Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

lia
7. jún 2009

dakujeme 😵 😵

lia
7. jún 2009

csiki,co si vyvarala a vypekala??priznaj 😉

csikike
7. jún 2009

liu. dnes nic, nasi mali 30te vyrocie svadby, tak sme boli na obede u nasich, ale zato som robila orechovo-ceresnovu strudlu 😀
a ty oddychujes? hm? 😀

lara1znk
autor
8. jún 2009

ahojte kocky,

tak uz to mame vsetko tip top, teda skoro. vcera mi guy doniesol z pojdu vrecia s obleckom pre babo, no poviem vam, sama som bola prekvapena kolko toho mame. mam co prat a zehlit teda a ako naschval je vonku uprsane tak to ani nemam kde susit ale snad pomalicky tento tyzden uz aj toto dam do poriadku.
take su zlatunke tie vecicky, tak sme vcera spominali 😵
a niektore veci mam dokonca este s vysackami, no tak ma muz oznacil ze shopping maniacka, no ale nakoniec sa vsetko vyuzije aj teraz takze dobre.

lius, napis ti ake knihy mam ja, hlavne tie take ked uz dietatko je na svete su velmi dobre, myslim ze dve slovenske mi mamina kupila a velmi su dobre.
ja mam v poslednej dobre velmi rada casopis Maminu, ten mi teraz nejako viac sekne, viac tem som si tam nasla co ma zaujimaju.
Mama a ja som mala predplatene na rok a vycitala som teda toho dost ale co som si kupila naposledy nejako ma nezaujal, asi mi len nesadlo cislo. vela bolo o tehotenstve a tak a to uz mam davne nacitane aj nacvicene. 😅

my dnes varime thajsku kuchynu zase, tak sa tesim, ale len take nieco lahke a rychle.
a potom zehlenie a zehlenie ma caka ale tie babatkovske vecicky sa tak fajne zehlia. 😵

a uz sa vam odfotim aj s bruskom poriadne, sme sa dohodli s muzom ze si urobime nejake take pekne zabery na pamiatku aj s malym, tak som zvedava ci sa mu podari nas zachytit ci tam zase bude skrina a lampa a my niekde v pozadi ak je u nas zvykom 😀

inak nic noveho, som unavena ako kon, uz mi dochadza energia takto k veceru a poriadne.

csiky, mnam, posli kusok tej strudle

a co varite na stredu kocky? ci idete aj na veceru niektore?
ja by som chcela nieco upiect a my si objedname takeaway takze sa budeme citit ze sme v restike 😀

pierra
8. jún 2009

ahojte..
tak mame po vikende zase vsak? strasne tie tyzdne utekaju..
lari tak ty si uz uuuplne na konci, panecky.. nechce sa mi verit.. ale super to je, kazdopadne.. chcela by som teraz zehlit miminkovske vecicky a chystat sa do porodnice 😵
a verim,ze si uz unavena, ved posledny mesiac to je uz o drzku.. babo tlaci pri kazdom pohybe.. ja som uz ani na wc nevedela obsediet 😅

my na stredu nechystame nic, muzik je zase v BA, dnes odisiel, no poviem vam, citim sa ako slobodna matka, uz mi to hrozne lezie na nervy.. este,ze mam segry, nikdy ma nenechaju dlho truchlit.. ale tatko chyba aj malemu, to sa neda nahradit, ked takto kazdy treti tyzden je prec 😒

lara1znk
autor
9. jún 2009

joj pierri, to je mi tak luto ze mate tolko dni bez tatka, ale snad sa to zlepsi casom,
teraz v tej krize si nemozeme vyberat, kazdy je rad ze ma robotu, musime to vydrzat a potom si to vynahradime,
guy tiez robi dlhsie ako inokedy a mam dost teda ale hlavne ze ma pracu

ja som akurat nasim bookla letenky tak som rada, pridu buduci vikend v sobotu a ostanu cez 2 tyzdne, tak Christianko si ich poriadne uzije a tie posledne dni aj mne dobre padne pomoc

asi vezmem christianka k lekarovi ked sa zobudi, tak divne sa vyhodil a sem to tam to ustupi, potom zase vybehne, no neviem co to moze byt,
najrpv som sa zlakla ze kiahne lebo jeho mala kamoska ma akurat kiahne ale je to nieco ine, mozno len nejaka alergia z jedla

pierri tak segry pridu na noc dnes?

monika1
9. jún 2009

Ahojte 🙂
my sme dnes boli cele doobedu na chate,vyborne bolo,krasne pocko,proste super len sme museli domov na obed tak to rychlo zbehlo 😎 fotocky su na FB ako inak 😀

pierri tak to nech ti rychlo tyzden zbehne 😒 nezavidim,ja mam dost ked muzik ide na nejaku oslavu vecer raz za cas a ze mam byt doma sama 😅 ale tvoje segry su na nezaplatenie 😵

ja sa chystam triedit vecicky po Adamkovi,najma tie mrnave letne co nevyuzijeme a odnesiem to do baby bazaru tak dufam ze sa ich zbavim....

lara1znk
autor
9. jún 2009

moni, pekne fotky, to je vas hafan?

nam to vyslo presne tak s baby ako s christiankom takze vsetky vecicky nam akurat sadnu 😎
good timing

pierra
9. jún 2009

moni veelmi pekne foto a vasa babka aku super postavu ma, uz viem po kom si zdedila figuru 😉
vy mate na furci bazar? tiez by som potrebovala par veci vyradit, to mozem len tak odniest a oni mi urcia cenu?

my sme boli klasicky vonku doobeda aj poobede ale dusno bolo az neprijemne..

lari super,ze pridu vasi, to uz budu az kym sa narodi babo?

lara1znk
autor
9. jún 2009

ano pierri, pridu v sobotu a male sa narodi vo stvrtok a potom este ostanu do Christiankovych narodenin, takze dost tu budu, dufam ze to vydrzia tak dlho, hlavne oco, ale teraz ked ma aj slovenske programy tak myslim ze to bude jednoduchsie, jemu hrozne chyba ze si nemoze s guyom tak poriadne pokecat

lius, este tie knihy som ti nenapisala, tak mam od Elizabeth Fenwickovej - Velka kniha o matke a dietati a od Penelope Leachovej - Dieta a ja, obidve su vyborne, odporucam!

monika1
9. jún 2009

dakujem baby 🙂 ano lari to je nas teda teraz otcov pes 🙂 no mama je podobna postava ako ja 😅 len ma chudsie nohy a nema zadok 😀

pierri baby bazar mame priamo na nasej ulici,prides a ty si urcis cenu aku chces a potom po par tyzdnoch sa prides opytat co sa predalo a bud znizis ceny alebo si vezmes tovar,mne sa podarilo uz par kuskov takto predat 🙂 takze ak sa rozhodnes tak sa tesim lebo to sa urcite potom musime stretnut 🙂
ja som vytriedila vecicky a mame tolko veci ze az nechapem ze sme tolko nosili 😅 fakt neviem co s tym potom budem robit 😅 a dost veciciek ma zltkave fliaciky z grckanic tak dufam ze sa to vypere 😒

lara1znk
autor
9. jún 2009

moni, ja to iste, tiez nechapem kolko som toho nakupila ale to bolo ine, to sme pekne postupne a teraz k ed to vidim takto vsetko po kope tak nechapem 😅 , niektore veci su uplne ako nove, no mozno to mal 1-2krat na sebe

a tiez som nasla zopar znicenych kuskov ale ja to uz rovno vyhodila, uz sa s tym nejdem natahovat, mame toho aj tak az az

a veru ta vasa babina riadna modelka 😎

monika1
9. jún 2009

no lari ja som zatial pozrela len uplne prtave vecicky a najma s kratkym rukavom som vyradila ale mame tolko kosielok a bodyciek s dlhym rukavom az mi je smutno ze nemusim nic kupovat 😅 😀 ☹ no a niektore veci su fakt vytahane ale to sa mi este nechcelo riesit,aj tak este v auguste vsetko vyberiem a zacnem prat...

pierra
10. jún 2009

dobre ranko,

moni stretnut sa mozme aj bez toho,ci uz velmi nechodis s adamkom tak dalej od domu?
ozaj, ako s kociarikom, uz sa ti podarilo predat ho?

lari ved to o 2 tyzdne rodiiis 😵 to verim,ze jazykova bariera vadi tvojmu tatovi, ale ved za chvilu si uz bude moct dobre pokecat aj s christiankom.. a on nauci tatka aby si pokecal s dedom 🙂

monika1
10. jún 2009

Dobre ranko 🙂
pierri jasne stretneme sa, v pondelok som aj mala v plane ti volat lebo som potrebovala odniest ten holter na polikliniku sever ale nakoniec to vybavil muz lebo som sa bala ze bude prsat, ale buduci tyzden hlasia pekne pocasie tak mozme napr.zbehnut k vam dole na ihrisko alebo do mesta alebo niekde 🙂

dnes bude opat super pocasie ale asi len tu na ihrisko zbehneme sa pohrat 🙂

na kocik mam teraz vazneho zaujemcu tak cakam tento tyzden by mal prist ponho tak dufam ze to uz vyjde lebo uz je to asi 6 zaujemca ale stale to zlyhalo na postovnom alebo ze chceli moc ist dole s cenou...

csikike
10. jún 2009

kocky, krasne vyrocie vsetkym 😵

pierra
10. jún 2009

csiki napodnobne krasne vyrocie 😵 ako budete oslavovat?

moni kludne si mohla zavolat alebo nabuduce ked budes daco podobne potrebovat.. ja idem okolo polikliniky kazdy den aj 2x,takze nie je problem..
a buduci tyzden predbezne plati..

csikike
10. jún 2009

pierri, ani neviem, moc oslavovat nebudeme, mozno pojdeme na veceru, ale ani to nie je iste

monika1
10. jún 2009

vsetko najlepsie k vyrociu babulky 🙂 😵

my sme boli len kratko vonku na ihrisku,tak pecie ze sa to na slnku nedalo vydrzat ale stretli sme cestou svokru tak maly siel s nou takze ja som domka a vegetim a zachvilu skocim do toho bazaru odniest vecicky 🙂

pierra
10. jún 2009

dakujeme moni 😎
my sme uz tiez doma, boli sme na trhu, kupila som si 2kila jahod a vecer oslavim so segrou nase svadobne vyrocie 😅
veru teplo je ale nastastie pofukuje taky prijemny vetrik, poobede pojdeme asi trochu neskor vonku..
dnes mame na obed tofu, uz mam taku chut,mnam 😝

monika1
10. jún 2009

ja som tofu nerobila od kedy som tehu,akosi mi nejde na zub...ako ty robis?

odniesla som tie veci do bazaru ale tie ceny ach jaj...bodycko za 50 centov 😒

pierra
10. jún 2009

tak to je zdieranie moni, radsej si mohla skusit mimibazar.. len tam to treba stale akutualizovat 😒

ja robim tofu lahodkove oprazene na cibulke, potom pridam pretlak, cervenu fazulu v paradajkovej stave, cesnak, petrzlenovu vnat, bazalku, oregano a sol a cukor podla chuti.. k tomu ryzu.. je to veelmi fajne.. 😝

baby riesili ste niekto dobrovolne poistenie pred materskou?

monika1
10. jún 2009

pierri ale ona ma pravdu ze uz teraz kupis nove bodycka najma vo viacbaleni za smiesnu cenu 😒 a mala som aj na mmb inzeraty ale ked si k tomu pridas este postovne 1€ tak sa to neoplati kupovat 😒 a potrebujem sa ich zbavit 😒

ja som robila tofu na cibulke a potom som pridala sojovu omacku a kukuricu a nakoniec kyslu smotanu a tiez s ryzou sme to jedli 🙂 no musim vyskusat uz aj ked kvoli malemu by som nedala soj.omacku ale ten tvoj recept vyzera super 🙂 😝

pierri to som neriesila,to sa kolko plati a vlastne kvoli comu ci ako?

pierra
10. jún 2009

no teraz to vysvetlim uplne primitivne lebo sama v tom nemam celkom jasno - to sa trebalo na socialke prihlasit ako dobrovolny platca nemocenskeho a platis odvod z max. vymeriavacieho zakladu nejaku tisicku mesacne, potom ked do 270dni otehotnejes pocita sa ti nemocenske prave z tej max. ciastky, cize dostavas po porode nejakych 15tisic mesacne, pol roka..
je to nejaka diera v zakone a ja som chcela vediet,ci sa s tym da nejako vyspekulovat aj ked uz som s prvym dietatom na materskej a pripadne znova otehotnejem..

monika1
10. jún 2009

ahaa tak to by si trebalo zistit presne blizsie a ci to este teraz pre mna ma zmysel ci uz nie 😕

csikike
10. jún 2009

pierri, tyka sa to ale tych co nemaju zamestnanie, ak otehotnejs teraz a si s jurkom doma este, tak budes mat presne taku istu matersku ako pri jurkovi...
ja som nezamestnana, takze som tuto dieru vyuzila 😵 , no a co, ved si pomozem kde viem 😅

pierra
10. jún 2009

csiki ja by som dostale pri druhom dietati pol roka zase vymer podla platu kedze som v TPP?

lara1znk
autor
10. jún 2009

ahojte,
vsetko najlepsie k nasmu dnesnemu vyrociu 🙂
my sme si dali super ranajky dnes, take kolaciky s dzemom a slahackou a on Guya som dostala taky masazny olejcek tak sa vraj mam tesit na nejaku dobru m asaz neskor, no veru uz to potrebujem ako sol, chrbat mi pomaly odchadza

no tie obnosene veci, to uz sa neoplati predavat, ja dam vsetko zachovane sestre a zvysok do charity shop, inak za to nic nedostanem, to sa vobec neoplati
a kocik to iste, to tiez ide strasne dole potom po par rokoch

pierra
10. jún 2009

lari a segra je uz kandidatka na babatkovanie? 🙂

moje segry este ani zdaleka,ani v muzovej rodine.. takze nase veci musia pockat iba ked na jurkovho surodenca 🙂

lara1znk
autor
10. jún 2009

pierri a vyzera to tak ze Jurko dostane surodenca coskoro? dufam ze nam nic netajis! 😉

nam dal dnes nas drobec najkrajsi darcek aky len mohol na nase vyrocie, spal nonstop do 7.15 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre