Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

monika1
8. sep 2009

ano 😵 v podstate aj keby sa teraz narodil tak je uz v pohode ale predsa len nech este pribera lebo tej vahe zo sona neverim tak nech nie je dlho v inkubatore ako Adamko 🙂

csikike
8. sep 2009

moni, tak ho rychlo vykrmuj 😉

monika1
8. sep 2009

csiki snazim sa 🙂 😀 teda najma sladkym a ovocim 😅

pierra
8. sep 2009

ahojte..
moni super spravy 😵 urcite sa uz cela rodinka velmi tesite, adamko je pripraveny byt tyzden bez maminky 😎

monika1
8. sep 2009

no pierri tesim aj bojim sa zaroven 😅 asi skor kvoli tej zmene co u nas nastane 🙂 a Adamko neviem ci je pripraveny 😒 najma v noci ked ma obcas vola k sebe tak bude mozno problem lebo vtedy muza nechce ale snad to naopak k tomu pomoze ze bude moct aj on potom k nemu chodit ked ja budem v noci kojit...a snad dufam teda ze budem mat nadstandard a to by mohli ku mne chodit kazdy den na navstevy 🙂

pierra
8. sep 2009

no drzim palce aby si trafila nadstandard, urcite si daj tu za 700,nebudes lutovat 😉
a drzim palce aby to tvoji chlapci zvladli, vsak babky pomozu tiez 🙂

ozaj, teraz som citala v mama a ja,ze novorodencek priniesol starsiemu surodencovi nejaky darcek, je to super napad, mozno trochu ulahci odlucenie od maminky, neskusite?

monika1
8. sep 2009

ano ano to planujem 🙂 je to take zlate, Adamko akoze dostane kinder vajicko od braceka 🙂 on totizto tie vajicka lubi viac ako hracky 😀

csikike
8. sep 2009

baby, to je super napad, to musime aj my spravit, az nato, ze tomi coko nemoze 😅 , tak dostane auticko alebo nieco take, pripadne babiku 😀 17ho ideme s nim konecne k alergologicke, to nas objednali uz v maji...som zvedava co nove mi povedia, lebo uz viem ze kakaove nemoze a pravdepodobne ani jablkove, lebo dnes papal susene jabka a onedlho vracal 😔

pierra
8. sep 2009

csiki tak nejaky plysacik mozno.. u nas si kinderka delime, ja mam cokoladu a jurko hracku.. 😅
to je zvlastne,ze alergia na jablcka, to si neviem predstavit,ze by ju mal jurko, on ich ma velmi rad..
aj od kakaa tomik zvracia? 😲

pierra
8. sep 2009

moni to kinderko od teba sme len vcera otvorili, ma mimoriadny uspech, konecne zabavna hracka.. taky panko na clne,ktoreho ked potiahnes vyskoci z podmorskeho sveta prisera 😀

csikike
8. sep 2009

pierri, nie, len sa vyhadze, som zvedava ci aj z jablka, ale asi ano...
a nie som si uplne ista, ze vracal z jablka, len to jedol naposledy, tak som myslela, ze to je z toho 😅
a jurko tiez nemoze coko?

monika1
8. sep 2009

pierri to je dobre ze zabavna hracka,my mame akosi stale stastie na strasne somariny co idu rovno do kosa 🙄 a s cokoladkou sa teda adamko nepodeli,tak trosku mi da kusnut ale spraska ju sam 😀 jedine toto kinderko co som vam dala to Joy nechce lebo tam su take gulicky a cokolada ale to aspon spapa mamka 😀

a vazne nedavas Jurkovi cokoladku? teda nie ze by sme my davali bezne ale sem tam dostane...

csiki a nepapal Tomi to jablcko nalacno? vies ci mu nezvysilo kyseliny 😒 ja napriklad nesmiem jablko nalacno inak mi je zle..kvoli kyseline

pierra
9. sep 2009

dobre ranko..
baby ja nie zeby som chcela mat takeho zdraveho syna ale kvoli tej udajnej obezite mu nedavam vobec sladkosti.. jasne,ked mame navstevu alebo ho niekto ponukne,tak mu to netrham z ruky ale sama ho neponuknem.. 🤐 obmedzili sme aj sladke napoje, pije polotucne mlieko, viac ho obmedzovat nebudem lebo podla tabuliek co som nasla na nete,je jurkova vaha uplne v pohode.. len ta dr. nas stale vazi a meria,takze tam sa klamat neda.. 🙂
a ta cokoladka z joyka s gulickami je fantastickaaaa 😝

lia
9. sep 2009

boze pierri,uz od mala ho trapia so vsetkym??este aj dietu chuda jurko musi drzat??
ved nie je vobec tucny podla mna.akuratny,ved on je takeho zrastu,ale sunky nema.
aj ja mam strach z tej zmeny,neviem si to este predstavit a porodu sa bojim jak cert kriza 🤐

pierra
9. sep 2009

liuska moja neboj saaa.. snaz sa byt co najviac v pohode aj pocas porodu, bude sa ti ovela lepsie spolupracovat s lekarom a sestrami a bude to pre teba obrovsky zazitok,ked ti daju malinku do narucia.. 😵
na toto sa najviac sustred,ze uz ju chces vidiet, snaz sa nesustredit na bolest a pojde to hladko,drzim palce 😎

csikike
9. sep 2009

boze, baby, vy tak skoro rano a uz rodite? 😀

monika1
9. sep 2009

pierri tak ja by som asi zmenila doktorku 🤐 ved Jurko je krasny chlapcek,vobec nie je tucny,presne tak akurat 😉

lius a na porod mysli najmenej,porod je nic oproti tomu co bude potom 😀 takze sa radsej sustred na obdobie po porode aby si bola aspon trosku teoreticky pripravena co sa bude diat...ver mi ze potom ti porod pride ako ta najlahsia vec na tom vsetkom 😉

pierra
9. sep 2009

hej csiki ja len teoreticky 😝
monika ma pravdu... kojenie vyzaduje ovela vacsiu pripravu ako porod..
inak teraz po dvoch rokoch konecne v casopise niekto priznal,ze slaba laktacia moze suvisiet s hypotyreozou, aspon nejake ospravedlnenie na moju depku 🙂

csiki a tomik ako? je pripraveny na sestricku?

csikike
9. sep 2009

pierri, neviem ci take male mrna sa nato vie pripravit, ale vie, ze v brusku je sestricka a pekne povie ako sa vola, hladka ju a pusinka a hanka je tiez zlata, stale ho kopka... a hlavne mna, ked tak zastonam, ze ma silno kopne, tak sa tomik hned boji o mna a musim mu vysvetlovat, ze to hanka kopka a potom pride ku mne a kopne ma tiez... vsak ked hanka moze, tak moze aj on 😅 😀 ale nastastie to robi nezne 😀
a monika ma pravdu, jurko vobec nie je tucny, je tak akurat, krasny, zdravy chlapcek, takze lekarka by mala zajst k odobrnikovi, nech je znizia tie bioptrie, lebo asi jej skodia 😠

pierra
9. sep 2009

no ten tvoj betar 😀 a spanie bez teba ? nebude problem?

a k tej lekarke.. ona sa mi od zaciatku nepozdava ale uz si pripadam ja nenormalna, ved ortopeda mame tretieho, endokrinologicku som menila, gyndu mam asi stvrtu, tak ci nie som ja velmi precitlivela ked mi na kazdom doktorovi nieco vadi 😔

caraida
9. sep 2009

ahojte,

dodatocne prajeme oslavencom vsetko najlepsie! jurkovi krasny druhy (ci to treti?) rocik!

my mame po svadbe, bola to pekna svadba, akurat sme nerobili nic ine, len lietali s capartami. ja som myslela, ze sa bude rodina trochu podielat, ale kdeze.... decka su obe nejake mimo, este nevedia najst rytmus, hlavne prcek je ako utrhnuty z retaze.

lius, nic neries, nicoho sa neboj, lebo ked sa to rozbehne, aj tak nebudes na nic ine mysliet a automaticky sa budes sustredit na seba. 😉 a na tu zmenu potom sa pripravit neda, to zvladnes, to sa samo nejako utrasie 🙂

pierri a kolko jurik meria a vazi? my mame tie tabulky v tych zositoch, kde sa zapisuju prehliadky. to spektrum je riadne siroke. ja by som na tvojom mieste tiez zmenila dr. nedaj sa deptat. ja hladam dobru zensku dr. tiez uz 5-tu v poradi. ale mam moznost volby, tak preco nie?

ja si pamatam, ked som bola mala a mlada ( 😀 ) robila som sport, celkom dost vazne, mali sme treningy 4-5 x do tyzdna, cez vikendy preteky a ligu a je fakt, ze som nikdy nebola vyzla, ale detska dr. ma furt deptala, ze som obezna. a to sa podpise na sebavedomi. nastastie som potom presla k sportovemu a dorastovemu dr. inak ma dodnes prax, ale nesla by som k nej ani za svet.

a co sa tyka kojenia, tych dovodov je cela rada, ale o tom sa nepise tak casto. moja porodna babica a aj obe laktacne poradkyne mi dali celu prednasku, co vsetko sa vie podpisat na neuspesnom kojeni. niekedy sa skusa fakt vsetko, ale nejde to. aj ked je psychika v pohode, a kojenie je vlastne krasne.

to vyjadrenie, ze kazda zena (alebo 98% podla who) je utiahnute za vlasy. okrem podfunkcie stitnej zlazy to napr. moze byt podfunkcia, alebo nevyvinutie mliecnych zliaz (aj dedicne), velka strata krvi po, pri porode, nedostatocne prikladanie v prvych 12 h (ale niektore deti na prso nedostanes, lebo su unavene, nalogali sa plodovky a pod.). atd a atd... tak sa nenechaj deptat, ja viem, ako sa citis, na tu depku som tu ja 😀 skrie ma kazda flasa, ale zas moja detska dr. je rada, ze ho prikrmujem, lebo ma v praxi pripady, ked zeny "musia" za kazdu cenu kojit a potom su tie decka fakt podvyzivene az na kliniku a tam konci kazda sranda....

hahaha, to s tym darcekom sme chceli urobit aj my. 😀 tu je to bezne.
vybrala som mu take pekne auto - anglicak, ale nestihli sme ho kupit, lebo stale nieco bolo, terminy a tak.
tak nakoniec som "ucarovala" na klinike erarny cumel (mali tam take ine, ako ma prcek na spanie) a babo mu akoze dalo ten 😀 😝 no ini experti. slovenka ako vysita 😀 😀
ale ked sme dosli domov, uz ho nechcel. auto dostane niekedy casom, ja sa fakt akosi neviem dostat do mesta.

csikike
9. sep 2009

cari, si akcna, super, ze ste tak dobre zvladli svadbu 😵
a to kojenie, ja stale vravim, ze je v pohode iba vtedy ak to vyhovuje obom stranam, predsa ked je dieta spokojne tak aj mama a opacne, takze ziadne stresy nerobim, aj keby som nemala kojit, spravim vsetko co bude v mojej moci, ale zozsierat sa nad tym nemienim

pierra
9. sep 2009

ahoj cari,tak hlavne,ze si v pohode.. bastik bude s vami doma do jeho 3.rokov? jurko je tiez ako utrhnuty z retaze ale zatial sa to da zvladat, chodim ho casto vetrat vonku.. niekedy si myslim,ze kolektiv by mu uz aj prospel,no urcite by este nezvladol 8 hod. bezo mna.. ani ja bez neho! ☹
k tomu kojeniu, s tou psychikou to je uuplna pravda, mam kamosky,ktorym bolo vlastne aj jedno ci budu kojit alebo nie a mlieka mali tolko,ze aj dvojcata by na nom vychovali a ja som sa na to upala,ze kojit "musim" a vkuse riesila ci mam alebo nemam dostatok mlieka.. cari a my sme boli tiez ten pripad,co sme skoro skoncili kvoli podvyzive v nemocke, nastastie zasiahla pediatricka..
no zial,tato tema nema konca, hlavne u mna.. co sa stalo uz sa neodstane ale su aj ovela horsie veci na svete.. hlavne,nech su nase deti milovane, zdrave a maju stastne detstvo! 😎

monika1
9. sep 2009

jejda baby u nas uz dve baby porodili 😅 a jedna mala dokonca termin presne ako ja...jaaaj ide do tuheho 😀 ale my este musime vydrzat 2 tyzdne nech je vsetko ok 🙂

cari tak nakoniec ste svadbu zvladli 😉 ja som strasne fakt zvedava ake to bude s dvoma detmi, myslim ze kazde starsie dieta sa aspon trosku zmeni,predsa jeho zasiahne zmena najviac tak uvidime ako Adamka,snad si skoro zvykne 🙂

pierri a presne aj ja by som nebola teda este pripravena dat adamka do skolky a byt bez neho tak dlho 😅 pekne nech si uzije mamku a aj surodenca do 3 rockov 🙂

csikike
9. sep 2009

moni, to vazne? ja uz tam nechodim vobec...
asi by som sa mala zacat balit do porodnice 😲 , teda musim este pokupit par veci 😔

lia
10. sep 2009

dobre ranko

dakujem vam za povzbudzujuce slova 🙂 prihlasila som sa na kurz,aby som vedela aspon spravne dychat a zajtra idem na kurz o dojceni,no som zvedava 🙂

csikike
10. sep 2009

ahojte, tak teda 23ho ideme nato 😵

pierra
10. sep 2009

ahojte,
csiki supeer... to uz mas necele 2 tyzdne 😵 😵 tak rychlo dokonci nakupy 🙂
tento mesiac bude plodny.. este dalsie 3 moje kamaratky okrem vas maju rodit 😵

csikike
10. sep 2009

pierri, ani nevies ako sa tesim, len dufam, ze to nebudeme musiet riesit skor 😵

pierra
10. sep 2009

verim ti csiki,ze sa tesis 😉 tak to dajako este vydrz a ziadne recepty na spustenie kontrakcii radsej neskusaj
😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre