Vhodné zvieratko do bytu pre deti. Čo by bolo vhodné?

janula203
12. okt 2008

Ahojte mamicky, chceli by sme nasej trojrocnej dcerke kupit dake zvieratko, este mame doma 16-mesacneho chlapceka. Neviete, ake by bolo vhodne? A najma nenarocne?

mirka414
12. okt 2008

my sme kupili a darovali dcerke maltezacika.mozem len odporucat 😵 😵 nelutujem.dcerka chodi na dlhsie prechadzky a nadherne sa stara.je to psicek skutocne pre deti.

bibula
12. okt 2008

ja psov do bytu nikdy....
inac dcera ma od tych 3 rokov dve vodne korytnacky a mava skrecky a morcata.momentalne ma vtacika-samozrejme korytnacky tiez. maly na vtacika len pozera a korytnacky aj dviha a pozera ako ich dcera umyva a strazi,kym im umyva akvarko a meni vodu 😀 😉

duskaf
12. okt 2008

My máme suchozemskú korytnačku, pakobylky,slimáčikov achatínkov a rybičky.
Suchozemská korytnačka je krásna, ale dnes sú prísne chránené, a sú drahé a je k tomu potrebné mať CITES. Ale mi našu Elzu milujeme.

lencici
12. okt 2008

ja mam tiez nazor ze psika do bytu radsej nie a ked tak uz nieco malicke. My byvame v dome a na dvore mame vlciaka. S tym sa malicka vie pekne pohrat ale na jar by sme s manzelom chceli nieco malicke ako jorkshire alebo jack-russel terier estre uvidime toho tiez planujeme mat vonku urobime mu nejaku specialnu budu. Ja som vyrastala so zvieratkami a tak planujem vychovat aj dcerku. Mame aj kona ale toho sa mala boji na toho ma este cas.

janula203
autor
13. okt 2008

dakujem dievcata....psika urcite nie, byvame v byte, a asi by som nemala cas chodit ho vencit, ked jemu bude treba, aj ked vonku sme casto....rozmyslali sme nad suchozemskou, ale naozaj su velmi drahe, 4500sk je dost....vodnu sa bojim, ci mi tam nebudu chodit, nevyleju ho....ja som chcela potkana, manzel nechce...teta mala uz niekolko, ani jeden nehryzol, take krasne biele...a vraj, aby nehryzli, netreba im masko davat :o)

luciar79
13. okt 2008

Ja už zvieratko žiadne---malí sme morča a čistila som ja, kázala ho brávať von, kázala mu nosiť trávu. Malú zaujímal asi tak ako hračky, len chvíľu.Morča dospelo a začalo smrdieť. Nakoniec som ho odniesla na lúku. Aspoň chvilku zažil pekný život, nie ako u nás v akvárku.Aj psíka sme mali a robili si zle. a to už mala 7 rokov. Takže ak uvažuješ o zvieratku počítaj hlavne s tým, že starať sa budeš ty.

verulka
13. okt 2008

jani, my mame uz roky vodnu korytnacku, je to nasa barborka...uplne super, vzdy ked dojde navsteva, tak ju vyberu z akvarkaa hraju sa snou...aj ja ked som bola mala, mali sme vodne korytnacky, a podla mna je to v pohode..nie su velmi narocne. take krmenie zvladne aj dcerka..vodu tiez netreba nejako casto menit( a to ani filter nemame)

nevesta
13. okt 2008

Janula, k tomu masku, je to blbost, moje potkany jedli maso a nehryzli 😉 Takze kludne im maso daj, je to o tom, ako s nimi zaobchadzas 😉

Luciar, nehnevaj sa, ale vypustit na luku a este tvrdit, ze malo aspon chvilu pekny zivot 😲 😲 😲 Aj psika si vypustila na luku, aby mal pekny zivot? 😠

slnieckova
13. okt 2008

nevesta: na luke mohol mat pekny zivot. Cca 10 min, kym si na nom niekto nepochutnal 😅 🙄

slnieckova
13. okt 2008

Ono zvieratiek vhodnych do bytu je urcite viac. Psika nie, ten si vyzaduje pozornost a vencenie, ktore by ostalo urcite skor ci neskor na teba. Lenze kazde "vhodne" zviera do bytu ma svoje vyhody aj nevyhody 😀 rybicky... nevyzaduju velku starostlivost, ale hrozi vyliatie akvaria detmi 😀, vtacik.... zase malo vyzadovanej starostlivosti, ale velky bordel 😀 Mozno zajacik... zbierala by si vsak bobky 😀, potkana by som zvazila, aby sa vam potom neznizil pocet navstev 😀

janula203
autor
13. okt 2008

neviem, nase deti maju zvieratka radi, vieme to z navstev....janka sa starala, krmila...a viem, ze by tak robila aj nadalej....isto by som sa prevazne starala ja,lebo ich budem musiet viest a motivovat a vela rozpravat, ale deti tak nadobudaju pocit starania sa o niekoho a mat zodpovednost za zivy tvor, neublizit, ale lubit...asi preto chceme zvieratko...my sme tiez mali odmala zvieratka, zachranovala som spadnute vrabceky z hniezda, a tak...rybicky, korytnacky, papagaje, psy...byvali u nas...bolo to super

nevesta
13. okt 2008

Slnieckova vsak prave 😠 😢

nevesta
13. okt 2008

My mame psa a macicky, mala sa s mackami pekne hra, starat sa este nevie... Potkana jej chcem kupit, ale az ked bude vacsia... Mame rodinny dom, takze pes je vonku stale, cice behaju von a dnu...

katusha
13. okt 2008

my sme mali dva roky zlatu rybku, ale nedavno nam "odisla" 😒 mala sa na nu rada divala. samozrejme, akvarko treba mat niekde vyssie, aby sa mali sibali k nemu nedostali 😀
teraz rozmyslame, ci zase kupit nejake rybky alebo nieco ine 😕 videla som v chovprodukte take male zabky, bolo to strasne mile, boli v akvarku vo vode a predavajuca vravela, ze jedia nejaku potravu, co sa skladuje v mrazaku 😅 😀 tak to ma zaujalo, mozno ich kupime 😉

luciar79
13. okt 2008

nevesta---myslím že vydržal dlhšie na tej lúke a rozhodne to bolo lepšie ako ho vidieť aký je smutný u nás. utratiť som ho nechcela. A čistiť bobky popri starostlivosti o bábo už sa mi nechcelo. Skúšala som ho aj darovať ale nikto ho nechcel. Dcéra asi na to nemá ešte gény. Ja som mala psíka od svojich 12tich a požil si 16 rokov. A toho psíka čo sme dcére kúpili, sme darovali aj keď mňa stál 6 tisíc.Dala som ho kamošovi, lebo ho poznal a mal ho rád.

ella1
13. okt 2008

my máme už skoro 5 rokov zajaca.ja si myslím, že pre malé deti nie je vhodné žiadne zvieratko, lebo jediný kto sa bude o ne nakoniec starať ste vy.
u nás ho síce musí čistiť veronika, ale kým jej to nepoviem, tak tu môže smrdieť večne.a ten náš je k tomu taký plachý, že ani na ruky nechce ísť, tak hrať sa s ním moc nedá.po parketách sa mu šmýka,koberce nemáme, takže ani behať moc nemôže.
deťom zvieratko až ked majú na to vek a zodpovednosť.ono to vyzerá pekne na chvíľu, ale treba si uvedomiť, že tak ako ani dieťa nemôžte dať do útulku, tak by ste mali pristupovať aj k zveratku.
neviem si predstaviť, že by sme nášho bella(zajačik) niekde nechali napospas, napriek tomu, že je s ním viac starostí ako radosti.ked sme ho chceli, budeme sa oňho starať,kým neumrie.
luciar--- trochu ma zaráža, že napriek tomu, že o jedno zviera sa dcérka nechcela starať, ste jej zapezpečili dalšie.podľa mňa to je nezodpovednosť.
zvieratká nie sú hračky.ja by som teraz chcela psa.veľkého a na záhradu.ale važujem nad tým už pol roka.lebo v lete je to ok, ale v zime som si nie istá, či by sa mi chcelo mu venovať.v takom prípade ho radšej nebudem chcieť ako by malo u nás trpieť.
takže zvieratko deťom až po desiatom roku,aj to ak dokáže svoju zodpovednosť a uvedomí si, že je to veľa starostí.

bubca
13. okt 2008

janula203: ahoj, my máme doma škrečka, konkrétne zlatého...deti ho milujú, poctivo sa starajú, takže vlastne neviem, že ho doma máme...Raz za týždeň stačí vymeniť piliny, sem tam dosypať suché krmivo, vymeniť vodičku, a rozmaznávať ovocím a zeleninkou...Inak, len tak pre pobavenie, keď sme ho kupovali, vyslovene som si v obchode žiadala samčeka, nie samičku, predavač nám škrečka otočil naznak, ukázal medzi nôžky a oznámil, že to je stopro samček...no a tak sme si nášho Emila odniesli spokoní domov...za asi dva týždne sa jedného rána ozval nadšený krik našich detí "mami, tati, máme bábätká"...manžel vystrelil ako divý zo spálne (tak rýchlo som ho ešte v živote nevidela vstať z postele) a keď sa vrátil, bol "zelený"...fakt sme mali malé škrečíky, bolo ich dokopy tuším šesť...tak sa z nášho Emila stala Emilka...škrečíkov sme odchovali a odniesli so zverimexu...aby urobili radosť aj iným...a ešte na záver, veľmi som sa bála, že škrečok bude smrdieť, ale fakt nesmrdí...stačí pravidelne vymieňať piliny a všetko je ok...tak veľa šťastia pri výbere vhodného zvieratka pre vás 🙂 🙂 🙂

slnieckova
13. okt 2008

urcite pri vybere zvieratka pre dieta vela zalezi aj od toho, ake to dieta je 🙂
Ako pisala luciar79 jej dcera sa zrejme nebude starat o zvieratko, bubca zase nema problem s detmi, teda ze by sa o zvieratko starat nechceli, takze zvazit vyber aj podla toho, ako poznam svoje dieta 🙂 😎

luciar79
13. okt 2008

Asi tak.Moja dcéra je na to asi lenivá. A psíka som chcela aj kvôli sebe, túžila som po ňom už dlho. Lenže keď začal chňapať po malej, musel ísť. Stále tam robiť rozhodcu kto si začal. So psami skúsenosti mám ale tento bol nejaký divný, asi sa mu niečo stalo ako šteniatku. sme ho kúpili väčšiho. A keď začal chňapať aj po mne keď som mu išla dať žrať, bolo jasné že iná možnosť nie je. Veď som čakala aj bábenko a videla som, že s takýmto psím neurotikom to nepôjde.žiadne zvieratko už k nám nepríde. Synček asi bude ochudobnený, ale môže skúsiť ukecať dedkovcov a môže mať psíka tam.

bihan
13. okt 2008

Ja by som zvieratko "pre dieťa" kúpila tak najskôr, keď bude mať 2,5, aj to s istotou, že dieťa sa oň ešte starať nebude a budem to musieť robiť ja 😅

My máme mačku, Sára ju hrozne rada naháňa, hladká... korytnačka sa veľmi pohladkať nedá, resp. nie je tam tá radosť z kožušiny a spätnej väzby, vtáky detto, len robia veľa bordelu 😀 Škrečky sú maličké a žijú v noci, morské prasa mi vždy bolo vrcholne nesympatické.
Keby som chcela malé, pomerne nenáročné bytové zviera, tak asi činčilu.

janula203
autor
13. okt 2008

waw cincila.. 🙂

bubba
13. okt 2008

rybicky 😀

duskaf
13. okt 2008

katus- mymáme tie žabky v akvárku, práve predvčerom nám jedna po roku zahynula, sú veľmi nenáročné, miim dávame to, o rybkám, dafnie a vločky.

chichinka
13. okt 2008

pri vodnych korytnackach sa voda spini podla toho, cim ju krmite 🙂 ked tymi vselijakymi granulkami, tak je ta voda dlhsie cista a ani nesmrdi..ale ked krmite susenymi rybkami a inymi zazrakmi, tak uz je to horsie 😀 za den je zakalena a smrdlava...ja krmim oboma - par dni to, a ked uz sa schyluje k meneniu vody, davam aj tie smradlave rybky...
filter sme mali, a aj mame, ale uz ho nepouzivame, podla mna vobec nefunguje...
inak treba ratat, ze korytnacka slusne narastie - mam ju uz vyse pat rokov a je to kus zvieratka 🙂 ale i tak je s nou veselo, je to mile zvieratko 🙂 nekrmime ho surovym masom a teda ani nehryzie a nechniape nam po rukach...

skrecky som mala volakedy, ak sa nahodou pre neho rozhdoujete, odporucam k vacsiemu dietatu - nejakemu skolacikovi..lebo skreckovi sa velmi lahko da ublizit a tiez su majstrami uniku, ani sa nenazda maly/mala a uz je skreco prec 🙂 inak lepsie ako dzungarsky je skrecok zlaty (mala som oboch), je kludnejsi, lepsie si vybuduje vztah s "panom", nesnazi sa stale utekat ako dzungarsky, ten je naozaj divoch a tiez nema sklony hryzt ako dzungar.

drzim palce 🙂

bubca
13. okt 2008

slová chichinky môžem len potvrdiť, máme zlatého škrečka a je to to najmilšie zvieratko pod slnkom...podľa nás, samozrejme 🙂 Veľmi rýchlo si na nás zvykla, je kľudná a ako som už písala vyššie, deti ju milujú. Je síce pravda, že je to nočný živočích, takže na noc ju dávame do kuchyne, lebo buntoší, hrabe a jazdí si v koliesku, ale fakt je aj to, že sa dokázala prispôsobiť nášmu životnému rytmu a tak napr. keď ráno vstaneme a chystáme sa do práce a do škôlky a školy, Emilka vždy vylezie zo svojho domčeka, pobehá po klietke, nechá sa poláskať od detí...a to isté platí aj v prípade, že sa s ňou deti chcú pohrať a potešiť počas dňa...proste ju zobudia, jemne a ona sa nechá "naťahovať", behá po synovom koberci, dcéra si ju "pomačká" v dlani...a Emilka je trpezlivá, nekusne...zrejme to bude tým, že cíti, že ju majú deti radi a hlavne, naozaj sa o ňu vzorne starajú a vyslovene ju rozmaznávajú...z obchodu pre zvieratká nikdy neodídeme bez nejakej mlsnotky pre ňu... 🙂 takže ja hlasujem za škrečka...

pikino
13. okt 2008

ja si tiez myslim, ze skrecok je fajn.
ale osobne si myslim ze prve co treba budovat je vztah so zvieratkom ,vysvetlit dietatu ze to nie je hracka a ze s nim nesmie zachadzat ako s plysakom.
ja osobne by som nikdy nekupila napr. psa dietatu mladsiemu ako 5 rokov. lebo bohuzial nech si da dieta akokolvek pozor vzdy mu moze nechtiac ublizit. a hlavne male druhy typu civava, alebo jorkshire, ktore staci ze padnu z gauca a je po nich.
je ine ked sme mali psa predtym a narodi sa dieta. pes je dospely a vie sa zdekovat
ked ho dieta tyra.
ozaj pokial ide o zajdov treba davat velke bacha, pretoze zajacik je mily a zlaty len do urciteho veku a casto sa stava ze hlavne samcekovia ak nie su vykastrovani stanu sa agresivni a hryzu ako mali satani. Vlastna skusenost. 🙂

ukana
13. okt 2008

janula, myslim, ze takym malym detom najskor nejaku hracku, zvieratko by ich rychlo omrzelo a mas na starosti dalsie "dieta"....

ukana
13. okt 2008

bihan, 2.5 rocne dieta sa ani nahodou nepostara o zviera, nas Mato ma 5 a tyzden ho kopem, aby korytnacke vymenil vodu 😒

pikino
13. okt 2008

ukana s tym asi uz treba pocitat ze take male dieta nebude cistit akvarium a krmit zvieratko, ze ho maximalne pomacka, a ze vencit budes chodit ty a nie dieta.

bihan
13. okt 2008

ukana, čítaj, nikde som nepísala, že 2,5r dieťa sa vie o zviera postarať, ale naopak 😉