Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

pierra
31. jan 2010

ach jaj moni, drzim palce aby bolo co najmenej kriku 😒
liuska ahooj, ty si tu tiez dlho nebola, ako sa mate? vsetko ok?

lia
31. jan 2010

ahojte 🙂

ano pierri,vsetko ok,v utorok ideme na usg bruska,tak dufam,ze vsetko bude ok.a vysypani sme,tak dufam,ze sa nepotvrdi ekzem 😖

pierra
31. jan 2010

a preco usg bruska? mate silne koliky? 😒

monika1
31. jan 2010

ahojte,
lius maly mal taky kopcek tam a mu to prepichovala,vytlacila hnis a vycistila 😖 ale bol statocny,plakal malinko a uz pri obliekani sa usmieval 😵 ved to tvoja dr pozrie...
juj a drzte sa na sone,mala vela grcka ze mozno reflux?

lia
31. jan 2010

dnes sa mi este nevykakala ☹ a mavala dost hlienu v stolici.ja neviem preco sa nevie vykakat ☹
negrcka moc,iba niekedy jej vyjde a raz jej mi vysablila vsetko co spapala.
no tak mne to tak prasklo moni,ale uz tam ma iba chrasticku

pierra
1. feb 2010

dobre ranko
moni pisem tebe, stretko musime na chvilu odlozit, jurko ma sopliky 😖 z nicoho nic ho to chytilo vcera vecer, asi prechladol v sobotu ked sme boli vonku v tej fujavici, to mal mokre aj pancusky vtedy 😖
uvidim,ci mu do konca tyzdna prejde, snad ano 🤐

monika1
1. feb 2010

jasne pierri nech sa jurko uzdravi a pridete ked budete fit,ved my si na vas pockame 😉

lius a ako kojenie? juj a videla som fotky,no mala je kraaasna,ja chcem este dievcatkoooooo 😀

pierra
1. feb 2010

jurko sa uz dnes pytal,ci pojdeme k adamkovi,je nedockavyy 😵

veru mala je krasna lius a to oblecko 😵 nestacim sa vynadivat 😵 ten strikovany overal aj gulickova deka su perfektneee 😝

pierra
1. feb 2010

moni a ako ste dopadli na plucnom?

monika1
1. feb 2010

pierri nakoniec sme neboli,lebo muzik nestihal v robote,pojdeme zajtra...

pierra
1. feb 2010

no baby tak novu pracu nemam,vraj by som bola prekvalifikovana 😢

monika1
1. feb 2010

jaaj to ma mrzi ☹

pierra
2. feb 2010

ajojte, tak mame za sebou pernu noc, dookola sme zrazali teplotu, rano sme boli u dr., je to hnisava angina a jurko dostal svoje prve antibiotika 😖
moni vy ako na plucnom?

monika1
2. feb 2010

ahojte,
moj zlaty Jurko ☹ tak skore uzdravenie prajeme,nech je skoro fit...

plucne sme absolvovali,opat mu to tlacila 😖 ale je to statocny chlapcek,len chvilinku plackal takze ockovanie sa opat odklada 🙄
a dnes mame 4 mesiace 😵

caraida
2. feb 2010

ahojte

ach pierri, tak nech je jurko cim skor fit! a robota sa najde aj lepsia. drzim palce!
uff, moni. chudak maly. tu sa neocku proti tbc, aspon mam o problem menej. my si s malym vyberieme vsetko
😔

soplime a kasleme vsetci uz treti tyzden, maleho to tento raz zlozilo najviac. len odsavam sople a dopujem ho sirupom proti kaslu a paracetamolom proti horuckam aspon na noc. kasle ako stary prefajceny dedo, spat sa mu da len vonku v kociku... uz som s nim bola 2x u dr. ale vraj mu nic nie je, len je prechladnuty...
a ci mu nejdu zuby? no mrzuty je, slinta a ohryzava vsetko. ale v pusinke to vyzera ako ocne, to predsa nemoze byt....

s prckom - ako kedy, raz lepsie, raz horsie. ale aspon to vecerne spanie sme ako tak dali pod kontrolu. postavili sme znova detsku postielku a tam musi ostat... uz nespava vobec cez obed. skoda, lebo konecne zacal maly spavat zhruba v jeho povodnom case.

dnes vecer je v skolke prednaska - obdobie vzdoru. tak ak sa mi tu podari bandu spacifikovat, pojdem tam.

caraida
2. feb 2010

a kupila som mu trampolinu 😀 taku do bytu, som zvedava, ci mu to pojde 😀 este nedorazila. musim ho nejako ustvat.
ako je sneh, nechce sa vyblaznit vonku, len knura, ze domov...

monika1
2. feb 2010

pierri Adamko sa dnes asi 5x pytal ze kedy pride Jurko a som mu dookola musela vysvetlovat ze preco nepride a on opat dookola ze preco je chory 😅 no musite sa skoro uzdravit 😉 akosi zacina vyhladavat deti tak som fakt zvedava ako zareaguje na skolku 🙂 mozno nakoniec budem prekvapena...

cari tak aj vy ste chori ☹ tak aj vam skore uzdravenie...hmmm a ze ti prcek uz nespi cez obed..no ja len na to cakam ze adamko zaspi a chvilu mam len pre seba a Matejka 😅 a napis co si sa dozvedela na tej prednaske ak si ju stihla 🙂
a trampolina je super napad,urcite sa mu bude pacit,aj ked u nas sa uz moc na nej neskace lebo sa nam ju nechce skladat 😅

pierra
3. feb 2010

ahojte
ou moni a preco ten hnis z pliecka stale vytlacaju, nemozu to nechat nech to samo praskne? ☹

jurko sa ma uz dobre, uz by isiel medzi deti, dokonca aj do telky by sa vopchal,len nech je to detsky kolektiv 😀
teraz si postavil debnicku od lega ku oknu a pozera na ludi 🙂
moni kupila som ten usny teplomer v lekarni, stal 40€ 😖 ale nejako sa mi nepozdava to meranie.. napr. rozdiel medzi jednym a druhym uskom je aj 0,6°C.. je pravda,ze ten hrot je trosku hrubsi a nevojde celkom jurkovi do uska ale kedze by to malo merat infracervenym svetlom,tak si myslim,ze sa nemusi dotykat nie?
vas meria presne? nepreverovala si si to?

cari aj vam prajeme skore uzdravenie, bastik si este dovoli odsat sopliky? jurko absolutne, ucime ho fukat, cirkus robi aj s kvapkami do nosa,aj so sirupmi, teplomerom, skratka vsetko cudzie co sa k nemu priblizi 😅

caraida
3. feb 2010

ahojte
pierri, co si 😀 😀 😀 neda si, to len hrubou silou, ale on uz celkom pekne smrka, ked chce - vacsinou nechce, tak obcas ho brutalne vysajem. jeden cas si vedel aj sam, ale potom zasa zabudol.
a sirup proti kaslu pije - az sa hanbim - na ex, akoze pije snaps. hanba, co? bude z neho alkoholik? ale inak sa neda, to ma inokedy zakazane, tie pohariky, tak to vypije.

malemu odsavam, ten je hrozne usopleny a nejde to prec. ten si da, tak pekne, sice obcas knura, ale chudak, ved je skoro non stop na vysavaci. on je taky moj macik....

na prednaske som bola, ale nic mi to nedalo. stale teta opakovala dokola, ze ake je to dolezite, aby deti touto fazou presli a mame stat pri nich a kompromisy a pod. som zvedava, ako to ma akoze fungovat v praxi, ja teda s nim diskutovat neviem.
ani do izby ho poslat nie je spravne, sameho sa nechat vyvrieskat tiez nie, ale zasa ani nie venovat pozornost, drzat, ale ked to nema rad, tak nie, pomoct mu z toho kruhu von, a stanovit hranice a take blaboly, ale konkretny priklad nie.
a to som sa teda pytala, ako mu tu hranicu mam dat konkretne najavo. co mu hovorim, to je ako do vzduchu, ked sa zdekujem, zas nervaci.
nie a nie sa nejako ta teta vyjadrit. teoreticky je to pekne, a je to super, ked sa daju deti osalit tym, ze akej farby si maju vybrat nohavice a pod, ale to na prcka vobec neplati. ked sa zatne, tak je ako osol.
buduci tyzden je v susednej dedine - stanovit hranice - nejaky chlap, vraj dobry, tam musim ist. uz som na toho prcka kratka. on ma deti tiez rad, chodime kade tade po kruzkoch, ale skolka neviem. myslim, ze to mu nebude po srsti, lebo tam bude musiet aj v klude sediet, aj obcas robit, co treba. no som zvedava.....

moni, ako hafan, nasiel sa?

caraida
3. feb 2010

pierri, aj ja mam teplomer do ucha. a nema usny maz? prcek ho ma kopu, aj to skresluje meranie. ja to beriem orientacne. inde si merat nenecha, meriam par razi po sebe, v oboch usiach.

monika1
3. feb 2010

ahojte,
ja som porovnavala teplotu v usku a zadocku a v podstate to sedelo ale tiez to beriem ako orientacnu teplotu...

a s tou ruckou to by sme sa asi nacakali kym by to samo prasklo preto tomu pomohla...mam kamosku a jej 5 mes.syn je po oboch ockovaniach a mu to az teraz prasklo a tiez chodia na cistenie...

cari takze ziadne nove informacie 😒 hmm u nas plati ako kedy co...niekedy pomoze vyhrazka,niekedy zavriet do izby,ale snazim sa tomu vyhnut aby vobec vybuchol a zacal revat lebo to vylaka aj Mateja a to mi netreba...a kooooopec trpezlivosti na nich...
a jasne hafan sa nasiel po 9 dnoch 😵 prisiel sam na nasu chatu,presiel cca 20 km,bola to obrovska nahoda ze tam nahodou boli susedia sa pozriet na chaty ci je vsetko ok a nasli ho tam ako sedi pred dverami...bol vychudnuty,prelakany ale v podstate v poriadku,na to ze prezil 9 dni v obrovskej kose tak ani neprechladol a mal len trznu ranu na hlave co trebalo zasit...ale velmi rychlo sa dal do poriadku 🙂

pierra
3. feb 2010

diky za info baby, no tak ja som detailistka, ja mam rada presne cisla ci uz v praci, na vahe alebo aj na teplomeri 😀

a u nas na neposlusnost najviac zabera dohovaranie a vyjednavanie.. namotat ho na nejaky zazitok.. napr. ze ked bude dobry ,pojdeme do stonozky-materskeho centra, na navstevu k niekomu atd.. ale jurko nema surodenca,takze asi to mame momentalne jednoduchsie..

monika1
8. feb 2010

ahojte zienky 🙂
ako sa mate? co robite? aky ste mali vikend?

pierri ako Jurko uz je zdravy?

pierra
8. feb 2010

ahojte
no my klasicky vikend s rodinkou a prechadzkami, uz by som chcela jarne teplucke prechadzky nie taketo uzzzimene 😒
moni jurko sa ma dobre, akurat ma este trochu upchaty nostek a dnes koncime s antibiotikami, konecne 🙄
vy ste ako vikendovali?

monika1
8. feb 2010

no super ze je uz ok nech este prejdu sopliky a bude uplne fit 🙂
my sme mali taky pohodovy vikend,v sobotu sme sli poobede do kavecian sa bobovat a v nedelu navsteva u kamaratov cize taka pohodicka 🙂

lia
10. feb 2010

ahojte,

baby,potrebujem pomoc,mala mi spi a vzdy sme sa kupali najneskor o 19:30,mam ju zobudit kvoli rezimu alebo ju nechat spat??

monika1
11. feb 2010

Ahojte,
lia tak ako si to nakoniec vyriesila? vsade radia nebudit ale ja som jemne vzdy zobudila ak uz bol cas na to ci ono...

lia
12. feb 2010

nechala som ju vtedy moni,ale uz to asi nespravim,lebo sme mali blby nasledujuci den

monika1
14. feb 2010

Ahojte,
aky ste mali vikend?
my taky v pohode,aj dnesny valentin bol pekny,od chlapov som dostala kvietok a ja som spravila ovocno-pudingove pohare 😝

pierri co robite v stredu? ak nemate nic v plane tak dojdite k nam 😉

pierra
15. feb 2010

ahojte
my sme mali pokojny vikend, v sobotu sme boli gratulovat kamosovi na svadbe, potom sme este zasli s partiou do cukrarne a vcera sme valentina oslavovali zase sladkostami 😝
moni my sme teraz u nasich cely tyzden lebo tatik isiel zase do blavy a navyse som prechladena, asi som sa nakazila od jurka ale budem sa liecit a buduci tyzden nam to uz musi vyjst lebo potom uz adamko nastupuje do skolky, vsak? 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre