Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

monika1
19. dec 2009

lius nezapeka,nemala by,praveze mrkva je dobra na mliecko,ja ju jem kazdy den,kedze je to jedina zelenina ktora sa moze bez problemov jest 🙂
na tigrika to je poloha ked ti babo lezi bruskom na predlakti a ty ho zhora hladkas po chrbatiku 🙂
vitaminy no som lajdak 😅 stale zabudam brat ale beriem Maternu co som nedobrala pocas tehu alebo Calibrum mami mozes 😉 a ovocie jem osupane jablka,banany,cucoriedky,zavarane marhule a do caju si nic nedavam pijem len taky ale raz som si dala aj citron 🙂

pierra
19. dec 2009

ahojte zienky 🙂
tak ako? pripravy na sviatky finisuju?
my sme prave dokoncili stromcek, nadherne tu rozvoniava, zavesili sme aj pernicky a kusky pomarancov,tak uz je to prave orechove, vonavee 😵
a este aby sneh zostal lebo som pocula,ze sa ma oteplit,z coho sa netesim ani trochu 😒

inak k tomu dojceniu, z citronoveho caju mal moj jurko jednu paradnu koliku a banany som tiez velmi nemohla 😒
co dietatko to ine reakcie si myslim.. 🙂

monika1
21. dec 2009

ahojte 🙂
pierri tak ty si sikovnica 😉 my stromcek zdobime az vecer pred stedrym dnom a tento rok to bude uz s Adamkom tak sa na to tesim 🙂
a z kolacikov mam spravene linecke,este ich vecer polepim s lekvarom a bude,potom uz len v stredu makovnik spravim...chcela som este dva druhy ale muzik ma zrusil ze na co ze aj tak dostaneme od obidvoch babiek nadielku kolacikov 🙂

vcera sme boli v Draciku,no tam vam bolo ludiii 😲 dlha sora k pokladni no pekne zarobky maju teraz 🙂

pierri no sice na Vianoce by mal byt sneh ale ja som rada ze sa ma oteplit lebo od stvrtka som uz nebola vonku s malym kvoli tym mrazom 😖

pierra
21. dec 2009

jej tak adamko sa uz urcite tesi na zdobenie, jurko mal este zakazane lebo mam sklenene gule,ktore si velmi chranim,tak len chodil dookola a hiiiikal nad svetielkami 😵
a co ste nakoniec kupili adamkovi ? a matejkovi?
jurko uz dostal prvy darcek predcasne, bicyklik po sesternici, taak sa z neho vytesuje, len by sa vozil, este dobre, ze zatial mame tento velky byt 😅
a veru zima je vonku neskutocna, my sme boli iba v obchode,tu trochu dalej od nas tak sme vymrzli, na dnes uz asi aj stacilo a podvecer zacinaju moje oblubene filmy,tak dnes na programe telka 🙂

pierra
21. dec 2009

moni a mas nejaky osvedceny recept na makovnik ci klasika z kysnuteho cesta?
lebo moj muzik si praje orechovniky a makovniky len sa dohadujeme so svokrou kto si to zoberie na starost lebo v tej nasej plynovej rure to bude zaujimave pecenie ako vzdy 😝

csikike
21. dec 2009

ahojte, konecne mi deti pospali... kokso, dnes mam ale den, boli sme vonku a zlomilo sa mi koleso na kociku, ale tak paradne, ze sa neda opravit
tak sme sli na 3 kolesach domov, prebarajuc sa v snehu... a samozrejme auta parkuju aj na chodnikoch, takze ziadna sanca prejst... tak si viete predstavit ako som sa trepala po neodhrnutom snehu po ceste s bandzavym kocikom
este stastie, ze bol aj bracho so mnou, zobrali sme deti domov a ja hajde naspat do mesta vybavit vsetko co bolo treba

pierra
21. dec 2009

ahoj csiki,tak to si mala smolu 🙄 a co sa stalo? umela hmota nevydrzala tie silne mrazy?

nam sa v sobotu zlomil stojan na stromcek,este stastie ze mame v zalohe takych gycovych anjelov co moj otec vyrezaval este na vojne 😅 no a potom ako sme stromcek orezavali,muz sa dorezal s nozikom, prislo mu z tej krvi zle,tak som tu pobehovala ako falck prva zachranna 😎

csikike
21. dec 2009

pierri, nie umela hmota a mrazy, ale nedhrnute cesty a auta parkujuce na chodniku 😠

pierra
21. dec 2009

no super 🙄 tak ja musim povedat,ze tu sa staraju tento rok pekne, aj chodniky upratane, nie dokonale ale da sa..
a co s tym budete robit?

csikike
21. dec 2009

pierri, netusim, akurat drahy je v madarsku, robia sestranici dom, lebo si zmyslela, ze tam chce do noveho roka byvat, takze este aj 23ho budu robit a potom 27 zase nastupuju... tkaze netusim co spravim, ale kocik potrebujem 😔

monika1
21. dec 2009

pierri ano mam jeden makovnik co robim stale a velmi nam chuti,nekysne teda len kvasok cize je to raz dva 🙂

csiki no to s tym kocikom teda potesi 😒

csikike
21. dec 2009

tak volala som do predajne, vraj sa so mnou uz aj tak nikto nebude bavit, lebo koncia, tak mam zavolat v januari 😅 , ale neviem co dovtedy, tak nemam ist von 😲

monika1
23. dec 2009

ahojte 🙂
tak stromcek stoji,zdobili sme ho vcera vecer aj s Adamkom,dnes som este upiekla makovniky a koniec,Vianoce mozu zacat 🙂
vcera sme aj boli vonku,poriadne sme si uzili sniezik a vyblaznili sa v nom,boli sme total mokri 😀 no dnes len prsi a prsi ☹

pierra
23. dec 2009

ahojte 🙂
veru, vcera bolo v KE uuuplne super, my sme boli 2x vonku, jurko sa nevedel nabazit snehu a dnes sa mi ani verit nechce aka spust zostala za jeden den 😖
my uz tiez finisujeme s pecenim, este vecer urobime zemiakovy salat aby odstal a potom sup oddychovat.. muzik ide v nedelu do BA,tak sa nam jeho sefovci postarali o rodinny program 😢

lia
23. dec 2009

ahojte ,

moni,co jedavas??daj mi prosim ta nejake tipy na recepty
a zajtra coo budes jest??majonezak asi nemozem,to zduva.
a ako ste zacali vytvarat nejaky rezim??ci na to je este skoro??dnes bola Lea cele doobedie hore,takto asi von nepojdeme nikdy.este tyzden sa nechystam,ale uz potom by som bola rada
pierri,verim ti,ze si nestastna,ja som tiez bola,este s nami ocinko nebol cely den.ale uz od zajtra konecne bude.
dufam,ze to zvladneme.teda maleho skrecka 🙂
len to kojenie,dnes cele doobedie 🙄 a skusali sme bez klobukov,netusim ci jej to islo,ci sme to robili spravne 😖

lia
23. dec 2009

to vazne csiki??to ti zavidim 🤐
boze a co mozem csiki?? 😅 ☹ ja som si dala minule mrkvu a malu bolelo brusko.teraz zas som zbadala,ze je trosku cervena na hrudniku,keby som vedela z coho.
makovnik sa moze??

csikike
23. dec 2009

lia, no este nie som si ista
aj mne sa mala v 2tyzdnoch vyhadzala a trvalo to asi tyzden a potom to preslo, mala cervene flaky, to som si davala bacha co jem...

monika1
27. dec 2009

Ahojte 🙂
tak baby ake ste mali Vianoce ?
my sme sa mali proste super,uplne vsetko bolo v pohodicke a v takej rodinnej atmosfere 🙂 den pred Vianocami sme vecer zdobili stromcek spolu s Adamkom,potom na stedry den sme doobedu oslavovali Adamkove meninky,zisla sa u nas rodinka,babky a dedkovia z oboch stran,nieco sa pojedlo aj popilo takze nikto nevidel "zlate prasiatko" 😀 ale bolo to super a stava sa z toho taka nasa rodinna tradicia 🙂 potom sme si oddychli kazdy doma a o 17tej sa zacali Vianoce u mojich rodicov kde sme mali veceru a rozbalovali si darceky a potom este o 19tej sme sli k svokrovcom po darceky a prisli sme domov o pol 10,deti boli uplne v pohode,pozreli sme si Popolusku,Matejko si trosku schrupol ale pekne potom zaspinkal aj doma o desiatej 🙂 no a jasneze deti podostavali najviac darcekov,najma Adamko,az prehnane podla mna lebo teraz nevie s cim skor sa ma hrat a dostal dokonca trampolinu co je ako site pre neho na vybitie energie 😀 a Matejko tiez podostaval hracky a oblecko 🙂

co sa tyka jedla tak som si teda dopriala vsetko teda skoro vsetko,nedala som si akurat oblatku s medom ale bez medu,inac som ochutnala aj kapustnicu,a v pohode som jedla vyprazanu rybu aj salat,vsetky zakusky aj orechove,makove,3 dni sme mali na obed kacku,knedlik,kapustu 😀 a klop klop klop fakt v pohode 🙂
prvy sviatok sme jedli obed u nasich,druhy sviatok u svokrovcov a dnes opat u nasich takze ja som si len vegetila s detmi 🙂 a aj som si uzila vianocne filmy a rozpravky takze ja fakt hodnotim tieto Vianoce ako dalsie super prezite Vianoce 🙂

teraz si vegetime,vsetci chlapi spia a poobede pojdeme na prechadzku do mesta spalit trosku kalorii 😀

caraida
28. dec 2009

ahojte babulky,

predovsetkym lius - GRATULUJEME a prajeme vela stastia s leuskou!
a prajeme vsetko dobre v novom roku.

super, ze ste mali pekne vianoce! az teda na csiki, to je na nic s tym kocikom.

csikike
28. dec 2009

ahojte, tak my sme mali zhon, kocik mi pozicala kamoska co caka vo februari, teraz som hladala kociky a uz som si aspon vybrala... 😀
telku som nemala zapnutu skoro vobec 😀
drahy uz nie je doma, tak som opat sama s detmi a moc mi to neulahcuju 😀
tomi je az prilis energicky a mala by len na rukach bola, a cez den spi iba 20 minutovky, 3-4x a vecer svtava castejsie ako ked bola babo ☹
nevadi, ved vyrastu z toho 😀

monika1
30. dec 2009

ahojte,
tak u nas dnes napadal sneh tak sme sa boli doobedu aj sankovat 🙂

ale mame doma zlu atmosferu,stratil sa nam pes vcera ked bol s otcom na polovacke,utekal za criedou diviakov a jeden z nich bol aj postreleny.... a kedze dnes napadal aj sneh tak to je uz bez sance ☹ 😢 otec to zle znasa,bol to jeho milacik ☹ ☹

csiki a aky kocik si si vybrala?

csikike
1. jan 2010

ahojte, vsetkym prajeme krasny novy rok, nech kazdemu je len to co si zo srdca zela 😉
tak uz mame kocik doma, moj vysnivany casualplay S6 😵 je uuuuuuuuuuuuuuuuuuuzasny
vcera bolo super, tomi bol hore do 0,30 a potom rano od 8mej, ale mala mi cez den tak krasne spinka, ze sme sa obaja venovali tomimu, tato mu upravil bicykel (odrazadlo) tak sa uci na nom chodit, este trocha mu je velky, ale dorastie, hrali sme sa s plastelinou, boli sme na prechadzke, proste uzasny den 😵

lia
1. jan 2010

ahojte

my vam prajeme vsetko len to najlepsie v novom roku,nech je este lepsi ako tie minule,hlavne vela zdravicka vam a celej vasej rodinke.
dakujeme cari 🙂
jeeejjj csikiiii,tesim sa,ze si dostala vysnivany kocik,nie je nad spokojne babatko a spokojnu mamicku 😵
tani,csiki,vy v akej polohe kojite??my mame strasne problemy ☹ dokrmujeme 😔

csikike
1. jan 2010

jeeeej, liu, aka krasna babulka je leuska 😵
ja kojim tak, ze sedim v tureckom sede a na nohach mam vankus, malu si polozim na vankus a tak... zo zadu som bud opreta o kojaci vankus (aby ma netelacila postel) alebo o pohovku, inac som este nekojila
a preco dokrmujete? leuske sa nechce tahat? kojis cez klobuciky?
lia, chce to hlavne klud, nic sa nestane ani ked vyrastie na UM, proste niektorym detom je to vhodnejsie 😉
ja som bola dost zufala posledne dni, lebo mala sa zacala casto budit a tak som napisala do temy dakujeme annag a tam mi poradili, ze to chce len trpezlivost a nemam jej davat UM, ze teraz ma rastovy spurt asi tak to moze byt tym a uz som sa zmierila, ze to musim prelusnut a vcera uz bola hore iba 2x za noc... sice potom od 6,30 bola uz hore na stalo...

caraida
2. jan 2010

ahojte,
aj my prajeme vsetko dobre v novom roku!

moni, psik sa nenasiel? nevylepite plagaty? mozno sa najde niekde inde, alebo v utulku? znami nasli svojho psa 40 km od bydliska, ako sa zabehol.

lius, a preco to nejde vies? mala netaha, ci sa to nechce rozbehnut?

hned na uvod - ja som nebola uspesna ani pri jednom, jednoducho nevyprodukujem viac ako 40 ml na jedno kojenie a to je zufalo malo. nech robim, co robim, aj s laktacnou sestrou a porodnou babicou sme bojovali cele tyzdne. chlapci tahali spravne. jednoducho tam to mlieko nie je. nie je pravda, ze kazda zena moze kojit a to treba akceptovat. mne to trvalo dlho, bola som z toho dobre na nervy.

ja som teda menila polohu a stranu aj 4-5 x za kojenie, kolko mali mali chut sa so mnou trapit. natrenovali sme klasicku "koliskovu" (neviem ako sa to vola v slovencine), potom ako futbalista, zozadu, aj v leze, no a este tak sikmo, , no zmena stran, vlavo, vpravo, zasa naspat, ako prestali aktivne tahat.
potom som este skusala medzi tym odsavat, ale bez velkeho uspechu. ked sa to nerozbehlo ani po mesiaci - (mali mi chudli z prepustacej nemocnicnej vahy), tak som to nechala tak, nechala ich len cucat, kolko chceli a dorazila umelym mliekom.

nemate tam nejaku laktacnu poradkynu? alebo dojciacu sestru? alebo znamu, ktora kojila? nech sa kukne, ci sa mala dobre chyti, aj to sa da natrenovat - len to chce klud. inak klobuciky mozu mat za nasledok menej mlieka. mne sa maly nechcel chytit, zacinali sme s klobucikmi, ale potom vzdy, ako sa chytil na klobucik a uz nebol taky vyhecovany, vytiahol bradavku, tak sme sa naucili aj bez. len to chcelo klud. ale bolo mi to na nic platne.

ale uprimne, vyrastu aj na umelom. takze sa netrap, ak to nejde, nejde to, hlavne, ze sa s malou pomojkas, a tesis sa z nej, babo nie je len o kojeni a ked bude mat rok, uz na to ani mysliet nebudes!

takze hlavu hore, hlavne si malu uzivaj! prikladat je urcite spravne, oni maju ten kontakt telo na telo radi, ale urcite nie nechat hladovat - ako ja. ale to mi doslo az potom.... 😖

monika1
2. jan 2010

Ahojte,
cari pes sa nenasiel ☹

lius no napis co sa s vami deje mozno potom budeme vediet poradit alebo napis annag do IP a ti poradi alebo zavolaj laktacnej poradkyni nech pride k tebe domov...
ja kojim podobne ako csiki v tureckom sede a obcas zriedka v lahu 🙂

lia
4. jan 2010

ahojte,

ja som kojila s klobukmi od zaciatku a tam bol pes zakopany.uz mi mizlo mlieko a mala bola hladna,nekludna,zvijala sa,mala zelenu stolicu,tak sme volali lekarke(zastupujucej).povedala,ze mala je hladna a ze mam stale kojit ,ale ze mam dorobit aj nutrilon 100ml a uvidime kolko si vytiahne.ona je proste hlados.tak som sa nastvala,citala tu temu dakujeme annag a zacala som kojit bez klobukov.ucime sa to,je to tazke,lebo ona sa jeduje,je strasne vyhladovana a ked to nejde,strasne place.
vo stvrtok ideme do poradne ,tak som zvedava co povie.ale teoria budit a kojit nebudem,ked potrebuje tolko spinkat,nebudem ju budit.zda sa mi,ze v pravom mam malo mlieka.teraz som ju len nakojila,tak som zvedava kolko vydrzi.neviem co robit,nechcem aby hladovala.tuto noc som bola stale hore,to tiez nie je dobre podla mna,este som nespala,iba par hodin.ona mi zle zaspava,kebyze mi zaspi po kazdom kojeni bez problemov,tak to je tiez ine.ked som jej dala aj nutrilon,bola kludna a niekedy mi hned zaspala pri flasi.
csiki,teba obdivujem.moni,ty ako to zvladas??kolko minut kojite??
ja kojim vzdy z obidvoch,aj 3/4 hod.,hodinu

pierra
4. jan 2010

ahojte zienky
v prvom rade vam prajem vsetko dobre v novom roku, hlavne aby ste boli zdrave a aby boli zdrave vase deticky 🙂
dlho som sa tu neukazala, zase mame zavireny pc, raz ide raz nejde,tak aj teraz pisem iba tak na skusku ci to vobec odosle..

lius pisem hlavne kvoli tebe, prisla som ta povzbudit,ked citam tvoje riadky, akoby som to pisala ja pred dvoma rokmi 😒 tiez sme vobec nespali, jurko bol na prsnikoch aj hodinu a pol a vytiahol si 30ml a po polhodke plakal znova.. takisto nikdy nikdy nemal inu ako zelenu stolicu a ked 5tyzdnovy mal o 250g menej ako pri porode, dr. kazala doniest do ordinacie prevarenu dojcensku vodu a pred mojimi ocami mu dali nutrilon.. tahal ako divy, ako keby prvykrat jedol a spal potom viac ako 5 hodin vkuse.. a ja som revala ako diva,ze som 5 tyzdnov hladovala svoje dieta..
niekde som citala,ze na rozbehnutie laktacie treba klud, hlavne pohodu matky, treba zostat s babatkom v posteli hoci aj tyzden vkuse a len kojit a kojit na poziadanie.. mne nemal kto navarit, oprat, ozehlit, nakupit a rady mojej pediatricky som brala ako pismo svate,tak vyhral nutrilon.. navyse nam uz hrozila nemocnica,takze som sa zlakla a posluchla..
len som ta tymito vetami chcela povzbudit aby si sa kvoli tomu netrapila ked bude mala spokojna, budes spokojna aj ty a budes si materstvo uzivat.. velmi ti drzim palce, caka ta este vela krasnych okamihov 😉

monika1
5. jan 2010

ahojte 🙂
pierri uz som si hovorila ze co je s vami 😨 som rada ze ste ok 😉

lius no pierra ti to dobre napisala,hlavne to chce klud a pokoj,neviem ci mas pri sebe niekoho na pomoc aby ti pomohol aspon s pracami okolo bytu alebo aj s malou aby si si mohla oddychnut a nabrat sily...hlavne musis jest a pit a kojit tak casto ako sa len da aby sa mliecko tvorilo a najma z toho prsnika kde je ho podla teba menej...ja som raz videla v telke o tom relaciu a tam laktacna poradkyna tvrdela ze kojenie je najma v hlave,ze to zena musi velmi chciet kojit a kojit bude (no niekedy to fakt tak nie je) a dokonca ze aj zena ktora neporodila dieta tak dokaze po par tyzdnoch to dieta kojit ze sa spusti laktacia ale to dieta s nou musi byt nonstop a najma skin on skin (telo na telo) no bola to zaujimava diskusia...ale lius ked ti to robi len stres a aj malickej tak radsej siahni aj po flasi...ako baby pisali vychova dietata nie je len o kojeni 😉

a ako sa mame my? no super musim povedat az na Adamkove obdobie vzdoru ktore je v plnom prude a niekedy sa musim riadne ovladat 🙄 najhektickejsie su u nas obedy,vtedy je to niekedy o hubu ked prideme naraz domov,oboch vyzliect,prezliect,jeden krici ze je hladny (Matejko) a druhy krici ze chce uz papat polievku no ale da sa to zvladnut len to chce system 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre