Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

lara1znk
autor
30. jan 2009

ahojte kocky,

aj u nas nie je nic moc pocasie, prsi a fuka ale mame dnes nase mamickovske stretko s detickami takze o program mame postarane.

lia, krasna je ta vasa havinka, ta jej srst je na pohladkanie 🙂
aj tie fotky z Prahy mate pekne, kedy ste boli?

moni, u nas je to to iste, tiez sa tie obdobia spanku striedaju a vikendy ked je doma aj daddy su stale uplne ine, co najmenej spanku, asi si chce Guya uzit co najviac 😀

caraida
30. jan 2009

lius, aj chcem vidiet psisko! prosim!

caraida
30. jan 2009

napisem vac, ked mi nebude asistovat prcek. taakto sa bijeme o kazdu klavesu.
no parada, uz sa tu nastahoval aj kocur. 😝

lari k tej reci, no prcek splieta vsetko dohromady. ako pride a s kym prave je, ale aj miesa. ale uprimne, nie som dostatocne konsequentna a neuplatnujem 100 % jeden clovek, jedna rec.
je tisic situacii, ked nanho "musim" hovorit nemecky. no musim, zo slusnosti a tak.

slovencinu bude odmietat, je to prenho slaba rec, to je mi jasne, ale je mi dolezite, aby aspon rozumel. a dufam, ze pobytom u nasich a tak, ze mu to nieco da. slovakov kamaratov tu mame len jednych.

zatial ma viac slov v sk, ako v nemcine, mam pocit, ale meni sa to. a ked pojde do skolky, asi to bude boj.

preto musi maly casto k nasim, moj otec je idealny na ucenie reci. hovori velmi zretelne a nahlas a opakuje a huci donho, az kym to prcek nezopakuje. sice jeho slovnik je po takych pobytoch obmedzeny na "pes, sadni, lahni, vstan, prines, uhni, papaj, ideme cesat, tam je hracka, daj pac" a pod, vsetko, co sa tyka tatkovych chlpatych milackov a kynologie, ale da sa 😀

no idem k pekarovi, som bola leniva a nechcelo sa mi piect. aj my mame dnes stretko, este z pripravneho kurzu na porod, naposledy sme sa videli pred rokom. som zvedava na deti.

inak, ked pisete, ze robite nudle s tuniakom, kupujete surove filety - platky, ci z konzervy? ako sa pripravuje tuniak? a vobec nejaka ryba? ale tak pre deti. ja aku rybu kupim, vzdy su tam kosti, aj vo file. aj ked si necham vykostit.
ja ryby nemusim, tak s nimi neviem, ale prcek ma velmi rad. nie je velky jedak, tak by som mu dopriala castejsie. nemate tip? vdaka.

pierra
30. jan 2009

ahojte..
aj my sme mali hroznu noc 😅 ale tentokrat nejaku divnu, jurajko neplakal, len sa opakovne asi kazdych 15minut postavil v postielke a pytal sa k nam na postel.. do rana do stvrtej dookola 🙄 neviem cim to bolo, ci nejaky zly sen alebo sa mu nechcelo spat kedze vcera poobede trhol rekord.. no nic, uz je to za nami.. 🙂
my sme sa prave vratili z mesta, nezdalo sa mi zeby az tak fukalo ale je tak neprijemne a vsade zamrznute chodniky 😒 ale urobila som si radost, kupila som si krasne cokoladovo-hnede cizmicky 😝

cari, ja kupujem ryby pangasius, tie su uplne bielucke, dopisem potom, ide tu kamoska 😎

monika1
30. jan 2009

pierri akurat minule som citala clanok o tom ze "nejedzte pangasiusa" 🤐 lebo je to zasobaren vsetkej necistoty,najdem clanok a dam sem link 🤐
my papame len pstruhy a pripadne kapra,sumca...

lia
30. jan 2009

ahojte babule,
pierri,akurat sme tu rybu mali vcera 😀 to je jak rezen 😅 😀
to vazne moni??? 😅

cari,si na facebooku??

caraida
30. jan 2009

lius, nie som, ale mozem sa zaregistrovat, ja kvoli psom urobim vsetko 😀 no teda, skoro vsetko 🙂

caraida
30. jan 2009

a potom uvidim aj kocku fotomodelku v korzete?

caraida
30. jan 2009

moni a pstruha ako vykostis? len tu hlavnu kost a potom tam uz nic nie je?

kapra nemozem ani citit, brrrr...... od mala mam fobiu, ked nam plavali vo vani a potom ich klepli. tu je to hrozna specialita, ale ja kapra v zivote nespravim, ani nezjem.

prcek uprednostnuje biele ryby, lososa napr. moc nemusi. a ten je mnam na grile.

pangasius tu mavaju obcas u nas v lahodkovom obchode, oni tam maju vsetko take super bio, tak mozem po nom mrknut.

lia
30. jan 2009

zaregistruj sa cari 😉

caraida
30. jan 2009

lius, no uz som 🙂 ale teba akosi nenasiel. ☹

babulky, ak vam dojde z facebook-u taky divny nemecky mail, tak to je odo mna. ked bude cas, kuknem na to, skusim dat fotos, ale teraz prcek zaspal, tak musim ist od pc. papa!

pierra
30. jan 2009

moni tak to som sklamana teraz ☹ chcela som dopisat,ze ho uprednostnujem pred vsetkymi ostatnymi rybami prave kvoli tomu,ze nezapacha a nema ziadne kosti.. je krasny bielucky a chutny..
no ale v com nie je bordel.. ved aj nase kuriatka nikdy nevidia slniecko a nepapaju travu ale "vitaminy" aby sme ich cim skor mali doma na tanieri 😒
tak ako pisu v tom clanku, lepsie je zjest tofu ale zase furt dookola? 🙄

ja som dnes robila cuketu a paradajky pecene na oliv.oleji a k tomu divoku ryzu 😝
muz povedal,ze on si da radsej ham&eggs 😀

monika1
30. jan 2009

cari pstruha si polozim na tanier,stiahnem kozu a opatrne dam dolu vrchnu cast masa,potom chrbticovu kost...vo chvostovej casti nebyvaju potom kosti ale vo vrchnej treba dat aj tak pozor a prelomit kusok maska aspon na polku ci tam nie je kosticka...

pierri to je sice pravda,v kurcatach je viac hormonov ako zdraveho masa ale co narobis 😒 ale aj tak ked uz som citala o tej rybe co obsahuje tak nemam chut ju dat do ust 😒 inak aka je to divoka ryza? 😕

pierra
30. jan 2009

ani ja uz nemam chut na toho pangasiusa.. a mam este kilo v mrazaku 😒
divoka ryza, to si uz urcite videla, to je taka biela dlhozrnna a pomedzito cierne zrniecka.. tak inak chuti, nie velmi vyrazne, je to fajne pre zmenu 🙂

monika1
30. jan 2009

tak taku ryzu som teda este nevidela 😅

baby co planujete na vikend?

lara1znk
autor
30. jan 2009

ahojte kocky,

no to si ma monika nepotesila s tym pangasiusom, nas maly tu rybu zboznuje, presne kvoli tomu ze to nie je taka typicka pachnuca ryba a to chutne biele masko, ide sa zadusit ked sme na SK, tu to nevieme ku pit.
aj mne velmi chuti.
Christian mi nezje taku typicku rybacinu, lososa neznasa a to my s guyom sme praveze zvykli jedavat to.

cari, ja robim rybku pre maleho na masielku, mierne ju posolim a potom len tak urobim na panvici a k tomu zemiakovu kasu. Tu v UK kupujem pre maleho tresku, to mu chuti, nema to ziadne kosti. Pekne pri pulte si kupim cerstve filetky, maly sa len tak oblizuje a k tomu vareny hrasok.

S tymi jazykmi, ja som naopak v tomto velmi prisna a ja sa k malemu po anglicky vobec neozvem, ani slovicko.
Ved sa tu stale stretavame s anglickymi kamoskami, ich detmi, daddy je anglican, v telke len po anglicky, playgroup po anglicky, plavanie tiez po anglicky, proste ja som jediny zdroj slovenciny pre nho.
Teda mam slovenske kamosky ale to nemame kazdy tyzden stretko a tiez kazdy den volame babke a kazdy den skypujeme.
Ja si na toto velmi potrpim aby maly vedel slovensky, nieze rozumel, aby aj pekne rozpraval a samozrejme neskor ked bude velky, zacneme aj pisanie atd.

Pierri, to znie dobre ta cuketa a paradajky, mne by take nieco chutilo a moj muz by reagoval asi podobne ako tvoj. 😀

lia
30. jan 2009

ja si to radsej neprecitam 😀 😀 teda o tom pangasiuse 😅
ja som mojmu uvarila cestoviny take nezdrave,ale ked som ich ochutnala ,velmi som mu zavidela 😀
aj ja si zajtra spravim na obed,ale s paradajkami a so syrom...
zajtra konecne mam den pre nas dvoch,akurat by som mala ist pozriet na klzisko neter,lebo cierne ovce rodiny 🙄

lara1znk
autor
30. jan 2009

lius, ani ja som to necitala 😀 , pre istotu
nechcem si pokazit ten pocit ktory som mala ked Christianko konecne zacal dobre papkat a my sme ho krmili pangasom 🙄

ake cierne ovce rodiny? kto?
a ake cestovinky si robila muzovi? noze rychlo opis recept, aj s maskom nejakym?

lia
30. jan 2009

so slaninkou a sunkou lari,normalne carbonare,chces??

lara1znk
autor
31. jan 2009

nie lius, diky, to robime aj my niekedy, teraz mi velmi nechutia, takze pre mna

ako vikendujete kocky? pozeram ze nikde nikoho dnes

my sme boli v playcentre zase, trosku nakupy, Guy si kupil novy oblek, kosele do roboty, ja cizmy konecne.
Teraz ma caka tolko upratovania v dome, nejako som nic nestihla dnes doma takze mam co robit.

Pierri, ty mas ake tie nove cizmicky?

lia
1. feb 2009

ahojte :o)

tak ja zase v praci 🙄 ☹ ,neviem co si tu pocnem,nikde nikoho a ani na nete ☹
uz sa tesim ked pojdem domov,este zajtra a potom mam tyzden volno...
ake si si kupila cizmicky lari??aj my sme vcera boli po nakupoch a super sme si nakupili 🙂 ,aj kotniky som si kupila co som nevedela nikde zohnat,len su troska uzke,tak dufam,ze ma nebudu tlacit 😒 ,musela som si kupit 36ky,lebo 37 mi boli male
tu od rana snezi 🙄 ,aj u vas pierri,moni??
myslite,ze v myte bude sneh??teda na kopci hej,len neviem ci aj v dedine.

lia
1. feb 2009

tak sa nudim,ze som si vymyslela meno keby sme cakali chlapceka 😀

monika1
1. feb 2009

ahojte 🙂
lius a kde ty robis prosim ta 😕 ze aj v nedelu 😒 no a ake meno si vymyslela?
idete do myta? pozri na nete snehove spravy,isto sa docitas 🙂

my sme tak vcera boli cele poobedie v obchodaku,vecer som bola total mrtva,uz o pol9 som zaspala na gauci 😅

inac ja robim tuniaka z konzervy vo vlastnej stave s cestovinami a mozzarelou 😝 veeelmi nam to chuti vsetkym 🙂

pierra
1. feb 2009

ahojte 🙂
tak konecne drobec zaspal 😝
my sme boli vcera tiez v obchodoch, nechcelo sa mi v tomto pocasi na prechadzku.. ani sneh ani sucho 😒
dnes asi pojdeme k nasim ked sa jurko vyspi..

my mame tiez radi spagety s tuniakom a olivami alebo spagety s hov. masom,mnam 😝

lari ja som si kupila take sviatocne cizmy, cokoladovo hnede na vyssom podpatku, krasne su 😵 mali 50%zlavy,tak som spokojna z vyhodnej kupy 🙂

baby mam dilemu,ci jurka budit z obedneho spanku.. rozmyslam poslednu dobu,ze ked mi on potiahne cez den aj 3 hodinky,ci potom v noci nevstava kvoli tomu,ze nie je unaveny.. ☹ nikdy som nebola zastancom budenia, mam nazor,ze dieta ked dlho spi,tak ten spanok asi potrebuje ale ja teraz si myslim aj to,ze jurko cez den dobieha tu neprespatu noc,tak ci mu to neskusit prehodit..
lebo teraz co vstava v noci,tak to nie je plac ale jednoducho sa postavi v postielke a rozprava a chce ist z nej von..

lia
1. feb 2009

asi to tak bude pierri ako pises...
moni,napisem do ip 🙂
tobias,ale to este 100 x zmenim 😀 ,ale ked nemozem mat Tomasa,tak aspon Tobias,to je podobne 😝

monika1
1. feb 2009

pierri ja budim Adamka ak spi dlhsie ako do 15tej,viac mu nedovolim lebo viem ze vecer uz bude problem so zaspanim,mierne ho zobudim,zacnem robit veci ktore robia hluk a ak nepomoze tak pohladkanim po licku a zobudi sa pomalicky 🙂

lia pekne meno a preco nie Tomasko?

nam sa Adamko poobede zobudil s vysokou teplotou,uplne horel ☹ a pritom mu nic nie je tak cele poobedie zrazujeme teplotu a snazime sa aby bol v klude co je u neho aj teraz problem 😅 tak som zvedava aka noc bude 😒

caraida
1. feb 2009

ahojte,
lius, do akeho myta, pod dumbierom? uff a robis? nezavidim.
inak ja som bola roky presvedcena, ze nellynka je retrievrica, este som sa aj chcela pytat ci nepoznas niekoho, co chova, lebo ma, tollera. rozmyslam zmenit rasu, ked sa neviem dockat toho mojho vytuzteneho stenata.

ale s vyzlickou sa asi nabehas, ze?
tobias je pekne meno, take nemecke 😀

moni, tak ja som v piatok zistila, ze ryba moze byt, ale tuniaka z konzervy si mozem strcit za klobuk. 😒 nedotkne sa toho ani z dialky. vsetko, co ide rychlo je "be". aspon tu brokolicu z toho vylovil.

pierri, ja som tiez zacala preto po 1-1,5h na obed budit, ak sa nie sam. z toho dovodu presne. nechem to zakriknut, budi sa stale, ale aspon posledny tyzden neskace aj dve tri hodiny v noci v posteli.

ale je mi z toho niekedy zle, lebo on je nevyspany, zle naladeny, placlivy, kym sa spravi, to trva. najlepsie, ked sa sam zobudi po hodine. boli sme v pi na stretku este z pripravneho kurzu na porod, oni tie deti nedavaju uz vobec spat cez obed. ani nie 2r. to by prcek neprezil, on to este potrebuje.

lara1znk
autor
1. feb 2009

ahojte kocky,
aj u nas dnes s nezi cele poobedie, ale velmi sa to neusadza, skor taka metelica to je, nic prijemne a hrozne sa nam ochladilo. Riadna kosa, brrr.

Nasi pridu v stredu tak dufam ze do stredy sa pocasie umudri lebo tu bude hned cirkus humberto z toho, chaos na letisku, na cestach, proste vsade.

Lia, krasne meno. Kamoska ma Tobiasa, velmi pekne. Nechces vymysliet aj nam keby to b ol nahodou chlapec? 😅
INak teraz mam pre zmenu tusaka na babu a predstavte si ze v piatok vecer ked som uspavala maleho ma prvykrat babo koplo, krasne to bolo. A vtedy som mala pocit ze je to dievcatko. Tak uvidime.
Aj dnes rano ked chlapi hrali futbal kopalo, tak kto vie.

Pierri, neviem co ti poradit. Ja mam odskusane na nasom Christiankovi ze u nho denne spanie nehra ziadnu rolu v nocnom spani. Kolkokrat mi cez den spi len hodinku a potom v noci spi hrozne, zase naopak niekedy potiahne aj 3 hodinky a v noci tiez spi krasne.
A na SK ked sme teraz boli tak spal uplne najlepsie ako si kedy pamatam, krasne vecer zaspaval a rano spal do 7ej a to spal cez den 4 hodky!

No ale kazde dieta je ine, takze skus ho raz zobudit a uvidis ci bude nejaka zmena v noci.

Nas Christian spi dost malo v noci, max. 10 hodin. Vsetky ostatne deti co poznam spia tak 12 takze preto my sa sa vacsinou este ukladame na spanok aj rano, on je proste okolo 10ej uz unaveny zase, ale niet sa co cudovat ked je hore od 6ej. Predsa len je tie 2 hodiny su rozdiel.

Tak drzim palce pierri, nech to nejako poriesite.

My ideme k stolu. Guy nam navaril veceru - grilovane kurca, opekane zemiaky s porom a gravy. Mnamky.

Pekny vecer.

lia
1. feb 2009

kapoan esip ot enm,ybab 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre