Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

lia
21. júl 2009

dobre ranko,

tak ja uz dve hodiny hore 😖
lari,ty kojis obidvoch chlapcov??boze chudatko,no mas toho dost,ale treba chvilku vydrzat a christianko bude samostatnejsi 🙂
neviem,na psovi vidis uz na ociach ci ma rad psov,nasa to nemusi a tak ju vzdy drzim,ale su ludia odvazni,nechaju same dieta rozbehnut sa k nele a chce pohladkat.mne to nevadi,ale u psa nikdy nevies...
ked tak,radsej nech si pan drzi svojho psa a tak pohladkat.
som zvedava aka bude nasa,ona miluje ludi,viac ako psov 😅 ,len som zistila,ze na deti je ziarliva,neurobi nic,len zacne skakat jak opicka a frfle 😀
larika drzkaj sa 🙂

monika1
21. júl 2009

Ahojte 🙂
lius tak ty si ranne vtaca 😨 a svieti ti uz 20tt 😵 😵

ja som dnes tiez skoro vstavala,chodim dnes k diabetologicke na profil tak uvidime na vysledky,dufam ze budu dobre nech nemusim drzat dietu 🙄 o chvilu idem zase na odber...

lari dnes ma Danielko u nas meninky tak mu prajeme vsetko najlepsie 😵 😵 a drz sa a napis ako to zvladas cely den sama ale verim ze ty to zvladnes 😉

nas peso je tiez taky ze nikdy nevies...ma rad ludi ale deti niektore nemusi a napriklad niekedy vrci aj na Adamka a ten ma z toho vtedy srandu,neboji sa ho ale ja pre istotu musim zasiahnut aby nahodou po nom neskocil...a tiez nechapem rodicov ze dovolia utekat dietatu k cudziemu psovi,nemam to rada a som vtedy moc opatrna ked ho vencim...

lia
21. júl 2009

ahoj moni 🙂
ano,uz naskocil 😵
ja som uz 3tej hore 🤐
drzim palce,preco by si mala mat zle vysledky moni??
anooo,Daniel ma dnes meninky,vsetko naj,naj,naj 😵 😵 😵

monika1
21. júl 2009

tak v prvom tehu som mala cukrovku tak preto ma pre istotu poslala gynekologicka k diabetologicke aj ked glukozovy test mi vysiel dobre...

lia
21. júl 2009

teba nejak moc sleduju,bud rada 😉

monika1
21. júl 2009

hej hej ale uz mi to ide na nervy to behanie po doktoroch 🙄 zajtra si volam po vysledky tak uvidime...

lia
21. júl 2009

to ti verim moni😖
ako zvladas tieto horucavy??ja katastrofalne
prespis v noci??

pierra
21. júl 2009

ahojte 🙂
aj my sa pripajame ku gratulantom, danielkovi vsetko najlepsie!

baby s tymi psami to ja mam traumu od detstva.. vtedy ma pohryzol do lytka jeden dedinsky poulicny nevystaty pes a doteraz sa bojim skoro kazdeho psa 😖 v sobotu ako sme boli za svokrou v barci, jej sestra s rodinou maju dobermana.. vraj doteraz nikomu neublizil,tak sa ho akoze nikto nema bat.. ako sme sedeli vonku, stale niekoho onuchaval a ked prisiel ku mne,tak ste mali vidiet ten stres.. no v zivote som sa tak nebala.. hrozne daco.. vsetci na mna cumeli ako na hysterku, jurko hrdina este ze "carlos pod sem" a ja som nemohla 😲 ani do debaty som sa nezapajala az som nakoniec vyletela zo stolicky a zavelila,ze ideme prec 😔 😅

lia
21. júl 2009

chapem ta pierri,to iste som ja predviedla v piatok na veceri so znamymi v gr.rest.na terase
ja mam panicky strach z maciek a tie svine za nikym inym nikdy nejdu ,iba za mnou,samozrejme som skoncila s placom.uz tam nikdy nepojdem.

pierra
21. júl 2009

lius no aspon ty ma chapes 🙂
mne sa nepaci to,ze ked sa niekto neboji nerespektuje mna a moje pocity.. kazdopadne uz tam tak skoro na navstevu nepojdem,to je iste..

monika1
21. júl 2009

pierri to verim ze mas strach po takom zazitku 😒 ja som sice veterinarka ale mam respekt pred kazdym psom,ci je to civava ci doberman,nikdy nevies co moze urobit takze odpoved majitela ze nekuse neberiem a pekne nech si ho drzi na vodzke...ale zase pes vsetko vyciti a ked citi z teba taky strach tak moze zautocit alebo prinajmensom byt stale pri tebe...macky ani ja nemusim,nerozumiem im ale respektujem...

inak som uz po obede a zbodla som cely balicek lentiliek kvoli abstaku doobedu 😀

a kde je csiki? uz tu dlho nebola 😕

lius ja horucavy zvladam celkom dobre,mam rada teplo ale prilisne dusno mi vadi,v noci som vtedy spala horsie,niekolkokrat som bola hore a cela mokra tak to mi slo na nervy...

caraida
21. júl 2009

ahojte. odviezli sme mamku na letisko, maly sa stale vypytuje, normalne mi je luto, ze vsetci byvaju tak daleko 🙄

moni, drzim palce na vysledky! nech je to ok.

danikovi vsetko najlepsie!

pierri, lius, je mi luto. ja mam rada psy, aj macky, ale chapem, ked niekto nie a to treba respektovat.
tu u nas v regione su nastastie ludia vytrenovani a nedovolia si pustat psy len tak, ale doma na slovensku mi to lezie na nervy, aki su niektori psickari arogantni. clovek nikdy nevie. a ja mam zle skusenosti aj pes-pes, ked sme skoncili neraz na veterine, ze nase niekto napadol... a tie maju 58 kg, ako sa ma branit male dieta?

lara1znk
autor
21. júl 2009

ahojte,

dakujeme za gratulacie, ani som nevedela ze uz mame prve meninky, az teraz nam nasi gratulovali a potom vy.

pierri, ja mam tiez strach zo psov ale ani neviem preco, az taky negativny zazitok nemam z detsva, akurat ze ked som chodila do skoly este ako male dievca tak stale zvykla za mnou chodit jedna kolia co zvykla ujst majitelom a tej som sa vzdy tak bala ale nikdy mi neublizila, len ta predstava ze co by bolo keby bolo

a macky ja neznasam ale to kvoli tomu ze ked som bola aupair tak mali dve hnusne macky a isli sa z nich zblaznit 😒

moni, drzim palce aj ja, dufam ze vsetko bude v poriadku

u nas prsi cely den, od rana nonstop, uz mi rastu rohy na hlave, deti v pohode inak,

a tehulky vy sa ako citite?
christianko je zlaty, danielko dost spal tak sme sa dost vyhrali aj ked zavreti doma cely den, neda sa donekonecna nieco vymyslat tak aj telku dost pozeral ale inak to neslo,
zajtra pride kamoska s malou tak uz bude veselo

monika1
22. júl 2009

Dobre ranko 🙂
no mna dnes zobudil brutalny krc do lytka,este teraz citim ako ma boli,auuu...a to papam dost magnezia tak som myslela ze sa tomu vyhnem 😖 no snad sa to nebude opakovat...

lari tak to pocasie vam nezavidim,ja neznasam ked prsi...u nas ma dnes byt 34 stupnov takze horuuuuuci den,mozno poobede skocime na kupko,uvidime kedy pride muzik domov 🙂

lia
22. júl 2009

dobre ranko,
moni,ty si veterinarka??
dokedy ste spavali na chrbte??ja som dnes uz musela,strasne ma boli chrbat ked len na bokoch spavam,teda krize 😖
fuj lari,to ja by som tam nemohla aupair 😅
lari 😀 rohy ti rastu-?? 😀 ja zas puchnem z tych horucav 😝 a chodim jak fetmen 🙄
csikiiiiiii,uz som ju ani ja dlho nevidela 😖
moni,uz len tyzden a ste v 30tke 🙂 jeeejjjjj
moni,kup si magne b6 v ampulkach ,lepsie sa vstrebava,je silnejsi,ja si ho davam kazdy den a vzdy mi pomoze.jedna baba mi ho tu odporucila.kto ti masiroval krc??estre si mala muza doma??
aj ja som milovala teplo,ale teraz som z toho vycerpana,aj som nevyspata stale a to robi vela 😖

monika1
22. júl 2009

hej lius som 😉
a spavam na chrbte skoro stale,pytala som sa na to mojej dr a ta mi povedala ze kludne mozem pokial sa tak citim dobre 🙂 juj a 30tt mi nabehne zajtra 😵 a ja beriem ciste magnezium v tabletkach 500mg to je silnejsie ako sumive a beriem 3x denne...a krc som si masirovala sama teda natiahla nohu potichu a nadavala lebo pri mne lezal Adamko tak som ho nechcela budit...

csikike
22. júl 2009

ahojte, som tu, zijem, vcera sme boli na kupku vo velkom mederi, tak sa vytesujem, ze si uzijem aj tehu plavky 😀
ale zajtra ma drahy skusku, tak sa musi ucit, takze dnes asi budeme doma... inac dnes mam poradnu, tak som zvedava co robi micka
ja macky milujem a psov sa bojim... teda ja sa bojim takmer vsetkych zvierat, v pondelok sme boli na farme, maju tam strasne vela zvierat a behaju vacsinou na volno, ale miluju deti (hlavne kone) a tam za nami chodil furt cap... tak som mala dost, normalne som zdrhala
nasi sa macaju pri mori, v piatok sme ich boli zobrat na letisku, tak sme pochodili aj ikeu a avion tak letmo a mala som dost
tie krce do lytka poznam aj ja, mavam ich dost casto, ale ja furt zabudnem na to magnezko a mam ho brat 2x denne
tomik si uziva tieto dni, lebo doma mu rozlozime bazen a v nom sa clapka
a tiez ho musim pochvalit, ze ked je naholo, tak pekne cika a kaka do serblika ale akonahle ma na sebe slipky alebo plienku, tak ho ani nehne aby ohlasil, ze mu treba
a s tou nespavostou, liu, presne viem co citis, ja mam to iste, dnes som este o 5 nespala

csikike
22. júl 2009

a dodatocne vsetko naj danielkovi 😉

monika1
22. júl 2009

no csiki super ze si sa ozvala a ze ste ok,tebe netvrdne brucho? potom daj vediet ako poradna 😉

Tomasko je sikula len tak dalej 😉

baby volala som na vysledky cukru tak mam to v norme,jupiiiiiiii 😵

csikike
22. júl 2009

moni, super, gratulujem k vysledku, tak ja uz som spat z poradne, mala je urcite baba a ma 1650g a najblizsie mam poradnu 27.8. 😲 zase az o 5 tt

monika1
22. júl 2009

super vaha,nas maly mal pred tyzdnom 1154g ale som zvedava na piatok kolko vyrastol za tyzden 🙂 a fiha to ta az tak neskoro objednava? 😕 ja chodim teraz kazde 2-3 tyzdne na kontrolu,asi kvoli tomu krcku ale som rada,5 tyzdnov by som nevydrzala 😅

csikike
22. júl 2009

ved to, ja chodim vzdy po 5tt, ale dnes ma pozeral aj zo spodu a vraj aj tam je vsetko OK a mala ma podla niektorych rozmerov o 3tt viac

monika1
22. júl 2009

no ved preto sa mi to nezdalo ze ma taku vahu lebo my sme presne podla tyzdna nam to vychadza 🙂 ale to je jedno hlavne ze su v poriadku 🙂

lara1znk
autor
22. júl 2009

moni, super, gratulujem k dobremu vysledku aj ja

baby co je to s vami, spite ked mozete, potom sa nevyspite, ja by som taaak spala ale stale ma niekto budi, teda raz jeden syn raz druhy syn, som zvedava kedy to vsetko dospim

inak to teplo vam teraz v tehu nezavidim, je to zabijak, lepsie by vam bolo take mierne teplo alebo aj dazd ako mame tu
a ked dostanete krc tak najlepsie je rychlo sa postavit na tu nohu a to hned prejde, masaz trva dlho, mam to takto odskusane
a magne pomaha, uz nemate dlho, coskoro to vsetko prejde

😎

csiki tak urcite baba, no tak uz mozes zacat chystat ruzovu vybavicku 🙂
a tomaska chvalime, ja teraz vobec nemam cas sa tym zaoberat tak dufam ze do 3 rokov to zvladneme aj my, lebo bude velka hanba

nam rano prsalo zase, uz mi rastli rohy na hlave ale potom sa vycasilo tak sme rychlo utekali na prechadzku a potom prisla kamoska s malou tak sa deti pekne hrali, teda vacsinou sa pusinkovali, no myslela som ze odpadnem z nich, taki boli zlati

teraz ideme skypovat s nasimi a potom uz nech pride daddy a konecne si trosku vydychnem

ja dufam ze koncom augusta bude pekne na SK a ze si Christianko uzije aj kupalisko u nas v meste, sice je to take m ini kupko, nic moc ale jemu sa iste bude pacit aj tak, uz len ked dame do zahrady bazen tak sa clapka o dusu

lia
22. júl 2009

moni,super,ze mas v norme ukor,tak uz si mozes uzivat 😉jeeejjj a krasne povolanie si si vybrala 🙂 aj si operovala nejake zviera?? 😅
a ja som myslela tekute,nie sumive 😉 najlepsie sa vstrebava do tela a je dost silne,preto tehulkam staci len 1x denne.
csiki,to by som si kukla ako si zdrhala 😀 do 5 si bola hore??ako fungujes prosim ta?? 😅 mne staci ked som od 3tej hore a uz sa to vlecie so mnou cely tt 🙄
jeeejjj csiki 😵 mas foto??preco az o 5tt??teraz vam robia stale utz uz??a to az posledne tt tak babo priberie??
ja chodim stale do poradne kazde tri tt presne na den.a krcok pozera kazdu poradnu,utz nie.
lari, krasny je danielko 😵 😵 😵
nenafotila si ich ako sa bozkaju??

monika1
22. júl 2009

lari tak ty to super zvladas s oboma malymi,beriem si priklad 😉

lius jasne chirurgia ma najviac bavila,rada operujem,teda okrem kostnych veci,lebo na to treba aj silu ale bavi ma to a snad sa k tomu raz vratim 🙂

dnes sa bude desne spat,mame v spalni 28 stupnov a zajtra ma byt vonku 36 tak to bude zaujimave 😨 musim pozehlit doobedu a pomaly zacat balit na chatu 🙂

mne na kazdej poradni pozera krcok aj robi kratke sono 🙂

csikike
22. júl 2009

liu, vazne nechapem ako fungujem, ale takto to uz je vyse 6tt... niekedy zaspim uz o 3tej, tak to je fajn... ale minule som zaspla az po 7mej
a foto nemam, uz to bolo strasne velke na fotky... a teraz mi robil utz lebo som mala ten povinny morfologicky a teraz babo ku koncu uz len pribera, teda okrem pluc, tie zacnu fungovat az okolo 36tt

pierra
22. júl 2009

ahojte 🙂
csiki gratulujem k odplienkovaniu, stihli ste to v super predstihu 😉
jurko je uz cele dni bez plienky len velku potrebu zadrziava, v tomto ma zmatok lebo raz videl co z neho vypadlo a bal sa toho,tak neviem co to ma znamenat 😅

moni operacie jejejeej 😕 ku tebe by sa mi hodilo take jemnejsie povolanie,napr. sestricka na novorodeneckom, s babatkami si ta viem uuuplne predstavit 😅 uz citas tu knihu co som ti dala?

baby davate niektora chlapcom trvanlive kravske mlieko? mam dilemu,ci pokracovat v plnotucnom alebo prejst na polotucne 😒 neviem.. vsade citam,ze malym detom sa maju ponukat plnotucne mliecne vyrobky .. ale my mame taky problem,ze jurko mi cele dni nic nepapa.. rozmyslam preto,ci mu nedat iba polotucne mlieko aby nebol rano taky syty, co vy na to? zase ale on mal tie problemy s klbikami, potom s kolenami a hyperlordoza este stale je,tak ci ho ochudobnovat o vitaminy 😒

monika1
22. júl 2009

pierri necitam este,akurat som dnes docitala jednu co som mala uz rozcitanu a tvoju si beriem na chatu a potom ti ju vratim 🙂

Adamko pije stale Sunar rano a vecer a ked si vypyta mlieko aj po obednom spanku co si pyta skoro kazdy den tak mu len zohrejem kravske polotucne mlieko, v tom ho ochudobnis akurat tak o tuk nie o vitaminy a minule som citala neviem teraz ci v Mama a ja alebo inde ze deti po 2 rokoch by uz nemali jest len plnotucne vyrobky ale prejst na polotucne...

caraida
22. júl 2009

ahojte babulky,

moni, gratulujem k vysledkom cukru!
aj ja by som prijala mamku veterinarku 😀 to bol moj sen, v brne, ale nasi zatrhli. a mozno aj dobre, lebo ja beriem tie zvery moc osobne. chyba mi ten odstup... 😒

lari, ty si hrozne akcna! ako to zvladas? kolac, upratat, navarit, malinkeho, velkeho.... normalne chytam z teba depku.... 😉

uff, ja by som nedokazala takto nespat. mna uz rozhodi, ked musim 2x vstavat za noc na toaletu. a to potom hned zasa zalomim.

nam ma zajtra prsat, aj by som prijala. potom sa to nejako da vydrzat s tou vodou v nohach.
lius, mne pomahaju take tie hrozne pancuchy, co stahuju. je to des a v tom teple, ale aspon nohy plnia funkciu. neboj, zachvilu prejde leto a bude lepsie! ale doma je asi vacsie leto ako tu. tu nebyvaju take suche teple periody.

pierri a nie je to tym teplom, ze nechce papat? u nas je to tiez tak, raz ma take, potom zasa onake fazy... jedak nie je velky.
ale vcelku nie je uz taky vychrdnuty, ako byval, ale tak v norme, tak to neriesim. ponukam mu normalne a ked nechce, tak na dalsi, alebo az ten dalsi raz sa doje. od hladu neumrie. ked vidim netere a synovca, ako laduju, nestacim sa divit. prcek tolko nepotrebuje, vobec jedlo ho moc nezaujima.
ja davam plnotucne mlieko, aj jogurt. ale ked nemam, dam kludne aj obycajne.

s velkou potrebou riesime aj my. cikanie funguje paradne, ale "velka" je drama. zacala som mu davat hruskovu a slivkovu stavu a aj mliecny cukor, na zmakcenie.
ale tiez myslim, ze je to v hlavicke... ako sa zlakol. tak ho chvalim, aky kraaaasny "produkt" vytvoril, musime to aj 5 min obzerat, zda sa, ze to trosku zabera....
podla nasej dr. je to normalne. ale moze to trvat mesiace, roky 😕 dufam, ze nie! 🙄

a jurikovi, nech uz nema ziadne problemy. ti mali si to nezasluzia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre