Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

monika1
10. mar 2010

Ahojte 🙂
pierri no riadna kosa je vonku aj ked slnko svieti, aj Adamko chce ist stale von s odrazadlom no este si musi pockat vraj do dalsieho vikendu kedy by sa malo konecne oteplit 🙂

lari nam sa totalne pokazili noci,teda spanok...Matej bol ukazkove babo od narodenia,sam zaspal v postielke a spal 10 hodin,to trvalo do 4 mesiaca,potom sa zacal budit raz okolo 4 a vstaval uplne o pol 7 a teraz horor,zaspavanie je na rukach a pri polozeni do postielky sa prebudi a zacne plakat,vcera sme ho takto ukladali 2 hodiny,nakoniec som uz mala doslova nervy ze koniec takto to dalej nejde a nevybrala som ho napriek placu ale som ho utisila v postielke a akosi sa mi ho podarilo uspat,sa divim ze sa adamko nezobudil...a potom je kazde dve hodiny hore,vcera nakoniec skoncil o 3 v nasej posteli aby sme sa trosku vyspali ale aj tak sa budil...ja neviem cim sa to tak zbabralo ci zubami alebo cim ale nie som na to zvyknuta spat dokopy nejake 4 hodiny a tak som cez den dost unavena...

pierri hlien v stolici znamena ze moze tam mat nejaky zapal a ked sa aj stazuje ze ho boli brusko tak radsej zavolaj vasej dr...

lara1znk
autor
10. mar 2010

ahojte kocky,

monika akoby som citala o danielkovi, presne takto to bolo u nas a pokazilo sa to okolo 5eho mes, to som uz pisala aj to ako mi to vysvetlili, mali sme vyslovene hrozne vecery a noci, ked len plakal a plakal, ja som bola na tom ze to su zubky ale stale nic a vy uz zubok mate takze mozno uz zacina byt hladnejsi a ved coskoro uz aj zacnete s prikrmami, vsak?
ja som si uz ako tak zvykla na tie nocne budicky, ale je to veru zabijak zvlast ked mame aj starsich, predtym sa to dali s jednym, lebo ked spali oni tak sme mohli dobehovat aj my
no drzim palce nech sa to cim skor da do poriadku, ja sa uz neviem dockat kedy sa to polepsi u nas ale zatial len cakame a cakame,
vcera spal od 7ej asi do 0.30 bez prerusenia, tak to som bola prekvapena ale potom to zase zacalo a kazde 3 hodky hore

veru pierri, radsej by som ho zobrala k dokine, len pre istotu

daninovi sa tie ocka velmi nehoja, christiankovi sa to zahojilo raz dva, teda vycistilo sa mu to asi za 1-2 dni, teraz uz 3.den a stale mu vyteka vela hnisiku, chuda male, neznasa ked mu to umyvam, iste ho to boli

christian mi spi uz 3 hodiny tak ho idem konecne zobudit, aspon som si stihla poriadit a poumyvat kupelnu,
zehlenie az vecer, keby ste videli tu kopu, akoby som aj pre susedov zehlila, no dnes vecer uz sa s tym musim popasovat 😒

lara1znk
autor
10. mar 2010

este som vam zabudla napisat ze sestra uz moze ist aj zachod sama, aj do sprchy tak trosku sa to stabilizovalo ale uz je otvorena na jeden prst takze tam ostane a dufam ze to drobci vydrzia co najdlhsie

pierra
11. mar 2010

dobre ranko
baby vela trpezlivosti k tym nasim nespavym drobcom, je to tazke ale nam 2 roky nespania ubehli rychlo 😅

my sme vcera boli u zubarky, jurko na prvej prehliadke, zlaty bol, pekne otvoril pusu a slubil pani zubarke,ze nebude uz pit cajik z flase, no uvidime 😨 a inak, nevedela som,ze do 18-tich, treba s dietatom chodit 2x do roka na preventivnu prehliadku, uff 😒

lari super,ze segra sa drzi, vidis,za chvilu ma dalsi tyzden k plusu, v nemocke sa bude viacej setrit ako doma 😵

csikike
11. mar 2010

ahojte, tak my sme mali opat super noc, 2x hore, teda 2x uz bola 5,30 a odvtedy bola hore a kecali si v postielke a potom niekedy zaspala 😵 , no je uzasna, teraz si to uuuuuuuuuuuplne vychutnavam,
uz som si nevedela rady, tak idem varit http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3837
a lari, super, ze su drobci este v brusku, nech tam co najdlhsie vydrzia 😉
a tie ocka mi je luto, dufam, ze danikovi rychlo prejde
inac, neviete mi poradit dobru sedacku 9-36 pre maleho?
mala zdedi cochvila tomi maxi cosi priori sps, lebo uz jej hlavicka pretrca z vajicka (jane rebel pro) 😲 tak chcem nieco tomimu, ale on ma este stale len 12kg, tak preto chcem 9-36

monika1
11. mar 2010

Ahojte 🙂
lari parada ze sestra sa drzi 🙂 uvidis ze este to pekne potiahne,super drzime palce 😵
juj a ocko nech rychlo sa vylieci ☹ musi to byt velmi neprijemne pre tak maleho drobca ☹

pierri super Jurko je hrdina 🙂 aj my sa chystame s Adamkom len neviem ze kde s nim ist,asi nie kazdy zubar robi aj deti ci ano? musim zavolat mojej zubarke ci robi aj deti ale neviem neviem ci ten nas bojko otvori usta 😖

csiki tak pekna noc,my kazde dve hodky hore 🙄 cize papal 3x a posledne spal 3 hodky u nas v posteli na brusku do pol 8 🙂 a Adamko ma tiez 12,5kg a kupili sme mu sedacku 9-36kg od ferrari 🙂 a tiez Matej ma Jane rebel ale este mu je ok 🙂

lara1znk
autor
11. mar 2010

dobre ranko,

asi som zakrikla segru, uz je opat na tej emergency izbe vedla saly, zase jej tvrdlo brusko tak uz radsej budem ticho, len drzat palce 😔

pierri, pekne ste to zvladli, my sme tiez boli na prvej prehliadke nedavno, veru treba chodit 2krat do roka, my sa flase asi tak skoro nevzdame, je to taka sucast nasej vecernej rutiny ale aspon cumlik uz davno nemame tak to nie je az take hrozne, nie? ty ides na to, pekne na poharik prejst?
ale len to mliecko vypije, inak pekne pije z pohara vsetko ostatne

boze kocky, odpadnete ked vam toto napisem
mali sme dost zlu noc, danino vela plakal, uz zopar noci takych mame, tie ocka stale dost hnisaju a es te aj kasle a sopli k tomu a predstavte si dnes rano o 7.15! u nas zazvoni nasa otrasna suseda (s ktorou sa ani nezdravime!- ich pristup!) a zacne sa stazovat ze deti placu v noci v poslednej dobe a ze oni nemozu spat a ze jej syn co je teraz na navsteve aj s jeho boyfriendom povedal ze uz nebude chodit domov lebo ze sa vobec nevyspi atd atd ze inak sme boli super susedia ale toto teraz s detmi sa neda vydrzat 😠
no tak ma st astie ze jej otvoril guy lebo on je taky krotky ale ja by som jej dala, no uznajte toto a sama ma 2 deti, teda uz dospele ale vie co to je
my mame tak spojeny dom jednou stranou tak vela pocut, ale ja by som jej povedala ze deti placu to ja neviem kontrolvat, ked su chore tak su chore, nic sa neda robit, my ich tisime ale nie vzdy to ide lahko ale oni to ich karaoke stale na plne pecky, hadky nekonecne do vecera, ranne vysavanie o 5.30 atd. atd.

no takto som sa vytocila uz hned z rana 😠

csiki, autosedacka Britax evolva je taka aku hladas, vraj je to jedna z najlepsich, ma vyborne recenzie

lara1znk
autor
11. mar 2010

csiki a dik za ten super recept co si dala minule, vcera sme to mali na veceru, pouzila som kuracie prsia a bolo to vyyyborne, guy velmi chvalil, dnes to urobim christianovi na obed, este sa to marinuje. stacilo aj 5 hodin v marinade a bolo to super.

monika1
11. mar 2010

no lari susedu by som niekde pekne poslala 😠 ved su to male deti,im sa neda len tak zavriet usta...kasli na nu..
a sestru sme zakrikli, juj tak len nech radsej len lezi a vydrzi co najdlhsie..

a Adamko tiez pije mlieko este z flase s cumlom,nejako ma to este nenapadlo riesit 😅 svagrinin 7 rocny pije este mlieko z flase tak to mi uz pride nedobre...

lari tak aj vam chutilo? tak to urobim aj ja na nedelu 😝

pierra
11. mar 2010

baby ale mne jurko pije aj cajik z flase.. keby len mliecko rano a vecer,tak som happy ale ja musim bojovat s kazdym deci cajikom v pohariku so slamkou aby to vypil.. este ked mu dam dzusik tak to vypije so slamkou lebo mu to je sladke ale ked ma caj,tak radsej nebude cely den nic pit.. 🤐
mna na to upozornila riaditelka zo skolky,nech uz vie pit z poharika ked nastupi lebo vraj s tym maju problem, deti su naucene na sosaciky 😖

mirke drzime palce,nech sa drzi este.. kazdy den navyse je super 🤐

monika1
11. mar 2010

ano pierri aj u nas v skolke piju len z poharika,doma to moc nepraktizujeme ale ucitelka bola mila vraj sa to rychlo nauci a taktiez pri obede vobec nepouzivaju podbradnik takze to je tiez problem,to aby mal v skrinke stale nahradne tricka...

pierra
11. mar 2010

ale zato adamko krasne sam papa, to sa mi velmi pacilo u vas 🙂 a tricka spinave, no to budu isto kazdy den aj u nas 🙄
my mame este pol roka na to aby sme sa co-to naucili, ale verim,ze aj rovesnici v skolke su velkou motivaciou 😵

lara1znk
autor
11. mar 2010

no pierri, nas christian je taky zly papkos ze moje spoliehanie sa na skolku zlyhalo uplne, aj tak nechce papat ani tam, trosicku poje ale zato uz pekne pije z riadneho pohara a to vdaka skolke, tam sa to naucil takze cez den najradsej takto ako dospelak a fakt len rano a vecer flasa aj sme skusali oducit ale n eslo to a nejdem sa tym stresovat a teraz uz menej monika kedze poznas aj 7rocne dieta co takto pije, tak sme v pohode. 😉

fakt to bolo vyborne, to masko tak krasne nasiaklou tou marinadou take stavnate chutnucke, mnam.
skusim aj bravcove rezne coskoro.

monika1
11. mar 2010

pierri no inak sa nedalo ako naucit ho sameho papat,to je pre mna obrovska pomoc,vsak si videla ze vtedy aspon prebalim Matejka alebo vacsinou som ho v tu dobu kojila takze si Adamko "musel" poradit sam 🙂 ale on uz aj pred narodenim matejka zacal sam papat,podporovali sme ho v tom ale tiez ma chvilky ze chce aby som ho krmila a aj mu vyhoviem ak mozem 🙂 vsak skuste pomalicky ze jednu lyzicku ty druhu on a tak nejako postupne snad zacne papat aj sam 🙂

no lari ja by som to vyskusala s bravc.maskom 🙂

lara1znk
autor
11. mar 2010

ked dieta chce papat, tak to je nie je problem aby papal sam
nas christian je uplne schopny papat sam a ide mu to fantasticky ale problem je ze on vymysla, no ved viete a tak tym ze ho krmim do nho viac dostanem, ale ako kedy, ako co
kazdopadne v skolke musi papat sam, len keby mal vacsi zaujem o jedlo to by bolo super

my sme mali kuracie prsia doma a nevedela som co robit tak mi to padlo vhod, tak pockam co povies na bravcove a potom urobim
a baby ked mate dalsie super receptiky sem s nimi 😉 😝

pierra
11. mar 2010

no to je pravda,surodenec by to poriesil 😅
jurko spociatku aj javi zaujem ale kym si trafi do ust, polovicu porozlieva a s druhym jedlom sa pasuje tak pomaly,ze mu to uplne vychladne zakazdym 🙄 musim byt aj ja viacej trpezliva 😔
klari u nas stale plati,ze hlad je najlepsi kuchar a ziadne sladkosti doobeda, ani dzusik ani piskotka lebo to hned vidno ked sadne za stol,spekuluje..

lara1znk
autor
11. mar 2010

my uz davno nemame ziadny snack rano a by si sa divila, on je schopny takmer hladovat cely den, fakt
ale mame take obdobia, teraz uz dost dlho trva to zle tak sa uz tesim na to dobre zase
ale ma jedla ktore zje vzdy tak aspon nieco

a surodenec to teda neporiesi vzdy, vid nas ale on vie jest len nechce, to je problem

a neboj v skolke sa nauci vela veci a dovtedy aj sam, ved to mate dalsi polrok 🙂

a aky cajik mu davas pierri?

pierra
11. mar 2010

klari tak teraz mam hipp ale ked nemam tak normalny vrecuskovy ovocny trosilinku osladeny.. ale pije aj z nasho cierneho ci zeleneho..
a inak jurko ma 14,5kg, vazili sme ho u moniky, najtazsi asi tu zo vsetkych chlapcov ale ja som stastna,ze uz rok stoji na vahe a narastol za ten cas 9cm 😵

lara1znk
autor
11. mar 2010

vyborne pierri, pekne pekne takze uz nechodite na metabolicku poradnu? uz je dokina spokojna? 😉

hipp myslis tie granule? to mame aj my
a tiez pije christianko pigi caj, mierne osladeny, to zboznuje normalne rano zo salocky a lyzickou si to miesa, no opakuje po nas, zlaty je 😵

ja ani neviem kolko mame kil, hanba

pierra
12. mar 2010

😀
uzasne, ako nas tie deti napodobnuju,vsak?

klari, my sme chodili povodne do metabolickej kvoli varoznemu postaveniu kolien, ale to priberanie s tym suviselo.. pred vianocami sme skoncili aj s rehabilitaciou, nozky su ok, mame kupovat kvalitne topanky a raz za pol roka kontrola na ortopedii.. 🙂

lara1znk
autor
12. mar 2010

ahojte kocky, vy sa iste gulujete, sankujete vonku, vsak? 😀
u nas prsi, klasika

Christianko je v playgroup a Danino mi spi, som taka leniva, nic sa mi nechce.
Mame novy vlacik Thomas, cely set, vcera som odkupila od kamosky tak Christianko sa len s tym hra, rano hned dole utekal k tomu, pootm ani do playgroup nechcel ist tak dnes by to mal byt celkom easy den s nim.

My mame Den matiek v nedelu tak som zvedava co podnikneme. Vcera sme dostali kartu aj darcek zo skolky co deti sami urobili.

Co robite cez vikend? Nieco special ci len tak vegetenie?

caraida
12. mar 2010

ahojte

babulky a obliekaju sa vam deti same? prcek nechce, v tomto je nejako pozadu. ani nehovori o sebe v prvej osobe, ale to je moja chyba, sa to sama oducam hovorit v tretej.
je sam (musi) a ja to jeho jedenie neriesim. nie je velky jedak, raz tak, raz tak. ale ked nezje, ine nedostane, niekedy je len 2x jogurt + uhorka a tak za den. blbe je, ze mava take zvlastne zachvaty a neviem, ci nedostatku cukru v krvi, alebo coho. flasu oficialne nema, ale dopija ako divy mlieko po malom. inak pije z pohara, u nas frci najlepsie voda. caj nechce ani za nic.

pierri, zachvilu jurka dobehne nas otesanek🙂 som mu skrtla nocne stravovanie, on spi zle, ci s, alebo bez, tak je to jedno.

csikike
12. mar 2010

cari, nas maly si iba oblecie slipy a nohavice ked docika, a vyzlecie si vsetko... sam neje, je lenivy, aj tak moc toho nepojde...obcas ma chut sa sam nachovat a to aj tak vyzera 😠 , minule som vyhodila staru ryzu a on ju vyjedla z kosa ☹ a krical mi, mamiiiiiiiii, ryza smakuje vyborne 😀 , som nevedela co skor, ci sa mam rehotat alebo mu to vybrat z ust, ale inteligent, si k tomu zobral aj lyzicu 😝

lara1znk
autor
12. mar 2010

boze csiki, ti fakt? 😀

nas sa sam neoblieka, mna to ani nenapadne mu dat sancu musim povedat, kto ma na to cas 😀 , obleciem ho ja a je to raz dva
ale guy ho po kupkani nabada aby sa si sam dal tielko aj pyzamko tak celkom mu to ide s guyovou pomocou a vyzlieka si pekne ponozky a papuce si vyzuje a snazi sa celkom, ale len s daddym, ja na to nemam cas ani trpezlivost zatial

takze tu viacere mame nejedakov, no dnes sme nemali takmer ziadne ranajky a aj tak nechcel velmi obed, takze to uz fakt nechapem ale uz to neriesim, ved ked bude velmi hladny snad sa naje, nie?

a s daninom ideme naspat k lekarovi, az na 18u nas objednali 😒 ale aj tak dobre, lebo stale ma tie ocka hrozne a tie atb kvapky co berieme tak len 5 dni sa mozu brat a to uz je dnes 5. den tak som zvedava co nam mudrc povie.

a caraida ako dovolenkujete doma? uzivate si sniezik ci ako je u vas?

lara1znk
autor
12. mar 2010

cari, inak to bud rada ze najradsej pije vodu, ved to je aj nazdravsie pre nho, hlavne pre zubky ale aj celkovo
sladene napoje nam zubar vyslovene neodporucal

csikike
12. mar 2010

baby, mam novinku...mala sa mi plazi dozadu 😀 , hlavne, ze sa este nepretaca 🤐

lara1znk
autor
12. mar 2010

super csiki, sikulka mala 🙂
tak coskoro ti zacne lozit, sa priprav

oni si vyberu co sa im paci, som zvedava co my
my sa hlavne pretacame, gulikame z jednej strany izby na druhu

monika1
12. mar 2010

jej csiki račkuje 🙂 sikovna 🙂 nas sa snazi dopredu a pekne sa pritom jeduje 😝

lari no to je jasne ze ked je zly jedak tak pri jeho krmeni ti viac spapa,to aj Adamko ked vymysla ze nieco nechce tak ho zacnem krmit a on to zje vsetko alebo este plati stare osvedcene ze za mamicku,za tatika a pod...

cari maleho ucime aby sa sam obliekal,sam sa uplne vyzlecie az na tricko to mu akosi nejde a oblecenim to iste,jedine tricko sa mu nedari ale stale skusame hned zrana,papuce v pohode aj ked pritom sa pyta ze "tato ide na tuto nohu?" lebo si nie je isty,slipy,ponozky,teplaky mu idu aj ked ma problem ze nevie ci ich nema naopak ale to je detail ale take pancuchy to radsej nie lebo by uz boli rozthnute ako nasilu do nich pchal nohu 😀
lari ja som uz besna z toho snehu 😠 uz mi fakt ide na nervy,ani von sa mi s malym nechce bo viem ze bude samy bordel,mokro blato potom v byte 🙄

monika1
12. mar 2010

lari a stale sa ta chcem opytat ze ako je na tom Christianko s rozpravanim,ako rozprava asi skor anglicky ze? a cari u vas?

lara1znk
autor
12. mar 2010

moni, to ti verim, ja som besna tiez lebo som sa tesila ze prideme na velku noc a bude krasne teplucko ako bolo minuly rok, to sme uz aj grilovali aj na zmrzku chodili, no dufam ze sa to este vycasi
to fakt uz lezie na nervy, hlavne to topenie sa a ta claptavica, nie? 😒

moni, no christianko bol dost pozadu s rozpravanim, to viete a veru rozprava obidvoma jazykmi, pekne ku mne sa ozyva po sl ovensky a ku guyovi o tom istom po anglicky,
viac rozprava po slovensky, teda vacsiu slovnu zasobu ma teda mne sa tak zda kedze po anglicky doma nehovori ked som len ja s nim a daddy je s nami ovela menej ale zase v skolke snad hej aj v playgroup
ale stale je to take dost neciste, nie vzdy mu rozumieme hlavne ked ma nejake n ove slovo ale ide to uz a sme hrdi na nho 😵

no vy ste sikulkovia s obliekanim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre