Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

lia
10. máj 2009

😀 😀 😀 😀 😀
no sak to,uz sedi pri pc 4 tu hodinu a pracuje 🙄 ale zevraj uz konci,ja vlastne nemam na nic chut,akurat na tie tvoje spominane muffinky a monikine kolašiky a este smotanovu tortu 😝
vcera sme s babami robili na zahrade a teraz by som si ju tak dala,kedze vcera bol poplach,rychly odchod domov

monika1
10. máj 2009

ahojte,
tak ja pomaly idem pripravovat misu,akurat som narezala kolacik a je vybornyyyy lius 😝 😝 😝 😀 posielam ti kusok 😝 fakt odporucam 🙂 torta uvidime aka bude snad dobra a misa sa zje hadam 😝

a ozaj vsetko najlepsie nam maminam 😵 😵

lius a coze za poplach? nebolo ti dobre?

lia
10. máj 2009

moni!! 😠 😀 mnammmmmm 😝 akyyy si robila??mnam,zajtra idem do cukrarne 😝 😀
nebolo veru,troska som krvacala

monika1
10. máj 2009

juj a uz dobre? ste boli u dr? 😨

robila som banany v parizskom kreme 😝 😝 inak akurat odisla navsteva,vdaka bohu za umyvacku riadu 😀 vsetci si vsetko vychutnali a pochvalili tak sa tesim 🙂

lia
10. máj 2009

co si pripravila pod zub??
mne R navaril fajnove steaky,pecene zemiaciky a salat 😝
boli sme na pohotovosti,neviem ale preco to je,ze ci to je akoze mrcha ,tak sa mi to zda.minnie je v poriadku ,mal uz 16,1mm 😵 😵 😀

csikike
10. máj 2009

joj, lius, super, ze mimi je v poriadku, parada a to krvacanie, robila si nieco namahavejsie? ty asi nedokazes kludne lezat, co??? 😠 ale ktora z nas hej 😅
ja mam tiez divne bolesti uz pri mensej vzdialenosti peso.. ale co uz skrecka treba vyvetrat a to este aj behat za nim, lebo nevydrzi na mieste ani chvilku, tak domov chodim so slzami na krajicku a so zatatymi zubami, lebo ked zochknem tak drobcek hned suciti a pisti tiez 😕
inac tiez vsetkym mamina pekny den... teda uz vecer

monika1
10. máj 2009

lius som to pisala stranu predtym co idem robit...ten parizsky,potom trasenu tortu a misu oblozenu taku ze okruhly chlieb som naplnila salatom a okolo bola este ozdoba sunka,syr,salama a zeleninka 🙂

csiki poznam ja tiez mam uz pri mensej namahe trosku bolesti v podbrusku takze uz zacinam davat riadny pozor,nechcem nic riskovat,nedajboze sa dostat do nemocky a byt bez maleho 😔

csikike
10. máj 2009

moni, ani nevrav, ja sa aj bojim spomenut to pred lekarom 😔 , lenze tie bolesti su riadne, ako keby som behala aspon 10 km bez zastavky, dost to picha a to idem pomalym krokom ked tlacim kocik

lia
11. máj 2009

nie csiki,nic take som nerobila,len dosli znami za nami na zahradu,tak som furt behala hore-dole,to je vsetko 😒
takze uz ani hybat sa nemozem?? 😅 no nebudem nic urcite podcenovat 🙂
ale rano sme boli aj v ikei a tam mi doslo strasne zle,ble 😝 ,miliarda ludi na m2,ziadny vzduch,totalne ma to znicilo 🙄 ako ta boli brusko csiki??musis povedat lekarovi,ked teraz pojdes,dobe??
a ako sa jedol ten chlieb??sa odlupoval??a aky salat si robila??mnammmmm 😝
csiki,radsej to povedz lekarovi nech ta poriadne prezrie
ja mam zase strach,ze mam krcok presiaknuty,teda v sobotu ked som krvacala,bol. ☹ dufam,ze to bola len mrcha akoze 🙄

monika1
11. máj 2009

Ahojte 🙂
lius tak si davaj na seba pozor,radsej poctivo lez a kasli na ostatne veci...ja od rana sa snazim lezat,akurat mama dosla pre adamka tak ho vezme von a ja budem dalej lezat 🙂 sem tam ma zaboli brusko ako pri kramoch ale malinko a neviem mam pocit ze mi trosku tvrdne a to beriem magnezko ale male kope tak dufam ze je v poriadku 🙂

ten chlebik sa jedol tak ze tu striedku som dala do druhej misky a k tomu salatu si ju brali a ked dosla tak si nozikom orezovali z kraja chlebika,vyzeralo to velmi efektne a rychla priprava fakt,dam aj foto na fb ako to vyzeralo 🙂 a salat bol parizsky,kupeny 😅

lia
11. máj 2009

moni,mne povedala lekarka,ze vzdy ked ma boli brucho,mam si dat magnezko,budes z toho otapena,ospala,ale pomoze

monika1
11. máj 2009

no ja beriem 2x denne 500mg magnezia co je dost davka ale rozmyslam ze si kupim este sumive a este okolo obeda si radsej dam...v nemocke som dostavala infuzie magnezia 4g takze neviem ci netreba fatk zvysit davku 😒 ale ja mam taky divny pocit v brusku akoby male tlacilo dolu na krcok,ale neviem asi to u mna bude aj psychika,odkedy mi to vo stvrtok povedala tak mam pocit ze ma brusko casto boli 😅 tak neviem ci si to len nenahovaram...

lia
11. máj 2009

tak len oddychuj moni,lezkaj,citaj knizky a skus nna to nemysliet a ked sa to nezlepsi,chod radsej k dokyne,pre zmenu

pierra
11. máj 2009

ahojtee 🙂
citam,ze sa tu vsetky trochu trapite, tak drzim palceky nech to rychlo prejde.. nepodcenujte ziadne pichnute, ide leto, aj horucavy vedia s organizmom riadne zatocit,tak si davajte pozor zienky..

my sa mame dobre, akurat sa trpime s nocnikom.. teda,jurko si nanho vobec nechce sadnut, poukazuje, porozprava sa s kacickou ale sadnut ani nahodou.. a ked ho necham vyzleceneho, bude zdrziavat a nosi mi plienku,nech mu ju dam 😒 takze pravdepodobne si potrebu uz uvedomuje len ako teraz docielit aby to robil do nocnika 😲
csiki vy to ako zvladate?

pierra
11. máj 2009

a monike zelame vsetko najlepsie k narodeninkam!!! 😵
aby bola zdrava a stastna spolu so svojou peknou rodinkou 😉

csikike
11. máj 2009

moni ma dnes narodky? aj MM 😵 tak im vsetko naj
pierri a co ako zvaldame?

pierra
11. máj 2009

no oducanie od plienok csiki 🙂

csikike
11. máj 2009

jaaaaj, tak to u nas nehrozi, na serbli sedi ked ho tam posadim a zabavam ho, inac odtial zdrhne... a zatial nijako nenaznacuje, ze mu treba... a aj kaka tak potichu, ze len "aromu" citime
ale dala som sa na latkove plienky, prave cakam prvu varku, tak snad to bude lepsie...
inac tomik este vobec nerozprava, ale ukazuje vsetko, a vsetky zvieratka ako robia a v knizke ukaze vsetko co je co...
ale jeho slovnik je zatial: mama, tata, dede, ete (ešte), nááááááánáááááá (chce pocuvat pesnicky), dáááááááááá, ngngng (jest), aaaaaaa (pit), apa (vlačik), pua (macko), nani (nagyi-teda moja mama), ta (moj brat=krstny), n-ta (lopta), kšá (plasi vtaciky), syr, ádn (knižka), apa ava (zapnut vlacik), bábo to je asi vsetko 😕

pierra
11. máj 2009

😀 😀 csiki to fakt asi len ty rozumies co hovori 😀
jurka musim pochvalit, on vsetko opakuje co mu rozpravam a vela si zapamata.. aj ked niektore su tiez take skomoleniny,ze len ja viem co to je 🙂
a u nas sa to zacalo teraz rapidne zlepsovat z tyzdna na tyzden,takze mozno aj teba tomik prekvapi..

no idem si dat kafe, kto sa prida? 😝

monika1
11. máj 2009

dakujem pekne baby 🙂 a csiki aj tvojmu M vsetko naj 😉

pierri ja by som sa rada pridala ale nemozem 😒 teda aspon 3v1 by som si dala 😝 a teraz ako som pocuvala ako hovorili o kave na stv1 tak mi spravili chut normalne 😝

ja musim Adamka tiez pochvalit ale on je najstarsi,pekne opakuje,sklada slova do viet a ucime sa basnicky a to ma rad ako doplni vetu a tesi sa potom z toho 🙂 csiki Tomik ma este kopec casu,Adamko sa rozkecal asi pred 2 mesiacmi,dovtedy sa mu akosi nechcelo ale jurko je sikovny veru 😵 a s nocnikom sa netrapte,nechajte ich,oni sami na to musia prist,donutit sa neda,maju este cas 😉 my sme vo faze ze Adamko nam nedovoli aby sme mu pomahali dat si dole teplaky ked ide cikat,ze on sam vsetko ani priblizit sa nesmiem lebo zdrhne prec od nocnika a az potom ma zavola ze "hotovo" a nech vylejem ciku a on sam sa musi aj utriet a obliect co je niekedy dost komicke pozorovat 😀 😀 len mame trosku problemy s cikanim vonku,nechce ani za svet,dnes utekal domov s babkou ze ide domov cikat tak sa nevieme dalej pohnut aby sme sli bez plienky hocikde...

penelope10
11. máj 2009

Monike krásne narodky 😵 😵 😵 poslušných chlapov a zdravé bábenko pod srdiečkom.

Joooj nočník to je vtipná téma, ja ho v tomto dost zanedbavam, a teraz ked je mrzutko ,tak ho ani nechcem s tým ešte rozčulovať 😎
Baby tehulky vy sa šetrite oddychujte, relaxujte ...

Inak my sme doma všetci chorý ....😔 bacil došiel asi z jasiel + svoje asi urobila aj davka stresu z min. tyzdna. Takze sa citim s plnym nosom tak hrozne, že až ☹ ☹ ☹
a Hugi už je z choroby vonku 😀 .. ma ešte trochen soplik, ale inak je ok.

monika1
11. máj 2009

pene dakujem pekne 😉

a vy sa skoro vsetci uzdravte 😉

lara1znk
autor
11. máj 2009

ahojte,

pene to aj my sme hned nachytali nieco v skolke, ale az po tyzdni, akurat sme sa ako tak vyliecili a zajtra zase nastup, ale tak to byva, na to sa priprav, hlavne prve mesiace v skolke su dost chorlave, mame stastie ze sme ich dali teraz ked uz je pekne, predsa len nie je to lko chorych deticiek a tolko kadejakych virusov

inak na temu nocnik, pierri, asi na to jurko este nie je pripraveny a ja by som ho nenutila do toho,
my sa snazime uz od januara dost intenzivne, ale nas maly sa tak vykaka aj vycika, ked vystihnem ale zeby sam povedal, zeby sam priniesol nocnik, to nehrozi, ale uteka prec a skryje sa niekam a tak kaka, takze uvedomuje si to uz samozrejme, to uz si oni vsetci v tomto veku ale predsa len je to velky krok a kazdy na to dospeje v inom case, treba tomu dat volny priebeh,
vyskusat zase o niekolko tyzdnov

a my ani vela nerozpravame ale my sme bilingualny a asi aj po daddym a ten zacal dost neskoro rozpravat,
pekne intonujeme a vela kecame ale vela mu teda nerozumieme, nastastie on rozumie vsetko aj anglicky aj slovensky a to je hlavne, slovicka pridu jedneho dna
teda mame niekolko a nejake vety tam este nie su

moni a co mas s krckom?
necitis sa dobre? este robis?

pierra
11. máj 2009

lari ahoj
no s tym nocnikovanim - veru nechcem v nom vyrabat zbytocne stres, dost ho ma z ortez a vsetkych doktorov ktorych navstevujeme.. dufam,ze v lete ked budeme u nasich, skusime naholaky a pomoze to 😎 len uz mi to je take smiesne,ze taky velky chlapec,vsetko rozumie a prebalujem ho.. nehodi sa to 😅
inak este raz chvalim vase dovolenkove foto,konecne sme sa dockali fotiek s bruskom, je zlate a pozeram,ze sa ti to neuveritelne blizi.. 😵 spominam na to radostne ocakavanie ako to bolo u nas 😵 😵

baby davate uz chlapcom sampiony?

a este k tym ekzemom,co sme tu pisali.. my sme vynechali penu do kupela, jurko ju mal rad,tak sa v nej kupal kazdy den a vyzera to tak,ze tam bol problem.. nema este celkom peknu pokozku ale uz sa mu aspon nerobia nove flaky..

monika1
11. máj 2009

lari uz nerobim od aprila...a krcok som mala na poslednej poradni presiakly,neviem co to presne znamena ale nakazala mi viac sa setrit a lezat tak sa snazim posluchat 😅 inak sa citim dobre,fakt nejde mi do hlavy ze vas v UK tehulky vobec nevysetruju zospodu tak ako sa pride na taku vec ze nieco nie je dobre s krckom,az ked zena potrati alebo zacne krvacat 😨 😕
akurat nam poobede dorazila detska,teda nabytok tak sa vytesujem,montovali sme vsetci spolu az sme zabudli na cas a Adamko siel az teraz spinkat a este neni vsetko hotove a najhorsie na tom je ze sa nevieme s MM dohodnut kde co bude 😀 ale musime to vyriesit do rana lebo Adamko sa tesi ako si tam bude nosit hracky a veci tak aby bolo kde 🙂 no a som zvedava teda na spanie,uz chcel teraz tam spinkat co sa nedalo ale bude uz tam spinkat cez obed tak som zvedava ci fakt bude 😅

pierra
12. máj 2009

dobre ranko..

to dnes mame pocasie 😒 musim jurkovi kupit nejaky prsiplastik aby sme mohli chodit von aj za dazda 😅 aspon chladnicku doplnit..

moni dobre ste to vymysleli,teraz ma adamko najvacsiu inspiraciu naucit sa spinkat sam 🙂 aku detsku izbu ste mu kupili? ikea?

monika1
12. máj 2009

ahojte 🙂
no veru u nas otrasne pocasie 😖 ale tusim uz neprsi a casom sa vycasi...
ja idem dnes na kardio kvoli tomu pulzu tak som zvedava co so mnou budu robit...a poculi ste ten pripad co sa stal minuly tyzden u nas? co tehulka v 8.mesiaci dostala tusim infarkt a hned jej robili CS a zaroven aj operaciu srdca chuda prezila ona aj maly ten je vraj v poriadku v inkubatore ale vraj jej hrozi transplantacia srdca a to jej nikdy nic nebolo so srdcom 😒

pierri ano detska je Ikea,teda kupili sme mu taku rastucu postel a ten skladovy system trofast,som max.spokojna vyzera to perfektne a aj na dotyk,ziadny smejd ale krasne drevo 🙂

pierra
12. máj 2009

aj ja som pocula o tej zene, je to strasne ale nastastie so stastnym koncom, klobuk dole aj pred doktormi,ze to zvladli..

trofast poznam, das potom foto na FB? objednavali ste to cez nejakeho kuriera?
ja strasne tuzim po komode do obyvacky z ikey ale nemam ju ako dopravit do kosic 😒
a jurkovi mam vybratu detsku izbu od ceskeho vyrobcu gazel, krasne vonave drevo, postel so zabranami 😵 len kedy to bude zrealizovane, netusim 😒

tak drzime palce na kardiologii, daj vediet ako to dopadlo 😎

monika1
12. máj 2009

jasne pofotim len este treba take doplnky ako lampu a zaclonu nech to ma krajsie 🙂 my sme to kupovali cez Jarovho bratranca,on robi v Ba cize nam to vsetko kupil a kedze robi v DHLke tak nam to poslal s nimi do Ke 🙂 povodne sme chceli ist osobne do Ba si to kupit este na jesen ale akosi nevyslo a takto to bolo jednoduchsie...

pierra
12. máj 2009

jooj tak to heej 🙂 tak sa nakupuje 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre