V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
4. máj 2010

gabinka, dakujem 🙂 no ved sa snazim jak mozem...sak je to moja robota, bavi ma to a yoan je uplne zlaticko...a gratulujem k prvemu zubku 🙂 my mame dolne dva zubky uz 2 mesiace a ostatne nie a nie vyliezt 😀

bobocka
4. máj 2010

ahojte kocky.tak dnes je to tyzden co moj drobec v postielke spava!!!doteraz bol s nami v posteli co bolo sice poriadne mile,no ani ja ani manzel sme sa nevyspali ☹.a navyse zacal v poslednom case maly v noci kopat zo spanku a to bola fakt hruza.lenze moj drahy bol minuly tyzden na sluzobke,tak som si povedala dost a zacala ho ucit na postielku.na moje velke prekvapenie uz hned prvu noc pekne spal.jasne,ze sa budi na kojenie,le o tak na 10min,potom na mne zaspinka,ja ho polozim a spime dalej!!!hura!!!!aj rano sa naucil spat.vecer spi od deviatej do osmej rana (medzi tym 4-6kojeni)potom o tej osmej je uz prebudeny uplne,to ho dlho prebalujem a mastickujem -mame taky ranny ritual a okolo pol desiatej ho zas kojim,to zas zaspi a spi tak do tej dvanastej-pol jednej.to dame kasicku na obed,chvilku sme doma a okolo druhej pol tretej ideme von a ....no proste to takto funguje uz tyzden a ja sa citim akoby som v lote vyhrala 😀 .
ja viem,ze je zle,ze je nauceny zaspavat pri kojeni,no ale pokial mam teraz mliecko ok,tak mi to az tak nevadi.teraz som stastna,ze s na postielku zvykol a potom postupne ho kusim naucit zaspavat sameho od seba.uz sa mi to takto podarilo dva krat tento tyzden 🙂

bobocka
4. máj 2010

a kocky-weyia ,zuziiicek-dufam,ze drobce su uz ok a a neteplotuju 😉

weiya
4. máj 2010

ahoj bobocka, mala ma uz klesnutu teplotku, 37ma. rano bola taka dobrucka, pekne sa hrala, mna spat trosku nehala,a potom bum, od 10 v kuse plakala, utisit som ju nemohla, hodinu to trvalo, potom si poprdkala,a uz bolo dobre, tak mi odlahlo, ze to len brusko ju bolelo, uz som myslela, ze doktorke s nu poletim, mame polikliniku len kusok. teraz spinka, ale ledva ledva som ju uspala.
malu som si aj ja pekne naucila v postielke vecer a v noci spinkat, uz tyzden sama pekne zaspavala bez jedovania sa, no vcera sa nam to zas pokazilo, tak som zvedava na dnes. inac teraz mi spi v autosedacke, ale poobede tiez vacsinou zaspava pri kojeni 🙂

lujsa
4. máj 2010

Tak-tak,aj ja si myslim,ze Clarisse ma velke stastie,ze nasla Kathy 😉 Urcite sa jej lahsie odchadza pracovat,ked vie,ze Yoan je v dobrych rukach 😵 Kathy,od kolkej do kolkej si s malym?MAs nadhernu pracu,Yoan je trochu aj tvoje babo 😵 😵

Bobo,ja som mojho na postielku znovu ucila pred 2tt a tiez sa naucil rychlo....Bala by som sa toho spania v rodicovskej posteli od obdobia,ked babo stoji-mam na okoli vela pripadov,ked z postele v noci spadlo 😢 Vobec neries to zaspavanie cez den na prsniku,este je malicky,nebude to trvat vecne 😉 Mne drobec uz asi mesiac nevie zaspat na prsniku,dovtedy na nom vzdy zaspal a zrazu zmena...a tak sme nenasilne presli na zaspavanie v postielke a doobeda na hodinku v kociku 😉 Mate s Miskom krasny rezim 😵

Weiya,Zuzii-aj ja dufam,ze drobcekom je lepsie 😵

petraas
4. máj 2010

Tak naša Nelly Sofia má už 7 mesiacov, 26 dní, 22 hodín, 41minút, 8650g a 71cm

zuziiiicek17
4. máj 2010

Aj moj drobcek je uz cekom v pohode -teplota len 37.5 🙂 sice vecer plakal do pol dvanastej ,ale potom akoby utalo ,zahajal a pekne rano sa zobudil s usmevom 🙂

Peti ,to je vlka slecna 🙂 Buduci tyzden ideme s malym do poradne ,tak som zvedava kolko vazi 🙂 uz by mohol tych 8 aj nieco

bobocka
4. máj 2010

fiiiha petraas,tak vy ste uz riadne veliky.mne sa ta moja piatkova kontrola presunula na utorok a dufam,ze ta moja spagetka aspon 7,5 kg bude mat 😀

bobocka
4. máj 2010

kocky parada 🙂.teplotk ustupuje 🙂 tesim sa 😉

petraas
4. máj 2010

nam spava Sofinka od narodenia v postielke comu som velmi rada, lebo si neviem predstavit keby spala s nami v posteli. pekne ju tam polozim a ona za chvilku zaspinka. dnes spala az do pol 10 to spravila rekord🙂

petraas
4. máj 2010

zuziiiicek17 a bobockatak to je ved toho aj spapa, je jak malí otesanek ale nevyzera tlsta je taka akurat🙂

bobocka tesime sa s vami ze teplota ustupuje...prajeme aby bolo cim skor dobre🙂

jafnina
4. máj 2010

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla a koukám samé nové maminky, tak doufám, že se ještě můžu přidat. 😉
Chtěla jsem se vás zeptat, kolikrát denně dáváte dětem příkrmy? Já dávám Matýskovi ráno mlíčko, potom ovoce, oběd, odpoledne mlíko, večer kaši a pak ještě mlíko. A tak přemýšlím, kdy nahradit to odpolední mlíko něčím jiným. Začíná mi u něj občas stávkovat a skoro nic nesní. Ne že by nějak extra potřeboval papat hodně, přece jen už má 9 kilo. 🙂

gabinka79
4. máj 2010

Ahoj, Jafnina. Ja dávam do dňa dva príkrmy - zeleninový obedík a ovocný olovrant. Okrem toho mlieko malá pije asi šesťkrát (ak som dobre počítala). Máš pravdu, 9 kg je pekný výkon. Matej je riadny chlap. My vážime 7780g a výška 70 cm.

weiya
4. máj 2010

dakujeme 🙂 no ja mam doma tiez len taku spagetku, minuli tytden sme boli na poradni a mala mala 6850gramov 😅
ja davam na desiatu tak pol poharka vyzivky alebo ovocia rozmixovaneho, na obed zeleninku, niekedy s maskom, na olovrant to ostatne ovocie a potom kasu vercer, mliecko pred spanim, v noci a rano...
a nechapem kam to do malej ide 🙂 asi ma dobre spalovanie, ale po mne urcite nie 😅

gabinka79
4. máj 2010

Naša Sofinka tiež zje slušné porcie jedla a myslím si, že je taká akurát. Aj Nátalka je taká akurát. Sú to kočky. 😀 Hlavne, že papkajú. Ja nemám presné dávky jedál. Urobím, koľko si myslím a keď spapká všetko, som rada a keď nie, nič sa nedeje. 🙂

petraas
4. máj 2010

jafnina my papkame tak okolo 7 rano 210 mliecka, potom okolo 11 zeleninovy prikrm, okolo 14 ovocny prikrm alebo presnidavku alebo kasicku, potom okolo 17 ovocny prikrm alebo jogurtik s bananom alebo presnidavku zalezi co som jej dala o 14 a potom vecer okolo 20 az pol 9 mliecko 240 a ked sa mi zobudi skor nez o 7 rano tak dame mliecko a aby vydrzala do 11 tak neskor dame chlebik. inak porcie zje riadne napr: 2 banany a polku jogurta alebo velke jablko a velky banan a vzdy vsetko spapka. takze ked to zhrniem tak papkame 2x mliecko a 3 x prikrm

lujsa
4. máj 2010

Petra,krasna vaha.. 😵 😵 .

Weiza,Zuzii-som rada,ze je malickym lepsie 😵

Jafrina-ahoj,vitaj 😉 Nas drobec ma na desiatu ovocny prikrm (vyzivu,neskor bude mat biely jogurt,ak mu bude chutit),na obed ma zeleninu+masko,na olovrant ma kukuricnu kasu (vyse 200ml uplne hustej kase)...Pred spanim kojim,aj v noci a rano,niekdy aj medzi prikrmami 😉

Nas drobec mal presne pred tyzdnom 8650g a 73cm,takze takmer presne ako Sofinka od Petraas 😉 Medzi detickami mojich kamaratiek je vyslovene stihly,ich babatka mali tuto vahu,ked boli o 2 mesiace mladsie.Takze az dodnes som si myslela,ze je vysloveny drobec,ale vidim,ze je uplne v norme 😵 😵 Ale ved je uplne jedno,kolko vazia,hlavne,ze su zdrave,ze?Ale subjektivne som zatazena na utlejsie babatka,neskutocne sa mi pacia 😵 😵 😵

lujsa
4. máj 2010

Teraz citam Petra,kolko tvoja Sofinka spapa...Veeeela 🙂 Nas drobec,spapa na jednu davku cca 125ml vyzivu,niekedy ani to nie,akurat kase zje dost...Snad sa aj my raz dopracujeme k lepsiemu papaniu 😵

zuziiiicek17
4. máj 2010

Ach ja vam taaaaaaaaak zavidim papkacov 🙂
-moj misko stale nezje ani 100ml prikrmu ☹ ☹ ☹ ☹ to musi byt maximalne vyhladovany ,aby cosi zjedol .max tak napr polku jablka s par susienkami ...dokonca aj vecer mi kase spapa len 90ml,niekedy ani tolko nie.za kazduckym jedlom musim kojit ☹ ☹A papame 3prikrmy,ak sa to tak da nazvat
😔

lujsa
4. máj 2010

Zuzii,tvoj Misko je vymyselnik,on ma prikrm ako predjedlo a potom si vychutna dobre maminkine mliecko 😀 😵 Hladny urcite nie je,neboj 😉 Mojho sa po prikrme snazim zabavit,aby nepytal mliecko a aj tak nezje velmi vela...A ked mu mliecko ponuknem,tak je stastny a nikdy neodola 😀

bobocka
4. máj 2010

ale neboj nic zuzi,misko sa rozpapka.nie kazde dietatko musi jest vela.niektorym staci malicko a aj tak su napapani a priberaju pekne 😉
my sme zacali tak kadejako,no teraz mame tri prikrmy denne.na obed je to zeleninova kasicka (200ml)-niekedy uz a s maskom ,okolo piatej je to ovocie (200ml+),a vecer okolo osmej je to dalsia pocia zeleniny alebo ryzova kasicka (150-200ml).ale toto je len dobry den.niekedy mi zie dokopy 600ml tuhej travy denne a inokedy dam do neho ledva350ml.ja sa tym nejak extra netrapim.hladny nikdy nie je.on mi vzdy sam da najavo kedy mu uz staci a viac nechce.niekedy si po 200ml este pyta a inokedy po 100ml kruti hlavou a pusku neotvori ani za nic. 😀 a od jedla to nezalezi. a popritom je kojeny.teraz ked je teplo si ho aj castejsie prikladam (teda on si sam casejsie pyta) aby smadny nebol,kedze cajiky u na este stale nefunguju,este sa len ucime 🙂
a kocky vase babatka su na tom krasne vahovo.my sme niekde tam kde weyina natalka 🙂.michalko mal pred mesiacom 7100g a podla mna sa nejak extra vahovo nezmenil 🙂.ale nevyzera na tak malo ako vlastne je.sice ovisnuta kozicka pri clenkoch a zapestiach u nas nehrozi,no svaliky ma krasne 🙂

ewwe
4. máj 2010

no ja zatial davam iba na obed zeleninu asi 200ml, po obede som jej nosila na prechadzku ovocnu vyzivku a vecer kasu asi 210ml, ale ovocie som jej teraz stopla, kym sa poriadne zahoji to vyhadzanie, a zacnem odznova, na poradni sme boli 23.4 a vazila nieco pod 7 kg a dlha je 71-2 cm tak ja mam spagetku, ale vobec mi nepride nejaka chuda, taka akurat

zuzi tvoj maly vie ze zelenina je predjedlo a hlavny chod bude mliecko, skus mu dat mlieko az po polhodine aj viac, aby si uvedomil ze mlieko to nebude vecne 😀 jedna baba to riesila tiez tak v teme prikrmy

akinom55
4. máj 2010

Ahojky,
tak my sme dnes skúsili ten jogurtík, a teda žiadna sláva...nakoniec to skončilo tak, že som jej do toho dala ovocie, to už je chutilo a nebol žiadny problém....
Inak papáme o 6,00 mliečko, o 9,30 mliečko, o 11,00 ovocie, 13,30 zeleninku + mäsko, o cca 16,30 mliečko a 20,00 mliečko. Mám pocit, že po ovocí a zeleninke je akosi skôr hladná, tak jej dám to mliečko a je to fajn...Ona mi totiž nechce piť čaj, takže mám pocit, že v tom mlieku dostane aspoň tekutiny....

gabinka79
4. máj 2010

Zuzi, možno Miško nie je veľký papkáč (veď ani moja Sofinka sa nechytá na tie dávky, o ktorých tu píšu dievčatá 😀 ), ale aký je on frajer, keď už takto krásne dokáže stáť v postieľke (ako som minule videla) 🙂 Naša malá ešte nevie ani poriadne nožičky položiť na podložku a nie to ešte stáť. 🙂

zuziiiicek17
4. máj 2010

Dakujem dievcata za podporu 😉 Gabi ,on je sikovny ,to ano ,ale mne to pride tak luto ked citam kolko spapaju ine deticky ...
Mimochodom Gabi ,mozno si si to nevsimla ,ale maly uz aj stvornozkuje a ked stoji ,tak sa uz drzi len jednou rukou 🙂(musim sa aspon v niecom pochvalit 😀)

petraas
4. máj 2010

akinom55 inak aj ja mam ten pocit ze po ovoci a po zeleninke je Sofinka akosi skor hladna. no do nedavna sa ani u nas nepili cajiky ani vodicka ani ziadna stava, Sofinka odmietala vsetky tekutiny chcela len mliecko ale nakolko jej ho davam len rano a vecer tak som z toho bola na nic ale lekarka mi hovorila ze jej to moze stacit nakolko sa najde aj v prikrme nejaka tekutiona ked je ho spravim redsi. ale tak viac ako pred tyzdnom som jej skusila len tak dat caj ze co spravi a ona ho normalne vypila tak od vtedy uz davame cajik a vzdy nieco vypije tak som rada a dufam ze ho zacne pit normalne aj ked by som bola radsej keby pila len vodicku. ale zasa ten cajik jej robim slabsi nie ako pisu v navode, nechcem totiz aby si zvykla na sladky caj. skus aj ty malej obcas ponuknut cajik a mozno jej nakoniec zachuti🙂

petraas
4. máj 2010

Zuzi nema ti byt co luto, hlavne ze je maly spokojny...ja si zasa hovorim ze nasa Sofinka papka vela ale ked sa na nu pozrem tak tlsta neni tak asi je to pre nu akurat, ona je totiz veeelmi aktivna tak mozno preto tak papka...ale ono kazde dietatko je ine a ma ine potreby tak nakoniec je vlastne jedno kto kolko papka, hlavne ze papaju a ze su spokojne🙂

zuziiiicek17
4. máj 2010

No mojkovi trcia rebra dokonca ,ked lezi 😀
Ma ledva 88kg ,ale zase ma 78cm ,cize sa ta vaha kamsi straca.
Spokojny sice nie je ,ale nejak to zvladam 🙂

gabinka79
4. máj 2010

Vidíš, Zuzi, to preto je taký šikovníček, lebo je v dobrej forme! 🙂 Veď je to riadny dlhánik, o 8 cm je dlhší ako Sofinka. 😉 My sa zatiaľ posúvame iba dozadu, ešte stále neprišla na to, ako sa môže posúvať dopredu. 🙂 A ako teplota? My zatiaľ bez teploty, no uvidíme ďalšie dni. Práve som pozerala na nejaké autosedačky. Chystáme sa vajíčko odložiť a kúpiť niečo nové. Je ťažko niečo vybrať, keď o každej píšu, že je tá naj.... ☹

kathynka
4. máj 2010

lujsa - s yoanom som od pondelka do piatka od 8.45 do 17.00...s tym, ze clarisse mi dala uplne volnu ruku, takze je na mne a yoanovi ako si zariadime den...s tym teda, ze samozerejme dodrzujem jeho papaci a spinkaci rezim 🙂
dievcata, tak my sme dnes kupili yoanovi prve topanocky! take sandalky s polootovrenou spickou...doteraz mal len take makkucke tenisky, ale kedze uz zacina chodit, tak sme mu kupili pevnejsiu obuv...ale riadne drahe su tie detske topanocky...neviem, ci niektora z vas uz pozerala nejake, ale my sme kupili tie z najlacnejsich a napriek tomu stali 55e! (chceli sme kupit povodne znacku Noel, kedze to je Yoanovo priezvisko a teta predavacka nam slubila 10% zlavu, ale kedze tie topanocky stali 71e, tak ani ta zlava by nas moc nespasila)...
yoan ide na poradnu az 29.6., takze my momentalne netusime, kolko meria a vazi, ale naposledy ho merali, ked bol na zaciatku marca v nemocnici, a to mal 69cm a 7800g...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre