Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

monika1
27. aug 2009

no tak to naser.. 😠 no este dobre ze ste sa to dozvedeli

csikike
27. aug 2009

moni, uz to neriesim... proste sa vykaslem nato a ked sa bude niekomu gratulovat tak budem ako vsetci v tej rodine sucho dam peniaze do obalky a ziadne blbosti nebudem vymyslat... to si necham pre tych, co to aj ocenia... aj ked mladi by to asi ocenili, ale zial...

lia
27. aug 2009

csiki,asi by ma slahlo z takej svokry,ale teraz uz to je asi jedno 🙄

pierra
28. aug 2009

ahojte tehulky,srdecne vas pozdravujem z kosickeho vidieka 😅
sme od nedele u nasich,dnes uz ideme domov, vecer pride tatik a donesie aj svokrusu, v nedelu oslavujeme predcasne jurkove narodeninky..
babky poradte co prichystat ☹ nieco na slano a podla moznosti bezlepkove.. tento rok som uplne off, pred rokom som to ovela intenzivnejsie prezivala.. akurat sentimentalne spomienky na porod a prve jurkove dni su stale silne 🙂
inak sa mame dobre, jurko bol zaciatkom tyzdna nachladeny,tak som toho vela nenaspala ale nastastie sa to obislo bez horucky.. joj len taky neposlusny tu je, vidno,ze ma vela pestunov, doma si ho budem musiet zasa trochu vytrenovat na standardny rezim 😒

csiki, moni, ako zvladate teplo? signaly bliziaceho sa porodu ziadne?

pierra
28. aug 2009

moni kraasne brusko na fotkach u kami, aj dost velkeee... 😵

monika1
28. aug 2009

jej pierri no konecne si sa ozvala,som si myslela ze musite byt u vasich ked ta tu niet 😉

no ja dnes mam vegetny den,maleho mi vzali nasi na chatu a ja som ostala radsej doma,totizto uz po kratkom chodeni mi brucho tvrdne ako dabel tak radsej co najviac oddychujem...

a ja mam jeden recept na super letny salatik,minule ho robila svokra a nedokazala som sa dojest nim,bol fantasticky,lahky,chutny a lahka priprava no ale k tomu chlebik alebo rozok ale bezlepkove neviem kde kupis...

no ale este sa musime stihnut stretnut,uz len kvoli knizke aby som ti vratila 🙂

csikike
28. aug 2009

pierri, ak chces chutny zakusok a velmi rychly, tak som sem hodila link minuly tyzden, je vazne bohovsky, drahy sa ho dojest
ja mavam tvrdnutia tiez casto, dokonca teraz uz mavam castejsie aj bolesti ako na kramy, ale trvaju len tak cca 3 min. a potom to prejde
a vytesujem sa, ze zajtra ma byt chladno, aspon sa na svadbe nebudeme parit
dnes ideme zaniest prachy mladomanzelom a musime este stihnut pokupit veci do porodnice a tiez lak na postielku

pierra
28. aug 2009

jej babky ste mile,ze hned reagujete 😵
csiki diky,ten recept bol zaujimavy, uz som si ho dala medzi oblubene ale na oslavu budem piect iba muffiny, do toho jurkovi napicham sviecky lebo segry este pecu tortu,tak aby toho zase nebolo prehnane vela..

moni sup sem s receptom 😉 bezlepkove pecivo si segra asi bude musiet doniest sama lebo nedam 100sk za 5 krajcov smradlaveho chleba 😒 je to otrasne, uz by mohli celiatikom vymysliet nejaku kvalitnejsiu pochutku adekvatnu nasmu cerealnemu pecivu 😝 stretnut sa mozme, bez problemov, este dohodneme buduci tyzden lebo teraz neviem aky bude program ked u nas bude svokra..

csiki,zeby poslickovia? 😕 juuj.. to uz je vzrusujuce takyto vysoky tyzden vsak?

monika1
28. aug 2009

Pestry salat:
povodne sa ma robit do poharov ale svokra robila do velkej misy a bolo to lepsie,lepsie sa to jedlo...
takze potrebujes: 5 vajec uvarenych na tvrdo, 2 kysle jablka,polievkovu lyzicu citronovej stavy,200g sunky, 2 pory,1 zeler, 1 ananasovy kompot, konzervu kukurice,200g majonezy, 200g kyslej smotany alebo jogurtu bieleho,sol,korenie,petrzlenovu vnat na ozdobu.
Osupane jablka nakrajas na kocky a pokvapkas citron.stavou,sunku na rezance,por na kolieska,zeler ocisteny postruhas najemno a trosku osolis, kukuricu a ananas zlejes,stavu si odlozis.Vajcia nakrajas na kolieska.Majonezu premiesas s kys.smotanou,osolis,okorenis a prilejes trochu ananasovej stavy.Kukuricu premiesas s ananasom,so zelerom,s polovicou majonezy a nechas chvilku odstat.A ides vrstvit: na spodok misy das kolieska poru,potom kukuricu s ananasom a zelerom,sunku,jablka,vajcia a polejes zvysnou omackou,ozdobis vnatou a sup do chladnicky na hodinu.
No ako pozeram je trosku narocny na krajanie toho vsetkeho ale fakt je vyborny,tie chute spolu no mnaaam 😝

pierra
28. aug 2009

wau.. no pravdu poviem, malokedy miesam ovocie so zeleninou.. neviem si predstavit ananas spolu s vajickami 😕 fakt to bolo take dobreee? 😨

csikike
28. aug 2009

baby, tak sme doma, nakoniec to s tou tortou spiskala svagrina 😝 ani svagor to nechcel, ale ona bola moc iniciativna 😕

monika1
28. aug 2009

pierri fakt vyborny salat 😝 my sme sli na duplu aj na druhy den lebo som nanho mala nenormalnu chut a nastastie este bol 😅 😀 ja pri najblizsej prilezitosti ho spravim aj ked najblizsie nieco oslavujeme az vo februari 😅

no csiki tak nakoniec svagrina a my sme to zvalovali na svokru 😀

csikike
28. aug 2009

baby, tomi opat vracal... za 10 dni to uz je 3x ☹ , uz mesiac bol OK a teraz to zase zacina... nemam dost nervy so svokrovcami a mojim "super" lekarom

pierra
29. aug 2009

dobre ranko..
csiki no super 😖 neexistuju nejake lieky na potlacenie vracania? musi nieco byt aj pre deti,ved aj tehotnym davaju.. alebo probiotika? 😨
jurko este ani raz nevracal, mam z toho nocnu moru,ze co ked sa stane... ty si uz vyskolena... a neodpozorovala si co mu vyprovokuje to zvracanie? 😲

caraida
29. aug 2009

ahojte,
u nas to vsetko este spi, vratane kocura. prcka by som mala zobudit, ale netrufam si. to zas bude vecer 🙄

manzel siel pomahat kamaratom stahovat a doobeba bol prcek tak "vo forme", ze keby to nebolo proti mojmu principu, tak ho tak naplacam na zadok, ze az zmodra. ja uz mam tych neustalych konfrontacii po krk. na nicom sa nevieme dohodnut a ja mam pocit, ze uz normalne vedome provokuje. skusa hold pokial sa da... ale tvrdohlavy je ako mulica 😠 ako na nich? ako sa da zmysluplne potrestat dieta? ani nie potrestat, ale ukazat mu pokial sa moze? nanho nic neplati... ako to robite vy?

inak sa mame dobre 😀 uz sa tesim, ked sa vyspim dlhsie ako 4h za noc 😀 najneskor, ked decka vypadnu z domu 🙂 ale inak si uzviam veget, manzel ma este mesiac rodicovsku dovolenku. potom mi zacnu fukoty.

aj my ideme na svadbu, buduci tyzden, svagrovi. teda ak sa nic nestane. davame peniaze a manzel zbastloval malickost.
vcera som bola v meste a nic nenasla na oblecenie.... 😔 tja, aspon si na mne zasa bude moct svokra a babky zgustnut, ked sa tam objavim ako nasuchorena sliepka. 😝 ale ja nemam naladu nieco hladat a ani cas a energiu. 😝

babulky, nezavidim vam potiaze, ale uz je to za par tyzdnov a ten pocit byt zasa panom svojho tela, ked nic netlaci na mechur a clovek si moze lahnut na brucho a na chrbat, to je lepsie ako 6 spravnych v lotte!

lari, ty si hrdinka! letiet s oboma a s danielkom takym malickym!
ja si netrufnem s nimi dvoma ani do supermarketu v susednej dedine autom.

monika1
30. aug 2009

Ahojte 🙂
my sme sa akurat vratili od konikov,boli sme pozriet a nakrmit mrkvickou 🙂

csiki a vysetrenia Tomaska na co poukazuju? nema reflux alebo nejaku poruchu travenia? ja si tiez nepamatam kedy mi naposledy Adamko zvracal,teda pamatam ze to bolo pri zavadzani prikrmov tak pred rokom ked mu zabehol vacsi kusok a to bol des lebo sa zacal dusit tak mi nebolo vsetko jedno ale rychlo som vedela reagovat...

cari no ja ti ani neviem co na to napisat...ked Adamko zlosti tak poprve zvysim hlas,ked nepocuvne tak ho vezmem od tej veci alebo od toho co to robi a vie dostat aj po zadku alebo po ruke a vacsinou to pomoze ale on velmi nevystraja a len zriedka robi napriek,vsak uvidime ked sa narodi maly co to bude,isto nejaka zmena nastane to ocakavam...a pomaha u nas aj to ze mu poviem ak neprestane tak nebude vecer rozpravka a to fakt zabera 😅
a kasli na svokru vsak si par tyzdnov po porode tak co mozu ocakavat ze prides vyfintena ako modelka?

lia
30. aug 2009

ahojte 🙂

pridavam foto bruska,kto chce nech kukne 🙂 budem mazat
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

monika1
31. aug 2009

Ahojte 🙂
lia velmi ti to pristane 😉

csikike
31. aug 2009

Moni, nerobili mu vysetrenia

monika1
31. aug 2009

csiki ako to 😕

csikike
31. aug 2009

nesli sme s tym k lekarke, lebo vzdy to malo daky dovod... aj teraz mu ide zadna stolicka

monika1
31. aug 2009

aha no ale asi to neni ok ked to ma tak casto nie? ale chut do jedla ma?

csikike
31. aug 2009

jasne, chuti mu jest ked chce, sice to nie je casto a vzdy vracia iba z mliecka
ale zaludok sa mi zdviha casto, napr. minule sme isli cez dedinu a zacitil hnoj, tak ho hned zacalo napinat, ale napr. aj ked ma male veci v ruke (minule na kupalisku bol v bazene list... aj z toho ho naplo) alebo ked som vesala male veci a on mi ich podaval, tak pri ponozkach ho tiez naplo a tak

monika1
31. aug 2009

hmmm csiki tak to je zvlastne 😨 ale podla mna by mu isto zistili reflux

pierra
31. aug 2009

ahojte..
lius kraasne fotky, aka si stihla v tych satockach, zato brusko uz riadne vykuka, uz ho nezapries 😉

csiki fakt to je zvlasne, asi su mu neprijemne nejake vone a niektore mokre veci.. ale je este maly na to 😨

my sme vcera mali oslavu, bolo fajn, jurko mal obrovsku radost z hraciek,ktore dostal 🙂 hasicske auto,ktore blika, hra muziku a z hadice este vyfukuje bublinky, je to rozkosneeeee.. a od nas dostal autobus, samozrejme, nemohli sme sklamat, jeho cestovatelske zazitky su silne,tak teraz s nim aj spava a vkuse vykrikuje-vystupuju ludia, vystupujuuu, zatarame dvere.. atd.. 😀
moni v stredu alebo vo stvrtok ti vyhovuje stretko? mozem prist na ihrisko na furcu, zvladla by si to este?

monika1
31. aug 2009

pierri to by bolo super,si zlata ze by ste prisli hore k nam na ihrisko 🙂 mne je v podstate jedno,mozte prist hned aj v stredu 🙂 a super ze oslava dobre dopadla,robila si nakoniec ten salat ci radsej nie 😅 a to hasicske auto by sa aj Adamkovi veru pacilo, das aj nejake fotocky na FB?

pierra
31. aug 2009

moni, salat som nerobila, fakt som nemala odvahu na tu kombinaciu 😅 ale keby niekto iny urobil, mozno by som ochutnala 😅 ja som urobila iba take sunkove rolky s penou z luciny, zeleninka, mozzarella, olivy, svokra upiekla cukinovu babu, to bolo super a este sme mali tortu.. celkom stacilo 😝 😝
fotky dam nejake na gmail a poslem link lebo na FB nemam stiahnuty ten ich prehliadac a nechce sa mi po jednom tam pridavat fotky, stale mi to pada..
streda plati predbezne, este napisem kedy prideme, okolo pol desiatej vyhovuje?

monika1
31. aug 2009

no skoda ze si ho neskusila,fakt bol vyborny ale verim ze tie kombinacie su take ine...
a fotocky su super 😵 torticka mnaaam povodne som chcela aj ja robit taku macikovu hlavu ale nakoniec som nemala cas...a to hasicske auto je peckove,odkial ho mate? a o pol 10 vyhovuje 🙂

pierra
31. aug 2009

myslim,ze je z dargova, z toho hrackarstva na prizemi, este sa opytam sestry..
na fotkach velmi nevidno ale kraaasne bublinkuje 🙂

csikike
1. sep 2009

pierri, jurkovi vsetko naj k dnesnym narodkym, nech vam i nadalej robi iba radost 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre