na svete.som rada,ze nie kazdy lekar hned podla opacnej polohy dietata sekciu ordinuje.ja z vlastnej skusenosti nemozem povedat ake je to zotavovat sa po sekcii,no pocula som,ze nic moc.po naturalnom to ide vraj lepsie.celkovo vsetko,dojcenie...som si ista,ze katka bude s odstupom casu rada,ze sekcia nebola 🙂.uz len koli tomu je to fajn,ze zene po sekcii sa neodporuca dalsie dieta min 2 roky koli maternici.moja kamaratka je po sekcii (7 mesiacov)a uz 3x panikarila,ze je tehotna a ze co ona ide teraz robit 😀 a inak riadna dlhana sa narodila 58cm,3780g a je to nina 😉 veeelmo sa tesim 😉

luppita
1. dec 2010

@bobocka jejo, ze gatulujem kamoske (znamej) vsetko len to naj pre nu aj babatko 🙂je fajn, ze to takto dopadlo 🙂
diki kocky za reakcie na starych rodicov, nevedela som s kym sa mam poradit a podelit... budem sa snazit niako to vyriezit, dufam , ze aspon neodmietne vianoce u nas, ale ako ju poznam, nenecha ho na vianoce sameho... uvidime a hadam sa to nejako poriesi.

kathynka
1. dec 2010

@bobocka no to sa teda riadne velike babo narodilo 🙂 no ale hlavne, ze je zdrava a mamina tiez.

juj, tato kalamita je o hubu...akoze vyzera to pekne spoza okna, ale ked sa chce clovek niekam dostat, tak smola...my sme mali doobeda nahradnu hodinu na cviceni, cestou tam este nesnezilo a potom prisla po nas clarisse, bo sme sli kupovat fusak (oni take nepoznaju, ale sa jej to lubilo v terezkinom kocari, ani nevie ako sa to po francuzsky povie, tak to volame po slovensky "fusak"🙂 ) a to uz teda snezilo riadne...a kupili sme presne tento, este aj v akcii bol: http://www.babymarket.sk/sk/store/product/3178/...
a poobede sa clarisse vratila so sankami (teda skor s takymi bobami), tak sme ich sli hned vyskusat, ale teda neviem ako ste na tom vy s obliekanim, ale kym sme yoana navliekli do kombinezy a cizmiciek, tak sme boli spotene obidve a yoan uplne vysileny z plakania...akoze dovi dopo...ak to bude takto kazdy den, tak asi pojdeme najblizsie von az v aprili...no kazdopadne potom samozrejme nechcel ani na tie boby, aj ked doma na koberci sa tesil a nechal sa tahat...potom sa nam to ale podarilo a uz to bola parada, jak taky maly hribik tam sedel 🙂

bobocka
1. dec 2010

@kathynka ten fusak je super.velmi podobny tomu nasmu http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa... ja som nim uplne nadsena.nechapem ako sme mohli byt minulu zimu bez fusaku 😉 a mi hovor o tom hnusnom snehu.mna ide z toho slak trafit 😠 nenavidim plackanice ci zladovatele chodniky,nenavidim pocit zimy 😠 ja chcem byt medvedom a zobudit sa dakedy v marci 🙂 sneh patri na hory.jediny den ked je vhodne, aby bol sneh aj v meste ,je 24.12 a 25.12 chcem uz naspat suche chodniky!!!!! 😀

kathynka
1. dec 2010

@bobocka no veru, uplne podobne su, este aj ta spodna cast je odopinatelna a ma aj reflexne pasiky 🙂 a so snehom s tebou uplne suhlasim...idem sa z toho radsej vyspat a naivne dufat, ze rano sa zobudim do sucheho rana...i ked asi sa radsej uspokojim s realitou, ze budem mat nove sily do boja s obliekanim yoana 🙂

bobocka
1. dec 2010

@kathynka hahaha si riadne dala teraz-ze do sucheho rana.som pozerala spravy,ba neskutocne pod snehom-kalamita a ty ze suche rano 😀 😀 😀

petraas
1. dec 2010

@kathynka tak s obliekanim to bolo aj u nas dnes tak...vsetko v pohode len rukavicky boli problem ale po chvilke morenia sa nam to podarilo to Sofi bola este celkom v pohode ale ako sme isli davat bundu tak horor....to bolo placu a placu...totiz sme zistili ze ta bunda sa neda obliect ked ma Sofi take hrube rukavice...keby ste to videli ako som ju musela na silu do tej bundy sukat tak hotovo...sa ani necudujem ze plakala chuda moje...no nic asi budeme musiet davat len tenke rukavicky...no len ma stve ze sme ich tolko zhanali az do bA sme kvoli nim isli a su nam aj tak na prd...

bobocka
1. dec 2010

@petraas a ktore si kupila?tie hmkove?
moj misko sa teraz nejak polepsil-klop klop-nerobi problemy pri obliekani.dokonca ked ukazem ,ze davam rukavicky,tak sam rucku natrci.aj jednu aj druhu.som zvedava dokedy ho to bude bavit 😉

petraas
1. dec 2010

su z hm ale nie tie co sme tu rozoberali ale take cierne palcaky mozes pozret na FB ma ich Sofi na rukach...tie co sme rozoberali boli take na celu ruku neboli na palec a boli len jedny jedine ruzove a to 68 takze pre nas male...skusala som skoro take iste len s palcom 86 a tie boli zasa strasne velke a tak sme nakoniec zobrali tie cierne aj ked cierne som nechcela ale na vyber nebolo...Sofi s obliekanim inak celkom v pohode len tato bunda nejde obliect na ti rukavicky tak preto plakala...

bobocka
1. dec 2010

@petraas tie z hm neboli palciaky???ja ze ano!!! to mi ani nehovor,kamarat nam ich kupil a tento vikend mi ich donesie.kurnik to nieeeee 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre