Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

pierra
6. apr 2009

ja si naopak velmi neviem predstavit velku noc a vianoce inde ako doma s rodinou, navsteva kostola ked sa da.. 🙂

a s cim jete sunku? iba tak s chlebikom?

lia
7. apr 2009

ahojte,pierri,je tazky ten kolac??

pierra
7. apr 2009

ahoj lius?
myslis priprava ci je tazka alebo akoze tazky na zaludok? 😅

lia
7. apr 2009

pripravu myslim pierri 😉

monika1
7. apr 2009

Ahojte 🙂
pierri sunku jeme s chrenom,cviklou,vajickami a bielym kolacom,niekto aj s klobaskou ...
ja tieto sviatky moc nemusim,takze to nejako extra neprezivame a isto sa niekde vyberieme na vylet a mozno konecne opekacka 😝

dnes sme sa boli prejst v meste na chvilu no nevladzem zit a idem spat 😅 😀

lara1znk
autor
7. apr 2009

my sme tiez zvykli jedavat velkonocne dobroty s bielym kolacom - takym nasladlym,
syrek vobec nepoznam

tieto sviatky tiez nejako velmi neprezivam, zvykli sme niekedy davno chodit k babke alebo aj na chaty, do Tatier a tak,
ked vydrzi pocasie tak sa sa niekam vyberieme aj tohto roku tak na den, Christianko je este maly na oblievanie 😅

moni, tak dobru
my sme boli vonku s kamoskou a jej malou tak som tiez unavena ale teraz este obedujem kym drobec spinka a potom mi treba varit nieco pre nho a zehlit takze spanok nestihnem ale aspon kavicku si este dam a nohy na stol

lara1znk
autor
7. apr 2009

kocky, este som vam zabudla nap isat ze mam stale pocit na dievcatko 😅 , no vsetko je ine, mam hroznu plet, stale chut na sladke a take ine prejavy ktore pri Christiankovi neboli,
ale asi nie je mozne aby sa dvakrat na usg pomylili, vsak?

ja sa uz tesim aj na chlapceka, ved dietatko ako dietatko, hlavne nech je zdrave, pohlavie ma az tak netrapi,
ale ten pocit stale mam! 😀
chore, co?

lia
7. apr 2009

lari,mozu sa mylit,kazdy je omylny 😉
ani my neprezivame tieto sviatky,som rada,ze je volno,ze konecne budeme spolu,ale nic speci asi nebudem robit,nesce sa mi 😲 😀
rezne sa nemozu jest??ja moc udene nemusim 😖

pierra
7. apr 2009

lius nie je to tazke ale sama som ho zatial nerobila..
to sa len vsetko zmiesa a pecie ako kolac.. my to zajedame sunkou a je to riadny utok na cholesterol.. 😝

penelope10
7. apr 2009

Ahojte 🙂
Hlasujete:

http://www.countryradio.cz/talent_06.php

Ďakujem 🙂

lara1znk
autor
7. apr 2009

pierri, tak na to nemozes pozerat, ved cele velknocne menu je utok na cholesterol 😝
my zvykneme na obed rezne a zemiakovy salat, takze zaludok si velmi neoddychne,
potom po sviatkoch to trosku odlahcime 😅

pene, to je co? musim popozerat

lara1znk
autor
7. apr 2009

ty si taka fanynka country muziky??

penelope10
7. apr 2009

ano + su to kamarati 🙂

pierra
7. apr 2009

ooou.. ja country nemooozem ☹
ale zahlasujem,ze si to ty kati 🙂

csikike
7. apr 2009

pene, zahlasovane, tak snad pomoze
ale mi trvalo kym som nasla ako sa hlasuje 😅
ja moc na velku noc nevarim, teda drahy bude asi v piatok robit u kamosky na byte, v sobotu tiez a v nedelu ideme k svokrovcom na obed

penelope10
7. apr 2009

Ďakujem kočky, snáď im to pomôže veeeľa veľa preto urobili, nehovoriac o tom, že Edo je v Prahy a Ďuďo z PO a sa stretavajú, aby mohli spolu hrať. 🙂

lara1znk
autor
8. apr 2009

ahojte, velkonocne pripravy v plnom prude?
mne treba kupit velkonocne cokoladove vajcia, to je u nas tradicia, jedno pre guya, nieco mensie pre Christianka.

u nas je nejaka kosa, fuka ako dive, boli sme v parku ale utekali sme domov, tak sme premrzli.
mozno pojdeme plavat ked sa maly zobudi, teraz su prazdniny tak lekcie nemame ale riadne na plavaren by sme mohli sk ocit, nech nam den rychlejsie zbehne.

kocky, citate drobcom knizky na dobru noc? my sme citavali ked bol maly, potom bola faza ze nechcel pocuvat, len obracat strany a pozerat obrazky, mame jednu knizku slovensko - anglicku s pribehmi,
teraz by som si chcela nakupit nejake slovenske knizky ked budem doma,
viete mi prosim vas poradit nieco dobre pre nasich malych, ale take s rozpravkami, inak knih mame strasne vela, take versiky a obrazky ale riadne pribehy by som chcela, take nieco sikovne.
co sa paci vasim?

penelope10
8. apr 2009

ahoj,
my mame mackove rozpravky na dobru noc, su tam typic. slovenske rozpr. ako janko hraško a pod. len take rychla asi 3 stranová verzia. Malemu sa to paci 🙂
Na dobru noc nečítavame nič, púšťam mu CD s rozpr. Maruška a 12 mesiacikov, ma to 25 min. a vzdy pri tom zaspava tak to ma ako taký rituál 😅
Inak malý ma veľmi rád knižky si v nich listovať a tak, Dokonca nepohrdne ani časopisom, či katalogom a vie ich listovat (vo väčšine prípadov) tak že netrhá listy. Takže v tomto som na neho veľmi pyšná 😵
My sme boli ráno na Soc, poist. skončila som až u vedúcej, lebo mi neodviedli do II. pil. za rok 2008 nič. a mali tak robiť od 01/08 😠 Tak som to bola riešiť, tá ťapa ku ktorej patrím sa stále na niečo vyhovárala, tak uvidim čo sa udeje ... No tie žabo myšie vojny z úradmi fakt človeku odoberú toooľko energie ... uf
Inak čo porábate, tu je krásne slnečno skoro až letne počasie 🙂

pierra
8. apr 2009

ahojte 🙂
ja som sama s jurkom, svokra aj svagrina su prec,tak si uzivame to ticho v byte.. len keby sused nevrtal od rana 🙄
boli sme doobeda na rehabke, velmi sa mi pacilo, uvazujem,ze tam zapisem jurka aj do skolky.. chodia tam spolu postihnute deti s normalnymi, paci sa mi ta jednota a vzajomna pomoc deti.. co si vy o tom myslite? dali by ste svoje dieta do takej skolky?

lari my vecer zatial knihy necitame, jurko po okupani dostane mliecko a zaspava pri malom svetielku sam.. cez den si spievame a citame.. jurko nepohrdne ziadnou knizkou, vzdy je nalepsia ta,co je nova, teraz mu svokra doniesla take leporelo kde je hore plastove prasiatko ktoremu svieti nufacik 🙂 a knizka je o tom,co vsetko musi prasiatko urobit kym pojde spinkat - umyt si zubky atd.. je to mile.. 😅

penelope10
8. apr 2009

pieri a kde je tá školka ?
Ja neviem, dieťa sa v takom prostredí naučí byť citlivejšie a vnímavejšie k druhým, na druhej strane prílišne empatickí a sociálne citiaci to v živote (kde je plno dravých typov) nemajú ľahké.... ale by som nad tým uvažovala. 😉
my sme boli dnes kuknúť Jesenú, malý sa tam usmieval a aj učka sa mu páčila ... tak snáď to potom tam pôjde.

pierra
8. apr 2009

kati na obrancov mieru su za sebou 3 skolky, ta prostredna o ktorej ja hovorim patri pod detsku nemocnicu..
s tym socialnym citenim mas pravdu ale zase nechcem mat doma nejakeho hulvata ale ani citlivku..
zase ta skolka ma aj tie vyhody,ze maju svojho lekara,ktory kazde rano prezrie deti, je tam psycholog keby nieco, fyzioterapeut.. len sa trochu viac plati, okolo 2000sk..
najblizsie sa mam stretnut aj s riaditelkou,tak uvidim ake budu sympatie.. jurko by tam bol uz teraz najradsej zostal ked videl deti vonku santit 😵

na jesennej to nie su jasle?

pierra
8. apr 2009

kati poslem ti v IP nieco o nich..

lara1znk
autor
8. apr 2009

my tiez "citame" vsetko, aj casopisy, aj letaky, ale chcela by som zase skusit na dobru noc rozpravky, my mame rozpravku v telke ako ritual pred spanim a na SK zvycajne pocuvame CD co nahovoril Janko Kroner s rozpravkami alebo take uspavanky, je to rozne, striedame to podla toho kde sme.
No tak popozeram nejake knizky s pribehmi ked budem doma.

Pierri, mne sa to pozdava, este som sa s takou skolkou nestretla tu u nas ale je to velmi pekna myslienka, podla mna to detom vela da.
Mne hovorila moja kadernicka ze jej deti vyrastali s postihnutym dietatom od susedov - denno-denny kontakt, kamaratsky vztah a povedala ze je to na nich vidiet, ake maju hodnoty, pristup k zivotu,...
Ja by som sa rozhodla podla toho aky pocit by som mala z tej skolky, z uciteliek, to ty musis vediet najlepsie. 🙂
Inak ta skolka vyzera velmi dobre, pierri, vlastny lekar, psycholog, ... to je super.

Ja sa dnes vecer chystam von s kamoskami na veceru, po veeeelmi dlhom case, tak sa aj tesim, aj ked som unavena ako kon uz.
Guy stale nie je doma a to mi slubil ze pride dnes skor, este som si chcela umyt vlasy a trosku sa dat do poriadku.

monika1
8. apr 2009

Ahojte baby 🙂
my sme dnes mali taky dobry dnik,doobedu sme cele presedeli na ihrisku v pieskovisku a na hojdackach,normalne ho tahat na silu musim prec 😅 ale keby som si aspon sediet na lavicke mohla ale ma prehana,mama sem mama tam 😅 a potom cez obed to dospavam 😅 😀

zajtra mam poradnu ale asi sono nebude kedze bolo pred 2 tyzdnami ale aspon srdiecko budem isto pocut a baby mam pocit ze dnes som citila prve kopanceky,take jemnucke ale opakovali sa cez den a fakt sa to neda pomylit 😵 😵 😵 skoro skoro ale pri Adamkovi som citila uz v 16tt 🙂

lari my tiez necitame vecer rozpravky,Adamko zaspava sam v postielke pri tlmenom svetielku,my citame na nocniku 😀 a ma rad skor obrazkove knizky,este som nikdy nedocitala text na celej strane,uz otaca list 😀 a casopisy a letaky to ma tiez rad ale z nich si potom robi take rolky 😀

baby a uz sme 3 tyzdne bez plienky doma 😵 😵 ide mu to super,nehody su uz zriedkave,dnes som fakt dumala ze mu nedam ani na vonku ale nemala som odvahu,ale uz skusim,zoberiem nahradne oblecko a skusime 🙂

pierri podla mna je super taka skolka,dietatu to vela da poznat takychto ludi 🙂

csikike
8. apr 2009

Moni, gratulujem ku kopancom a aj k Adamkovej bezplienkovosti, to je parada 😵

monika1
8. apr 2009

csiki dakujem a ty sa ako mas?

csikike
8. apr 2009

moni, co ti mam vraviet, mam nadchu, a ku koznej chodim ako na klavir, lebo odkedy som tehula, tak som uplne vyhadzana, dnes mi brali aj krv a vsetky vysledky mam super...takze nevedia zistit z coho to je, vraj ked porodim tak to prejde, no potesili ma 😢
zatial ziadne kopance necitim, ale pri tomikovi som citila az po 20tt (to vies, dobre zasobene sadlo) 😀

pierra
9. apr 2009

ahojte 🙂
moni gratulujemee k pohybom 😵
a aj adamkovi k bezpliekovaniu, ako ste postupovali? prezrad nejake triky.. dufam,ze aj my to stihneme do druhych narodenin 🙂

csikike
9. apr 2009

pierri, a ta skolka, mne sa to celkom paci, ja by som do toho sla, keby sa aj tomikovi tam pacilo... a podla toho ake su tam ucky a aky je ich vztah k detom

monika1
9. apr 2009

Ahojte 🙂
tak ja som dnes mala poradnu,vsetko je v poriadku,videla som srdiecko a male ma cca 9cm 😵 dokina ma poslala na interne kvoli tomu tlaku tak mi robili EKG a v utorok idem na odber kvoli stitnej ci nahodou ona nevyvadza tak uvidime 😒
a dr mi to potvrdila ze fakt som uz mohla citit pohyby tak sa tesim na dnesne,dufam ze sa male ozve 😵
no a este ma buduci tyzden caka aj zatazovy glukozovy test,fuj... 😖 tak pevne verim ze to bude v poriadku,dufam...

a dakujeme za gratulacie 🙂

csiki tak ty mas take problemy ☹ no to je utecha ze po porode to prejde a co dovtedy 😒 a ozaj muzik si uz nasiel robotu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre