V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

akinom55
23. máj 2010

Ahojky,
no ako tak čítam, veru nám drobčekovia už parádne narástli.... príde mi to chvíľa, ešte v červtej pamäti mám pôrod a teraz už robím prekážkovú dráhu, aby som toho nášho drobčeka aspoň trochu spomalila... i manžel s obdivom uznal, žeby malá mohla rýchlosť a techniku plazenia profesionálne vyučovať... Achal návštevy na záchode ja dobre poznám, buď ma príde osobne pozrieť alebo jej vadí, že ma nevidí... ťažko jej vysvetliť, že mamina nemá plienku 😀

Inak som čítala, že už riešite nočníky a podobne... mám na vás otázku, už ste začali so "zubnou" hygienou? My teda nemáme ešte ani jeden zúbok, ale vraj by sa malo s tým začať už nejako okolo 6 mesiaca spolu s príkrmami...priznám sa, doteraz som to neriešila ale už nad tým rozmýšľam, len neviem ako nato? Máte niekto nejakú dobrú radu resp. tip?

gabinka79
23. máj 2010

akinom, práve dnes som o zubnej hygiene detí čítala. Deťom by sa mala zo začiatku dať zubná kefka na to, aby si na ňu zvykali (skôr na hranie, ako na čistenie) a neskôr čistiť zúbky detskými zub. pastami (čo je samozrejmé). Toľko tam o tom bolo. My máme 1 zúbok, ale zatiaľ kefku nemáme.
weiya, keď mala naša malá zapareninku, robievala som jej bylinkové kúpele (repík a rumanček) každý deň. Ale podľa mňa urobíš dobre, keď zájdete k lekárke.
My bývame tiež v dvojizbovom byte, ale nemáme ho taký veľký ako weiya, takže zatiaľ ostávame pri počte izieb - dva. Neskôr sa chceme pozrieť po niečom väčšom.

ewwe
24. máj 2010

dobre rano

ja mam kupenu taku kefku, ze si to navleciem na prst a na konci su take stetinky a tym sa cistia zuby, zatial nepouzivam, ale mne mama povedala ze mam jej po jedle aspon s textil. plienkou vycistit zuby a dasna aby tam nemala zvysky papanice

v kik predavaju sietky na okna za 1€, biele aj cierne, kupila som si ciernu a pouzivam to na zahradu na kocik ako sietku proti hmyzu, super vec za super cenu

bobocka
24. máj 2010

hmmm,ja by som uz asi tiezmala miskovi trosku umyvat zubky po jedle.nekedy sa mi zda,ze ma taky zvlastny puch v ustach.ale to ni taky ako maju dospelaci,ale sko taky jemnucky,mne to okonca vonia 😀 .
my sme kupili tu sadu hryzatok spolu s kefkou z dmky.ale to co pise ewwe-ta kefka co sa na rst navlecie,to znie super.asi aj ja taku pojdem kupit 😀
a ta sietka e tiez super.veru aj to si zaobstaram.mame zeleny kocik a furt odtial vcely odhanam a v lete pred komarmi urcite treba miminko chranit.to su kadejake pliagy 😢
kocky,mne uz skoncila materska v uk,tak idem dnes na nase urady nejake bubaky vybavit,tak mi drzte palce.dufam,ze tych 160daco euro mi daju 😉

lujsa
24. máj 2010

Ahoj kocky,

drobcovi zatial zubky necistim,chcela by som kupit tu kefku,co spominala ewwe (na prst),ale stale zabudnem...Aj ja mam pocit,ze sa v noci budi castejsie,ked ideme spat k nemu,ale zatial ho neplanujem premiestnit do jeho izbicky,aj ked ma to uz napadlo 😉 U nas bude asi hlavnym dovodom casteho budenia kojenie a ak by som ho mala ist kojit do inej izby,tak by som noc stravila prechadzanim sa po byte 😅 😀

lujsa
24. máj 2010

Sietku na kocik mame,ale zatial som ju nepouzila,tak ani neviem,ci pasovala len na vanicku,alebo aj na sportak.Kocik mame tmavosedy,tak zatial nas hmyz obchadza,ide na zaujimavejsie farby 😉

weiya
24. máj 2010

Ahojte baby, tak sme boli s tym u doktorky,dala nam na to ten imazol, tak hadam pomoze a Talka bude mat zase ritku ako broskynku 🙂 V cakarni nas este aj dvaja stihli predbehnut, plno ludi tam bolo po vikende, tak dufam, ze sme tam hadam este daku chorobu nechytili.
Dnes tu bolo krasne pocasie, no k veceru zacalo prsat, tak sme v dazdi domov isli od babky a dedka 😒 ja som zmokla riadne, mala mala na sebe samozrejme igelit- prsiplast, taku velku zabavu s neho mala 😀 ale je tym drobcom dobre v kociku 😉
Zubky zatial ani ja necistim, nad tou kefkou na prst rozmyslam, ale nikde som to zatial nevidela,ja vzdy ked chcem nieco zohnat, tak sa mi nedari a pritom to mam rovno pod nosom 🙂 aj dnes som cele dm-ko presla aj dva krat kvoli tym poistkam a nic 😒 uz my to bolo potom blbe pytat sa, ked som im to tam cele prehladala 😀 a strasny natresk tam bol, v dm-drogerii je u nas vzdy plno.
Sietku proti hmyzu nemame a zatial ani neplanujeme kupit, mame cierny kocik s bielimi kvietkami, a tiez sa nam hmyz zatial vyhyba, horsie to je ked idem z kamaratkou vozit, ta ma zeleny a ta tam ma plno musiek vzdy.

wwcko
24. máj 2010

Ahoj.
My mame tiez zeleny kocika a teraz sa nam zacali na neho lepit musky. straaasne vela malych musiek 🙂 ale nastastie vcely ani osy zatial nie, ale sietku budem aj ja urcite riesit. A asi je uz aj nacase, ved uz to zacina lietat... 😒

My este nemam ani jeden zub tak nemusim riesit kefku. Este stale sme ani nausnicky nevyriesili ci ano alebo niea vidim to tak ze ani nevyriesime 🙂

Dnes som si bola pre auto v servise. 300 euro uz druhy krat a to sme este neskoncili ☹

ewwe
24. máj 2010

ja som dnes kupila tie poistky do zastrciek z tesca 5 ks za 99centov, a kefku som vybalila je to vyrobca canpool babies, a dnes som malej cistila zubky plienkou, ale trcia iba 1 mm, tak to sa ani neda poriadne 😝
minule v tv davali reportaz ze islo rocne dievcatko po 1x k zubarovi, aby sa zoznamilo s prostredim a tak, no chcela by som vediet ci by ma zubar zobral dnu poukazovat malej ordinaciu, a kuknul jej 4 zuby isto by si nasiel cas pri jeho zaneprazdneni a nedostatku zubarov
ozaj tak schvalili to ze k zubarovi na preventivky uz od 1 roka s detmi???

wwcko
24. máj 2010

weiya citam ze nevies zohnat tie stuple do sauviek. ja som kupovala tuto aj ochranu do zasuviek na rohy stola, ochranu proti zabuchnutiu dveri, chranice na kolena a popruhy. vsetko naraz. http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi...
A ked ti nezaberie ten Imazol vyskusaj sudokrém, nam do dvoch dnoch zapareninky zmizli 🙂 Ale dufam, ze nebude treba 🙂

bobocka
24. máj 2010

weiya tie poistky do zastrciek kupis v kazdom elektre.ja som to kupovla v detkom obchode.v bb mame obchod "detsky svet" a tam toho mali habadej.aj ochranu na rohy nabytku ci stolov.dokonca mali aj stylove tie ochrany rohov.kadejake farebne i priesvitne.4 stali2.69 euro...ja som aj rozmyslala ci kupim tie spojniky na sufliky .som si ista,ze za dva mesiace uz bude drobec vsetko zo suflikov vytahovat 😀 .no to je uz podla mna zbytocne.tie rucky suflikov previazem navzajom stuhou a maly to neotvori 😀

achalteke
25. máj 2010

Ahoj,
tak jsme se bavili o tom že prcka asi fakt přestěhujeme, ale dneska ráno jsem se rozhodla že to ještě počká. Mě by prostě hodně chybělo to usínání jeho, když se držíme za ruce a spolu usínáme, nebo když mě nenápadně sleduje jestli spím a když pootevřu oči spustí hurónskej radostnej řev 😀 😀 😀 😀 😀 😀. Dneska v noci se vzbudil a já už tak nějak po paměti ho po tmě otočím na bok pohladím a on spí dál no a dneska hledám hledám a dítě spalo vzhůru nohama, zahrabanej pod peřinkou jen nosík mu koukal ven 😀 😀 😀
kartáček zatim taky nemáme a zuby má už asi 4 měsíce, ale čistím mu je takovou tou zubní žinkou - zajíčkem (když si teda vzpomenu) a zároveň tím nenápadně zjišťuju jestli neleze další.
Sí´tku taky nemáme, mouchy se nám na kočárek nějak nelepí. Včera mu tam akorát zabloudil čmelák tak z toho měl velkou srandu 😀 😀

Weiya tak co lepší se to?
Ww to je peněz za auto 😠 , no já jedu s autem na technickou příští týden. Už teď mám z toho husí kůži...
Bobocka jak jsi dopadla na úřadech. Koukám že v Anglii a Francii jsou ty mateřský tak krátký, to jdou pak baby do práce nebo dostávají nějaký příspěvek, nebo jak?

wwcko
25. máj 2010

Achal ani nehovor. Prvy servis boli rozvody cca 6000 sk, druhy čapy 300 sk a o tyzden ma caka komplet filtre, zadne brzdy a tlmice 😒
Ani my sme Ninku neprestahovali. je stale s nami. nem to prslo cudne ako keby sme sa jej chceli zbavit. a museli by sme ju dat o dve izby dalej a to sme nechceli. V pohode to zvladame to nocne vstavanie a ani Ninka nevyzera ze by jej to vadilo, tak sme to nechali tak. A inak ja neviem co sa tym detom sniva, ale aj Ninka spava v uplne nepohodlnych polohach. Hlava uplne vyvratena dozabu, cela je napriec v postielke a ked u mna v posteli, tak musi by uplne na mne nalepena 🙂

dnes sme mali ist na posunky, ale v Martinoivej rodine sa to posledne dni hemzi nestastiami, tak sme nesli. snad nam dovolia nahradu, lebo normalne sa to nahradit neda 😒

weiya
25. máj 2010

Baby, ritka sa nam uz lepsi 🙂 WWcko o tom spani, no to sa aj ja kolkorazy cudujem, ze ako sa jej tak moze dobre spat, hlava uplne v rohu tiez napriec lezi, vseliako. rano sa budi tak ze uz je uplne otoccena, hlava tam kde maju byt nohy 🙂 no prejde pocas noci celu postielku 🙂

ribizek
25. máj 2010

ewwe - no, stými zubármi máš pravdu na tie preventívky. Ja som bola teraz s tým starším, ale strašne sa hanbil, sedel mi na kolenách a ani na zubúrku nepozrel. Našťastie je to taká milá osôbka. Venoval pohľad len sestričke, keď mu podala obrázky. Ja chápem, čo tým "autori" chceli povedať a v podstate majú pravdu, ale je tak málo zubárov, že aj dospeláci majú problém dostať sa,nie to deti. A k detom predsa treba iný prístup, viacej času. Veľa mamičiek na to nadáva, lebo nie každý zubár ich chce vziať s dieťaťom. Som zvedavá, čo tie maminy, ked deti do roka zúbky nemajú.🙂

Nás Peťulo zatiaľ zúbky nemá, čistím len plienočkou, nech tam nemá zvyšky stravy. A potom bude pri mne sedieť a hrať sa časom s kefkou, ked si budem umývať zuby ja. Ten starší má kefky strašne rád, hlavne, ked ich môže hrýzť. 🙂 Naučený sme tak, že on drží moju kefku a čistí zuby mne a ja čistím jemu. 🙂 Pastu akože používame, musímm aspon postrašiť,lebo vidí, že aj mamina to používa.

Aj vám začali deti tak skoro ráno vstávať? U nás láme malý v poslednom čase rekordy. Začal sa budiť okolo piatej - pol šiestej. 😝 Aj v noci je akýsi nervozny. Našťastie som sa pri prvom poučila a nekojím stále, lebo ten sa potom budil pocuckať si pomaly každú hodinu, ale aj tak je nervozny, kým ho nevezmem na ruky a nepohojdám. Ja si stále hovorím, že asi tie zuby. 🙂 Ked tie mršky vedia potrápiť vraj aj 2 mesiace, kým vylezú. No dasienka má už navreté dosť dlho a nič, tak uvidím.

weiya - tie spánkové polohy máme aj my. Vykrútený, ako paragraf. Raz som ho chcela dať do pohodlnejšej polohy, tak som ho jemne preložila. Samozrejme, že som ho zobudila. Tak som sa už poučila. 🙂

weiya
25. máj 2010

Ribizek, mala si zvykla vstavat o pol 5, hned ked uz je vonku svetlo a potom uz buvat nechce. Aj ja som sa poucila 😀 a uz malu v postielke nenapravam.

bobocka
25. máj 2010

achalteke no ja som bola vcera na urade veeeelmo milo prekvapena.bola tam velmi mila kocka a povedala mi,ze tie papiere co mi roboty poslali ani nemusim mat oficialne prelozene,ze staci ak si to sama poprekladam na zadnu stranu a ani vetko nemusim,len strucny obsah. a ja som sa pytala,ze ako je to s tymi davkami,ze a sm na svk nezila sest rokov a teda som si ani socialku neplatila a ze teda ci mam narok na tych 168 (ci kolko to je)euro a ona,ze som predsa odvadzala vsetko v uk a uk jekrajina europskej unie a teda sa mi to zohladnuje a budem dostavatych 253euro mesacne!!!!hura!!!!ja viem,ze je to malo aj tak,ale takto mi budu davat o 100 viac ako som cakala a to ma teda poriadne poresilo 😀 .
inak moj misko tiez spava v divnej polohe.stale v tej istej napravom boku schuleny do klbka . 😀 a ked sa v noci akoze ide pretocit,tak je hnedna brusku a prebudeny 😒
ja este vobec neuvazujem dat michalka do jehoi vlastnej izby.neviem si predstavit,ze sa v noci prebeiem a postielka v spalni nebude.na take nieco sa bude msiet poriadne psychiky pripravit.osobne ho dam do jeho izby asi az po zime.teda asi rok este s nami bude.buduce leto by sme chceli pracovat na druhom babatku,tak to by mohol byt fajn prepod potom.vsak uvidime. 😀
a weiya to je super,ze ritka uz zaparena nie je 🙂.som ti vravela imazol je zazracny 😀

lujsa
25. máj 2010

Wei-super,ze ritka sa hoji 😵 😵

Achal-ani ja by som zatial drobca nevedela presunut,aj ked sa budi casto,strasne by mi v spalni chybal 😵

wwcko-my sme na tom s autom podobne,akurat,ze cifry,ktore nam uctuju su niekolkonasobne vyssie a za uplne hluposti...Ale kedze si za hodinu prace uctuju 2500 SK,tak sa ani nedivim 😠 Nastastie mame este tento rok havarijnu,tak nam pod nu niektore opravy spadaju,niektore nie...

ewwe-nas drobec ma noci,kedy sa je schopny kvoli pricucnutiu budit aj kazdych 15 minut a neviem,ako z toho von....Pri druhom budem snad mudrejsia 😀 ale aspon spinka dlho,tak tu noc dospim-snad sa to nezmeni.

Drobca ani ja v postielke nenapravam,tiez je schopny spat v uplne krkolomnych polohach,pre mna najsmiesnejsia bola poloha,ked mal nohy celu noc zdvihnute,vystrete do 90 stupnoveho uhla 😀 Nechapem,ako ich tak celu noc uhrzal a nespadli mu na postel 😀

lujsa
25. máj 2010

Bobocka-super,ze ti budu platit tych 253 eur 😵 😵 Tiez si myslim,ze s drobcom budeme v spalni este minimalne rok 😉

marusik
25. máj 2010

lujsa, tá poloha s 90 stupnovým uhlom je parádna! 😀 asi by som to mala aj ja vyskúšať 😉 naša Klára spí väčšinou na brušku - teraz máme silnú nádchu, ťaháme soplíky každú 1,5 hod odsávačkou na vysávač, mohla by som zbierať do nádobky a predávať na trhu, toľko toho máme. ale radšej sa potrápime, akoby jej to malo stekať nižšie, na priedušky 😨 zaujímavé je, ako si nájde polohu aj na ten upchatý noštek - pritlačí si nos tak, že má dierky naširoko otvorené a tým má väčší otvor a lepšie sa jej dýcha... výmyselníčka malá sopľavá 🙂

petraas
25. máj 2010

baby ak pouzivate plienky pampers alebo utierky pampers a mate tlaciaren tak si mozte vytlacit kupony na zlavu na tomto linku http://www.pampers.cz/cz_CZ/ecoupon_sk?src=3〈=sk

lujsa
25. máj 2010

Marusik,ake su babatka sikovne,poradia si...Klarka je sikulka 😉 Teraz vela babatiek trapia sopliky,vsade naokolo to pocuvam 😒

Petraas-dakujeme,Pampersky pouzivame,ale nemame tu tlaciaren,nieco musime vyspekulovat 😉

trdielko149
25. máj 2010

ahojte maminky,aj ja mam dcerku Emmku co sa narodila 16.9.2009 v Topolcanoch a tak obcas skocim aj sem ak ma nevyzeniete 😅 aj ona spinka v absolutne krkolomnych polohach,vacsinou sa skruti a je priecne v postielke a nohy vylozene tiez do 90 stup.uhla 🙂 🙂
este nelozime ani naznak toho nemame ... vraj sa nemam koli tomu stresovat no neviem co nam povie doktorka na to ...
mame 1 zubok a dalsi sa tlaciiii horucky nastastie nema,ani chripku zdrava ako buk 3xklopi klop 🙂

krasnulka
25. máj 2010

@trdielko149
aj moja dcera je narodena 16.9.2009 ale v Skalici. Mozem sa spytat,kolko vazi Emmka? Zda sa mi, ze ta nasa mala je dost buclata,ma 9500g tak by som chcela vediet ako su na tom ostatne v deticky v jej veku.

marusik
25. máj 2010

trdielko149 a krasnulka! aj moja malá je narodená 16.9.2009 - v KE, a aj ja - ale pár rôčkov skôr 😀
Dostala som najkrajší narodeninový darček 🙂

trdielko149
25. máj 2010

@marusik jeeej aky krasny darcek ... zo zaciatku trosku bolestivy sice ale krasny 🙂

@krasnulka nasa Emmka ma rovno 8 kil dufam ze to nie je malo zase ... narodila sa mala 3390 g 😀 a tu je jej aktualna fotka spolu s maminkou :

weiya
25. máj 2010

Trdielko ahoj 🙂 Tak aj tu sme sa stretli 🙂 Babyy, keby sa mala vypytala o 2hodiny a 10minut skor, tak aj nataly by bola narodena 16.9. 🙂
Trdielko a nataly nema este ani tych osem kilov, no lekarka mi hovorila, za to je uplne v pohode.
Dnes u nas chvilu prsalo, tak sme behli k nam a mala mala rande ;)

achalteke
25. máj 2010

@wwcko to je masakr, tolik peněz, hnus, výměna čepů nás taky čeká, počítám, že i tlumiče a kdoví co ještě, no padnou na to úspory počítám....jinak ať je to co je to tak doufám, že už si to neštěstí Martinovo rodina vybrala
@weiya super, takže imazol zabral, paráda, hned ho jdu doporučit kámošce - jejího prcka to taky trápí
@ribizek šimon naštěstí vstává až v sedm, ale já vylejzám až o půl osmé, v osm on si tam hraje, hrabe se a tak
@bobocka paráda, to je hezký překvápko, lepší počítat s horším a být mile překvapená 😉
@trdielko149 vítej 🙂

achalteke
25. máj 2010

@weiya krásný, pěkný napadník :D

lujsa
25. máj 2010

Marusik,to je super-mozte oslavovat spolu 😵 Moj drobec sa narodil na narodeniny mojej mamky a kedze ona je uz v nebicku,tak ma to neskutocne dojalo 😵

Krasnulka-myslim,ze tvoja dcerka ma vahu uplne ok,moj drobec sa narodil o 9 dni skor,ako vasa mala a ma 9kg 😉 A zdaleka to nie je bucko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre