Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

pierra
2. júl 2009

ahojtee
super spravy lius, gratulujem 😉 😵

moni tak to je dost blbe takto sa pomylit 😲 este nech si radsej pockaju do porodu,ci sa fat nezide ruzova vybavicka 😎

my sme uz na dedine,dnes vstal jurko o piatej, mala som dost z neho.. predvecerom sa asi okupeme v bazeniku, horucava neskutocna tu je 😝

penelope10
2. júl 2009

AHOJTE 🙂
lius gratulak 😵 😵 😵 parada... Ozaj kto povedal, ze je jasne ze ty budes mat dievcatko ?

sa chcem spytat určite pozanate tu tabulku - ruzovo modru, podla veku matky a datumu pocatia, ci Vam to sedi ?
Pieri prave kukam že jurko mal vcera 1r a 10m, bože ako to leti 🙂 Si užívate vidiek čo ? Mne sa na dedine paci grilovačka a to že maly si može behat kde chce, juj a ja v robote 😝 fuuuuj xcem ist prec 😎

monika1
2. júl 2009

pene myslis ten cinsky horoskop? tak mne to vychadza v oboch pripadoch ale mojim dvom tehu kamoskam vychadzali dievcata a obe budu mat chlapcov 😒

monika1
2. júl 2009

pierri paraaaada tak sa okupte aj za nas 😉

lia
2. júl 2009

dakujem babulky 😵 😵
no dufam,ze mi nezamenili krv,teda vzorky krvi 😅 stale mi to nejde do hlavy 😅
moni a co s tym spravi??vela toho nakupila v ruzovom?? 😅
neviem,tusim larika pene 😉 mne to tam tusim sedelo pene
mozno sa netrafili do presneho datumu,to sa nemohlo stat??

monika1
3. júl 2009

Ahojte 🙂
neviem lius co s tymi vecami kamoska spravi,bud si necha na druhe alebo neviem...

ja som dnes bola na odbere krvi,zasla som aj na trh kupit si jahody a marhule, maly je so svokrou tak si teraz vegetim doma 🙂

pierra
3. júl 2009

ahojte zienky..

v prvom rade gratulujeme christiankovi k 2 rockom,vsetko najlepsie,nech ma krasne detstvo aj s bracekom 😵

u mna jurko vysiel podla cinskeho horoskopu a este som niekde citala,ze chlapci sa narodia ked je vajicko oplodnene na zaciatku pl.dni a dievcata ked koncom.. takze nabuduce si na to dam pozor 😝 😀

inak sa vam musim pochvalit, jurko je uz cez den bez plienok 😵 krasne cika do travicky a do nocnika.. prislo to uplne necakane,ako blesk z jasneho neba,este pred dvoma tyzdnami nechcel nocnik ani vidiet,ani nanho nesadol a zrazu taka zmena.. takze uplne plati,ze vsetko ma svoj cas a dieta sa to nauci vtedy,ked bude pripravene,nie ked to chcu rodicia 😅

monika1
3. júl 2009

jeeej aj my sa pripajame a prajeme Christiankovi vsetko najlepsie k 2 rockom 😵 😵 😵
lari krasne fotky si pridala na FB 😵 😵

u nas cinsky horoskop vysiel v oboch pripadoch ale mojim 3 kamoskam teda vobec,pravy opak 😅

a pierri gratulujeeeeem k odplienkovaniu 😵 super... je to fakt pravda ze to treba nechat na dieta a este k tomu je aj idealne pocasie na to takze len tak dalej 😉

csikike
3. júl 2009

christiankovi vsetko naj k 2 rocikom 😵

lia
6. júl 2009

aj ja prajem Christiankovi k narodeninkam vsetko najlepsie 😵

monika1
6. júl 2009

Ahojte 🙂
no to tu teda riadne viazne ☹ zachvilu vsetky porodime a temu nam aj zavru ☹ sa vam uz nechce sem pisat?

lia
6. júl 2009

ja tu zostanem sama a kto mi potom poradi s malou?? 😅

csikike
6. júl 2009

liu, neboj... budeme tu
ja mam dost lietania za malym, stale by bol len vonku a to je ako besny, bachor mam ako sud a kazdy sa na mna pozera ako na zjavenie, ked za nim bezim 😀 , ale aspon mam trening
len neviem ako ho na prechadzke s Hankou udrzim v tom smere ako chcem ist ja 😅

lia
6. júl 2009

csiki 😀 😀 ten beh by som si kukla 😀

caraida
6. júl 2009

csiki, aj ja by som si ten beh pozrela 😀 😝 viem ako sa citis 😉

ja nejako nestiham, boli sme u svokrov minuly tyzden, dnes bol plny den, uz mam ale konecne babicu na tu starostlivost po porode (tu to nerobi detska dr.), okrem toho mame v dedine put, tak aj tam sme "museli" ist kolotocovat a vecer sme este stihli akupunkturu na rychly porod 😀 som zvedava, ci z toho nieco bude. 😅

prcek este nespi 😒 cez obed nespal ani hodinu, cely vikend vzdy len tak po troche... zeby to tymi lezucimi stolickami? 😕

caraida
6. júl 2009

baby, s vodou v nohach problemy nemate?
odkedy sa oteplilo, tak to nie je nic moc. mam aj take tie stahovacie pancuchy, ale to je dryak to obliect a potit sa v tom....

csikike
6. júl 2009

cari, ja musim odklopat, ale celkovo som na tom dobre, teda ziadne opuchy ako pri tomikovi... ale pre istotu neviem spat, takze som ako vyzmykany citron a mavam krce v bruchu,t o je vsetko... okrem toho, ze neznasam tieto hnusne tepla, radsej 30 cm snehu

lia
7. júl 2009

cari,ja som uz cela opuchnuta,este to nie tak vidiet,ale ja sa tak citim a su mi male slapky

monika1
7. júl 2009

Ahojte 🙂
tak ja nastastie neopucham,ani pri Adamkovi som neni tak zatial super 🙂 ale podobne ako csiki neviem spat,som aj 5-6x v noci hore a neviem sa ulozit 🙄 a maly ma desne kope a od vcera vecera uplne uplne nizko az som mala pocit ze zachvilu vystrci vonku nozicku 😅 a teraz mi kope do mechura 😅

lara1znk
autor
8. júl 2009

ahojte dievcata,

konecne mam trosku viac casu tak vam idem este opisat nas den D.

najprv gratulujem Lii k dievcatku, no nevravela som ti? ja som mala tusaka este pred tym ako si otehotnela, k tebe sa mi jednoducho hodi mala kocka! 😵
moni, uz mate meno? ako sa citis?
a ty csiki?

tak teraz k nasmu porodu-sekcii. si predstavte ze sme cakali celucky den, bolo to hrozne, od rana od 7.45 sme tam mali byt a bola som objednana ako 4. v poradi ale do toho prisli ale nudzove sekcie takze mi aj povedali ze mozno to nakoniec bude az v piatok tak som mala dost teda. uz som sa potom aj zacinala tesit ze este pojdem domov ku Christiankovi na jednu noc, ze ake prekvapko bude mat ale nakoniec ma pred 16ou zavolali supom na salu a o 16.31 sa nam uz narodil Danielko.
Hrozne to bolo cely den o hlade a o smade, uz od polnoci som nic nesmela jest ani pit, dali mi sice infuziu okolo obeda ale to aj tak nebolo ono, este aj horuci den sme tu mali ale prezili sme to nejako.
No unava hrozna a to som ani tlacit nemusela ale totalne znicena som sa citila.

Babatko sa hned krasne prisalo, pekne zacalo cuckat, co som bola az prekvapena, lebo Christianko sa motkal, trebalo mu pomoct, ukazat co a ako, stale niekto ku mne chodil aby ho dali do spravnej pozicie, teraz to islo hned samo.
Uz na druhy den ra no ma postavili na nohy! Otrasne ale kedze som chcela ist domov v sobotu tak som vedela ze to je jedina cesta ako to docielit, takze som zahryzla zuby a pekne som si pochodila, posedela.
V sobotu uz do sprchy a vybrali mi rurku a poobede ma pustili domov.
Christianko mi hrozne hrozne chybal ale rozhodli sme sa ze nepride za mnou do nemocnice, bol Guy so mnou cely cas aj mama prisla raz a ani som mu nevolala lebo vraj bol v pohode s babkou a dedkom, vobec neplakal, sem tam ma spominal tak mu povedali ze kde som co som a tak to bolo aj dobre.

No ked sme prisli v sobotu tak som sa od radosti normalne rozplakala a maly so mnou! 😅 Na Danielka reagoval pekne, so zaujmom, stale na nho ukazuje, aj mu pusinku da, ale treba ho sledovat, lebo uz ho aj po hlavke tresol a nechape to celkom ze to je male babo a treba opatrne s nim.
Takze to je asi najtazsie na tom celom ich dvoch ustrazit.
Christianko je trosku taky odsunuty odo mna teraz, boli tu nasi do vcera tak sa mu venovali ale casto si aj po poplace lebo akoby naschval ked kojim tak ma taha niekam, no ako bol zvyknuty by chcel robit so mnou veci dalej, no uz to tak nejde ako predtym hocikedy hocico.
Tiez na ruky ho nesmiem vziat a vidi ze Danielka prenasam tak je to tazke dost.
Ale snad sa coskoro zahojim a budem opat fit a potom sa vsetko zlepsi.

Inak celkom dobre. Noci su hrozne ako vzdy s malym babom, budime sa kazde 3 hodinky co nie je take zle ale zase mame problem s odgrgovanim a tak sme hore aj 2 hodky po kojeni niekedy, to je teda zabijak, najma ked rano ma uz Christianko caka plny energie. 😅

Ale je v skolke tie 2 doobedia a uz si aj zvykol, uz neplace ani rano dokonca (klop klop klop), tak sa tesim tomu.
Uz sme ho prihlasili aj pocas letnych prazdnin na 2 doobedia aj ked je to este drahsie ako tieto normalne hodiny ale ja by som to s nimi dvoma cely cas nezvladla a aj jemu je to dobre takto sa niekde poriadne vyhrat.
Mam uz aj letenku domov na 26. augusta tak som zvedava ako toto zvladnem sama s dvoma detmi, no ale tak adrenalin potrebujem k svomu zivotu tak preco nie. 😅

a vy kocky co noveho?

lara1znk
autor
8. júl 2009

a dakujeme za gratulacie k narodeninkam, hodim nejake fotky neskor, mali sme len taku komornu oslavu doma s nasimi, bolo vyborne. 🙂

pierra
8. júl 2009

ahojte.. 🙂
pozdravujem vas z nasich dedinskych prazdnin 😎
lari dakujem za krasne a dojimave citanie ku kave 😉 som rada,ze sa tvoji chlapci "kamaratia" a casom to isto bude len a len lepsie.. velmi drzim palceky aby si to vsetko sama zvladala a aby ti danielko doprial co najviac odpocinku,aby si mala silu do dalsich dni a vela mliecka 😉 vela stastia!

my zajtra balime kufre,konecne v noci pride domov nas tatuch,takze sa presuvame do KE..uz som aj celkom rada lebo jurko tu je posledne dni nejaky rozkokoseny, ma vela pestunov, vonku starsie deti co ho raz-dva priucia betarstvu,tak sem-tam uz riadne vystrkuje rozky.. a k tomu tu zacala zavaracia sezona - vinicky, marhule, uhorky, lekvar.. takze pestre to mame ale som aj rada,ze mozem pomoct.. jurko vstava kazdy den okolo piatej, ja chodim spat okolo polnoci,tak keby ste videli tie kruhy pod ocami 😀

hej este k tym opuchom, skuste studenu sprchu ale len od chodidiel po kolena, pre mna uzasna ulava po tazkom dni 😎

lia
8. júl 2009

jeejjj lari,vitaj 😵

no,ten cisarak je makacka ako tak pozeram,som zvedava ako ja budem rodit 😅 ja a rodit?? 😕 😅 😀
lari a cely den si sama teraz uz??guy chodi asi az vecer,ze??aspon,ze si christianko zvykol v tej skolke,ze??lebo to by si sa uz asii zblaznila,ale ked spinka doobeda,tak co najviac oddychuj.este ta boli brucho??
pierri,tak vam je suprovo 🙂
jaj lari a dakujem 😉 dufam,ze to bola 100% info 😅

csikike
8. júl 2009

ahojte, lari, tak nas este potes so skusenostami pri 2 detoch, tomi ma zase obdobie, ze vbsetky deti chce mojkat

monika1
9. júl 2009

Ahojte 🙂
lari super ze si sa ozvala a len nam dalej pis ako to zvladate 😉 super ze Christiankovi sa uz paci v skolke,to je dobre a pre teba najma ze sa mozes venovat len Danielkovi a snad si aj trosku oddychnes 😉 ale presne toho sa bojim aj ja ze drobcek bude potrebovat nieco odomna (kojenie,prebalovanie) a Adamko ma bude tahat k sebe ze chce nieco ale zase verim ze uz bude viac rozumny a da si vysvetlit niektore veci 🙂

pierri super ze sa vam uz vracia tatino 🙂 ale uz musime dohodnut nejake to stretko,co buduci tyzden? 🙂

my ideme dnes na chatu na cely den tak pekny den vsetkym 🙂

pierra
9. júl 2009

ahojte, tak sme doma, vybaleni, vyprati, vysmiati 😀

moni buduci tyzden moze byt, okrem utorka, vtedy mame rehabko.. a kde sa stretneme? mozme vybehnut aj my na furcu ked ti je to pohodlnejsie alebo ako chces.. 😎

lara1znk
autor
9. júl 2009

ahojte kocky,

este mame doma daddyho 2 tyzdne tak je celkom dobre, ale ja ho len komandujem, toto treba urobit, tam povysavat, tu poutierat tak ma chudak aj dost 😅
dnes boli s Christiankom v skolke, maly sportovy den tak my sme si pospali s Danielkom

vcera sme tu mali svokrovcov na chvilou, sa stavili cestou na dovolenku na sever ale dorazili vecer o 8ej, akurat sme ukladali deti spat, po kupkani, no dovalili sa ako velka voda, hlucni, vyrehotani, som mala dost,
Guy ma nechal samu hore s malymi, obidvaja prisati na mne a on zabaval rodicov, takze pestre sme to mali,
no poviem vam ze ti moji svokrovci su niekedy ako z inej planety

inak to ako tak zvladame, Christianko si nejako teraz nevsima Danielka ale stale ma snazi odputat od neho, niekam ma taha, nieco so mnou chce, najlepsie co najdalej od maleho, asi jeho nova taktika a nikdy nezabudne aj dvere zavriet za nami 😅 , no som zvedava co este vymysli

jej pierri, tie vase prazdniny museli byt super, to mi pripomina u nas doma ako by sme sa mali,
nasi tiez utekali domov, tesili sa, ze musia spracovavat urody zo zahrady

Csiki, Moni, vy to zmaknete s dvoma detmi ovela lepsie si myslim
Moni ty mas kopec pomocnickov tak to ti pomoze a ty Csiki ked stihas vsetko to pecenie a varenie teraz tak potom len tam uberies trosku a mas to vsetko pod k ontrolou 😉

Lius a meno uz mate? kocik uz vybraty?

ja sa prave snazim kupit na ebay ten dvojity Phil&Teds lebo ked Guy pojde do prace tak sa inak z domu nepohnem

lara1znk
autor
9. júl 2009

sorry za hrubku ze maly, och vidno ze som mimo SK uz riadne dlho 😒

monika1
9. júl 2009

lari tak Christianko zrejme ziarli no musis na to davat pozor a podchytit to uz teraz,vsak je uz "velky" chlapcek tak si musi dat vysvetlit a jasne ked len mozes tak sa mu venuj aby necitil ze prichadza o tvoju pozornost ale zase musi pochopit ze ta potrebuje aj Danielko 🙂 vsak ono sa to zlepsi,som zvedava ake to bude u nas 🙂

ja aj ked mam pomocnicky ale zase nechcem aby sa teraz starali o Adamka vkuse lebo mame mimino,ziadne take,pekne bude so mnou aby sa necitil odstrceny takze sa pokusim zvladnut to sama a budem rada ak mi pomozu skor s varenim ako so starostlivostou o deti...to bude pre mna vacsia pomoc 🙂

lara1znk
autor
9. júl 2009

dobre to mas premyslene, moni
tak by som to aj brala, nejaku pomocnicu v domacnosti, to by bolo idealne 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre