V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
1. júl 2010

@zuziiiicek17 fotky su krasne.strasne je tam misulik krasny 😉. a ta svokra..no ty budes v klube tych kociek,co maju otrasne svokry.moja svokra by si v zivote nedovolila michalkovi dat nieco jest bez toho aby sa ma najprv opytala. a aj s hrackami je to tak aj s oblecenim.vzdy sa ma najprv opyta,ze chcela by to ci ono kupit malemu,ale co si ja o tom myslim,ze ci to vyuzijeme,alebo je lepsie nieco ine kupit.ja som schopna ist koli mojmu synovi cez mrtvoly!a raz by sa opovazila dat mu viznocku s dzemom a bolo by to naposledy!!!(tym nemyslim,ze by som jej ublizila samozrejme,no hadka by bola poriadna)sa ti ani necudujem,ze ju nerada vidis 😠

bobocka
1. júl 2010

inak baby,jedna z bystrickych mamiciek objavila super forum.staaasne sa na tom rehocem. 😀 tu je https://www.modrykonik.sk/forum/tema/perly-nasi... ked budete mat cas,tak si to otvorte a zabavte sa tiez 😀 😀 😀

ewwe
1. júl 2010

@bobocka tak som sa zacitala a curam do gati 😀

ja mam svokru celkom v poho, ale zas svagrina, je otras, v nedelu dala malej cokoladu do ust, tak ma nasrala, a vzdy porovnava nase deti, jej syn ma 3,5 r. ja z to nevladzem pocuvat, ale ked jej raz poviem tak to bude ohen na streche, a k tomu je este krstnou niny 😠

bobocka
1. júl 2010

@ewwe tak cokoladu vravis!!! tak ohen neohen,riadne by som jej na to nieco povedala!!!to by si teda za klobuk nedala!!! mam najradsj take mudrlantky co sa staraju a porovnavaju deti.kazde dieta je individualne .nepoviem ked si my tu na konikovi porovname ze co tie nase deturence uz vediaa z kazdeho krociku vpred sa spolu tesime,ale z tvojho postoja vidim,ze to svagrinej porovnavanie je trosku o inom 😒 . ja by som na tvojom mieste povedala muzovi nech sa so sestrou porozprava . a to forum je super,vsak? 😀 strasne sa uz tesim ked nase drobce trochu vyrastu a zacnu tarat taketo smiesky 😀 😀 😀

zuziiiicek17
1. júl 2010

@ewwe aj ja mam taku svagrinu a spravila toto iste ,ked sme boli pozriet priatela v cechach .tyzden sme u nich byvali a skoro ma z nej trafilo .cokolada,parky ,stiplave polievky ,kravske mleiko atd . 😠 pinda to je nacisto .A este k tomu skoro vobec nevarila a ak varila ,tak to boli take gebuziny ,ze som radsej nejedla .Ni a dnes mi priatel povedal ,ze na mna nadavala vcera priatelovmu bratovi ,ze som jej za ten tyzden absolutne nepomohla ,ani som nevarila ani nic a jedla som vela !!!!mna skoro vystrelo 😠 uz ste niekde na navsteve varili a pratali ? lebo ja teda nie ! a ze som jedla ?? SAK SOM ANI NEMALA CO DO FRASA

bobocka
1. júl 2010

@zuziiiicek17 hej,bezne ked idem na navstevu,tak tam zo skrine vytiahnem vysavac a luxujem 😀 to je tiadna truba ta tvoja svagrina.

zuziiiicek17
1. júl 2010

@bobocka vies ako ma to nasralo ? do kelu ,ona cele dni prd robi ,za pol hodinu zbucha nejaku zbrndu ,co musia jest aj deti a potom si zase sadne pred PC a fajcia pije vinko -a pri tom je v deviatom mesiaci tehu 😔

bobocka
1. júl 2010

@zuziiiicek17 fuuuha,tak ta ma trosku v hlave naprdene.akoze sorry,mna do toho nic nie je,no zena co fajci a pije a pritom nosi pod srdcom dietatko je nezodpovedna truba 😠 .takto vedome skodit detatku,to teda nie!!! 😠

zuziiiicek17
1. júl 2010

@bobocka ja vravim to iste ,MP je tiez na nunahnevany ...ale je to jej vec .ja som sa s nou uz raz pohadala kvoli tomu aka je krava ...ja by som napr nedala ani nie trojrocnemu dietatu rezen a hranolky -oona s tym nema problem...pije kazdy den skoro ,cize chuda dieta bude mat abstaky 😔

weiya
1. júl 2010

@zuziiiicek17 hranolky a rezen, no chutna je 🙄 este ze sa to aj malemu miskovi nepokusila dat, niektore mamicky uz nevedia co tym detom dat, neska sa mi kamoska chvalila, ma syna o 2tyzdne mladsieho ako pekne smotanovu omacku papal s cestovinkami.ze ci aj talka take papa, reku veru nie, ja jej este take taske nedavam.aj sa trosku urazila, no co uz..Ako ste zo smotanou na tom vy? ja som citala tusim od desiateho mes. ze sa moze, ale ja nedam este asi...a ozaj
@bobocka @petraas no co deticky uz piju pekne zo slamkoveho poharka,talka stale len kuse, a strasne z neho tecie s tej slamky, aj ked netaha, aj vam?

bobocka
1. júl 2010

@weiya no michalko pil uz po pvom dni.teraz absolutne nema problem.vzdy ked mu podam poharik,tak si cucne.ale stava sa,ze hlavkou pokruti,ze nechce.to ma vychytavku za poslednych par dni 😀 .ja nechapem ako na to prisiel.my sme ho to neucili. a teraz ked nieco nechce,tak pokruti hlavickou.rozkosny je pritom 🙂

lady.dee
1. júl 2010

@achalteke to jo,já rodila přesně na termín,Mišánek sice za lomítkem už devítku nemá,ale mají stejné číslo (za lomítkem) se staršim synem,takže se mi jejich rodné čísla hezky pamatují.

ewwe
1. júl 2010

hej porovnava strasne v tom zmysle, ze poviem ze ma nina zub a ona ze jej uz mal skor, ze stoji v postielke a ona ze jej uz stal v 7 mesiacoch,... a tak stale a preco jej nedavam jest pribinacika, ze jej syn uz jedol davno a kolko vela jedol, ale to ze kakal do plienky do 3 rokov, a nina uz chodi na nocnik tak ani necekla, ako ja sa s tym nechvalim, kazde dieta je ine, ale ona ma uz stve

lady.dee
1. júl 2010

@ewwe mě toto dělá vlastní máma že srovnává co já dělala ve stejném věku co moji kluci...takže vím jak nerada to posloucháš....A máš pravdu,každé dítě je jiné a učí se až je na to připravené

kathynka
1. júl 2010

@bobocka aj yoan ma taky odmietaci manier - da rucicku dopredu ako ked velke celebrity ukazu novinarom "no comment" 🙂
inak, ja uz chcem, aby mal po tej krize, sak to je hruza...dnes sme boli na plavani, secko mu islo uplne fajn, uz aj na chrbatiku zvlada s tym, ze sa drzi len hlavicka pod krkom a dva prsty pod bradou, ale ked sme ho dali na plavaciu dosku, tak v momente krik a hrabal sa ku mne...dali sme ho dole a bolo ticho...a aj ked som ho drzala, ale bol otoceny tvarickou dopredu a prihovorila sa mu instruktorka, tak hned natahoval rucicku dozadu, aby skontroloval, ci tam vazne som...
dnes sme boli vonku s kamaratmi - dievcatko a chlapcek, obaja maju o 2 mesiace menej ako yoan a vazia rovnako, dokonca ten chlapcek je o nieco vyssi...taki dvaja mali buckovia, sadielko, kde sa len da...yoan je pri nich jak taka mala spagetka vychudnuta 🙂

petraas
1. júl 2010

no baby my mame taktiez neporiadok v detskej izbe ale nie taky ako vy...nam ho robi sofinka, teda vlastne ona si ho robi sama...izbycku ma zariadenu a pekne sa v nej hrava ale bordel je tam riadny..niekolko krat za den jej ju upracem ale uz ma to akosi prestava bavit...asi nema rada poriadok lebo ked jej ulozim hracky tak hned pride a vsetky rozhadze a potom si ich uz velmi nevsima az ked ich zasa ulozim...je to mala potvorka🙂)))
@weiya no ja mam taktiez tu "najlepsiu" svokru na svete u nas je to asi tak ako u vas...ja sa jej taktiez vyhybam a nechcem tam chodit...nemusim ju hlavne od vtedy co mi celu svadbu pokazila...inak zo zaciatku som ju mala velmi rada este som si hovorila ze mam tu najlepsiu svokru na svete ale akosi sa otocila o 100 stupnov a neviem preco lebo nic zle som jej nespravila...aj oni akosi ku nam prestali chodit ale mne to vobec nevadi len manzela to tracha trapi ze taka protivna zostala...nie ze by som nechcela aby vobec neprisli to zasa nie ved tu maju syna a vnucku ale im to je uplne jedno, ved ani nezavolaju...keby jej manzel nevolaval tak ani nevieme ci ziju alebo co...len mna velmi stve ze ani nezavola ako sa mam Sofinka...uz ani ta vnucka ju nezaujima...naposledy ked jej manzel volal tak jej hovoril ze preco nezavola aj ona ze stale vola len on a ona povedala ze preco by mala volat ze syn ma volat mame a nie mama synovi...tak manzel povedal ze kvoli nemu nemusi volat ale aspon kvoli malej aspon sa spytat ze ako sa ma a ona ze nie ze to my musime volat...no je to velkaaaaaaaaaaa kraaaaaaaaaaaava...naposledy ked tu boli tak si stezovala ze sofinka place lebo ich nepozna tak som povedala ze si za to sami mozu a ona ze nie oni ale my...no co na to poviete je to krava co?!
@bobocka to mas fakt super ked si so svokrou vychadzas🙂 len mna to trapi ze je taka lebo nic som jej nespravila tak nema dovod ale co narobim

petraas
1. júl 2010

inak baby dnes sme boli v poradni a Sofinka ma 9450 g a 75 cm...za 2 mesiace pribrala 800 g a narastla 4 cm
a mame novinu ze zacala hovorit a a a to je akoze hav hav a to hovori od rana do vecera a tak chodime od okna k oknu a pozorujeme kde su havini...no velkaaaa zabava ale len pre sofinku🙂)))

petraas
1. júl 2010

@weiya sofinka stale nepije z poharika neviem uz ako ju to mam naucit...no musi asi sama chciet

a inak aj u nas zacala sofca tocit s hlavou ze nenen ked nieco nechce a ked uz nechce jedlo ze ma dost tak zacala plut...no mam z toho velku radost asi si povedala ze ked stale spi tak aspon nejaku robotu m spravi s plutim aby som sa nenudila🙂))

petraas
1. júl 2010

baby o chvilu maju nase deticky 1 rocik...uz ste premyslali aky im kupite darcek??? ja uz ano ale akosi ma nic poriadne nenapadlo...ako ste na tom vy???

weiya
1. júl 2010

@petraas no veru ani mna nic nenapadlo :( ja som v hladani darcekov hrozna... Pekne mieri ma sofi 🙂 my ideme na poradnu tusim 20jula, musim skontrolovat, potom dam aj ja info, ze kolko vazi moja spagetka 🙂

bobocka
1. júl 2010

@kathynka hahaha ten musi byt zlaty 🙂.chapes,maly francuz na svk 😎 -celebrita to je 😀
@petraas fuuuha,tak vidim,ze ja som v mojom klube dobrych svokier sama.najprv som to brala s humorom,no teraz ked vidim ako vas vase svokruse a svagrine nervacia,tak mi je vas luto. a hlvne ma to mrzi koli detickam.mas to veru perne.tvoj muz musi byt chudak riadne smutny ☹ .ja som mala fakt stastie.moja svokra sa ide roztrhat len aby nam pomohla.svokor tiez,svagor paradny... a manzel najlepsi na svete-ja som sa fakt velmi dobre vydala 🙂 .skvela rodina to je. ja osobne ale keby som mala hlupu svokru,tak by som to proste neriesila a holt bohuzial,videla by nas max na vianoce.aj to by musela posluchat cely rok 😀 .j som riadne tvrda co sa mojej najblizsej rodiny tyka-moj syn a manzel.ak by ktokolvek zasahoval do nasho pokojneho a stastneho zivota,tak by proste v nasom zivote prestal figurovat.ja mam divny vztah s mojimi vlastnymi rodicmi.oni su uplne ini ako ja.stale so smiechom vravim,ze ma museli v porodnici vymenit 😀 .uz ako desatrocne dieta som bola v podstate vyspelejsia nez oni. som sice jedinacik,no taky,co sa sam vycoval a vsetkym si sam preskakal. a lepsia skola ako zivot sam nie je.hned ako som mohla som sa odstahovala zo slovenska a ked sm sa po siestich rokoch vratila (nasi sa medzitym stihli rozviest)tak bolo medzi nami citit riadnu priepast a nasi sa museli sakra snazit aby som ich ako tak pustila do mojho zivota,ktory som si tak tazko zariadovala sama aby som spokojna a stastna bola.so svokrovcami mam pevnejsi vztah ako s mojimi vlastnymi rodicmi. no nejak to uz len s tou svojou svokrou dobojuj a ked sa proste nebude ona o svoje vnuca zaujimat,tak proste o sofinke mat info nebude.jej skoda.kazda ina stara mama by si sla nohy zodrat za takym krasnym dievcatkom ako tvoja sofinka je.ked to tvojej svokre nedochadza,tak tvoj problem to skutocne nie je.ona straca,ty nie. 😉

petraas
1. júl 2010

@bobocka no manzel je ozaj smutny a trapi ho to..na posledy ked so svokrou dovolal tak bolo vidno ze chce plakat, taka je to mrcha...trapi to aj mna asi som jej nesadla ale nechapem to lebo zo zaciatku sme si velmi dobre rozumeli...asi to jej aj tím ze som je syna zobrala lebo ona bola nanho naviazana a vsetko mu diktovala co a ako bude robit a s kym a ked stretol mna tak ju prestal pocuvat a odstahoval sa ku nm do mesta a to jej asi vadi...a ze nema zaujem o sofinku bude asi tim ze jej staci jedna vnucka co ma v taj istej dedine ako byva ona...pre tu by zniesli aj modre z neba ale pre sofinku nic..to vzdy od sarah pocuvame ako jej babka kupila postel, ako jej babka kupila kolo, alebo hento toto no proste snad vsetko jej babka kupila a to nie len sarah ale aj jej mamine cize svojej dcere. im pomaha so vsetkym a nam ani h...o ked uz to musim tak povedat a dobre vie ako sme na tom financne zle...no co uz ja som si na to akosi uz zvykla a manzet uz taktiez pomalicky...

weiya
1. júl 2010

tak aspon v tomto je ta moja svokra dobra, ze o malu sa zaujima, aj penaze da, aj na byt nam doplatila...tak k nej chodi marek s talku sam, mne sa tam veru nechce, aj svgrinu moc v laske nemam, ale ona aspon sa tvari ze je v pohode... ale velmi nerada tam mm pustam sameho z malu, ale raz za tyzden to volako vydrzim, este ze to nne castejsie lebo stara byva 5minut od nas 😒

weiya
1. júl 2010

hups citam, ze som ju pomenovala PRACOVNIM NAZVOM 😀 😀

lujsa
1. júl 2010

Nie-nie ukazuje aj nas drobec,bud hlavickou,alebo rukou...
Tak kocky,vidim,ze so svokrami to mate vesele,ja tiez-je to velmi zly clovek,ktory potrebuje komandovat kazdeho a za kazdu cenu.Radsej sa ani nejdem rozpisovat,velmi nerada spominam na veci,ktore spravila po narodeni mojho drobca...

@ewwe u nas takto porovnava svokor,moj manzel vraj choodil SAM ako 5 mesacny a nas drobec este nechodi,tak je to moja vina...A podobne 😀 No uprimne vravim,kym mi neukaze kamorovy zaznam neuverim,ze 5 mesacne dieta vie same chodit.

@zuziiiicek17 taketo prekrutene reci mam najradsej,tiez ma vedia vytocit,pocuvam ich casto...

Kocky,ked davate drobcov do bazenika,davate ich na slnko,alebo do tiena?A aku vodu im davate?Vlaznu?Lebo ja som dnes dala drobca do vanicky na balkon,ale mala som vytiahnutu markizu,tak tam velmi teplo nebolo,aj voda bola hned studena...Ale bez markizi je tam hotove peklo,kedze byvame na najvyssom poschodi...

petraas
1. júl 2010

@lujsa ja davam Sofinku do bazenika na slnko a vodu ma studensiu lebo ked chodime plavat tak tam ma voda tak 28 stupnov a na kupku je tiez studena tak ju nechcem rozmazlovat.

bobocka
1. júl 2010

fuuuha,vidim,ze aj @lujsa ma svokru mrsku 😢.baby to ma mrzi,ze mate s nimi tolko starosti.ja som tu jedina s dobrou asi.ja mam tiez svokru cez cestu ako @weiya ,je u nas raz do tyzdna,tak na polhodku-hodku sa pride s malym potesit (no vzdy mi vopred zavola,ci moze prist,nikdy sa tu len tak z cista jasna neobjavi) a cez vikend mi bud berie maleho na prechadzky,alebo ideme my k nim na navstevu.svokor sa uplne vyziva ked moze ist s malym von.strasne je hrdy,ked kocik tlaci 🙂
inak k tym darcekom k jednemu roku..tak s tym si ja hlavu nelamem.michalko aj tak este nebude chapet kolka bije.bude mt mini oslavu,dam mu spravit tortu,a kupime mu nejaku hracku od roka (ja mam najradsej take co podporuju psychomotoriku ,nie plysaky na ktore iba prach sada) a zozbierame od vinsovnikov korunky co dame michalkovi na ucet a ked bude zas daco potrebovat,tak potom tie jeho peniazky pouzijeme.vianoce bude viac vnimat nez narodeniny,tam daco milsie vymyslime.no ja zas nechcem michalka rozmaznavat materialnymi darmi.nikdy som nebola toho zastancom -v prvom rade na to nemam a aj keby som mala,tak sa mi to nepaci.skor myslim na maleho buducnost.bude mu treba nove oblecenie-deti rastu sialene rychlo,chcem s nim chodit pravidelne plavat,potom ho chcem dat na sport ak ho bude bavit,nejake kruzky,skola sama o sebe bude draha...ja viem,ze hovorim o riaaaadnej buducnosti,no uz teraz na to treba mysliet a kedze nemam peniazkov nazvys,tak teraz uz musim na to zacat setrit.a ak deti zvyknu dostavat vela darov kym su male,ak budu stale tolko vo vyssom veku ocakavat...

petraas
1. júl 2010

@bobocka to mas pravdu, neni treba nakupit blbosti a hracky...ja taktiz chcem so sofinkou plavat uz som aj dnes objednala tie pomocky na plavanie co som chcela. taktiez radsej uvitam od gratulantov peniaze nez nejake hluposti lebo na jesen a zimu musim sofinke nakupit oblecenia a topanky a chela by som aj aby sa v buducnosti venovala tancu, mame tu taky tanecny kruzok moja suseda ho vedie, chodia aj na sutaze a vystupenia tak tam ju chcem dat a to taktiez nieco stoji. no moja rodina to chape ze skor sa hodia peniaze len manzelova to nechape a vzdy kupia blbost co sa nehodi a tak to potom predavam na nete. no co sa da robit...

inak baby sporite detickam??? zalozili ste nejake sporenie alebo vkladnu knizku??? a nejake poistenie ste dali???

bobocka
1. júl 2010

@petraas no kedze my sme na tom s peniazkami biedne,tak moja svokra zaozila michalkovi detske investicne poistenie v ING zivotna poistovna,a mesacne tam plati 20euro. a my v bystrici sme mali uvitanie do zivota od mesta a tam vlastne mesto zalozilo michalkovi sporiaci ucet v dexia banke kde bol zaklad 50 eur a my tam vzdy dame co mozme.niekedy nam nevyjde nic a inokedy ano.zalezi od toho aky mesiac mame.no a ja este pomimo ,co ani moj muz nevie ,hadzem do pokladnicky vzdy ked mam 1 euro a 2euro mince a to takto setrim michalkovi na izbicku.uz mam cez 150euro takto pre neho v pokladnicke 🙂 a to chcem potom muza prekvapit,ze ked budeme musiet uz izbicku riesit ,bude mat potom on hlavu v smutku,ze odkial vezmeme peniazky na zariadenie,tak ja mu potom poviem,ze je uz nasetrene mam.teraz sa uz tesim na vyraz jeho tvare 😀

petraas
1. júl 2010

@bobocka no tak to mas teda ozaj super svokru ked ti aj takto prispieva pre michalka🙂 to nam svokra minule vynadala ze co sme nedali malej nejaku poistku zrovna aj so sporenim, len my sme na tom tak biedne ze sme radi ked mame vobec malej na mlieko a nieto este platit poistku. no ale tej druhej vnucke prispieva aj na piistku dobre co? ale kaslem na nu nech sa s peniazmi zadrhne. nepoviem keby peniaze nemali ale maju...s tym setrenim na izbycku si to velmi dobre vymyslela manzel bude teda ozaj rad ked mu to povies🙂 no ja som tak setrila este ked boli koruny tak som odkladala 5 a 10 ale bohuzial teraz sa nam neda odlozit ani cent tak sme zadlzeny...manzel sa dal nahovorit na podielove fondy tak co dostavam rodinne pridavky na sofinku tak to ide zrovna tam ale mne sa to nejako nepacilo a tak teraz chcem aby to manzel isiel zrusit a chceme jej najako inak sporit len neviem co je vyhodne tak preto sa pytam ako sporite vy🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre