V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

wwcko
27. máj 2010

A chcela som sa spytat. Ninka mala cca pred troma dnami na obed kur. masko, zemiacik a mrkvu. Ked sa potom vykakala, tak ta mrkva nebola vobec spracovana. Ako ju zjedla, tak aj vykakala, vobec ju nestravila. Mate to aj vy, alebo myslite ze mam zajst k dr, ze jej netravi? Ostatne som v kaku nevidela, lebo vsetko mala na uplne male kusky len tu mrkvu....

A este jedna otazka. Kravske mlieko skodi, ale jogurty z kravskeho mlieka uz nie? Ked sa tam udeju vsetky trie chemicke procesy, tak uz je kravske mlieko ok? My mame kozie jogurty, tak som to nestudovala, len ma to tak pre zaujimavost napadlo.

weiya
27. máj 2010

wwcko, nam sa raz stalo, ze zjedla taky vacsi kusok keksika a rano bol v plienke 🙂 myslim, ze to je normalne, ze jej dobre travi, a to je uplne super, ze sa rozpapala 🙂 To je zakon schvalnosti, aj Nataly, ked sa chcem s nou pochvalit, co vie tak iba na mna pozera jak partizan 😀
Tak wwcko, tomuto ani ja nerozumiem, kravske mlieko by sa nemalo davat do troch rokov, ale jogurty sa mozu davat od 6mesiaca. Od jedneho roka sa kravske mlieko moze pouzivat na pripravu stravy pre dieta. Nechapem tomu...

wwcko
27. máj 2010

@weiya mala to na obed dva dni a dva dni mala kusky mrkvicky v kakanici 😒 takze si z nej vobec nic nezobrala, ked nebola rozlozena :/
No my tu mame moznost zakupenia cerstveho kozieho mlieka od sukromnika, a aj kozie jogurty u nas predavaju tak my to mame v pohode, ale nie vsetci maju taku moznost... Ale asi to bude tym prevarenim, ze je potom to kravske mlieko oka. No musim si to nastudovat. Al az potom co dam prat, trosku upracem a najem sa 😀

A este sa chcem spytat co davate vasim drobcom do rucicky, len tak chrunkat. Ja iba chrumky. (pohankove, psenove, ryzove) ale dala by som uz aj nieco ine, ale neviem co. Rozok sa bojim, ze jej zabehne, tam sa slinymi uplne nerozpusti ako tie chrumky.... 😒

petraas
27. máj 2010

wwcko - ja davam malej do rucicky tiez chrumky, susienky detske od nestle aj rozok a skusala som aj jablcko ale nakolko nema este ani jeden zubok tak jej to akosi nesmakovalo.

ewwe
27. máj 2010

tak jogurty sa mozu a mlieko nie, pretoze v jogurtoch uz nieje ta primarna bielkovina kr. mlieka, zakysaním sa znici, ci tak nejak to je

wwcko aj nina ma kusky v kakancoch, myslim ze je to ok, a aspon jej v crievkach dlho nehnije potrava, ked ma cviklu na obed tak na druhy den je taka ista farba v plienke, ziadna zmena 😀

a chcem sa vas opytat ja nieco, mozno si pomyslite ze som vadna, ale ja proste neviem, nina sa aj dnes pekne vyoné do nocnika, ja som si myslela ze asi z toho nic nebude a ked som ju zobrala tak nocnik mal obsah 😀 no ale ja neviem co potom s ninou, mam ju poutierat s toaletakom, ci s vlhcenou utierkou,??? zatial som ju umyla v umyvadle ale ked bude starsia tak sa mi asi nebude chceiet a aj vladat zakazdym ju umyvat, tak hovorte ako to robite vy? 😅 😅

ewwe
27. máj 2010

ww a rozok jej kludne daj, taky 2dnovy, ale musis byt stale pri nej, a sledovat ju, aby jej nezabehlo, ani na sekundu od nej neodid

wwcko
27. máj 2010

@petraas my tiez nemame ani zubok 🙂 a to jablcko som jej skusala dat aj ja, ale na dasnach si kusok ulomila zacala sa nim druhnut. tak som jej ho vybrala a uz jablcko nedala. A toho rozku sa bojim, lebo ten sa dost lepi na podnebie a ked nahodou sa nim czacne dusit, tazko my pojde vybrat.
@ewwe ale to znamena, ze sa ta potrava v brusku nerozlozi a nic si z nej nezoberie. Teda mozem sa mylit, ale tak si myslim ze ked to cele vykaka, tak jej v crievkach nehnije to je fajn, ale naco jej to davam ked jej to nic neda... 😒
a my nocnik nemame tak vlastnu skusenost ti nepoviem, ale pokial je este mala, tak by som umyvala pod vodou, alebo vlhcen. obruskami pokial si robis sama. a ked bude uz vacsia tak iba makkym toaletakom tak nastojaka 🙂 A ja si myslim ze je to len nahoda s tym nocnikom, ale rada sa budem mýliť 🙂

petraas
27. máj 2010

wwcko - Sofinka je zvyknuta na kusky takze ja sa tak nebojim preto jej skusam uz vselico. aj teraz ked som jej robila prikrmy na zamrazenie tak masko som nakrajala na hrubsie nez na posledy. tak rozka sa neobavam ale somozrejme som pri nej ked ho papka.

ewwe - Sofinka na nocnik kaka uz dlhsiu dobu a ja ju utieram len vlh. obruskami, lebo na nocniku si tak nedolici ritku ako ked kakavala do plienky.

bobocka
27. máj 2010

hmmm,ja davam miskovi do rucicky kukuricne crumky a tie keksiky od sunarky.no musim byt stale pri nom ked papka,lebo tie chrumky sa ruclo rozlozia,no ie keksiky ostavaju aj v puske este chvilku cele a nier az sa mi stalo,ze to nespracoval a zabehlo mu.chodiatko cerveny jak rajcina bol oka hned plne slziciek mal ☹ .tak ked papa keksik som stale pri nom a pripravena hned zasiahnut.pri chrumkach nemusim,no som si vsimla,ze tie potvory sa mu furt prilepiao podnebie,tak cstit stale musime 😒
ja este stale michalkovi ixujem do hladka kasicy.nie uuuplne do hladka,no len malo kuskov tam ma.takze on celkom fajn sprauvava potravu ale je pravda,ze ked v jede prevlada mrkva tak je stolica oranzovejsa a niekedy aj s kuskami.inak ja davam miskovi mkvu kazdy den.miekedy viac,inokedy iba trosku ale musim povedat,ze je misko pekne snedy.asi ten beta karoten .nie je oranzovy alebo tak,ale taky pekne snedunky.ocka mame snedeho,tak dufam,ze to po nom ma.ja so biela jak krieda 😠 .
inak jasom meste s jogurtom nezacala ,kupila som mu tie detske od 8mesiaca ,ale este su nedotknute v chladnicke.chcem s nimi zacat.no chcela som sa opytat...moje dve kamaratky davali dietatkam na zaciatku activiu bielu (jedna dokonca tu bielu sladku).co si o tom myslite?moja detska povedala,ze to kludne davat mozem.ze to obsahuje vsetky tie kultury a bla bla bla...
vy tu opisujete len tie zvolenske a kauflandske holandiu..skusili ste aj activiu niektora dat detickam?
a ked davate detickam rozky,tak ake?biele,cerealne,ci grahamove? a chlebik len striedku ci ak korku?a to davate detivkam len tak zuzlat,ci do jedla to primixujete?viem,ze vela otazok.dakujem za kazdu odpoved 😉

petraas
27. máj 2010

bobocka - ja davam biely bio jogurt z bille. aktiviu by som urcite nedala a uz vobec nie sladku. ja chcem davat malej co najmenej sladkeho nechcem ju ani na sladkosti naucit. inak manzel mi hovoril ze aktivie su najväcsi bordel, vraj to bolo niekde v novinach aj to cital na nete. niekde vo svete neviem uz kde mi to hovoril zistili ze aktivia vobec neni to ako o nej basnia ani ti kultury tak neobsahuje ako by mala. vraj sa robi z kadejakych zbytkov a tak. napisala by som blizsie len uz si to nepamatam presne ako mi to manzel hovoril, lebo mna to nejako nezaujalo pretoze osobne aktivii neverim.
pecivo davam biele, rozok jej davam zuzlat cely a z chlebika korku a striedku jej davam po kuskoch ked ranajkujeme.

lujsa
27. máj 2010

Ahojte 😉

ja davam na striedacku bio jogurt z Billy,co mi poradila Petraas,Holandiu a Zvolensky...Najkvalitnejsia sa mi zda Holandia-ma o 1 percento menej tuku,ako ten bio jogurt z Billy,ale je neporovnatelne hustejsia-tak husta,ako smotanove jogurty.A len na Holandii som si vsimla na obale okrem ineho napisane,kolko akych kultur obsahuje.
Ak by ste chceli KOZIE bio jogurty,tak tie tiez predavaju v Bille
😉
Ja sa nedrzim rad nasej pediatricky,co sa tyka papania-ona mi od polroka odobrila aktiviu,tvaroh,maslo,muku do kazdeho jedla a kadeco ine,takze radsej si vsetko preverim na internete.Ani ochutene jogurty by som nekupila.
Do rucicky davam drobcovi korku-ale to mam oci na stopkach,kedze on si z nej aj odryzie,keksy od Sunarky som sice kupila,ale ked som si doma vsimla,ze viac ako 90% zlozenia tvoria sacharidy a tuky,tak mu ich nedavam,sem-tam dam bio keks z DM,ale to mozno raz za 3 tyzdne,nechcem ho naucit na sladkosti.PApanie stale mixujem,aj ked uz nie tak dosledne,ale oranzovu stolicu z mrkvy drobec este nemal,len velmi mierne do oranzova
😉 Nocnik zatial nemame ani kupeny,kupim najskor vtedy,ked sa bude vediet sam posadit...A zasadne pred inymi ludmi odmieta ukazovat,co uz vie-sem tam da papa,ale ostatne veci ani za svet,takze permanentne vyzeram,akoby som si vymyslala,ze nieco vie
😀

gabinka79
27. máj 2010

Wwcko, ako pripravuješ ten špenát? Skúsila by som to ja ja malej pripraviť. Zatiaľ špenát nemala.
K tomu kravskému mlieku, keď som bola v poradni, dvakrát som zaregistrovala, že mamičky vraveli, že dávajú svojim detičkám kravské mlieko. Jedno dieťa bolo o dva mesiace staršie ako naša a druhé mohlo mať tak dva mesiace. A lekárka vôbec na to nereagovala (akože je to v poriadku), dávajú ho zrejme prevarené.
Ewwe, my nočník nemáme (zatiaľ), ale ja by som malú poutierala vlhčenými utierkami. Gratulujeme k plnému nočníku. 😀

ewwe
27. máj 2010

ja viem ze ten nocnik je iba nahoda, ale teraz strasne vela kaka, tak ma plienku na hodinu a zase jej musim menit, tak ked to ide do nocnika tak aspon trocha setrim 🙂

k tym jogurtom, detom sa maju davat plnotucne vyrobky, oni potrebuju tuky, ale nie take v hranolkach a pepsi 😝 , ja som pocula ze holandia a aktivia maju preukazatelne tie dobre bakterie, tak preto sa odporuca aj aktivia, no ja to mam este len precitane, jogurty zatim nedavam, este musim doskusat ovocie, potom sa chystam na zltko a az potom na jogurt, sa bojim velmi ze sa zasa vyhazde a ja nebudem vediet z coho tak nove chute davam prehnane opatrne 😉

lujsa
27. máj 2010

ewwe-aj ja gratulujem k plnemu nocniku 😉

gabinka-ja som citala,ze detom do dvoch rokov by sa mal davat spenat len z kupovanych vyziv,pretoze vychytava najviac dusicnanov z pody a vo vyzivach je obsah dusicnanov kontrolovany,ale poznam maminy,co ho robia doma a deticky su bez problemov 😉

K tomu mliecku-jogurt patri medzi kyslomliecne vyrobky,teda take,v korych je laktoza, uz ciastocne rozlozena, a tak sa organizmus nemusi trapit so stiepenim velkeho mnozstva mliecneho cukru+obsahuje uzitocné probiotika. A kravske mliecko by nemali papat minimalne do roka aj preto,lebo nizky obsah zeleza, nadbytok bielkovin, nedostatok esencialnych mastnych kyselin) nezodpoveda potrebam detskeho organizmu...Tolko k tomu viem ja 😉

bobocka
27. máj 2010

no k tomu spenatu.moj misko ho uz je vyse mesiaca a v pohode je.ja mu ale davam ten mrazeny co je v gulickach.proste ked mu robim prikrm,tak tam supnem aj jedu dve gulicky a v pohode zatial.z toho sme ziadne problemy nemali.
ewwe gratulujem a zavidim.parada,ze ninka uz aj nocnik okrstila.my este ani nemame.stale sa neviem rozhodnut aky.ci ten hraci alebo klasiku plastovu za par eurov.ja neviem co je lepsie teda pre mimi.jedni vravia,ze ten hraci je super,ze sa tam babo vyzabava kym "uraduje" a ini zas,ze nocnik je na potrebu a nie na hranie ☹ (som za ten hraci uz len koli tomu,ze je krajsi a pevnejsi 😉 )ale je zas pravda,ze babo by malo vediet co na nocniku robi a nebrat to ako dalsiu hracku.joooj,dilema ☹
dnes som kupla bio keksiky v dmke tak som zvedva co na ne drobec.jemu ale najviac tie chrumky kukuricne chutia j tak.
dakujem za nazory k tym jogurtom a chlebiku 🙂.ja by som tiez nedala activiu bielu sladu ,ak tak tak len tu bielu klasicku.uvidim ako na ten detsky jogurt dmky misko zareaguje 🙂
inak sa musim pochvalit,dnes v noci prespal misko sest hodin v kuse!!!!som ho sledovala ci dycha vobec,tak sa mi to nezdalo 😀 .spal od poljedenastej vecera (vcera bol superculy vecer nie a nie zaspat) a spal do desiatej rana s troma prestavkami!!!!!a cez den dal este hodinku a pol naobed a teraz vecer dalsie dve hodinky.akurat sa prebral 🙂

ewwe
27. máj 2010

no tak konecne zaspala, musela som jej dat panadol, mna tie zuby dovedu do hrobu, mala bola dnes poobedie strasne zla, a bola u nas strasna burka 😖
no panadol zabral, sa upokojila tak som ju pred vecernym prezliekanim do pyzama skusila dat na nocnik a šepkam ššššš ako ze nech cika, a este hovorim aaaaa nech tlaci kaku, no a ona normalne zacala tlacit a vytlacila a to normalne vecer uz nekaka, tak ja neviem ci nahoda alebo co,
ja som osobne chcela ucit na nocnik az po roku, mam strasne vela plienok č. 3 a musime ich vymarnit kym su nam dobre, no a nina si to vzala k srdcu tak nici 1 kus za 1 hodinu 😀 no tak rychlo zas nemusi

este foto ako sa nina snazi dosiahnut hracky, zo sedu do lahu na brucho ona nejak vsetko robi naopak 😠

weiya
27. máj 2010

@ewwe no mala je teda sikulka 🙂 natalka bola len dvarazy na nocniku, u nas (babky a dedka), mama vyhrabala nocnik este po mne tak sme ju tam dali, hned sa vycikala, a postavila sa 🙂 tiez asi nahoda alebo co. my nocnik este nemame, musim ist kupit, som sa rozhodla, ze obycajny kupim, minule mali v kauflande na akciu, ale sa mi nezdal dost pevny..

lujsa
27. máj 2010

ewwe-to uz nahoda nebude 😉 😵 Sikulka mala 😵 😀

petraas
27. máj 2010

ewwe , tak to uz urcite nahoda nebude, Nina je sikulka a uz asi pochopila na co je nocnik a co od nej chces🙂 my kakame na nocnik vzdy rano ked sa zobudime tak jej dam mliecko a potom sa pekne vykaka, niekedy aj po obede a vecer taktiez ked jej dam pred spanim mliecko tak ju potom dam na nocnik a pekne sa vykaka. tak sme si to zaviedli my.

weiya
27. máj 2010

@bobocka a kde kupujes ten spenat v gulickach? ja som malej spenat robila z toho mrazeneho pretlaku, a chutil jej velmi, tak ma to zaujalo, lebo z toho pretlaku keby robim, tak to musim aj nam spravit, sice z manzelom spenat milujeme, ale len raz za cas ;)

ewwe
27. máj 2010

baby diky, mna to celkom tesi, lebo ako viete nina je dost lenoch a nic este poriadne nevie ale ten nocnik ma velmi prekvapil, mozno to bude tou polohou ako na nom sedi, alebo ze je nocnik studeny, ale zas si myslim ze to by iba cikala a nie kakala, no ved uvidime co bude dalej

my s mm milujeme spenatovu polievku, akurat som ju robila vcera, a uz jej niet, ale malej ten zo sklenicky moc nechutil, ona miluje cuketu a cviklu

marusik
27. máj 2010

jéj, ewwe, malá je šikovnica! s nočníkom si asi rozumie🙂 😵

Ako tak čítam, tak asi všetky septembrové deti sú s papaním šikovnejšie než tá moja. ☹ Minulý týždeň málo-čo zjedla, bola som šťastná za každú lyžičku, celkom sa aj rozpapala (rozumej, že zjedla na desiatu, obed i večeru cca 4 lyžičky) a v nedeľu večer sme začali nádchu, tak bola 2 dni iba na mliečku, lebo jedlo nechcela ani vidieť. Keďže mi odmieta lyžičky, kŕmim ju prstami 😖
Včera som jej kúpila taký plastový tanierik, čo sa prisaje o stôl s príborikom a nechala som ju, nech sa v kašičke hrabe sama... napodiv, čo-to si aj trafila vopchať do pusy a zjedla... dnes sme si to zopakovali, páči sa jej samej jesť 😀
Dúfam, že z toho jedenia nebude nejaký problém - spapá aj väčšie kúsky, ale papá toho naozaj málo... dúfam, že to bude len tou chorobou. Joj, už nech sa zbavíme tých soplíkov, srdco mi trhá, keď vidím, ako sa Klára trápi pri ich vyťahovaní... trošku mi aj zachrípla, tak má teraz taký škriatkovský hlas a tak úpenlivo plače ☹

ewwe
27. máj 2010

marusik a kde si kupila ten tanier? ja mam taky co sa do nho leje tepla voda aby udrzoval teplo, ale nevyuzivam ho, lebo nina neznasa teple jedlo, musi byt uplne studene, 😝

marusik
27. máj 2010

ewwe, kúpila som to v lekárni - do kelu, na nete to je o 1,50 lacnejšie! vyzerá to takto:
http://www.anjelikobchod.sk/product_info.php?cP...

gabinka79
27. máj 2010

Ewwe, tak to vyzerá, že Ninka je prieborníčkou v používaní nočníka. Nech jej to vydrží.! 😀
Dievčatá, čo si myslíte o tom špenáte - je to tak ako píše lujsa (ďakujem za informáciu 😉) alebo je špenát o. k.? A ako ho pripravujete?
Ewwe, ako pripravuješ Ninke cviklu? Aj tú by som našej malej skúsila urobiť. Mám pocit, že už máme taký fádny jedalníček. Chcela by som jej ho trocha spestriť. 🙂

achalteke
28. máj 2010

Ww tak doufám, že už jste si všechno neštěstí na dlouhou dobu vybrali a bude už jen líp. 😉 Co se týče mrkve tak šimon jí mám taky v plínce takhle viditelnou 😉 ale já mu jí dávám po troškách, páč ho docela ucpává, ale v pdostatě do každýho příkrmu co připravuju mu pár malých přidám...
Co se týče špenátu připravuju ten v kuličkách jako bobocka, mražený. jednu, dvě kuličky přihodím, bez problémů....špenát opravdu vytahuje o něco víc dusičnanů než ostatní zelenina, ale myslím že malé množství nemůže uškodit 😉
Ewwe gratulace k nočníku...

A prcek od včerejška leze! Byli jsme s kamarádkou má stejně staré dítě, akorát že její prcek je o něco vývojově vpředu. Dali jsme děti děti naproti sobě na stůl. její matouš hned za šimonem začal lézt,šimon se proti němu chvilku plazil a pak se zvedl na čtyři a normálně mu lezl naproti. koukala jsem jak blázen 😀 on mu to ukázal 😵

bobocka
28. máj 2010

@weiya ja kupujem ten spenat v tescu za par drobnych 🙂
@gabinka 79 ja s nemyslim,ze je spenat taky zly pre deticky.vela maminiek ho dava drobcom a su ok.mna ale taketo info vzdy nastrasi ,takze ho budem dava menej,no neprestaem asi uplne.no a ja davam miskovi mrazeny spenat v gulickach.ked mu varim zeleninku,tak mu do vody supnem jednu dve gulicky 🙂

zojana
28. máj 2010

ahojte žienky 🙂 aj ja mám septembrovú dcérku Tadeu, tak sa k Vám pridávam na pokec.. 🙂

ewwe
28. máj 2010

achal to by potrebovala nina aby jej to plazenie niekto ukazal v jej veku, na mna neda 😖

@marusik dik za info 🙂

@gabinka79 normalne ju osupem pokrajam na kocky a dam varit, dost dlho sa to vari tak robim viac, potom to rozmixujem a hotovo, je to super sladucke, a zvysok si zamrazim do nadobky na lad, a potom ked varim nieco ine tak vyberiem 2-3 kocky a rozmrazim v teplej vode a papanica je na svete 😉

ewwe
28. máj 2010

zojana vitaj, pekne meno si vybrala malej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre