Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

csikike
6. dec 2008

u nas chodil miky este vcera vecer a robili sme aj perniky ale take divne cesto sa mi zdalo, takye dnes robim dalsiu varku...
inac mame pokayeny pc, takye ficim na brachovom notase, len neviem dokedy ho budem mat 😖

pierra
6. dec 2008

och csiki nezavidim 😒
ja som nemala net 10 dni kvoli viru a uz som sa pomaly isla zblaznit.. vobec som si doteraz neuvedomovala aka som na nete zavisla a ako velmi mi ulahcuje net zivot 😎

csiki mas dobry recept na perniky? lebo ja mam prefektny keby si chcela 😉

inak jurko o sladkosti vobec nejavil zaujem,co som aj rada, on dostal kukuricne chrumky a drevenu topanku,do ktorej teraz nonstop navlieka snurky 🙂

monika1
6. dec 2008

Ahojte 🙂
u nas Mikulas chodil v noci a rano sme si spolocne nasli balicky 🙂 Adamko bol z toho hotovy,este v pyzamku vsetko rozbaloval,nevedel co skor 😵 dostal hrajuceho mikulasa sediaceho na sobikovi a tak to aj chodi po zemi a z toho je hotovy len ta hudba nam uz ide na nervy 😀 a jasne ze kinder vajka to museli byt a za tym sa salie,hned by ich vsetky spapal 😝 este podvecer ideme ku svokrovcom,aj tam bol isto Mikulas 🙂

doobedu sme boli v Kike,bol tam Mikulas ale strasne smiesny,teda "mikulaska",cert a anjel tak Adamko bol v nemom udive,ani sa nepohol len ziral co to su za ludia 🙂 ale nechcel ist k nim ani za svet,to sa uz skoro rozplakal 😅 ale boli sme aj vcera vecer v meste ako rozsvietili stromcek a vyzdobu,krasne to bolo len milion ludi a k tomu ten hnusny dazd 😒

csikike
7. dec 2008

pierri, sikulak je jurko, ze navlieka snurky 😉
no, perniky su napecene a takmer aj popapane, chutne sa podarili 😀
a o nete mi ani nehovor, teraz idem objednavat nove vnutrornosti, lebo uy 2 rocny pc ma vsetko ine, takze aj keby nam uznali reklamaciu, tak nam nebudu pasovat ine diely, no porazi ma 😖

tatiana
8. dec 2008

ahojte kočky 🙂

ospravedlnujem sa, no nejako nemam cas konikovat :(
a Tomaskovi vseeetko naj k prvemu rociku - ja som aj sla napisat, no nevydalo mi.
Boli sme u maminky v LV, bez netu a tak som sa nejako potom nedostala na kona.

Inak sa mame fain, riskovi idu dalsie zubky, stale ma len 2 :(
a tak sa pasujem s revom, nervami a so otrasnym zaspavanim :(
Do prace pojdem asi pravdepodobne 1.2. ale len na pol uvazku, tak som uz teraz aj natesena aj trochu v strese, ako to vyde 🙂

Tak sa pekne drzte a opatrujte 🙂

penelope10
8. dec 2008

Ahoj Tani 😵 😵 😵
Uz sme ta tu spominali, ze ci chodis do prace 🙂 A ty si uzivas LV. 🙂
Risko ide do jasliciek ci si mu niekoho nasla ?

lia
8. dec 2008

ahojte 🙂
co mate nove??citam csiki,ze tu si mi to napisala,kde sa to nachadza a ja som tu odvtedy nebola,takze som si to neprecitala.dakujem 😵.ale je to dost daleko pre mna ☹
tani ahojcek,teba som uz nevidela 100 rokov 😅 urcite mas toho vela 😝
chce sa ti ist do prace??co s malym??kde bude??ci mate aj jaslicky v robote??
moniiiiiiiiiiiiii,co sa ti snivalo??????? 😀 😀 😀 nie,teda dufam,ze nic take ma teraz necaka 😅 😀 😉
pierri ☹ ,tak mi je smutno ako som si precitala o vasich ortezach ☹ ☹ ☹ dufam,ze sa vam to coc najskor napravi a v lete uz bude jurko behat ako chlapina 😉 preco to vlastne musi nosit??zistili mu to uz pri narodeni,ci neskor??

pierra
9. dec 2008

dobre ranko zienky 🙂
my sme vcera cely den behali po lekaroch, este stastie,ze nas tatko mal dovolenku a bol s nami..
jurkovi vcera sadrovali nozky, robili odliatok na ortezky, no bolo to nieco priserne, hrozne sa mykal, styria sme ho drzali ale on mal aj tak vacsiu silu, nedalo sa nam ho uplne znehybniet takze tie sadry boli take kostrbate nakoniec ale vraj z toho daco bude..
no ale maju strasne vela prace,takze este ani nevedia ci nam to do vianoc vyhotovia.. ja by som uz bola najradsej keby sme to nosili, nech to mame cim skor za sebou.. ☹

dnes este ideme na chirurgiu kvoli tym jurkovym zarastajucim nechtikom, to bude zase cirkusik 😔

tak drzte palce baby a prajem vam vsetkym krasny predvianocny bezstarostny cas! 😉

tatiana
9. dec 2008

pierri tak to mi je luto s tymi ortezami :(

si uzijete teraz :( - drzim palce aj dnes k lekarovi.
na mna ide daka choroba :( snad Risko neochorie.

Pekny den

penelope10
9. dec 2008

ahojte 🙂
pierri uz si s tym vyrovnaná ze ?
Podla mna cokolvek "divne " na tele je lepsie teraz ako potom, ked budu deti strasie a bude treba riesit aj reakcie kamaratov, skolkarov a pod. ... 😒
baby ozaj davate sa ockovat proti chripke?
Segra sa dala a ze uz to je zadara 🙂 neviem, ci pre vsetky poistovne ale asi ano.
Ja som uz stihla rano urobit mikulasske fotos, len moj mikulas bol neposedny 😀

pierra
9. dec 2008

ahojte..
tak mame za sebou chirurgiu a ja gyndu.. mame teraz take turne po lekaroch 😝 na chirurgii jurkovi ostrihali do krvi necht, druhy vraj nebol taky zapaleny a viac az v januari lebo mame zlu poistovnu.. a ze aj to co mu urobili len preto lebo je to male dieta, no vam poviem,skoro ma porazilo 😠 to aby sa clovek kvoli kazdemu lekarovi prepoistoval lebo jednemu preplaca vseobecna, druhemu zasa ina nastastie sa to da iba raz rocne lebo inak by s nami urcite cvicili..

pene som vyrovnana s tym,ze tie ortezy bude jurko nosit ale bojim sa toho ako to bude zvladat.. ☹
uvidime..

baby co peciete na vianoce? ake su u vas zvyky? skor take trvanlive pecivo ci nieco ine?

monika1
10. dec 2008

Ahojte,
pierri tak mas toho dost teda a aj Jurko 😔 drzim mu moc moc palceky nech to vydrzi...

ja opat v robote ale uz mi to tu ide na nervy vam poviem takze si to doma uzivajte s detickami a nehrnte sa do roboty,ja sa uz teraz tesim ako mala ze to dokoncim a budem opat doma s Adamkom,len tato myslienka ma posuva vpred 🙂

no ja som si stiahla par receptov ale neviem este co budem piect,skor trvanlive pecivo a nie vela lebo u nas to nema kto jest,ale isto linecke,makovnik a este nieco a dost..perniky budeme spolu s mamou robit takze aj tie budu 😝

ale uz sa neviem dockat,este 2 tyzdne a su Vianoceeee 😵 😵 😵

lari ty si uz na SK? stretneme sa vobec 😕

pierra
10. dec 2008

ahojte..
my sme mali super noc len raz bol jurko hore, vypil trocha cajik a mliecko az rano o pol siedmej 😵 a teraz vyspava,uz vyse dvoch hodin.. asi nanho dolahli vsetky tie stresy predchadzajucich dni,tak teraz dobieha..

moni ty robis normalne 8 hod. kazdy den?
na mna by to bolo isto vela po materskej, musim sa pomaly odputavat od jurka a neviem ci to vobec niekedy dokazem.. 😔

ja mam hotove medovniky, zajtra asi urobim take cokoladove hviezdicky s mandlami, potom sa chystam este na linecke, svokra urobi vanilkove rozky a dalej neviem.. este by to chcelo nieco znamenite 😝

csikike
10. dec 2008

baby, ja musim zajtra spravit nove medovniky, tieto sa uy popapali 😀
akurat sme prisli z plavania, bolo uuuuuuuuuuplne superovo 😵

lia
10. dec 2008

ahojte 🙂
vy ste ake sikulky?? 😅 ja nebudem nic asi piect,kupim nieco ,aj tak to potom budem vyhadzovat,len nech mame nieco na stole 🙂 ,asi babovku upeciem,tiramisu urobim a strudlu??no neviem ako budem vobec stihat 😖

penelope10
10. dec 2008

ahojte,
Baby robite medovniky podla receptu co dozrievaju medovniky cca 2 tyzdne, alebo ten, co sa adju hned papat
ja som nepiekla este nic, som tak v 1/2 - vianocneho zoznamu 😀
v tomto obdivujem pierru ako si vsetko vie tak dobre zorganizovat a mysliet dost dopredu... Prečo mne tato vlastnost chýba.. 😕 😅

ja budem robit linecke na 100% potom asi este nejake 2 druhy suchých.... nam vela netreba, ale na vymenu a pre navstevy 🙂

Csiki chodite plavat v takej kose, my sme prestali. Sa bojim ze prechladneme a potom bude kuca - paca z toho 😒

pierra
11. dec 2008

dobre ranko
my sme vcera mali damsku jazdu, tato je v BA,tak ku mne prisli spat segry.. dali sme si varene vinko... 😝

pene,tu je recept, tieto skus, na 100% vam budu chutit:
105dkg hladkej muky T 650
35dkg pras. cukru
36dkg tekuty med
6 stredne velkych vajec
1 pernikove korenie /nie prenikovy kypriaci prasok/
2 lyzicky sody bikarbony
kora z 1 citrona

urobis cesto, nechas 12 hod. lezat v chlade a potom upecies medovniky, upecene treba potriet vajcom a skladovat v dobre uzavretej nadobe.. ja ich mam hotove uz 2 tyzdne ale oni nie su tvrde ani neboli,takze asi nemusia tak dlho stat..

inak ja som rozmyslala nad tym plavanim ale ked ma jurik teraz bolave palceky,tak to musime zase odlozit, no neviem,ci sa tam vobec dostaneme tuto zimu 😒

penelope10
11. dec 2008

ahojte, som vstavala rano o 6:30 🙄
mali sme poradnu, mame 76 cm, a 10,6 Kg.. 🤐
pierri diky za recept, skusim ...
My sme mali varene vino min. tyzden... 😝 Maly bol potom taky veselý z toho 😀

csikike
11. dec 2008

pene, to je super, idealne miery, my sme boli 1.12. a mal 74 cm a 8570g, dnes ideme na poslednu kontrolu k neurologicke,
inac tomik ma teray taky zvyk, ze sa stavia na hlavu, normalne sa da na 4, poloyi hlavu na zem a vypuci ritku a dviha nohy 😲
a plavat sme boli iba 2x a to v normalnej plavarni...

monika1
11. dec 2008

Ahojte 🙂
pierri robim kazdy den,ja som mala velke problemy vyrovnat sa s tym ale po tyzdni to uz bolo lepsie,vela mi pomaha to ze Adamko je s babkami,je v pohode aj ked odvtedy je stale len "mama mama" takze si to aj on dost uvedomuje a ked pridem domov tak sa len tulka a mojka so mnou 😵 😵

pene dobre miery mate spresne tak akurat ako csiki pise a Tomik je drobcek teda,csiki vy ste s manzelom aki vysoki?teda aj Adamko mal podobne miery na rok,teraz ma okolo 10,5kg asi a 82cm 🙂
csiki tak ste boli nie na kurze ale len tak si zaplavat?

csikike
12. dec 2008

moni, ja mam 155 a drahy 175, takze nic moc 😉
a hej, nedaleko je relaxacno/rehabilitacne centrum, tam chodime plavat, je to super, az nato, ze nepocitali s detmi, takze prezliekanie je o hubu, lebo ho nemam kam polozit, ale inac je vsetko OK, je tam malo ludi, takze sa mozeme vysantit, a je tam perlickova vana

monika1
12. dec 2008

csiki my sme tak podobne,teda ja som kus vyssia od teba ale zazraky od Adamka necakame ze nam vyrastie do 2m 😀
tak to mate dobre take plavanie,u nas je to dost drahe a na normalnu plavaren s nim este nepojdem,ta studena voda by sa mu isto nepacila 😖 a ani mne 😀

tatiana
12. dec 2008

ahojte 🙂

no tak pozeram tie vase miery a risko mal pred vyse mesiacom 76 cm a teraz ma 9,2 kg ...
riadny obor je to 🙂)
uz len 4 nozkuje po celom byte a brazdi byt v choditku : )) dlho som bola proti ale viete ako sa v tom tesi ? 🙂)

a kde je Lara?

monika1
12. dec 2008

tani aj ja som bola strasne proti choditku ale nakoniec mi velmi ulahcil zivot 😅 nebol cas sa ani naobedovat 😅
neni lara uz tuto na SK?

pierra
12. dec 2008

dobry vecer zienky 🙂
dnes sme dostali nove "cizmicky",tak si zvykame a bojujeme.. jurko od unavy trhol na obed rekord, spal 3,5 hodky!!! a teraz uz zase spinka, ja cakam muzika, niekedy okolo polnoci dojde z BA..

inak ja som bola tiez proti choditku, napriek tomu sme ho dostali ale mne svedomie nedalo,tak som ho predala 😅 😔 a dobre som urobila lebo par dni nato sme ho aj mali zakazane a ani nadalej nemozme odrazadla, bicykle a podobne zabavky.. no nic, este,ze existuje tolko inych zaujimavosti 😎

tani vy budete mierovo v kategorii skor s nami 😉 si uzivas ked ho nosis na rukach vsak? 🙂
ja som zvedava kolko vazi jurko teraz, s tymi ortezami ho nosit na rukach je zaberacka 😒

penelope10
12. dec 2008

Ahojte 🙂
pierri aspon tie ortezy budu mozno dobre na ten spanok ...v zmysle hesla, vo vsetkom zlom hladaj nieco dobré 🙂
My choditko neplanujeme a dieta je relativne nehybne, nakolko len plazi (vytacanim) a na nôžky sa ani nejako neberie. Tak ho skumaju ze co a vsetko je v poriadku len je lenoško, trapia ho teraz k tomu este zubky 😒

Tani, Riska asi tahate za usi, co ? 😀

S tym nosenim na rukach asi vyhravame my 😎 , pokial nas nepredbehne Pierra s pomôckami.
Idem spinkat, resp. si nieco citat.

monika1
12. dec 2008

pierri a ako to Jurko inak znasa,ako to vlastne vyzera 😅 vie v tom chodit? no aspon si si trosku oddychla ked spinkal,vlastne ty asi ani neoddychujes co 😅

pene a tak aj vy sa trapite s Huginom? vsak vsetko ma svoj cas,aj ked to je lahke povedat a teba to moze trapit ze uz nechodi aspon za rucky ale ked je vsetko v poriadku tak to je dobre 😉 kamoskina mala zacala chodit v 18 mes,obisli vsetkych dr a nic nenasli ze to chce len cas 😉

my sme dnes boli podvecer v meste sa prejst,no koooopec ludi pri trhoch,ani sa nedalo obist vsetky stanky ale Adamka fascinovali svetielka a vyzdoba 🙂

pierra
13. dec 2008

ahojte..
tak nasi su uz doma, aj muzik aj svokrusa, bude tu 3 tyzdne, aj som celkom rada, aspon mi pomoze s malym..
no poviem vam, samej by mi asi drblo 😒 jurko sa v tej konstrukcii vobec nevie hybat iba sediet,cize stale sa tocime okolo neho a vymyslame mu rozne zabavky aby nechcel chodit.. ale obcas ho chyti taky amok, len pisti, krici a trha si to dole z noh 😢
poobede ho odfotim a dam potom fotky na FB aby ste mali predstavu 🙂 ☹

penelope10
13. dec 2008

ahojte 🙂
mne muzik odisiel na UA ale vecer sa vrati a ja vymetam kuty, prahy 😀
malemu som dala konecne dole (nožšie) postielku, tak najprv na mna pozrel ze o co mi ide, potom sa mu to aj celkom pacilo, teraz konecne spinka 🙂
Monika, nie trapenim by som to nenazvala, trochu ma to znepokojuje to ano, ale ako si povedala, vsetko ma svoj cas ... 😉 Raz hadam aj on bude chodit. Jeho problemom je lenivost a aj lekarka povedala, ze podla spravania bude intelig...
Normalne u deti je hybnou silou (motivaciou) aby zacali chodit to ze sa chcu k niecomu dostat, no Hugo dume ako sa k tomu dostat a sa nemusiet pohnut a si to cele zjednosusit.
Tak napr. sme mu gulali lopticku pre nim, aj ho zaujimala. a on ju potom ked sa vzdialila, aj velmi chcel, teda mal sa pohnut... on namiesto to zacal potahovat deku (na ktorej sa hral) a s dekou hu dostal k sebe 😀
Som sa neho pozerala ako puk, ako s nami vybabral 😀 😀

Pierri nooo som zvedava, ako to vyzera 🙂

monika1
13. dec 2008

pierri no nezavidim vobec tu vasu situaciu ale len dufam ze to rychlo zaberie,vsak je malicky tak sa to snad rychlo upravi a budete mat pokoj 😉 tak len vela sily a trpezlivosti ti prajem 😉

pene tak mate doma inteligenta 😉 pekne vidiet u takeho maleho drobca ako rozmysla 🙂 aj mna niekedy tak prekvapuje co vymysli 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre