Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

monika1
12. mar 2010

lari no to som teda prekvapena,som myslela ze povies opak ze maly rozprava po anglicky viac ako sj kedze je v ang.prostredi..tak to je mile 🙂 mam kamosku v Uk a ona ma muza anglicana a maly hovori len anglicky 😒

lara1znk
autor
12. mar 2010

aj ja poznam viac dievcat a deti rozumeju slovensky ale maloco povedia ale nam pomohlo to ze sme stravili aj mesiac vkuse na SK, ze skypujeme s nasimi kazdy den, telefonujeme kazdy den, a ja rozpravam len a len slovensky s detmi, a nglicky nikdy, ani na verejnosti, ani pred anglickymi kamaratkami

neznasam ked letime domov a slovenky rozpravaju so svojimi detmi anglicky, to sa mi zda dost smutne

ved anglicky vie tiez a v skole uz bude mat anglinu coskoro nonstop, toto je moja sanca tak ju vyuzivam 🙂

monika1
12. mar 2010

lari to je uplne super nazor 😵

lara1znk
autor
13. mar 2010

ahojte dievcata, co porabate?

my mame dnes ockovanie proti prasacej chripke, mali ist obe deti ale nakoniec danielko pojde inokedy, stale je dost chory a tak ma toho dost, nieto este ockovanie k tomu,
tak som poslala Guya s Christiankom sameho, dala som mu cokoladku akoze potom mu ma dat za odmenu tak snad to zvladnu sami, zatial s nim ani u lekara nebol ale tak co uz, musi to skusit aj on, nie?

mali sme dnes perny program na plane ale rusim vsetko, ostavam s daninom doma, nech sa kuriruje, uz spi 3. hodinu a to spal rano do 8ej tiez, takze nech ma taky pokoj a snad nam do pondelka bude lepsie.

varime dnes fasirky a zemiakovy privarok a upecieme asi bublaninu a budem upratovta a len tak vegetit, dobre nie? 😀

monika1
14. mar 2010

ahojte 🙂
lari tak ako to tvoji chlapi zvladli? snad je uz aj Danimu lepsie...

jaaaaaaaj ja som dnes robila tie rezne ale z kur.prs no boli perfektne 😝 😝 fakt super recept...bala som sa z bravcovych ci by maso nebolo tuhe ale mozno asi nie 🙂

deti este spia ale potom pojdeme niekde na prechadzku,vyzera to vonku celkom dobre 🙂

lara1znk
autor
15. mar 2010

caute,
moni zvladli to v yborne, christianko uplne bez placu a ani ziadnu reakciu nemal tak som rada.
musim booknut aj danina na tu injekciu len neviem kedy, tie ocka stale nie su uplne vporiadku.

vsak to bolo vyborne? aj nam to velmi chutilo, tiez sa chystame na bravcove niekedy

a fotky z prechadzky sme videli tak ste sa mali dobre
fotak uz predany? a novy uz mas ci az ked predas tento?

my sme mali den matiek vcera ale tak nic take sme nepodnikli, v maji dalsi takze az potom, to uz bude aj lepsie pocasie

a ako spinkate monika? uz lepsie?

monika1
16. mar 2010

ahojte 🙂
lari tak vidis super to tvoji chlapi zvladli 🙂 ako sa ma sestra? a co daninkove ocka?

fotak este nemam predany a az potom kupujeme novy,teda najneskor v maji ho aj tak dostanem na narodky asi 🙂
a spime dalej otrasne,dnes sme boli hore o pol 1 potom o 3,nastastie hned zaspal ale na to sa zobudil s placom Adamko a bol problem ho utisit,neviem ci sa mu nieco snivalo alebo co...nakoniec nevedel zaspat tak sa pytal k nam do postele,potom o 5 bol opat hore Matejko a uz som ho dala k nam do postele tak sme premierovo v nej skoncili vsetci 4 😀 ale len do 6.15 kedy sa opat zobudil a bolo uz po spanku 🙄

a sa straaaasne tesim z predpovede a ked to vyjde na tu sobotu ako slubuju tak to budem vonku od rana do vecera ani ma nehne domov 😀

lara1znk
autor
16. mar 2010

ahojte

my sme mali tiez hroznu noc, od 8ej bol hore kazdy hodinu, to fakt! a potom od 4ej spal do tej 7ej zhruba tak som si aspon trosku pospala, inak to bolo hrozne kazdu hodinu, normalne ma guy musel stuchat ze maly place, ja som si to uz pretransformovala do sna.
christian sa tiez dotrepal k nam okolo 4-5ej ale to uz je v pohode, vsetci styria sme v posteli este neboli, to by asi nedopadlo dobre.

u nas je dnes krasny den, ma byt az 12 stupnov tak o chvilu ideme po christianka do playgroup, rychlo sa najeme doma a sup do parku.

danielko uz lepsie ale stale to nema ciste, ale neboli sme nikde cely vikend ani vcera, akurat na poradni a dnes je fakt krasne tak uz pojdeme vonku konecne.
myslim ze uz sa mu to hoji, lekar mal pravdu ze do 10 dni sa to zahoji aj samo bez liekov.

ja som tiez rozmyslal ze fotak na narodky, taky lepsi uz ale este uvidime, u mna to vzdy vyhrava nieco ine ako kabelka, topanky, oblecko 😀

sestra raz tak raz tak, takze neviem co cakat, ona si dala datum 21.4 - akruat na moje narodky ze vtedy moze porodit, to uz bude v 36tt tak uvidime ako jej to vyjde

pekny den kocky, do vikendu vam urcite posleme krajsie pocasie 😎

pierra
16. mar 2010

ahojte 🙂
tak sa pridavam k nadsencom sobotnajsej predpovede, zatial to je vonku trapenie, to vcerajsie snezenie-slnenie bolo ako z jakubiskovho filmu 😀 dnes zase zimica a ja herecka bez pancusiek, vsak 16-ty marec, to uz hanba na pancusky ale zamrzla som..

moni takze predsa zrkadlovka? je to tiez aj moj obrovsky materialny sen, snad kym budeme mat druhe babo sa nam podari ju kupit, lebo tie fotky su uz iny level 😵 mas nejaku konkretnu vybratu?

monika1
17. mar 2010

ahojte 🙂
tak pocasie sa zlepsuje ale este to neni ono ze 😀

pierri jasne zrkadlovka ked uz bude novy a pravdepodobne Nikon D5000 ale chcela som D90 ale ten je este tazsi tak mi bude stacit tento 😀

vcera som bola s detmi a mamou v Optime v HMku a ideme platit a zbadame ze mame ukradli kabelku zospodu z kocika ☹ svine jedne slovenske...baby mama tam mala komplet vsetko vsetucko este aj kluce od auta takze sme museli volat Jara aby pre nas prisiel a to nehovorim ze mama bola z toho na infarkt doslova,auto sme tam museli nechat az do vecera a to sme sa modlili aby si ho tiez nevzali kedze mali kluce aj doklady...takze potesi...ale vobec to je taka zahada a sikovnost toho zlodeja ze len ziram...boli sme tam totiz skoro stale sami,velmi malo ludi bolo v HMku a pri detskych skoro nikto a jasneze sme stale niektora drzala kocik takze je to zahadne...no co uz aspon mame poucenie 🙄

v byte mi vonaju muffinky,akurat sa pecu 😝

pierra
17. mar 2010

jej moni,tak uz sa tesim na prve fotky s touto masinkou 😵
sila s tymi zlodejmi 😠 co si to uz dnes dovoluju to je neskutocne 😠
jedna mamicka na ihrisku minule rozpravala ako ju okradli v bille, dokonca aj videla tu ciganku,tak kricala na sbs-kara aby zamkol predajnu a oni nic!!! hluchi, slepi, vraj su tam na ochranu majetku nie na ochranu spotrebitela, nemohla som uverit ako mi to hovorila.. a potom to bolo aj v spravach,takze je to pravda 😠

ja sa chystam zajtra piect tiez muffiny a do toho napicham sviecky nasmu tatovi, zajtra ma narodky 😎

monika1
17. mar 2010

pierri no to nie je mozne v tomto state 😠

jej tak to bude mile pre tatika 🙂

pierra
17. mar 2010

a co ste kupili v HM moni? maju pekne veci pre chlapcov?
mne by trebalo nejaku koselu na velku noc pre jurka, aj potom nieco letne sviatocne, mama bude mat 50-tku ale vobec sa mi nechce ist do optimy 🤐

monika1
17. mar 2010

pierri maju pekne veci ale veelmi som sa krotila,Adamkovi som kupila len jarne tenke nohavice a kratke tricko so snoopym 🙂 kosielok tam maju habadej aj take krajsie veci 🙂

monika1
17. mar 2010

a next nebudes objednavat? ja sa chystam teraz niekedy,nasla som jednu babu z Ke takze aspon postovne nebudem platit 🙂

lara1znk
autor
17. mar 2010

ahojte kocky,

boze moni to je otrasne, ale profici su profici, my sme mali zopar takychto nehod a clovek nevie pochopit ako sa im to podarilo ved sme stale strazili veci ale vreckari su vreckari, ti vedia ako na to. 😠

aj ja sa chystam na nakupy do H&M a Nextu nejake jarne bundicky kupit aj zopar drobnosti.

No od vcera som nejaka chora ☹ . Danielko sa uz vyliecil, ocka su uz v poriadku, sa tesim.
NO vcera ma cely den bolel zaludok ale myslela som ze len tak nieco som pojedla a potom aj teploty vecer tak sme mali blbu noc ale aspon deti dobre s pali. Danielko bol hore len dvakrat a Christian sa nedotrepal k nam nadranom ako zvykne ale spal pekne u seba.
Guy mi robil cajicky celu noc a zajedala som ich piskotami, tak zle mi bolo ze som musela nieco jest.
Uz mi je lepsie ale citim sa velmi slaba tak Guy ostal rano doma a az po obede isiel do roboty.

A ake muffinky robite? Obycajne?
Mne treba nejaky kolac na buduci vikend, v Christiankovej playgroup maju v sobotu open morning a deti budu vystupovat, do akoze pred velkou nocou tak kazdy ma priniest nejaky kolac a bude aj obcerstvenie tak som zvedava co upeciem.

Pierri to je krasny napad s tymi muffinkami pre tatka.

lara1znk
autor
17. mar 2010

kocky, vymyslaju aj vasi chlapci s obliekanim? christianko najnovsie zacal vymyslat rano a chce nosit len thomas topy, nic ine. no tak mame 3 tricka, tielka a jednu mikinu a papuce, tot vsio tak to v yzera tak ze odteraz vylucne thomas motivy sa budu u nas kupovat 😀

pierra
17. mar 2010

no tak ja sa musim krotit s nakupami uplne, vybavujeme dalsi uver 😒
vidim pekne veci aj na mimibazare ale zial, nie vzdy napisu mamicky pravdu o stave oblecenia a handry mi netreba 🤐
moni na next stranku radsej ani nepozeram lebo mi bude pistat srdce.. aky kurz je teraz?

klari ja robim take obycajne muff., raz som tu myslim davala recept, podobny ako na bublaninu, ked budes chciet zajtra ti napisem recept..
dnes som mala hrozne tazky den, idem si uvarit medovkovy caj a vylozit nohy na luster 😝

lara1znk
autor
17. mar 2010

pierri a co taky tazky den? ja som dnes ani kavu n emala, lebo nemozem na zaludok ale chyba mi, citim sa ovela uvavenejsia
a kedy uz budes na skype zase? chybaju mi nase pokecy 😉

a prosim ta napis mi ten recept, mozno urobim muffinky na buduci sobotu na tu akciu a christian zboznuje muffinky ale ja kupujem, u nas robia take vyborne v pekarni ako domace s cucoriedkami

monika1
17. mar 2010

lari tak to je neprijemne,skoro sa vyliec a naber sily 😉
ja robim muffiny s kuskami cokolady 😝 straaasne jednoduchy a vyborny recept a tusim ho mam od pierri 🙂

pierri ta baba ma kurz 1,30€ a nad 200 libier 1,27€ 🙂

monika1
19. mar 2010

uz jede uz jede 🙂

pierra
20. mar 2010

ahojte..
ake to tu je pekneeee, noveeee 😵
no co zakladame sukromnu skupinu,ci zostavame takto verejne?

monika1
20. mar 2010

ja by som sla do sukromia vsak aj tak si piseme len my a asi k nam uz nikto dalsi nevstupi 🙂

co mate na plane? ja varim,chlapi su v tescu a poobede ideme sa prejst tak snad pocko vydrzi a len teplejsie bude 😵

pierra
20. mar 2010

aj ja som za sukromie..
pockame este na nazory ostatnych 🙂
my upratujeme,prave som dopiekla lasagne a poobede tiez pojdeme von.. 😵

caraida
20. mar 2010

ahojte
uff, tieto novoty, to nie je uz na moj zakrpateny mozog.... aj ja som za sukromnu temu.

moni, prcek rozprava oboma recami asi rovnako, podla toho, s kym a kde je. on nie je ale velmi urecneny, ale zato hovori dost jasne, aspon mu je rozumiet. lari, obdivujem ta, ja nie som 100% konsequentna.
uvidime, ako bude po skolke, ci bude slovencinu uplne odmietat.

aj ja si prosim recept na super muffiny, prosiiiim!

lari, no moc si to doma neuzivam, je tu zhon. ako to robis, ze vam to vzdy klape? my tu u nasich skor sposobujeme stres a rozruch..... ale to pocasie je super!

moni, ty si mvdr., ze? nemate nejaku databazu liekov? je na sk nieco ako caniphedrin? alebo nieco co obsahuje Ephedrini hydrochloridum 50 mg na veterinarna pouzitie? kedysi to bolo v de a svajciarsku bez predpisu, ale uz nie.
mne to v nemecku nepredpisu, lebo tam sa to hromadne zneuziva u bodybuilderov a ako droga. a tahat psa na kontrolu 700 km len kvoli tomu je nerealne. nasa sucka bola minuly rok na jar kastrovana kvoli pyometre, no a kedze je to tazky pes so sirokym hrudnikom, je inkontinenta. estrolium nic nezabera, ale to bolo jasne.
nasi veterinari sa tvaria, ze to nic, ale zi s takym psom v jednom byte. situacia je pomaly neunosna.

inak maly sa tu nauci stavat, vsade sa taha a vsade si trieska hlavu. a idu mu 2 zuby.
uz cakam na toho mojho chlapa, kedy sa doteperi nas vyzdvihnut, lebo nase noci su hrozne. ale on si uziva slobody, hokeja a futbalu, som zvedava, kedy dojde....

papa, maly uz juka na mna........

pierra
20. mar 2010

Petra Koterle 18 marca, 13:42
cari tak som skopirovala recept:
25Og polohr muky
125 g roztopeneho masla
130g cukru
1 vanilkovy cukor
1 prasok do peciva
2 vajcia
200 ml mlieka
100 g cokolady alebo ovocia

zmiesame: muku, cukor, vanil.cukor, prasok do peciva, stipku soli
v druhej miske: vajicka, maslo, mlieko
potom spojime obe masy, pridame cokoladu alebo ovocie a nalejeme do formy, pecieme pri 180°C asi 25minut..

mne nevykysli tak pekne asi kvoli tomu,ze som dala nasekanu stuhnutu cokoladovu polevu..ta ma vela tuku,takze v horucej rure sa to v ceste roztopilo a nevykysli.. ale naposledy som davala tie original coko floky a boli krasne vysoke, vzdusne muffiny..

ked to chces pre deti,mozes este vrch pooblievat bielou cokoladou a posypat farebnymi cukrikami.. 😝

caraida
21. mar 2010

vdaka ti pierri! super!
to vyzera chutne. ja robievam tak od oka a nasekam tam ovocie - jablka, ceresne, co pride + cokolada, cucoriedky moc nejdu u nas. skusim to s tymi coko vlockami aj ja, mne tiez nikdy nevyjdu ako kupenske. ale zato chutnaju ok.
pardon, ze pisem ako tatar, ale nejako sa neviem preorientovat.

csikike
22. mar 2010

ahojte,
my sme mali super vikendik, v piatok maly grcal v tescu, naramne sa tomu tesil (zjedol rozok a odhryzovl si vacsi kusok a hned ho naplo) a v sobotu bol s nim drahy na pohotovosti... dal si do ust listovu sponu a zrazu ho naplo, tak siel vracat na zachod, samozrejme sme nevdeli ci tu sponu zhltol alebo vyvracal, tak sup na potohovost sem k nam, tu ale nemaju rentgen, tam nas poslali do NR(30km), lebo vraj ani v GA(12km) nemaju...super zdravotnictvo
nastastie rtg ukazal, ze spona v brusku nie je, tak sli domov, cely cas si viete predstavit ten vreskot, kym nevidel lekara tak len zakladny plyn, priblizujucim sa bielym plastom vsak narastala intenzita revu...
pod rtg ho museli drzat 4 ludia
a ked sme sa ho doma pytali, ci spapal sponu, on ze ano, ale to hovoril na vsetko co sme sa ho pytali, tak sme nevdeli co je pravda äbezne klame vo vsetkom)
a ked sa ho pytal lekar, tak povedal, ze nie nie, klamal si tatinovi...
prisli domov a ked som ho vyzula a rozbehol sa typnite si co som nasla na zemi... sponu, neverili by ste ako mi odlahlo

pierra
22. mar 2010

boze csiki, pestrejsi vikend ste uz ani nemohli mat 😝

pierra
22. mar 2010

my s jurkom vybavujeme uz tyzden papiere okolo uveru, dnes rano sa ma pyta: maminka, aj dnes mame tazky den vsak?
seginiatko moje, aspon poobede mu to vynahradim na ihrisku..
😅
a vy co mate na plane?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre