Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

lia
9. júl 2009

no nemas to lahke lari,musim uznat,Christianko je dost na tebe zavisly 😖
ale on to pochopi,ved mu to musis aj stale opakovat,ze ma braceka,ktoreho musi chranit a obranovat ho a jemu to dojde do hlavicky.a ked bude v skolke,tak si aj ty troska oddychnes.neboj,zvykne si a bude to lepsie 🙂
menooo??aaaale prosim ta,kazdych par dni ine 😀
ja musim dojst na to prave orechove 😉

lara1znk
autor
9. júl 2009

s dievcenskymi to nebude take tazke, nie? tam mas z coho vyberat

no je to ozaj tazke, aj ta vecerna rutina je narocna pre mna, Christianko bol super predtym ako sa maly narodil, pekne zaspal s hocikym aj s nasimi, s Guyom, teraz cirkus neskutocny
takze ja pekne idem okupat maleho kym sa Guy s Christianom hraju, potom kupeme Christianka, potom uspat maleho a potom utekat ku Christiankovi uspat jeho, no vecer je riadna makacka pre mna, poletujem z jednej izby do druhej 😅
ale snad si zvykne coskoro a potom sa to zlepsi ale je to tazke pre nich, predsa len je to velka zmena, aj ked som citala ze v tomto veku si velmi rychlo zvyknu tak cakam

lia
10. júl 2009

ved hej,mien zenskych je vela,ale mozte mi napomoct ake ste mali vy tipy
a kocik este neviem,zatial je to bgb cameleon alebo joolz,ale ten som este nevidela na zivo.
inak,ti tvoji svokrovci,to je strasne,nepovedala si im nic ked dosli jak velka voda??
a s guyom nechce zaspavat??teraz vseztko s tebou,co??

monika1
10. júl 2009

Ahojte 🙂
lius my by sme dali meno Anetka alebo Adelka 🙂 inak a baby co poznate kamilecku tak vcera vecer porodila malu Sarah 😵 😵 je krasna a strasne sa podoba na Davidka 😵

my dnes pre zmenu ideme na zahradu so svokrovcami 🙂

pierra
10. júl 2009

ahojte..
jeeej kamilka nakoniec pekne vydrzala, gratulujeme 😵 tesim sa na foto na FB 😵

lari drzim palce nech sa to casom upravi,predsa len su to este iba 2 tyzdne co ma christianko braceka, urcite to chce cas.. aj ty sa o seba staraj, aby si vladala "pobehovat" 😉

lara1znk
autor
10. júl 2009

ahojte kocky,

jej tak gratulujeme Kamilecke, moni odovzdaj gratulaciu, napisem jej aj na FB. To nejako na jej narodky vyslo, nie? Alebo okolo?
Nech sa drzia a ze sa uz tesime na fotky malej krasavice 😵

lius, veru som aj povedala nieco a som teraz v riadnom pruseri z toho 🤐

dnes pride Guyova sestra s detmi na navstevu tak sa Christianko trosku pohra so sesternicami.
Teraz deti spia, ja idem kavickovat a vylozit no hy k telke.

Pierri, veru ja si tiez tak hovorim ze su to len 2 tyzdne a je to velikanska zmena pre nho. Vidim ze sa velmi zmenil tymto, vystrkuje riadne rozky, je to aj tym vekom teraz.
A s Guyom zaspi ako kedy ale v noci sa teraz zacal budit (posledne 2 noci) a chce ist k nam spat. No uz krasne spal vo svojej izbicke, v postielke aj celu noc, aj ked sa zobudil tak niekto k nemu siel a utisil ho tam ale te raz on dobre vie ze my vsetci sme vedla v izbe tak chce ist k nam, co mu nemozem zazlievat, no tak snad sa to casom upravi.
Budeme skusat co vieme a aj tak od 2-3 mesiacov prestahujeme Danielka od nas ku Christiankovi takze potom uz snad uvidi ze deti maju svoju izbu a rodicia svoju. Ci som prilis naivna? 😅

Co planujete na vikend, kocky?

A co dovolenky tohto roku?
Moni vy sa stale chystate niekam k moru? A na Domasu idete?
Pierri a vy?
A ostatne kocky?

pierra
10. júl 2009

no lari, ty tu normalne prispievas kazdy den popri vsetkom, sikovnica si 😉
a ako vam ide kojenie? a co danielkov nocny spanok?
ja neviem ako by som riesila situaciu so spankom ale asi by som jurka zobrala k nam aby to neznasal zle alebo by s nim mohol spat ocko v detskej.. docasu 😅

my sa k moru tento rok nechystame, mozno nejaky predlzeny vikend na slovensku - liptov alebo tatry alebo uvidime este.. ani nemame cas si o tom pohovorit, muz je vkuse prec..
a vikend? chceli sme konecne bicyklovat, uz sme kupili jurkovi aj sedacku na bicykel ale pocasie ma byt zle,tak neviem aky bude nahradny program 😲

monika1
10. júl 2009

tak my sme mali super dnik na zahrade,teraz este chlapi vencia psa a zachvilu zacne u nas vecerny kolobeh 🙂

my ideme o 2 tyzden na chatu na Domasu na tyzden tak dufam ze pocasie nam vyjde...more sme zrusili,ja som sa bala riskovat ale tak mrzi ma to lebo by nam to vsetkym prospelo...este rozmyslame nad Madarskom v auguste do Nyiregyhazy na par dni na kupaliska tak uvidime ako sa budem citit 🙂

pierri a to by bolo super keby ste vysli s jurkom k nam hore na furcu ak by ti to nerobilo problem 😅 co robite v pondelok?

pierra
10. júl 2009

moni v pondelok doobeda by sme aj mohli.. tak okolo deviatej?
a kde tam mate ihrisko?

monika1
10. júl 2009

pierri ihrisko mame hned za Lidlom,nedaleko zastavky,vsak tam na zastavke by sme vas pockali,hned prvej od hypertesca 🙂

lara1znk
autor
11. júl 2009

ahojte kocky,

pierri no to sa mi zatial prispieva kym mame doma daddyho, uvidime potom, uz ma tu asi tak skoro neuvidite ked budem na deti sama cely den ale mozno budem taka sikovna ze aj ano 😅

danielko sa budi kazde 3 hodinky, niekedy aj 4 vydrzi, co je celkom dobre, len to ze si tiez dlho odgrgava ako aj Christianko si zvykol takze je potom hore dost dlho, kebyze som ho len nakojila, prebalila tak by to bola paradicka, no my sme niekedy hore aj 2 a pol hodiny, lebo sa napapa potom odgrgujeme celu vecnost, potom sa mu zase urobi miesto v zaludku a zase chce papat, takze takto pomalicky sa zasytuje

guy spi s malym v detskej pokial to ide, teda ked sa zobudi v noci tak ho guy vezme na postel v detskej a tam spia do rana, ale to je nastastie len tak nad ranom okolo 4-5ej, dnes v noci tak spali a maly sa ani netahal k nam, tak mozno si aj zvykne postupne

moni, to je aj dobre ze ste zrusili to more, tie horucavy by ti aj tak velmi neprospeli a na buduci rok mozete zase ist uz rozrastena rodinka a ved na SK mate take krasne leto ze si mozete urobit krasnu dovolenku aj tam a to Madarsko je dobry napad, aj nam sa tam tohtorocna dovolenka velmi pacila

u nas dnes prsi od rana a bude takto cely den, tak trcime d oma
ale aspon som si pozehlila, poprala, poriadila ako tak kym Danielko spinka a daddy sa hral s Christiankom
ideme varit o chvilu kym obe deti este spia a guy este skoci do Tesca a potom uz snad aj na ten relax pride

pierri, ako si oslavila narodky? este s vasimi?
a co muzik tolko cestuje z prace?
moj guy ma sice dovolenku ale uz mu vcera volali nieco a musi skocit do roboty aj dnes aj zajtra, no hrozne to je dnes a to si nechcem ani predstavit co to bude ked sa vrati po 2 tyzdnoch, vsetko dobehat, uz teraz sa toho hrozim ako to tu sama zvladnem do neskoreho vecera

pierra
11. júl 2009

lari tak si to uzivajte kym je tatko doma, domacnost nemusi byt 100percentna, hlavne budte v pohode 😉
narodky som oslavila aj s nasimi, od svokry som dostala naaaadherny cerveny hrniec s bielymi bodkami, muzik mi nakupil v ikei,takze som spokojna 😵 a muz tolko cestuje preto lebo v BA maju pobocku a tu na vychode nie je tolko roboty odkedy je kriza 😒

moni tak o pol desiatej sa stretneme na vasej zastavke, ci skor?

monika1
11. júl 2009

no veru lari je to super ze prispievas pekne 🙂 snad par riadkov napises aj potom ako budes sama,ved christianko bude v skolke tak snad to bude lahsie pre teba trosku 🙂

pierri 9.30 je super cas,tak vas budeme cakat 🙂 pene a ak nehodou nerobis tak sa pridaj k nam 😉

my ideme zajtra sa pozriet na vystavu psov tak rano rychlo musim navarit obed aby sme cim skor isli 🙂

lara1znk
autor
12. júl 2009

ahojte babuldy,

vidim ze kazdy je busy a vo velkom si uziva vikend s rodinkou, tak to ma byt.
moj muz isiel do prace ale uz je na ceste tak cakam na nho a potom rozbehneme nas vecerny kolotoc.

konecne sa nam vycasilo tak sme boli vonku v zahrade, sme si urobili taky mini piknik s Christiankom a Danielko si pekne spinkal v kociku tak celkom fajn.
Len ten kocik trepat hore dole je fuska, ale nejako to ide so zaprenim vsetkych sil.

hned by som sa aj ja pridala na stretko
a pene kolko dni v tyzdni robi? uz som ju tu dlho nevidela

ako bolo na vystave, moni?

pierri, ten hrniec znie super, ako z rozpravky 😉

monika1
12. júl 2009

Ahojte,
no nas den zacal strasne....rychlo som vstala ze spravim obed aby sme mohli cim skor ist na vystavu a prideme do auta,sadneme a pozerame ze nam ukradli z auta airbag z volantu 😠 normalne neporusene auto,nic ziadne skrabance,musel to byt profik ktory ma nejaky univerzalny kluc alebo co takze bolo po vystave 😠 prisla policia a atd...ale stihli sme to este poobede zaverecne sutaze ale len chvilku ale aspon daco 😒

pokial viem tak pene robi nonstop kazdy den takze uz sa tak skoro neuvidime ☹

pierri dufam ze zajtra to plati,cakame vas 🙂

lari super to mate ze mozte na zahradku aj ked si to neviem celkom predstavit ze aj nieco ine spravis lebo pokial sme my mali taku moznost byt tak Adamka sme dnu do domu nedostali,len na zahrade chcel byt takze si to neviem predstavit celkom 😅 ale mozno to bolo aj tym ze to pre neho bolo nieco nove 🙂

lia
12. júl 2009

lari a kocik nemozes nechat dole??
jeeejjj,musi to byt super,taka velka rodinka uz po kope 😵
boze baby,ja mam niekedy stavy ci to zvladnem ☹ nemam tu ani kamosky,ktore by mi poradili v niektorych veciach.
ja som sa akurat napratala kukuricou,podla mna za chvilu prasknem,ledva dycham 😅
my sme boli na zahrade,ale nebavilo ma stale trepat sa,same komare su 😒
co vam ukradli??to som este nepocula??to su svine,ja toto nikdy nepochopim,z akeho auta moni??
lari a ako dnes christianko??

pierra
12. júl 2009

moni ano plati len keby pocasie zlyhalo,tak si rano napiseme.. 😉
nechapem naco je dakomu ukradnuty airbag.. to uz mi pride akoze iba nasilu daco ukradnut 😠

lius neboj, zvladnes to.. 😉 citas nejake babatkovske casopisy? tam su dobre rady,z ktorych mozes potom cerpat pocas prvych dni a rozbiehania kojenia..

lia
12. júl 2009

citam,len nie stale,vzdy cez vikend 😅 😀 dufam,ze dovtedy nezabudnem co som precitala 😀

pierra
12. júl 2009

aaale ved naco je modry konik? dovtedy tu budu niektore aj dvojnasobne skusene mamicky, urcite poradia.. mne velakrat pomohli 😵

monika1
12. júl 2009

lia mame fabiu combi...no isiel len za airbagom,ostatne nechal,radio,nastastie sedacku...to by bola najvacsia skoda...
a neboj najdes si kamosky pri kocikovani,uvidis 😉 a ved aj tu je kopec bab z Blavy,nepises si s nikym?

ok pierri keby daco napiseme si,bud sem alebo na mobil 🙂

lia
13. júl 2009

pisem si s babami ,ktore rovnako cakaju ako my.ale snad to zvladnem,vsetky ste to zvladli super,len asi je normal ,ze sa trska obavam,ideme do niecoho nepoznaneho 🙂
jujjj,no ,hlavne ze sedacku nechali,ved to je ta nova,ze??co stoji taka vacsia sedacka??to uz mate tretiu sedacku??

monika1
13. júl 2009

lius my mame druhu sedacku,ta je od 0-18kg a kym ju neprerastie tak je dobra...

vyzera to dnes na krasny teply den aj ked zatial je kosa....

lia
13. júl 2009

ja uz fachcim od rana,mam nejaku energiu,ale nic ine mi ani neostava,musim este navarit,s nelou ist ,povesat pradlo,nachystat seba a vypadnut na rehabku 😅
druha??jaaj,teraz sa chystate kupovat??
vo vajicku kolko vydrzi dieta??tristvrte roka??

monika1
13. júl 2009

no este nejdeme kupovat novu,este v nej par mesiacov vydrzi a vo vajicku bol do 9 mesiacov 😉

ja uz mam povesane pradlo,maleho len zdrziavam lebo by uz siel von tak sa hrame a zachvilu sa pojdeme chystat a cakat Jurka s mamkou 😵

caraida
14. júl 2009

ahojte babulky,

fiha lari, no ja ta obdivujem. ja nestiham ani s jednym velkym prckom, nieto este dvoma v zabehu. ale som rada, ze pises a ze sa vam dari dobre! mali su krasni na fotkach!

u nas vsetko po starom, mne sa normalne podarilo trochu pretriedit a poprat tie male vecicky, este by som sa mala pomaly zacat balit. ale do toho sa mi nechce. mam mamku na navsteve, je to nezvyk.

moni, to je hnus. na nic sa neda spolahnut. to fakt nastve. ale aspon ze auto ostalo. a sedacka. je mi to luto.
aj ja by som sla na vystavu psov! vezmite ma nabuduce so sebou! kukate len teriery, alebo vsetko zaradom? v ba je tohto roku svetovka a mne to akurat nevyjde sa tam ist kuknut. to si este s malym netrufnem. ja nie som taka akcna ako lari 😉 ze v auguste leti 😉 ani jednu klubovku tohto roku, nic.... 😔

a tom som tam povodne chcela vystavovat nasho noveho clena rodiny. ale ani toho nemame 😕

lius, nezavidim ti tu vodu, ja som myslela, ze to az neskor byva, ale asi je to zavisle od pocasia. ja som uz ako velka tekvica, vmestit sa do nejakych tenisiek, mozem zabudnut. termin mam az o 3 tyzdne, 7.8.. ale ani nedufam, asi zasa budem cakat a cakat, kym ma nenadopuju prostaglandinmi na vyvolanie . musim sa dr. spytat, ci pri cukrovke tomu tiez nechavaju volny priebeh, alebo zacinaju skor.

mne sa prcek vmestil do vajicka do roku. malinki by tam mali byt cim dlhsie, v protismere jazdy a pololezmo, je to bezpecnejsie ako sedacka. potom uz bol prilis dlhy, hlavicka ma byt ca. 2 cm pod okraj. ale prcek bol vzdy taky stuply, urcite mohutnejsie deti musia presadat skor. moja neterka ma uz vyse roka a este sa do vajicka vmesti, dievcatka su jemnejsie.

a na zaver musim pochvalit prcka, ked som citala prispevok od pierriky. ja som kedysi spominala, ze u nas v regione sa netrenuje na nocnik vobec. zacina sa na slovenske pomery neskoro.

maly sice mal nocnik niekde na ociach, ale sadal si tam len zo srandy obleceny, alebo si ho dovliekol pred pracku, aby lepsie videl. ako zacalo leto, nechali sme ho behat nahateho, par razi sa vycikal do travicky, aby videl, ako to funguje, tak sme si vysvetlili, ze v byte to treba tam a tam a klaplo to. chodi uz par tyzdnov na nocnicek. bez stresu a nejakeho natlaku. jednoducho to malo svoj cas.
na spanie ale este ma plienku, lebo to sa vzdy naloga riadne mlieka.

moni, ty si popredu, ako funguje krok c.2? toaleta sa mu zatial nepozdava.

lara1znk
autor
14. júl 2009

ahojte kocky,

caraida tak uz len 3 tyzdne? boze, to zletelo. viem si predstavit teraz v lete ako tazko ti je, s velkym bruskom. Ja sa citim viac fit teraz ani nie 3 tyzdne po sekcii ako posledne tyzdne tehu, normalne viac vladzem aj chodit aj robit aj s Christiankom behat hore dole.
Uz ste vybrali meno? A ako to mate zorganizovane s Bastikom ked to na teba pride? Pridu rodicia ci svokrovci?

A gratulujeme Bastikovi k odplienkovaniu sa. Sikovnik. Mne sa zda uplne otrasne teraz prebalovat Christianka, taky sa mi zda velky chlapisko teraz oproti Danielkovi, uz sa mi to k nemu vobec nehodi tie plienky ale neda sa mi teraz velmi, nestiham sa mu tolko venovat a sledoat ho a behat hore dole na zachod a na nocnik, ale coskoro ked sa lepsie zabehame a budem ho moct zase aj zdvihat a budem viac fit, tak uz zacneme naostro teda. Do septembra ked zacne skolka zase uz nech to mame z krku.

Dnes som bola po nho po dlhom case s nasim novym double kocikom. Tak uplne super je to. Fajn prechadza, obe deticky v jednom, velmi je sikovny ten kocik, ozaj dobra vecicka.
A Christianko bol skvely, uz si tam tak zvykol, krasne zamaval a uz sme stapali domov a vraj rano ked ho Guy odniesol zase vobec neplakal, tak som velmi velmi rada tomu. Ani sa mi to nechce verit ze sme to nakoniec takto krasne zvladli. 😎

Moni, inak nemam slov na toho zlodeja co vam ukradol airbag. Otrasne. Ale poistovna vam to preplati, nie?
Fakt neprijemne.
A ta vystava psov musi byt super, nas maly je teraz zatazeny na psov tak ma napadlo ze aj jemu by sa take nieco pacilo, len najst kde sa take nieco deje tu v okoli nas.

Stretli ste sa vcera s Pierrou?

Nas dnes boli vazit a Danielko uz ma 4,080 kg tak pekne priberame. Ved sa ani nedivim, sustavne by papkal alebo aspon si cuckal. NO typicky chlapcek. 😅

lara1znk
autor
14. júl 2009

Lius a este tebe som zabudla napisat, ze sa nic neboj, vsetko krasne zvladnes, aj my sme to zvladli a tak zvladnes aj ty.
Poradia ti maminky tu, aj my samozrejme aj v casakoch a knihach vycitas a nezabudni ze aj tvoj materinsky instinkt ti nieco napovie. 😉

csikike
14. júl 2009

ahojte kocky, tak sa hlasim aj ja...
tomi ma teraz take stavy, ze len reve a reve... proste si zmysli, ze bude revat a vydrzi mu to aj hodinu, teraz vstal a zacal plakat, ze sme mu dali dole plienku a uz to islo... podla mna ani sam nevie preco place 😕

csikike
14. júl 2009

juuj a zabudla som gratlujem danielkovi k vahe a bastikovi k odplienkovaniu...
tomi tiez beha nahy po byte a ked to na neho pride, tak si zvykne hacat na serbel, ale nie vzdy... ale neriesim to
lius, ved uvidis, ze sama budes vediet co a ako a ked nie, tak ti na nete urcite poradia 😉

lara1znk
autor
14. júl 2009

csiki, tak pevne nervicky, vidim ze kriticky vek uz zacal aj u vas, my mame tiez rozne stavy, Christianko trucuje a nepocuva ako predtym, jednak je to vekom aj Danielkom tak to mame pestre. Musime vydrzat, raz to prejde. 😅
Minule som mu dala po zadku, uz ani neviem co to spravil, on sa zacal rehotat. No neviem co s tym. Tak potom este naschval robil zle aby som mu zase dala po zadku. No chore.
Ale nehrala som s nim tuto hru radsej. Musim nejaku inu vychovnu metodu vymysliet ked toto sa mu tak paci.

Csiki a ako ide tehulkovanie? Ako sa citis?
Vy mate zase horucavy na SK, vsak?
U nas je teraz tak fajn, tak akurat, trosku sa ochladilo ale som rada lebo deti su spokojnejsie aj lepsie spia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre