Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

lia
18. mar 2009

bre ranko 🙂

moni,aj tento je kysnuty??
csikinkaaaaa,som rada,ze si sa pochvalila s tou rostenkou,jodis mi recept?? 😀 😀 😀 milujem rostenku a neviem ako sa robi vrabec,u nas sa to nikdy nevarilo 😒
lari,to aj mne by zahrabalo,nic sa mi tiez nepaci pre chlapca.odkial beries inspiracie??su aj take knihy,ze??
moni,si zlaticko,dakujeme 😵

csikike
18. mar 2009

liu,
ma masle (oleji) narychlo opecies z oboch stran masko (trocha nasolene ale len jemne), podlejes vodou, pridas trocha vegety alebo rovno bujon a dusis aspon hodinu (mne sa stava, ze aj 1,5), potom pridas na jemno nakrajanu mrkvu trocha povaris s tym, potom pridas parky nakrajane na kocky, tiez trocha povaris, potom pridas uvarene vajcia pretlacene cez to kockave sitko (na zemiaky) a nakoniec kyslu uhorku na male kocky a papas

csikike
18. mar 2009

moni a ktory je lepsi? ja sa dnes chystam robit jeden z nich ale iba orechovy, mak mam iba nemlety a mlyncek nemam 😅

monika1
18. mar 2009

Ahojte 🙂
jej csiki to vyskusam 😝 a tam davas ake masko? bravcove? ci hovadzie?
no kedze chces spravit orechovy tak urob ten prvy recept z cinskeho cesta,bude super uvidis 😉

liu sno to je akoby kysnuty,musis urobit kvasok a vypracovat cesto ale to je jednoduche 😉

monika1
18. mar 2009

ozaj a mam recept na vyborny cibulovo-slaninkovy kolac ak chcete 😝

lara1znk
autor
18. mar 2009

csiky, super recept, hned cez vikend vyskusam, diky

len tak dalej babky s receptami, ja nikdy neviem co varit

dnes robim zivansku, uz ju mam v rure, lebo potom ideme na cely den ku kamoske tak aby mal maly uz obed navarany a mozem mu nabalit

moni, daj ten recept, mame super slaninku z SK, tak si pochutime

a moni, tvoj kolacik az cez vikend vyskusam alebo vecer niekedy ked sa mi este bude chciet, lebo cez den nejako nestiham

pekny den kocky

csikike
18. mar 2009

som rada, ze sa vam paci, uvidite, ze aj chutit bude 😵
moni, uz len pol hodku kysne cesto a davam piect, spravila som ten cinsky recept 😉
no, som zvedava, dnes ideme poobede k svokrovcom, zatial chcem toho dost stihnut, tak tu budem len na chvilku, teraz sa chystam vysavat, ale maly mi zase okuppuje vysavac, tak ho odtial musim vyhnat 😅 , dam mu do ruky kefu, nech kefuje koberce, to ma rad tiez 😵
a ma nove slovo, krem je u neho puf 😀

lara1znk
autor
18. mar 2009

csiky, ty ako toto vsetko stihas, ty si super, obdivujem ta, este aj tehulka k tomu,
no nechytam sa na teba ani nahodou

monika1
18. mar 2009

Cibuľový koláč z tvaroh. cesta

250 g tvarohu, 100 g syra Eidam, 5/6velkych cibul, 200 g slaninky prerastanej, 400 g hladkej muky,
1 kysla smotana, 1 dcl mlieka, 3 vajcia, 1 prasok do peciva, 4 dcl oleja, podla chuti rasca, vegeta

Postup:

Tvaroh, mlieko, 2 vajcia, vegetu, olej, muku, prasok do peciva a mletu rascu spracujeme na cesto a nechame 30minut odstat. Medzitym olupeme cibulu, nakrajame ju na kolieska, slaninku nakrajame na kocky a orestujeme spolu na troche oleja a dusime do makka.{najprv daj slaninku, nech sa oskvari a potom pridaj olej s cibulou}. Smotanu zmiesame s vajcom, vegetou a postruhanym syrom. Odlozene cesto roztlacime na vymasteny plech a popichame vidlickou. Na cesto dame cibulovo slaninovu zmes a zalejeme zmesou z kyslej smotany,vajca.... a dame piect do vyhriatej rury na 180 stupnov na 35 az 40 minut.
Koláč je výdatný, hodí sa ako pochúťka k bielemu vínu,alebo tehulky s teplym cajikom,vyborny je teply aj za studena 🙂

csiki tak daj vediet ako ti chutil 🙂 a na tu rostenku teda ake masko davas?

zivansku mam tiez velmi rada,minule som ju robila 😝

lia
18. mar 2009

super receptiky 🙂
ja som nikdy nerobila nic kysnute,ani neviem ako sa robi kvasok 😅 😀 🤐 😀

mnaammmm vsetko by som si teraz dala 😝 aj slaninkovy kolasikkkk
rostenka je hovadzia moni 😉
ja dnes urobim bryndzaky 😝 dieta 😀

csikike
18. mar 2009

baby, ta rostenka nie je orginal rostenka, ja ju robim z bravcoveho 😅

csikike
18. mar 2009

juuuuuuuj a kolacik je super a riadne nakysol 😀 je to ho vela
nastastie uz som stihla aj poriadit, ale tomikovi zase trvalo par sekund a byt je hore nohami, ale aspon nie su po zemi vlasy, strasne mi padaju a msum kazdy druhe den vysavat, esteze som mala predtym huste vlasy, tak mi este nieco zostalo na hlave, ale ked to rychlo neprejde tak budem coskoro plesata 😔

lara1znk
autor
18. mar 2009

tak uz som si poopisavala receptiky,
tu rostenku urobim asi na zajtra, lebo mame bravcove v chladnicke a aj tak mi s nim treba nieco urobit

moni, ten recept poznam, teda ten kolac, u nas je to quiche, je to velmi dobre, este som to nerobila, u nas sa to bezne k upuje,
ale skusim len teraz nemam tvaroh tak nic.

aj ja uz mam poriadene, drobca som dala spat, lebo nakoniec sme zmenili plan a ideme na vylet s kamoskou takze poobede vyrazame, tesim sa

monika1
18. mar 2009

lia kvasok je jednoduchy,das si trosku tepleho mlieka do hrnca ci misky,pridas rozdrobene drozdie,trosku cukru,trosku premiesas,ja este posypem mukou jemne a nechas tak na teplom mieste kysnut,to je raz dva za chvilku vykysnute 😉

csiki ty sa len setri a oddychuj a nie furt prataj 😀

baby pisala som si s pierrou tak su v poriadku len im odisiel pc tak cakaju na opravu a pozdravuje vas 🙂

lia
18. mar 2009

no skusim moni niekedy 🙂 este mam v mrazaku jednu strudlu ,tu spravim cez vikend alebo dnes?? 😝
tak je rozhodnute,idem upiect tu polotovarovu a tvoju vyskusam cez vikend 😉
kolko ti z toho vyslo noh??dve??

lia
18. mar 2009

moni,tak to som si musela poznacit,ze ten druhy nenechavas kysnut,preco nemusi kysnut?? 😨
aaaaa keby som chcela urobit jednu kakaovu,ako sa robi taka plnka??neviete nahodou??
ja milujem kakaove kolace,hlavne take domace 😝

lara1znk
autor
18. mar 2009

aj ja lius, ale este som kakaovy nerobila, ale predpokladam ze sa zmiesa kakao s cukrom, nie?

monika1
18. mar 2009

ano ten druhy nenechavas kysnut a je trochu iny ale tiez vyborny 😉
tam mam napisane pri obidvoch ze z plnej davky ti vyjdu 4 kusy 🙂

baby ja som v nedelu robila teda jeden makovnik a druhy som pokrajala a boli to osie hniezda a vlastne na cesto som natrela Nutelu 🙂 tak som vyriesila plnku ale mozte ju spravit aj tak ze roztopite cokoladu nad parou a zmiesate s cukrom a tak na cesto ale nutela je jednoducha len mi posla skoro cela 😅

lara1znk
autor
19. mar 2009

no moni, vy si doprajete teda 😀 😝
Nutelu mam tiez rada

myslim ze moja babka to robila tak ze kakao s cukrom a bolo to vyborne

kde ste vsetky? u nas je opat krasny slnecny den az 15 stupnov, boli sme v playgroup, maly spinka tak sa idem pripravit na plavanie, uvarit obed a potom vyrazame

monika1
19. mar 2009

ja moc nutelu nemusim,nejeme to na chlebe alebo tak,kupila som ju raz pre pripad ze do kolacov a hned aj posla 🙂

lari tak to pocasie vam zavidim,u nas je tak 5 stupnov,kosa a hnusny vietor 😖 a super ze mate taky akcny den ale prosim ta ty kedy oddychujes?

lia
19. mar 2009

larika neoddychuje podla mna vobec,ja len ziram ako to vsetko stiha 😅 no jedna gazdinka,maminka,manzelka,upratovacka,kucharka-vsetko v jednom
mne sa akurat druhy krat rizoto,jedno som si robila na obed,druhe robim R
a idem na masaz vecer,tesiiimmmm,ja som taka zlomena,to asi z toho pocasia,ved nam aj snezilo niekolko krat dnes 🙄

lara1znk
autor
19. mar 2009

baby, ja som tak strasne unavena, vecer urcite odkvecnem s malym ako aj vcera, cez den sa zmorim a potom vecer idem spat s malym o 8ej 🙄

este rychlo dovarim, potom maleho este musim zobrat vonku lebo sa tu zdivie, vecer mam skusobnu jazdu na Honde tak som zvedava (bojim bojim!)
a treba mi aj poriadne upratat doma, lebo zajtra tu mam kamosky s detmi na den, tak mam co robit

takze lius, gazdinka sa snazim byt, aj maminka, aj upratovacka ale ako manzelka je to dost biedne,
chudak guy 😅

pocula som ze mate hroznu kosu na SK, poslem vam trosku slniecka a teplucka, chcete?

lara1znk
autor
19. mar 2009

a dnes mi prisli vysledky krvnych testov a som anemicka takze si skocim aj po tabletky zeleza do lekarne,
asi aj preto som taka unavena, nie?

lia
19. mar 2009

ńo mohla by si troska teplucka poslat,tu je to hrozne,ani sa mi nikam nechce ☹ najradsej by som sa supla do perin 🤐
ale nevyzeras byt unavena lari 😅 sak robis jak fretka 🙂

monika1
19. mar 2009

ja som prave dovysavala,u nas to stale robi muzik ale dnes som vedela ze pride neskoro a to je super zabavka pre Adamka tak sme sa zabavili a aj upratali 🙂
lari no aj unava ale predsa si tehotnaaaaa tak sa trosku setri lebo podla toho co pises tak na to asi zabudas !!!

penelope10
19. mar 2009

ahojte kucharky 🙂
som tu dlhsie nebola, no vy varite, peciete, upratujete ... ako v nejakej sutazi 😀 😀
Kde beriete energiu ? 🙄 Už nech len nietko napise ze ma uz za sebou aj velke jarne upratovanie a spadnem z vas na zadok 😀 😀 😀
Tehulky Vam riadne rýchlo naskakuju tie tt 🙂 ... sa nestacim divit 😅
U nas nic prevratne nove,
dnes sa akutat navrati nas tatino. Mala som tu maminku, tak sa vyhrala s vnucikom a on si ju uplne zamiloval... no oni su take 2 lasky 🙂
o Ano zmenila som trochen farbu vlasov, ale zasa nie tak radikalne zeby som sa v zrkadle musela so sebou zoznamovat. 😀
O pierre nema nikto zvesti 😕 ... asi ju pojdeme kuknut ked sa tu neobjevi, ci su OK.

csikike
20. mar 2009

ahojte, mala som co robit aby som vas docitala, vcera sme mali stretko v NR, bolo super.
a velke jarne? haha, u nas nehrozi, teda okna by sa zislo umyt, ale coskor sa pustia do zateplenia, tak sa mi to moc neoplati 😅

lara1znk
autor
20. mar 2009

ahojte kocky,

pene aku farbu mas? hod foto! tak ste si uzili babku, to je super. Nas maly je takato dvojka s dedom, nerozlucni kamosi 😀

csiky a s kym ste mali stretko? odtial z MK s maminkami?

moni, vy sa mate ze u vas vysava tatko, musim pochvalit mojho ze vcera som uz bola taka unavena ze mi pekne utrel prach aj povysaval na prizemi aj kuchynu dal do poriadku po veceri, tak mi to dobre padlo.

Skusobna jazda bola dobra, som sa velmi bala a myslela som ze sa budem citit ako v autobuse v porovnani s mojim autickom ale nebolo to take zle, trosku mi potrva kym si zvyknem ale snad to zvladnem.
Tak uvidime teda ci tento vikend aj kupime.

U nas je v nedelu Den matiek tak snad aj niekam vyrazime ked bude pekne.

Dnes mame dalsi super den. Mali sme tu kamosky s detmi tak sme sa vyhrali aj v zahrade. Teraz maly zalomil tak si idem vylozit nohy na stol a k telke, nic sa mi nechce.

pene a pozdravuj pierru keby ste sa za nou vybrali, ze nam tu velmi chyba

lara1znk
autor
20. mar 2009

a kocky, kuk do mojho profilu, uz sme sa rozhodli, tak to vyzera 🙂

monika1
20. mar 2009

Ahojte 🙂
ja som dnes bola doma s Adamkom tak sme si uzili dnik,aj ked u nas kosa brrr strasna,nech uz je fakt jar aj vonku nie len v kalendari 😖

lari ja mam super manzela,on upratuje stale,vysava,umyva zrkadla,ja prach,kupelku,zachod,niekedy aj to on,ako vyjde ale hlavne je ze pomaha 🙂 a maly to vidi 🙂

a pekne znie to meno,dobry vyber 😉

pene tak dobre ze si sa aj ty ukazala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre