V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
19. dec 2010

@petraas @weyia vam v tej sutazi pekne pribudaju bodiky, aj dnes som za sofinku a natalku zahlasovala 🙂 no vidis weyia, a to si este vcera ci predvcerom pisala na fb, ze urcite nevyhras a dnes si uz na 3.mieste 🙂 tipujem, ze pri podpore nas vsetkych bude toho 20.januara 1. a 2. miesto patrit nasim konikovym dievcatkam 🙂

kathynka
19. dec 2010

@bobocka hej, to si trafila, to jeho zena je ta netykavka 😀 coby vrana k vrane, on je z nej zufaly uz par rokov, strasny podpapucovnik je z neho...ona nic o jeho dlhoch nevie...a ja som mu uz parkrat napisala aj volala a vcelku som bola neprijemna a on mi na to odpise, ze mu moje sms dvihaju krvny tlak...no zabit ho je malo...akoze zarabajuci chlap neni schopny za 3,5 roka splatit sestre dlh...a ne len mne, aj druhej sestre, aj jeho mame...to je potom jasne, ze som vytocena, ked mi svagrina napise na fb, ze hanka nic nepotrebuje, hanka vsetko ma a ja viem, ze su v tom nase prachy...a kazdy rok aj 2-3 riadne dovolenky...jak by povedala skopkova zo slunce, seno, jahody: "drzte mneeeeee!!!!" 😠

hej, a co si teda myslite o tej tatrovke? je to dobry darcek pre yoana? alebo teda pre tak maleho chlapca?

bobocka
19. dec 2010

@kathynka tatrovka je senzacny darcek .aj my jednu doma mame.teda nie je to zrovna tatrovka,je to smetiarske auto na styl tatrovky-este po bobcovi 😀 .misko sa s tym krasne vyhra. a my sne vsetci na tatrovkach rasti,ci dievcatka,ci chlapci-vsetci sme tatrovky mali 😀
a ta tvoja svagrina je veru riadna truba.s takou by som si ja veru nemala co povedat.dolezita jak patkoruna 😠 ale zas tvoj brat by sa mal prebrat a nedovolit jej ,aby s nim tak mavala a druhe prebratie by malo byt voci rodine.co si on mysli,ze budete ticho navzdy a budete sa len prizerat,ako si on zije honosny zivot za vase peniaze?akoze toto nie.ja by som bola schopna sa s bratom aj na noze rozhadat,ale nenechala by som to len tak.uplne nejahorsie je,ked sa rodina a peniaze zmiesaju 😒

kathynka
19. dec 2010

@bobocka aj ja som mala tatrovku, este taku staru klasicku oranzovu, doteraz si pamatam jak mi ju tatko doniesol a pred domom ju vyberal z auta 🙂
no sak my si ani nemame co povedat s nou...ona oznacila nasu rodinu za hovna (teda s prepacenim, to je len citacia), lebo nezarabame tisice eur a sestra nema vysku a tatko si lubi vypit...no booooze, fakt tragedia...ved ja k nim chodim len kvoli detom, ktore su jedine, co sa mi tam venuju...az mi to je trapne...asi tam prestanem chodit uplne...oni k nam ani nepridu na vianoce, co vzdy chodili 2. sviatok, lebo tatko robi (luskacik je vtedy v divadle pre deti), tak proste nedojdu...tak som sa opytala sestry, ci by nevadilo ich mame, keby som dosla ja k nim na ten 2. sviatok, kedze tam vtedy budu, aby som aspon deckam dala od nas darceky a neposielali sme to hlupo po sestre, ktora pride k nam 1. sviatok...

petraas
19. dec 2010

baby tak my sme chceli zdobit stromcek v stredu cez obed ked bude Sofi spinkat ale vyzera to ze nebudeme stihat lebo do obeda mame plavanmie este troska poupratovat a chcem robit kosicky zo salka...no bude toho dost na stredu takze stromcek bude pravdepodobne az vo stvrtok cez obed alebo az vecer ked pojde Sofi spat...my sme darceky nekupovali len svokrovcom sme dali spravit fotoknihu so Sofinou a inak dost darcekov bude mat Sofi...s manzelom si nebudeme davat nic pod stromcek lebo nedavno sme si kupili novy fotak lebo stary sa pokazil a museli sme do auta investovat takze to mame darceky...ale neva na buduci rok mame obidvaja 30 ku tak si to vynahradime ked uz pojdem do prace od noveho roku🙂
inak my sme piekli vanilkov rozky, linecke pecivo, medovnicky, zajtra este pracliky a mamina bude robit puncovy zakusok a ja este v stredu tie kosicky zo salka a to bude asi vsetko...tento rok vela nepecieme
@kathynka ta tatrovka je super napad...urcite ju kup Yoan sa s nou vyhraje...a to ze by si im to nechala pod stromcekom tak to je este lepsi napad🙂
to mas velmi dobre ze ti tak doveruju ale ani ja by som si u cudzich nerobla party aj keby mi neviem ako doverovali alebo ma mali radi...nikdy nevies co sa moze stat a potom si to budes vycitat

luppita
19. dec 2010

taaak kocky, krasny vikend za nami, bez nehody, ale stratila som kluce, neviem proste neviem kde su a tak na 90percent mam pocit , ze doma, ale otocili sme byt hore nohami a nikde, zajtra musim kupit 3nove zamky, mala som tam aj od kocikarne, brany, pivnice, este aj od babky... som smutna z toho, este nikdy som kluce nestratila ☹ ☹ ☹ @ewwe mnam mna jake dobrotky, vau to zvladas pri malej? tak ja tedaaaa nemam sancu tento rok piect, mozno o 10 rokov, ale dnes som po 100 rokoch robila palacinky 🙂 ale neva, aspon nepriberem 😀

@kathynka podla mna je tatrovka super, aj na doma aj na von na jar (do piesku) 🙂 u nas je tatrovka v kurze 🙂 svagrinu si nevyberies , predstavujem si ju jak fakt strasnu raketu. joooj ale aj taky ludia musia byt 😝

petraas
19. dec 2010

@kathynka tak taku oranzovu tatrovku som mala aj ja a riadne som sa s nou vyhrala🙂
no vidim ze to mate taktiez vesele v rodine...

inak baby co ste piekli medovnicky davate ich detom papkat??? lebo ja sa to Sofi bojim dat pretoze minule ako sme boli v maxe tak tam take babky mali napecene medovnicky a zdobili ich tam a jeden Sofi dali ona si veselo pochutnavala ale nakoniec som jej ho aj tak zobrala lebo sa mi to velmi nepacilo a bola straaaasne spinava a po chvili mala okolo pusinky strasne vyhadzane a cervene ta si myslim ze to bolo z toho medovnika...a dokonca som pocula ze by este nemali medovniky papkat...ja ich doma jem na tajnaca lebo minule ked ma videla tak strasne pytala ale som jej radsej nedala

kathynka
19. dec 2010

@luppita ze strasna raketa 😀 to si sa fakt trafila, az som sa pobavila...raketa krizena so stihackou to je 🙂 tie kluce ma teda mrzia, haluz by bola, keby si ich nasla, ked vymenite vsetky zamky 😉

petraas
19. dec 2010

@luppita fuuuu tak to je riadna smola hlavne teraz pred vianocami, ale neboj ked mas pocit ze su doma tak niekde budu...aj my sme tak minule cosi hladali som bola presvedcena ze to bude doma, cely barak sme prehadzali a nic...a po par dnoch som to nasla...skus este zajtra popozerat a snad ich najdes🙂

kathynka
19. dec 2010

@petraas ja som dala yoanovi ochutnat z nasich vanilkovych rohlickov, mi to mama moja schvalila, ze take uz moze a straaaasne mu chutil...som mu dala ukusovat, lebo on by to v rucicke stopro rozmrvil a az kym ho cely nezjedol, tak som len po kazdom vyprazdneni pusinky pocuvala nastojcive "mnam-mnam" 🙂

bobocka
19. dec 2010

@kathynka ze h.o.v.n.a 😠 mrcha hnusna protivna!!!!! 😠 neznasam take ....joj,nadala by som skaredo a tu na konikovi sa to teda vonkoncom nehodi 😠 to potom ja by som jej ani za pohlad nestala asi.esteze ona vsetku mudrost sveta pozrala, mrena nemozna 😠 nepoznam ju,nepatri sa mi ju sudit,no aby si jedna zena dovolila take nieco o manzelovej rodine povedat len preto,ze vysku vsetci nemaju a ze tatino tuhe lubi... 😠 to je vrchol drzosti 😠 fakt,uprimne mi je luto tych deti.ak ich take tela vychovava,tak by bol veliky zazrak,keby s nich slusni a poriadni ludia vyrastli 😒 vidno,ze rodinu si clovek nevyberie 😖 @petraas ja z teba nemozem 😀 ty vymenujes 6 druhov kolacov co ste doma robili a za tym dodas,ze tento rok vela nepecieme 😀 😀 😀 to nema chybu 😀 ja spravim rafaelo,piskoty s bananom v poleve a mozno suhajdy a ty,ze tento rok vela nepecieme 😀 😀 😀 no podla mna je to viac nez dost 😉

petraas
19. dec 2010

@kathynka vanilkove rozky by som sa nebala dat len tie medovniky sa akosi bojim kedze mam pocit ze Sofi bola z toho vyhadzana okolo pusinky...predsa je tam med, pernikove korenie aj orechy...no neviem neviem asi budeme medovniky vsetci papkat na tajnaca🙂))

bobocka
19. dec 2010

fuuuha,tak som sa nastvala,ze som az pisat zabudla a S a Z sa mi pomiesali 😀

petraas
19. dec 2010

@bobocka tak oproti tomu ako sme volakedy piekli tak to nieje vela...volakedy sme este piekli bananovu roladu, rafaelo, pudingove gulky, slane tycinky este take slene vola sa to ze vegetky a neviem co vsetko...no tento rok penazi nieje takze je toho podstatne menej...inak keby bolo na mne tak nieje ani to co mame ale mamina vymyslala...tak sme spolu eurace dali a daco sme napiekli...

bobocka
19. dec 2010

@petraas no medovnicky by som asi este veru nedala.tam by som sa hlavne tych orechov bala.med je sice alergen,ale mne osobne pride byt ako mensie zlo,ale tie orechy veru vedia riadnu sarapaty narobit.minule bobco jedol horalku a si myslel,ze nevidim a dal malemu odhryznut,no ste ma mali vidiet.mu hovorim,ze ci ma vsetkych doma,ze su v tom arasidy a on,ze no a? a ja mu na to,ze orechy maly este nesmie a nehovoriac o tom,ze horalky mu este netreba,este sa ich v zivote dost naje.no typicky chlap 😠

kathynka
19. dec 2010

@bobocka jaj, prepac, ze som ta mojou hlupou svagrinou tak nastvala...no deti je aj mne luto...robko je vcelku rozumny chlapec, tak hadam ho to nejak moc neovplyvni, hlavne ked bol uplne malicky, tak ona este taka sprosta nebola...ale hanicka sa zacina dost na nu ponasat, co skonci asi docela tragicky...inak, doteraz si so sestrou pamatame na strasnu hlasku robka, ked mal asi 11 rokov a mal prerezane zily...padol vtedy nestastne na basketbale, ale nastastie to nebolo vazne...horsia bola ta poznamka, co dal na to: "moja mama bude druhy dovod, preco budem mat dakedy tie zily prerezane"...strasne, co? ked take nieco vyslovi male decko...

bobocka
19. dec 2010

@petraas fiiiha.moja mama nikdy kolace nepiekla,nevedela to,tak sa maximalne na suhajdy zmohla.takze ja z rodiny ,kde sa vo velkom pecie,iste nie som.mne su aj 3 kolace na vianoce viac nez dost.inak moja svokra robila aj tie lepene kolaciky.vies,tie co chutia ako vanilkove rozky,z toho cesticka to je a je to lekvarom spojene.no uz sa k nim druhy vianocny sviatok riadne tesim.vsetko pojem!ani jeden nenecham 😀 😀 😀

bobocka
19. dec 2010

@kathynka preboha!!!!to co!!!!! chudak malicky ☹ ma mater ako za trest. a hrozne je,ze si to takto uvedomuje 😢 ...no a mozno to zas nie je tak zle,ked nad tym rozmyslam.mozno je fajn,ze si uvedomuje aka je jeho matka truba a teda tak rozoznava co je normalne a co nie. a mozno aj sestru na spravnu cestu navedie.treba dufat.mne je len luto,ze si taku zensku do rodiny vychytala,toho sa uz nezbavis ☹ bohuzial.ani ak by sa s nou brat rozisiel.vzdy to bude matka jeho deti ☹ ach jaj 😢

weiya
19. dec 2010

@luppita minule manzel malu pristihol ako si nesie moje kluce a ide ich hodit do kosa :-/ keby ju nevidel tak aj my o kluce pridem a by ma porazilo asi,lebo tiez tam mam kopec klucov,od nas,od babky,od nasich... drzim palce nech sa chytro najdu,myslim ze budu len niekde zastrcene a uvidis na takom viditelnom mieste...mala vcera si cizmicku skovala prehladala som cely byt,polk dna som ich najst nemohla a vecer sadnem na postel a na druhej posteli deka na nej hodena 🙂

kathynka
19. dec 2010

@bobocka tipujem, ze keby sa s nou rozviedol, tak ona sa postara o to, aby sme tie deti uz nikdy nevideli...specialne ja, lebo ja som nevlastna...to mi akosi zacala v poslednej dobe hanka prizvukovat, ked sme u nich...mojej sestre povie, ze "ty si vlastna" a mne povie " ty si nevlastna"...ze kto to tomu dietatu tlcie do hlavky...sama to tam asi nenasla...a hlavne, ked my tie rozdiely nerobime, ved mna ma rada este aj sestrina a bratova mama...

weiya
19. dec 2010

@bobocka no my hovor,ze typicky chlap,ten moj dnes dal malej u svokry ze ale tri kusky zemiakovej placky,som mu porad nadavat zacala,ze to mala nemoze a preco a tak a presne toto aj on povedal,ze NO A?

petraas
19. dec 2010

@bobocka no ja som si to v tedy v tom maxe ani nejak neuvedomila, ale nastastie toho Sofi velmi nespapala som jej to zobrala a manzed dojedol...ale az doma som stale rozmyslala ze z coho to moze mat...ona to sice mava ked dost slinta ale v tedy az tak neslintala a nemava to az take ako to mala po tom medovniku...az po hodnej chvil rozmyslania ma napadlo ze to bude z toho medovniku...
inak my ba sme ani medovniky tento roknepiekli....mama stale chcela vraj kvoli malej ale som jej to hned vysvetlila ze mala to nemoze a ze my to nechceme lebo su kazdy rok tvrde ze sa ani ukusnut nedaju ale sestra prisla so super receptom tak sme nakoniec par spravili lebo tieto su pekne mäkke...uz ako sa dopiekli som si pochutnavala a Sofi ma zbadala tak strasne pytala ale teda radsej som jej nedala...no inak typicky chlapy to mas pravdu to aj ja mam zopar takych prihod🙂 ale sak odkial by to oni mali vsetko vediet ved niesu zavisli na konikovi a na nete ako my🙂))) a ked su tak ich zaujima uplne nieco ina ako to co dieta moze a co nie🙂
u nas sa vzdy dost pieklo mama vie dobre piect ale mna to teda nebavi....keby sme byvali sami tak mame len tak 2-3 druhy a nieco z obchodu ako to bolo jedny vianoce co sme sam boli...ja by som aj daco upiekla ale mne sa nechce...leniva som🙂

weiya
19. dec 2010

baby a ja som tatrovku nemala ☹ ale sused u babky mal tak sme po ulici s tatrovkou behali,takze kati super napad 🙂)))

weiya
19. dec 2010

nejako to tu dnes nestiham,aj fb aj modry konik 😀

kathynka
19. dec 2010

dik, holky, je to jasne, bude tatrovka 🙂 dufam, ze ju este budu mat, ked ju pojdem v utorok kupit...a hlavne, pod tou ich malou jedlickou ju yoan urcite neprehliadne 🙂

bobocka
19. dec 2010

@petraas @weiya ach ti chlapi.do hrobu nas donesu!!!! 😀 ale je pravda,ze bobco sa o taketo veci nezaujima velmi.co mu ja nepoviem,to si sam nezisti 😀 aniv tehotenstve nebol iny.ja som si studovala veci ohladom vyvoja babatka a ake mozne veci mi hrozia a co treba sledovat a on len stale,ze stuchni maleho,nech ma kopne do ruky 😀
ale treba povedat,ze co mu ja poviem,toho sa super drzi a je s malym uplne uzasny.krasne sa o neho vie postarat.fakt uzasne.vedela som,ze bude dobry tatino,ale ze mu to az takto pojde,tak to so ani v najtajnejsich snoch nedufala 😉
@kathynka vlastna,nevlastna...koho to uz len zaujima.ja mam tiez dve nevlastne sestry,no nie sme spolu casto a ked sme boli mladsie,tak sme si lepsie rozumeli,teraz je to take ...kadejake.mna ale ked sa niekto pytal,ze ci mam surodencov,tak som povedala,ze mam dve sestry,ale ze to su nevlastne z otcovho prveho manzelstva.a hovorila som to len preto,aby som zabranila pridlhej debate o tom,ze ako sa tri do jednej detskej pomestime atd.proste ked som povedala,ze su z otcovho prveho manzelstva,tak kazdy pochopil,ze teda asi s nami neziju a su pri ich mame.len preto som to hovorila.inak som bola rada,ze som ich mala a vlastn-a nevlastna sme medzi sebou neriesili.

weiya
19. dec 2010

@bobocka takto to je aj u nas,len teda s tym rozdielom,ze som si nevedela ani len predstavit ze aky bude tatino,kedze sa nevie ani sam o seba postarat 😀 ale o malu sa stara super,fakt,maloktory tatino robi to co on....a mala ho proste zboznuje 🙂

luppita
19. dec 2010

@petraas ja som malemu uz par krat dala, ale len tak po polke a vpohode, oblizoval sa, podla mna, ked si ich piekla ty a vies , ze su OK, tak jej skus dat a uvidis, mnam medovnicky ja milujem 🙂
@bobocka co su to tie suhajdy? a ake mnamky budes robit zo salka? zistla som , ze drahy salko miluje 🙂

weiya
19. dec 2010

@luppita suhajdy su taka ta cokolada v tych kosickoch a je to plnene bud orechami alebo tym salkom a navrh lentilka,urcite vies🙂 ja najviac tie salkove lubim...🙂))

@bobocka inac bobo si ma namotala na to rafaelo,to ja mozem take,asi aj ja spravim v stredu alebo stvrtok🙂)

weiya
19. dec 2010

@petraas inac aj ja som dala malej kusok z medovnika,ale herecka to vyplula 😀 mnam nam si rozparavala ked ma videla ze to jem,tak som jej kusok dala a vyplula,uz jej ani nedam,len uz vidim na vianoce babky ako budu zas otravovat s medovnikmi a ostatnym napecenim :-/ neznasam to 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre