V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
15. jan 2010

mauik, a už jsi někdy mák měla? mě po něm někdy bolí břicho, tak bych se bála ho teď jist, kvůli malýmu....

kasenka228
15. jan 2010

Bibi, tebe ja vzdycky strasne rada ctu, vypada to, ze mame stejne lenochy. 😉 A presne jsi to popsala, ten krk, vypada to, jakobychom ji za nej veseli...ale Terka teda uplne mega slinta a tece ji to vsude, mozna to ma z toho. A taky "len" kojim. 😉

emamamamu
15. jan 2010

jsem ted volala laktacni a mam prejit na UM, kdybych se tady dlouho neukazala, tak jsem se obesila, cau.

kasenka228
15. jan 2010

a proc jsi ji volala? Me uz taky deptaj ty reci, ze dite ma hlad, ja tomu proste neverim, vcera 5 po.ranejch plen, to by snad tolik nekadila a radsi by to stravila, kdyby mela hlad, ne?

emamamamu
15. jan 2010

no protoze uz nevim, co mam delat....
mala si proste podrezava zily, kdyz jdu na ni s kozou, kdyz se mi ji podari ji vecpat do pusy, tak rve, mlati me, narika, vzteka se...kdyz se mi ji zazrakem podari nakojit, tak po patnacti minutach klidu zase rve a rve a rve...kdyz ji dam lahev, tak ji vypije a je tri hodiny vysmata.....
samozrejme laktacni maji naucene jen dve vety a to ty, ze lahvocka zabiji kojeni a malo mlika neexistuje a cau....
decko ti tri mecie jen rve a rve..das mu lahev a je spokojene a nakonec ses za debila, ze si za to muzes sam, zes mel vydrzet pul roku se rvoucim deckem a s dobrym pocitem, ze plne kojis☹
kur.a

kasenka228
15. jan 2010

no jo, tak to nevim, co na to rict...ale moc dobreto znam, jaky to je bojovat s ditetem, aby se pripojilo, maji neuveritelnou silu...my jdem ven...

ivca08
15. jan 2010

Emo klid!
To uz me taky stve, ze se vsude tak strasne propaguje kojeni do 6 mesicu, ze kdyz to nahodou nekomu nejde, ze si pripada jako nejvetsi vyvrhel!!! Neni to nahodou trosku prehnany??? Ok, beru, ze kojeni je od prirody, tak je to asi lepsi, ale prece to neni lepsi nez spokojeny dite jinym zpusobem. Vzdyt je to sakra blbost, znam tolik holek, co kojili jen chvilku a maji krasny, zdravy a spokojeny deti. Tak proc by to melo byt neco spatnyho? Propagace kojeni je dobra vec, ale jestli uz to neni trosku prehnany. Akorat to pak způsobuje stres! Nebudu kojit a je konec sveta nebo co?

ewwe
15. jan 2010

bodke a Danielkovi vsetko naj k 4 mesiacikom

mne sa nina tiez niekedy kruti a vrieska u prsa, kedze kojim cez klobucik tak som si vsimla, ze krici vtedy ked si trocha potiahne a nejde jej mlieko hned do pusy, ona chce si 1x potiahnut a mat mlieko v ustach, ked to tak nieje a ona akoze musi sať tak spusti divadielko, musim ju ukludnit a potom zacne pit uz bez ceremonii

k pretacaniu pretacala sa na bok, ale uz sa zas nepretaca, od vcera dviha ten zadok, teraz je to zabava cislo jedna

ema tak jej daj flasu a hotovo, dorka bude spokojna a aj ty si zvyknes 😉

danielasr
15. jan 2010

ema, urobila si pre to myslim ze dost,co sa len dalo,
byt na UM nie je tak strasne, a nebudes to mat daleko do kuchyne ako niektori 🙂

petrajurinova
15. jan 2010

V rychlosti dočítám než půjdu pro Bastíka, pak už se sem zase do večera nedostanu.

Emo, tablety Milton mám ve skříni, ale zatím je nějak moc nepotřebuju. Flašky ani dudlíky nepoužíváme a tak ani není co nějak sterilizovat. U Bastíka jsem je nejvíc využila na hračky, hlavně na gumové zvířátka co si s nima hrál ve vaně, tak asi až k tomu malá doroste, tak je zase vytáhnu.

Pospec s těma penězma za reklamu, on provoz takhle velkého webu není zadarmo, hardware, firewally a programátor, který se stará o to aby to tu fungovalo a další provozní záležitosti stojí určitě docela dost. A samozřejmě snad si nemyslíš, že někdo kdo provozuje takhle velký diskuzní web, to dělá z dobroty srdce a z nudy, taky z toho chce něco mít.

akinom55
15. jan 2010

I ja myslím, že tá propagácia kojenia je až moc drastická....my síce len kojíme, ale z toho nesereme... tak dávame šťávičky, a taky nesereme 😀 asi dáme rum a do gatí bum 😀 😀

Emuš v klídku by som prechádzala postupne na ten UM, keď je tak dorke lepšie tak načo to riešiť a stresovať sa... ako sa hovorí, dieťa si samo povie čo mu vyhovuje.... o rok, dva si na nejaký UM nespomenieš a budeš riešiť, že dorka papá len čokoládu a pila by len colu 😎

emamamamu
15. jan 2010

to je jako kdyz vas manzel mlati a vy se s nim stejne nechcete rozvest...ze se neco zmeni...
ale ja cekam uz ctyri mesice na to, ze si s malou sednu, dam ji k prsu, ona se prisaje, bude najezena a spokojena..a HOVNO.

marketka.27
15. jan 2010

Ahoj všem🙂

Byla jsem ráno na rehabce, sestra v evidenci si tam na mne v čekárně plné lidí otevřela tlamáč, že co si to jako dovoluju tam jít s dítětem, že jestli nemám hlídání. Tak jsem jí vysvětlila, že kdybych měla hlídání, tak ji tam fakt netahám. No ale prý tam s ní stejně nemůžu (šla jsem k dr. a ne cvičit, doktorovi mimina nevadí - je v pohodě, má doma taky čerstvé, tak to taky ještě prožívá😀 - navíc spala v kočárku). Tak jsem se jí ptala, co navrhuje, jestli ji třeba nemám odnést do baby boxu, když teda nemám to hlídání. V ten moment obrátila a najednou to nevadilo. No, stejně mi rozepsala rehab tak, že se na většinu nemám šanci dostat 😒

Pak jsme byly v Plaváčku na psychomotorice, Karinku mi fyz-terap vyšetřila, nakonec si nás tam nechala až na konec, je to pořád dokola, podle ní to všechno způsobilo to přidušení během porodu. Já nevím, když ji vytáhli, tak dýchala a křičela sama. Budeme mít nějak upravený ten vaničkový program a musíme k ní po dobu kurzu chodit co dva týdny na kontrolu. Jo a máme si koupit nějaké polohovací válečky na spaní na boku, máte s tím někdo zkušenost? Ukazovala mi to, viděla jsem to poprvé v životě. A očkovaní podle ní nebudeme do cca jednoho roku.

kasenko, s tím krkem bojujeme taky, myju jí to několikrát denně žínkou při pasení, to je jediný moment, kdy ten krček napne a vymyju opravdu všechno, ve vaně se mi to tak moc nedaří. Po osušení lehce máznu Bepanthenem.

Masivní podpora kojení podle mne hraničí s hysterií. Jasně, že je prima, když ženská může kojit, ale když to děcku nesedí, nebo to z nějakého jiného důvodu nejde, tak se kvůli tomu fakt nemusí jít oběsit. My kojíme i krmíme UM - podle momentálního stavu.

Já jsem taky dala do sterilizátoru hračku ... no, trošku změnila tvar 😀 Tablety Milton mám doma taky, ale zatím jsem je nepoužila ani se na to nechystám.

kasenka228
15. jan 2010

Market, my mame ty polohovaci valecky doma, pujcene od kamosky, ale nikdy jsme je nepouzili. Vypada to nejak takto: http://www.bezpecnost-pro-kojence.cz/zbozi-pro-... A k cemu by vam mely byt dobre? My mysleli, ze bysme je pouzili na tu predilekci hlavicky....

marketka.27
15. jan 2010

Jo, ukazovali nám tam, jak se to má použít. Prý pro rovnoměrný vývoj těla. Měla by v tom na střídačku spinkat, ale taky si třeba hrát, nevím, jestli si to máme koupit, myslím, že se jí to moc líbit nebude. S predilekcí hlavičky už problém nemáme, aspoň já to teda nepozoruju, myslím, že to v posledních dnech přestalo, už někdy i při spánku otočí hlavu na druhou stranu.

bibi78
15. jan 2010

Tak sa dozvedam dalsie veci... tabletky na vyvaranie - to pocujem 1. krat. 😅 Ja vyvaram obcas iba dudliky a lyzicky na podavanie tekutych vitaminov, inak vsetko ostatne iba umyjem vo vode s tekutym mydielkom, ktore pouzivam na Dominika. S plysakmi som sa nejak netrapila, dal ich do ust este pred tym, ako som ich stihla aspon oprat a 1 z nich je rozpravaci, tak aj tak ho prat nemozem. Ved ked je na gauci, tak "papa" aj tie matrace a tiez nie su sterilizovane - uf ale to by som asi nedala do ust ani ja 😀 . si hovorim, ze budujeme imunitu... 😅 - uvidime... 😀

kas, rado sa stalo, kludne si vzdy spomen na nas, ked budete pozadu, urcite aj my. my si totiz davame vzdy "na cas", tabulky nesledujeme a myslim, ze aj tak mame super sikovne dieta 😉 🙂

achalteke
15. jan 2010

Bodka se šimonem jsme atím ve fázi zkoušení, zkoušíme různou zeleninku vždy po několika lžičkách (vždy tři dny, každý den o něco víc), takže se vždy potom ještě rád napije z prsa. Tak to bude ještě nějaký týden trvat než plbě zeleninou nahradíme jedno kojení, ale je zasycenej líp, dýl vydrží a líp pak odpoledne i spí

kesika
15. jan 2010

Ema, možno je to blbosť a už si to skúsila. Mne Klárka niekedy pri kojení tiež reve a nechce sa k prsu ani priblížiť. Kojím v sede od príchodu z pôrodnice. Tak som si skúsila ísť s ňou ľahnúť a kojiť v leže. A pomohlo. Teraz to striedame. Možno jej v tej polohe len nie je príjemne a chce zmenu.
A dnes som prišla na jednu vec. Ráno som tu písala, ako mi malá odmieta postieľku a nechce spať. Tak dnes sa mi stalo, že v postieľke boli dva dudle. Jeden mala v puse a druhý som tam predtým zabudla a bol vychladený, lebo predtým sa tam vetralo. No a keď ten jeden vypľula, omylom som jej dala do pusiny ten "vychladený" a ona sa otočila a zaspala hneď 😕 Potom som to skúsila o štvrtej, ale už cielene. Dudel som vychladila v chladničke a akonáhle plakala a dudel vypľula, dostala vychladený. A zabralo znova, zaspala hneď.

bibi78
15. jan 2010

kesika, dobry napad. tak funguju aj tie chladiace hryzatka.

zinevra
15. jan 2010

to je dobry tip. budu to muset taky nekdy vyzkouset

ewwe
15. jan 2010

tak ked to zabera na denne spanie tak ja dam ninu celu vychladit

ewwe
15. jan 2010

http://lesk.cas.sk/clanok/80234/naucte-sa-sprav...

tak ako je to s tou masazou chodidla? 😀 😀

lovelygirl
15. jan 2010

Emo, neblázni, prostě jí to frkni, jako UM, a kašli na všechny křečovité řeči o nutnosti kojení.. sama vidíš, že je Dortík spokojený, když jí dáš UM, to je přece nejdůležitější, ne?
mám plný mrazák hraček 😀

zinevra
15. jan 2010

urcite, taky mam ten nazor, na kojeni se ted klade moc velky duraz a maminky to stresuje. hlavni je usmevave miminko a klidna maminka a jestli to bude diky UM tak co. znam hodne deti, ktere byly od zacatku na UM a jsou zdrave.

kesika
15. jan 2010

Lovely: a teraz tam pošleme naše deti, nech sa pohrajú, budú lepšie spať 😀

lovelygirl
15. jan 2010

kesika 😀😀😀 ale teď mě napadlo, že když jsem s Esterkou dlouho venku, jako na mrazu, tak pak spí mnohem líp.. 🙂 takže terapie chladem funguje.. co takhle koupit permanentku do polária? 😀 😀 😀 😀

kesika
15. jan 2010

lovely: Alebo by sme mohli mať prsia strčené celý deň v mrazáku a kojiť nanukmi 😀

joodi
15. jan 2010

Ahojky 🙂
tak jsem vás dočetla uff.. S tim studeným dudlíkem na tom asi něco bude, zpětně jsem si to uvědomila taky, když jdeme ven tak beru jeden náhradn ív pouzdře a teď v tý zimě vždycky hodně vychladne. Dnes jsem ho Elence dala, když brečela že jí cpu zase do auto sedačky..a byla potom klidná 😕 😀 tak že by to fungovalo i na to naše mečítko?? 😅

Emo, netrap se a klidně jí UM dej, já vím, taky jsem měla výčitky, ale hodně mi pomohla moje mamča a taky manža - říkali, že je přece Elenka už "velká holka" a MM měla co to šlo, že jí to určitě prospělo a že jsme šikovný, jak dlouho nám to vydrželo 😵 Pak se to ve mně najednou zlomilo a úplně v klidu jsme přešly na UM - a díky tomu klidu a takovému jasnému rozhodnutí a tak trochu smíření se se situací jsem asi taky neměla problém zastavit laktaci 😉 🙂 🙂 Naopak mi potom bylo líp, měla jsem víc energie, prostě jsem víc v pohodě 🙂

joodi
15. jan 2010

Jo a ještě něco, jiná ženská v tvý situaci by to už dávno vzdala 😉 Tak se pochval, řekněte si s dortíkem, jak jste šikovný holky, a klidně jí dej UM. Můžete si k tomu pustit tu relaxační hudbu, ta je mimochodem fakt super, dneska mi mečítko uklidnila během vteřiny!! 😎

emamamamu
15. jan 2010

joodi tebe pochvali a me cela rodina dneska volala, ze konecne, ze jsem ji celou dobu trapila hlady...fakt se citim bombove..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre