V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

zuziiiicek17
22. júl 2010

@weiya my sme na tom rovnako 😉

weiya
22. júl 2010

@zuziiiicek17 😉 😀

zuziiiicek17
22. júl 2010

@weiya no a co ,buduci rok uz budeme chude 😅 nie ako bobo ,ale aspon o 10 kg menej planujem

weiya
22. júl 2010

@zuziiiicek17 😀 to si hovorim kazdy rok 😀

zuziiiicek17
22. júl 2010

@weiya joj ,no ja som mala kedysi 65 a pripadala som si nehorazne tucna ....ale to co je teraaaz ?konec .chcem mat nas5 svojich 65 😔 musim dat .a hlavne sa musim vopchat do mojej krasnej zimnej bundy (nenapcham tam hlavne prsia 😅 )

weiya
22. júl 2010

@zuziiiicek17 musis chodt odepata 😀 ja tu moju vyhodim, no zas si tazko kupim novu , secky mi budu male 😒 mam problem si na seba kupit volaco 😠

weiya
22. júl 2010

@zuziiiicek17 inac aj ja som mala pred tehu 65 😀

zuziiiicek17
22. júl 2010

@weiya no ja mam bundu ,co ma zips na boku ,cize to asi nepojde 😅 napr tuto zimu som nosila taku teplu jesennu bundu...lebo si nechcela kupovat vacsie veci.
A predvcerom som si kupila tri tricka konecne ,a to len preto ,ze ma dokopali k tomu kamosky .

weiya
22. júl 2010

@zuziiiicek17 jaaj tak to nepojde 😅 dobre ze ta dokopaly, ja som sa minule sama dokopala, ale sak ja ve seckom vyzeram jak jaternica 😒

zuziiiicek17
22. júl 2010

@weiya no ved aj ja .teraz som si ale nakupila v gate -obyc .biele tricko a na to nosim bud cierne alebo fialove tielko -nie je to take obtiahnute a nevidno moje tuce ruky 😀

weiya
22. júl 2010

@zuziiiicek17 si to poriesila 😉 misko buva?z gatu som pred dvoma rokmi dostalatake biele triko od kamosky, vtedy mi kupila XL, tak mi bolo dost volne a cul ho na seba ledva oblecem 😀 moje oblubene 🙂

bobocka
22. júl 2010

@zuziiiicek17 @weiya ja ma tvar ok,podla tvare by ste nikdy neuverili ake obrie boky a zadnicu mam 😀 .ja mam proste divnu postavu.mam kamaratku co ma pomaly o 10 kg viac a jej postavu by som brala hned.sme rovnaka vyska,no ona to ma krasne rozhodene a ma prsia ako po veeelmi vydarenej plastike krasne pevne a pevny velky zadok,uzky pas no plne boky...fakt riadna kocka.ono to fakt od vahy nezalezi,ale od typu postavy.vsak co si myslite,preco mam vsade len hlavu fotenu a telo nikde? 😀 😀 😀
@luppita to mas svatu pravdu,podla mna si aj tak kazda maminka urobi ako uzna za vhodne. a myslim si,ze je to tak dobre.pretoze kazde dietatko je ine a maminka vie co je pre to jej mimi najlepsie.to,ze sa u jedneho dietatka osvedci kravske mlieko po roku neznamena,ze to tak bude u kazdeho.podla mna ziadna z nas nebude cakat s poharom mieka na tretie narodeniny nasich deti,no kazda da to mlieko vypit v inom case,resp v inom veku dietata. a to je ok 😉

weiya
22. júl 2010

@bobocka si jak jenifer lopez? 😵 mozno aj tomu palimu by si sa zalubila 😀 😉

ewwe
22. júl 2010

cauko, tak nutit ju nebudem, ak sama nechce pit z prsnika, ale asi mi to bude chybat, to tulkanie ale zas budem moct si niekam odskocit 😀 ,, ha ha ako keby som aj mala kde,,

ja ked prestanem kojit tak idem na kravske, mozno keby som nevedela co s prachmi, po roku aj tak chcem ucit ninu pomalicky na nasu stravu, samoska ze bez korenin, ale mlieko a vajcia uz jej chcem davat, napr. take palacinky co som vcera robila, tak by som chcela jej v zime uz varit, planujem jej vecer robit mlieko, ale bez kakaa alebo tych prichuti, tak hovorite ze tie mlieka z automatu su dobre pre drobcov? len prevarit a pit 🙂 ??????

k hmotnosti sa nevyjadrujem, mam o kilo menej a aj tak rifle nevytiahnem 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 🙄

bobocka
22. júl 2010

@weiya hmmm,ze by?j-lo postavu by som brala kedykolvek.ja som daka mlandravka mlandrava. 😒 ja si uvedomujem,ze to moze byt aj o dost horsie.moja byvala kolegyna je v 23 tt a nikto jej nepovie,ze je tehotna.mozno preto,ze pred tehu mala 120kg 😒 .teraz vyzera ako keby si len dala o mekac naviac 😒 .tehotenske brusko jej nevidno.ja ked som sla s miskom plavat,tak som bola taka kadejaka z mojej postavy,no ked som videla niektore maminy tam,tak som si vydychla,nie som jedina.akoze su tam neuveritelne kocky,niektore vyzeraju ako keby nikdy nerodili,chudunke s pevnym bruskom,celulitida ich ani nelizla,no su tam aj take ako ja.malinko je ich,no su 😉 vacsinou maju len ovysnutu kozu trochu na bruchu(to mne visi aj za usami 😒 .ja tie kila ani velmi neriesim,mna viac stvu tie moje hlupe strie.na nohach ich mam riadne vela,no tie mi uz vybldli.no na bokoch su stale dost viditelne 😠 .no co uz.inak vy ste aj so zuziickom riadne stavy.fakt velmi pekne ste obe. 😉 podla mna si takmer kazda zena po porode vzdychne a smuti za starou postavou.to k tomu patri 🙂

bobocka
22. júl 2010

@ewwe ja ti neviem.ja som nejaka skepticka co sa tych automatov tyka.ja viem,ze je to teraz veliky boom a ze vsetci vystavaju rady so sklenenou flaskou v ruke...no ja si aj tak radsej kupim to pasterizovane v krabici.este som tomu neprisla na chut.moja kamaratka si takto bola kupit to mlieko a aj ona aj jej frajer dostali do par hodin crevnu chripku,ona volala hygienikov a na cas to odstavili.mozno to nebolo tym vobec,ja neviem.mozno zmenim casom nazor,no teraz sa do fanklubu mlieka z automatu urcite nepridam 🙂

weiya
22. júl 2010

@bobocka diky teda 😉 ja mam byvalu spoluziacku, ona a tiez je doost pri sebe(to ta byvalka mm 😀 ) a zevraj ta az v 7mesiaci zistila ze je tehotna, ked jej brucho uz riadne narastlo 😀

tinnka9
22. júl 2010

Baby, kašlite na postavy, všetky ste pekné také, aké ste (veď práve preto vás majú tí vaši chlapi radi 😉 ). Inak ja som to mala pri oboch deťoch naopak - ja som chudla hlavne keď som kojila. Matúška som síce kojila len 2mesiace, ale to som schudla 5kg. @bobocka tak ja tiež priberám na leto a v zime chudnem, tak sme dve, nejak to máme otočené 😀 .
@zuziiiicek17 naša doktorka napríklad odporúča KM už po roku, dokonca teraz na poradni mi hovorila, že variť z neho už môžem teraz. Ale my sme na UM a asi do 1,5roka zostaneme, potom skúsim KM, aj tak neviem, či to vôbec bude chcieť piť.

bobocka
22. júl 2010

@ewwe inak to je normalne ak este rifle nevytiahnes.ja som citala,ze zenam niekedy trva rok-rok a pol kym sa ich boky vratia do povodneho stavu. 😉 ze zena moze byt neviem ako chuda,no sirsie boky po porode jej na dlhsi cas ostanu.ale jasne,ze su aj vynimky,vid victoria beckham 😀

weiya
22. júl 2010

@bobocka ani ja sa nepridam do fanklubu mlieka z automatu, aj tu v hc to mame a mne to dost smrdi ked idem okolo, by som to mlieko nevipila 😒

ewwe
22. júl 2010

tak som prave dotlacila pernik slivkovy, nech ziju siroke boky 😝 😀

weiya
22. júl 2010

@ewwe 😀 😀

petraas
22. júl 2010

caute byby, ani nemam casu vam napisat ked teraz pracujem ale citam vas podstivo🙂
tak aspon nieco na rychlo natukam. my sme na UM od ukonceneho 3 mesiaca a po roku chcem davat kravske mlieko len na varenie a inak na pitie UM lebo to vychadza lacnejsie. UM asi tak do dvoch rokov uvidime podla situacie. od roka chcem taktiez zacat pomali davat nasu stravu ako pise ewwe. sice obcas ju dam uz aj teraz ked varime nieco co by sofinka mohla ale teda somoska nie slane ani korenene.
ja mala tiez pred tehotenstvom 65 kg a na zaciatku tehu som 6 kg schudla ale za to teraz vyzeram desne no co sa da robit. veci su mi taktiez vsetky male alebo obtiahle kvoli prsiam a zadku som musela kupit zopar novych.
a inak huraaaaaaaaaaaa sa tesim lebo sofinka zacala pit z toho poharika so slamkou. pisala som ze jej ho stale ponukam a stale ho len kuse a nic z toho tak ma to prestalo bavit a davala som opät flasu s cumlom a dnes reku skusim slamku a ona hned zacala pit dala som jej uplne plnu cistej vody z vodovodu a ona tristvrte pohara vypila. no tak som rada ze konecne nebude mat cumel na cajik len v noci lebo to by som jej dala asi tazko zo slamky napit.
a uz viac ako tyzden nedavame lucku ale cistu vodu z vodovodu tak zasa nieco usetrime🙂

weiya
22. júl 2010

@petraas ahoj 🙂 musim aj ja ten hrncek znova vyskusat, mozno aj talka ma takto prijemne prekvapi 😉 a sofka uz je zdravucka?

bobocka
22. júl 2010

@ewwe 😀 😀 😀

petraas
22. júl 2010

no skus mozno si to Natalka taktiez rozmyslela🙂 inak sofinka je taka ze ked nieco chcem aby robila tak nie ani za svet a ked ju necham tak a skusim po case tak potom to pekne robi sama, preto som jej ten poharik prestala ponukat. este stale mame sopliky strasne huste musime jej to kazdu chvilu vytahovat palickami ale inak v pohode. uz ma obidva zubky vonku🙂

lujsa
22. júl 2010

@zuziiiicek17 ja si tiez myslim,ze velky podiel na propagacii UM po roku maju firmy,ktore ho vyrabaju...Problemom skor je,ze je problem zohnat skutocne plnotucne mlieko a bez kadejakych pridavkov.Ja som zastanca automatoveho mlieka-aj ked je nepasterizovane,je urcite zdravsie a kvalitnejsie ako to z obchodu,kde je trvanlivost aj tyzden..

Inak ku kojeniu-kazdy pise,ze je najlepsie a najzdravsie,co bezpochyby je,ale mna dr hned upozornila,ze ak chcem kojit,musim jest zdrave jedla a vyvazenu stravu,inak spravim lepsie,ak dam kontrolovane UM.A to je ta dr velkou zastankynou kojenia...TAkze nas hned v porodnici upozornovala,co jest a co nie- a napr.maso z velkochovou znamena nie je vobec zdrave a tie zle latky idu aj do mlieka,dalej jest same sladkosti,pesticidove ovocie...Takze aj kvalita materskeho mliecka klesa,kedze nemame moznost stravovat sa uplne doma dochovanou a dopestovanou stravou.Ale imunoglobuliny materske mliecko ma a to je super....

A v damskom magazine mi to obcas pripada ako platena reklama...Ako ked idem k dr a na chodbe je brozurka "Rizika ockovania" vydavana vyrobcom vakcin 😅

weiya
22. júl 2010

@petraas to je dobre, teraz uz na horne zubky zas cakat 😉

lujsa
22. júl 2010

Inak baby,neviem,co sa stazujete na postavy,ked na fotkach vyzerate super 😉 Ja s mojim rozostupom brusnych svalov vyzeram ako tehotna a mam zakaz cvicenia...Moj muz ma chcel minule potesit a ukazoval mi v telke herecku,vraj ma vacsie brucho ako ja a je v Tv a vyslo najavo,ze bola v siedmom mesiaci 😅 😀 Nooo-potesil 😀

bobocka
22. júl 2010

@lujsa hmm,to s tou spravnou vyzivou mas pravdu,no ak by sme sa mali dobre a zdravo stravovat,tak by sme vsetky skrachovali.na slovensku pokial clovek nema vlastnu zahradku a nepestuje,tak sa to neda (teda ak nepatrime k hornym desattisic,co asi ani jedna z nas nepatri).ja jem normalne.nejem chipsy od rana do vecera,no cokoladku si doprajem denne.jem aj ovocie aj zeleninu,...no neda sa jest 5 druhov zeleniny a ovocia denne.u nas nie.misko je ok.pred casom mu robili rozbor mocu a krvi a vsetko bolo ok,pekne pribera,rastie,nie je malatny ci chudokrvny...viem si predstavit ,ze by mohol mat aj kvalitnejsie mliecko odomna,no ja si zas dam zalezat na jeho strave.on ma tu svoju zeleninku a ovocie denne.
a k tomu mlieku..mas pravdu,mliecko co vyzdrzi v krabici mesiace asi nie je najvhodnejsie pre mimi.ked zacnem davat kravske mliecko,tak si predtym budem musiet asi spravit prieskum a poradit sa,ze co a ako.ale myslim si,ze to bude ako s jogurtami.tiez je ich na trhu habadej a aj tak sme sa vacsina zhodli,ze davame zvolensky ci hollandiu. 😉
@petraas to je fajn,ze sofi ma uz dva vonku 😉 a sopliky jej hadam coskoro prejdu.no a ako zvladas robotu?uz si si aj zvykla,co? 😉 buduci tyzden ti az divne bude,ze doma so sofinkou budes a ze do roboty nepojdes 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre