Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

monika1
30. okt 2009

tak nakoniec som ani nepremrzla,bola som tak naobliekana az mi teplo bolo 🙂

no a Matejko krasne pribral,skoro kilecko 😵 ma 3950g a 52cm 🙂 dnes je nejaky hladosko a poriadne ani nespal tak uz teraz zalomil snad na par hodiniek...najhorsie bolo ze bol u dr taky hladny ze som ho musela nakojit v cakarni plnej ludi 😅 no ale co uz,nemala som kde ist a s placucim babom by to bol horor...

pierri Adamko listuje Dracika tiez kazdy den a uz povedal co chce dostat 😀 samozrejme bagre a traktor s vleckou 😀 tak uvidime...ale ja by som mu chcela kupit lego,este neviem ci duplo alebo male lebo u svokrovcov sa hra s malym legom a celkom ho to bavi 🙂

csikike
30. okt 2009

moni, gratulujem k vahe 😉
a mne sa ten dracik vobec nepaci, sa mi zda, ze vsetko maju nad 30Ecok
na vianoce dostane tomik elektricku 4kolku, to sa mu vsetci poskladame a hanka dostane nosic, prakticke, ale ona este moc hracky nepotrebuje a co je uzitocne to uz vsetko mame, ako hojdacie kreslo, hrazdicku a vsetky taketo blbosti.
ja musim riesit aj co tomikovi na narodky, vobec neviem, ale ziadne hracky mu uz kupovat nechcem, aj tak ich dostane od ostatnych a doma uz mame hotove skladisko, on sa boji plysakov a dostal ich kopu, tak mame plny box toho, asi to pojdem dat do jasiel alebo niekde

pierra
30. okt 2009

jej moni,pekna vaha.. matejko asi teraz rychlo rastie ked je taky hladosko 😵
k tym darcekom, my sme bez fantazie, jurka lego absolutne nezaujima, auticka sa mi zda ze uz ma dost ale asi to aj tak skonci pri nejakom policajnom alebo inom dopravnom prostriedku 😅 a snad do vianoc dokoncime aj detsku izbicku,takze to bude najvacsi darcek 🙂
csiki a nosic je super napad a fakt prakticke 😉 to idete kupovat tu klasicku klokanku ci nejaky speci nosic na turistiku?

csikike
31. okt 2009

pierri, ideme kupovat ten liliputi http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...
baby, dnes sme mali super noc, bola hore o 1,30 a o 6,30, to je supeeeeeeeeeeeeeeer 😀 som vyspata

pierra
31. okt 2009

csiki pekne to je, mne sa paci velmi manduca ale je nenormalne draha 😨 asi by som sa ani nevedela rozhodnut,co vybrat, akurat baby satku urcite nie.. to vyuzijete v nasom "bezbarierovom" slovensku, aj ked budes nosit tomika do skolky, prakticka vec 🙂
a super noc, prajem aby ich bolo co najviac 😉

lia
31. okt 2009

csiki gratulujem k prvej prespatej noci 😀
vy uz nakupujete darceky vo velkom 🙂 zavidim 🙂 no my asi nikomu nic,ja nemozem ist ani sa prejst,nie to este po obchodoch labzovat 😖 a mame jeden velikaaaansky darcek pre vsetkychhhh 😵 😵 😵

csikike
31. okt 2009

pierri, teraz mam tu elasticku satku a poviem ti, ze je suprova hlavne pre male dieta, kym este nedrzi hlavicku, je to neskutocne dobra vec pri 2 detoch, mam sice aj buggypod a tomik v nom zboznuje byt, ale problem je, ze ani do potravin sa s nim nezmestim, teda dnu este ano, ale pri kasu uz ho musim zlozit aby sme vysli von... tak ked som sama a musim ist do obchodu, tak beriem iba satku a maly ide sam
liu, jasne, vy ste to tento rok dobre vyriesili 😵
a tomikovi chcem niekedy http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...
a tiez http://www.ramzes.sk/detska-stvorkolka-quad-p-5..., to sa mi paci

caraida
31. okt 2009

ahojte,

haha csiki, tak to spite ovela lepsie ako my 😀 co musi maly cakat pocas dna, lebo nanho nie je cas, to si vynahradi v noci a kazde 2h ma obrooooovksyyyy hlad.... napriek flasi. no otesanek... kym zaspi, mozem vstavat znova a robit taka zmatozena tie flase, no poviem ti, kolkokrat ani netrafim tu vodu do flase 😀 nastastie som sa naucila davat do termosky vlaznu, lebo prve tyzdne som to miesala s horucou a to som teda nadavala 😀 , ajajaj, ako som sa vzdy pooblievala.... 😀

pierri, prcek dostane (teda uz dostal predom) vacsi bicykel:
http://www.puky.de/homepage/produkte/laufraeder...

on bez neho ani den nevydrzi.

a este kazdy sviatok dokupujeme vlak/vozne/kolajnice/vyhybky na drevenu zeleznicu. on je tym posadnuty a tie vlacky, to je jeho. aj elektricke, aj obycajne. je to super hracka, mozno by to bolo nieco pre vas? maju aj take sety - startovacie. moj brasko mu to kupil na prve vianoce v lidli, to sme o tom este ani netusili, ale pre velky uspech uz mame celu kopu toho.
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to....

a manduca je super! kazdy jeden cent je toho hodna! ja mam predchodcu ergo baby carrier, ale manduca je lepsia a mozem tam prcka nosit od narodenia. fakt sa to oplati a je to lepsie ako satka, hlavne ked podrastu. mne v satke nechceli byt ani jeden, ale v nosici ano a prcka sme nosili aj 2 rocneho, ked nevladal. potom uz musel behat. maleho nosim od pociatku a fakt, sedia na bokoch, neboli chrbat. je to fakt dobra vec. neviem ako na sk, tu stoji okolo 99 eur.

caraida
31. okt 2009

aha a take vlacky a kolajnice maju tusim aj v tescu, vraj. je to kompaktibilne.
tie z ikey moc nie, ale aj tie sa daju pospajat. este su od brio - tie su velmi drahe a tusim heros to tiez robi. eichhorn je taky z tych lacnejsich.

pierra
31. okt 2009

bicykel alebo motorka by mali urcite aj u nas obrovsky uspech ale to ratame ze dostane az na jar na meninky lebo teraz s tym do snehu aj tak nepojde a nemame to kde skladovat..
cari o tych drevenych vlacikoch pre jurka snivam odkedy sa narodil, maju ich aj v tesku a ma ich kazdy nas znamy kde maju chlapceka ale jurka to vobec nezaujima 😲 neviem preco, ci je to tym prirodnym materialom alebo ze to je malo farebne, neviem 😅
my uvazujeme o tomto

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=5754&e=p...
ale za tu cenu by mohol mat viac aut a stavebnych strojov,tak uvidim este ako sa rozhodneme..

my sme mali baby satku pozicanu ale vobec sme si na nu nevedeli zvyknut, jednak jurko rychlo rastol a priberal, absolutne som ho v tom nevladala nosit a potom mal este tu frejkovu perinu na nozkach,tak sme to zrusili uplne.. ale presne ako pisete, ked su dve deti, takyto nosic sa velmi zide.. mne hrozne chybali hlavne prechadzky do lesa kde sa s kocikom nedalo ist, nosic by to poriesil..
baby a ako budete v zime obliekat deturence do tych nosicov? iba overalik nejaky?

csikike
1. nov 2009

pierri, ja mam teraz ked mam malu v satke tak v overali, ale nosim ju este na novorodenca, kedze nedrzi este az tak stabilne hlavu...
a potom asi tiez bude v overali, ale rastie neskutocne rychlo, uz som predala overaly co vyrastla 😕
a link na tu svorkolku som domrvila, lebo chcem na akumlator, nie slapaci
a uz by som mu aj tortu mala objednat, sakra, to zase bude veselo, ale aspon si to odklepneme naraz vsetkych a budem mat pokoj 😀
nas ma dreveny skladaci vlacik, ale on je trubka, vzdy ho rozhadze a my mu to mame skladat a on len kuse tie kocky,
http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod... tento dostal od hanky ked sme prisli domov

monika1
2. nov 2009

Ahojte 🙂
tak dnes mame mesiacik 😵 sme sa aj vybrali na kontrolu s klbikmi no dr ako naschval ma dnes dovolenku tak musime tam opat ist niekedy tento tyzden...

inak aj mne by sa teda zisla nejaka satka alebo nieco najma pocas obeda ked je to o drzku davat Adamkovi obed a pritom bud kojim alebo odgrgavame 😒 pri Adamkovi som mala klokanku a nebola som s nou spokojna,bol v nej 2x aj to len chvilku a moj chrbat teda dostal zabrat preto som teraz ani nerozmyslala o niecom takom,jednak je kosa vonku a potom som sa bala ze by si v nej zvykol a potom nechcel uz lezat v kociku...

ozaj a mam obrovsky problem s Adamkom...dnes bol vonku s mamou a sli do obchodu tu na sidlisku ale 3 zastavky busom a v obchode sa pocikal 😖 to sa mu nestalo za celu dobu co je bez plienky a to je uz pol roka...tak ho len schmatla na ruky a utekala s nim domov,nastastie isiel hned bus ale teraz sa bojim ci neprechladol,mal total vsetko mokre,dokonca aj topanky...a pricina preco sa nepytal??? povedal mi ze vonku je zima a zmrzol by mu zadok 😅 a je to nasa chyba lebo pred odchodom mu stale hovorime nech sa doma vycika lebo vonku je velka zima a aha je to tu,on si to hned zobral tak ze vonku sa nesmie cikat...a aj teraz dalej hovori ze bude cikat do nohavic lebo vonku sa nesmie lebo je zima,no som zvedava ako to bude dalej pokracovat 😒

pierra
2. nov 2009

jej moni, gratulujeme k prvemu vymesaciu 😵 ale zbehlo to nenormalne 😕

moj jurko sa dnes vonku tiez popisal ale to bol skor moj problem lebo jemu uz velmi trebalo a ja som mu nevedela rychlo odopnut opasok z nohavic 😅 podla mna to vobec nebude obrovsky problem ani s adamkom, z casu na cas sa im to este moze prepacit,ked sa pocikaju a ked mu dohovoris,pochopi,ze si to inac myslela nie?

monika1
2. nov 2009

dakujem pierri 🙂

no dufam ze to adamko pochopi a uz sa to nebude opakovat...

ozaj a uz mame dojednane krstiny o 2 tyzdne 15.nov 🙂 no len dufam ze sa dovtedy zmestim do nohavic a nieco si este musim na seba dokupit...

pierra
2. nov 2009

wau,takze bude hostina? my sa budeme prave vtedy svadbit 🙂
ty si dobra,za 6 tyzdnov schudnut na povodnu vahu, u mna to nehrozilo ani nahodou 😔

monika1
2. nov 2009

no pierri na povodnu vahu nehrozi,to este bude trvat ☹ pri Adamkovi to slo hned dolu,teraz akosi pomalsie ☹

pierra
2. nov 2009

vazne?? aj klara pisala to iste.. no nestraste ma, ja mam s priberanim problemy odjakziva 😅

lia
2. nov 2009

gratulujem k mesiaciku moni,strasne to leti 🤐
moni,ty si jak lanka,ja sa nezmestim ani nahodou 🙄
ja som zvedava ako to pojde u mna,dufam,ze rychlo 🙂
dnes mala tak kope ako keby chcela vyskocit bokmi 😀

csikike
2. nov 2009

ahojte, my sme dnes boli na poradni, mala ma uz 57 cm a 4950g
a s tou vahou... ja mam o 2kg menej ako pred tehu a len dufam, ze to este pojde dole 😵
liuska, kedy si ides dohodnut termin?

pierra
2. nov 2009

fuha csiki, tak to nespanie urobilo svoje vsak? 😕

lius a co mena?? mate vybrate?

lia
2. nov 2009

csiki to vazzzneeee??tak rychlo si schudla??
ja neviem csiki,este 10.12.mi dal poradnu 😲 sak mohol by nas uz aj odrodit,maximum do 12.12.,len neviem ci sa vsetci nebudu blaznit kvoli takemu datumu do nemocky,radsej by som mala nadstandart.

pierri,to bude prekvapenie aj pre nas 😀

monika1
2. nov 2009

lius dakujeme 🙂

csiki tak to je super ze si uz tak schudla,ja dufam ze mi to pojde dolu pekne casom 🙂
a krasne pribera Hanka panecky super vaha 😵

caraida
3. nov 2009

ahojte
mam len 1 prst, rochni sa tu maly.

hanka sa u teba ma, csiki, ked tak rastie 🙂
pierri a garaz mate? to ma prcek tiez rad. obr po ruke nemam.

moni, to bolo urcite len omylom, to sa stava.
u nas to od maleho nefunguje vobec. 😢 ale neriesim to, dr. povedala, ze to zasa pride, musi najprv spracovat maleho...

lius, uz sa ti to krati!

caraida
3. nov 2009

aha, este- moni, myslis, ze si zvyknu? moji obaja sa radi nosia/li, ale aj vozia/li v kociku. az teda prcek potom presedlal na bike, odvtedy ho do kocika, ani nosica nedostanem.

pierri, my sme bike museli rat aj na lyzovacku, inak by nenastupil do auta 😀 ale bol tam jediny co miesto sani brodil v snehu bikom 😀 aj na lade sa naucil. 😝 😝 dostal ten prvy min vianoce A HNED zacal jazdit. sorry za caps lock

moni,adamkovi je ten maly bike este dobry?

monika1
3. nov 2009

cari ano je mu este dobry,este sa da dat aj vyssie sedadlo,aj dnes na nom jazdil 🙂 ja som ho sice nechcela brat vonku kedze mi prislo 0 stupnov dost chladno ale nedal si povedat a bez neho nechcel ist von 🙂

no neviem asi je to indi vindi ale kamoska malu stale len nosila v satke a kocik mohla rovno predat...

a dnes sme teda boli vonku a Adamko pekne cikal aj vonku takze snad sa to uz nebude opakovat 🙂 dali sme mu aj prednasku o tom ako super sa bude cikat do snehu 😀

pierra
3. nov 2009

cari nie garaz nemame ale presne aj mne dnes napadlo,ze je to super napad lebo garaze on ma rad a este keby bola nejaka zdvihacia rampa k tomu tak uplne no.1..
takze puky boduje u vsetkych chlapcov? 😅 no porozmyslam o nom, nie je to viac unavne ako bicyklovat?
ale potesila by som sa keby mal aj jurko nejaky dopravny prostriedok lebo ist s nim niekde pesi je hotova katastrofa.. on sa vsade zastavuje, kazde jedno auto pozoruje az kym mu nezmizne z dohladu, taky maly zvedavec 🙂

monika1
3. nov 2009

neviem pierri ci je to viac unavne ako bike 😒 ale my uz vacsi puky nebudeme kupovat,tento zdedi Matej a Adamko dostane na narodeniny uz bicykel 🙂

csikike
4. nov 2009

pierri, tomi tiez chodi a kazde auto musi pozriet z kazdej strany a zatialpozna iba kiu a forda, tak vzdy krici, kia, ford a ja mu musim hovorit akej znacky je to auto 😀
tak aspon ste ma uistili, ze ten bike je super, len nasima odhovaraju, ze s tym bude chodit po byte, nech mu to kupime az na jar...
beztak je ho plny dom, ked este bude aj na kolesach, tak to budeme iba padat na hubu, co sa furt bude piest pod nohy 😅

caraida
4. nov 2009

csiki, kamaratkin maly pozna nielen x znaciek aut, ale aj podla fotky asi 20 jazdcov dtm a aj formule 1 skoro vsetkych. jeho otec pracuje pre dtm 😀

moni, myslis, ze adamko uz bude vediet na bike? ja som zobrala prcka, ked sme kupovali tento vacsi, do takeho centra s bicyklami vyskusat, ci by sme nie rovno bike, ale on nema zaujem. zatial. a to pedalovanie ho nebavi.
takto je rychlejsi a aj obratnejsi, myslim, ze motoriku na poriadne bicyklovanie maju az okolo 4-5-6, ked ich to fakt zacne bavit. ja to vidim na sporte, tam je pol roka obrovsky rozdiel v motorike.
aj nasa suseda dostala bicykel na 3 tie narodky a po 2 tyzdnoch ju to prestalo bavit, zasa presedlala na ten odrazaci.

prcek bike dostane len bez pomocnych koliesok. nevie brzdit, len nohami. 😀
my sme sa rozhodli buducu jar skusit nas stary maly bicykel a ked bude chciet, dostane tiez na narodeniny, alebo vianoce, ale uz taky vacsi, nie ten celkom maly.

ale som zvedava, potom daj vediet. my sme vraj tiez ako 3 rocni uz bicyklovali 😉 ale tak po ceste, hore dole. ked vidim prcka na tom jeho mini bmx ake kusky stvara aj bez pedalov, no az sa mi oci temnia. jemu asi ani ta helma nepomoze...

ach jo, dnes je nejaky tazky den, mam pocit, ze po prckovi stale len revem, ale on len vymysla hovadiny. maly zas nie a nie spat a ja som z nich uz unavena. noci su kratke a ani cez den sa neda si sadnut, lebo zasadne spia (ak spia - prcek dnes ani nezaspal, aby ma mohol dalej jedovat) tak rozdielne.....
ja tu chcem nejaku babku!!!! myslite, ze keby som ich odniesla susedom - takym postarsim, ze by mi ich hned supli naspat? aspon 20 min. bez nich.....

caraida
4. nov 2009

pierri, ja myslim, ze je to ovela jednoduchsie ako bicyklovat. a super to trenuje rovnovahu, neskor mozes presedlat na bike rovno. to pedalovanie a brzdenie na bicykli nie je jednoduche....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre