Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

monika1
16. feb 2010

pierri takze prazdninujete u babky 🙂 joj vsak uz sa adamko vcera pyta ze "kedy k nam konecne pride Jurko?" 😅
no skolka...dumam dumam ci ho nedat az od aprila 😅

a ostatne baby ako sa mate?

pierra
17. feb 2010

ano aj nas jurko je uz velmi rad s rovesnikmi, tesim sa tomu,ze si pomaly buduje prve kamaratstva 😵
a preco az od aprila do skolky moni? kvoli moznym chorobkam,ci este si chces adamka chvilu vychutnat? 🙂

monika1
18. feb 2010

no skor ze mi je luto ho tam uz dat,mne vobec neprekaza ze je doma tak este ten mesiac spolu potiahneme 🙂 sme sa tak uz rozhodli,dnes sme aj boli v skolke za riaditelkou ale ta sa slni v Dubai tak pojdeme az v marci...myslim ale ze adamko je celkom pekne uz na to pripraveny kedze kazdy den hovorime o skolke a dnes chcel vidiet aj svoju skrinku a triedu ale nedalo sa...

pierra
18. feb 2010

v dubaji? no to sa maa, hned by som sla 😝
uz mi velmi chyba nejaky vyletik ale ktovie kedy nejaky bude 🙂

monika1
18. feb 2010

no ani mi nehovor 🙄 vsak ty aspon sem tam zmenis lokalitu ale ja uff...ale ideme na velku noc na vikend na vylet tak aspon nieco 🙂 a pootom az leto...ozaj chystate sa k moru?

pierra
19. feb 2010

no my k moru urcite nie, nie su peniazky, caka nas prerabka bytu ak vsetko dobre dopadne.. a mne by uplne postacil aj predlzeny vikend niekde na liptove ale mozno nebude ani to 😲
a vy? rozmyslate nad morom aj s matejkom? vsak vlastne nas jurko mal 10 mesiacov ked sme boli pri mori,tak matejko by to uz zvladol tiez 😎

monika1
19. feb 2010

ano chceme ist,nevidim v tom najmensi problem len este nemame vybratu destinaciu 🙂 tak drzim palce nech mozte prerabat 😉

pierra
24. feb 2010

ahojte zienky, kde ste vsetkyyy? 😕
csiki, lius, caraida, napiste co nove, ako sa mate, chybate mi ☹

a nasmu malemu oslavencovi matejkovi prajeme vsetko najlepsie k jeho dnesnym prvym meninkam, vela zdravia a radosti 😵 budete oslavovat moni?

monika1
24. feb 2010

ahoj pierri 😉 dakujeme velmi pekne 🙂 ano dnes oslavujeme Matejkove meniny a aj muzik mal v pondelok narodky tak dnes pride rodina gratulovat 🙂
vcera sme mali poradnu a prve ockovanie konecne tak maly trosku teplotuje ale da sa len to bolo trosku o drzku dnes pripravit hostinu ale zvladla som 🙂 a ma 6,5kg a 65cm 🙂

no a aj mne je z toho smutno ze si tu piseme uz len my dve ☹

pierri a kedy k nam teda pridete?hmm?

pierra
24. feb 2010

jej gratulujeme k peknym mieram, akurat sa vam stretli cisla 😅
a nech vas dlho netrapi teplotka 😉
moj muzik mal vcera meniny ale neoslavovali sme,prisiel z prace klasicky vecer o pol osmej,takze az cez vikend pridu nasi pogratulovat..
co dobre chystas na vecer? 😝
na navstevu mozme prist v piatok alebo buduci tyzden nemame zatial nic na plane,tak ako to vam vyhovuje?

monika1
24. feb 2010

noo robila som smotanovy ananasovy kolacik a potom z list.cesta take tie sunkovo-syrove kolaciky,plus sunkova misa a tanier mozzarela+paradajky 🙂
tak to nechajme na pondelok potom 🙂

pierra
25. feb 2010

moni fajne menu, dala by som si aj teraz na ranajky 😝
ok, tak predbezne plati pondelok 😎

lara1znk
autor
25. feb 2010

ahojte maminky, teda uz sme tu vsetky maminky, co?
ako sa mate? sem tam vas vidim na fb ale mali by sme to tu poriadne roztocit zase, nie! 😎

vidim ze zatial monika a pierra to tu drzia, ja moc nestiham ale budem sa snazit

co mame noveho?

mne zrusili lety do uk tak na velku noc uz sme mali vsetko naplanovane, booknute letenky a teraz sme na nule zase, tak hladam inu moznost
deticky dobre, danino ma dnes 8 mesiacov, uz sa rozpapkal konecne tak sa tesim,
christianka asi koncom marca vyberieme zo skolky a bude chodit len do playgroup
guy rozbieha svoj biznis vo velkom, a ja som nadalej housewife,d nes som si kupila krasne utierky, fakt kusky tak sa z nich velmi tesim, ha ha ha 😀

pierra
25. feb 2010

dobre vidim??? klari ahooooj 😵
som rada,ze si opat aj na modrom konikovi, aj ja dufam,ze to tu znovu "rozkecame" lebo inak nam zatvoria temu a to by bolo skoda,ked sa uz tak dlho drzime a pozname 🙂
danimu gratulujeme k 8 mesiacikom, nechce sa mi verit,ze ma uz tolko.. 🙂
a ty len kludne bud housewife kym sa da,ved pri dvoch takych malych detickach a tatikovej kariere pracovat-to by si hned olutovala-ked by to nabralo rychly pracovny spad..
ja som dnes bola za kolegynami ale na predajni nie u nas v kancli, tak baby, vobec sa mi tam nechce iiiist 😢 ale kruta realita nastane uz o pol roka..

lara1znk
autor
25. feb 2010

pierri, to sa ti aj bude chciet ist do prace, uvidis
a pojdes na plny uvazok ci na pol?

pierra
25. feb 2010

klari nebude 😖 atmoska je tam nie najlepsia na moju psychiku 😅
pojdem na cely uvazok ale chcela by som sa spytat,ci mi neupravia pracovnu dobu na 7 hodin lebo kedze muzik pracuje od vidim do nevidim, potrebujem nosit a chodit pre jurka do skolky.. ale neviem,ci mi vyjdu v ustrety 😖

lara1znk
autor
25. feb 2010

aha, tak chapem, takze kvoli atmoske, no to nie je nic moc ale zase stale mozes skusat hladat nieco nove, aj ked teraz to asi s pracou nie je ruzove
tkze jurko zacne od sept. naostro v skolke celych 5 dni?

a monikin adamko nejde nahodou uz teraz v marci? dobre si pamatam?

pierra
26. feb 2010

klari ano, na celych 5 dni, od rana do popoludnia kym neskoncim v praci, u nas sa v skolkach neda velmi vymyslat, asi preto,ze su statne a navyse mne sa na pol dna neoplati ani chodit do roboty 🙂

monika1
26. feb 2010

Ahojte 🙂
no lari odpadnem ze si sa ukazala 😉
a ako to ze nestihas? ved mas doma len Daniho nie? ja neviem ale ja stiham akosi vsetko,hlavne net a deti 😀 aj teraz je Matej v lehatku po napapani,Adamko tu chodi okolo s tatrou a ja si tu pisem 🙂 zachvilu sa oblecieme a pojdeme na prechadzku aj ked u nas je akosi skaredo hmlisto 😒
a Adamko ide do skolky od aprila,predlzili sme si to o mesiac tak si to este spolu uzijeme 🙂

pierri nezavidim s robotou ☹ ja sa uz do svojej starej nevratim a aj som rada lebo vztahy su tam otrasne a v takom prostredi robit eee...takze budem musiet nieco vymysliet a hladat ale to je daleko,zatial to neriesim...

monika1
26. feb 2010

ozaj a lari vsetko naj Danielkovi k 8 mesiacikom 🙂 ake mate pokroky?

lia
26. feb 2010

ahojte babule,

ja som velmi malo na nete,oproti tomu co som byvala predtym.
akurat riesim malej sopliky,od narodenia stale odsavame,chrapci stale,teraz sa mi zda viac,neviem ci to ma z toho refluxu alebo chytila nieco od nas.

pierra
26. feb 2010

moni ja som si tiez myslela,ze byvala praca je pre mna uzavreta kapitola /myslim si,ze aj vdaka tomu zlemu prostrediu sa mi pohorsila stitna zlaza/ ale postupne ako sa blizi cas mojho nastupu budem aj rada,ze ma vezmu spat a nezostanem na urade prace..
a zial, pre mna je praca iba zdroj prijmu, prvorada je rodina,takze nemam chut niekde zacinat "karieru" 😖
ty by si si mohla otvorit ambulanciu ci nie? musis mat prax?

lius,tak skore uzdravenie leinke, v tomto skaredom pocasi sa ani nedivim,ze su deti chore, uz by mohol aspon jeden slnecny luc vykuknut 🙄 a ako to zvladas s malou? uz ste si nasli nejaky rezim?

lara1znk
autor
26. feb 2010

dobre ranko,

no moni, dakujem ti pekne za to zjazdenei ze nestiham, ale ja tu nemam ziadnych pomocnikov, nikdy, stale som na vsetko sama a tiez upratovat dom a byt, to je teda rozdiel. ! 😀
christianko je v skolke len 2 doobedia a do playgroup chodi ostatne dni ale len na 2 hodky takze to nie je vela, kym pridem domov, dokopy nic neurobim a uz mi treba ist po nho, aj ked je to blizko ale kym sa vychystame a dowalkujeme tak to trva, musime byt presne stale.

dnes nam leje od rana, teda aj vcera bolo tak nijako.
lius, skore uzdravenie malej. ako sa mate? ani sme si poriadne nepisali od kedy ju mas, som zvedava na vsetko.
dufam ze ste si nasli nejaku tu rutinu a ide vam to celkom dobre, az na tie choroby ale to je stale tak, uvidis ked sa otepli aj choroby pominu a bude lepsie.

my dnes ideme na nase stretko po plagyroup takze ja supom pobalit detom obed, este zehlit chcem a povysavat a potom uz padam po maleho.

co planujete cez vikend?

monika1
26. feb 2010

lari ja len preto ze na fb ta vidim a tu sa neukazes 😉 nooo ale zase aby si si nemyslela ze ja mam pomoc stale,no to ani nahodou,moja mama robi kazdy den a svokra je s adamkom 2x do tyzdna 2 hodky doobedu ale je jasne ze nemusim varit kazdy den,to ani nahodou,navarim vzdy aspon na 2 dni a pratame priebezne,hocikedy by k nam mohol hocikto prist a nehanbila by som sa 🙂 a pc mam v obyvke a je zapnuty nonstop cely den ked sme doma a kedze v obyvke travime najviac casu tak sem tam co to pocitam a stihnem napisat,deti sa musia vediet chvilu aj sami zabavit 🙂 teraz napr.Adamko si prata v izbe hracky (my mu nikdy detsku nepratame) lebo pojde zachvilu spinkat a Matejko spinka na balkone 🙂

pierri tak u mna je to bohuzial ine,takze robotu si budem musiet hladat a ambulacia?? to nejde lebo je ich v Ke az prilis vela a obrovska konkurencia takze to neprichadza do uvahy 😒 a v skole zostat nechcem takze uvidime co bude dalej...ach jaj keby som mala tento rozum pred 13 rokmi 🙄

lius tak nech sa malicka skoro uzdravi a nema zlateho stafylokoka v nosteku? a ako mliecko kojis ci ste na nutrilone?

my cez vikend mame v nedelu oslavu,pridu k nam kamosi,bude nas kopa opat 10 ludi a dokopy 4 deti tak bude zabava 😅 len este nemam domyslene cim ich pohostim...

pierra
26. feb 2010

moni, mohla si ist na medicinu, hlavu na to mas, si myslim 😉

my tiez oslavujeme cez vikend, muzik mal meniny,takze pridu nasi a v pondelok ide zasa do blavy,takze depkujem uz odteraz 😢

monika1
26. feb 2010

pierri no nasi chceli moc aby som sla na medicinu ale ja som bola zatata ze jedine veterina u mna prichadza do uvahy,bola to moja jedina prihlaska na vysku,bola som na gympli extrem 😅 😀 ako studium by som zvladla ked som zvladla veterinu ale ja mam strach z chorych a mrtvych ludi cize uz hned anatomiu v prvom rocniku by som neprezila 😅 lenze vtedy som nevedela to podstatne ze co veterina obnasa v buducnosti ked sa jej clovek chce naplno venovat a presne ako ty som viac rodinne zalozena ako tuziaca po kariere a byt v robote od 7 do 18tej,pripadne vikendy a pohotovost u mna neprichadza do uvahy ked uz mame dve deti 🙂

pierra
26. feb 2010

no zial, aj veterina aj medicina - to je celozivotne vzdelavanie, ako pises - vikendy a dlhe hodiny travene v praci ked sa tomu chce clovek naplno venovat.. neviem no.. kariera a rodina su podla mna nie velmi zlucitelne.. tatikovia nech sa o nas staraju a my budeme udrziavat teplo rodinneho krbu.. 🙂
a ja som zase chcela byt kadernickou 😀 s cistymi jednotkami od prveho po osmy rocnik 😀 este stastie,ze nasi nesuhlasili hoci v osemnastke uz boli na mna prikratki a dodnes mi nevedia odpustit,ze som si neurobila aj VS 😖

lara1znk
autor
26. feb 2010

tak my sme uz doma z navstevy aj z playgroup, danino hned zalomil ale christian zatial pozera thomasa.
chcu vam este spat drboci cez obed? lebo u nas je to problem, ale zase ked nespi tak zvykne byt dost mrzuty a nakoniec aj tak zaspi ale dost neskoro a potom je cely vecer naruseny.

je to tazke s pracou, ja tiez ako socialna pracovnicka tuto - je to velky rozdiel oproti SK!, nemam na taku karieru teraz vobec cas, je to povolanie nie zamestnanie a kedze moj muz ma karieru tak ja moju zatial odsuvam bokom a vratim sa k tomu ked deti budu zabehane v skole, co bude teda coskoro.
mne to takto aj vyhovuje zatial, ze ja sa viac staram o rodinu aj ked nejaka ta pomoc by sa mi fakt zisla ale tak ked mu pojde dobre biznis, bola mi slubena upratovacka 😅

my ideme konecne pozriet v nedelu kamosku, co sa jej narodilo babo este v novembri tak sa uz velmi tesim, sme boli stale chori tak sme neboli a potom od januara co sme naspat, sme nemali kedy, ona byva dost daleko.
a inak zajtra len taky vegetny den bude

pierri ale pridu segry v ten tyzden ci nie? aspon na chvilu vas pozriet, aj na noc mozno

lara1znk
autor
26. feb 2010

pierri, nahodou kadernicka je dnes celkom in! 😀 by si si privyrabala popri materskej, to by si mala super
ale je pravda ze dobre ze nas nasi trosku dotlacili do niecoho, lebo inak kto vie ako by to dopadlo.
ja som tiez bola jednotkarka a raz ma chytlo ze zdr. sestra ale nastastie mi to vyhovorili, to by nebolo vobec pre mna.

lara1znk
autor
27. feb 2010

no co je kocky, kde ste?
co som vsetkym odplasila ked som sa tu po dlhsom case ukazala??? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre