Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

monika1
19. jún 2009

Dobre ranko 🙂
k nam (teda k nasim) dnes pride na navstevu teta na vikend tak pojdeme za chvilku po nu na stanicu tak Adamko je uz nedockavy ze uvidi vlacik 🙂 tak budeme mat taky pekny dnik v meste,pojdeme na obed a domov spinkat potom 🙂 dnes ma byt este pekne tak to musime vyuzit vonku 😎

lara1znk
autor
19. jún 2009

dobre ranko,

lius tak vela zdaru s kocikom, mas este kopec casu tak si vsekto poriadne preskumaj a nakoniec sa rozhodni, aspon si urobite nakupny vyletik, nie? to zene vzdy dobre padne 😅
viacej veci sa chystas nakupit v Rakusku?

moni, vy si uzite navstevu. nam sa ma naopak oteplit tak sa tesim, stale je to tak ze ked vy mate pekne tak my divne a naopak, pekne si to posuvame 😅

ja som nemohla vobec spat v noci, o 3ej som si urobila cajik a pozerala telku, no hroza.
teraz som unavena ako kon a uz kavickujem, len taku slabunku samozrejme
neviem ako tento posledny tyzden vydrzim so spankom, je to horsie a horsie

lara1znk
autor
20. jún 2009

dobre ranko,

kocky vy kde ste vsetky? co strajkujete?
ako vikendujete? ake mate plany?

ja som chora ako pes, nadcha, boli ma hrdlo tak dufam ze sa vyliecim do stvrtka.

a dnes nam pridu babka s dedkom tak ideme na nakup o chvilku.

pierra
20. jún 2009

ahojtee..
my sme uz doma z nakupov, chceli sme kupit novu autosedacku ale nemali nic 😒 tak hladam dalej..

lari tak si to krasne uzite s babkou a dedkom, super,ze pridu a budu u vas pocas tychto poslednych a zaroven prvych dni 😉

no idem daco varit, piect a tatika popohnat do upratovania 😎

monika1
20. jún 2009

Ahojte 🙂
my sme dnes na nakupoch stretli pene a Huginka 😵 chvilku sme pokecali len skoda ze nam uz robi ze nemoze prist na stretko ☹
inac som unavena ako kon z takeho nakupovania a potom hned pratania a varenia tak som rada ze je maly uz v posteli a ja sedim s vylozenymi nohami 😅

vcera sme sa mali dobre,Adamka sme nevedeli dostat od vlacika len dookola opakoval ze on ide dnu hopat no musela som ho nasalit ze si musime najskor kupit listky a tak zisiel dolu z nastupista 😅 a potom sme sa presli mestom a sli na obedik,bolo priserne horuco,Adamko siel spat az o 2 a ja s nim tiez 😅 v noci je to ale horor,neviem zaspat,maly ma kope strasne strasne,neviem sa ulozit,akoby mu kazda poloha vadila,najlepsie mi je na chrbte ale vraj sa tak nesmie spat no fakt som rano ako vymleta 🙄 a to iste aj poobede ak si lahnem,vrti a kruti sa vkuse no asi musim stale chodit alebo co 😅

ale vonku je dnes priserne,fuka strasne tak neviem co dnes budeme robit,asi to isti nejake nakupne centrum 😅 treba mi kupit nejake tielka pre mna aj pre Adamka tak snad nieco najdem...

ozaj a nemate nejaky dobry recept na morcacie prsia? mam taky velky kus a roladu sa mi nechce moc robit,je s tym babracka tak dumam ze na nejake dva sposoby to spracujem tak poradte ak mate napad 🙂

lara1znk
autor
20. jún 2009

moni, ja mam jeden dobry recept ale to masko musi byt v marinade 24 hodin tak to je uz neskoro asi,
ale to asi aj poznas morcasie prsia s broskynou a syrom, velmi dobre to je

to spanie poznam, ja som sice unavena stale ako kon ale vecer sa netesim na postel, ked si lahnem na chrbat tak mi je okamzite zle, uplne az dychat akoby som nemohla takze len na boku, vravia ze tak sa nesmie spat aj tak a na boku je to tiez take o nicom, no proste uz len nejako dozit

ake je to nefer, nie? posledne tyzdne sa nevyspime a potom ked sa babo narodi tak pekne pokracujeme stale papania v noci a tak, no kto vie kedy sa zase raz dobre vyspim ale asi sa nacakam veeelmi dlho na to

nas maly nie a nie spat, neviem co snim je, nieekdy zalahol cez den tak o 11-12ej, teraz stale nic, vyzera byt sviezy ako rybicka, no a potom je unaveny dost neskoro a kym sa zobudi tak do vecera sa nestihne poriadne vyblaznit a vybit energiu tak potom horor so zaspavanim

pierri a aku sedacku hladate? mas konkretny tip?
aj na treba kupit dalsiu, aby maleho mohol Guy nosit do skolky rano a potom sa vlastne zijde pre druhe dieta
vraj Britax Evolva je super ale je dost draha tak hladam nejaku zlavu na nu, zatial nic

my sme boli na tych nakupoch rano tiez, ale poviem vam, ja som myslela ze skolabujem, vobec som uz nevladala chodit ku koncu, Guy nahodil take tempo aby sme vsetko stihli a ledva som dosla k autu potom
este mi treba trosku upratat, povysavat
aj ked pride este jedna kamoska s malou sa hrat pooobede kym Guy pojde po nasich na letisko tak dufam ze budu civilizovane 😅

krasny vikend dievcata

caraida
20. jún 2009

ahojte

aj ja sa pridavam do klubu nespavcov 😀 ja som povodne spavec na bruchu, na boku je pre mna za trest, na chrbte tiez neviem, a uz ani to nejde. okrem toho sa za normalnych podmienok mecem ako ryba na suchu stale, a to teraz uz tiez nejde. vzdy tak vytuhnem, ze az.
okrem toho maly polku noci v polospanku "preskace" a ja pri tom neviem spat. manzel predrichme vsetko, on sa v noci nezobudi, ani ked prcek vresti ako tur. takze k nemu vstavam aj tak ja. a to je teda procedura, kym sa vyhrabem z postele. 🤐 no ale bude este horsie.

moni, ak mozes na chrbte, teda ti to nie je neprijemne, tak kludne tak spi.
ak uz nebudes moct, a maternica bude tlacit na vene cava, hned si to vsimnes, ako pise lari, bude ti zle, nebudes moct dychat, tep pojde hore. na to sa aj v momente zobudis, albo sa automaticky otocis na bok. teda aspon tak mi povedala porodna babica, este pri prvom prckovi, a u mna to ozaj plati. aj teraz.

my ideme dnes poobede grilovat s kamaratmi. pocasie je ok, predpovedali horsie. ale rozmyslam, ci pradlo ozaj vyvesit von. 😕

lia
20. jún 2009

ahojte 🙂

preco sa nesmie spat na chrbte??

caraida
20. jún 2009

lius, ziadnu paniku.
v pokrocilom teho, ked uz je maternica a male tazke, tak jej obsah zvykne tlacit na vene cava, zilu, ktora vedie zilovu krv z dolnej polovice tela do srdca. ale to si vsimnes hned, ked to uz nepojde 😉

lia
21. jún 2009

jajjj,tak sa mi dnes zle spalo 😅
stale som mala v podvedomi,ze nemozem spat na chrbte 😅

pierra
21. jún 2009

ahojte,
tak aky ste mali vikend? uprsany vsade tak ako tu v KE?
dufam,ze tehulky ste sa aspon dobre vyspali pri takomto pocasi
😉

cari bastik ma este stale taky nepokojny spanok? spracuvava zazitky z dna ako moj drobec?
😅

lari ohladom tej autosedacky - paci sa mi od neonato - grand tour ale v babatkove mi povedali,ze si ju mozem iba zavazne objednat 😒 a mne sa to zda taka macka vo vreci, chcem aby si ju jurko vyskusal, ved to bude mat na dlho este,tak nech sa citi pohodlne..

lia
22. jún 2009

bre ranko 🙂
u nas bolo vcera celkom pekne,skor dnes to vyzera vselijako 😒
akurat mi perie pracka a neviem ci mam dat pradlo na predny balkon,kde mi viac fuka,ale aj tam prsi 😒

monika1
22. jún 2009

Ahojte 🙂
no u nas dalsi onicom den tak neviem co budeme doma robit 😒 aspon si v klude navarim obed...

aj nam bude treba pomaly kupit novu autosedacku ale neviem aku,my mame teraz Ferrari 0-18kg a je super tak sme mysleli ze taku isti kupime len vacsiu kategoriu...pierri skuste ist do Kiky tam som videla dost autosedaciek,maju aj tu nasu,mozno aj tu co chcete tam najdete 😉

csikike
22. jún 2009

tak ja tiez pomaly okbkukavam autosedacky, aj ked tomik ma este cas, teraz co mame som max. spokojna, mame maxi cosi priori SPS

pierra
22. jún 2009

dobre ranko..

baby tie autosedacky co mate vy su len do 18kg nie?
ja som chcela kategoriu 9-36kg,nech uz mame pokoj, tam sa da odobrat chrbtova cast a ostane len podsedak..
moni nasla som na nete tegel - to je ten novy babatkovsky obchod,sidli v barci, su tam ovela nizsie ceny, napr. ta neonato je o 20€ lacnejsia ako v babatkove.. 🙂

monika1
22. jún 2009

no my ked sme predali pred viac ako rokom vajicko tak sme kupili tuto autosedacku lebo sa mi na nej pacilo ze je polohovatelna takze pri dlhsej ceste ho pekne dam skoro do lahu ale uz ju zachvilku prerastie tak budeme musiet kupit vacsiu kategoriu a isto aj s tym odoberatelnym podsedakom...v tegeli sme boli raz pozriet na ceste z madarska ale na ceny nepamatam len sme si to obzreli 😉

caraida
22. jún 2009

ahojte,

pierri, aj mne prezdra adresu, ja rada pozeram inet obchody, ked teda stiham.

aj my mame pocasie take vselijake, raz prsi, raz nie. uz som ale prcka nalakala dnu 😕 dnes pojde skor spat, mame za sebou tazku noc 🙄 😔

pierra
22. jún 2009

cari je to tegel.sk nie je tam toho vela..

my sme mali naopak super noc, len jeden budicek takze po tyzdni opat super 😵

lia
23. jún 2009

hallooo,kde to viazne??

lariiii,este si domka??

monika1
23. jún 2009

Ahojte 🙂
ja som tuuu 🙂 akurat som si pozehlila,nasi zobrali Adamka von na vylet tak som to vyuzila ale mam dost tak vegetim teraz 🙂 nejako ma pobolievalo podbrusko ako som sedela a zehlila ale ako lezim uz je dobre...

no ja dufam ze sa nam lara este ozve pred porodom aspon na par riadkov 🙂 joj az jej zavidim ze to uz bude mat za sebou,aj ja chceeeeem 😅

lia
23. jún 2009

mnoooo 😅 aj jaaaaa stem uzzzz 😀
aj mne bolo vcera nejak spatne,pichala ma na boku bruska,neviem co to bolo 😖

monika1
23. jún 2009

no ale preslo ta to ze? ciii vsak uz mas 16tt 😵 ides teraz na tripple testy?

csikike
23. jún 2009

liuska, uz mas 16tt, paradicka, ako rychlo to uteka 😵
dnes je u nas riadne lejavo, ani von sa neda ist... neviem ako vytrapim toho mojho nezbednika 😲

monika1
23. jún 2009

no u nas je nastastie celkom pekne 20 stupnov 🙂

csikike
23. jún 2009

no tu je 17 a leje ako z krhly, a musim este ist aj zaplatit net, ale nechce sa mi, tomi je dnes riadne sidlo... tak neviem co s nim, asi idem upratovat 😅

monika1
23. jún 2009

no to poznam take situacie,vzdy len pozeram na hodiny ze kedy bude obed a pojde spat 😀

csiki ako sa inak citis? tak malo tu pises 😉 netvrdne ti brusko?

lia
23. jún 2009

idem moni,na buduci tt,strasne sa uz bojim.este nekopka ☹
ked budem ako vy dve,tak si uz troska vydychnem 🙂
coooo moni??idem k vam,tu je hnusne,ja som mala zimnu vestu s liskou 😅
ake to je ked tvrdne brusko??ja mam tvrde kazdy vecer,ale to je asi z celeho dna jedenia,nie??
uz som sa vcera bala ako ma pichalo na tom boku,nebolo to prvy krat,ze ci to nie je ono

lia
23. jún 2009

vy ste boli aj na 3D alebo sa chystate??

inak,varila som hubovy perkelt,tak dufam,ze sa neotravime 😅 mozu sa hriby??neviem odkedy som ich mala v mrazaku 😅

monika1
23. jún 2009

neboj sa lius este ma cas do 22tt aby ta zacalo kopat takze pohodaaa 😉 a v 12tt ti robili NT screening? nie vsetci dr na to posielaju...
ked ti stvrdne brusko to isto pocitis,mne zacalo tak po 20tt tvrdnut,je to akoby taky stah maternice a je to neprijemne,trva to chvilku a uvolni sa...mne sa to stava ked maly velmi kope tak to je potom taka reakcia maternice ale mam pocit ze posledne dni mi tvrdne akosi viac 😒 no som zvedava vo stvrtok na poradnu...a 3D mi robili v 21tt na tom velkom morfologickom sone ale chcem sa na to vo stvrtok este opytat ci mi ho nespravia,chcem fotocku 😅

a tusim ze huby by si nemala radsej jest pokial viem a najma ked nevies ako dlho boli v mrazaku 😅 ja som mala morcacie prsia v syrovej omacke a s cestovinami...Adamko siel spat bez obeda,normalne nechapem,nasi ho riadne vonku znicili,nechcel papat len sa pytal spat no nechapem 😨

lia
23. jún 2009

ano,v tusim v 10 mi ho robili,ten moj lekar robi vsetko inac 🙄 morfo mam asi az v 22tt
v decembrovkach uz niektore citia pohyby,tak som bola z toho smutna,ze ja este nie a dnes som krpkovi dohovarala 😀 a inak,podla tvaru si myslim,ze sa pridame k futbalovej jedenastke 😀
takze zdola citis ten stah??ked to mas castejsie,radsej jej zavolaj,pre zmenu,radsej nech kukne a uvidi,ze je vsetko ok.
jaajjj,tak ten morfo je akoze 3D??tak to ideme potom asi az za 7tt
nemalaaaaaaaa??teraz ich dojedam moniiiii,co sa moze stat??skvrka mi to nejak v bruchuuuu 😅
teeedaa,tak adamko urcite dlho pospinka 🙂 ,tak aj ty si zalahni 😉
a dufam,ze tie hriby mi nic nespravia 😅 ked pazravica pazrava,strasnu chut somna to dostala 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre