V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ewwe
30. apr 2010

oprava nie holtov kram ale krem 😅

weiya
30. apr 2010

ewwe na ten holtov krem som aj myslela, ze ti ho predpise, aj my sme ho mali, asi dva mesiace mala mala , tiez bola vyhadzana, dodnes neviem z coho, je uplne perfektny ten krem, do dna jej vyrazky zmizli 🙂 este ho sem tam aj teraz pouzijem, ked sa jej vyhodi neaka vyrazka.no a malisme aj fenistil kvapky, doktor nam vravel,ze mala bude po nich asi ospala, no veru sa nemylil, tolko kolko vtedy prespala za tyzden, tolko nenaspala za celych 7 mesiacov 😅

weiya
30. apr 2010

no to som si aj ja myslela,ze ked hlboku vanicku vymenime za sportiak bude lepsie, ale veru nie 😅

saza007
30. apr 2010

ewwe, dufam, ze jej to vsetko coskoro zmizne.

Nas maly mal dnes prvy krat jogurt - a uspech 0 bodov. Normalne ho z toho natahovalo. A ten vyraz tvare 😕

Jaj a ide zub, citim ho pod dasienkom, ale este stale sa neprerezal. J. vystraja jedna radost, dava sa na vsetky styri a pomalicky sa snazi lozit. Je to zabava pozorovat ho 😅

zuziiiicek17
30. apr 2010

Saza to sa zlepsi 😉 Miskovi tiez nechutil ,ale teraz uz v pohodicke spapa ,ale len ked s nim papam aj ja 😀 dokonca ho musim pri obede klamat ,ze jeho jedlo ,je z mojho taniera 😀

bobocka
30. apr 2010

ewwe,holtova mast je vraj super,nemam skusenosti,no iba chvaly som na to pocula.inak ten calciovy sirup je poriadne hnusny.to sa potom necuduj ak ti ho mala odmietne.mne doktorka radila ho dat malemu do caju.to bol este vtedy malicky-mal tri mesiace,vtedy bol na flasku zvyknuty a vypil to.aj fenistil sme davali ale len dva dni(ja nie som fanusik liekov pre male mimi-az na homeopatika samozrejme)a misko po fenistile spal ako zarezany. 😀 drzim palce malickej ninke nech jej to rychlo prejde 🙂

ewwe
30. apr 2010

bobo ja vsetko co davam nine tak ochutnam a je otrasnyyyyyy, ale co uz musi vydrzat, nina este nebrala ziadne lieky, iba sirup panadol 1x po ockovani, uvidim aka bude po fenistile

akinom55
30. apr 2010

Ahojky žienky,
no tak my sme tiež kúpili ten Daylong baby... a zdá sa mi dobrý, pretože sa ťažšie rozotiera a tým pádom vidím, že skutočne vytvára na tváričke taký ochranný film... Sme už v športovom kočíku a tak sa občas človek tomu slniečku neubráni, i keď máme slnečník...malá je strašne zvedavá a stále mi z kočíku vykúka 😎 Inak v hlbokom spávala báječne, aj 4 hodinky ale v športovom tak maximálne 30 minút...proste sa asi bojí, že jej niečo ujde...

Ja inak dávam ovocie zo skleničky, kvôli rozmanitosti...niekedy dám banánik čerstvý (teda bez varenia) a skúsila som i jabĺčko a hruštičku... tiež sa malá nejako vyhádzala, neviem či to bolo zo zmeny olejíčka, alebo z toho surového jablka, ale už sa to lepší....Zeleninku varím doma a pridávam mäsko zo skleničky. Jediné čo dávam čerstvé je morčacie, ktoré kupujeme na jednej farme a tak im verím... ja sa akosi bojím dať malej kurča z obchodu, ja sama som bola 15 rokov vegetarián, a tak mám z toho mäsa trochu obavy...A mäsové skleničky kupujeme tie od Hippu, takže by to malo byť bio, tak nejako som sa tým uspokojila... Tento týždeň sme skúsili ten vaječný žĺtok so zemiačikom, malá to zbaštila, ale na druhý deň ju prehnalo, tak neviem či to bolo tým....

lujsa
30. apr 2010

Masko sa vraj ma zacat davat 2 az 4 tyzdne po zacati prikrmov (je v nom velmi dolezite zelezo),tak ja som ho drobcovi zacala davat 2tt po zacati.Dr povedala,ze kupovana hydina je prehormonovana a nie je vhodna na prve prikrmy,tak sme zohnali bio morku a davame tu,ine masko len zo sklenicky...Prvy tyzden som davala masko 1x,dalsi tyzden 2x...a tak som zvysovala,aby mu to moc nezatazilo travenie...Ale minimalne by sa vraj malo davat 4x tyzdenne+1x tyzdenne zltok.Posledny tyzden,ale drobec s maskom a zeleninou vymyslal,tak dufam,ze po vcerajsku to uz bude dobre 😉
Ovocie davam parene a rozmixovane,alebo kupene...SKusala som davat cerstve jablko a banan,ale vela toho nespapal..Ale uz by mohol aj surove,len co s nim,ked nechce 😉

Mozno poznate,ale vyborna stranka o prikrmoch je:
http://kojeni.net/prikrmy.php

bobocka
30. apr 2010

joj ako som sa nadchla z tej stranky ,ze si nejake nove pozistujem a mne to otvorit nechce.ja mam taky hlupy comp,ze co by mohlo mat sebemensiu moznost virusu hned blokne ☹

lujsa
30. apr 2010

A keby si dala len kojeni.net 😉 Virus tam nie je,chodim na tu stranku uz dlho a mam dobry antivirak 😉

bobocka
30. apr 2010

ved to,ze stranku mi otvorilo,no ked som si chcela otvorit tie tabulky a postupy prikrmov,tak to ma uz bloklo ☹.pockam na manzela ked z prace pride.jeho comp otvori aj co nechce 😉

lujsa
30. apr 2010

Ahaaa,tie tabulky...Na tie upozorni kazdy antivirak,mas pravdu 😉

bobocka
30. apr 2010

tak maminky poradte prosim -tak dnes som sla do dmky,ze kupim miskovi tie masove prikrmy a joj ci som tam nad jednym regalom hodinu stala!!! 😒 nakoniec som kupila 125g hami jedno zeleninka s kuracinou a druhe zeleninka s morcacinou.na obidvoch je pisane,ze su od 4.mesiaca.no a pozeram co to obsahuje tam ze por,zeler,zeleny hrasok,sojovy olej (soja alergen jak bic!!!)vsak tato zelenina sa moze od osem a vyssie a por je az od roka.pozerala som aj ostatne hipp,alnatura,babylove,sunara a iba som oci vyvalovala co vsetko tam podavali!!!ja by som najradsej robila masove pkrmy doma,ale ked vravite,ze to kupenske kura je o nicom...aky masovy prikrm vy kupujete?

weiya
30. apr 2010

tak bobocka, ja malej kupujem tiez hami alebo hipp masovy prikrm, tiez som sa cudovala, co tam vsetko davaju, no mne mala moc nechce papat doma varene prikrmi, a po kupovanom sa vacsinou len tak zaprasi 😅 zatial som si nevsimla, ze by jej robili neake problemy, tak dufam, ze to tak bude aj nadalej 😉

weiya
30. apr 2010

by som aj zabudla,este kupujem aj v jednote, pod znackou jednota masove prikrmi zatial sme mali morcacie prsia so zeleninou, kuraciu polievku zo zeleninou, a kupene mam aj kuracie prsia zo zaleninou

bobocka
30. apr 2010

tak si ma ukludnila weiya.mam sice divny pcit o dat malemu,no dufam,ze to bude ok a nevyhadze sa mi. 😉 a hlavne nech mu to neskodi ☹

weiya
30. apr 2010

hadam nie. mala sa zatial nevyhadzala, a hlavne je nech mu aj chuti 😉

bobocka
30. apr 2010

no,dnes este pokusy robit nebudem,skusim zajtra. 🙂

kathynka
30. apr 2010

ahojte...tak toto som presne cakala...4 dni vo france a vy ste popisali 3 strany..no pekne veru 🙂 a tesim sa zo vsetkych uspechov vasich drobcekov 🙂
my sme sa mali uplne super...cesta sice trvala skoro 12hod aj s prestavkami, ale okrem krizy na konci cesty to yoan zvladal hrdinsky...boli sme navstivit aj jeho bratranca a sesternicu...baptiste ma 4 roky a mathilde je tiez septembrova, o 10 dni starsia od yoana...ale oproti nemu ma este co dobiehat...je celkom drobucka, sama este poriadne nesedi a je vcelku divne, ze sa ani neusmieva...akoze pokusa sa o to stylom, ze velice srandovne dvihne nostek, ale to je vsetko...ani ziadne zvuky nevydava...
za to yoan je uz ukecany jak palacky, najoblubenejsia slabika je da-da-da 🙂 a mam taky pocit, ze on stvornozkovanie preskoci (to asi zdeni po svojej opatrovatelke 🙂 ) a rovno bude chodit, pretoze absolutne sa neplazi ani na 4 sa nepokusa, ale ked ho chytim za rucicky, tak krasne prejde aj celu izbu...
no, co sa tyka obliekania, tak yoan je z typickej francuzskej rodiny - doma je dost kosa, takze podla toho je na to aj zvyknuty, cize on ani v zime nenosil pancusky...proste bol pod frote dekou a este pod takou tenkou a nikdy mu nebola zima...a teraz v tomto teple (u nas v BA dnes ani nefukalo) ma len kratke body, na tom dlhe tricko, ponozky a dlhe gate (ale len take vzdusne lanove)...a bolo mu tak uplne fajn...a samozrejme klobucik, chranime sa pred slnieckom...
papkac je neuveritelny, rano 210ml (to je kol 9.30, posledne dni sa budil neskor, takze 150 co pijaval kol 7.30 vynechavame), na obed zeleninovo-masovy prikrm 200g, polhodka na to 150ml mlieka, 16.30 olovrant - bud male nestle jogurty alebo hami jogurt alebo ovocna vyziva a nastastie sa zatial na nic alergia neobjavila, takze mame toho vyskusaneho uz hodne, vratane jahod a cucuriedok, co su alergeny....a kym ide spat tak este da 2x150ml zvycajne...z coho ta posledna je obcas kasa...a dnes sme boli v incheba na expozicii dieta a rodina a tam dostal yoan (okrem roznych vyziv a celej krabice mlieka sunar, ktore pije) svoj prvy keksik...sme mu doteraz nic take nedavali, lebo sme netusili jak to s tymi dvomi zubkami zvladne, ale ono sa to uplne rozpusta v puse a spapal ho raz-dva, len bol potom jak taky maly cunik 🙂 no proste radosti kopec...

zuziiiicek17
30. apr 2010

Baby ,mne maly dnes spravil prekvapko a stvornozkuje 😀 aj si krasne sada zo styroch 😀 juj ja som nadsena 😀

kathynka
30. apr 2010

cece, zuzi, ten tvoj drobec je riadne sikovny 🙂 parada

akinom55
30. apr 2010

Bobocka ja kupujem vyslovene iba bio kuracie mäso - pyré, bio morčacie mäso - pyré a pod... + doma uvarím zeleninku a dotoho dám tak 3 lyžice toho mäska.... malej to chutí a ja neviem prečo, ale mám lepší pocit ako z toho kupovaného kuraťa.... ale pár krát som dala už aj kupovaný mix zelenina + ryža + mäsko, ale to len výnimočne a pre zmenu, lebo akosi neviem ako malej variť ryžu aby bola dostatočne uvarená...

bobocka
30. apr 2010

jej zuzi,to je super!!! ten tvoj misko je ale riaden sikovnik 🙂

weiya
30. apr 2010

jeee zuzi to je super, ja uz cakam kedy mala zacne,ale stale sa jej nedari :( aj sa snazi chuda, ale nejde jej to, tak sa zacne strasne rozculovat 😅

bobocka
30. apr 2010

akinom a to kde prosim ta kupujes to bio maso pyre?ja som to este nevidela.ale to mi pride byt asi najlepsie riesenie (teda pre mna)ja chcem malemu doma varit,nechcem velmo davat vyzivu z poharika (max nejake ovocie).ked to sama navarim aspon viem co tam je.

ewwe
30. apr 2010

ja som dala par krat hami morcacie, v kuracom je toho viac co by sa nemalo, a este som dala kralika tiez je dobry, ziadna reakcia lenze ked som citala zlozenie tak mala sklenicka 125g a z toho je tam 9% masa, tak to nieje denna davka masa, tak ja radsej varim doma, nemam moznost zohnat bio, tak kupujem v bale slovenske kuracie prsia, nie tie polske

kathy a ta mala francuzska je ok? akoze sediet nemusi, ale smiat by sa uz mala, nie? aj blabotat ja by som sa bala, ze je hlucha 😅

lujsa
30. apr 2010

Bobo-ja ked kupujem prikrm,tiez v obchode studujem pol hodku,lebo co tam su vyrobcovia schopni napchat,to je neskutocne...Ale ja podobne ako Akinom-ked kupujem maso vó vyzive,tak ciste maso a doma to zmiesam so zeleninou.Plus mame v mraznicke tu biomorku a tu varim ja-chuti mu najviac 😵

Zuzii-to,ze tvoj Misko stvornozkuje je uuuzasneee 😵 😵 Stvornozkovanie je najdolezitejsie-na rozvoj hemisfer,takze velkaaa gratulacia 😵 😵 Je to veeelky sikulko 😵

Weia-Natalka na to pride,je sikulka,ze uz sa snazi 😵

Ja napriklad nedavam nasho drobca sediet-len ked ho mam na kolenach,ale to nie je priamy sed...V lehatku a za pomoci tyciek v postielke sa posadi sam uz dlho,asi od 4,5 mesiaca,ale ked ho tak najdem,dam ho do povodnej polohy-snazim sa dodrziavat tie odporucania,aby babo sedelo,az ked si sadne same z polohy na styroch...Takze v dobrom velmi zavidim to svornozkovanie,nas drobec vala sudy,trosku sa plazi a teraz sa zacal stavat na styri,ale len sa kyve,to este potrva,kedze na vsetko musi prist sam 🙂

petraas
30. apr 2010

ahojte baby, no my davame ovocie ( banan, jablko a hrusku ) v surovom stave len to rozmackam vidlickou. same jablko mi mala velmi nechce a tak jej vzdy dam 1 jablko a 1 banan a na druhy den zasa 2 hrusky a aby nemala stale to iste tak jej to striedam s ovocnou presnidavkou od Hami a uz tyzden aj biely bio jogurt do ktoreho rozmackam banan. zeleninove prikrmi varim doma spravim si vzdy tak 3 druhy aby zasa nepapala to iste. masko davam do nich hovädzie alebo potom kuracie prsia.nic nemixujem vsetko len roztlacim vidlickou a masko na jemno nakrajam. ani ryzu a cestovinu nemixujem to davam cele. samozrejme cestovinu myslim tu najmensiu takze trebars pismenka alebo hviezdicky. zeleninovo masove papame 6 dni v tyzdni a 7 den davam zeleninku a vareny zltok. s papanim zatial problem nemame vzdy vsetko popapa ale ako jej velmi chuti ten jogurt s bananom tak normalne kukam. myslela som ze to nebude chciet a ona sa toho nevie dojest.

ked ideme von v kociku tak mne mala zasa neusedi len chvilku a potom sa zacne vstekat tak ju musim dat lezat a hned zaspinka a pospi si dlho vsetky mamicky okolo nas v takom veku vozia stale deticky posediacky a my stale po leziacky lebo spime.

inak aj doma sme taky spaci. obcas sa najde den ze si len tak dva krat na chvilku zdriemne a inak cely den je hore ale to je malo. väcsinou spi aj doma

lujsa
30. apr 2010

Petra,to si malu naucila velmi dobre,ze len roztlacas vidlickou 😉 Ja mixujem,takze nas este caka ucenie na popuceny a nepomixovany prikrm. Kolko mate zubkov,ze vie vsetko spapat? A aky davas biely jogurt?AJ ja by som uz chcela zacat s jogurtami...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre