V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
1. sep 2010

@ribizek na jar a vlete cestujeme casto ale v zime az tak casto nie...inak s tym balenim viem o com hovoris...my ked ideme napr. ku nam na chatu tak ideme nabaleny ako keby sme sli na tyzden...vzdy ked prideme na chatu tak si z nas vsetci robia srandu ze ci ideme na tyzden a ze nam je auto male a tak...
no uvidime este pouvazujem...
@tinnka9 dufam ze to malicky zvladne...drzime palce🙂
@kathynka nasa Nelly sa velmi rada vozi v nakupnom kosiku...nedajboze ked s nou idem sama na nakup s kocikom...vojdeme do obchodiaku a akonahle zbada niekomu kosik tak hned vylieza z kocika a zacne kricat ze chce ist do kosika...
@weiya tu bielu mikinku hello kitty co si sem davala, co som pisala ze aj ja by som ju chcela tak som ju vydela u kamosky na fotkach jej mala ju ma bola aj z blizka odfotena a vyzera uplne super taka tepla a je aj podsita....mi co mame jednu chlpatku tak ta podsita nieje ale na jar sme ju dobre vynosili...no nic musim nabehnut do HMka

petraas
1. sep 2010

inak baby my uz chodime🙂 sice este tak vselijak ale to neva snad to bude coskoro dobre🙂 no mam sa teraz nabehat🙂))

weiya
1. sep 2010

@petraas este som ale ziadnu neobjednala, zajtra tu behnem obchody okukat, ci nieco take nemaju a potom objednam, este stale ale neviem ktoru, ale asi aj tu.inak gratulacka k chodeniu 🙂

weiya
1. sep 2010

@bobocka, co sa deje? preco piatok k doktorovi? inak botasky kraaasne 🙂 no povedz, kolko stali?

kathynka
1. sep 2010

@tinnka9 aj ja drzim palceky, matko to urcite zvladne
@petraas super, gratulujem ku chodeniu
@bobocka ze jake paradne botasky, tato dobre nakupil

bobocka
1. sep 2010

@weiya no pojdem iba ak mi misko bude aj nadalej odmietat jedlo.dnes otrasne jedol a zajtra uvidim ako bude.ak stale bude zle jest,tak pojdem radsej v piatok s nim k doktorke.chapes,este pred vikendom.ale hadam to nic zle nebude.kakal dnes 2x a cikal straaaasne vela (ved ale toho aj popil (takmer pol litra vodicky a k tomu 500ml hruskoveho bio dzusiku a este bol aj kojeny 🙂 pije zavodne 😀 ) a dakujem za pochavlu tenisiek kocky.ony su fakt paradne,riadne stylove,len mne ide hlavne o to aby boli aj dobre pre detsku nozicku,preto ich zajtra pojde bobco rano ukazat doktorke na schvalenie. @petraas velka gratulaca sofinke.super,ze sa uz rozbehla.tak nakoniec este pred narodeninami 😉.my ideme zajtra poobede do mesta, ideme konecne poriadne papucky kupit,tak som zvedava s cim domov prideme.ale viac ako 10 euri nedam.to sa fakt neda.co kradnem? 😠 este ideme aj do kik nabehnut a pancusky nakupit a chcem pozriet niekde riflicky,ale s flysom dnuka.ale to chcem fakt len pozriet a kupovat to budem ked to bude potrebne.teraz este netreba 🙂

weiya
1. sep 2010

@bobocka jaj , som nepostrehla, ze misko paapt nechce 😔 😔 ale to teda popil neska, to ani ja nevipijem za den tolko 🙂 mozno aj preto nepapa, ze je s vodickou naliati 😅 alebo neviem, zeby zubky ho trapili 😕 no neviem, ale urcite to vazne nebude 😉 ani talka dnes obed moc nechcela papt, tak som to vzdala, polozila misku z papu a dala von zo sedacky na papanie a sama si nasla a kolko toho z rukami popapala, aj z ly zicku sa sama skusala triafat do pusy 😀 ale paravdaze stol aj zem a oblecenie to schytali, ale tak sa jej to pacilo, no nenehaju 😀 😀 a kolko stali tie botasky? 🙂 😀

weiya
1. sep 2010

@bobocka ja som strasne zvedavy clovek 😀 😀

petraas
1. sep 2010

@weiya, @kathynka, @bobocka dakujeme pekne🙂 no som jej kocik nakoniec k narodkam objednala tak teraz ho bude moct sama tlacit a dufam ze potom necha stolicku na pokoji🙂))

weiya
1. sep 2010

@petraas 😀 😀

bobocka
1. sep 2010

@weiya 40 euri 😒 akoze fajne mastne boli,ja osobne by som ich sice poobzerala na pulte,ale ta cena,no nekupila by som.ale bobco prisiel domov taky nateseny a veru aj mne sa riadne pacia a su prve poriadne, tie odlozim na pamiatku,tak co uz.drahe,ale krasne.no este ich musi doktorka odobrit,ak ona zapochybuje o nich ,tak to za bundu menime 😉

luppita
1. sep 2010

@tinnka9 urcite to Matko zajtra zvladne 🙂 to naj je zobudit sa s dobrou naladou 🙂
@bobocka super tenisky, moc pekne 🙂 . podla mna nemusis stresovat s miskovym jedenim. Simonko je velky jedak a teraz skoro 2tyz vobec nechcel jest, skoro nic, dal si 3 susta a ostatne vypluval. Ale zistila som, ze asi preto ,ze rastli zuby, uz su vonku, pekne velke lopaty a zase sroti vsetko a s chutou 🙂
@petraas weeej gratulujem ku chodeniu. moj sa kazdy den zlepsuje, uz sa vie aj otocit a zmenit smer chodze 😀 urcite nam tie derurence zachvilku behat zacnu 🙂

luppita
1. sep 2010

@tinnka9 @bobocka ohladom spania a mojkania sa s drobcom v mazelskej posteli, tak spanie na celu noc mi tato zatrhol a ked som chcela rano aby s nami pospal, tak ani za nic, len sa jasil.... dala som ho do postielky a hned zaspal ☹ ☹ ☹

bobocka
1. sep 2010

@weiya inak weiyi myslim,ze ty si sa minule pytala,ze co robit ako sa hrat s drobcami a veru to aj mna by zaujimalo,ci uz teraz treba nejake kreativne a naucne hry riesit.jasne,ze mu nedam 1000puzzle a na skladaj,ale myslim ci treba uz knizky prezerat so zvieratkami alebo daco podobne.lebo my iba blbneme.chodime z izby do izby,zatvarame a otvarame dvere (ja som v izbe,misko na chodbe ja dvere akoze zatvaram a on ich otvori a strasnu ma z toho zabavku),alebo v kuchyni mi prazdne zavaraninove pohare povyklada zo skrine,pradlo mi z pracky povybera(inak pracka a mikrovlnka su hit.mame v kuchyni v linke zabudovanu pracku s otvorom vpredu a to ked spustam pracku to huci a zacina sa tocit,tak misko pisti radostou. a mikrovlnku mame tiez vbudovanu a akurat tak je,ze je v urovni miskovej hlavy ked stoji,tak aj to ho ohromne bavi.ale to zas nie som rada ked tam je koli tym vlnam ci co to mikrovlnka skodlive ma), a kotulame si loptu(teda ja ju kotulnem ,misko chyti za zahodi hocikam),s vysavacom sa hra,dam mu predlzovacku a kabel z pocitaca a to si cez hlavu dava.a najvacsia zabavka je v perinach.robime mu bunker(stan) a on sa do toho vrhne a skryva sa tam a strasne sa pri tom smeje. 😀 .ale take veci ako citanie knizky u nas nehrozi.misko je strasne zivy,jeho by to ani 5 sekund nebavilo.jeho nic dlho nebavi.stale nieco ine robi. vy sa uz hrate nejake take naucne hry,ci nie?ja som miska naucila ,ze ake mas starosti a on sa chyti za hlavu a ja na to jojooooj. to je jediny pokrok nas za dlhu dobu.ja ho ale nepidlim tieto veci.ked to pride,tak to pride.jeho to velmi nebavi a ja ho isto do toho nutit nebudem.inak vcera poobede aj vecer chytil huronsky plac len co som ho na nocnik dala,tak som ho hned dala prec,ze aby si k nemu odpor nevybudoval.dnes som skusila znova a uz v pohode.neviem co mu vcera bolo 😒

bobocka
1. sep 2010

@luppita u nas tiez misko spi lepsie v postielke nez u nas v posteli,no on sa rano okolo siestej siedmej budi a ja chcem este spat,tak ho chytro dam k nam do postele a zacnem ho kojit v lahu a ja zaspim.on asi tiez,no niekedy vystraja aj tak,tak ho vyslovene musim prinutit aby ostal lezat,hladkam ho a dudku mu dam a znova zaspi a tahame do neskorych doobednajsich hodin. nie vzdy chce on u nas spat.jemu sa nasa postel spaja s prebalovanim a blbnutim a nie so spankom. ak chces simiho naucit na spanie s vami,tak to mozno nebude lahky prechod.skus to len tak nadranom ked sa prebere ho k sebe zobrat a pritulit si ho a uspat.mozno sa tak nauci.my to tak mame a mne to velmi vyhovuje.aj mam v noci svoj pokoj ale rano si zas vychutnam drobca u nas v posteli.taky je zlaty ked sa rozvali.sem tam schytam facku ci kopanec 😀 ,ale to patri k tomu 😉

luppita
1. sep 2010

@bobocka @weiya my sa hrame s autom, doteraz ho len chitil a zahodil (ako loptu), ale teraz uz zacal normalne po koberci s nim jazdit. Knizky so zvieratkami sme citavali (take drevene), naucil sa macku ukazat a potom uz tie knihy len hryzol a zuval (tak aj tie som balila) 😀 mame taku vkladacku, co sa dnu cez otvory vkladaju kocky v roznych tvaroch.... a musi trafit tvar k otvoru. To ho bavi, ale sam este nerozozna tvary, rve to piate cez deviate, ale ked mu asistujem a ukazem kam to ma dat tak to da 🙂 s loptou sme sa tiez hravali, ze gulame, ale teraz jak uz stoji, tak ju hadze, zdvihne zo zeme a hodi po mne zo stoja.... kocky ho nebavi stavat na seba , len zhadzovat 😀

luppita
1. sep 2010

@bobocka no budem to skusat 🙂 chcem si ho este uzit ako miminko. 🙂 uvidime zajtra rano 🙂 po mliecku ked pojdeme zase haji, ci bude chciet byt pri mne 🙂

bobocka
1. sep 2010

@luppita no aj ja sa chystam tu hracku kupit kde sa hviezdicky,trojuholniky,kocky a neviem co este do otvorov hadzu.ta je podla mna super 😉 mame doma male leporela,no tie misko zo zasady hryzie 😀 on hryzie do vsetkeho.celaskon tie tuby tak tie uplne najradsej obhryza a otvara.jeho teraz bavi otvarat a zatvarat.taky mini box na hracky stale da veko dole a potom to zatvori ci tie plastove misky s vekami,to tiez stale otvara a zatvara.strasne je pri tom zlaty,lebo on to neotvara ruckami,ale zubkami. 😀 no a skus si ho rano na manzelsku naucit 😉 mozno to hned nepojde,ale ked budes kazde rano skusat,tak to on pochopi a jedno rano tam s tebou zaspi 😉

lujsa
1. sep 2010

@tinnka9 drzim palce,ale nepochybujem,ze to s Matkom krasne zvladnete 😵 😵

@bobocka jeeej,krasne su tenisky 😵 😵 Ja sa z drobcovych tesim viac,ako on sam,no sranda 😀 A ak by som mala peniazky,kupujem aj tu modru bundu,krasna je 😉 Nas G.bojkotuje jedlo uz dlhsie,najma masovo-zeleninovy prikrm...Vyraza mi lyzicku,potom si to poroztiera do oci,do vlasov,rucicky ma napchate v ustach,aby som sa mu tam nedostala,no zle...Dufam,ze ked ten osmy zub vylezie,bude lepsie...

U nas doma je najlepisa hracka lopta..Mame ich doma milion,prvu dostal G.na meniny,ked mal pol roka a hned sa ju naucil hadzat.Takze mi si hadzeme lopticku,uz ju vie asi mesiac odrazat,tak hrame akoze volejbal 😀 ALe tam je smer velmi neisty 😀 Cele dni nahana lopticky,to ho nikdy nenudi...A velmi rad ma auta,skuma tie kolieska,pusta si ich,nahana ich...Potom sa hra s hlasovymi hrackami,to vydrzi dlho.Knizky si rad pozera,ale nerad sa uci zvuky,to hned ukazuje nie,on si pozrie obrazky,ochutna...Navliekanie kruzkov na tycku ho tiez nebavi,on ich pekne da z tycky dole,ale naopak nechce-to kruzky nahana po byte...
TAkze naucne hry-ako rozoznavanie tvarov,navliekanie kruzkov nerobime,snad tomu pride na chut neskor...Ale zato dvere,pracka,laptop,to je jeho....

bobocka
1. sep 2010

@lujsa dakujem.zajtra dame vediet ci si ich vobec nechame ,ale ak nie,tak berieme bundicku,tiez sa budem tesit 🙂.inak ja som chcela tie vase reeboky,no nemali uz nikde 20tky. inak aj u nas je laptom veeelmo popularny.inak malemu je jedno ci je zapnuty ci nie.on chce len do klavesnice buchat.ho bavi ako tlacitka klikaju 😉ale bobco ma kamarata co ma pocitacovu firmu a slubil nam ,ze nam da stary pokazeny pocitac len tak na hranie pre maleho kedze ten hlupy tescacky stale nemaju 😠 .ja si myslim,ze pred vianocami s tym vyjdu.teda dufam.pozerala som ceske stranky a tam oni robia tieto detske pocitace,no okolo 40 to stoji.to je vela. a aj u nas maju tieto laptopy okolo 40,ale ja som chcela fakt ten detsky,nie tie co su pre deti 5+.no nevadi.zatial nam toto musi stacit.ja viem,ze nemozme mat stale dobre jedacie dni,no toto je prvy krat odkedy tuhu stravu jeme co ju nechce.keby len masko,tak to mozno aj chapem,ale ovocie absolutne vobec nejedol.nic.no uvidime zajtra.ta hnusna sestka(siesty zubok,prava dvojka) je uz takmer prerezana.uz ju citim,ale este stale nie je uplne von.mozno to ho trapi.lebo ked mu davam jest,tak si rucku zmoli,ale pre jedlo pusku otvorit nechce.ale inak si ruku necmula,iba ked ma akoze jest.tak neviem.uvidime zajtra.inak kocky akurat je na markize skvely film silne srdce (a mighty heart) je to skutocny pribeh.napisala ho marienne pearl (bola s muzom v pakistane,obaja novinari,jeho uniesli a....) kniha je super a film je tiez silny.angelinu ako zenu nemusim,no herecka je uzasna.dobre to zahrala.taka revacka film.ale kniha je lepsia. ja sa cvicim v multitaskingu 😀 pozeram film,pisem vam a ma pustenu beyonce v pozadi 😀 vsetko svimam,vsetko zvladam 😀

lujsa
1. sep 2010

@bobocka to nechutenstvo bude tymi zubkami,aj dr mi hovorila,ze ked maju ubolene dasienka,tak by len pili vodu...A nas G.jej pije poriadne vela,ako vas Misko 😉
Doma mame jeden stary notebook,sice funkcny,ale uz ma hadam 9 rokov,tak je adekvatne k tomu pomaly.A ten ponukam nasmu G.,ked potrebujem robit na svojom,ja mu ho aj zapnem,pustim Gumi macka,ale on tam vsetko stlaca,Gumi macka vypne a ked uz NB nejde,tak ho nechce-a to vypnutie je u neho otazka 3 minut....Ani moj ho nebavi,ked nie je zapnuty,on sice klavesy stlaca,ale krici,nech mu ho zapnem 😀
Ten Tesco notebook som videla,ale vobec sa mi nepacil.Ten displej bola len nalepka a v nej malicke okienko,na ktorom bolo nieco ako starucka hra,len cierne palicky tam behali...TAkze ja som ho nekupila,tusim tu potom kocky pisali,ze on aj "rozprava",ked stlacis klavesu,ale to som vtedy nevedela...

Zajtra nam maju prist robosi o siedmej rano opravit plastove okna,tak sa tesim na budicek.
Inak-mne sa zacina prerezavat posledna osmicka,o ktorej som si myslela,ze nevylezie a je to teda poriadna bolest,aj som na nu zabudla...CHudatka male,ked takto trpia 😒

bobocka
1. sep 2010

@lujsa fuha,ty ani liek od bolesti nemozes ,ty kojis ak sa nemyslim,ci?uz v tom mam zmatok.no drzim palce nech sa rychlo prereze.asi to nie je najprijemnejsie ani pre nase detvaky veru ☹ .ja som ti ten tecso notebook este nezivo nevidela,neviem ci je dobry,ale len dobre som od inych kociek na to pocula,preto to mam take,ze ho aj ja chcem pre miska.no mozno aj ja ostanem sklamana ked ho nazivo uvidim.ktovie 🙂 inak ked sme pri tych zuboch,tak ja idem o mesiac k zubarovi,musim a jeden zub ma fest boli a treba ho vrtat.no ja si radsej 10 deti odrodim nez k zubarovi raz pojdem.ja bez injekcie nedovolim tomu chlapovi sa na mna ani pozriet 😠 . a tu je ten problem.kojim a chcem injekciu u zubara.neovplyvni to moje mlieko?vraj by to nemalo,no neviem 😢 ale bez injekcie isto byt nemozem.nemozem reci typu -vsak si rodila,oproti tomu je zubar nic ma strasne rozculuju.uuuplne ina bolest to je a po porode ma cakalo nadherne vonave malunke babatko a po osetreni zuba zubarom ma caka len mastny sek na vyplatenie 😠

zuziiiicek17
2. sep 2010

@bobocka ked kojis ,mozes kludne liek od bolesti ,dokonca aj injekciu 😉 a ked som bola chora ,tak mi annag radila ,ze si kludne mozem predpisat antibiotika .v tomto veku uz detiska nie su celkom na mlieku ,cize to nevadi 😉
Ono je to prehnane ,ze nemozes ani paralen .

zuziiiicek17
2. sep 2010

ozaj ,my sme dnes mali budicek 6.11 🙄 🙄 🙄 mam dooost
idem vas docitat

zuziiiicek17
2. sep 2010

ozaj ,my sme dnes mali budicek 6.11 🙄 🙄 🙄 mam dooost
idem vas docitat

tinnka9
2. sep 2010

dobre rano, kocky. uz to mame za sebou. sice vstavanie nic moc - len co oci rozdrapil tak prve bolo "hnusna, skareda skolka", ale pritom, ako sa obliekal a papal tak sme sa stale o tom rozpravali, som mu uz po 100krat snazila vyzdvihnut pozitiva novej skolky, a ked sme tam prisli, celkom fajn ucitelka a len 2chlapci tam boli, tak sa to zaobislo bez placu. no uvidim poobede, ked po neho pojdem. ale musi si zvykat chalanisko, buduci rok uz ide do skoly 🙂
@petraas gratulujem sikovnici k prvym krocikom 🙂 .
@bobocka a nejdu miskovi zubky? moze aj preto odmietat jedlo. ved pockaj, podla mne je to prechodny stav. inak ta vkladacka je super, nas mato sa s nou krasne vyhral, on uz v roku vedel, kam co dat (on bol velmi sikovne deculo, aj stale je, len uz zacina razne presadzovat svoju osobnost 😀 ). ja blbec som vsetky hracky po nom odlozila k nasim, budem ju musiet nabuduce zobrat matuskovi.
@lujsa to s masovo-zeleninovym prikrmom presne ako u nas - prve 2lyzicky si da, potom vyplazi jazyk pomaly az po koniec brady a to jedlo si doslova zoskrabuje z jazyka. ja neviem, ci sa mam vtedy smiat alebo rozculovat. ale zistila som, ze akonahle to rozmixujem mixerom - zje aspon co-to. takze sme sa v 11.mesiacoch vratili k mixovaniu. inak kasu, jogurt a mlieko - po tychto sa az tak vrha. ale mozno prave preto, ze je to kasovitej konzistencie. ale piskotu a chrumku tiez zje. a z ovocia len broskynu a melon a to tiez staci len nakrajat, jablko len nakrajane na mesiaciky - z toho si hryzie, len sa bojim, aby sa nezadrhol. ovocne vyzivy absolutne odmieta. ale ake ovocie bude jest v zime, to netusim 😒 . aj mojmu MM ide tiez zub mudrosti - vraj je to dost neprijemne, tak sa nedivim tym drobcekom, aj tak to dobre zvladaju 🙂

kathynka
2. sep 2010

@tinnka9 no super, ze to takto dopadlo...tak poobede napis, aky bol cely den
holky, tak ja mojimi dnesnymi narodkami otvaram velku septembrovu party, aj ked vsetci moji ostatni septembrovi partaci budu slavit o 26 rokov menej 😀

tinnka9
2. sep 2010

@kathynka jeeej, ty si take mladatko? tak vsetko najlepsie zelam, hlavne zdravie - to je najdolezitejsie, a nech sa ti splnia vsetky sny 🙂

ewwe
2. sep 2010

@bobocka aj mne nina teraz nechce jest obed, iba rozky, jogurt, chrumky a slivky, ale maso nie, neviem cim to je a aj spanok sa zhorsil, stale sa len prehadzuje a spi na kolenach a zadok vo vzduchu ma a posuva sa stale hore, az narazi na postielku a tak sa zobudi a stale dookola 😖
my sa teraz hravame tak ze nina vyhadzuje veci vonku z kosa co v nom ma hracky, zo suflikov, zaujimaju ju aj knizky, poda mi knizku tu co bola v tom kufriku z porodnice a tam je havo tak mi ju poda a ja jej obraciam listy a ona ukazuje zvieratka, vie kde je havo, cica a prasiatko, tak som jej objednala na narodky dalsie knizky-leporela, a vie navliect uz vsetky kruzky na tu tycku na tej hracke, inak ju zacala zaujimat kniznica, a este stale nieje primontovana k stene, ale uz som na mm kricala ze ju to zabije tak uz nakupil sruby a dnes budeme vrtat, konecne po roku 🙄 kocky tiez len burat a ten jej notebook len otvara a zatvara aj so svojimi prstami v nom 😀
@kathynka vsetko najlepsie a najkrajsie k narodkam 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre