V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
17. dec 2010

@luppita mozno sa ozaj nieco stalo a ozve sa este...podla mne keby to bola podvodnicka tak peniaze od teba zoberie a posle ti zly tovar alebo ti neposle nic...ale najlepsie je ozaj nakupovat od tych co maju hodnotenia....inak ja bezne nakupujem tak ze posielam najprv peniaze na ucet a zatial ma nikto neoklamal...a taktiez aj tovar tak posielam az ked mi poslu peniaze na ucet lebo s dobierkou nemam dobre skusennosti pretoze sa mi casto vratila

petraas
17. dec 2010

@ewwe pripajam sa k @tinnka9 aj ja som nachystana povedat Sofinke ked sa ma bude nieco take pytat ze nech sa na to opyta babky...

petraas
17. dec 2010

@ewwe inak u nas svokra robi rozdieli aj medzi dcerou a synom tak nieje divu ze aj medzi vnucatami...

petraas
17. dec 2010

baby tak vcera sme dali posledne ATB a dnes som skusila Sofi odstavit ten grep a pomaranc...zmiesala som jej to a bez problemov to pije tak som zvedava ze co z oho bude...

weiya
17. dec 2010

@petraas dala som fotku natalky v tych satach na nastenku bess a do komentara som napisala ze sa ich bojim oprat lebo som pocula ze pustaju a bessaci mi odpisali ze urcite nepustaju a ze ich mam oprat podla tabulky na satach...tzak som ich dala do pracky na 30stupnov na polovicne pranie,voda z nich tiekla cervena jak slak,(nemame samostany odtok na pracku tak hadicu len do vane davame,tak somm videla,) a satky sa chvalabohu nezafarbili 🙂)))

ewwe
17. dec 2010

@petraas no svokra robi rozdiely aj v detoch vlastnych, tak co ma to prekvapuje, ze? no ale mrzi ma to riadne

@weiya tak ich este par krat operies a budu ruzove nie cervene 😖 😀

weiya
17. dec 2010

@ewwe uz ich malej oblecem len raz na vianoce a potom ich dam oprat a to uz mozu byt jake scu 😀 😀 ale zatial som ich porovnala s capicu(tu som neprala ) a bez rozdielu 🙂))))

tinnka9
17. dec 2010

@weiya @petraas a neskusali ste ich po vyprati namocit do octovej vody? to by malo aspon trochu farbu "udrzat" 😉 .

weiya
17. dec 2010

@tinnka9 neskusala som to s tymito satami,ale uz som to skusala s navleckami od svokri ktore pustali aj na plachyty a oblecenie ale nezabralo to,dokonca som ich aj v tej octovej vode prala :-/

luppita
17. dec 2010

@petraas diki moc, jasne nemusi byt podvodnicka, ale to je uz aj tak jedno, uz mame kombinezku, tak som jej napisala, ze dakujem ale nebudem 😀
tusim ste uz boli ockovane MMR, ako to mala zvladla? uplne vpoho? asi hej, lebo si niako nepamatam, ze by si tu nieco zle opisovala v suvislosti s ockovanim.
ja idem s malym v utorok, dufam, ze nebudu ziadne kompliacie, lebo 2 dni pred vianocami to nemusi byt stranda 🙂 ale od januara strazim tu malu ninku a nerada by som ockovala vtedy, lebo nahodou to bude znasat zle a hned bude musiet jej mamina byt s nou doma.... tak ideme teraz. 😉 aj ked vsetky doteraz ockovania sme zvladli uplne bez komplikacii. Este som chcela vediet ci sa to picha do ruciciek, ci noziciek, nas zatial ockovali len do noziciek, ale teraz ked uz chodi, asi budu do ruciciek, ci?

bobocka
17. dec 2010

@weiya kurnik take krasne satocky a tolko starosti s nimi.ale super,ze ti to nezafarbilo,hadam vydrzia krasne do vianoc,nech mate nadherne fotky 🙂
@petraas diky za info o nocnikovani.ja som davala maleho len po obede,po ovoci a po veceri.asi takto ostanem az do jari/leta,kym sa neotepli a potom prejdem aj ja na slipky a budem prat a prat a prat.len potom ako je to,ked ide maminka s dietatkom vonku?tiez nohavicky/slipky,ci vtedy je povolena plienka?aby to potom to dieta nemiatko 😕
@luppita drzim palce na utorok.take obavane ockovanie a zatial co dali kamaratky ockovat,tak super priebeh. 😉 jedna mala tak,ze tri tyzdne po dostal maly riadne horucky a jemny vysyp,ale to preslo za par dni.dalsie dve ziadna reakcia.my ideme vo februari 😉

weiya
17. dec 2010

@luppita aj my ideme v utorok na ockovanie a dr hovorilla,ze do rucicky,tusim predlaktia sa to picha len tak trosku pod kozicku,ze nie je to az take bolestive ako tie predchadzajuce ockovania do stehienok 🙂

lujsa
17. dec 2010

Ahoj kocky,

nestiham vas precitat,ale chcem vas pozdravit.Zachytila som len,ze ste riesili sanky,nocnikovanie a svokry.Tak sanky zial nemame ☹ Moje boli po mne ako nove,ale som stvornasobna teta,tak synovci ich znicili,uz asi ani nie su.A na internete su vsetky vypredane.Skoda,chceli sme ich kupit pod stromcek ☹ Nocnik mame,ale vobec nan drobca nedavam,som na to leniva,lebo ked zbadam,ze asi kaka a rychlo ho vybalim,tak uz je po akcii a plienka je plna 😀 Tak to nechavam na jar/leto.A svokra?MM ma sestru a veeelke rozdiely medzi nimi robia,velmi,velmi velke ☹ Tak budu aj medzi vnucatami iste,lebo to z toho prameni.Zatial vsak svagrina babo nema,tak nasmu drobcovi dost nakupuju-vseliake hracky.Ale som presvedcena,ze svargina je tehotna,aj ked to nechce povedat a tak viem,ze tie rozdiely zacnu a padnu velmi tazko.

luppita
17. dec 2010

normalne som bola sokovana, ale asi zazrak, ze to dieta vobec zije, ved mat 4 promile vie zabyt aj dospeleho 😒 takato matka si zasluzi vysoky trest, som zvedava ci ju vobec odsudia 🤐

luppita
17. dec 2010

@weiya jeeej si napiseme miery z poradne 🙂

ewwe
17. dec 2010

my sme mali ist na ockovanie v utorok, ale sme nesli, lebo cez sviatky budu na nu navstevy prskat svoje bacily 😀 tak pojdeme az 11 januara, som povedala, ze je mala nachladena
kamoska uz bola s malou, a jej sa strasne zahlienila a soplila, vraj z ockovania, ale inak nic, tak dufam ze aj my to zvladneme, zatial nemala az take hrozne priznaky z ockovania

ewwe
17. dec 2010

http://www.iliteratura.cz/Clanek/27525/genechte... len tak pre inspiraciu keby ste nevedeli nocnikovat 😀 😀 😀

weiya
17. dec 2010

@luppita luppi rada by som mieri s tebou popisala ale mala zas bude bacat jak odtrhnuta a nebude sa chcet odmerat a odvazit 😅 🙂))) 😀

weiya
17. dec 2010

baby moje a kde ste? 😀

bobocka
18. dec 2010

@weiya tu soooom 😉)))) s bobcom pozerame kendru.hugh hefner mal kedysi taku reality show,bolo to o jeho zivote s jeho troma frajerkami-bridget,holly a kendrou.volalo sa to girls next door.rada som to pozeravala.podla mna je hugh jeden uuuzasny fantasticky clovek 🙂 je strasne srdecny.ja som vsetko mozne,len nie pruderna 😀 ,podla mna je sex zdravy a skvely a on je jeden sikovny chlap,lebo zasvatil svoj zivot tomu,co mal rad -pekne zeny 😝 poriadne sa namakal ,ale zas nie je muza na svete,ktory by mu aspon na chvilu jeho zivot nezavidel 😝 no a tieto jeho frajerky s nim uz teraz neziju,uz ma nove a ta jedna kendra ma svoju vlastnu tv reality show.proste pustila kamery so svojho sukromia.nieco ako zivot po playboy mansion .ma snubenca a planuju zivot spolu a rodinu a ona je riadne mimo.strasne hluposti ta zena stvara 😀 ,ale zas keby bola uplne normalna,tak by to bolo nudne a nik by to nepozeral.podla mna je veeelmi pozeratelna a aj napriek tomu,ze viem ako je na tom dnes(sledujem bulvar denne,zavislost z anglicka 😀 ),tak sme dnes zacali pozerat od prvej serie,ked sa s hankom este len zasnubili a svadbu planuju a veru,uuuplne celu prvu seriu sme dopozerali 🙂.riaden maraton 😀 😀 😀
toto bolo trosken mimo temu 😀 ,no a k teme...musim sa trosken postazovat.minulu noc a aj noc pred tym sme museli brat miska k nam do postele spat,lebo mu ide ta nestastna stvorka(akoze mna to boli ked vidim ako ma dasienko okolo zuba navrete ☹ ) a chuda sa v noci prevaloval a nekludny bol ( a to som mu dala chamomillu!!!).tak teraz je jedna v noci a zatial kludne spi od deviatej,tak uvidime,ci sa nezacne budit.vcera a aj dnes som mu chamomillu dala a neviem kolko dni je v poriadku to davat 😒 .musim v pondelok zavolat homeopaticke,alebo este tu na konikovi erikesadek napisem.uvidim .takze tot moje starosti najnovsie 😒 .zajtra okolo obeda idem spravit utok na tesco a nakupit vianocne suroviny 😀 sa veeelmo tesim na tie navaly tam 😀

tinnka9
18. dec 2010

@bobocka daj sem, prosim ta, potom info, ako dlho sa moze ta chamomilla uzivat, aj mna by to zaujimalo 😉 .
@lujsa ahoj, uz som sa bala, ci si ok, ked si tu dlho nebola 🙂 .
Baby, ako ste na tom s vianocnymi pripravami - darceky, pecenie a nakupy? Lebo darceky ja uz mam pobalene, ale s pecenim je to horsie (len medovniky, aj tie uz skoro zjedene 😀 ) a nakupene este vobec nic 😒 . a tento tyzden pred vianocami to bude des, u nas bude problem sa dostat do tesca alebo kauflandu ☹ .

luppita
18. dec 2010

@tinnka9 ja som na tom horsie, ja este ani nakupene darceky ☹ idem za chvilku len u nas do centra, hadam tam niake darceky najdem ale kapra a ostatne kupim az v utorok, ked pojdem aj k Dr do BA, hadam to tam nebude take zle 🙂
Baby aj u vas taaaak strasne snezi, lebo tu je to brutal a mam dnes ist k mame do Blavy na jej narodeninovu party, fuuu neviem ci to odsoferujem 😠 😠 😠

tinnka9
18. dec 2010

@luppita aj u nas. dnes som sama s oboma detmi, chlap si siel lyzovat. chcela som ist nakupit aspon cosi, ale neviem si to s tymi dvoma v tej chumelici predstavit. a ja som dnes taka dolamana, akoby ma kamion presiel ☹ . sa mi rano vobec nechcelo z postele 😒

kathynka
18. dec 2010

aj u nas riadne chumeli...a zacalo uz vecer...som bola s yoanom do nejakej 21.00, bo jeho rodicia sli po polroku na spolocnu veceru a ked sa vratili, tak mi clarisse vravi, ze ma radsej vezme dom autom...som myslela, ze pojdem normalne trolejbusom, kedze som si nevsimla, ze snezi, ale jaka som bola rada, ked sa mi ponukla...by som dosla dom jak snehuliak...a tradicne bol yoan zlaty, zvladli sme vecerne gazdovanie bez problemov 🙂 aj ked teda na vecerne uspavanie sa nedostalo, to neviem ako by dopadlo, ale aj tak 🙂
ja uz idem k nim len v pondelok a potom odchadzaju na vianoce domov a prist by mali az 9.1....ja vas tu budem samozrejme citat aj dalej, sak nech nevyjdem z cviku a hlavne viem, kolko ste schopne popisat za par dni 😀 akurat, ze nebudem mat ziadne novinky ☹

petraas
18. dec 2010

@weiya tak to tam idem kuknut a zrovna im napisem ze satky pustaju ako slak...ja som ich zasa prala rucne a velmi pustali....
@tinnka9 do octovej vody som ich este neskusala aj ked som o tom uz pocula...uz som ich prala tusim 3x fustaju ako slak ale farba zatial v pohode...na vianoce vydrzia a potom uz je mi to jedno lebo na dalsie uz asi budu male
@luppita ockuje sa do ramena...Sofinka ani nevedela ze ju ockovali...asi ju to nebolele alebo co lebo nijak nereagovala...aj sestricka s doktorkou boli prekvapene ze ziadna reakcie lebo vraj väcsinou deti placu...reakciu sme nameli ziadnu akurat tyzden po ockovani zostala dost zahlienena...neviem ci to mohlo byt z toho ale skor by som povedala ze kvoli zubkom...takze my uz to mame za sebou a uplne super sme to zvladli🙂
@bobocka no von by si mala davat taktiez len slipky bez plienky preto je dobre zacat az ked je teplo...plienka by ho miatla...viem to zo skusennosti kamosiek...davali von plienku ale hned prestali a radsej deti prezliekli aj v meste len aby ich plienka nemiatla...my ked zacneme tak urcite bez plienky

petraas
18. dec 2010

@bobocka my uz budeme mat 8 skoro cely prerezany a vrchna 4 nam uz tiez kusok trci...ale chvalabohu zatial v noci spinkame🙂

weiya
18. dec 2010

@petraas citala som na fb🙂)) ved aj nam voda cervana teda poriadne s tej pracky vychadzala a le ostali ako nove 🙂)

bobocka
18. dec 2010

damy,tak dnes v tescu sa zisla cela bystrica 😀 hlava na hlave 😀 ale ja som ok s tym,vsetci ostatni si vrazali do kosikov a namosurene sa niekm ponahlali a ja som si v pohode nakupovala 😉 vsak kam sa mam ponahlat? nemohli sme vsak donakupovat poriadne,lebo sa to natiahlo a uz bolo neskoro a museli sme sa domov ponahlat koli miskovi,aby mohol obed papat a spinkat.stretla som spoluziacku zo strednej co sme sa asi fakt od strednej nevideli,tak to bolo take mile. 🙂 dnes som uz zacala s predvianocnymi premiestnovackami.ohradka z obyvacky putovala do kuchyne a stol z kuchyne do obyvacky. a postavila som uz aj stromcek,no zdobit budeme az vo stvrtok v noci s bobcom,aby to maly nevidel a rano ked sa zobudi,tak uz bude stromcek vyzdobeny 😉.
@kathynka joooj,tak ty budes mat riadnu pohodu cez sviatky 😉 iste ti bude drobec chybat,no aspon si oddychnes 😉
@lujsa veru aj ja som zacinala dumat,ze co je s tebou 😉
inak baby ja piect nemam kde a teda kolaciky kupovane budu,no spravim aspon rafaelo gulky a mozno aj suhajdy ak bubaky na ne vyjdu.ale to by som fakt chcela robit.lubim suhajdy 🙂 som si povedala,ze si dam teraz s dietami pokoj a poriadne si sviatky uzijem a po novom roku zacnem poriadne naostro zhadzovat kilecka.uz sa veru nemam na co vyhovarat.po porode mam uz vyse roka a preto tie kila navyse musia ist prec 😝 ale az po novom roku 😝

weiya
18. dec 2010

@bobocka jaj tak my sa bobo chystame to tesca este v stredu do obeda....tak som zvedava co to bude tam ,tam je furt ludiiii a este teraz pred vianociami 😝 ja som si dnes od dedka ihlicie doniesla tak to som si dala tak do vazy a ozdobila nejakimi ozdobami zo stromceka a este som do takej misky dala a aj to ozdobila,ako nie je to nic extra ale da sa 😀DD stromcek mam v plane tak ako ty ,ze vo stvrtok vecer ozdobim stromcek a zavriem dvere na obyvacke 😀D rano malej stromcek ukazeme a zase zavriem tie dvere,aby vydrzal aspon do stedrej vecere🙂))) a sa uz tesim ako male dieta ale to iba kvoli natalke,ze ako sa bude tvarit pod stromkom s darcekmi,pre mna a pre manzela to budu dost take sutne vianoce...moja babka v nemocnici,stale je zle na tom a aj jeho babka v nemocnici,minulu sobtu mala porazku ☹ no ze v strredu ju pustia uz domov,a potom po sviatkoch bude musiet ist do doliecovaku na rehabilitacie,lebo nechodi a nerozprava ☹

bobo aj ste nejake darceky pokupili,bobcovi si uz ten naramok kupila?🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre